23621
  • Caliph
    #23581
    Hát pl ez a kamion,nekem is megvan és faján használható,a modhubon azt irja ps5 re is jó

    itt

    konfigurátorban a rigid x2 változat kell,aztán a misc alatt megtalálod a platóját is,van gabonaszállító,bálás,meg raklapos és minibálás is. felveszed rá és elvileg irnia kell a parancsokat. van pótkocsi is hozzá,ami szintén autoloados

    nemtom konzolon megy e,de pcn nekem megvan és bár most nem használom,de pár hónapja működött

  • RJoco
    #23580
    Én sem.
    Ha linkelsz párat, amit ismersz, akkor megnézem.
    Bár hozzáteszem, hogy szeretek targoncázni. Általában belső nézetből. Akkor váltok külsőre, mikor be kell centizni a kamionra. Nem szeretem forgatni a kamerát, mert lassú.
    A kontroller időnként nagy hátrány, mert a targi villája dönthető előre-hátra. És, ha csak kicsit is elnyomom a kart oldalra, máris dönti. Viszont a fel-le mozgáshoz ugyanezt a kart kell használni előre-hátra.
    Bár ez a legkisebb gond. A nagyobb, hogy gyakran másznak a raklapok egymáson. Hiába jó az alsó, ha a fölötte lévő elkezd keresztbe állni. Egyesével meg ehh. 3 raklap saláta elfér a kamionon egymáson. Nem fogom egyesével felpakolni, ha lehet hármasával. Főleg, hogy évente több, mint két kamiont megpakolhatok.
    De a kamion is aztán ám egy csapás. A múltkor megpakoltam, bezártam az oldalát és frankón bebugzott. A pót elkezdett oldalra mászni, míg egy L-t le nem írt a kocsival. Gondoltam kinyitom, hogy oldjam a feszültséget. Erre össze-vissza borultak a raklapok. Csak kettő esett kis szerencsére, aztán visszazártam. Leadásnál meg rájöttem, hogy amelyik raklap az oldalán vagy fejtetőn áll, azt nem veszik át. Úgyhogy dolgozhattam vele rendesen. Azóta nyitott oldalfallal szállítok. A hevedereket mindig rögzítem azért. Legelőször, mikor megpakoltam, nem volt ilyen gondom.

    A durva, hogy a kis targonca néző pozíciója is olyan helyen van, hogy pont előttem az oszlopa.
    A teleszkópos targonca meg így egy rémálom. Megvettem, mert gondoltam jó lesz, de még bálát pakolni sem. Legalább is, amit vettem.

    Illetve még egy olyan dolog hiányzik a targoncáról, hogy nem lehet a villákat jobbra-balra mozgatni. Össze lehet tolni, meg széthúzni, de a finom berakáshoz az kevés. Talán a nagy elektromos tudja. Még nem vettem meg. Vagy ezt sem csinálták meg.

    Amúgy ezt az autoloados pótot pont nemrég láttam egy videóban. Nem tudtam eldönteni, hogy irigykedjek az időspórolás miatt vagy sajnálkozzak a felpakolás örömének a kihagyása miatt. Hosszú távon valószínű inkább az időt spórolnám.
    Főleg, hogy tegnap kiakasztott. Gondoltam, míg rendbe teszem a földem melletti zöldet, addig a paraszt majd vet. Aztán látom, hogy akadályozza valami objektum. Átment a síneken (a föld a sínek mellett van) és elakadt a dzsungelban. Visszavittem, megint beültettem a parasztot és pár perc múlva megint a sínek túloldalán volt. Kiszedtem, mentettem, majd nyomtam a PS gombot a kikapcsoláshoz. Ezt is nekem kell csinálnom. Hiába, ha jó munkát akar az ember...

    A hasznos okosító modok sajnos nem elérhetőek PS-re.
    Az is zavaró kicsit, hogy nem lehet mindent elbontani. Megvettem a földem melletti területet és nem bonthatom el a kerítést, a szomszéd házat a pavilonjával, de még a tűzrakót sem. Pedig a jelölés szerint az egész az enyém.
    Ahogy láttam, PC-re van térkép szerkesztő is.

    Amúgy meglett a fordulatszámmérő "bug".
    Vagy én voltam ügyes vagy a frissítés, de az óra át lett állítva a jármű sebességének a kijelzésére. Átállítottam a motor sebességének (de komolyan!, ki használja ezt, amikor a motor fordulatszámára akar utalni?!) a kijelzésére és így már ismét jó.
  • Caliph
    #23579
    külső nézet,de igazából autoloados pótokat használok,arra már nincs türelmem hogy felrakosgassak egyesével ládákat :) nemtom ilyen mod van e konzolra
  • RJoco
    #23578
    Targoncázni szoktatok?
    Van olyan lehetőség, hogy a járműben a fejem pozícióját megváltoztassam?
    Oké, hogy tudok bólogatni, meg úgy körbeforgatni, ahogy még a bagoly sem, de jó lenne oldalra hajolni vagy épp előre.
    Vagy erre a részletességre már nem tér ki a szimuláció?
  • eta32 #23577

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igazán nincs mit.
    A Savannai rész is nagyon adja ,de oda még nem jutottam el,majd idővel.
    Leragadtam az első amcsi mapnál
  • Caliph
    #23576
    Eta köszi a tippet

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tegnap én is behúztam a way of the huntert,kevés utánajárással úgy döntöttem hogy ez jobban tetszik. el is kezdtem,az első pár küldit meg is csináltam,nagyon bejön. vagy egy alap ház,lehet felszerelést,fegyókat,járművet venni,figyelni kell a populációra,szóval fiatal egyedeket nem illik kilőni,főleg az adult male a fő célpont. figyelni kell milyen prédára mivel lősz,madarakat széttrancsíroz egy olyan puska amit őzekre való. Van dlc is,ami afrikai régiókba visz e,az alap játékban asszem amcsi,idaho államban játszódik,meg van alaszkai dlc is. lehet nehézséget állítani,a full realisztikustól az arcade puffogásig,figyelni kell a szélirányra,a lopakodásra,nekem kb másfél óra játék után bejött.toltam volna tovább is,de aludni is kell :D
  • eta32 #23575
    Ide teszem ne hogy gond legyen...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igazából a "theHunter: Call of the Wild"-ban közel 400 órám van és rengeteg területem az Instant gamingen olcsók és a dlc-k is.
    Nekem nagyon tetszik de azért vannak fura dolgok ahogy a másikban is....
    Most kezdtem a "Way of the Hunter" 40 óra után azért már van róla véleményem és csak jó ,de persze nem mindenben,optimalizáció kell még neki,stb....inkább csak még hiányos helyenként, gondolom lesznek dlc-k ehhez is,de mivel ez 1 éve jelent meg így még kell rajt "maszírozni" több téren is, már most sokkal realisztikusabb szimulátorosabb több mindenben.
    Ez jobban a vadászat igazi valós oldaláról közelíti meg jobban oda figyelős ,na meg itt nem a mészárlás a lényeg ,meg nem is lehet mert akkor idővel kihal a populáció....a szélnek is komoly szerepe van, mint a valóságban.
    Itt is sok terület van és nagyon nagyok is lehet mászkálni..
    ebben a küldetések is valahogy jobbak.
    Na meg találtam hozzá magyarosítást így azért a sok szöveget értem és érdekesebb a történet...
    Persze mindenkinek más más jön be.
    Én is a YT. vidik alapján amiket Magyar srácok toltak döntöttem el hogy kell nekem.
    Mikor megjelent már akkor is érdekelt ,de akkor még tartalomban és "kiforrottságban" nem volt az igazi,most talán már jobb is mint a másik,nyilván annak is meg vannak a maga előnyei de más a "koncepció"
    Nem drága az IG-en


    Utoljára szerkesztette: eta32, 2024.01.10. 04:33:07
  • Jóózsf István #23574
    Így, hogy sikerült "szétoffolnunk" ezt a témát: Szerinted melyik vadászat a jobb?
    A vadon hívó szavát hozzám vágta az epik, de a másikról nem tudok semmit!
  • eta32 #23573
    Igen de most a vadászatnak van itt az ideje.....
    Ebbe most kezdtem bele,a másik amit alul linkeltem azt meg már a kezdetektől tolom...
    Így aztán a többi majd csak akkor jut előtérbe ha megunom valamelyiket....
    Way of the Hunter
    Ez is meg van már régóta és toltam is vele nem keveset....
    theHunter: Call of the Wild
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2024.01.09. 18:29:13
  • Jóózsf István #23572
    Pedig úgy rémlik, hogy neked ősszel - télen van a ráérős időd!
  • Caliph
    #23571
    Snowrunnert én is behúztam akciósan,igaz csak az első 2 éves pakkot,de még csak tamyrnál járok,szóval elleszek még vele sokáig .. :D felraktam pár gépet,ami nem full op,de lehet velük haladni,illetve fa hordásra egy elég op gépet,mert ezeket a küldiket annyira nem szeretem ,de mégis viszket valami ha nem csinálom meg egy régió összes küldijét :p
  • eta32 #23570
    A snowrunnerrel ellentétben itt több GB modom van a játékban anélkül nem mondom hogy játszhatatlan de sivár és élvezhetetlen számomra.
    Főleg hogy most már alapból elég tűrhető a kormány támogatás ,már ami a FFB-et illeti.
    A modderek mostanában a CVT váltóra is csináltak módot nagyon baba lett.
    Úgy hogy pedálos kuplung + kézi váltó kapcsolja a difit stb.,nagyon ott van a szeren.
    Na meg a többi kis apró ilyen-olyan mod ami realisztikusabbá szimulátorosabbá teszi a játékot.
    Pár hónapja hogy kijött a teljes dlc prémium,megvettem mindenestől persze nyomott áron .....
    Vettem hozzá új Joytsitkot.... Thrustmaster SimTask FarmStick PC számára ezzel megh aztán király nagyon
    Már csak idő kellene rá,de van más játék is amit tolok a SR-re sincs időm mostanában...
  • Caliph
    #23569
    már évek óta. bármit adnak hozzá,a modderek már megcsinálták. néha jobban is.. :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.01.09. 07:37:46
  • Jóózsf István #23568
    Akkor ezt a játékot sem a fejlesztők készítik, hanem a modderek.
  • Caliph
    #23567
    alapból nincs benne a játékban,modként adható hozzá. azt nem tudom hogy bármelyik mapra bepakolható -e ,de az biztos hogy egyes mod mapokon létezik alapból,mint amit linkeltél azon is. vagy a western wilds mapon pl aranyat lehet bányászni,finomítani stb


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.01.07. 19:49:55
  • Jóózsf István #23566
    Ilyet lehet csinálni a játékban?
    Mármint: Nyilván lehet, hisz látom, de alapból ilyen járművek is vannak benne, vagy az emberünk rommá módosította és csak annak köszönhető a bányászat?
  • RJoco
    #23565
    Köszi!
  • dimre
    #23564
    Krone EasyCut Pack
  • RJoco
    #23563
    Ez a fűnyíró megtalálható az FS22-ben?
  • alekosz1990
    #23562
    Próbáltam itt is de csak a dlc engedi letölteni!próbáltam beírni kötőjellel akkor az utolsó kulcs részt nem engedi beirni és ha úgy nyomok rá hibát ír!próbáltam kötőjel nélkül és úgy nem fogadja el.de a dlc viszont engedi annak a kódjában nincs kötőjel!
  • Caliph
    #23561
    hivatalos oldal?

    szerintem itt lesz a megoldás
  • alekosz1990
    #23560
    Sziasztok!Régen megvásároltam a Farming simulator 17 lemezes változatát,viszont a lemez már nincs meg csak a kulcs honnan tudnám letölteni a játék azt változatát ami kéri a kulcsot?mert sok a neten a tört verzió!Vagy valakinek nincs esetleg képfajlja az eredeti lemezről?Előre is köszönöm a segítseget!
  • dimre
    #23559
    Lassan elkészül egy nagy komplex térkép, év végére ígérték, gondolom karácsonyi meglepi lesz (sztm jobb lesz a Giants térképeknél :D).
  • FrezeR
    #23558
    Itt is mindenki a nulláról kezdte anno. Ha belevágsz biztos tetszeni fog, ez egy hosszú tanulási folyamat de ez benne a jó :) Szóval hajrá, ha kérdésed van akkor nyugodtan írj ide.
  • regelek5
    #23557
    Még sosem játszottam ezzel a játékkal, de sokat hallottam róla. Ne nézzetek le, de a Farmerama online játékkal jól elvagyok, ott tetszett meg az ültetés, tenyésztés, tápok készítése stb., előtte nem sok közöm volt a mezőgazdasághoz. A nagy gépeket szerettem mindig is, főleg a buszokat, vonatokat, kamionokat.

    A Farming Simulator 22 tetszik, nézek róla videókat az a része tökjó, hogy kialakíthatsz gyártási láncokat, termelsz gabonát stb., azt eszik az állatok, adnak tejet, azt viheted a gyárba, boltba stb., szóval maga a gazdaság működtetése, a folyamatok összeszervezése nagyon vonz.

  • FrezeR
    #23556
    Szia. Ha érdekel ez a világ, a mezőgazdaság világa akkor mindenképpen megéri. Vannak hibái a játéknak, hiányosságok, de a modderek szinte mindent pótoltak az elmúlt években. Szerintem így megéri megvenni, már csak azért is, mert nincs más hasonló játék a piacon. Ha teheted egyből a legteljesebb Premium edition verziót vedd meg ami tegnap jött ki. Nyugodtan hanyagolhatod a növénytermesztést, hiszen vannak a modderek által alkotott kiegészítők, amivel bekerül a játékba az állatoknak adható/vehető táplálék, fű, szalma, széna stb. Szóval azzal foglalkozol amivel akarsz :)
  • regelek5
    #23555
    Sziasztok! Gondolkozom a Farming Simulator 22 megvételén Karácsonyra, gondolom, itt mi más lenne a válasz, mint igen, de megéri? :D

    A másik kérdésem, hogy lehet benne olyant csinálni, hogy nem foglalkozol növényekkel, aratással stb., hanem az állatok kerülnek előtérbe, lehet-e venni nekik élelmet, hogy etesd és gondozd őket, és eladni a tejet, gyapjút stb.?
  • dimre
    #23554
    Egy-két nap múlva úgy is lesz hotfix amiben javítva lesznek az update hibák. Kedden már elérhető lesz a prémium cucc az új dolgokkal.
  • RJoco
    #23553
    PS5.
    Az értelmes modok nem elérhetőek, a tárgy modok meg nem érdekelnek.
    Szóval nincs egy mod sem fenn.
    De jó tudni, hogy PC-n sem fenékig tejfel.
    Már épp azon gondolkodtam, hogy megveszem a két szezon kiegészítőt, úgyis most jön egy újabb DLC, de így akkor marad az alapjáték.
  • dimre
    #23552
    Gondolom használsz modokat. Játékfrissitésnél bizonyos modok(at) is update-elni kell, ehhez kell némi idő a modkészítő(k) részéről. PC-n még nagyobb katyvasz van, nálam tegnap homályos kép fogadott, mint egy szeműveges amikor leveszi a szeművegét, pár nap pihi lesz.
  • RJoco
    #23551
    A PS5 tegnap leszedett egy 1,6 vagy 1,8 GB-os frissítést a játékhoz. Pontosan most nem emlékszem rá.
    Azóta bugosabb, mint volt.
    Eddig, ha vittem az epret a raktárba, akkor a villáról leszedte magától. Most le kell raknom a földre és kihúzni a villát, hogy eltűnjön.
    A traktor fordulatszámmérője csak gázadásnál mutat, alapjáraton nulla.
    Ki van kapcsolva az automatikus motor indítás/leállítás. Időnként mégis van olyan, hogy amikor beszállok a traktorba, áll a motor. Elindítom, átülök egy másikba, majd vissza, megint áll a motor. Árukirakodásnál különösen zavaró, mert leáll a folyamat, ha elhagyom a traktort. Talán mondhatom, hogy jellemzően akkor, ha egy olyan traktorból ülök át, aminek állt a motorja. De ezt sem mindig csinálja és ez frissítés előtti hiba.

    PC-n is vannak ilyen anomáliák?
  • FrezeR
    #23550
    Here's a new pack, available now! Celebrating the 100th Anniversary of Farmall, you get two iconic Farmall series tractors by Case IH from two exciting eras of agriculture. Authentically digitized for Farming Simulator 22 with the Case IH Farmall Anniversary Pack.

    Case IH Farmall Anniversary Pack Now Available!

  • Caliph
    #23549
    Farmsim guy dlc map tour
    4 nap és jön is mindenkinek

  • FrezeR
    #23548
  • RJoco
    #23547
    A játékbeli hirdetőtáblán életbeli hírek jelentek meg.
    Na ilyennel sem találkoztam még sosem.
    Vagy ezek előre belerakott hirdetések?
    Az előző kb. 33 óra alatt ez nem tűnt fel. Valami volt a táblákon, de úgy tűnt, hogy valami játékbeli farmreklám.
    Ma ezeknek a helyén lego reklám és FS DLC reklám jelent meg.
  • dimre
    #23545
    Sufnitunning, etc, így telnek a napok amerikai módra


    Bérmelóhoz van ez a mod, igaz csak pc-re
    Better Contracts
    Githubon általában frissebb verzió van Github FS22 BC
  • RJoco
    #23544
    A legfontosabb életszínvonalt javító modok (follow me, courseplay, autodrive) sajnos nem érhetőek el PS-re.
    Az extra tartalmak egyelőre nem érdekelnek, így is sok van, amivel ismerkedni kell.
    Egy hasznosat tálaltam, valami jelölő mod. Pont a játék végén tettem be, így majd kipróbálva csak a következő alkalommal lesz.
  • Caliph
    #23543
    modok sokkal jobbak mint bármelyik dlc.
    silverrun forest volt az a dlc és pálya ami bejött,meg majd most november 20 án jön a kövi,kelet európai térkép,meglátjuk hogy sikerül

    modokból főleg olyat használok ami kicsit megkönnyíti az életet,pl autoloados pótok,ami magától felveszi a bálákat vagy a raklapokat. nyilván a nagy sim fanok ezt is targoncával pakolják,nekem ahhoz pl nem volt türelmem sose.
    van olyan mod amivel állítani lehet a gépek munkasebességét,ezt is felraktam,kicsit gyorsítok az aratáson/kultizáson
    a többi modjaim nagy része dekoráció kb.
    ja még egy mod ami bejön,gyorsítani lehet az időt,több ezerszeresére,nem kell aludni ha nem akarsz éjszaka dolgozni,gyorsabb mint az alvás animáció.
    raktam fel nyitott marhalegelőt,itt pl a húsmarhákat tartom,nekik elég csak szénát adni meg vizet és szépen szaporodnak,a tejelő marháknak ugye kell a teljes kevert táp (TTR) a legjobb termeléshez
    Bála tároló épületem is van modként,lerakod a lerakási helyre a bálát és magától eltárolja,ha szükséged van rá akkor meg egy menüből lehívható amennyit szeretnél
    Méz tárolót is raktam fel,ami több raklapot bír tárolni
    pontosan most nem tudom megmondani a neveket,mert letöröltem a játékot várom a novembert akkor rakom majd vissza

    szóval nézz körbe a beépített mod keresőben,és használd amihez kedved van. néha jobb egy kis könnyítés mint idegelni magad :)
    follow me mod: beállíthatod hogy egy másik vagy több gép kövesse mondjuk a tiéd,így ha pl kombájn mögé állítassz egy bálázót,akkor egy menetben megoldod az aratást és a bálázást is pl,hasznos

    ja és courseplay,profin lehet automatizálni a segítőket,akár magától eljön és kiüríti a kombájn. tanulni kell,meg sokat állítgatni az útvonalakon,de ha egyszer megvan,nagyon faja dolgokat lehet csinálni :)
    a másik az autodrive,kinek melyik jön be,sőt a kettőt lehet vegyesen is használni

    én már ismertem a működését az előző játékból,de van magyar tutorial videó is,most ezt találtam még nem láttam de csak jól magyarázza el





    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.21. 17:40:01
  • RJoco
    #23542
    Érdemes valami DLC-t megvenni így az elején vagy modot (csak a modhub-ról) behúzni?
    Vagy ráérek?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.10.21. 17:08:30
  • RJoco
    #23541
    Értem.
    Azért elég jól kaszáltam a fölösleges termény eladásával. Le is tettem két nagy napelemet. Egyelőre tolom a melókat, meg várom, hogy a földemen megteremjen a cucc. Ahogy néztem, még aludnom kell vagy 8 hónapot.