23621
  • FrezeR
    #23500
    Patch 1.9 now available to download

    New Additions

    Added bale and pallet storage building
    TMR can now be transported with silage trailers
    Added 'Screenspace Shading Rate' option for improved performance

    Bugfixes & Changes

    Fixed discharging of Kuhn SPW Intense
    Fixed state of bale wrappers after savegame loading or joining in multiplayer
    Visual fixes on Claas XERION, Hardi Aeon, Hawe SUW, John Deere 6R, Krone BiGX & Manitou MLT 625
    Fixed start duration of Zetor Z-25K
    Fixed server list not refreshing after canceling password dialog

    Modding

    Added support for up to 64 fruit types in mod maps



  • Caliph
    #23499
    Goweil pack érkezik 21én


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.03. 16:57:44
  • Caliph
    #23498
    mekkora tápod van? olyan mintha terhelésen nem kapna elég kakaót

    netet túrva még egy megoldás talán:

    legyen fent a legújabb driver(ez talán most a 528.49)
    Nvidia control panel - 3D Settings - Global Setting aztán ott az opengl rendering gput állítsd át auto detectről a kártyádra (1050ti)

    alatta valahol set power management: állítsd át maximum performance -ra

    túlmelegedésre figyelj
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.02.27. 13:25:45
  • aZsandar
    #23497
    Sajnos ezzel sem.
  • eta32 #23496
    Az én GTX1080ti kártyám is több mint 4 éves, a driver is régi amit használok hozzá de működik gond nélkül...
    Nem mindig az új driverek a jók egy adott játékhoz.
    Volt hogy egy újabb driverrel egy más játékom nem ment ezért ezt a most használt régi drivert raktam vissza....
  • Carl Davies
    #23495
    Próbáld meg ezt a game ready driver-t, benne van a te kártyád is a listában.
    https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
  • aZsandar
    #23494
    GTX 1050 Ti
  • Carl Davies
    #23493
    Milyen kártyád van? Nekem egy GTX 1070, szerintem az öregebb, de gond nélkül fut a játék.
  • FrezeR
    #23492
    Nem elég egy új videó kártya?
  • aZsandar
    #23491
    Kiderült a hiba, azt írta a Giants, hogy driver frissítés kell hozzá, de az én 4 éves videokártyám nincs már a listában. Ezért nem fogok új gépet venni... Akkor a Farmingnak annyi...
  • FrezeR
    #23490
    Platinum Patch 1.3 Now Available!



    New Additions

    New placable sawmill with Wood-Mizer LT15 CLASSIC
    mineshaft now also available as placeable on other maps
    Bugfixes & Changes

    fixed indoor camera of Manitou M504
    added new draw bar for Pfanzelt P13 including hydraulic hoses
    improved driving behavior of Volvo trucks
    improved arm controls of Volvo L200H & Impex Hannibal T50
    fixed collisions and weight of Lodgepole Pines
    fixed issues with pallets and trailer fill limit setting
    fixed automatic arm alignment of Volvo EC380DL
    fixed issues with grapples getting stuck and won't close anymore
    fixed grabbing small logs with the Pfanzelt PmTrac
    fixed winch rope not attached to the roll on Tajfun EGV 65
    fixed PTO attaching on the Kotschenreuther K300R
    increased reward for deadwood
    reduced spray levels to 2 as on the other maps
    improved grapple of the L200H, so it won't get stuck in a weird position
    wood chip selling stations now accept poplar bales as well
    various visual fixes on the vehicles
  • FrezeR
    #23489
    Ilyet még nem láttam valóban, hogy ha frissíted akkor már nem megy. Drivereket frissítetted? Legjobb lenne egy másik gépen megpróbálni, hátha a környezettel van gond és nem a játékkal.
  • aZsandar
    #23488
    Ez, amit leírtam, semmi más.
    1.7.1.0-át visszaraktam, az megy.
    Csak felvillan egy pillanatra az 1.8-nál egy kis kocka és el is fexik...

    Teljesen újra húztam, registry-ből is kitakarítottam, semmi. Csak gondoltam hátha láttatok ilyet. Mindegy, régen nem multizom már, egyenlőre jó lesz így, ha nincs 5let.

  • FrezeR
    #23487
    Ha teljesen újratelepíted az egészet, akkor mennie kell mindennek. Mi a "tünet"?
  • aZsandar
    #23486
    Ez már megvolt, nem segít...
  • Caliph
    #23485
    hirtlen azt mondanám hogy a mod meg a savegame könyvtárból csinálj mentést aztán full delete onnan mindent(c:\user\documents\mygame\fs22)
    aztán próbáld újra,a játékot magát nem kell újra rakni,ezzel elvileg lenullázol minden beállítást
    aztán ha elindul mehetnek vissza a modok
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.01.16. 16:54:44
  • aZsandar
    #23484
    Sziasztok!

    Régen jártam erre... ;-)

    Tud valaki segíteni? Kb 2 hete letérdelt (tárhely nem volt elég) a 22. 1.8.2.0 telepítve. Ha régebbi verziót (1.7) telepítek, az megy, de ugye akkor a modok többsége nem, így az eddigi mentések nem.

    LOG file addig jut csak el, hogy :
    Effective Window Size : 1920 x 1080px
    Effective Swap Chain Size : 1920 x 1080px
    aztán kilép.
    Próbáltam újra húzni, próbáltam modok nélkül, game.xml gameSettings.xml és inputBinding.xml nélkül is, ezek nem segítettek.

    Van valakinek 5lete?
  • bence9611
    #23483
    Sziasztok!
    Keresnék csatlakozni vágyó játékosokat multizni :)
    Röviden tömören:
    - középkategóriás/modern gépekkel real módon tehát meg keresve a pénzt fejlődünk
    - lehetőleg azért élethű játékmód
    - Leginkább földművelés de másra is nyitott vagyok :)

    Akit érdekelne írjon fb-n (Luczó Bence(motoros kép)), itt ritkán vagyok.
  • noki2258
    #23482
    Sziasztok! Két kérdésem van:

    1. A Precision Farming DLC aktiválásával "elveszik" a munkásfelvételem, magyarán a "H" bill. nem reagál!!!... És csak akkor válik újra aktívvá, ha kikapcsolom a Precision Farming DLC-t. Miért van ez?

    2. A térképeken lévő "gyári" kerítéseket tényleg nem lehet bebontani/megszűntetni?

    Előre is köszi, ha segítetek! -noki-
  • Wernher
    #23481
    Durva.

    ??
    Utoljára szerkesztette: Wernher, 2022.12.24. 03:21:27
  • Caliph
    #23480
    illetve daggerwin csinál egy vintage survival sorozatot,jelenleg 7 résznél tart,az általa használt modokat mindig berakja a leírásba

  • Caliph
    #23479
    hát ahogy irtad,gép pack modot kell keresni

    ami most hirtelen szembejött:

    old machines

    tsz pack

    nem teszteltem,nem tudom mennyire minőségi cucc,de ha a legszemélyre szabottabb modok kellenek,akkor bizony válogatni kell

    én láttam már lovaskocsit is,ha nagyon az alapról akarod tolni :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.12.15. 21:16:39
  • Balázs 17
    #23478
    Hali
    Nincs valami pack kis kezdőgépekkel? Szeretnék kezdeni egyet nulláról, minél gagyibb és kisebb gépekkel
    Csak jó lenne ha nem kéne fél napot azzal töltenem, hogy összekaparjam őket
  • eta32 #23477

    Én se vettem meg a platinumot meg igazából a játék megjelenés után anno pár hónapig toltam azt uncsi lett ...
    Én már pénzt ezekért nem adok az tuti majd ha komolyabbat villantanak ,de arra lehet hiába várunk....
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.12.08. 15:25:06
  • Caliph
    #23476
    kicsit komolyabb fizika,komolyabb terep szimuláció(nem kell snowrunner féle,valami egyszerűbb is tök jó lenne),lehetne kicsit dagonyázni eső után,a keréknyom sem textura lenne,hanem rendesen látszódna süllyedne a sárba a gép(nem tökig)

    amit sokszor említettem már,hogy tök jó lenne,és 2012ben egy másik játékban már láttam,igaz full bug volt az egész,szóval: a segító rendszer:

    felvehetnél segítőket teljes állásban,havi díjazásért. a elvégzett munka után fejlődnének,gyorsabban dolgoznának,nem romlana alattuk annyira a gép,és ami a legjobban bejönne: egy menün megmondod neki hogy: irány a 3as föld,ezzel a géppel,ezzel az eszközzel és csináld meg ezt a munkát. és az ember beül a gépbe,kibattyog a földre a farmról,elvégzi a munkát,hazajön a farmra és lerakja a gépet(2012ben ezt úgy oldották meg hogy volt egy garázs,ami abban volt gép mind látta ez a menü,de itt még lespawnolta a trakit gépet,szal nem ment felvenni a tárcsát stb.és úgy indult dolgozni.

    munka után hazajön,garázs mellett megállt,a rendszer visszaspawnolta a gépeket a garázsba)
    ezzel együtt jöhetne egy komolyabb AI,egy courseplay már tök jó dolgokra képes,és ebben a részben is látszik hogy próbálnak valami hasonlót csinálni,szal az irány alapvetően jó.

    jó dolgot kell az asztalra tenni. nem kopizom az előző két részt,egy két újítással,gépekkel terménnyel.
    a mapra azt mondom nagyon fasza,részletes mint állat és sztem az egyik legszebb is Silverrun Forest. de ugye volt is rá idejük a megjelenés után majd egy év hogy jól megcsinálják :)

    megértem hogy egy ilyen specifikus témára épülő játéknál nehéz újdonságot dobni. törjék magukat,találják ki,lepjenek meg. én már olyat is szivesen látnék hogy a farm épületeit is úgy kéne felhúzni hogy beszerzed hozzá a nyersanyagot. mondjuk lerakod az alapokat és szállíts oda x darab rönköt egy fa kunyhóhoz. hozz kavicsot a bányából,vizet a folyóról,cementet a gyárból(vegy a shopból ha még nem a miénk a gyár) aztán pár nap alatt felépülne egy állat istálló,kunyhó,gépszín,siló stb...én tök jól ellennék ilyen dolgokkal,a hullámvasút építés és bejön,vigyél ezt,de ahhoz meg kell venni a gyárat,fel kell tölteni...

    Építésnél a talaj formázása is még gyerekcipőben jár,ha nem simitod le építés előtt a terepet és csak lerakod valahova olyan dombokat képes generálni hogy gyalog is rossz felmenni rá nemhogy géppel.

    én ezeket látnám szivesen egy következő részben.
  • Carl Davies
    #23475
    Meg hallgatnék néhány ötletet, ami még nincs modban, viszont szerinted jó újítás lenne. Minden is van már modban, volt is az előző részeknél, szóval ezzel könnyű dobálózni.

    Egyébként a ti álláspontotokat is meg értem valamelyest itt a fórumon, viszont kíváncsi lennék, ha ti állnátok egy hasonló játék mögött, hogyan generálnátok bevételt mondjuk két rész közt?
  • Caliph
    #23474
    szóval jön egy új map,látom behozzák a répát(mondai sem kell modban már van :D ) bálához gondolom jön a pellet rendszer,machines to rule a hegyeket,az valami favágós cucc lehet max,Unimog meg ilyeneket tudok elképzelni,persze ezek is vannak modban :D
    3as bármi lehet,de valszeg valami traktor vagy gép pack lesz,a 4esre meg olyat tudok elképzelni,hogy pl a greenhouseba kell majd trágya...persze ez is van már modban :D
    én már a platimumot sem vettem meg,a map szép,hajó már készült el,még megcsinálom a hullámvastat,utolsó fázisnál járhatok,aztán irány thüringia 3 map :D
  • FrezeR
    #23473
    Készítsétek a pénztárcát :D

    New Map, Machines & Crops: Year 2 Season Pass Now Available!



  • eta32 #23472

    Így lehet modderek munkáját eladni jó pénzért.
    Na meg majd ugyan azt a játékot 2x eladni...
    Amit a modderek az elmúlt 4-5 évben bele raktak a játékba azt most kitolták újdonságnak.
    Egy gond van ezzel még messze nincs benn sok jó és hasznos új dolog.
  • dimre
    #23471
    Majd a következő részben már hullámvasúttal is lehet szállítani terményt. (lassan már mindent beleolvasztanak a játékba, csak vegye meg a sok h.... , a mezőgazdasági részét, vagy a dinamikus talaj fejlesztése már nem annyira fontos)
  • FrezeR
    #23470
    Na most miért vagy ilyen :D
  • Caliph
    #23469
    pár nap és itt az új kieg: új map,új gépek,új fa fajták,erdészetre eléggé ráfeküdnek,és a "hatalmas" újdonság ami már 19ben is benne volt modokkal: építési feladatok,azaz adott egy építési feladat és le kell szállítani a megfelelő alapanyagokat hogy az építkezés megtörténjen: hullámvasút,vitorláshajó

    hú olyan izgatott vagyok(not!)
  • bakter985
    #23468
    Üdv!
    olyan kérdésem lenne,hogy esetleg van e valami mód arra,hogy ne csak 8 munkást tudjak felvenni,hanem többet?
  • GEPES
    #23467
    Szia!
    Köszönöm!
  • GEPES
    #23466
    Szia!
    Köszönöm!
  • Caliph
    #23465
    nem kell kapásból xml szerkesztésbe kezdeni. alap játékkal nincs olyan fizika,hogy egy teli pót lesüllyed,és nem lehet elhúzni.
    valszeg valami fizika mod,mud mod,vagy a pótkocsi mod,és itt lehet a kavar.
    nyilván azért egy teli kamion pótkocsit ne a leggyengébb kistrakival próbáljon húzni.
    szal én valami modra gyanakszom inkább
    aztán ha nem akarsz modokat kivenni és mindenképp az a pót kell , akkor a leírtak szerint lehet xml szerkeszteni
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.09.27. 12:39:49
  • Tramdriver100
    #23464
    Sziasztok.
    G29-es kormány beállításáról van valakinek infója?
  • Wernher
    #23463
    Nem a fizikával van a baj. Túlterhelt a pótkocsi (nagyon (le)egyszerűsítve). A pótkocsi xml fájlban a <fillUnit> ben találod az ezzel kapcsolatos dolgokat. Ott a capacity="….." bejegyzésnél tudod a teher mértékét állítani ,ha átírod a megadott szám értéket. Vagy ha beszúrod utána ezt a sort updateMass="false" akkor a játék az adott pótkocsinál nem veszi figyelembe a súly értékét akármekkorát is írsz be. Tehát lehetne 1000000 is a rakománynak akkor sem lesz súlya, de ez már nagyon nem életszerű. Inkább vedd alacsonyabbra a jelenlegi értéket a fent megadott módon amíg jó nem lesz.
    Utoljára szerkesztette: Wernher, 2022.09.27. 12:15:43
  • GEPES
    #23462
    SZIASZTOK!

    Az lenne a kérdésem,hogy a fizikát a játékban ki lehet valahogy kapcsolni?
    Az a probléma hogy a megrakott pótkocsi túlságosan elsüllyed.
    Ezt ki lehet valami úton módon kapcsolni a játékban,vagy a pótok xml-jében kell átírni valamit?
    Az építő válaszokat előre is köszönöm!
  • FrezeR
    #23461
    Jól elvagyok itt magamban


    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.09.06. 17:20:59