23621
  • FrezeR
    #23379
    Nem csak egy modról van szó hanem az összesről! :) Egy újat sem tudok letölteni most és frissíteni sem azt, amelyik eddig működött. Pl. a precision DLC-t sem tudom így frissíteni játékon keresztül. Csak akkor tűnik el vagy kerül be új mod a játékba ha kézzel másolom be miután letöltöm a netről máshonnan.
  • eta32 #23378
    Nos az a mod szerintem kuka.
    Nekem is van 1 modom amit nem tud frissíteni ahogy nálad is azt írja....
    A többit rendben lefrissítette..
    Mondjuk csak 6 volt összesen.
    A letöltés az megy magában a mod tárból nálam egy tartályos kamiont töltöttem le próba kép.
    Igaz soha nem szoktam innem .
    Csak is a netről mod oldalról töltöm le őket,majd a mod mappába rakom,ez bevált ,jobban tudom szelektálni ha gond van velük...
  • FrezeR
    #23377
    Fél év elteltével ezt is megéltük, egyből lejön :D

    Nekem most azt vette a fejébe a játék hirtelen, hogy semmit nem tudok letölteni a játékon belüli modtárból. Rányomok a letöltésre vagy frissítésre és csak annyit ír, hogy függőben lévő... és áll és áll de semmi nem történik, erre van valami tipped mi lehet a baja? Volt már ilyen máskor is de őszintén megmondom nem tudok mitől jött helyre egyszer csak elmúlt.
  • eta32 #23376
    Patch 1.5 for Farming Simulator 22 now available!
    Fél évvel a megjelenés után csak elkészülnek vele.....de a listát elnézve megint csak a rizsa megy...
    A precizios dlc modot is érdemes frissíteni mert ott is történt update..
    Nem tudom majd megint mennyi modot lehet kukázni.
    Inkább lenne a fél év alatt 1 nagy javítás és annyi nem itt másfél havonta csepegtetik a nagy semmit...
    El se hiszem, elsőre pik-pak lejött az a 795 MB
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.05.24. 12:31:27
  • FrezeR
    #23375
    Érdemes néha átnézni a bill. kiosztást, mert vannak gépek amelyekre külön irányítást kell beállítani vagy van alapból beállítva neki. Olyan is előfordulhat, hogy ütköznek kiosztások gépek/modok között.
  • dimre
    #23374
    Meggyógyult, újratelepítettem, volt egy régi modnak nevezett valami, amit bemásolni kellet, vlsz az zavarta a lelki világát. Nálam a pontos vessző a váltásra rakva, átírtam a biztonság kedvéért Crtl+Z-re. Köszi a segítséget, a sok modot nyomon kővetni szinte lehetetlen, főleg az ilyen játék könyvtárban történő bemásolósat, elfelejtettem.
  • eta32 #23373
    Megnéztem én is az alapgépnél is és a mod kaszálónál is működik...
    Tuti valami mod kavarhat be nálad...
    Pedig nekem a saitech panelra van rátéve ez a beállítási opció,működik.
    Ha a kaszálógép be van kapcsolva nem lehet változtatni a szórási irányon....de gondolom ezt tudtad.
    Csak kikapcsoltan tudod megválasztani.
  • FrezeR
    #23372
    Na megnéztem ezt a gépet, nekem ctrl+z-vel váltja a szórási módokat.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.05.22. 22:59:19
  • dimre
    #23371
    Mindent végigzongoráztam, semmi. A súgóablakban látszik, de billentyű nincs hozzá bármit csinálok.

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2022.05.22. 21:57:37
  • FrezeR
    #23370
    Próbáltad esetleg a billentyűkiosztásokat alapértelmezettre visszaállítani a játékon belül?
  • dimre
    #23369
    Jó lenne kis segítség, bár sztm még a kedves készítők se tudják mi a f... ba... el. Két napja elővettem e gyöngyszemet, frissítés stb. a modokat is kigyomláltam, log fájl tiszta. Modokkal, és modok nélkül se tudok váltani pl. kaszálógépeknél a rendezett, széles szórás között, vagy bálamáretet változtatni, pedig megváltoztattam a beállításoknál, semmire nem reagál, most kérezem mi a f... csináltak már megint.
    Esetleg valakinél előfordult e jelenség vagy csak én vagyok ilyen szerencsés ?
    Ja,új játékot kezdtem direkt, és a steamen is ellenörzitem a játékot, nem jelzett hibát.
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2022.05.22. 19:42:40
  • FrezeR
    #23368
    Farming Simulator 22 - eljött a Kubota ideje

    A legújabb kiegészítő a Kubota gyártó legnépszerűbb gépeit állítja csatasorba, melyek közül a legnagyobb durranás a Kubota M8-as traktor, ami nem csak a gyártó jelenlegi legnagyobb traktora, hanem gyönyörű 360 fokos panorámás beltéri elrendezése miatt igazi kuriózum lehet a virtuális gazdák számára.





  • FrezeR
    #23367
    Nemsokára kiderül :)
  • Caliph
    #23366
    állítólag kubota dlc
  • FrezeR
    #23365
  • eta32 #23364
    igen van
  • nono28
    #23363
    Sziasztok!

    Van már olyan mód ami a km óra mellett lévő növényeknek megjeleníti a nevét?
  • nono28
    #23362
    Megoldódott
  • nono28
    #23361
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne.Dobozos verzióban van meg a Farming Simulator 22.Az lenne a kérdésem hogy,a Bónusz tartalom telepítése kódot kér,ezt a kódot nem találom a dobozban.Hol lelem ezt a kódot?
  • FrezeR
    #23360
    Ne is mondd, hetekig gyűjtöm a jónak tűnő modokat majd rámegy 1-2 nap amíg átnézem őket, hogy jók-e aztán megint nem nyúlok hozzá egy ideig :D Persze még így is van amelyik mod később okoz meglepetést amikor már jobban használom, hogy hibás. Annyi traktor van már bent a játékban, hogy akár óránként cserélgethetném, akkor sem fogynának el pár hétig. Ez elég idegesítő dolog. És akkor még nem említettem a kombájnokat, pótokat, talajművelőket stb. De ahogy mondod nálam is az a gond, hogy hamarabb ráunok mint kellene, pedig régen egyszerűen imádtam és napokat töltöttem játékkal amikor éppen volt időm rá, most meg semmi. Ez kicsit bosszant, mert tényleg szép ez, meg azért sokkal jobb játék mint amikor elkezdtem anno a 11-el nyomni, most visszanézve az egy borzalom volt kinézetre is. De hát lehet igaz a mondás itt is, a kevesebb néha több.

    Én is sokat foglalkozom a mezőgazdasággal úgy érdeklődés szintjén és tudom, hogy változnak a dolgok, de ahogy mondod ez egy játék itt nem kellene ennyire komolyra venni vagy legalább hangolják össze jól használhatóra a megoldásokat. Na majd a modderek megoldják ezt is. :D
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2022.04.30. 15:34:49
  • eta32 #23359
    Nos igen.
    De,azért ha a mai modern gazdálkodást vesszük ,már nem annyira megy a szántás mint talajművelés.
    Mivel a közvetlen ismerősöm itt nálunk egy igazi nagy gazda és ha van időnk és néha össze futunk akkor szoktunk ezekről a dolgokról beszélni.
    Már ha learatják a terményt, akkor nem az ekéket eresztik rá a földekre hanem a kultikat .
    Mivel már ki tudják számolni és az agrár szakemberek kimutatták hogy a tarló ha bele van szántva nem oly hatékony és termékeny a föld mint egy kultizás után.
    Vagyis a földnek jobb ha csak kultizás van...
    De ugye ez egy játék és itt azért össze kellett volna hangolni a 2 dolgot...
    Csak ugye eleve nem egy időben jelent meg a dlc és a játék és ilyen egymást ütő felemásra sikeredett.
    Mellesleg én is szeretek szántani ,persze azért nem mindig,főleg a mostanii részben mivel már egész pofás lett és már már 3D kinézetűre sikerült..
    Vissza térve a gazdára ezt a talaj minta vétel dolgot is említettem neki....
    Nos ők is már megveszik a másik cég (aki erre szakosodott) által feltérképezett területek talaj mintáit és ez alapján számolják ki hol merre meddig mennyi kell miből és hova mit ültessenek...
    Sajnos a játékban nem sikerült teljesen összhangba hozni az újat a régivel ...lustaság első sorban és nemtörődömségből kifolyólag ilyen lett...
    De legalább már van ilyen is benn még ha nagyon le is egyszerűsítették de ez amolyan Giants sajátosság...
    Én azért majd közbe szántogatok még ha nem is hoz akkora pontot és hozamot meg nem tudom majd hogy mennyire veszi vissza...
    Igazából mi régi motorosok már nem annyira a " nagy" haszon miatt túrjuk a földet és húzzuk fel a @aros gumi csimmát...
    Csupán élvezetből....mivel erről is már korábban taglaltuk ezen részét ...
    Én már nem sanyargatom magam minden áron ,hogy aztán mire meg lesznek a dolgaim már ráunjak...
    Nem mondom hogy mindent "ingyen pénzből veszek meg, de kompromisszumokat kötöttem a nagyobb élvezeti faktor érdekében.
    Igaz mostanában nem sok időm van tolni a játékkal...majd az ősszel szerintem elő veszem komolyabban...
    Most is 1 napomba tellett míg a sok felgyülemlett modokat az elmúlt 3-4 hónap termését kigyomláltam Error és egyéb okokból.
    Most jól rendbe van csak időm kevés mélyebben bele merülnöm ,pedig szívesen tolnám.
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.04.30. 11:28:15
  • FrezeR
    #23358
    Az egy dolog, hogy utálja valaki, de ez egy alap művelési mód, akkor ne büntessék már a játékon belül :) Eleve a földek is "szólnak" egy idő után, hogy szántást igényelnek. Ez eddig is így volt.
  • Caliph
    #23357
    sokan útálnak szántani,először én is beraktam egy 24 méteres mod ekét amihez nem kell csak 200 lóerő körül,aztán inkább kikapcsoltam :D
    aohgy a köveket is,sztem időhúzás
    egyedül a mész meg a gyomok maradtak meg
  • FrezeR
    #23356
    Pont a szántást említettem neked, erről váltottunk pár szót amikor kijött ez a DLC. Ez egy átgondolatlan dolog volt a részükről, hát ilyen hülyeséget, hogy a szántást lepontozzák, miközben van olyan beállítás, hogy kötelező szántás? Meg eleve 100+1 eke van, akkor mi a fenének vannak a játékban, ha magad ellen dolgozol vele? Arról nem beszélve, hogy az alapjátékban a talaj megművelésénél pl a gyomnövekedésre, a kövek előfordulására is hatással van a szántás. Nincs ott egy normális vezető, aki átgondolná ezeket a lépéseket mielőtt megteszik? Tiszta hülyék :D
  • eta32 #23355


    Az első ami szerintem követendő....
    A második vidi valahogy nekem picit értelmezhetetlen,ha az elsőhöz hasonlítom.
    De akkor most jön az hogy az eddigi talajművelések :?????
    Kezdeném, szántás: felesleges értelmetlen ,pontot nem kapsz érte ha használod együtt a preciziós gazdálkodással.
    A mulcsozásról, hengerezésről szó sincs ,hogy az most kell vagy nem...
    Ez a Preciziós gazdálkodás a normálla együtt nekem picit..sőt nagyon izzadságszagú .
    Mint ha köze nem lenne egyiknek a másikhoz...
    Inkább üti egymás dolgait a sok eszköz ami van az is egyik vagy másik használata esetén jó és értelmes.
    Az egyikben ne gyomirtózz mert büntet a játék érte a másikban használják.....????
    Ez az egész amolyan Giants-os megoldás van benne sok minden de együtt összességében értelmetlen ....
    Jó nyilván arra találták ki (a Giant fejéből ennyire tellett) hogy vagy egyiket vagy másikat használod de ennek nem így kellene lennie.
    Arról nem is beszélve ezeket a tényezőket a talajba érkező csapadéknak is befolyásoló tényezőként kéne hatnia ph, nitrogén szint stb...
    De itt az eső csak grafikai elem már a játék kezdete óta abból is a leggyatrább...
    Igen van benne évszakok is a játékban de csak a hőmérsékletet befolyásolja ez is egy egyszerűsített megoldás amolyan Giants-os...
    A C&C-ban ezeket elég jól megoldották már ami elkészült ,de sajna abba maradt.
    Nyilván jobb mint ha semmi nem lenne ,de ez így számomra megint amolyan fél megoldás sűrű ütköző tényezőkkel tarkítva....
    Asszem picit még kivárok, hogy érdemben toljam vele,talán az őszig pihi... talán a modderek faragnak valami értelmeset hozzá.

  • TopGun
    #23354
    Sziasztok! Tud valaki egy magyar nyelvű videót a preciziós gazdálkodásról? Néztem pár videót Youtube-n, de nem bírom sajnos annyira az angolt, hogy mindent megértsek, hogy mit miért csinálnak a videóban? Esetleg akinek jól megy már ez a gazdálkodás nem csinálna róla egy tutorial-t? Szerintem másokat is érdekelne a dolog.
  • rokshow
    #23353
    https://farmingsimulator22mods.com/page/5/ Sziasztok vki megtudná mondani hogy a hardi mercury permetezőnél mit kell átírni hogy szélesebben permeteljen ??? Előre is köszönöm
  • rokshow
    #23352
    Sziasztok, ha még vkit zavar hogy a kis térképen játék közben nincsenek meg a földek számai, akkor itt van a megoldás!!! My Games\FarmingSimulator2022 és nyissátok meg a gameSettings.xml fájlt, keressétek meg a <ingameMapFilters> elemet, és állítsátok vissza a számot 0-ra.
  • Rikike77
    #23351
    Sziasztok!
    Érdeklődnék milyen módokat érdemes használni a 22-ben?
    Most kezdeném csak még azt se tudom melyik térképen
  • FrezeR
    #23350
    Jó lassan szedte le neked. Még nem nagyon néztem meg a változásokat, majd hétvégén lesz rá időm. Addig majd írj, írjatok, hogy mit tapasztaltok.
  • eta32 #23349
    Ja bocsi a 1.4.0.0 volt annyi...először azt töltötte le majd telepítette, majd 561 MB a 1.4.1.0 na ez is egy vicc....
    Ja meg kezdődik elölről a tökölődés a letöltéssel

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.04.22. 09:08:53
  • eta32 #23348
    Na most reggel kb 6x nekifutásra (mindig elakadt 7-800 MB körül) lejött 10 perc alatt igaz az én alap netemmel már ez is csoda....
    Nekem 1356MB volt a frissítés1.4.1.0.
    A programok listában szereplő felsorolásban majd 24GB-ot foglal a játék.
    A My Games mappában 11 GB-ot mutat ebből közel 5 GB a modok.
    Valakinek valami tapasztalat javulás, romlás a játékban úgy összességében????
    Én most nézek majd rá mi is a helyzet...
  • SirDannyL
    #23347
    Hmm, pedig ssd-n van a játék. (Van 1-2 ami hdd-re van telepítve) na most ezen fogok agyalni holnap végig a munkahelyen :-D
  • FrezeR
    #23346
    Akkor jó, nekem csak 18 GB a My Games mappa :D
  • SirDannyL
    #23345
    Nekem jelenleg összesen 520MB a játék mappája. (MyGames mappa) Telepített játékok között pedig 24,16GB. Mitől lehet a frissítés méretének eltérése,nem tudom. Végülis,működjön.
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2022.04.21. 16:45:49
  • FrezeR
    #23344
    Biztos befolyásolja, nekem fizetős DLC-m nincs csak ami ingyenes volt.
  • RoboKutya78
    #23343
    Srácok nem tudom hogy mennyire lehet használhato az ezeken az oldalakon található frissítések amit le lehet tölteni de itt egész gyorsan lejönnek a frissítések.
    Bevalom mivel jelenleg nem tudom eredetiben használni a játékot én innen szedegetem a frissítéseket.

    1 2
  • SirDannyL
    #23342
    Ühüm. Érdekes. Lehet a meglévő dlc-k stb is befolyásolja,nem? Nekem csak az alap van meg,plusz 1 db dlc traki.
  • FrezeR
    #23341
    Most ez az 500 MB lejött kb 1 perc alatt, estére biztos lassul ha többen ráugranak :)
  • FrezeR
    #23340
    Csak? Nekem 561 MB-ot szedett.