23619
  • Caliph
    #23538
    úgy plusz,hogy meghatározza hogy arasd le a 3as földet,és vidd be a terményt valahova. akkor tekinti késznek a küldit,ha bevittél mondjuk 20 tonna búzát. de ha 22 tonnát arattál,akkor a 20 tonnánál megadja a küldit,a 2 tonna pluszt meg kifizeti neked ,mint bonust :D

    ha a munkás végez bármilyen munkával,vagy elakad vagy bármi baja van,akkor kiirja.
    igen,a bérletre úgy gondoltam,h a megbízó adja a sajátját persze pénzért,legalábbis én mindig így gondoltam :D de lehet csak simán bérled :p
    éjfélkor mindig a hitel(ha van) törlesztőrészleteit vonja,illetve minden gépnek és épületnek van egy napi fenntartási költsége,azt is akkor vonja. minél több mindened van,annál több lesz majd ez az összeg. de később ha lesz pénzed lehet majd letenni napelemet,ami majd hozza a pénzt pl
    érdemes felvenni hitelt és minél előbb beinditani a saját gazdaságod. a hitel törlesztőit meg simán kitermeled,vagy ha megszorulsz csinálsz pár bérmunkát.
    majd fogod látni,hogy melyik terményt mikor érdemes eladni,szal nagyon megéri betárolni és akkor eladni amikor a legtöbbet adják érte.Én a kezdetekben a csirkékre megyek rá,és árpát vetek,mert az terem a legtöbbet /hektár és a csirkék is megeszik. a tojás jó pénz :) illetve az üvegház is jó pénz,főleg a saláta,és csak viz kell neki,magától termel :)

    egy terület termelékenységét lehet növelni,a legfontosabb a szántás amikor kell,mész ha kéri és a 2x trágyázás. vannak még extra munkafolyamatok,pl görgőzés ,de ezek már csak pár százalék pluszt adnak,a legfontosabb a szántás mész és 2x trágya/műtrágya.
    1x vetés után trágyázol,1x meg mondjuk az első növekedési fázis után. ha minden pluszt elvégzel,akár 2x annyi termény is lehet a betakarításnál,mintha csak elveted aztán hadd nőjön :D
    írja is a föld infónál mennyi százalék az extra
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.19. 22:01:32
  • RJoco
    #23537
    Hogy a plusz?
    Ez érdekes. Ha én aratok, akkor nem szól, hogy készen lenne a terület. Ha egy munkás arat, akkor szól, hogy befejezte a melót. Meg időnként ki is írja, hogy x% kész van.
    A letaposás be volt kapcsolva, de mégsem vette figyelembe. Kikapcsoltam, így sem történt semmi.

    Olyan szerződést még nem láttam, ahol a megbízó adta volna a gépet. Vagy én viszem vagy bérelhetem pénzért. Legalábbis magyarra fordítva így van írva, hogy bérelhetem és a bolthoz teszi őket mindig. A felvételnél el kell döntenem, hogy bérlem vagy sajátot viszek.
    A dolgozó pénzért dolgozik és most, hogy így írod, azonnal, egyesével megy is le a pénzemből. De emellett mégis van egy időszakosan (nap közben többször) kiszámlázott bérleti díj. Meg havonta (24 óránként éjfélkor - így van beállítva) is van egy levonás.
    Amúgy, ha a 3000-es aratás többletéért 4000-et kaptam, akkor az elég jó. A saját területem első aratásáért kaptam úgy 7-8000-et.
  • Caliph
    #23536
    a szerződéseknél meg van adva,hogy egy területről ennyit kell bevinned,ami plusz,azért adja a lóvét :) sokat ezektől ne várj,általában pár tonnás biztonsági rés van mindig hogy a küldi mindenképp megcsinálható legyen ha nem voltál olyan preciz és kimaradt pár sor valahol,vagy véletlen letapostál egy részt (szintén kikapcsolható :D ) :)

    Szerződéseknél két féle mód van,amikor a megbízó adja a gépeket,illetve amikor saját gépekkel vállalod a dolgot,ezért többet fizet értelemszerűen.
    És igen a dolgozó is pénzért dolgozik,és azt folyamatosan vonja le az egyenlegedből. ha elfogy a pénz,nem is dolgozik tovább... :D




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.19. 21:02:57
  • RJoco
    #23535
    Ha már úgy felkapta a világ összes hírverője az Activision-t, meg a híres játékát, mintha mást nem is csináltak volna, akkor mondok egyet. CoD. Engem baromira nem érdekel. Utoljára talán a Ghost-ot próbáltam, de sokat nem játszottam vele. Pár óta talán.
    Korábban az egyik MW-vel toltuk multiban a kollégákkal, de annak meg van már vagy 14 éve. Előtte meg a CoD 2-t játszottam végig. De így ezzel ki is fulladt a széria. Úgyhogy engem ez a hajcihő, hogy majd a M$ bekorlátozza esetleg egyes platformokon, baromira nem érint. A FarCry 6 sem érdekel, pedig ingyen tolhatnám PS-en.
    Ha nem szeretnél valamelyik fórumon összefutni velem, akkor a Starfield és Cyberpunk kivételével bármelyik FPS játék fórumára mehetsz :)))
    Ott a Fallout 4. Megvan, de biztos, hogy nem fogom mostanában előszedni. Abba sincs túl sok órám.


    A szimulátor jellegűek alapból vonzanak. Bár ebben a játékban is azért van egy-két dolog, amitől fogom a fejem, mint a hófutóban. És még csak 4 órám van benne.
    Magyarul játszom, mert eleve úgy indult. De olyan a fordítás, mint a Starfiled gépi fordítása. Valahogy így szól: "10% leszállítva a 70-es parcellához." Ez most csak egy kb. idézet. A lényeg a "-hoz", mert éppen hoztam, a 70-es parcellától az étterembe. Kis pici gyorsétterem, de annyi krumpli kell nekik, hogy szerintem a húspogácsa is krumpliból van, a zsemléről, salátáról, sajtról nem is beszélve, ami szintén krumpli :D A lényeg, hogy az étteremhez hoztam, nem a 70-es parcellához.
    A másik cuki dolog, mikor eléri a betakarító gép raktere a 90%-ot és kiírja, hogy 80%-ig megtelt. 80%-nál ugyanezt írja ki.
    Na mindegy, ezt még el lehet viselni. Ezek amolyan első meglepődő momentumok.

    Ami nagyobb meglepetést okozott, hogy a betakarított termés leadásáért kaptam lóvét. Majd utána a feladat leadásáért megkaptam az előre megbeszélt lóvét. Kétszer fizetnek?! Elmegyek parasztnak, de azonnal!
    Most fut egy 46 ezres betakarítás. Baromi nagy a terület. Krumpli kell az étteremnek...
    Kíváncsi leszek, hogy a leadott burgonya után mennyi lóvét fogok kapni. Az elvégzett melóért úgy 44 körül, mert bérlem a járműveket. És ahogy néztem, van valami egyéb bérlési díj is. Mivel úgy dolgoztatok, így nem világos, hogy mindig azokra számolja fel vagy valami másra is.
    Az is szép dolog, hogy egy parcellán két jármű dolgozik és mind a kettőt J munkásnak hívják. Aztán jönnek az infók, hogy J elérte a 80%-ot. Majd megint 90%-nál, majd megint, mikor a másik J is elérte a 80-at, majd a 90-et :))
    Amúgy ez MiB paródia lenne? J, E, K melósok, meg az ABC többi betűi.
  • Jóózsf István #23534
    Mondj már EGY olyan játékot, amivel te nem játszol! :-D
  • RJoco
    #23533
    Köszi a rengeteg infót!

    Ezek a beállításos dolgok nagyon hasznosak.
    Pont tegnap szívtam, hogy a jó munkás ember valamiért nem akarta a traktort vezetni, ment egy keveset, majd lelépett. Persze a szórót kikapcsolta. Valamiért nem is tudtam megint beleültetni egy újat. Odébb mentem, ott már sikerült. Viszont így volt egy terület, ami nem volt beszórva sz@rral és az nem látszik. Térképen sikerült azért megnéznem, hova kell mennem még teríteni.
  • Caliph
    #23532
    a maradéknak nem feltétlenül kell elvesznie a bérelt cuccal,mert az i betűvel kirakhatod a gépekben bent lévő cuccokat mint pl vetőmagot ,vagy műtrágyát,aztán később be tudod tölteni másba is. pl lesznek olyan gépek ami tud meszet is meg szilárd műtrágyát is szórni,és így ha egyiket kipakolod már tudod is a másokat szórni

    nem bug,beállításokban az egyik menüben(játék közben nyomsz egy esc,és asszem traki fogaskerékkel menü) be lehet állítani,hogy ha segítő vezeti a gépet,akkor vegye automatikusan(ez az alap beállítás) vagy átállítod hogy fogyjon és neked kell utántölteni ha kifogyott.

    érdemes ebben a menüben körülnézni,lehet ki be kapcsolgatni dolgokat hogy pl szántást szeretnél e,gazakat szeretnél e,meszet akarsz e szórni,ezt mind lehet állítani. illetve ki lehet kapcsolni hogy a gépek automatikusan induljanak ha beszállsz,én ezt ki szoktam kapcsolni,így az enter -rel inditod és állítod le a motort. ha csak kiugrassz a gépből pár másodpercre és visszaszállsz,azonnal lehet tovább menni nem kell megvárni az inditó animációt,illetve vannak olyan modok amik adnak olyan gépket amit traki hajt meg,itt is jó ha megy a motor amig kiszállsz. (pl a göweil packban van egy ilyen bálázó/fóliázó)

    szal érdemes körbenézni,sajna mindig be kell állítani ahányszor új pályát kezdessz,de aztán azon a mentésen megmarad

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.19. 08:53:49
  • RJoco
    #23531
    Köszi!
    És tényleg ott volt.
    Szerencsére gond nélkül sikerült is a szóróba tölteni. Felszedte a földről.
    A maradék meg elveszett a kölcsönzött cuccal.

    Az bug, hogy nem fogynak a cuccok, ha munkás vezeti a járművet?
  • Caliph
    #23530
    boltban lehet kapni,szilád és folyékony műtrágyát is,néz körül jobban. ilyen láda ikont keress bal oldalon,aztán ott vannak a raklapos és big bag cuccok,vetőmag,műtrágya,facsemete,folyékony gyomírtó ibc tartályban,folyékony műtrágya szintén stb


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.18. 20:16:41
  • RJoco
    #23529
    Nekem mindegy, milyen, csak belemenjen a tartályba és szét tudjam teríteni.
    Amúgy igen, műtrágya is jó lenne, de nincs eladó.
    Van valami felfedezős része a játéknak vagy mindent látok és mindenről értesülök azonnal?
    Esetleg szezonális?
    Most úgy játszom, hogy 1 alvás 1 hónap.
  • Caliph
    #23528
    Műtrágya ugye? boltban lehet benni
    sima trágyát sztem mod nélkül nem lehet venni,azt majd az állatok termelik neked ha lesznek
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.18. 19:12:22
  • RJoco
    #23527
    Havi ajándékba megkaptam a játékot PS5-re.
    Elvállaltam egy feladatot, hogy le kell trágyáznom egy területet.
    Csakhogy trágya nincs sehol. Később lesz, csak nagyon az elején vagyok, vagy majd nekem kell megtermelnem a cuccot, ha lesznek állataim?
  • Caliph
    #23526
    No Mans Land :örök kedvenc. egy pusztaság az egész amit úgy laksz be ahogy akarsz,egy dolog hiányzik nekem belőle,hogy valamelyik sarokba ledobhatna egy kisvárost az olyan lustáknak mint én,ne csak a shop legyen az eladó rész is egyben. persze valaki pont ezt szereti benne h a várost is ő építi meg. a készítő másik mapja a western wilds,ez is faja kis map,hasonló felállás,de no mans land után nem indultam bele.

    Alma Missouri: elég új map,most ezen tolom,egyelőre bejön,többet nem tudok mondani,kérem kapcsolja ki

    Court Farm Country Park: sokaknak bejön,de én nem szeretem annyira az angol mapokot,szűk helyek,a földek vagy körbeépítve sövénnyel vagy kőfallal,nagy gépekkel esélyed sincs dolgozni mert van ahova nem fér be,viszont igényesen meg van csinálva,csak kipróbálás szinten toltam vele

    Mazoviezcka: keleti blokk,nagy map,pár órát toltam ezen is ,jól össze van rakva

    Fichthal V2: brand new map szintén,le van töltve de még nem próbáltam. képek és map alapján keltette fel a figyelmem. bajorországi hangulat


  • dimre
    #23525
    Részben megnéztem a Giants új térkép bemutatóját, nem dobtam egy hátast. Főleg mikor fő dizájner úr, egy megjegyzést tett "majd a modderek kezdenek valamit vele", ezt a tűzoltóság épületére mondta, tudom nem nagy dolog egy funkció nélküli épület, de egy fő tervező miért mond ilyeneket, lusta dolgozni?
    Kérdésem, aki játszik, kinek mi a favorit mapja? Találtam három, számomra minőségi térképet, most nem tudom melyikbe merüljek bele.
    - Mountain Hill 2022 4X (1,2GB! de minden benne van)
    - Osada
    - The Walley The Old Farm
  • Jóózsf István #23524
    Kikérem magamnak!
    Kilenc éves koromig falusi voltam! :-)
    Kombájnt is vezettem. És húsz literes műanyag kannában hoztam sört a kocsmából a traktorosnak aki a határban szántott!!! Tehát: Mindent tudok a mezőgazdaságról! :-D
  • dimre
    #23523
    Látszik, hogy városi gyerek vagy :D, mondjuk én is. Egy MTZ-vel odagurulnál mellé az kb. a motorház tetejéig ér.
  • Caliph
    #23522
    és van nagyobb is :p

  • Jóózsf István #23521
    Persze. De ez akkor sem tudatosul benned, amikor ott állsz mellette és fényképezed. Látod, hogy nagy. Persze, hogy nagy, hiszen mezőgazdasági munkagép. De igazából akkor tudatosult bennem, hogy mekkora is, amikor a bikillit nekitámasztottam! És az nem a gyerek biciklije ám! :-)
  • FrezeR
    #23520
    Meglepő a teszt eredménye, 10 mp különbség a gumik között az nagyon sok.
  • FrezeR
    #23519
    Elég nagy. Több mint 3 méter magas és széles és több mint 6 méter hosszú.
  • Jóózsf István #23518
    Szerintetek,
    a játékban is szereplő traki mekkora lehet? Nagy?
    De mégis... Mennyire nagy?
  • dimre
    #23517
    Kézsztetést éreztem újrajátszani, persze bővitett tartalommal.
    Találtam egy érdekes videót.
  • Caliph
    #23516
  • Schrödinger
    #23515
    Sziasztok!
    Ingame térképszerkesztővel szívok éppen. (Mondjuk a giants editor sem a UX-ről híres) Szóval hosszú perceket töltök el azzal, hogy az elhelyezni kívánt tárgyakat olyan helyzetbe forgassam egérrel, ami nekem pont megfelelő. Nincs erre valami gomb amivel finom, apró léptékben lehet forgatni? A festés még szörnyűbb. A kurzor mérete még véletlenül sem akkora, mint amit fest. Kisebb. Undo persze nincs. Csak a jóisten tudja megmondani mekkora paca lesz belőle. Amikor egy picivel hosszabb, egyenes pl. fűszegélyt szeretnék húzni, az maga a horror. Mert persze beremeg a kezem, és vége is. Javíthatom ki, ami megint nem egyszerű. Nos azt találtam ki, hogy beforgatom a képet pl. 90 fokba, és a nyíl billentyűvel elmozdítom az egészet. Így egyenes lesz a vonal. De nem lehet. Mintha direkt szivatnák az embert. Megnyomom egy pillanatra a forgatás gombot, és a kép 8-10 fokot is fordul. Ugyan ez a gond a nyíl gombokkal is. Picit rányomsz, felengeded, de a kép még mindig mozog. Leng ide-oda az egész. Nem lehet precízen beállítani semmit.
    Van erre valami mod, vagy plusz gomb, amit én nem találtam meg? Vagy ötlet, segítség.
  • FrezeR
    #23514
    Egész pofás kis térkép lesz ez, nekem jobban bejön mint az alap mapok. Azt kell mondjam fejlődnek, biztos ellestek pár dolgot a mapkészítő modderektől :D
  • Caliph
    #23513
  • Caliph
    #23512
    én csak egy dolgot hiányolok a régi seasonsból,illetve többet is ,de ezt nagyon: mégpedig a fű rothadását,idővel illetve esőben. meg a straw és hay bálák is,ha kint vannak szabadon esőben , fogyjanak...legyen értelme szénávál szárítani a füvet,és behordani szín alá :)

    modot sem találtam ami tudná.
  • FrezeR
    #23511
    Premium Expansion & Premium Edition Coming Soon!

  • GEPES
    #23510
    Jó estét mindenkinek!!

    Próbáltam újratelepíteni az FS-22-őt és a Giants Editort is,de sajnos ugyanúgy fennáll a probléma!
    Van itt olyan aki ért a Giants Editorhoz és tud segíteni hogy mi lehet a probléma?
    Így nemigazán lehet vele szerkeszteni.
    Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
  • GEPES
    #23509
    Sziasztok!


    Az lenne a kérdésem,hogy a Giants Editorban kifehéredett a talaj.
    Ez miért lehet?
    Köszönöm a segítséget!
  • LaLee67
    #23508
    Koszonom, meg nezem a CP-t. :)


    Nem az volt hanem az Auto Drive, de kiindulásnak ertekes volt nagyon a tanacsod, koszi!
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2023.05.01. 17:26:44
  • Caliph
    #23507
    valszeg egy mod bekavar azért nem látod a kiirásban mi a gomb hozzá(többnyire a courseplay képes eltüntetni ezeket). fontos hogy a kaszáló legyen kiválasztva,G betűvel tudsz ugrálni a gépek között ami egybe van kapcsolva,bal felső sarokban mutatja is kékkel kijelölve.
    alap esetben ctrl+z a váltás
  • LaLee67
    #23506
    Sziasztok!

    Farming Simulator 22 :

    Krone Big M 450 fukaszalo modot tettem fel amihez lehet csatlakoztatni a balazot. Az a gondom, hogy nem talalok lehetoseget hogy valtsak a szoras szelessegen. Ezalltal a balazot nem tudom hasznalni vele. Azt irja hogy a szeles szoras lett valasztva,de sehol egy lehetoseget nem talalkok, hogy keskeny szorasra allitsam. Azt hiszem a "Z" vagy "Y" gombokkal lehetne. Minden gombot vegig nyomogattam de semmi. Na, gondoltam, akkor kotok utana egy rendsorolot, persze az nem sikerult , mert mas a csatlakozasa. Valakinek valami otlete, mit nem neztem csinalok jol? / a gyari kaszalon sem talalok valasztasi opciot a szorasra/

    Valaszokat elore is koszonom!
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2023.05.01. 14:13:44
  • Rol2142
    #23505
    Sziasztok
    FS 19-ben létezik bármi megoldás, mód vagy akármi, hogy járművek illetve munkaeszközök karbantartása ne legyen szükséges? Irreálisnak tartom, hogy 1 ha cukorrépa/burgonya betakarítás után pl. a jármű műszakiállapota teljesen leromlik... félóránként lehet rohangálni műhelybe.

    Illetve még annyi nem nagyon követem az eseményeket, Fs 24 lesz vagy 25 csak?
  • FrezeR
    #23504
    Farming Simulator 22 Update v1.9.1 Changelog

    Bugfixes & Changes
    Mixerwagon info HUD works again
    Fixed folding issues on the cotton harvesters
    Fixed issues with bale transport tools
    Bales from missions can now be stored in the “Bale & Pallet Storage”
    Fixed automatic motor turn off on the John Deere CP690
    Fixed functionality of plows to properly remove chopped straw from the ground
    Improved stability of physics joints
    Proper hardware profile mapping of Intel ARC GPUs
    Updated to FSR 2.2
    Updated to DLSS 3.1 (Bug Fixes & Stability Improvements)
    Screenspace Shading Rate Bug Fixes & Improvements

    New additions
    PC/Mac: Added paste (Ctrl + V) support for text/password input fields

    New vehicles and tools
    Massey Ferguson MF 6S
    Massey Ferguson MF 7S
    Massey Ferguson MF 2370 Ultra HD
    Massey Ferguson MF RB 4160V Protec
    Fendt Squadra 1290 N UD
    Fendt Rotana 160 V Combi

    Info
    As with all major updates to Farming Simulator, you may experience stuttering on the first game launch after the update when using mods or custom graphics settings due to shaders being recompiled.

  • FrezeR
    #23503
  • FrezeR
    #23502
    Igazad van. Én azért játszogatok vele, igaz nagyon sok időbe, órába és napba telt, hogy olyanná tegyem amilyennek alapból kellett volna lenni neki. Kiválogattam sok ezer modot, toltam rá egy jó shadert, kerestem hangulatos jól kinéző pályákat és így már talán játszható és jobban is néz ki. De erre ennyit kellett várni :D Bár lenne igazi konkurencia, hogy valami motiválja még őket is. Ha a modderek nem lennének ez a játék fele ennyire sem lenne népszerű, ez tartja életben.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2023.03.15. 12:55:35
  • eta32 #23501
    Azért ez nem semmi teljesítmény 10 év alatt sikerült egy ilyen szedett-vedett bála tárolóig eljutni a fejlesztőknek....DDD.
    Mindig írják 10 éve ezt hallom látom...XD.,hogy itt meg ott optimalizálják de sajna aki nem a legújabb millió körüli GPU-val tolja az nem veszi észre...
    Aki meg azzal annál meg eddig is jól futott.DDD.
    Ja butítsd le a grafot vagy ne használj módokat...vicc kategória ez a játék.
    A megjelenés után toltam pár hónapot alap játékkal ,pedig az már rég volt, azóta sem pénzt sem időt nem vagyok hajlandó rá áldozni....
    Persze majd minden évben újra és újra kifizetem ugyan azért a 2 évvel ezelőtti játékért a vételárat mert????
    Pár gép és új map bele kerül dlc formában....
    Alapjaiba kellene változtatni rajt .
    Ja meg ugye megjelenéskor bele rakni azokat a funkciókat amiket kihagynak...gondolok itt a talaj szerkezeti vizsgálatra...
    Inkább kiadni bugosan félkészen majd fél év múlva használható állapotba kerül utána meg vegyed csak a dlc-ket....nos akinek sok felesleges dollárja van csak vegye....
  • FrezeR
    #23500
    Patch 1.9 now available to download

    New Additions

    Added bale and pallet storage building
    TMR can now be transported with silage trailers
    Added 'Screenspace Shading Rate' option for improved performance

    Bugfixes & Changes

    Fixed discharging of Kuhn SPW Intense
    Fixed state of bale wrappers after savegame loading or joining in multiplayer
    Visual fixes on Claas XERION, Hardi Aeon, Hawe SUW, John Deere 6R, Krone BiGX & Manitou MLT 625
    Fixed start duration of Zetor Z-25K
    Fixed server list not refreshing after canceling password dialog

    Modding

    Added support for up to 64 fruit types in mod maps



  • Caliph
    #23499
    Goweil pack érkezik 21én


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.03. 16:57:44