60
  • curse
    #60
    igazabol itt te razod az oklodet az en arcomba, pedig csak azt mondtam, hogy, bar alairom, hogy szep torekves a szabvanyositas, a hatvanket bongeszogyarto nem veszi komolyan, mellekelt abrara nyilvan nincs szukseged.

    tehat nem a w3c-re raztam a kis pihepuha programozo kezecskemet, hanem a helyzetre. szerintem egyebkent mindketten ertjuk a lenyeget, csak tegnap rossz kedved volt ;p
  • sanyicks
    #59
    meg fosfokszon is megy már valami bétán.
  • B0nFire
    #58
    Már megint hánysz, te szerencsétlen, a tizenkilencedik regeddel?

    Elfelejtetted széjjelmakrózni a mondanivalódat, koma!!!
  • Penge4
    #57
    "és még én vagyok a nilliomos csemete, mikor neked vanak ilyen sznob, kcsg igényeid.."

    2010-ben a HD sznob igény? Gratulálok.

    "Nem nézem le a Linux felhasználókat, de a 99% nyálverő windowsosok szokták így leugatni az 1% Linuxosokat, ezért emléítettem meg ellenpéldaként a tipródásotokat a Flash ellen."

    Tökmindegy, ebből már nem jössz ki...

    "Az Adobe-ot nem fogja senki se beperelni, ugyanis ha nem tűnt volna fel, akkor a webes pluginjei 100% ingyenesek."

    Ami késik, lassan jön. Attól, hogy neked ingyen adja az ótvar kis pluginját, megteheti, mivel a többi szarjáért olyan összegeket kérnek el (amit a nagyobb cégek ki is fizetnek), hogy röhögve megél. Sőt, ebből él meg, hogy neked ingyen adna, mert ha pénzt kérne érte, akkor nem használnák ennyien és nem terjedt volna el. Ugyanígy az MS is ha komolyan venné a warez témát akkor az sem terjedt volna el. Ha ezt nem tudod átlátni akkor nagyon szar lehet.

    "Tolhatnátok legalább egyetlenegy épkézláb játéklinket JavaScriptben is, ami egy hangyafaxnyival azért bonyolultabb, mint a PacMan vagy a SuperMario !"

    Flash-ben mutatsz ilyet? Egyébként meg már készül a Wolfenstein és a Quake Canvas változata is.

    De tipikusan ahhoz hasonlít ez a szituáció, mikor a parasztbácsi a rozoga kunyhójából leszólja a szemben épülő felhőkarcolót és olyan érveket hoz fel ellene, hogy nincs neki teteje, beesik az eső, kivakolva sincs és még ablakok sincsenek rajta.

    Nézd meg pár év múlva a HTML5-öt.

    "Eleve kizárólag Safarin és Chrome-on megy"

    Meg Operán és hamarosan IE9-en is.
  • ozric
    #56
    Mert mi a lényeg? A HTML és CSS kapcsán is azt hiszed hogy a W3C készíti őket (ez egy urban legend). Valójában csak koordinálja. Mintha a rossz törvényekért a Parlament épületét hibáztatnád, és nem a döntéshozókat. Ne a W3C-t szidd, mert a szabványosítási törekvések nagyon is jók. Ha problémád van a CSS-el, akkor Itt a céltábla, durrogtass lelkesen.

    Nem azt írtam, hogy nem létező jelenség az inkompatibilitás, hanem azt hogy rossz irányban rázod az öklödet. Nem a W3C a főgonosz, hanem például a Microsoft, mert nem csak a CSS egyik szerzője, hanem részlegesen és inkompatibilisen implementálja amit a W3C-n belül alkotott és megszavazott. Melyikünk nem érti a lényeget?
  • curse
    #55
    latom, megragadtad a lenyeget :)
  • ozric
    #54
    legjobb pelda az egesz w3c komolytalansagara: a javascript

    Na megint egy dicső "hozzáértő". A W3C-nek semmi köze a JavaScript szabványhoz, mivel az ECMA foglalkozik vele és ISO/IEC 16262 néven ipari szabvány. Opsz.
  • curse
    #53
    hihetetlen, hogy mar megint az adobe-html5 vihar-a-biliben megy egy ie9 benchmark miatt. raadasul pont itt a legjobb pelda az egesz w3c komolytalansagara: a javascript.

    amig allandoan figyelni kell az egyes bongeszok hulyesegeire css-nel, javascriptnel, html-nel ahhoz, hogy (kvazi) ugyanazt csinalja a kod minden bongeszoben, addig kurvara nem vigasztal, hogy ie9 bemutato harmadik nekifutasban a javascript motor egy hangyafasznyival gyorsabb, mint az ie9 bemutato masodik nekifutasban, amit csak az fog eszrevenni, aki eppen most portol doom3-mat html5-re.
  • Drawain
    #52
    Jesszusom... Te valahol nagyon eltévedtél.
  • Lopici Geza
    #51
    két dolog:

    az egyik, hogy bizony van köze, hiszen ez egy IE-ről szóló cikk, ezért az alternatív böngészők is helyet kell hogy kapjanak, legalább említés szintjén.


    A másik dolog, hogy a HTML5 implementációját, már kb. a 20adik társulat fekteti le... és ilyen módon pontosan ugyanaz a sors vár rájuk, mint a Linux disztribúciók "szabványosítását" végző csapatok, nevezetesen mindegyik csapat a saját implemetációját tekinti kvázi szabványnak az összes többi pedig le van sz*rva. Ezen a mezsgyén haladva egészen odáig jutottak el 2010-re , hogy a legalapvetőbb élsimítás funkció, amely a Macromedia Flash 3.0 verziójától kezdve , 1996-tól integráltan jelen van, sem szabványos egyik böngészőben sem.

    Én nem fogok egyik böngészőhöz sem külön egyetemi docenseket megszégyenítő tanulmányokat folytatni, keresztcsatoltan és 25 átvezető-programnyelven keresztül szerver és kliens oldalon egyaránt (PHP, MYSQL, JS, VBSCRIPT, Python, AJAX, Silverlight stb.stb.), és nem fogom sem az Internet Explorert sem más böngészőt előnyben részesíteni a többivel szemben. Egy dologban mindegyik (asztali) böngésző megegyezik: támogatja az embed (beágyazott) tartalmakat, és ennek viszont ma akár tetszik , akár nem az Adobe Flash a vezető szabványa.

    És ha már trendi és tényleg életképes fejlesztéseket akar valaki eszközölni, akkor is van még egy rakás csak a nevezetesebb böngészőpluginekből, amelyekben egytől egyik 3D-s FPS játékok is fejleszthetőek, nemhogy csicska videólejátszók:

    Java, Adobe Shockwave Player, Unity Web Player ( http://unity3d.com/webplayer )
    és a többi...

    Végül: vannak dolgok, amelyekre nagyon jó a JavaScript én nem mondom, de állítom, hogy ezek maximum offisz szintű alkalmazások és netovább, a HTML5 pedig nagyon jó lesz majd beágyazott video lejátszására, amit a Flash 5+ éve már a gyakorlatban is tud a youtube-on, igaz nem sznob-b*zi HD-DVD , 10ezer x 10ezres felbontásban
  • Drawain
    #50
    Hm... Elég nevetséges dolgokat mondasz.

    Azért fut csak Safari-n és Chrome-on, mert a WebGL-t (HTML5 Canvas extension) még nem támogatja más (FF alpha talán már igen). Az IE-n kívül minden böngésző támogatni fogja záros időn belül (mire kikerül Draft-ból már biztosan).

    Annyira nem lehetsz rövid látókörű, hogy ne vedd észre nem csak arról van szó, hogy itt a Quake2-t portolták js alá, hanem, hogy ez egy techdemo. Létezik ma egy technológia, amivel natív módon, tehát mindenféle küldő kiegészítés nélkül gyors 3D-s grafikát, akár többfelhasználós (játék esetén multiplayer) élményt lehet nyújtani. Ez kikövezi az utat a hasonló fejlesztéseknek. A Quake2 techdemo ráadásul egy átfordított kód, vagyis valószínűleg lassabb, mintha eleve JS-ben készült volna el a játék.

    Ha a Microsoft még tolná egy kicsit a HTML5-ös feature-ök és extension-ök implementálását, akkor jócskán meggyorsíthatná a hasonló technológiák terjedését.

    Az, hogy milyen böngészőt választasz szíved joga, ehhez a témához most semmi köze...
  • balee66
    #49
    [off]
    „Egyenlőre.”

    Az egyelőre akart lenni, ugye? :)
  • Lopici Geza
    #48
    A Safarit egy másik okból sem szeretem, és itt most kapcsolódik a cikk eredeti témájához is hozzáröfögésem:

    sem az IE, sem a Chrome, sem pedig a Safari, nem futnak standalone könyvtárból, ráadásul mind a 3 jóval nagyobb mint a két igazán jó böngésző, a Firefox és az Opera, amiket elég egyszer feltelepíteni egy gépre és onnan egyetlen könyvtárból futnak és nem fossák tele az egész filerendszer 100 mega kulaadattal. 700 rejtett alkönyvtárba.

    Felőlem jöhetnek akármilyen újítással ezek miatt az "apróságok" miatt, és még sok más "apró" tényező miatt is, (mint pl a sebesség) nem fogok megválni kedvenc Firefoxomtól és Operámtól.
  • Lopici Geza
    #47
    Ez elég nevetséges. Eleve kizárólag Safarin és Chrome-on megy, Safarit azt elvből nem telepítek Windowsra, mert a Bonzsúrból nem kérek köszönöm. Egy-két makacsabb malware/adware vírust megszégyenítő makacssággal beépül az automatikus frissítésekbe (Apple update). Chrome-ot szintén nem fogok a főgépemre telepíteni csak azért hogy ilyen idióta hülyeségeket teszteljek, mert szintén makacsul beépül a Google Update-je. És nem fogok órákon keresztül szívni a Google Update registry szintű lekapcsolgatásával, és az ütemezett feladatinak a jogosultságának az elvételévet sem fogok b*szakodni.

    A másik, ahogy mondtam : díjazom a fejlesztők igyekezetét, de csak azért, hogy 10-20 éve már jól ismert játékokat befordítsanak JavaScriptre, semmi értelme az egésznek azon a két böngészőn, amelyeknek egyébként is 10% körüli a szerepük a böngészőpiacon együttvéve.

    Haramdrészt senki, ismétlem senki nem fog 15 éves játék offline-ra fordításával b*szakodni, ha nem megy online egyből a böngészőben , lehet akármilyen jó játék, a nagyközönség, (főleg ismerve az átlagos hozzáértési szintet) telibe fogják szarni és azonnal továbbálnak valami online flash játékportálra ahol egyből kattintásra jönnek le a jobbnál jobb full 3d-s játékok 10ezrei.
  • Drawain
    #46
    Mondjuk full Quake2 JavaScript-re és HTML5 elemekre átfordítva megfelelő?
    http://code.google.com/p/quake2-gwt-port/

    Azért látszik szerintem, hogy milyen irányba haladunk :) Bár tény, még messze van, hogy ez a technológia kiforrjon.
  • Lopici Geza
    #45
    A JS kontra Flash és a Linux kontra Windows témák között csak annyi a különbség, hogy Linuxra lehet gyorsabb alkalmazást is fejleszteni, mint Windowsra, de Javascriptben csak vérverejtékes izzadságos, hálátlan sok munka után se lehet maximum, egy gagyi subrutint lekódolni, ami nem is fog minden böngészőben lefutni, vagy legalábbis nem ugyanúgy...

    Tolhatnátok legalább egyetlenegy épkézláb játéklinket JavaScriptben is, ami egy hangyafaxnyival azért bonyolultabb, mint a PacMan vagy a SuperMario !

  • Lopici Geza
    #44
    Nagyon sajnállak, hogy a HD minőségű filmeket nem tudod megnézni, és még én vagyok a nilliomos csemete, mikor neked vanak ilyen sznob, kcsg igényeid..

    Ha a kétmagos procidon bármilyen video lejátszása is 50% fölé megy akkor ott komoly hozzánemértési és júzer error gondok vannak inkább.

    Nálam a 900-as cerkán se nagyon szokott 50% fölé menni a processzorterheltség 1 , azaz egy darab maggal, ami még csak nem is Pentium, hanem egy fostalicska Cerka.

    Nem nézem le a Linux felhasználókat, de a 99% nyálverő windowsosok szokták így leugatni az 1% Linuxosokat, ezért emléítettem meg ellenpéldaként a tipródásotokat a Flash ellen.

    Az Adobe-ot nem fogja senki se beperelni, ugyanis ha nem tűnt volna fel, akkor a webes pluginjei 100% ingyenesek.
  • Penge4
    #43
    Attól, hogy milliomoscsemete vagy és neked és a haverjaidnak ilyen gépei vannak még kurvára nem ez az átlag.

    Éppen az a baj, hogy nem lehet megkerülni. Miért is perelték be többször a Microsoft-ot? Mert őket sem lehet megkerülni.

    A JS nálam gyorsabb Operában, mint a Flash, hülye nem vagyok, le tudom olvasni a Process Explorerben az értékeket. Hogy egy tetves 720p-s Flash videó 100-ra pörgeti a kétmagos procimat, ellenben egy WebM videó (a nagyon szar, kezdetleges optimalizáció ellenére) sem megy 70% fölé. Ami sok. Egyenlőre. De ettől még jobb lesz. A Flash meg már aligha.

    Desktopon (Adobe szerint elavult videokártyával), kapaszkodj meg, 10% fölé nem megy a CPU terhelés 720p-s WebM videót KMPlayerrel lejátszva. FLV desktopon is 30-40 körül mozog. Ráadásul a tekerni sem lehet normálisan.

    "Linux kontra Windows témával tudnám összehasonlítani, és ugyanolyan öblösen tudok rajtuk röhögni, mint a Windows felhasználók 99%-a az 1% "csakazértismegmutatomhogylinuxonislehet" 1%-ával szemben."

    Ettől függetlenül lehet, hogy az általad lenézett Linux felhasználók Opera böngészővel Flash nélkül HTML5-ös tartalmakat fejlesztve több mindent meg tudnak csinálni az OS-en és a böngészőben is, miközben te a hülye Flash játékaiddal játszol. És csak azért nem röhögnek a magadfajta vérpistikéken, mert annál intelligensebbek.
  • Lopici Geza
    #42
    A Macromedia fejlesztőinek a Flash első verzióinak megalkotásakor pontosan az volt a céljuk, hogy egy olyan egységes beágyazott böngészőplugint hozzanak létre amelynek a lényege az egységesség. Ez az egység mára odáig jutott, hogy szinte nincs olyan internetre kötött számítógép, legyen az akár PC, akár Macintosh, szinte bármilyen OS-sel (Linux, Windows, Solaris, BSD, Unix stb..) , amelyen NE lenne telepítve a Flash Player valamelyik verziója. Nos egységben az erő, és aki ez ellen ágál, az hamar el fog tűnni a süllyesztőben , de akár saját magát is lehúzhatja...
  • Lopici Geza
    #41
    Nem egy kuncsaftomnak van ATOMERŐMŰ teljesítményű számítógépe SOK maggal, és SOK giga rammal, valamint 1+ Giga ramos videokártyával, ehhez képest az a kedvenc időtöltésük, hogy a Flash játék portálokon lévő -írdÉSmond- a leggagyibb, legidiótább , "C64-en is láttam már szebbet, jobbat" típúsú játékokkal játszanak.

    Ennél már csak én vagyok jobb, aki ugyan nem Flash, de szintén egy másik Macromedia (immár Adobe) termék, a Shockwave Directorban készült játékokkal játszom. (pl.: stuntbikeisland.com ) A 900-as cerkámon. 64 mega videorammal.

    Tehát a Flash-t mint platformot, ma már megkerülni NEM lehet, és aki azt állítja, hogy nincs rá szükség az egy elmebeteg idióta, akár sztívdzsobsz a neve akár nem.

    Díjazom a kitartását a JS-ben mazó módon lassú, "csakazértis megmutatom hogy lehet" típúsú egyszerűbb "játékok" fejlesztőinek, de .... finomanszólva is nevetséges a törekvésük, és legjobban a Linux kontra Windows témával tudnám összehasonlítani, és ugyanolyan öblösen tudok rajtuk röhögni, mint a Windows felhasználók 99%-a az 1% "csakazértismegmutatomhogylinuxonislehet" 1%-ával szemben.
  • Penge4
    #40
    Azért gondolom érzed a különbséget a kettő között. Mellesleg sokan a JS-t is (a tévhiteket leszámítva) azért tiltják le, mert már a tökük tele van a lebegő, görgetéssel úszó facebook dobozokkal meg a többi fossal és így egyszerűbb.

    Meg persze valaki mondjuk látogat 20-30 oldalt, azokon engedélyezi, de egy-egy Google keresés alkalmával nem kap a pofájába minden bannert, csak a tartalmat, amit keres. Ha kell, akkor ott is engedélyezi ideiglenesen. Miután megszokod nem annyira kényelmetlen. Sőt. Ma már böngészni sem tudnék Flashblock és block-external nélkül.

    Amúgy tudom, a HTML5-öt is lehet használni erre is, de ettől függetlenül HTML+CSS+JavaScript esetén nem ez a jellemző, addig Flash esetén leginkább csak ez a színvonal a jellemző.

    Amúgy meg nézd már meg ezen az oldalon hogy teljesít az IE9 (ismétlem, IE). Akkor képzeld hozzá hogyan fog teljesíteni a többi böngésző, ha majd kész lesz mindenhol a hardveres gyorsítás.

    Szóval videó megvan, játék megvan, weboldalon lévő animált menük megvannak. Na mire másra való még a Flash? Úgy értem olyasmire, ami miatt égető szükségem lenne hülye beépülőkre. Na látod. Számomra ennyi elég, hogy végre megszabaduljak ettől a szartól is, ahogy már tettem réges-régen a Real Playerrel, Quick Time-al, WMP-vel és PDF-el.

    Előbbi három ha még elvétve akad is szerencsére egy klikk a placeholderre, majd cím kimásol és letölt, offline lejátszóban megnéz, utóbbit pedig szintén töltögettem, amíg nem volt hozzá a guglinak nézőkéje. Azóta már azt sem teszem.

    Mielőtt még megemlítenéd, hogy a 10.1-es Flash-ben van hardveres gyorsítás, halkan megjegyzem, ha olyan high-end erőművem lenne azokkal a videokártyákkal, amiket méltóztat támogatni az Adobe, akkor szükségem se sok lenne rá... De nincs. És nem is lesz egy darabig. Az Adobe kedvéért meg főleg nem. A böngészős HW gyorsítás fog menni a mostani kártyámmal is a többiek meg kapják be akik nem támogatják...
  • Justil
    #39
    hmm, talán mert egyszerűbb, letisztultabb, profibb, mint a mindenféle streamek kavalkádja? Vagy mert az összes böngésző egyformán támogatja, és jeleníti meg?

    A web már csak ilyen, a fejlesztők arra szoknak rá, ami nekik kényelmes.

    Mondom mindezt úgy, hogy éltetem mind a HTML5-öt, mind a JQueryt, és remélem, hogy a jövőben minél kevésbé lesznek flash-ben íródott honlapok. Nem erre való, tényleg nem.
  • Justil
    #38
    Ja, ennyi erővel kapcsoljuk ki a javascriptet is (sok hülye meg is teszi), mert az is csak lassítja a böngészést, meg bugzik.

    Vagy ménem tiltjuk le egyből a css-t is, és olvasgathatjuk szépen szövegesen a webet, akkor nem gond a cross-browser megjelenítés sem.

  • slickboy
    #37
    Valaki azt mondja el, hogyan jutott eszébe valakinek a netes videókat Flash alapon terjeszteni. Mert állítólag nem erre lett kitalálva a Flash. Miért vált ez ilyen elterjedtté, hogy most nem tudunk túllépni rajta? Hej a régi szép idők, amikor ASX meg ASF, Windows Media, QuickTime és Real formátumokban streamelték a videókat. :D
  • Penge4
    #36
    Tökmindegy, iPhone-t és iPad-et nem kényszerülök használni, sem semmilyen almás terméket, ellenben ha Flash-t nem használok, akkor komoly hátrányban részesülök egy rakás oldalon, akár még egy szimpla blogon is, ahol beágyazott videó van és hát persze, hogy Flash, nem HTML5...
  • Justil
    #35
    na hogy miért fogy ennyi iPad és iPhone, azt inkább hagyjuk :)
  • ozric
    #34
    Az Apple ad ingyen bármit is?

    Félreértetted az alapproblémát. Itt szó sincs nyílt forrásról, szabad szoftverekről, vagy teljes ingyenességről.

    Akkor az Adobe miért adná ingyen?

    Egy kicsit csőlátásszerűen látod a dolgokat. Egy speciális témakörben van a vita (beágyatott rendszerek: iPod, iPad, iPhone), itt szó sincs PC-ről és nem kizárólag a Flash-ról szól a dolog (hanem a Flash és a HTML5 viszonyáról).

    Vázlatosan az alapprobléma az, hogy például az iPad processzorát az Apple tervezte (megvett egy céget), az OS-t az Apple írta, és szintén az Apple értékesíti. Viszont sok oldal használ Flash-t, ezért nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni. Viszont az Adobe ARM-es Flash modulja lassú, mivel nem céloptimalizált. Viszont az általános plugin ingyenesen elérhető (!!!), csak akadnak vele az oldalak. Az Apple termékek népszerűek, ezért az Adobe álláspontja az, hogy vagy maga az Adobe elkészít céloptimalizált verziót, de külön fizetni kell érte nem is keveset, vagy az Apple ír optimalizált verziót, de a szabadalmak használata miatt rengeteg jogdíjat fizet az Adobe-nak. Az általad idézett verzió éppen az, hogy az Apple kér Flash (zárt!) kódot, hogy ne kelljen újból megírni mindent, hanem csak saját költségén optimalizálja. Az Adobe válasza az, hogy oké, de ez a verzió is fizetős (mint mindeni másnak). De miért baj hogy fizetős? Azért, mert van egy ingyenesen használható lassú Adobe Flash plugin, ott a HTML5 részlegesen Flash-képes szintén ingyenes megoldás, és van a gyors, optimalizált Flash plugin, amiért az Adobe (meglovaglolva az iPad/iPhone sikerét) annyi pénzt kér, amennyit nem szégyell (ezt megteheti, mert nem lehet máshoz fordulni, nincs verseny). Ezek után döntött úgy az Apple, hogy legyen akkor HTML5, mégha nem is lehet vele teljesen kiváltani a Flash-t. Szerintem ez a döntés teljesen érthető. De szintén világos, hogy az Adobe ezt nem viseli el, és össze-vissza hazudozik, hogy ne lehessen megkerülni a Flash hegemóniáját.

    Ha nem lenne ingyenes ARM Flash plugin és nem lenne HTML5, akkor igazad lenne, hogy fizetni kell az Apple-nek, és nincs sok értelme az ingyenességnek. De most az Adobe az erőszakos, mert az iPad az Apple terméke, ha nem tesz bele Flash-t, akkor nem tesz. Pont. Ha ez olyan rossz a vásárlóknak mint ahogy az Adobe összehazudja, akkor nem fogyna ennyi iPad és iPhone. Természetesen az Apple sem szent, viszont joga van a saját termékével kapcsolatban dönteni.

    (Sorry, kicsit hosszú lett.)
  • Justil
    #33
    Légyszives magyarázd el nekem, hogy miért kellene ezt megtennie az Adobe-nak. Az Apple ad ingyen bármit is? Nem. Akkor az Adobe miért adná ingyen?
  • ozric
    #32
    Sajnos az Adobe úgy hazudik, hogy féligazságokból nem valós következtetéseket von le. Szabadon megismerhető a flash fájlformátuma? Igen. Állított olyat az Adobe, hogy a bejegyzett Flash-re vonatkozó szabadalmait díjazás nélkül használhatja valaki? Nem. Írhat valaki Flash lejátszót? Igen. Kell-e utána az Adobe által önkényesen meghatározott összeget fizetni az implementáció után? Igen. Kell-e a HTML5 bármilyen alkalmazása után fizetni valakinek bármit is? Nem.

    Ezt sasold meg:
    "Google hereby grants to you a perpetual, worldwide, non-exclusive, no-charge, royalty-free, irrevocable (except as stated in this section) patent license to make, have made, use, offer to sell, sell, import, transfer, and otherwise run, modify and propagate the contents of this implementation of VP8"
    (Forrás)

    A fenti a WebM (VP8) szabadalmakra vonatkozó kitétele, hogy bárki korlátozás és díjfizetés nélkül szinte bárhogyan használhatja. Légyszíves linkeld be az Adobe a Flash-ra vonatkozó hasonló nyilatkozatát, hogy alátámaszd amit korábban írtál. Nem fog sikerülni, mert nem létezik.
  • ozric
    #31
    jó oké nem mértem le csak szemmel

    Ja így már mindjárt más. Egyszer valaha szemre megsaccoltad a Firefox 3.7 sebességét, és ez üti ezt az álláspontomat, hogy az agyondicsért Fish Tank (és a többi) IE9 P3 teljesítmény tesztekben nincs látványos előnye az IE9-nek a szintén hardver (Direct2D) gyorsított béta FF-al szemben. Ráadásul gúnyolódsz azon, hogy alaposan megnéztem az általad is hivatkozott Microsoft tesztoldalt (több böngészővel is).

    Igaz is, minek vitatkozom olyannal, aki képre bandzsításos tesztet végez ahelyett, hogy leolvasná a számszerű sebesség értéket (FPS) egy megbízható oldalról (lásd például FishTank).
  • Justil
    #30
    az Adobe egyik közleménye, reagálva az Apple sorozatos faszságaira:

    "Flash technology isn't open" - The Flash file format specifications are open and unrestricted, so Apple can build their own Flash Player if they want. If Apple wants the source code to the Flash Player, we're happy to provide it, just as we have to many other device manufacturers.

    Magyarul akárki írhat flash playert magának, ezenkívül van jópár tool ami xml-t, grafikát és actionscript kódot swf-be fordít, innentől kezdve...


    Az nyilvánvaló, hogy az egész hóbelevanc nem open source, de én nem is bánom, ki nem állhatom az open source huszárkodást, tudniillik attól, hogy valami az, még nem biztos hogy jó, sőt, sok esetben az open source egyenlő a gagyival. Persze kivételek is akadnak.
  • sanyicks
    #29
    ez hanyadik reged? úgy 15+ már megvan nem?
  • Justil
    #28
    naja, meg azt is megnézem, hogy mikor fog tudni a html5 meg a javascript c/c++ kóddal dolgozni, mint a flash :)
  • Balazs127
    #27
    A flash platform melyik része is lenne nyílt, elmondanád?
    Az SWF formátum az valóban nyílt, de az csak egy vektorgrafikus fájlformátum és semmi köze magához a Flash-hez, leszámítva hogy abba exportál.
  • Major
    #26
    Látod, ennyit ért az egész, utána jártál az állításoknak és főként megvizsgáltad az IE9 jelenlegi állapotát.

    Továbbá volt szerencsém a 3.7-hez ugyan olyan lassú mint az elődje - jó oké nem mértem le csak szemmel (sicc!), egy kép scrollt (JS) "teszteltem" - be van építve az egyik oldalamba - és amíg Opera, Safari, Chrome, IE9 (!) alatt lassítás/szaggatás nélkül behozza a kívánt oldalt, addig az FF hagy némi kívánni valót maga után...(szimplán pocsék).
  • Laurion
    #25
    Stílusról ismerszik meg az ember. Meg az emberszabású főemlős is, mint te.
  • Ferrer
    #24
    Üdv újra a fedélzeten!
  • Lopici Geza
    #23
    Cikkhez:

    "Megjelent az IE 9 harmadik előzetese"

    Hurrá! Csak az a kár, hogy az XP-men nem fut.
  • Lopici Geza
    #22
    köszönjük, de a HTML-ből (akárhanyas verzion) és a "kompatibilitásából" NEM kérünk, anno pont azért tanultam meg flessezni, mert ezt a böngészőkáoszt ami van a piacon az atyaúristen se képes átlátni, hogy a 26 féle böngészőt JavaScriptből először le kell kérdezni, aztán a böngésző függvényében átküldeni a kódot, míg végül az egész egy átláthatatlan, lassú, szétesős bugos FOShalmaz nem lesz (hacsak !!! ) nem költesz tízmilliárd dollárt és tíz évet a fejlesztésére, mint pl. a Google akkor is max. Ofisz szintű cuccokat fox tudni majd legenrálni HTML-ben ... , valós idejű 3D-t és interakciót, meg fénytörési refrakciót számoló animációkat meg a BÜDÖS életbe
    ( johnyba.uw.hu ) nem látsz HTML-ben...

    Széllel szembe pisáltok, amikor az emberek 99.99%-ának a gépén ott figyel a fless én telibeszarom hogy mit tud a GIGAszopós x/D/h/T/c/F/k/P/HTML1297461271647861287.0, mikor flessbe minden mindig pixelre ugyanúgy néz ki még a MOBILOKON is ...
  • Justil
    #21
    a flash platform egy része mellesleg már egy jó ideje nyílt.