266
  • Tetsuo
    #26
    Nem a logo tesz vmit hitelessé.
    Sok elmelet van, a sarganegyszog nem mindig objektiv..
  • wednes
    #25
    A gyakorlatba ezt kipróbálták, a száraz leomlott a vizes meg szétfolyt. :)
    A négyzetes spirál elrendezésnek is vannak furcsaságai.
    Elkezdték vontatni felfele az egyenes szakaszon. Egyesnbe mondjuk még nincs baj, nehezen elértek a kanyarhoz...és ott... akkor néztek egyet, most hogy a f@szba tovább? :D
    Hiszen nekik már be kellett fordulni a kanyarba (nem 1-2 ember kellett oda) de a nagy kőtömb még bőven az egyenes szakaszon lehetett, vagyis még mindig vízszintesen kellett volna húzni tovább.
    A csigát nem ismerték, vagy ha mégis akkor mihez rögzítették, ami elbírt ekkora terhelést? Leszúrtak egy karót a homokos rámpába? :D
    Csak úgy lehet ha nagyon túlméretezik a rámpát, hogy bőven van még hely a munkásoknak még behúzzák a tömböt a kanyarhoz. Jó akkor ne vontassák, görgessék, a fa görgő besüllyedt a homokba még vízszintes talajon is és meg se moccan.

    Vannak érdekes dolgok az biztos. :)
  • hdo
    #24
    Na igen, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy hogyan nem folyt szét a rámpa, ha öntözték.
  • hdo
    #23
    Ember, most komolyan gondolod hogy nekiállsz vitatkozni velem egy olyan dologról, amit nem én állítottam, hanem régészek egy dokumentumfilmben? Esetleg elkerülte volna a figyelmedet mikor mondtam hogy a _piramis_körül_négyzetes_spirálban_?

    Gy.K. kép:
    http://yfrog.com/bgpyramidaj

    Ajánlanám figyelmedbe a pici logót a bal felső sarokban, velük vitatkozz ha már ennyire kompetens vagy a témában, hogy ezt megteheted, ne velem!
  • GyuriX2572
    #22
    Kérdés az ufok miért nem atomsílót építettek akkor?! Biztos vmi ufo gyerek építhette a piramisokat, azért van kockákból. Bazz
  • wednes
    #21
    Azért itt is vannak még érdekes dolgok.
    Hogyan bányászták ki a 2-10tonnás gránit kőtömböket? Réz és kőszerszámok álltak rendelkezésre. Hetekig bíbelődhettek akkor a legkisebb tömbökkel is, holott a 20 éves építési tervbe, csak úgy férhetnek bele ha óránként 13 tömböt, kibányásztak, lecsiszoltak és szállításra elküldték. Persze csak akkor ha 0-24 óráig ment a munka. Ha pihenőt is tartottak még nagyobb termelékenységre volt szükség.

    Voltak kísérletek a rámpával. 15-18 méteren túl már összedőltek a homokrámpák. Egyszerűen nem lehetett nagyobbra építeni. Kis terhelésnél is leomlott. Ha vizezték akkor meg szétfolyt. Más rámpa nem jöhetett szóba. Ennyi fa nem állt rendelkezésre, egy esőerdőt ki kellett volna vágni. A fa meg értékes luxuscikk volt. Ha mégis sikerült volna, akkor a végére teljesen eltemették volna a kész piramisukat. :)
    Van olyan akik azt mondják elárasztottak egy részt és a víz emelte fel a tömböket tutajokon vagy csónakokon. Ezt elég nehéz elhinni. Eleve mekkora gátat kéne építeni ami megfogja 100-200m magas víz nyomását. 10x nehezebb dolog kivitelezni, mint magát a piramist.

    Volt a 70-es évek végén egy kísérlet, japán tudósok végezték annak bebizonyítására, hogy a piramisokat fel lehet építeni ókori eszközökkel. Ott helyben a sivatagban mindössze 12 magas piramist akartak felépíteni modellként.
    A 12 méteres nem jött össze nekik. :) Mindenhol elbuktak a bányászatnál, a szállításnál és az építésnél.
    Persze a kudarc nem azt jeleni, hogy nem ókori emberek építették csak azt, hogy nem úgy ahogy ők gondolták.

    Dluinet : Csak akkor férsz bele a 20-25 éves időkeretbe ha látástól-mikulásig dolgoztak rajta az emberek. Még éjjel is! Ami lehetetlen.
  • Etinger
    #20
    Tudtam én, hogy a szabad kőművesek (munkások! :D) építették! :D
  • gardosv
    #19
    Ja, hát igen, mi sem egyszerűbb ennél. Csak párezer ember kell hozzá.
    Csak azt felejted el (de ezt az elméletet már rég megdöntötték), hogy a rámpa jóval nagyobb súlyú és kiterjedésű kellett volna, hogy legyen, mint maga a piramis! Nagyobb munka lett volna a rámpákat felépíteni, a visszabontásokról és újra felépítésekről nem is beszélve!
  • Dluinet
    #18
    Amíg a Nílus áradt, addig az emberek a mezőgazdaság helyett piramist épített.
  • hdo
    #17
    25 évig, 20-25 ezer ember munkájával, pár mérföldre levő kőfejtőkből húzták a kivájt kőtömböket, és úgy húzták fel, hogy ahogy emelkedett a magasba, rámpát építettek a piramis köré, szögletes spirálban. Ennyi!
  • wednes
    #16
    És mi számít nem alantas munkának egy piramis építésénél? :)
    Jó a munkafelügyelőknek valószínű könnyebb dolguk volt(fizikailag), de az nem lehetett mindenki.
    Inkább arra jöjjenek rá, hogy milyen mikor, hogyan és mennyi ideig építették a piramisokat. Jól feladták a leckét anno.

  • mjevsrsh
    #15
    Tuti valami Jaffák voltak.
  • who am I 7
    #14
    Miért, akkor még lesz ember?
  • hdo
    #13
    Négy hónappal ezelőtt láttam egy NGC dokut amiben ez mind szerepelt (Ancient Megastructures S01E03 - The Great Pyramid). Mi is az új hírtartalma ennek akkor?
  • Tetsuo
    #12
    Addigra sehol sem lesz feher ember..
  • Motoroj
    #11
    Mégis kik? Mert hogy addigra fehér ember nem igen lesz ott...
  • blessyou
    #10
    Általános ötödikben is ezt így tanultuk, kb 12 évvel ezelőtt.
  • Motoroj
    #9
    Állítólag ez volt.
  • Ronny
    #8
    gondolom pár ezer év múlva az amerikai gyapotmezőkről munkásairól is ezt fogják írni.
  • Chocho
    #7
    Tisztában vagyok vele, hogy fejlődik a tudomány, és persze, hogy voltak ott rabszolgák is, hisz az egyiptomiak rabszolgatartó társadalomban éltek. De nem számottevően, és ez nagy különbség.

    Amit írtam, azért írtam, mert a cikk hangvétele olyan, mintha ez egy frissen alátámasztott elmélet volna. Holott nem az.
  • readswift
    #6
    Daniken egy segg.
  • Bounti
    #5
    Nem bullshit. Voltak ott rabszolgák is az tuti (mivel az egyiptomiak tartottak rabszolgákat). Gondolom az alantas melókat ők végezhették. Én úgy fogalmaznék, hogy azóta mióta te elvégezted az isit finomítottak az elképzeléseken... Lehet, hogy neked nem mondták el akkoriban, de a tudomány... és kvázi az egész világ ilyen: FEJLŐDIK. A bullshit-et pedíg magyarul bikaszarnak írják... ;)
  • Chocho
    #4
    Már nem azért, de ezt már a suliban is így tanultam. A rabszolgás bullshit nagyon elavult.
  • johnsmitheger
    #3
    "naponta 21 szarvasmarhát és 23 juhot fogyasztott el" - Főzzünk 10 000 személyre!!! :DD

    Erich von Danikennek sem képességei, sem az eszközei, sem az intelligenciája nem volt elég fejlett hogy bármikor bármi értelmeset mondjon vagy írjon.
  • danesz234
    #2
    Hát igen én ezért is dobtam egy hátast mikor meghallottam ezt a hírt. Csak mert egyáltalán nem új dolog.
  • kvp
    #1
    Ez nem uj hir, csak par ujabb bizonyitek. A legmeghatarozobb ilyen lelet egy nagyon regi felfedezes volt, amikor megtalaltak az epitomunkasok egyik brigadjanak feliratat az egyik beepitett kovon (a piramison belul). A felirat alapjan sejteni lehetett, hogy az osi egyiptom a piramisok epitesenek idejen egy a szovjet kommunizmushoz hasonlo szemelyi kultuszra epitett rendszer lehetett, ahol a munkasok szabadok voltak es szabadon azt gondoltak amit szabad volt. Munkaverseny mindenesetre biztosan volt es a munkasok egy resze biztosan tudott irni is (ha mas nem a brigadvezeto).