266
  • bambusz76
    #186
    Koszonom valaszod, sikerult megnevettetned.
    Epikurosz, megnyugtatlak, szerintem sem az UFO-k epitettek a piramisokat. Emberek epitettek, csakhat ugye senki sem tudja biztosan hogy hogy, es foleg, hogy mikor.

    "Miért építették fel a dubaiak a Burdzs Kalifát? Az amcsik a Brooklyn Bridget vagy az Empire State Buildinget vagy a Szabadság szobrot? A kínaiak a Nagy Falat? A kínaiak a Mao mauzóleumot? Az észak-koreaiak Kim Ir-szen mauzóleumát? Vagy ott van a Kremlben a Lenin mauzóleum.
    Stonehenge. Angkor. Mexikói piramisok. Húsvét-szigeteki szobrok.
    Kínai agyaghadsereg."

    - Nem ertetted a kerdest, en irtam felrerthetoen: nem a funkcioja a lenyeg, hanem a miertje... tudod, akkoriban kb 500 ezer ember elt a birodalomban, innen nezve a tobb ezer munkast foglalkoztato epitkezes, hatalmasnak szamitott. Kheopsz farao valoszinuleg hihetetlen nagy tiszteletnek orvendett, hogyha az akkori munkasok eletuk nagyreszet az epitkezessel toltottek. Errol nem sokat tudunk, ugyanis egy pici szobrocska meg nehany feljegyzesen kivul nemsok maradt fenn rola.


    "Amikor a Nagy Piramis felépült, épp kialakult az írásbeliség. Kr.e. 3000 körül. A kezdeti írásbeliség nyilvántartási és számadási céllal funkcionált, esetleg totemek, istenek ábrázolása, még nem volt szerepe a történetírás."

    - Tehat ha jol ertem, nem tudtak irni, de megterveztek, majd kiviteleztek egy akar 20 evig is eltarto epitkezest. Tobb ezer munkas dolgozott rajta evekig, de senki nem irt rola egy szot sem. Meg egyszer, EGY SZOT sem jegyeztek fol.

    "
    1. Mert volt ízlésük, nem szerették a giccset.
    2. Én erre tippelek: A falak festettek voltak, de teljesen lekopott a cucc. Később finomítottak ezen."

    - Szoval nem szerettek a giccset... tehat nem diszitettek semmit arannyal, nem dekoraltak semmit hireoglifakkal, festmenyekkel.
    " A falak festettek voltak, de teljesen lekopott a cucc. Később finomítottak ezen."
    - Ez mar tenyleg vicces, annyi nagydarab sirrablo rohangalt a nagy piramis belsejeben, hogy ledorzsoltek a falakrol a festeket.

    Nem az egyiptomi birodalom epiteszeit, kulturajat akarom lebecsulni, mert latom ez teged erzekenyen erint. A parszti jozanesz es az altalanos intelligencia, az ami arra kesztet, hogy koluljarjam a temat. Nem kell szajba ragni semmit, egyszeruen fol kell noni ahoz, hogy vannak mas velemenyek is. Szamomra a tortenelem konyvek csak egy iranyt adnak, de nem lehet 100%-osan epiteni rajuk.

    udvozlet



  • wednes
    #185
    Megfejtették a piramisok építésének titkát?

    Végre valami új elképzelés, kíváncsi vagyok sikerül e bizonyítani, mert ha igen végre nyugodtan alhatunk. :)
  • Molnibalage
    #184
    Amen.

    A sok ufóhívó ember posztnál szoktam elképedi azon, hogy mennyi tudtalan és ostoba ember vesz körül, csak a netnek köszönhetően láthatatlanul...
  • Epikurosz
    #183
    "nem emberek épitették képtelenség."

    Ez a frensys fórumozó nem ember. ha ember lenne, akkor tudna valamilyen szinten logikusan gondolkodni, pláne miután elmagyarázzák neki a dolgokat.
    Szerintem egy fórumbottal vagy trójai falóval állunk szemben, amelyet a programozó egy bizonyos hülyeség makacs ismételgetésére programozott. ez még nem AI, ez csak chatbot.
  • djhambi
    #182
    Nem akartam belefolyni, mert kicsit belefáradtam a világ marhaságai elleni küzdelembe. De jót röhögtem egy-két hozzászóláson, és ez erőt adott a küzdelemehz.

    "+a marson is vannak piramisok meg a holdon is találtak,na akkor most miről is beszélünK?"

    Emlékszem, először piramist találtak, azután egy jobb felbontású fénykép megmutatta, hogy csak hegy, azután egy arcot találtak, rámondták, hogy marsi szfinx, azután arra jött a közeli kép, és azután is jót röhögtem. Ez a röhögés a mániám. Az ember természeténél fogva belelát a dolgokba dolgokat. Akkor van baj, ha elhiszi azt, amit lát, a szem nem csapható be, de az igen. So sok bűvész ebből él, és megkérdőjelezi a marslakók festékábrázolásának valódiságát is. Olyan, hogy az ember belelát valamit egy Utolsó vacsorába, és basszus, tényleg ott egy V betű. Felkelti az emberek érdekődését, és talál maguknak egy hitet. Persze semmi köze a realitáshoz. Mint, hogy héberül a Duna Hisler, és ezzel Nostradamus megjósolta, hogy Hitler eljön Magyarországra. De ennyi erővel azt is megjósolhatta volna, hogy az oktatásügyi miniszter Hiller lett.

    Az azték piramisok és a zikkuratok (sumér piramis) a bizonyítéka annak, hogy az ókori népek is foglalkoztak a piramisokkal. És itt nem arra kell gondolni, hogy azrét vannak piramisok minden népnek, mert mindenhol jártak UFO-k, hanem az bizonytja, hogy az ember művei, mert a több piramis is embri kéz műve, és ott sem említenek semmiféle földönkívülieket. Az hogy lebecsülitek az ókori tudósokat, és műveiket, egy rendkívüli hiba. csodálatos teljesítmény, hogy a piramisok 2 szögmásodpercel térnek el az É-D irányultságtól, és a derékszögtől. De egy földönkívüli nem tökéletesen állíttata volna be? Miért rögtön 3-at építettek UFO bácsik, ha iránytűnek használták őket? Fölösleges erőforráspazarlás lett volna... Akkor építettek volna 1 nagyot inkább! Egyiptomi papiruszmaradványok, illetve mivel azok foszlanak, későbi "könyv" másolatok (görög pl.) őrzik az egyiptomiak fejlett tudományát. A Pitagorasz tétellel és kötél segítségével tudtak derékszöget szerkeszteni, ismerték a pitagoraszi számhármasokat, párat tudtak is képezni. Számduplázással számoltak. Ez egy rendkívül fölöslegesen elbonyolított módszer. Egy alien megtanította volna őket a számrendszerekre. Ismerték a tört számokat, és Hórusz széttépett szeméhez mérték őket. A Rhind-papiruszon kezdetleges egyenletmegoldást találtak. Ismerték a négyzet alapú egyenescsonkagúla térfogatát. A pí-re 3,1604-et közelítettek. Ha alien ott lett volna, akkor 3,1415926 lett volna apí, nem? Ha valaki kicsit is veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen a dolgoknak, rájön, hogy ez a Daniken-legenda csak mese habbal, bár ő jól meggazdagodott a könyvéből... És titeket vert hozzá át!
  • Alfa Of NS
    #181
    10 év alatt ki lehetett termelni és odaszállítani a szükséges mennyiségű követ. E mellett nyilván nem volt lehetetlen megoldani a kövek elhelyezését. Minden adott volt a mai számítások szerint a piramisok megépítéséhez.
  • WoodrowWilson
    #180
    A második linket ajánlom mkinek, lehet jókat röhögni
  • frensys
    #179
    irtam jópár dolgot itt lentebbb..olvassátok el,felesleges a sok megmegyarázás,nem emberek épitették képtelenség.
  • wednes
    #178
    "Akkor valoszinuleg ezert is vannak koveket huzo munkasokrol es koszallito barkakrol keszult falfestmenyek a piramisok belsejeben."

    Ez pontosan melyik piramisban találták?

    A Kheopsz piramisban csak a tehermentesítő kamrában találtak feliratokat. Egyébként sehol semmi.
  • kvp
    #177
    "A Kheopsz piramis belsejében a Nagy Galléria 80 tonnás kövekből áll. A mai technológiát alkalmazva csupán daruk lennének képesek ekkora elemeket mozgatni."

    Egy atlagos mai vasuti vagon 30-40 tonna. Ezt sineken kb. 10 ember kepes emberi erovel mozgatni. (a fustiben lattam eloben, biztos ufok voltak) Ennek a ketszeresere volt anno tobb ezer emberuk, bar fem sinek helyett csak fa sinek altak rendelkezesukre. Mivel a 19. szazadban amerikai fakitermeleseken hasznaltak tisztan fabol keszult ideiglenes sineket, amiken a 100 tonna koruli mozdonyok is elmentek, ezert feltetelezheto, hogy ez az egyiptomiak idejeben is mukodott. A fo kovekhez egyszeruen tobb ember kellett. Nem veletlen, hogy ezekbol csak eppen annyit epitettek be, amennyi kellet es eppen csak kibirjak a terhelest.

    "Nem beszélve arról, hogy ezek a tömbök úgy illeszkednek egymásra, hogy egy késpengét sem lehet közéjük tenni."

    Ha eleg sima ket ko, akkor igy viselkedik. A kis egyenetlensegek miatt kezdetben csak kisebb feluleten erintkeznek, de igy a teljes terheles ezen feluletekre jut, amit ezek nem birnak el. A ket ko addig preseli es poritja egymast amig kozel a teljes feluletukon nem talalkoznak. A majak is hasznaltak ilyen megoldasokat, de kesobb a gorogok es a romaiak is. (bar a romaiak mar hasznaltak teglat es betont is, az utobbit foleg alapozashoz, de a kolosszeumban eleg sok van belole, raadasul az vizallo beton)

    "A boszniai piramisok......na az is feladja a leckét...."

    A genetikai terkep alapjan volt valahol a fekete tenger kozepen egy kb. ujkokori civilizacio, ami a jegkorszak vegen amikor a tengerek vizszintjenek emelkedese miatt a boszporusz atszakadt szetszorodott. Egy reszuk eszakra, egy reszuk keletre egy reszuk delre ment, tovabba feltetelezhetoen nyugatra. Ez az civilizacio adta kesobb az egyiptomi, a kozel keleti, az eszaki nomad es az europai oskori kulturak alapjat. Az egyiptomiak kepesek voltak a tengeri hajozasra, es ismert hogy terjeszkedtek del fele is, meg a cikkben szereplo piramisok epitese elott. Ezert is vannak kisebb piramisok afrika delebbi reszein is. (az elso egyiptomi piramisok meg lepcsosek voltak, mint a mezopotamiaiak es a majak) Ha valaha elindultak eszak fele, akkor kb. olaszorszag deli reszen vagy a volt jugoszlavia kornyeken kotottek ki, ami akkoriban meg eleg zord hideg kornyek volt. A gorogok ebben az idoben meg valahol kreta kornyeken tartozkodtak, tehat nem biztos hogy volt kapcsolat koztuk.

    Arrol, hogy a piramisepites hogy alakult ki csak annyit lehet mondani, hogy ha koveket tesznek egymasra, akkor komolyabb statikai szamitasok nelkul ez az egyetlen stabil megoldas. Az osszes kokoraszaki kultura rajott erre, es igy vagy ugy, de hasznalta.

    "(az egypitomiaiak SOHA nem ábrázolták a "piramisaik" építését, de minden mást IGEN"

    Akkor valoszinuleg ezert is vannak koveket huzo munkasokrol es koszallito barkakrol keszult falfestmenyek a piramisok belsejeben. Sajnos epuleteket nem nagyon abrazoltak, de ha ebbol indulunk ki, akkor a templomaikat es a hazaikat is masok epitettek, mert hiaba van festmeny a hazimunkat vegzo nokrol, ha nincs mogejuk festve a haz.
  • frensys
    #176
    A Kheopsz piramis belsejében a Nagy Galléria 80 tonnás kövekből áll. A mai technológiát alkalmazva csupán daruk lennének képesek ekkora elemeket mozgatni. 4000 évvel ezelőtt egy ekkorra tömböt 100 ember sem tudott volna megmozdítani. Ahogy ma sem. Nem beszélve arról, hogy ezek a tömbök úgy illeszkednek egymásra, hogy egy késpengét sem lehet közéjük tenni.
  • frensys
    #175
    az építkezések hasonlatossága, a világ több - egymástól jóval távolabb eső - részén "felbukkanó" piramisok elgondolkodtatnak....
    A boszniai piramisok......na az is feladja a leckét....
  • frensys
    #174
    meg kinában is és máshol is vannak piramisok,le ezzel a hülye nevetséges szöveggel hogy az egyiptomiak épitették...persze...többszáz év kellett volna egyhez,meg máshol arrébb pár ezer kilométerre arrébb egy totál más kultúr országban is vannka ugyanilyen piramisok stb.
  • frensys
    #173
    +a marson is vannak piramisok meg a holdon is találtak,na akkor most miről is beszélünK?
  • frensys
    #172
    A második linkbe egyértelműen irják sokan hogy a csillagászati tájolás és égitestek és a piramisok helyzete tökéletes...egy úgynevezett térkép nekik a földön..
  • frensys
    #171
    Tessék:

    http://www.allinmarket.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=490&category_id=27&option=com_virtuemart&Itemid=64

    http://paranormal.hu/forum/viewthread.php?thread_id=2


  • wednes
    #170
    "fújjátok csak a magatokét,egyértelmű hogy nem ember csinálta a 150 m magas piramisokat,mikor 15 métert nem tudtak nemrég megcsinálni mai eszközökkel.."

    Ezt annyiban egészíteném ki, hogy nem mai eszközökkel(azért mai technikával gond nélkül összehoznák) hanem akkori eszközökkel. Tehát rész, kő szerszámok, kötelek, rámpa, szánok stb, akkori technikák (faékkel repeszteni a tömböket stb). 1 db tömbbel is 1 hetet szenvedtek és az se készült el, hanem aztán nekiestek mai technikával, lefaragtak pár tömböt, hogy a szállítás kísérletét próbálják végre el. Nem jött össze, jött a teherautó, jó akkor majd asz összeillesztésnél szépítenek, nem jött össze.

    Szerintem nem kell 2 végletbe gondolkodni, azoknak sincs igazuk akik azt mondták ez csak egy halom kőtömb 1 hétvége alatt összegányolták és most ott áll. A másik, meg, hogy biztos valami misztikus varázslat idegenek, istenek voltak.

    Én elképzelhetőnek tartom, hogy a nagy piramisokat NEM az egyiptomiaiak építették. Hanem azok már ott álltak, mert egy előtte lévő civilizáció emelte őket.(az egypitomiaiak SOHA nem ábrázolták a "piramisaik" építését, de minden mást IGEN, épületek, templomok, paloták, csatornák építését dokumentálták, ábrázolták)
    És a piramisok sokkal régebbiek mint, ahogy most feltételezik (igaz ennek ellentmond a kormeghatározás, na meg ezzel nem vagyunk kisegítve, hogy készült). Van olyan felvetés, hogy 8-10 ezer évesek. Akkor készültek mikor még az a vidék teljesen más éghajlattal rendelkezett, dús növényzet, sok fa, rendes talaj nem süppedős homok stb, elviselhetőbb, tápanyagokban is gazdagabb éghajlat. Mikor az egypiptomiaiak ott éltek már tényleg sivatagos éghajlat uralkodott akkor, mert csak az életadó Nílus mellett lehetett megélni, erre épült az égész kultúrájuk és gazdaságuk. Természetesen ez is csak egy fikció, egy teória. De semmivel se rosszabb, mint hogy az zufók, vagy a 50IQ-s munkások hányták össze pár hét alatt az a "primitív épületet".
  • kvp
    #169
    Ahogy egy bolcs azonositatlan repulo targy (ufo) mondta sok sok sok holddal ezelott:
    A Foldon az intelligencia osszege allando, csak az emberek szama novekszik...

    Szerintem itt meg akkor sem hinne el par ember, ha valaki most a korabeli technikakkal, ugyanannyi emberrel es ido alatt epittetne meg egy piramist, csak bizonyitas keppen. Kimennenek a helyszinre es kameraval keresni kezdenek az idegeneket/ufo-kat. Ezert van az, hogy sok ember azt sem hiszi el, hogy az eiffel tornyot emberek epitettek, vagy hogy fizikailag lehetseges ilyet epiteni.
  • toretto r34
    #168
    épp ezt akartam írni, a piramisok lesszálópályák voltak a goauldok számára, de már elhagyták a földet, de mi hamarosan utnuk megyünk a chapajon át
  • Narxis
    #167
    Szerintem ez a goauldok leszállópályája volt és szabad jaffák építették.
  • Epikurosz
    #166
    "arrébb agy több tizezer kilométerel,ugyanilyen piramisok taláhatóak,mikor azok nem is egyiptomiak voltak sőőt..űtlagos kis emberek hazája..és még sorolhatnám..."

    Esetleg azért, mert a gravitáció törvnyei mindenütt kikényszerítenek bizonyos formákat...

    Én ha ufó lennék, olyan piramist építenék, amelyik a csúcsán áll: felül van a nagy tömeg, amely elvékonyodik a föld felé, amellyel egy pontban érintkezik.
    No, ha mutatsz nekem ilyen piramist, elhiszem, hogy a pufók ufók építették.
    Megegyeztünk?

    Epikurosz,
    a kompromisszumok embere.
  • Epikurosz
    #165
    "nem ember csináltam ennyi"

    Mondjuk azt nem is feltételeztem volna, hogy te ilyeneket tudnál csinálni.
    Aki az iskolai házifeladatait sem tudta megoldani, lógott a törci és technika órákról, attól mit várjunk?
  • Deloi
    #164
    A merész logikádba a 20 gyártósor már nem fért bele, úgy látom. (ha már a te logikád követjük)
  • Pares
    #163
    Hmmm?
  • djhambi
    #162
    Az nem kifejezés. A fizika kultúrtörténete c. tantárgyból tanultuk, hogy az emberek olyan számban babonásak, hisznek a jósoknak, sarlátánoknak, gyógyító kristályoknak, Egely-nek, Danikennek, kötik össze a teremtéstörténeteket a kozmológusok tudományával, hogy áltudományok terén már ókor előtti szinten állunk.
  • frensys
    #161
    te meg neked ajánlom figyelmedbe azt a pár filmet,ami pont erről szól és alátámasztja hogy nem emberek készitették valószinűleg ezeket,pont amiket irtam bizonyitékok,nézz dokumentumfilmeket erről,van jópár..
  • Epikurosz
    #160
    A bogyókat ne felejtsd el bevenni.
  • frensys
    #159
    fújjátok csak a magatokét,egyértelmű hogy nem ember csinálta a 150 m magas piramisokat,mikor 15 métert nem tudtak nemrég megcsinálni mai eszközökkel..utána kéne olvasgatni a témáknak és nem hitetlenkedni..+elképzelhető hogy itt élnek igen velünk,de valahol az óceán mélyén vagy bárhol ahol nem is sejtenénk,lásd bermuda háromszög és környéke+51-es körzet..nem kell itt túémagyarázni meg megmagyarázni azt hogy 262 év kell meg több tizezer ember állandó meunkája egy darab piramishoz,mennek az elméletek összevissza,nevetséges,nem ember csináltam ennyi.Mondom a falakon belül igenis vannak erre utaló rajzok ahogy leszáll idegen tárgy emberszerűséggel mellette ábrázolv stb.meg nem egy piramis van hanem elég sok egymás mellett,igy elég érdekes lenne ha összeszámolnánk több ezer évig épithettél volna az összeset+pláne hogy pár ezer kilométerrel arrébb ugyanunilyen piramisok vannak és ott totál más "mezei" kultúra volt akkor abban a hazában akik nem is épitettek ilyeneket abban az időben,tök egyszerű a magyarázat..nem emberek csinálták.
  • Molnibalage
    #158
    Ja, és felhős időben? Milyen támpont kell egy olyan hipotetikus civilizációnak, ami csillagközi utazást tesz?

    Atyaisten... Ez az ország sőt, az egész viliág meredekeny hülyül.
  • Molnibalage
    #157
    Azzal sem számol senki, hogy akár szállítás közben is lehetett csiszolni, ha messzebbről hozták őket.
  • sathinel
    #156
    Ilyenek vannak sok kúltúrában. Pl a Mayáknál pl a koponyát deformálták el hogy az égből jött mester, isten képére formálják magukat de ilyen volt európában is. A legkönyebb UFO-kkal magyarázni, de ha ennyire fejlett civilizáció segített nekünk akkor hová tüntek? Vagy csak régebben az ókorban mutatkoztak aztán már csak figyelnek? Érthetetlen számomra miért nem tanítanak, mutatkoznak meg ma is ha így lett volna. Nem hinném hogy ha ők már akkor csillagközi utazást csináltak most már fenyegetést jelentenénk rájuk. ha meg nem akarnak beavatkozni akkor eddig miért tették?
  • frensys
    #155
    Az is lehet hogy a földön is élnek idegenek nem is kevesen..és akkor anno igy tájokozódtak ehhez mérten,de mondom a lényeg nem ez hanem nem ember csinálta őket egyértelmű.
  • frensys
    #154
    Jólvan már tudtam hogy pont ebbe fogsz belekötni,nam a bolgyók közti tájékodás hanem amikor a föld felé járnak egy támpont amikor a földön mennek ide oda,de itt nem is ez lényeg hanem a többi amit irtam:

    "tökegyértelmű hogy nem az emberek csinálták,hanem má scivilizáció....Annyi ilyen film készült már erről és ott van a piramisok belsejében egyértelműen sok rajt,amin fentről leszáll valami repülő tárgy mellé furcsa emberszerű rajzolva stb.tehát földönkivüliek!

    +mivel magyarázzák azt is,hogy tőlük totál más kultúrájú embereknél,arrébb agy több tizezer kilométerel,ugyanilyen piramisok taláhatóak,mikor azok nem is egyiptomiak voltak sőőt..űtlagos kis emberek hazája..és még sorolhatnám...
    "
  • sathinel
    #153
    A földön hoznak létre piramist tájékozódni mikor csillagközi utazást tudnak véghezvinni és valsz elég jó térképeik lehetnek a világűrről?

    Ez kb olyan mint ma a műholdak idejében a hajók szeksztánsal közlekednének.

    o.O aki ebben hisz az kicsit gondolkozzon még egy kicsit a témán.

  • sathinel
    #152
    Folyó menti népek előszeretettel aknázzák ki a lehetőséget. Mi van ha nád, és fahajók amiket igen jókat tudtak már építeni szállították a köveket? Ha ez kivitelezhető akkor a szállítás volt a legkevesebb munka.

    A kőfejtésről meg:
    Mark Lehner kísérlete alapján 12 munkás napi 8-9 köbméternyi sziklát termelt ki. Egy munkacsoport tehát 312500 munkanap alatt fejezte volna be a 2,5 millió köbméter kitermelését, ami 965 év. Tehát körülbelül 160 munkacsoport (1920 ember) alig hat év alatt kifejthette a szükséges mennyiséget.

    Ha már egy országtról beszélünk akkor ennyi kőfejtő szerintem nem túl sok.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Szerkeszt%C5%91:Laszlovszky_Andr%C3%A1s/Piramis%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9s#K.C5.91fejt.C3.A9s

    itt a szállítás, és kőfejtés, stb van taglalva. Ha korrekt, nem hasraütésszerű adatok akkor nem volt lehetetlen felépíteni.
  • frensys
    #151
    Az istenit,mit számoltok meg próbáljátok itt megmagyarázni ezt az egészet,hát tökegyértelmű hogy nem az emberek csinálták,hanem má scivilizáció,ami nekik iránytű volt a bolgyók közti mozgáshoz mondjuk,de a lényeg hogy nem emberek!

    Annyi ilyen film készült már erről és ott van a piramisok belsejében egyértelműen sok rajt,amin fentről leszáll valami repülő tárgy mellé furcsa emberszerű rajzolva stb.tehát földönkivüliek!

    +mivel magyarázzák azt is,hogy tőlük totál más kultúrájú embereknél,arrébb agy több tizezer kilométerel,ugyanilyen piramisok taláhatóak,mikor azok nem is egyiptomiak voltak sőőt..űtlagos kis emberek hazája..és még sorolhatnám...
  • gurubefree
    #150
    Sziasztok

    Szertnem a kockak elkeszitesenek az idejevel kapcsolatban irni par szot.

    Probaljuk gyarkent ertelmezni a munkateruletet ahol kulonbozo munkafolyamatokat vegeznek .Esetunkben a kotombok kihasitasa , meretre csiszolasa , szallitasa helyere illesztese .

    Sajnos fogalmam sincs hogy ezek a munkafolyamatok mennyi idot vettek igenybe de amire en ra akarok mutatni az az hogy ezek a munkafolyamatok egyutt veve kitesznek egy gyartosort ahol kiszamolhato
    a ciklus ido ami az adot termek soron elkeszulo idejere mutat. Ezt a ciklusidot mindig a leghosszadalmasabb munkafolyamat hatarozza meg : szuk keresztmetszet.

    Sokan peldaloznak a szallitas nehezsegevel .... sajnos azt kell mondanom hogy a szallitas nem befolyasolja a munka menetet ha folyamatos a temeles .
    Csiszolas .... akar 3 oldala a tombnek elore lehetett csiszolva amikor hasitottak a tombot ... ez mind szervezes kerdese .

    De ha ezt 2.300.000 kotomb eseten nezzuk es a munka folyamatos es a ciklusido 1 ora , ami azt jelenti hogy a piramihoz orankent erkezik 1 kotomb .... ( es ez szerintem ezeknel a mereteknel eleg barati idomeghatarozas ) napi 24 kotomb . Evi 8760 . 20ev alatt 175200 kotomb kerult a helyere . Ez a 7.6% a szukseges kotomboknek ami azt jelenti hogy tobb mint 10x ennyi idot vett volna igenybe .
    Pontosan 262 ev 6 honap es 17 nap .... de ebbe nincs benne a shabat .
  • Tetsuo
    #149
    Mai tudasunk szerint igen, az is.
  • Molnibalage
    #148
    Szegény szerencsétlenje a jelek szerint nincs tisztában azzal, hogy elvileg végtelen sok vetítési forma van, csak a geodéták különféléket használnak, különféle célokra.
  • djhambi
    #147
    Nem érted. Szóvicc.

    "Az a bokros-füves klíma az a sztyeppei vagy a préri."

    "A Bokros füves? Ha ezt előbb tudtam vona... "

    A Bokros (Lajos) füves (kábszerezik).

    -.-