266
  • bambusz76
    #226
    Az elozo bejegyzes djhambi-nak szolt csak rosszra klikkeltem.

    udvozlet
  • bambusz76
    #225
    "Oly sokszor fejtettem etz már ki, őszintén szólva unom kicsit. A természettudomány materialista, pozitiista. Ez azt jelenti, hogy van egy szűrő, amin csak azt engedi át, ami léteik, kísérlettel bebizonyítható, hogy a világ étnyleg olyan, amilyennek hisszük, és csak olyan dolgot ír le, ami mérhető. A science szerint a vigá megismerhető, és ezért folyamatosan bővíti a modelljét, de csak akkor, ha a dolog, mivel bővítem, tapasztalatokkal, kísérletekkel, mérésekkel alá van támasztva. Ily módon lehetetlen, hogy a modellbe olyan dolog csöppenjen be, ami nem felel meg a valóságnak, vagyis ami nem igaz. A fizikakönyveket nem átírják pár évszázadonta, hanem kibővítik. Tehát a természettudomáynak feltétel nékül lehet hinni. Minden, ami a természettudományos modellen kívül van, az ellenőrizhetetlen, ezáltal képzelgés, hit."

    Amit irtal, az rendben van, de szerintem ez az egesz megfordithato. Tehat a mendemondak, es balladak, tanito mesek, levezethetok valos, megtortent esemenyekre.

    Ha mindenki csak azt tartana elfogadhatonak amit mar egyszer bebizonyitottak, vagy ugy veltek, hogy bebizonyitottak, akkor egy helyben allnank, nem haladnank semerre.

    Amig nincs megcafolhatatlan bizonyitek az epites modjara es korara es miertjere, addig ez is csak egy elmelet. Az persze nyilvanvalo, hogy a legnépszerubb elmelet.
  • djhambi
    #224
    Azért több neandervölgyi csontvázat ástak ki, mint UFO-t... az archeológusok tárgyi bizonyítékokból, DNS mintákból, C14 izotóp vizsgálatból, stb. építkeznek. És ott van a rengeteg tárgyi lelet, így eldönthetik egy barlangrajzról, hogy 20 ezer éves, ergo 20 ezer éve élt valaki, aki festette.
  • djhambi
    #223
    "Akkor csak olyan információk kerültek megörökíésre, melyekben biztoak voltak, és méltónak tartották a mgőrzésre."

    "amikor meg Daniken esik szóba, akkor meg kiderül, hogy ma akár milyen "hülyeséget" leírnak, de régen csak azt írták le, amiben biztosak voltak és amit fontosnak tartottak?"

    Egyserű. Régen az emberek fontosnak tartoták a hiedelemvilágukat. Ezért régen megörökítették a hiedelemvilágukat. Lásd: középkori kódexek, melyekben rendre arkhimédesi bizonyításokat írtak át vallási szövegekkel, és sok görög tudományos csoda így maradt ránk. Mert az akkoriak úgygondolták, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a világot, és ezt fontosnak tartották, nem jelenti azt, hogy Isten 7 nap alatt teremtette a világot. Logikai félreértelmezés. Azért, mert a görögök azt írák, hogy isteneik az Oplympos hegyén laktak, még nem következik belőle, hogy ténylegesen onnan szórja villámait Zeusz. Ugynígy a mesés égi városaiddal. (Mily véletlen, hogy a hiedelemvilágokban az isteneket mindig az éggel kötötték össze, így könnyű az égbe belemagyarázni a repülő csészealjakat...)
  • Pares
    #222
    Látod! Most olvastam utánna, hogy a felső képen látható megközelítőleg 1200 tonnás félig kifaragott kő még a kőfejtőben maradt. Aztán kitudja, hogy azért maradt-e ott, mert nem bírták el...

    De mit sem változtat ez a tényen, hiszen az alsó képen látható, már az alapba beépített, Trilithon-nak nevezett kövek még így is valahol 1000 tonna körül vannak...
  • Pares
    #221
    "Mi lenne, ha a könyveire úgy tekintenél, mint a tudományra? Fejlődik."

    Azért meg ne tévesszen ám ez a mondat!

    És ne hogy azt hidd, hogy én itt most valami Daniken képviselőre játszadozok, mert...

    "Ő csak összekapcsolta a kettőt, pár "bizonyítékot" belemagyarázott..."
    Á, hogy ez mennyire igaz az archeológiára is...
  • Alfa Of NS
    #220
    Azért azt hozzáteszem, hogy az ezer tonnás kövek a kőbányában fekszenek felhasználatlanul. Magyarán valószínűleg kifaragták őket, de nem tudták mozgatni.
  • Pares
    #219


    "Viszont ezen két kieelt hozzászólásodból iderül, hogy te csak Daniken szavait köpöd vissza, de sosem tettél fel a témával kapcsolatban értelmes kédéseket, csak egyszerűen elhitted, mit olavstál."

    Ahha, peersszeeee (hogy amolyan közhellyel éljek). Én pontosan ugyan ezt írtam rólad. Perszehogy Daniken szavaival éltem, hiszen (bár ő németül vagy hogyan) ő se tudja más szavakkal kifejezni mondatait, így te is kénytelen vagy kiejteni azokat a mocskos szavakat, amiket Daniken papírra vetett, vagy kiejtett a száján.
    De hogy ne csak félrebeszéljek, nemtudom, hogy honnan veszed, hogy csak Daniken szavait köpöm vissza, amikor szinte semilyen konkrétumot nem írtam (szándékosan).

    Az ez után következő két bekezdésedet kihagyom a reakciómból, mert ahogy Te is írtad, tényleg egy hosszú, unalmas szöveg (szinte már közhely).

    Viszont a következő bekezdésedben (meglepetésemre) hatalmas öngólt rúgtál:

    "A kódexek idejében egy állatot le kellett vágni egy laphoz. Akkor csak olyan információk kerültek megörökíésre, melyekben biztoak voltak, és méltónak tartották a mgőrzésre. Manapság bárki bármit leírahat szövegszerkesztőbe, kiadhatja, senki se fogja ellenőrizni, hogy mennyire nagy halandzsa, vagy tudatos átverés. Azzal, hogy Daniken kialakította az UFO kultuszát, biztosította magának 40 évre a megélhetést."

    Nahát! Milyen érdekes, amikor azzal jön valaki, hogy a 8000 éves iratokban szó szerint repülő városokról írnak, az csak mese, amikor meg Daniken esik szóba, akkor meg kiderül, hogy ma akár milyen "hülyeséget" leírnak, de régen csak azt írták le, amiben biztosak voltak és amit fontosnak tartottak? Milyen érdekes!

    Ugyan, hadjuk ezt a Daniken-utáló témát. Látszik rajtad, hogy életedben nem fogtad egyetlen könyvét sem a kezében, és fogalmad sincs, hogy mi fán terem. De tényleg. Kritikák alapján véleményt formálni, hát nemtudom. Komolyan nincs kedvem most Danikenről vitatkozni. Inkább a következő hsz.-eimben írt dolgokra reagálj.
  • djhambi
    #218
    "Mi lenne, ha a könyveire úgy tekintenél, mint a tudományra? Fejlődik."

    "Persze őt ezért rögtön megkövezték, ellentétben a tudósok ezreivel, akik persze sose tévedtek."

    Tudod, nem kell ismernem Daniken összes kövét ahhoz, hogy kompetens hozzászóló legyek a témában, mert ismerek valamit, ami sokkal többet ér a bebiflázandó kitalációknál. Ismerem, hogy épül fel a természettudomány, és van józan eszem, logikám. Viszont ezen két kieelt hozzászólásodból iderül, hogy te csak Daniken szavait köpöd vissza, de sosem tettél fel a témával kapcsolatban értelmes kédéseket, csak egyszerűen elhitted, mit olavstál. (Mint Einsteint káromló áltudományos könyvek, vagy mint az Egely-bookok.)

    Oly sokszor fejtettem etz már ki, őszintén szólva unom kicsit. A természettudomány materialista, pozitiista. Ez azt jelenti, hogy van egy szűrő, amin csak azt engedi át, ami léteik, kísérlettel bebizonyítható, hogy a világ étnyleg olyan, amilyennek hisszük, és csak olyan dolgot ír le, ami mérhető. A science szerint a vigá megismerhető, és ezért folyamatosan bővíti a modelljét, de csak akkor, ha a dolog, mivel bővítem, tapasztalatokkal, kísérletekkel, mérésekkel alá van támasztva. Ily módon lehetetlen, hogy a modellbe olyan dolog csöppenjen be, ami nem felel meg a valóságnak, vagyis ami nem igaz. A fizikakönyveket nem átírják pár évszázadonta, hanem kibővítik. Tehát a természettudomáynak feltétel nékül lehet hinni. Minden, ami a természettudományos modellen kívül van, az ellenőrizhetetlen, ezáltal képzelgés, hit.

    Azzal, hogy sok áltudomáynos szenzációhajhász él és visszaél a szólásszabadsággal, tehát azzal adja el a könyveit, hogy ellenőrizetlen információkat közöl tényként, és megpróbálja még tudomáynosan meg is magyarázni, azok az emberek, akik nem rendelkeznek logikus gondolkodással, vagy elegendő természetudományos ismerettel, kihasználhatóvá és kihasználttá válik. Ez a civilizációnkba lassan beleolvadó métely. És akkor jönnek a hívők, akik (mint a hittérítők) szentül hiszik, hogy amit oda leírtak, az úgy van, és teleírják a tudományos fórumokat a beidomított képzelgéseikkel, és nem lehet harcolni ez ellen a butulás ellen.

    A kódexek idejében egy állatot le kellett vágni egy laphoz. Akkor csak olyan információk kerültek megörökíésre, melyekben biztoak voltak, és méltónak tartották a mgőrzésre. Manapság bárki bármit leírahat szövegszerkesztőbe, kiadhatja, senki se fogja ellenőrizni, hogy mennyire nagy halandzsa, vagy tudatos átverés. Azzal, hogy Daniken kialakította az UFO kultuszát, biztosította magának 40 évre a megélhetést.

    És hogy gndolkozzunk kicsit az ő fejével. Milyen véletlen, hogy két rejtélyt kapcsolt össze. Amerika UFO lázban égett a 40-es évek óta, nem volt ötlet hogy hogy építették a piramisokat, és sokan foglalkoztak ezzel a huszdik században, és olyn misztikusnak tűnt az egyiptomi kultúra, felcsigázza az ember fantáziáját. Ő csak összekapcsolta a kettőt, pár "bizonyítékot" belemagyarázott, és ebből él a hetvenes évek óta. Persze, a kitalációja annyira megihlette az embereket, hogy mozifilmeket, 10 évados sorozatot, + 5 évados sorozatot, és még egy harmadikat is készítettek belőle. Daniken műve a fantaztikum és a szórakoztatóipar (mint Dan Brown és a Da Vinci kód), csak aki nem szkeptikusan vizsgálja a világot, könnyen hamis illúzióba kergeti magát.
  • Pares
    #217
    Szerintem mindenképpen érdekfeszítő, hogy kik és hogyan mozgatták meg ezeket a köveket, és hogy eredetileg milyen építmény alapjául szolgáltak...
  • Pares
    #216
    De khm. Ha már a nagy kövek mozgatásáról beszélünk, akkor egy kicsit had kalandozzak külföldre, nem messzire, csupán Libanonba, Baalbek-i romokhoz:




    A többi képet majd megkeresitek. Az egyértelműen látszik, hogy az alsó kövek a legnagyobbak. Ha megfigyelitek, akkor látszik, hogy amikor a Rómaiak ráépítették a ma látható templomot, akkor az alapkövek már akkor rég ott voltak, hasonlóan erodált állapotban (mivel jóval kisebb építőelemekkel építették körbe). Ma is kérdéses, hogy kik, hogyan és mikor építették fel.

    Az alapot képező kifaragott kövek közt van, amely megközelítőleg 1200 tonnát nyom. Azért valljuk be, ennek a megmozgatása még ma is gondot okozna. A többi "kisebb" sem kevesebb, mint 350-400 tonna (persze nem a rómaiak kis tégláira gondolok most...). Az is kérdéses, hogy miért volt szükség ilyen hatalmas, irdatlan nagy, nehéz és nehezen mozgatható köveket kifaragni és a helyükre tenni...
  • Pares
    #215
    Kezdjük ott, hogy nem az én történetem, hogy az Istenek az égből érkeztek.

    "Az azték piramisok és a zikkuratok (sumér piramis) a bizonyítéka annak, hogy az ókori népek is foglalkoztak a piramisokkal. És itt nem arra kell gondolni, hogy azrét vannak piramisok minden népnek, mert mindenhol jártak UFO-k, hanem az bizonytja, hogy az ember művei, mert a több piramis is embri kéz műve, és ott sem említenek semmiféle földönkívülieket. Az hogy lebecsülitek az ókori tudósokat, és műveiket, egy rendkívüli hiba."

    Itt pedig kifejtetted, hogy tökéletesen fingod nincs az egészről, ugyan azokat írod le, amit már valakitől hallottál, mellesleg ezek az állítások bőven nem igazak...
    Daniken is ember, tévedhet, és tévedett is nem egyszer, ahogy az kiderült az eltelt évtizedek során. Mi lenne, ha a könyveire úgy tekintenél, mint a tudományra? Fejlődik. Bár az újabb könyveit nem olvastam (az utolsó amit olvastam, 2000-ben íródott, asszem, de lehet, hogy az csak a magyar kiadása volt, tudom, bűnös vagyok, bár még nem gyóntam meg egy archeológusnak sem a vétkeimet). Persze őt ezért rögtön megkövezték, ellentétben a tudósok ezreivel, akik persze sose tévedtek. Azt se felejtsük el, hogy vele kapcsolatban is sajnálatos módon írtó sok urban legend kering a neten, főleg úgy, hogy valahol valaki írt egy "hozzáértő" kritikát, a sok emberke, aki meg bele se olvasott egy könyvébe se, az meg persze elhiszi a kritikusnak, hogy az a csúnya gonosz Daniken ilyet meg ilyet mert mondani.

    Nem szabad átesni a ló egyik oldalára se. Daniken a könyveiben felvetett jópár érdekes kérdést, és azokra itt-ott próbálta kifejteni véleményét. Sok esetben én sem értek vele egyet, nem is érthetek, ha utólag kiderült, hogy nem igaz, de azt is vegyük figyelembe, hogy a könyveiben (amikből az elsőket már lassan jó 40 éve írta) felvetett kérdések többségére csak évtizedek múlva (vagy még azok után se) jött ilyen-olyan válasz. Azért olyan szinten hasznos ezek szerint Daniken munkássága, hogy az addig "kínos" kérdéseket csak Daniken miatt próbálják megfejteni.

    Én nem úgy vagyok ezzel, hogy most nekem van egy ilyen Zufós elméletem, nos jóvan, engem inkább csak azok a dolgok érdekelnek, amikre az archeológusok is csak vakargatják a fejüket, ráadásul ha a helyi folklórnak érdekes történetei vannak. Jólvan. Utólag tudnak rá mondani egy ésszerű magyarázatot, oké. De ha évek múltán is csak odáig jutnak, hogy "hát ez valószínűleg egy virágszirmokkal teli lélekjáratot ábrázol"...

    De ha megbocsátasz, erről most kedvem és időm sincs bővebben írni. Maradjunk annyiban, hogy közel sem elegendő az egy vitához, amit ebből a témából tudsz. Esetleg googlezz ezek után a szavak után: Puma Pumku, Bep-Kororoti, Vimana, stb.
  • djhambi
    #214
    Neked az a történet, hogy az isteneik az égből szálltak le. Aztán majd 5000 év múlva meg azt fogják blogolni az akkoriak, hogy 2000 köryékén hétfejű sárkányok voltak a Európában. Egyébként javaslom, válaszold meg #182-es kérdéseimet, és akkor folytassk a beszélgetésünket. Addig csak egy mese. A csodatevő Jézuska pedig sejtergenerátorral gyógyított? Meg lézeres szemműtéttel adta vissza a látást? Ő is go'auld volt?

    Ott kezdődik a baj, hogy elhiszel egy 5 ezer éves mesét.
  • Pares
    #213
    A francba, pedig reméltem, hogy ezúttal nem halucinálok...
  • TomecK
    #212
    nem, nem látjuk :)
  • Pares
    #211


    Látjátok azt a vékony menetet a kőtömb bal oldalán? És azon belül azokat a kis (kevesebb mint 1cm átmérőjű) lyukakat? Sokkal precízebb és fejlettebb technológiával rendelkező civilizációra utalnak, mint amivel a több száz évvel utánnuk kialakuló Inka birodalom rendelkezett.
    Mellesleg Puma Pumku a neve a helynek (közel Tiahuanaco-hoz, több mint 3500 méteres magasságban).
  • TomecK
    #210
    Ja igen, és amivel 100 % -ig meg lehet buktatni az UFO-s emberkéket, az hogy a kőtömbök belső részein, ahol még csak szél sem fú, ott is vannak faragás, meg mindeféle megmunkálási nyomok, az Űrlények ezeket biztos direkt lézerrel nyomták bele nem ? :) XD srácok viccesek vagytok. Nekem személy szerint sokkal jobban tetszett az egyiptommuzeum ahol olyan hidraulikus emelőket mutattak, hogy lesett az állam, és bizony azok is több ezer évesek, pl. volt egy spéci nagyon nehéz ajtójuk ahol víz volt az ajtó alatt valahol és mikor melegítették elkezdte kinyomni az ajtót, szal úgy lehetett kinyitni ha alágyújtottál a vizes tartálynak. Én mondom sokkal jobb volt az a kor amikor nem az ember szájába rágták, hogy hogyan is csináld hanem neked kellett kitalálni. Lehet beletelt egy emberöltőnyibe, hogy kitalálj valami működőképest, de megoldották.
  • TomecK
    #209
    Plusz élőben is néztem és sok képen is látszik, hogy nem is annyira profi az illesztés mindenhol, szerintem nem fordítottak olyan nagy figyelmet a csiszolásra ahogy ezt gondolják manapság, csak csinálták a kőtömböket, és ha valami nagyon nem passzolt akkor kicsit kikaróztak, ennyi.
  • TomecK
    #208
    Nekem is van egy elméletem bibbííí. Szerintem 100% hogy emberek építették, gondoljatok bele, a magyarok is felhúzták a Nándorfehérvári várat, igaz sokkal jobb volt akkor már a technikai (bár szerintem a középkor és ókor között nincs technikai külömbség, lehet, hogy az ókoriak fejeltebbek voltak) szal ők is megcsináltak egy kibaszottnagy várat kibaszottnagy kövekből, igaz ezek közel nem akkora méretűek de nem is annyi emberrel és idő alatt épültek...
    Nah, szerintem meg úgy csinálták az egész piramis dolgot, hogy ástak egy baszottnagy lyukat ez volt a kamra belseje, aztán belpottyantották a legnehezebb tehertartó köveket, ezzel meg is van a föld alatti rendszer, amikor már földszinthez értek akor meg körüs körül vagy mindig más felől nem túl nagy lejtésszögű emelkedőket csináltak és arra felhúzták a köveket majd pedig szépen helyükre pottyantották, nem volt ott olyan hatlamas emelgetés. Voltam a piramisoknál és én nekem nagy csalódás volt, szerintem közel nem olyan lenyűgöző teljesítmény sőt nekem kissé kicsinek is tűntek, nem úgy mint a filmekben. De akár csinálhattak szerpentint is a piramis köré hogy tovább vigyék a köveket. Elvégre ha azt nézed a Piramis sem más mint egy hegy, és 140 m -nél sokkal magasabb hegykre is cipeltek fel hatalmas terheket egyszerű emberek, erre találták ki a szerpentint. Szal aki nem hiszi (és teheti) menjen oda nézze meg és szerintem rájön, hogy ez annyira nem is olyan elképzelhetetlen dolog. A kőtermelésről meg annyit hogy az szerintem az volt a legkisebb gondjuk.
    Szerintem ha ezeket a hozzászólásokat akkori egyszerű építőmunkások olvasnék fognák a fejüket, hogy úristen ezt, hogy nem tudja felfogni ez a sok túlfejlett marha ???
  • Pares
    #207
    Még mindig semmi? Hmmm...
  • Pares
    #206
    Az egészen biztos, hogy az ókori egyiptomiak a maguk módján fejlettebbek voltak, mint a ma ott élő, velük távolról sem rokonságban álló "föld-örököseik"...
  • Pares
    #205
    A te logikáddal igen. A mai templomokról nincsenek történetek, hogy Isten építette azokat. Látom még mindig nem olvastál meg tanulni! Hülye.
  • Pares
    #204
    Sok-sok ember, meg egy-egy nagyobb szobor. Piramis sehol.
  • wednes
    #203
    Hát arra befizetek. :XDD
    Elég ha elméletben levezeted, én már azzal is megelégszem. Persze ez nem azt jelenti, hogy a gyakorlatban működik is lásd: japán tudóscsoport.

    Ki mondta, hogy nem lehet ókori vagy inkább akkori technikával megépíteni??
    Itt az a probléma, hogy nem tudjuk pontosan mik is voltak EZEK a technikák. Mert, amit eddig feltételeztek azokról kiderült, hogy kivitelezhetetlen, nem állja meg a helyét.
  • lordofchaos
    #202
    Ezt én is hallottam anno. Nem tudom mik azóta a fejlemények.
  • Sir Ny
    #201
    figyu. ha adsz nekem 20 000 embert, akik napi 12 órában dolgoznak a tűző napon, akkor én levezénylem, hogy 20 év alatt megépüljön a piramis. okcsi?
    még ilyet, hogy ma ókori tehnikával nem lehetne megoldani. lol.
  • Epikurosz
    #200
    A kövek formátlanok, emellett látszanak rajtuk a súrlódások nyomai.
  • brueni
    #199
    a transformers2-ben elmondják, hogy mire volt jó a piramis :-)
    de viccet félretéve. kölyökként régen hallottam olyat, hogy találtak egy szőrszálat egy darab kőben. akkor azt kezdték el feszegetni, hogy mi van ha kizsaluzták a köveket, minden féle törmelékből, zúzalékból beton-jellegű anyagot kevertek és a helyszínen kiöntötték a "követ". így kerülhetett bele szőrszál, és szinte mindent meg tudtak vele magyarázni. könnyű volt az anyagot cipelni, nem kellett 50 tonnás kövekkel zsonglőrködni. nem kellett annyit csiszolni az illesztések miatt, stb...
    kb mint a Hoover-gát.
    bár azóta se hallottam róla, de nem tartanám hülyeségnek ezt a fajta építkezési módszert. tény, hogy nem vasbeton, de lehet, hogy frankó receptjük volt...
    hm?
  • Tetsuo
    #198
    Na vegre egy hiteles magyarazat! :D
  • Tetsuo
    #197
    LOL Ha mar ennyire fiction, akkor engedjetek el a fantaziatokat: pl mi van, ha nem kibszott "vilagitotorony" volt a piramis, hanem vmi energiagyujto? Volt egy idoszak mikor mindenki probalgatta, h telleg elesedik-e a zsilettpenge.. :D
  • frensys
    #196
    Totál igazad van,én is pont ezt magyarázom itt de nem érti senki..!
  • Epikurosz
    #195
    Jé, kezded átvenni a stílusom!
  • djhambi
    #194
    A te logikáddal a templomokat Isten építette, mert a freskókon mindig van angyal. Hülye!

    Az egyipomi vallás szerint Seth kikaparta Hórusz egyik szemét, ezért világosabb a Nap a Holdnál, és Hórusz büntetésből leharapta Seth tökeit. Ezért terméketlen a Nílus területe. Tehát a Holdat a gonosz UFO-k építették, büntetésből a jó UFO-k egy gépezettel rossz termőtalajt csináltak az egyiptomiaknak. Hülye!
  • Epikurosz
    #193
    Igen, és a magyarok is szarvasok voltak.
    sokakat ma is felszarvaznak, amúgy.
  • Epikurosz
    #192
    ja, és akkor nem lehetett azt megcsinálni, hogy beülök a netre, és mindenféle baromságot összehordok, meg lustálkodom.

    Dolgozni kellett, mert ha nem dolgoztál, nem is ettél. Nem volt olyan, hogy segély. (Na, jó, katasztrófa esetén a fáraó adott egy kupa gabonát a hombárból.)
  • kvp
    #191
    Na mi van a kepen? Es hogy mozgatjak azt a nagy szobrot? (egyebkent a kepen levo szobor meg megvan az egyik templom elott csak kopottabb)

    http://www.osirisnet.net/tombes/el_bersheh/djehoutyhotep/photo/djehoutyhotep_21.jpg
    http://www.osirisnet.net/tombes/el_bersheh/djehoutyhotep/photo/djehoutyhotep_new_12.jpg
    http://www.arthistory.upenn.edu/spr03/422/April28/41.JPG
    http://www.arthistory.upenn.edu/spr03/422/April28/38.JPG
  • lordofchaos
    #190
    Az ufók építették. frensys megmondta. Nem figyeltek?
  • Epikurosz
    #189
    Én ezt a linket már röviddel azután elolvastam, hogy megjelent (2007-ben).
  • Epikurosz
    #188
    "annyi nagydarab sirrablo rohangalt a nagy piramis belsejeben, hogy ledorzsoltek a falakrol a festeket. "

    Hülye!

    Ha egy festék lebomló anyagból készül, akkor az magától lebomlik, elporlad, eltűnik a semmibe. Nem kell ledörzsölni, érted?!
  • flashess
    #187
    Eddig azt mondták a régészek, azért temették a piramis közelébe az építőket, mert az akkori hitrendszer szerint így a tulvilágon is tovább szolgálják az uralkodót... most mi változott?

    Szerintem a hagyományos logikával végig gondolva szinte biztos, nem emberek építették a piramisokat.
    Ezt talán az is alátámasztja, hogy több olyan leírás van a falakon, és ősi monda az emberek emlékezetében miszerint az akkori "építők" Istenek és az égből szálltak le a földre.
    Több ilyen feljegyzés maradt, mint amennyi arra utalna, hogy ember építette :D