8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Armagedown
    #8765
    Nem halt meg, ha valaki telepíteni szeretné, a támogatás lejárta után is megteheti.
  • JonasSandor
    #8764
    Tegnap megtörtént az elkerűlhetetlen ugyanis meghalt a rendszer.
  • bon
    #8763
    Pár ezer? Ebay-en 7-800Ft
  • 3Error #8762
    Csak 10-en megy és törttel én nem szenvednék. Pár ezres egy OEM Win10Pro kulcs.
  • bon
    #8760
    Mit akarsz törni?
  • bon
    #8757
    Windows 8 egyáltalán támogatott? Szerintem nem.
  • bon
    #8755
    Nem tudom, nekem bevált a hyper-v. Van server 2012 és 2016-os hyper-v server oprendszer gép. Egyiken 4 a másikon 3 server fut. Windows 10-es távoli asztallal üzemeltetem zömmel. A kulcs a naprakész oprendszerek.
  • suba53
    #8754
    A Hyper-v nekem csalódás. Pár éve felbuzdultam én is, hogy full ingyenes, mindent tud elvileg ami a virtualizáláshoz kell, és elkezdtem vele kísérletezgetni. Server2016 hyper-v alapot telepítettem, és egy win10 hyper-v konzolról idomítottam. Elkezdtük virtualizálni az ősöreg szervereinket, mert a vasak már igen öregecskék voltak, de a funkciójukra még szükség van. Van konverter progi, szépen megycsinálta a virtuálisra a konverziót, ment a hostra, majd jött a meglepetés. Szenvedett szegény, lassan ment mint egy öszvér. Sokkal lassabban, mint a fizikai vason. Megcsináltam ugyanezt egy ESXi 5,5 hypervisorral is. Ugyanaz a vas konvertálva ESXi alá. Az meg hasított ESXi alatt, sokkal gyorsabban ment mint a fizikai vason. Kicsit később akartam adni még egy esélyt a hyper-v nek, újra install, saját konzolról szépen megy, távoli asztal kapcsolattal látom a felületét, de közben volt win10 verzió frissítés, és a win10 hyper-v konzolját az úristennek sem tudtam rávenni, hogy lássa. Folyamatos authentikációs hiba, credssp delegálási probléma, a google tele van a hasonló nyűgökkel szenvedők kérdéseivel, két nap után feladtam. Amit a VMware meg tud csinálni, hogy pöccre menjen, abból a Microsoftnak miért kell kínszenvedést kihozni, pilótavizsgás parancssoros kódokkal megpróbálni idomítani, ezt nem tudom megérteni. Elraktam a hyper-v t a nem túl szép emlékek közé.
  • suba53
    #8753
    Van egy kis HP vékony kliensem, azért tartom, mert max 13-15W a fogyasztása, és éjjel nappal megy.
    Két magos Atom proci, 1,67GHz en, 2GB ram. XP járt hozzá eredetileg, de sikerült bele applikálnom egy SATA winyót a kis 2GB-os flash HDD, helyett, és felraktam rá a win7-et. Csalódást okozott a teljesítménye, akadozott, de ment. Amikor volt az ingyenes Win10 frissítési lehetőség, csak brahiból megpróbáltam telepíteni. Én lepődtem meg a legjobban, a win7-hez viszonyítva hasított a drága. Na nem egy erőgép, de sokkal gördülékenyebben dolgozik azóta, már nem érzem úgy hogy ki kéne lomtalanítani.
  • sorbit_4
    #8752
    Ebbe a gépbe már nem fogok beruházni. Ha eljön az ideje lecserélem, de a mostani igényeimnek megfelel. Sata 2-es SSD-t nem veszek.
  • bon
    #8751
    Azért egy letöltés nem okoz gondot egy átlagos gépen. Corei3, 4gb ram, és SSD irodai környezetben észre se veszik az ügyfeleim a frissítéseket. Idősebb gépeknél is erősen ajánlott SSD-re váltani.
  • sorbit_4
    #8750
    Ha az a probléma, hogy konzervatív vagyok, vállalom. Ha valamit egyszerű módon meg lehet oldani, azt szoktam alkalmazni. Azért a Windows 10 elég erőforrás igényes. Néhány napja mikor próbáltam, kb. 1.5 órára használhatatlanul lelassult a rendszer. Most kiderült, hogy jó néhány gigabájtot töltött le a háttérben (felkészült az új bildre), ezt pl. jobban szerettem volna, ha akkor teszi amikor nem dolgozok a gépen (de nem állíthatom be, hogy csak értesítsen). Az is meglepett kissé, hogy egy frissítés során sok felhasználónál letörölte a dokumentumokat (brávó!). Azt nálam is csinálja, hogy átbildelés után telepíthetem újra a hang drivert. Hiába én már csak ilyen háklis vagyok, hogy ez zavar. A Virtual PC 2007-t 10 éve felraktam, megoldja azt amire szükségem, ha nincs kényszer, nem változtatok. Ja és ha nem muszáj, nem veszek új gépet a Windows 10 miatt. A Hyper-v -nek vannak hardver feltételei ami a gépemben nincs meg.
  • bon
    #8749
    Hyper-v szerver, beépítve elérhető.
  • bon
    #8748
    Pont rájuk gondoltam.
  • suba53
    #8747
    Ragaszkodsz te is régihez. Pedig nem kéne. A VirtualBox legalább olyan jó, mint a Virtual PC, és azt folyamatosan fejlesztik, kifogástalanul megy Win10 alatt is. A frissítéseket meg miért kéne szabályozni? Néha van elhibázott frissítés, de az előnyei sokkal többet adnak, mint amit a ritka hátrányai elvesznek. Nagyon sok gépet üzemeltetek, felügyelek, NT-től Win10-ig mindenféle öreg vasaktól a korszerű csili vili PC-ig, szerverekig. Ahol lehet és van rá keret, mindenhol a legfrissebb oprendszereket, szoftvereket használjuk, és nagyon kevés gond adódik ebből. Szemben az öreg rendszerek nyűgeivel.
  • suba53
    #8746
    Szerintem a Firefox, az Opera, a Chrome elég jó alternatívák. És azok még jó sokáig el fognak futni win7 alatt.
    Az XP-vel már más a helyzet, de az már aggastyánnak számít.
  • sorbit_4
    #8745
    Köszönöm az eddigi válaszokat. Egyébként a Windows 10-el is hasonló jelenségek vannak mint a 8.1-el. Én a saját gépemen is Windows 7-t használok, de 8.1-re fogok áttérni a támogatás lejárta után. Van néhány dolog ami a 10-ben nem szimpatikus. Pl. én még használom a Virtual PC 2007-t (alatta egy Windows XP van, a párhuzamos portot használom). A Windows 8.1-re még föl tudtam trükközni (teljes funkcionalitással), a 10-re már nem (csak korlátozottan működik). A Windows 10 lassabb mint a Windows 8.1, továbbá nem lehet szabályozni a frissítéseket. Sajnálom hogy Bájgúnár nem jelentkezett. Az ismerősöm ma elvitte a gépét, a jövő év elején újra nekiugrok, ha nem gondolja meg magát, hogy mégis gépet vált.
    Utoljára szerkesztette: sorbit_4, 2019.04.05. 20:50:00
  • bon
    #8744
    Böngésző támogatás megszűnés azért elég problémás lehet Windows 7-nél.
  • suba53
    #8743
    Ha win7-et használ, akkor nem feltétlenül kell kidobni, csak mert lejár a támogatás. Eleve nagyon sokan használják gond nélkül kikapcsolt frissítési beállítással, vagyis semmi biztonsági frissítés nem jött le azokra a gépekre.
    Ha ésszel használja, és rendszeresen készít mentést a pótolhatatlan adatairól, akkor az idők végeztéig használhatja gond nélkül.
    Újra telepíteni mindig lehet, vagy ha egy belőtt rendszerről készít mentést, Ghost vagy valami más formájában, akkor minden összeomlás, fertőzés után tiszta lappal tud indulni a megszokott rendszerével. Van pár ismerősöm, akik a mai napig az XP-t használják.
    Ha mindenképpen váltani kell, akkor inkább a Windows 10, az sokkal barátibb, mint a nyolcas. Ha fizetőset akar, akkor egy refurbished COA matricával örök licensz, az adott alaplapra.
  • sorbit_4
    #8742
    Megvan még az az Abit KN9-es nForce driver amivel sikerült a Windows 8.1-t fölrakni stabilra? Egy ismerős gépén ezzel küzdöttem hasonló problémákkal. A Windows 7 stabilan megy rajta, de sajnos a Windows 8.1 nem (időnként váratlanul újraindul, majd megsérül és előbb-utóbb használhatatlan lesz). A Windows 7 támogatása rövidesen lejár (azt használja). Neki internetezésre, levelezésre ez a gép tökéletesen megfelel, nem akar beruházni. Ha linket adnál az is jó lenne.
    Üdv. Takács Gábor
  • AdamBast
    #8741
    Win8 windows frissítésből ne telepíts videókártya drivert, nekem is hazavágta a rendszert annak idején. Csak amit a kártyához adtak azt telepítsd.
  • bon
    #8740
    Váltanék Windows 10-re, már a támogatás hiánya miatt is. Microsoft részéről 2018. január 9.-én megszűnt az alapvető technikai támogatás.
  • kl24h
    #8739
    Ha a videokártya hivatalos oldalán van Windows 8.1-re driver, akkor nem szabad gond legyen, csak akkor, ha vagy hibás a videokártya vagy ki kelene venni és letisztítani a kontaktokat. Ezt jó megcsinálni a memoriákkal is.
  • Reich
    #8738
    Sziasztok. Mikor újra raktam a windowst (8.1 64bit) És telepítettem a video kártya drivert (Radeon) és újraindítom a gépet akkor kék halál van pl: Kernel security check failure vagy driver verifier detected violation (gdrv.sys) Van hogy ha a windowst frissítem akkor is ezt csinálja. De volt, hogy játék közben is csinálta de akkor még vissza tudtam lépni de a játékkal nem tudtam már játszani mert ugyan az a kék halál ilyen hibaüzenetekkel. Most raktam újra a gépet de Már alig merem letölteni a drivert frissítés is le van tiltva. Valaki tudja mi lehet a gond?
  • RoboKutya78
    #8737
    ssd van a rendszer de az a meghajtó amin tárolom a dolgokat az nem ssd.
  • bon
    #8736
    pl. SSD-t használva?
  • RoboKutya78
    #8735
    Srácok azt hogy tudom megoldani hogy a videóformátumoknál a miniatűr betekintő képeket csak egyszer kelljen betöltenie a gépnek? pár száz videó egy mappában elég lassan tölti vissza a miniatűr képeket és ezt a töltést szeretném kizárni valahogy.
    Ugye amikor megnyitok egy videókat tartalmazó mappát először a videólejátszó ikonja tűnik fel és később a miniatűr.
  • 3Error #8734
  • bon
    #8733
    Nem szabad ilyen dolgokat csinálni! Utána meg csodálkozol, hogy ha nem úgy viselkedik a rendszer mint ahogy elvárható lenne.
  • RoboKutya78
    #8732
    www.hrkgame.com olcsó Windows igaz nincs aktiválva csak KMSpico val aktivált win 8.1
    frissíteni egy ideje nem frissítettem alap ki van kapcsolva csak én frissítek módra.
    na majd meglesem mit lehet csinálni vele
    Gondoltam arra is hogy kitépem a programmappából a windows defender könyvtárat csökkentett módban
  • 3Error #8731
    Őőő, töröld szerintem az Esetet, kapcsolj vissza minden Windows biztonsági funkciót, majd telepítsd újra az Internet Sec-et. Egyből vinnie kéne a pajzsot a Windows helyett. Nálunk, Win7, Win8.1 és Win10 alatt is így ment. (és megy most is mindhármon)
    Windows update volt? Ill. bolti Win? (bár itthon is az egyik 8.1 virágbolti /két gépen is az van/, de azonos a működése a legálissal)
  • RoboKutya78
    #8730
    ez a bibi az eset már aktívan szeretne bulizni a gépemen:)
  • 3Error #8729
    Majd átveszi az irányítást az egész felett, addig fölösleges szenvedned vele amíg fönt nincs az Eset Internet Security.
  • RoboKutya78
    #8728
    Illetve a rendszerleíró adatbázisban is kikapcsolgattam dolgokat vele kapcsolatban
    ESETfutna helyette

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2018.03.29. 15:41:45
  • RoboKutya78
    #8727
    srácok egy kérdés
    a Windows Defendert hogyan lehet gyökerestől megszabadulni a rendszerben? törölni végleg
    Alapra letiltottam minden hozzáférését elvileg de ennek ellenére nyekereg a háttérben.
  • suba53
    #8726
    Itt pont ezt tárgyalják:

    https://m.ipon.hu/hir/patch-adja-vissza-a-letiltott-windows-7-es-81-frissiteseket/40726
  • RoboKutya78
    #8725
    i5 7400 3.00ghz-s prockót vettem magamnak többre nem futotta sajna:)
    Igen ez lenne a megoldás. de most mégse akarok ismét 4000 ft-t kiadni a 10 ért. Melóba most fogják a gépemet lecserélni 10 re ha esetleg megbarátkozom vele talán megveszem majd. de nálam semmi okom sincs arra hogy a 10 el szenvedjek. így csak az ablak kiszedése volna tuti ötlet. Ha esetleg tudod a frissítés kódját megkísérlem kigyomlálni
  • suba53
    #8724
    Volt ilyen bejegyzésem nekem is, amikor egy új céges gépre telepítettem win7-et. Jött ez az ablak nagy meglepetésemre. Akkor néztem utána hogy mi a penész ez, de végül is logikus a háttere.

    Átraktam abba a gépbe az én gépemben levő 6. gen procit, így az megoldódott, én meg vígan használom tovább a Win10-et, ami az én céges gépemen van.
    Utoljára szerkesztette: suba53, 2018.02.08. 10:27:42
  • suba53
    #8723
    Sajnos ez van. A 7. generációs Intel procik már nem támogatják a Win10 alatti oprendszereket.
    Fel lehet rájuk telepíteni, de amint a frissítéseket bekapcsolod, az egyik csekkolja a procit, és ha 7. generációs, akkor onnantól nem kap meg bizonyos frissítéseket. Ha ezzel együtt tudsz élni, akkor működik ugyan, csak bosszantó. Vagy megkeresheted, hogy melyik frissítés okozza ezt, és azt nem engeded települni. Hosszú távon ez úgysem megoldás, mert előbb utóbb lesz olyan frissítés, ami hasznos lenne, és nem fogod megkapni.

    A Microsoft enyhe nyomásgyakorlása arra, hogy Win10-et használjanak a népek az újabb hardvereken.
    Viszont van műszaki háttere is. A 7. generációs procik fejlettebb architektúrájúak, olyan megoldásokat implementáltak beléjük, aminek a használatára csak a Win10 van felkészítve.

    Az aktiválásnál a telefonos aktiválást válaszd, ott is az automata megoldást. Ha végig csinálod, a vége felé feltesz egy kérdést, hogy valóban csak egy gépre van telepítve, ott azt mondod hogy isten bizony, és már aktiválja is.
    Természetesen csak akkor, ha a HRK szabályos refurbished partner, ( Vagy egy ilyennek a viszonteladója. ) vagyis garantáltan csak neked adták el azt a kulcsot, és előtte a Microsoft felé bejelentették, hogy ez a kulcs egy szabályosan leválasztott, így újra aktiválható kulcs.
  • RoboKutya78
    #8722
    inenn vettem!