8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • akyyy
    #24
    én próbáltam feltenni win7-et laptopra de csak fagyogatott, nem ment, összeakadt a videó kártya driverével. anélkül meg nem sokat ér:D
  • FGB
    #23
    Nem tudom mennyire, van értelme a 4 évenkénti új op. rendszereknek, de ha valaki belegondol milyen gyorsan fejlődik a számtek világ, akkor ez nem is olyan irreális. Az XP-t egyedül az tartja életben, hogy a VISTA-ra való átállás kész vagyon, és most ne a home user-re kell gondolni az a piac elenyésző részét képzi, lényegében jelentéktelen. A cégeknél van a nagy pénz, rajtuk múlik mennyire sikeres vagy sikertelen egy Op. rendszer. Mondok példát, ahol dolgozom ott van kb. 250-300 gép. Ezeken a gépeken anno W98 futott, mikor volt az első átállás XP-re, akkor nem kellett gépparkot cserélni, egyszerűen csak meg kellett venni a op.-ot. (gépeket akkor cserélnek, ha az végleg megadja magát, de többnyire csak a hibás alkatrész cserélik) az én itteni gépem egy 1Ghz Celleron 512Mb 32Mb TNT és 2003 nov. lett telepítve rá az XP, amire mi használjuk a cég saját programja vígan elfut rajta, erre nem is kell nagyobb teljesítményű gép, akárcsak a legtöbb cégnél.
    Egy esetleges VISTA-ra való átálláshoz ki kellene cserélni a jelenlegi géppark cirka 85-90%-át, ami nem kisösszeg egy ekkora gépparknál. Független attól, hogy egy cég megteheti e a géppark cserét vagy sem, csak gondoljátok végig 250 gép cseréje (ha csak 50e-el számolok gépenként) az 12,5 misi + op (20e) 5 misi. Azaz közel 18 misi na ezt nem vállalták be. Persze lehet vitatkozni, ezt nem egyszerre kell kifizetni, de akkor is ki kell fizetni 1-2 év alatt.
    A SEVEN előnye nem kell gépparkot cserélni, már most is az újra rakott gépekre W7 RC kerül. Így nagy esélye van a W7-nek az XP-vel szemben. Az meg hogy milyen lesz a W8, hát az majd kiderül az első RC-kből.
  • 5c0rp330n
    #22
    lattam konkret oldalakat ahol konkret programok (jatekok) sebesseget (fps) teszteltek es en errol is beszeltem elsosorban.
  • gurubefree
    #21
    Elnezest ... a vitat nem en kezdtem . A masik hogy nem az opr-rol volt szo hanem az opr alatt futo programokrol . Senki nem allitotta ( beleerve engem is ) hogy a W7 nem gyorsabb mint a VISTA .... de azt nem kell kovetkeztetni ebbol hogy a programok is gyorsabban futnak ettol ...
  • 5c0rp330n
    #20
    "Nem te vagy az elso zseni itt aki allitja hogy minden jobban fut a W7 alatt"
    nem is, mert sehanyadik sem vagyok, mert ilyet nem allitottam.
    akarhany osszehasonlito tesztet megnezel a teljesitmenyukrol, azt fogod latni hogy a kulonbseg sokszor minimalis, de osszessegeben a win7 minden teren ugyanugy vagy jobban teljesit. innentol kezdve a vilagon semmi ertelme vistat hasznalni.
  • solo
    #19
    Ejha fiam, debutavagy.
    Vista egy rakás szar ott ahol van, azt se tudom miért vártam októberig win7 tel.
  • gurubefree
    #18
    Nem te vagy az elso zseni itt aki allitja hogy minden jobban fut a W7 alatt .... Jo lenne ha valaki mar ki is fejtene nem csak a szavakkal dobalozna . Mi fut jobban a W7 alatt ??? Talan egy iro program vagy a Winamp talan gyorsabban tudsz megvagni egy filmet ,,, mp3 vagy dvix-et kesziteni . Hat nem mert ez nem opr fuggo hanem gepteljesitmeny. Ugyan azok a programok ugyan ugy mukodnek W7 mint VISTA alatt .
  • 5c0rp330n
    #17
    "Semmi nem fut jobban a W7-en mint a VISTA-n. "

    ha a semmi szot kicsereled mindenre, ugy mar kozelebb is vagy a valosaghoz, de meg ugy is nagyon messze vagy tole.
    es nem a win7-et adtak ki tul hamar, hanem a vistat tul koran. illetve ki sem kellett volna adni egyaltalan, a win7 gyakorlatilag a vista abban a formaban, ahogy ki kellett volna adni.
  • #16
    Az xp tele van biztonsági résekkel meg már agyon van hackelve,ennyit erről.....
  • LeonSilver
    #15
    Hát 32bites oprennccer ( legyen az windóz, linux vagy bármi más ) képtelen 4GB-nál több RAM-ot megcímezni ;) 64-esnél meg az (is ) számít, hogy milyen windóz ( home,pro, stb .. )
  • gurubefree
    #14
    "168GB memóriát képes kezelni "

    Ez a legjobb erveles .... nem mintha lenne ertelme amikor 8GB memoriank hasznalatanak sincs ertelme.
    Semmi nem fut jobban a W7-en mint a VISTA-n.

    Azzal egyet ertek hogy nincs akkora gepigeny de akinek olyan a gepe nem hasznaljon VISTA-t.
  • Vadnokedli
    #13
    a win7 nek kevesebb gépigény kell mint a vistának XDDD amúgy a win7 már 168GB memóriát képes kezelni vagy mennyit. meg eléggé jobban fut rajta minden mint a pistán. nah mind1.
  • LeonSilver
    #12
    Én anno a w95-öt telepítettem jópárszor floppyról.
  • mosoporr
    #11
    Azt halottam floppyn fog megjelenni :)
  • Vaxi
    #10
    gratulálok.
    ha fogalmad sincs a dolgokról, legalább ne szólj hozzá a témához.
  • tommygear
    #9
    na ezt több mint fontos volt megnyitni
  • Narxis
    #8
  • karajjj
    #7
    te aztán nagyon értesz a gépekhez, meg az oprendszerekhez :D
  • n3whous3
    #6
    újabb kényszeres topiknyitás, hogy te legyél az első abban, hogy "xy topikot megnyitottam", csak gratulálni tudunk
  • LoDMaSt
    #5
    sok mindent kell még tanulnod.
  • gyepesjoint
    #4
    én már a 7-et is marketing fogásnak tartom,ugyanis teljesen felesleges 2 évente kiadni új op. rendszert...a vista még okés volt,mert az xp és a vista közt volt azért pár év,de a 7 az már túlzás...a 8 meg...nekem mind1,én még most is pistát használok,ezután is azt fogok,még 2012-ben is,nincs gyenge gépem,bírná a 7-et is,de MINEK???
  • kuci06
    #3
    lesz az még több is...
    nem korai?
  • karajjj
    #2
    dejólesz nekünk ^^,
  • vajo
    #1
    Windows 8

    2012-re várható