8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • tigerbácsi
    #8641
    ejj ez nem jó hír! Azért köszönöm! akkor lassan elkezdem beszerezni az új SSD-t! :-(

  • kifli
    #8640
    hdd-re gyanakodj, nekem is csinálta, aztán egyszer csak megadta magát

    hard disk sentinellel nézd meg
  • tigerbácsi
    #8639
    köszi! diagnosztikáló progi nem igazán talált semmit. :-(
  • [HUN]FaTaL
    #8638
    A disk vagy az alaplap környékén nézelődnék, lehet hogy valamelyik döglődik.
  • tigerbácsi
    #8637
    Sziasztok!

    Volna egy olyan problémám, hogy a gép indításkor ezt írja ki: ,,insert media or select boot priority,, reset gomb megnyomása után vagy helyreáll vagy nem. de egy idő után bebootol. Mi lehet a gond?

    win 8.1-es a gép.

    Köszi előre is!
    Utoljára szerkesztette: tigerbácsi, 2016.01.31. 09:39:42
  • Probatbicol
    #8636
    Emlékszem mikor kijött a win 8 és először felraktam állandóan kék képernyőt kaptam a legváratlanabb pillanatban, amíg rá nem jöttem, hogy az AVAST okozza. Azt leszedtem és azóta se a win 8-on, se a win 10-en nem használok külső vírusirtót, csak a sajátját, eddig tökéletesen bejött.
    Egyébként ha belegondolok, több mint 25 éve foglalkozom informatikával, nekem vírus kárt még nem okozott, vírusirtó már annál többet.
  • Lantee
    #8635
    Hosszú évek óta használtam már az AVG FREE-t, és annyira elégedett voltam vele, hogy minden ismerősömnek azt raktam fel. Erre jön egy ilyen frissítés, és lenullázza gépem....kétszer egymás után!!!
    AVG ment, AVAST (fizetős) jött. Aztán majd meglátjuk.
  • AdamBast
    #8634
    Egyre jobban gondolkozok én is az AVG törlésén, mert most is telepített valami kéretlen plusz alkalmazást, fogja is a rendszert rendesen. Tudatos felhasználónak nem biztos hogy szüksége van rá
  • Lantee
    #8633
    Elvileg minden rendben van, a gép még alig másfél éves. Este nekiestem egy clean install-nak, és most egyelőre minden ok. Az AVG lökte meg az első dominót, aztán az eszkalálódott.
  • bon
    #8632
    Gyanús, hogy van egy halott rendszered. A merevlemez állapota rendben van? Nézd meg a HDSentinellel.
  • Lantee
    #8631
    Újabb információ:

    Rendszer visszaállítás sikerült, de ma vettem észre, hogy nem működik a számológép. Bementem a Start menübe, és egy egész csomó alap-alkalmazás (Naptár, Kapcsolatok, Számológép, Áruház, Óra, et.) egyszerűen nem elérhető. Az ikon ott van, de kiszürkülve, és rákattintva annyit ír ki, hogy ez most nem elérhető, próbáljam meg letölteni az Áruházból (ami szintén nem elérhető).

    Már egy egész csomó oldalt végigolvastam, olyan parancsokat beirogattam a PowerShell-be, mint pl.
    Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

    vagy...
    ren %windir%\System32\AppLocker\Plugin*.* *.bak

    de persze semmi eredménye nem lett. Ahogy most kinéz, ha szeretném visszakapni a tökéletesen műdökő rendszeremet, akkor csak egy reinstall fog segíteni. Tiszta vicc az egész!
  • bon
    #8630
    Rendszer visszaállítás nem bios-ból megy. F8-as menü az nem bios. amúgy valóban a legjobb megoldás számára egy rendszer visszaállítás a telepítés előtti állapotra.
  • Lantee
    #8629
    Köszönöm, de 4-5 óra vacakolás után (bcdboot, fixboot, diskpart, stb.) valahogy beadta a visszaállítást, úgyhogy innen már egyenes volt az út. Most már csak az foglalkoztat, hogy vajon mitől feküdt meg ennyire a rendszer, és miért kell még 2016-ban is a 90-es években megtanult DOS parancsokkal vacakolnom?! A Win 10 helyreállítója konkrétan semmire sem jó.
  • darkSectorxxx #8628
    Ez, vagy lehet ilyen visszaállítást asszem bios-ból, f8 billentyű.

    Illetve nálam régen az segített egy ilyen be nem butoláskor hogy sima adattár ként benyomod egy másik oprendszernek és nyomni kell egy töredezettségmentesítést.
  • wollnerd #8627
    Bootold be egy Linux-ot (Live verzióval) pl. pendrive-ről vagy CD/DVD-ről és akkor onnan töröld le a gyanús, nyavalyás fájl(oka)t...
    Hátha....
  • Lantee
    #8626
    HELP!!!
    Reggel frissített egyet az AVG-m, és restartot akart. Én megadtam neki, és azóta nem áll fel a rendszer. A login képernyő bejön, megadom a jelszót, aztán se kép, se hang. Néha bedobja, hogy az "u3boostsvr 64.exe application error", de azt leokézva is marad a sötét képernyő.

    Első próbálkozás:
    Gyári Win 8.1 DVD berak, repair, startup repair = semmi sem történt

    Második próbálkozás:
    Gyári Win 8.1 DVD berak, repair, dos prompt = nem látja a C meghajtót (vagyis a D-t látja C-ként, a C SSD)

    Harmadik próbálkozás:
    Fekete képernyő, ctrl+alt+del, task manager = semmi sem történt, nem adta be a task managert.

    Van ötlet, hogy mi legyen a negyedik? Ahogy olvasgattam, az ASUS alaplapomhoz tartozo AI Suite program része ez a nyavajás file.

    Köszi!
  • TaRka0107
    #8625
    Így fasza lett. Köszi!
  • TaRka0107
    #8624
    Okés. Megpróbálom. Köszi. Mondjuk arra is gondoltam, hogy az egészet kellene törölni.
  • bon
    #8623
    Gyaluld a winyó teljes tartalmát és a telepítő majd megpartíciónálja GPT lemezre..
  • bon
    #8622
    Vagy simán elcseszi a vbox a frissítést, számtalanszor futottam már bele sajnos a régi munkahelyi gépen. Új gépen már Hyper-v-vel nincs gond.
  • TaRka0107
    #8621
    Üdv!

    Windows 8 telepítésénél ezt írja ki. Két fajta windows-al is próbáltam. Pendriveról, dvd-ről. Mi lehet a gond?
    Erről lenne szó.
    Utoljára szerkesztette: TaRka0107, 2016.01.16. 09:58:25
  • [HUN]FaTaL
    #8620
    Semmi köze nincs hozzá. A támogatás megszűnése annyit tesz, hogy nem kapsz további frissítéseket hozzá.

    Persze ha frissítettél vbox verziót, akkor olyasmi előfordulhat, hogy az új verzió nem támogatja a windows 8-at, csak a 8.1-et.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2016.01.16. 01:08:39
  • RoboKutya78
    #8619
    fura kérdés
    de felteszem a win 8 support támogatásának lejárata hatással lehet pl a Virtual box működésére?
    Valaki erre a problémára ezt mondta.
  • [HUN]FaTaL
    #8618
    Az SP nélküli 7 már jóideje nem támogatott.
  • bon
    #8617
    Már rég nem, egy ideje már csak a kiterjesztett támogatás fut: link
  • RoboKutya78
    #8616
    Ez gyorsan kifújt azé az xp többet bírt, és a 7 még támogatott?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.12. 21:03:05
  • bon
    #8615
    Megjöttek a 2016-os év első havi frissítései jó telepítést!

    Nem elfelejteni a Windows 8 támogatásnak vége, erősen ajánlott 8.1-re frissíteni.
  • bon
    #8614
    BUÉK!
  • CroftManor
    #8613
    Közbe rájöttem, hogy a C meghajtó tömörítése okozza a hibát. Tömörítettem a C-t, hogy le tudjam tölteni a win 10-et. Csak az a gond, hogy nincs nálam telepítő lemez. :/
  • howarju
    #8612
    Hi!
    Indítsd el a PC-det DVD-ről, és válaszd ki az indítási javítást, vagy a javító telepítést.
  • CroftManor
    #8611
    Megszakitottam a win 10re való frissítést mert már 1 órája a frissítések letöltése volt kirva de 0%-on állt...és újrainditottam a gépet. Azt irja ki a gép, hogy: BOOTMGR is compressed. Press ctrl + alt + delete to restart.
    És hiába nyomom meg, állandóan ezt irja :( Nem lép tovább! Nem tudok belépni a windowsba :(
    Utoljára szerkesztette: CroftManor, 2015.12.13. 18:39:16
  • bon
    #8610
    A legújabb verziónál már nem kell frissíteni, kapásból mehet a tiszta telepítés.
  • CroftManor
    #8609
    Megakadt a folyamat, már 1 órája itt tartunk
    Igaz, hogy a windows update szerint 174 fontos frissítés van, ami 1 GB kb. de ezeket azért nem telepítettem korábban,
    mert nem volt hely a C-n.
    Most mindenképp szükséges előbb a win 7es frissítéseket felrakni ahhoz, hogy win 10-re tudjak frissíteni?
  • CroftManor
    #8608
    Időközben sikerült meghajtó tömörítéssel 8 GB helyet felszabadítanom, így most megpróbálok frissíteni 10-re. Remélem sikerül.

    Mondjuk azt nem tudom, hogy csak a letöltéshez kell a 8 GB hely, vagy a telepítéshez is kell további 8-10 gb? Mert az nincs. Vagy felülírja a win 7 fájlait és kicseréli 10re?
  • kifli
    #8607
    Akkor rakd újra, frissts 10-re, de én ezután csinálnék egy friss win 10 installt.

    C meghajtónak meg adnék valamivel nagyobb partíciót
  • CroftManor
    #8606
    Az a gond, hogy ebből a listából nem tudom megállapítani, hogy melyik program van a C-re telepítve, de ahogy elnézem a méretüket, összesen nem haladja meg az 1 GB-ot, szóval sokra nem mennék a törlésükkel, mivel a win 10-nek legalább 8 GB szabad hely kéne a C meghajtón...
    Vajon a win 7 foglalna a C-n 48 GB-ot?
    Utoljára szerkesztette: CroftManor, 2015.12.13. 10:29:03
  • Jim Morrison
    #8605
    vagy mindent kitörölsz... próbáld meg, talán még gyorsabb is mint újrarakni 7et.
  • CroftManor
    #8604
    Sajna nem tudom frissíteni, mert a C-n nincs elég hely a letöltéshez. Nem lehet kiválasztani, hogy hova mentsen, alapméretezetten a C-re akarná letölteni a 10-et, de csak a D meghajtón van hely.
    Így csak az a megoldás maradna, ha előbb újrarakom a win 7-et.
  • kifli
    #8603
    Sokkal jobb megoldás, ha úgy csinálod, hogy:

    -A meglévő win 7-et frissíted 10-re
    -Megvárod, hogy beaktiválja
    -Újrahúzod a win 10-et, meghajtóformázással stb
    -Elvileg be fog aktiválódni a win 10 mert hardverazonosító alapján aktivál

    A frissen telepített win 10 sokkal jobb megoldás, mint a win 7-ről frissített. A win 7-ről frissítés, csak a beaktiválás miatt kell.
  • CroftManor
    #8602
    Jó megoldásnak hangzik a win 7-ről 10re való frissítés, csak kb 2009-ben volt telepítve a win 7 és már elggé be van lassulva, sokat tölt, fagyogat a böngésző.
    Akkor sztem úgy kéne, hogy először újra húzom a win 7-et és a frissen felrakott rendszert frissítem win 10-re. (Feltéve ha felajánlja a frissítést)