8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #8601
    Nem feltétlenül. Mondjuk én minden gépemen eredeti Windows használok. Ettől függetlenül láttam már virágbolti Windows 7-et frissülni Windows 10-re és azt írta, hogy aktiválva van.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.12.12. 11:35:55
  • CroftManor
    #8600
    Feltéve ha eredeti verziót használsz, gondolom.
  • bon
    #8599
    ingyen frissíthető a Windows 7, windows 8.1
  • CroftManor
    #8598
    Mennyibe kerül a win 10? Itt mindenki az eredeti verziót használja, vagy letöltöttétek? :)
  • Evin
    #8597
    Az a rendszert nézi, de nem a drivereket.
  • bon
    #8596
    Én már 10-re váltanék.
  • CroftManor
    #8595
    Köszi. Ha jól tudom van egy program, amit ha lefuttatok, kiírja, hogy melyik program lenne kompatibilis a win 8.1-el és mi az ami nem.
  • Evin
    #8594
    Vagy 8.1, vagy 10, de sima 8-ra ne.
    Csak előtte tájékozódj, hogy a vannak-e drivereid arra a rendszerre.
  • CroftManor
    #8593
    Hali
    Mostanában tervezek váltani win 7-ről win 8-ra. Érdemes azt telepíteni, vagy inkább a 8.1-et? Vagy netán a 10et? :)
  • bon
    #8592
    Megjöttek a december havi frissítések jó telepítést!
  • RoboKutya78
    #8591
    Minimum memória és videokártya csere esetén nem szükséges újrahúzni a gépet max drivert kukázni de lejjebb már kötelező
  • darkSectorxxx #8590
    Ja oks, mert azért ilyen szarul nem futhatnának arcade játékok. :D

    i7 920+8gb ddr3+6670-es és ebben az iingyenes Shadow Complex-ben maxon 16 fps...az azé durva ahoz képest hogy ez a játék gagyi.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.12.05. 12:01:14
  • TomBond
    #8589
    Mindenképpen telepítsd újra!
  • darkSectorxxx #8588
    Üdv.

    Most cseréltem gépet.
    Alaplap+CPU+RAM...... lehetséges hogy újra kell telepítenem a rendszert?
    Mert erősebb gépem lett, és mintha a játékok nem futnának jobban, sőtt.....

    Vagy ez hardverhiba és ilyenkor nem szükséges újratelepíteni a rendszert?
  • bon
    #8587
    Pedig de, sőt bőven jó, ha hibajavításokat felrakja. Mondjuk nekem mindegy, előbb-utóbb úgy is kötelező lesz.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.12.04. 21:56:42
  • RoboKutya78
    #8586
    Nekem nem kell de a figyelmeztető csík se.:)Nem hinném hogy olyan sokkalta többet nyújtana az az egytizedes frissítés.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.04. 21:55:04
  • bon
    #8585
    8.1 frissítés pedig nagyon ajánlott feltenni (sokkal jobb mint a 8.0), sőt mára windows 10 is ajánlott.
  • RoboKutya78
    #8584
    egy kis segítség kéne
    megjelenik a win 8.1 frissítő emlékeztető naagy kék csík.
    hogyan tudnám ki tiltani hogy ne jelenjen meg?
    Nem akarok frissíteni.
    valami rémlik hogy mintha egy frissítést kéne likvidálnom de melyiket?
  • bon
    #8583
    Megjöttek a november havi frissítések jó telepítést!
  • lck
    #8582
    Igen. Az újabb nem tartalmazza a régebbit. Vagyis nem kompatibilis visszafele. Előfordulhat hogy egy feltelepített programod a régebbi verziót keresi és nem indul ha nincs fent.
  • RoboKutya78
    #8581
    az az akkor tűrjem el ezt a rengeteg verziót?
  • lck
    #8580
    muszáj
  • RoboKutya78
    #8579
    Srácok egy kérdésem lenne
    Észrevettem hogy szinte minden játékprogramhoz akár van fent belőle akár nincs Microsoft Visual C++ van belőle fent vagy 10 különböző példány. Ezeket muszáj fent tartani a gépen vagy elég a legutolsó legújabb frissítést fent tartani? Jelen esetben a 12.0.30501 x64 x86 os verziót?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.10.27. 10:45:21
  • bon
    #8578
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • Maxxximus
    #8577
    Helló!

    Remélem jó helyre írok.....szóval a problémám az, hogy a géppel "történt" vmi....eltüntek torrentek ill. iphoneom van és a legújabb itunest nem engedi sehogy telepíteni pedoig mindenhogy próbáltam.....holott előtte régebbi itunessal csináltam bizt mentést de a betöltéséhez a legújabb kell...nem értem...szerintetek a win lehet rossz? Sajnos visszaállítás nem lehetséges így marad a win 10....hátha megoldódik.....

    Ez a hibaüzenet: There is a problem with this Windows Installer Package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendor.

    Köszi!
  • Wreck86
    #8576
    Akkor pontosan hol tudnám megnézni, hogy milyen pluginok vonatkoznak a Firefoxra? Mert meglesném és végigolvasgatnám,mi melyik stb
  • kl24h
    #8575
    Írtad azt is, hogy Internet Explorer-rel és a Chrome-val nincs gond, szerintem, akkor ha nem volt telepítve (vagy vírus által) valami Kiegészítő (Plugin), ami ezt okozza. Nézd meg a Kiegészítők között nincs-e valami gyanús plugin.
    Ha van egy ilyen plugin telepítve, akkor hiába törlöd le és telepíted újra a firefox-ot, mert nem fog menni.

    A szinkronizálás kellene működjön, csak akkor nem megy, ha nem jó a dátum/óra vagy valami akadályozza.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.10.11. 16:16:05
  • Wreck86
    #8574
    Közben nézem ,hogy szinkronizálás internetes időkiszolgálóval opció van beállítva, rányomtam ,de nem tud frissülni a time.windows.com-mal.
    Érdekes.
  • Wreck86
    #8573
    Arra gondoltam legelsőnek én is, de normális: 2015.10.11. 14:12 :(
  • kl24h
    #8572
    A számítógép dátuma nincs elállítva?
  • Wreck86
    #8571
    Szia. Sajnos nem. A mozilla firefox továbbra is mindenhez tanúsítványt kér, már az alap google keresési oldalhoz is.
    A tanúsítványoknál nem találtam firefoxra vonatkozó beállítást,vagy csak nem jól kerestem.

    Ezzel kapcsolatban kérek még segítséget, vagy ötletet.
    Köszi!
  • akyyy
    #8570
    És valami trukkozesel nem lehet meg oldani? (vagy steames játékot ki közvetíteni tvre) :D
  • bon
    #8569
    Office 2016 nem érhető el ingyenesen. Kivétel ha Office 365 előfizető vagy, de még ott se minden csomagnál. Ja amúgy legközelebb az Office témába írd.
  • bon
    #8568
    Bios-t frissítsd.
  • kirol
    #8567
    Ha van eredeti Office 2013-am, akkor van arra lehetőség, hogy feltelepítsem a 2016-os verziót?
    Az áruházban azt mutatja, hogy az office -om naprakész. :(
  • Frobi
    #8566
    Üdv
    Olyan gondom van hogy win8,1 van fent és a laptopomon nem mükődik az egér pad csak ha külső egeret használok.
    Létezik olyan hogy ez a windows miatt nm jó??
    Már ellenőritve is lett hogy minden mükődik rajta és egy segéd programot is rá lett rakva de akkor se mükődik.
    Vagy probáljam felrakni a win 7 hátha müködik vele ??
    Ja a laptop az zsír új Acer ES1-512
    Előre is köszönöm a választ
    Utoljára szerkesztette: Frobi, 2015.10.04. 09:04:35
  • bon
    #8565
    Pontosan
  • akyyy
    #8564
    mióta laptopomat frissítettem win 10-re, észrevettem, hogy van benne olyan funkció, hogy vezeték nélküli megjelnítő, és szépen rá is teszi a képet a tv-re ami wifin kapja a jelet.
    van egy asztali pc-, ő kábeles netet kap, és win 8.1 van rajta, hiába csinálom úgy, ahohgy a súgó irja, ott csak a 4 féle monitoros többképernyős megosztás van, vezeték nélküli megjelenítő nincs. lehet azért, mert nem wifit használ? :(
  • bon
    #8563
    Ésszel kell netezni és nem csak kattingatni a felugró ablakokra vagy programok telepítése során. Emisosoft Emergenvy Kit, Malwarebytes Anti-Malware programok futtatása is segíthet.
  • bon
    #8562
    Hálózati megosztást javaslok.