Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • suba53
    #8754
    A Hyper-v nekem csalódás. Pár éve felbuzdultam én is, hogy full ingyenes, mindent tud elvileg ami a virtualizáláshoz kell, és elkezdtem vele kísérletezgetni. Server2016 hyper-v alapot telepítettem, és egy win10 hyper-v konzolról idomítottam. Elkezdtük virtualizálni az ősöreg szervereinket, mert a vasak már igen öregecskék voltak, de a funkciójukra még szükség van. Van konverter progi, szépen megycsinálta a virtuálisra a konverziót, ment a hostra, majd jött a meglepetés. Szenvedett szegény, lassan ment mint egy öszvér. Sokkal lassabban, mint a fizikai vason. Megcsináltam ugyanezt egy ESXi 5,5 hypervisorral is. Ugyanaz a vas konvertálva ESXi alá. Az meg hasított ESXi alatt, sokkal gyorsabban ment mint a fizikai vason. Kicsit később akartam adni még egy esélyt a hyper-v nek, újra install, saját konzolról szépen megy, távoli asztal kapcsolattal látom a felületét, de közben volt win10 verzió frissítés, és a win10 hyper-v konzolját az úristennek sem tudtam rávenni, hogy lássa. Folyamatos authentikációs hiba, credssp delegálási probléma, a google tele van a hasonló nyűgökkel szenvedők kérdéseivel, két nap után feladtam. Amit a VMware meg tud csinálni, hogy pöccre menjen, abból a Microsoftnak miért kell kínszenvedést kihozni, pilótavizsgás parancssoros kódokkal megpróbálni idomítani, ezt nem tudom megérteni. Elraktam a hyper-v t a nem túl szép emlékek közé.