8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #8721
    Alapvető technikai támogatása megszűnt a 8.1-nek, én biztos nem vettem volna. De a hivatalos forgalmazása is megszűnt már évekkel ezelőtt. Amúgy meg írtam, hogy telefonos aktiválás. A HRK nem tudom melyik oldal, de ha valami szürke oldalról vetted a kulcsot, simán lehet, hogy már le van tiltva.
  • RoboKutya78
    #8720
    win 10 a francnak vegyek amikor most vettem a 8.1 et nem akarok 10 et
    Ezt a rühes ablakot akarom kiszedni semmi egyebet!!
    Ne szivassatok hogy senki másnak nincs ilyen bejegyzése hogy nincs rá megoldás a win 10 meg NEM érdekel
  • bon
    #8719
    vezérlőpult\Rendszer ablak alján aktiválás. HA nem megy, fel fogja ajánlani a telefonos aktiválást.
  • bon
    #8718
    Frissítenék Windows 10-re.
  • RoboKutya78
    #8717
    A másik Kérdés
    HRK-n vettem egy win 8.1 es termékkulcsot.
    Telepítettem a windowst a termékkulcsot elfogadta a telepítő ablakban.
    Viszont a kérdés hogy kell aktiváltatni a kulcsot mert hogy elfogadta a telepítésnél de rendszer élesítésnél ugyan úgy bulid verziós jelzése volt és a rendszerben nem aktivált termékkulcs volt olvasható
  • RoboKutya78
    #8716
    Egy kérdés.
    Hogy tudok ettől az ablaktól megszabadulni?
  • Atika :o)
    #8715
    Nem tudtam ugy se belepni, de mar megoldottam egy beallitas torlessel es kb lesz egy reinstall :)
  • kl24h
    #8714
    Most akkor külső (USB-s) billentyűzettel és egérrel be tudsz lépni?
    Mivel BIOS-ban megy rendesen, világos hogy a Windows-al van a gond, tehát driver hiba van vagy esetleg egy speciális vírus is lehet, ami ezt a problémát okozza.
    Hogy a vírust ki lehessen zárni, kellene egy Windows-on kívüli vírusellenőrzés pl. Kaspersky Rescue Disc-el és utána a Windows 8 telepítővel egy rendszerjavítást végezni.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2017.12.14. 19:39:52
  • Atika :o)
    #8713
    Ezt nem irtam, de ez volt az elso amit probaltam es nem az egerrel vagy a billentyuvel van a gond. Ha belepek biosba ott is mukodik minden rendesen. Ilyen gondal meg soha nem talalkoztam windowsnal.
  • kl24h
    #8712
    Ilyenkor kell használni külső (USB-s) billentyűzetet és egeret ha egyik sem megy. Mikor beléptél, majd megnézed az Eszközkezelőben (Device Manager), hogy van olyan "felkiáltójeles" dolog a billentyűzet vagy az egér résznél. Szerintem kell legyen. Ilyenkor újra kell telepíteni a Touchpad drivert és utána helyrejön minden.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg kell keresni az adott Notebook-od Touchpad driverét a gyártó oldalán, kiválasztva a Windows 8 32 vagy 64 bitet, attól függ hány bites Windows 8 van telepítve a Notebook-ra.

    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2017.12.13. 19:44:00
  • RoboKutya78
    #8711
    Srácok valaki vett már esetleg innen windows-t
    Ha vennék gondolom kulcsot adnak vagy kapok valami iso hozzáférést amit kiírhatok cdre?
    3000 ft win8.1 még talán megérné:)
  • Atika :o)
    #8710
    Sziasztok, van egy notebookom windows 8-al es egy hete tortent olyan, hogy felcsuktam es a bejelentkezesnel nincs egerem hiaba nyomok barmilyen billentyut nem ugrik fel a bejelentkezesi mezo es nem tudok belepni a windowsba. Nincs valakinek otlete, hogy mi a szar lehet ez, vagy hogy mit tudnak vele csinalni?
  • 3Error #8709
    Használd a touchpadot egér helyett, mikor a gyerekkel vagy és az notik esetében mindig ki/bekapcsolható. Youtube mellé nem kell egér.
    Bill-re pedig a progi.
  • RoboKutya78
    #8708
    na ja:)
    ezzel a progival viszont betűkombóval ki lehet iktatni a zárást :)
    pl beírom hogy ne piszkáld és felold:)
  • wollnerd #8707
    Oké, de ha az eszközkezelőben letiltod az egeret is és a billentyűzetet is, utána hogyan kapcsolod vissza? :D :D mert ahhoz irányítani kell a számítógépet legalább az egyikkel... :D
  • hgabi84
    #8706
    Már előre látom az eladó fejét, ahogy a számtech. boltban a "Milyen új gépet szeretnél?" kérdésre azt válaszolod, hogy olyat, aminek le lehet tiltani az egerét és a billentyűzetét. :)
  • RoboKutya78
    #8705
    a fene most nézem eszközben nem lehet letiltani a klavit gondolom azé mert notit használok max usb kimenetet tudnék lezárni ott meg az ezerből találjam el melyik megy a klavihoz Lehet marad a kézcsapkodás vagy a lent említett progi :)
    Pár hét mulva gépcsere ott majd talán le tudom eszközben tiltani rendesen.
  • RoboKutya78
    #8704
    ja tényleg hülye vagyok:) de ez a Toddler Keys se rossz
    bár ebbe a progiban csak az a gáz ha hozzányúl akkor elállítja az aktuális yutube oldalt így majd marad az eszközkezellős megoldás:)
    max az egeret veszem ki a kezéből és adom oda a rossz egeremet:)
    köszi nagybácsiként már gondolnom kell ilyenekre is:) bár azt nem tudom van e olyan klavi amit gombbal lehetne esetleg deaktiválni mint a notik esetében Fn funkcióként.
  • [HUN]FaTaL
    #8703
    Ha nincs kedved hátramászkálni letiltani, eszközkezelőben is megteheted.
  • hgabi84
    #8702
    Ha asztali gépről van szó, USB-s billentyűzetet és egeret menet közben bármikor kihúzol/visszadugsz. Ennél tutibb megoldás nincs. :) Annyi, hogy érdemes a gépház első bemenetét használni - ha van. Vagy hátulra usb-hosszabbítóval is megoldható.

    Ezt nézd még meg -> https://www.raymond.cc/blog/how-to-restrict-or-disable-keyboard-mouse-and-even-power-button/
    Utoljára szerkesztette: hgabi84, 2017.07.06. 18:51:40
  • RoboKutya78
    #8701
    Srácok technikai kérdés.
    Win 8.1 alatt van e olyan progi vagy lehetőség amivel ideiglenes időre le tudnám tiltani a klaviatúra minden billentyűét?illetve egeret is blokkol?
    Gyerkőc üll a gép elött video nézés közben mindig kalimpáli akar:) 2 éves:)
  • 3Error #8700
    Ha megfelel úgy, hogy nem miniatűröket tölt be, hanem csak ikonokat, akkor válaszd ki az intézőben a nézetnél a neked megfelelőt, majd ugyanott a beállítások alatt válaszd a mappabeállításokat, azon a nézet fül és az "alkalmazás mappákra" gomb.
  • RoboKutya78
    #8699
    srácok azt meg tudom oldani valahogy hogy ha megnyitom a videókat tároló mappámat akkor ne keljen állandóan betölteni a videó miniatűr képeit? Elég legyen egyszer és csak az újakat frissítse?
    még akkor is elég sokáig tölti be miután már egyszer lefrissítettem a mappájukat.Illetve mért van olyan hogy egyes videókhoz nem tölt be miniatürt csak az aktuáis lejátszó ikonját mutatja? Lehet hogy valahol be van állítva a miniatürök törlése funció ha van ilyen és ha igen akkor hol?
  • pauly
    #8698
    Már nem érdekes.A comodo internet security okozta.
  • pauly
    #8697
    Sziasztok

    Valaki nem tudja mitől lehet az hogy bizonyos programokban ha elmentek vagy kiexportálok bármit,akkor csak az adott programok látják,és semmi más.Eddig 2 programnál tapasztaltam ilyet.Se a windows,se más program nem látja azokat a fájlokat,csak az adott program amiben elmentettem.Pedig létezik,mert meg tudom nyitni ,csak semmi más nem látja .
    Esetleg lehet hogy amiatt van hogy UEFI módban telepítettem újra a windowst?Eddig még sosem volt ilyen.Ráadásul csak ez a 2 program csinálja ezt.
  • howarju
    #8696
    Akkor Paint.
  • RoboKutya78
    #8695
    nem erre gondoltam de ez is jó
  • howarju
    #8694
    Hi!
    IrfanView.
  • RoboKutya78
    #8693
    Srácok van e olyan szoftver ami képes arra hogy képet méretezzen illetve file-típust módosítson és ezt mind úgy hogy beépüljön a jobb egérgomb funkciók közé? tehát ha rákattanok a képre jobb gombbal ott használni tudjam a progit.
    képméretezőt találtam de elfelejtettem a nevét a proginak.
  • 3Error #8692
  • RoboKutya78
    #8691
    Igen közben megtaláltam én is hirtelen azt hittem hogy ezt a kulcsot hirdeti az oldal azt tovább lapoztam:)
    Köszi
  • 3Error #8690
    Ilyesmire gondolsz?
  • RoboKutya78
    #8689
    Skacok egy kis segítség kéne
    hátha van köztetek okossabb mint én:)
    Nem tudom hova írjakírtam ide nem igazán windws problema
    Szenvedek Usb-s telepítő cd installálással.
    Taliztam ezt a rufusz cussost minden okés vele, de nekem olyan megoldás kéne amivel egy usbre több telepítőt fel tudnék rakni
    pl win 7;win8;win2008;win2012.
    És a lényege az lenne hogy amikor bebutoltatom az usb-t kérdezzen rá mit szeretnék feltelepíteni.
    univerz telepítő usb kéne hogyan oldható meg?
  • 3Error #8688
    Bizonyára. Hááát, elkezdtem belakni, de ugye sem a login háttér, sem a fiók nem állítható, tehát valami bajos - így meg teljesen belakni nem akarom, tehát valószínű, hogy újra kell pakolni. Hiányzik, mint mókusnak az erdőtűz...
    Köszönöm a segítséget.
  • AdamBast
    #8687
    :/ itt valami árulás lesz. Ha nincs nagyon belakva a rendszer akkor rakd újra, ha megéri ennyit küszködni egy profilkép miatt
  • bon
    #8686
    Nem kell parancssor, felügyeleti eszközök, számítógép kezelés és azon belül már elérhető a felhasználók.
  • 3Error #8685
    Persze, ezt tudom, a "rejtett admin". A vicces, hogy az a fiókot sem tudom előcsalogatni, mert parancssorban azt mondja, hogy nincs ilyen felhasználó...
  • bon
    #8684
    Csak tisztázás véget, Vista óta nem te vagy a teljes jogú Rendszergazda a gépen, még akkor sem ha 1 fiókod van. Mindig van egy beépített rendszergazda fiók és az a legmagasabb jogosultságú.
  • 3Error #8683
    Bon, nincs semmi (már van takarító, de előtte sem volt jó) és teljesen frissített.

    AdamBast, igen, "elméletileg". (fiók szerint az vagyok ugye, telepítés után én vagyok az egyetlen felhasználó)
    A házirendetet is végignéztem már, többek között úgy, ahogy a MS Supportos is írta : így és így is, de sajnos semmi változás.
  • AdamBast
    #8682
    Rendszergazda vagy a gépen?
    Illetve ha PRO, akkor van csoportházirend [futtatásba gpedit.msc], ott is lehet hogy valami le van tiltva.
    Utoljára szerkesztette: AdamBast, 2016.10.21. 20:50:58