8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • darkSectorxxx #8561
    Üdv.

    2 ismerősöm számolt be olyan anomáliákról hogy kinai írásjlekkel megáldott szoftverek lepik el a gépüket, nem nagyon boldogulnak velük nem segít a törlés sem nagyon.
    És folyton előbukkaknnak ablakokcskák formályában.

    Ez egyértelműen kéretlen alkalmazás.
    De lehet ezekről tudni többet?
    Ellenszer vagy bármi?
  • Nitrobrain
    #8560
    Szevasztok!
    Nemrég vettem egy táblagépet, win 8.1 van rajta, és az asztali géppel szeretném összekötni(szintén win 8.1). Azt szeretném, hogy amikor bedugom usb-vel felismerje, lássa, és lehessen mondjuk adatokat másolni rá. De így nem ismeri fel. (Van amúgy egy windows phone-om is azzal teljesen jól működik, bedugom, egyből felismeri.) Van erre valami megoldás?

    Mert így max úgy tudok adatokat átvinni, hogy mondjuk netre feltöltöm, utána letöltöm, wififvel meg nem igazán gyors és nem stabil. Vagy esetleg egy külső vinyóval.

    Előre is köszi
  • darkSectorxxx #8559
    Mit csináltam?

    Ghost C
    D-ről nagyon-nagyon fontos adatok mentése E-re
    D megszüntetés
    megint Ghost C
    formázás D
    adatok vissza E-ről D-re
    Ghost harmadszorra....ha minden igaz...tökéletes állapotot kell hogy kapjak.

    Remélem nem egy vírus volt.

    Volt amikor a total commander kiírt nekem másoláskor 400%-ot pl megzavarodott.....durva.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.09.29. 20:09:20
  • darkSectorxxx #8558
    Aha, csak érdekes a rendszert visszaghost-oltam és ugyanaz....
    Most megnézem a vinyót lementem a nagyon fontos dolgokat, és formázom....hogy utána mi lesz.
  • kl24h
    #8557
    Lehet valami vírus okozta és közben megváltoztatta a D-hez való hozzáférésedet. Lehet hogy a vírus még létezik és addig amíg nem irtod ki, addig így fog szórakozni veled.
    Tehát jobb klikk a D-re, Tulajdonságok és a Biztonságnál (Security) be kell állítani úgy ahogy kell (majd megmondja itt valaki, aki Windows 8-at használ, hogy hogy kell legyen helyesen, mert valószínűleg le van tiltva a Felhasználó/Felhasználók).
    Ha a vírus még létezik és aktív, akkor hiába fogod helyesen beállítani, mert az megint vissza fogja állítani vagy esetleg visszaállítja egy újraindítás után.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.09.29. 19:06:12
  • darkSectorxxx #8556
    Vissza lett ghost-olva a régi rendszerem, nem a c-n van a gond, valami a d meghajtón lehet probléma.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.09.29. 02:16:15
  • darkSectorxxx #8555
    Hoppá ahogy nézem fejlemények:

    Nem sikerül a rendszervisszaállítás, és az egész d-hez kell rendszergazda jog.....
    Pl egy videót vagy tartalmat sem tudok lementeni a d-re progikkal....mintha nem lennék már rendszergazdi.
  • darkSectorxxx #8554
    Annyi hogy előtte kitöröltem a C-ről a Windows mappában az Installer mappában lévő szarokat.
  • darkSectorxxx #8553
    Hey srácok!

    Valami történhetett a win8-ammal, először a D-n lévő lomtárra hivatkozott a gép hogy megsérült.
    Most meg itt a D meghajtón minden mappára kattintva a total commander-ben kijön egy kis ablak hogy hozzáférés letiltva, és rendszergazdiként kell belépnem....ez mi?
  • RoboKutya78
    #8552
    sikerült törölni a dolgot?
  • bon
    #8551
    Megveszed.
  • baluka2011
    #8550
    sziasztok a win 8.1 licensze hamarosan lejár aktiválást kér hogy tudom aktiválni?
  • Wreck86
    #8549
    Sziasztok!
    Bátyámék valahogy sikeresen elbarmolták a Firefoxot és a világért nem tudom helyrerakni.
    Az az alap szituáció, hogy már a googlet sem tudja megnyitni, tanúsítvány hitelessége miatt.
    Leszedtem teljesen, a legújabb installerrel feltelepítettem és úgy sem jó. Minden egyes oldalra tanúsítványt kér.
    Megnéztem az idő/dátum beállítást, stimmel.
    IExplorer+Chrome működik, kipróbáltam.
    Win 8.1.
    Tudnátok segíteni?
    Köszönöm!
  • bon
    #8548
    Megérkeztek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #8547
    Úgy mint valamennyi Windows között, jobb gomb a mappán (mappát kell megosztani és nem fájlt) tulajdonság és megosztás füll.
  • RoboKutya78
    #8546
    ha két gép között otthoni csoportot engedélyezed mind a két gép között
    követed a parancsokat megadod az elérési kódot megosztod a mappát vagy meghajtót a két gép között
  • matecsavo
    #8545
    Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy Windows 7 és Windows 8.1 között hogy tudok fájlt megosztani?
  • RoboKutya78
    #8543
    ja bocsi hülye vagyok firefox

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.05. 10:20:18
  • [HUN]FaTaL
    #8542
    Milyen böngészővel?
  • RoboKutya78
    #8541
    Feldobtam a Adobe Acrobat Reader DC hungary verziót meg a flash player 18NPAPI is fent van ennek ellenére nem kóser az unikredis belépő oldal bár 4 én karbantartanak lehet jó lesz addigra.
    Gondolom ennek azért az nincs köze hogy elsejétől kinyírták az adboet?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.09.03. 18:40:05
  • mcmoha
    #8540
    Nekem is volt hasonló gondom a Firefoxal, és úgy emlékszem, hogy az Adobe Acrobat Readert kellett frissítenem. Adobe Acrobat Reader DC a legújjabb.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2015.09.03. 16:48:38
  • RoboKutya78
    #8539
    Hiába töltöm le a Adobe Flash Player 9.0.28 progit a megadott https://get.adobe.com/flashplayer/ oldalról újraindítom a foxot és mintha nem történt volna semmi ugyanúgy nem tölti be a bejelentkező panelt. mintha nem épülne be a plugin a foxba.
  • RoboKutya78
    #8538
    Köszi az infót:)
    Most viszont más problémám van:)
    Tudom nem ide való kérdés de hátha gyorsabban kapok választ:)
    Adobe Acrobat kiegészítőm pirosba felkiáltó jelel díszeleg.be van állítva az automata frissítés.ennek ellenére nem kóser valami.Adobe plugines területek nem akarnak működni.Pl unicredites beléptető ablak.kiírja hogy milyen verzióra vágyik de nem akaródzik működni.
  • MerlinW
    #8537
    W7/8-on ezt a frissítést pucoljátok le, ha nem kéritek a W10-es diagnostic telemetry fícsört (adathalászat): KB3068708
  • AdamBast
    #8536
    Az egyik win frissítés csinálja:
    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/how-do-i-stop-the-get-windows-81-for-free/4cf7987d-deeb-4bf4-8041-9a8cbdb1075f?auth=1

    https://support.microsoft.com/en-us/kb/2885699

    A win frissítéseknél megkeresed a telepítettek között ezt a számút, és uninstallálod.
  • TopGun
    #8535
    Koszi a gyors valaszt, ez volt az, csak az a baj, hogy mivel mar egyszer volt fent, nem engedi ujra telepiteni, mindig a szeriaszamert reklamal.
  • TomBond
    #8534
    Pl. stardock start8
  • Szabi #8533
    win 10-es frissítés.. :D
  • TopGun
    #8532
    Sziasztok! Tud valaki segiteni nekem? mi annak a programnak a neve 8.1 ala, amitol ugy nez ki a start menu mint a windows 7-ben?
  • RoboKutya78
    #8531
    Srácok hol tudom kikapcsolni a windows 8.1 frissítés figyelmeztetést? Ezt a fehér sávban felbukkanó figyelmeztetőre gondolok?
  • bon
    #8530
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bajgunar
    #8529
    Vagy csak egyszerüen megfogod az ikon-t, s kihuzod az óra mellé. Vagy lehuzod az óra mellől.
  • SötétBarom
    #8528
    Most akkor a kammer win8-at felupdate-eltem pöpec fasza win10-re? :o
  • kirol
    #8527
    Megtaláltam. Köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #8526
    Metro felületű settings (notification centeren pl. all settings gomb) -> system -> notifications & actions -> select which icons appear on the taskbar
  • Jim Morrison
    #8525
    nyiilra jobb klikk, tulajdonsagod, costumize, és megnyiilik a settings/System/notifications and actions.
  • kirol
    #8524
    Win 10-ben hol van az a funkció, hogy be tudnám állítani az óra melletti ikonok közül mi látszódjon állandóan és mi legyen rejtve?
    Nem találom.
  • bon
    #8523
    Nem fog menni, speciális optika kell hozzá.
  • kirol
    #8522
    Ez most komoly?
    Lenovo Y580-am van, akkor ezen ne is megy majd?
    Csak ki szerettem volna próbálni.
  • bon
    #8521
    Speciális hardver kell hozzá mint pl. Intel® RealSense™ 3D Camera (F200)