367
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • SzirmosSzisza
    #367
    Nekünk első 4 félévben, emiatt kell 3 (félév) belőle :)
  • bardocz
    #366
    Nektek több féléves? Nekünk csak az elsőben volt.
  • SzirmosSzisza
    #365
    Nekünk is csak ennyi haszna volt, első félévben még jó volt, aztán volt olyan, hogy hogy egész félévben látogattunk egy reaktort és ennyi volt :D

    Persze, ennyi idő után illik megcsinálni, nekem a legtovább a mikmakk tartott, de az is csak azért mert nem foglalkoztam vele.
  • bardocz
    #364
    Mondjuk az már szerintem nem a rendszer hibája. Ötödszörre azért illene a tárgyakat megcsinálni, bár nem tudom nálatok mik vannak, de amit én háromszor csináltam, az csakis az én retardáltságom volt, nem a tanárok meg tanszéké. Nálunk a tanköri óra nem igazán volt hasznos, meg ilyenekre nem használható. Pár dolgot megtudtunk rajta, de semmi extra.
  • SzirmosSzisza
    #363
    Jaésmég, ha 3 félév tanköri foglalkozás megvan, akkor egy tárgyat ki lehet váltani ezek közül, szal ja, tényleg jó dolgunk van. Mondjuk sokan így se tudtak szakosodni, nem egy évfolyamtársam van aki még első 1-2 féléves tárgynál van leragadva :/
  • bardocz
    #362
    Akkor arányaiban jobb dolgotok van. Ilyen rendszerben tudtam volna szakosodni.
  • SzirmosSzisza
    #361
    Nálunk 5. félévben van szakosodás és "csak" 120 kredit + első 3 félév tárgyai kellenek :p
  • Bencee7
    #360
    Dettó...ahogy én is számolgattam, esélyes, hogy 9. félévben végzek, nem a 7.ben :
  • bardocz
    #359
    Naja, vagy lenne picit alacsonyabb. Mert hogy az olyat nem hagyják szakosodni, aki félévente 15 kreditet szerez, azt megértem. De én pl időben befejezhettem volna, ha nincsen ez a szabály.
  • Bencee7
    #358
    Uhh : ezt a szakosodáshoz szükséges kreditszámot sem értem, abszolút felesleges és emiatt is csúszik a nép, nemhogy a rohadék tárgyak miatt -.-"
    Inkább lett volna pár meghatározó tárgy, ami kell a szakos tárgyakhoz és az legyen meg...de nem. Én sem tudtam időben leszakosodni, csak most, sajnos, 83 kreditem volt :
  • bardocz
    #357
    Sehogy, a kései szakosodás miatt egy 5 kredited tárgyat még nem tudtam megcsinálni, így a szakdoga felvételéhez szükséges 35 szakirányos kredit helyett van nekem 30. Így következő félévben semmi más tárgyam nem lesz, csak a szakdoga, esetleg felveszek valami műszaki angolt. Rohadjon el, aki ezt a szabályt kitalálta. Méltányosságit is elutasították.
  • Bencee7
    #356
    Na, kedves bardocz Úr, hogy áll a diploma?
  • bardocz
    #355
    Nem számoltam, de elvileg megcsinálhatom még időben, mert tudtam szakosodni negyedik félévben. annyi, hogy tavasszal az első féléves szakos tárgyakat, meg harmadik féléves szakos tárgyakat is fel kell vennem, és elég húzós félév lesz járműtervezés és vizsgálat mellett.
  • Bencee7
    #354
    Júúúj az csúnya :/ akkor így +1 év?
  • bardocz
    #353
    Nem, 1 kredittel lecsúsztam.
  • Bencee7
    #352
    Igen, hallottam róla..reméljük a legjobbakat :)

    Szakosodni sikerült elsőre? Nekem most nagyon kell tepernem mecha3mal, hogy meglegyen a 85 kreditem :/
  • bardocz
    #351
    JDHT tanulásilag már könnyebb szerintem, mert addig tanulsz annyi mindent más tárgyakból is, viszont arra készülj, hogy időigényesebb.
  • Bencee7
    #350
    Na, hát ezennel végeztem az ÁJGT tanulmányokkal :) csakmegletvégre
  • bardocz
    #349
    Feladatot csináltam. Aznap voltak többen is próbálkozók.
  • Bencee7
    #348
    Igen, hallottam hírét az embernek :D ...aki most mellesleg Mecha1-et tart! Szeeegény gólyák

    Akkor bemegyek a mesterhez...de mit csináltál nála? kimagyaráztad, vagy megkérted h adjon még 2pontot? :D Hallottam, hogy néha feladatot oldat meg a reklamálóval...
  • bardocz
    #347
    A dinamika miatt ne sírjál, mert már nem Dezső tartja, akinél kétszer megbaszódtam! :DD
    Csaszinál én 2,5 pontot sírtam ki a kettesért, szerintem megéri bemenni, hátha elkapod jó hangulatban.
  • SzirmosSzisza
    #346
    Nekem tavaszi félében eddig mindig (2szer :D) megvolt 3+ átlag, ősziben meg eddig 2.1 és 1.5 :D
  • Bencee7
    #345
    UP! :D

    Kis update hol is tartok + lenne kérdés is...
    Szóval egész jól haladunk, bár ez a 3. félév kemény :\ a tavaszi valahogy könnyen ment, komolyan :D ...túl könnyen, ennek az lett az ára, hogy elbasztam a matek2t, nem teljesen saját hibából :D de az is benne volt sajnos, dehát ebből tanulunk...

    Varázslatos ÁJGT még mindig velem van, és itt az első kérdés :D első zh 15pont megvan, második 13p corrected by Csaszi :\ jövő héten asszem megyek sírni 2 pontért, hogy végre kipipálhassam ezt a tárgyat. Van esélyem? Tavaly hallottam pár emberről, akinek sikerült még pár pontocskát kicsikarni a Mesterből :D

    Másik a Mecha3. Elég undorító, mit ne mondjak...Az első 2 része nagyobb szenvedés nélkül meglett, jó gyakvezetőm volt. Na de idénre elvették, és csak járműveseket tanít, mi meg szopunk az öregekkel -.-"
    Valami tipp, hogyan menjek át mecha3ból? :D Első zht pótolnom kell, most jön a második, és kicsit el vagyok veszve benne :(
    bardocz HELP!
  • SzirmosSzisza
    #344


    Amúgy meglett a mikmak \o/
  • Bencee7
    #343
    Köszönöm mindkettőtöknek! Én a vikes jegyzetről tudtam, de akkor utána nézek az "Andriska-jegyzetének" :)
  • bardocz
    #342
    Mikmak az egy zseniális tárgy, még mindig emlékszem a negatívba lemenő abszolútérték függvényre, a vajkohóra, és a nem igazán deriválható függvényre.
    Andriska féle jegyzet az tényleg jó, én is abból tanultam meg, illetve a vik-eseknek valami oldalára fel van rakva makroból az összes vizsgakérdés megoldással, ha az nincs megbukok kb. Én a nőhöz jártam, mivel nálunk is egyidőben volt a két óra. Feladatokat érdemes leírni mind, mert az tényleg kell. Meg majd ne írj puskát a számológépbe, mert azt átnézik zh előtt. Esetleg egy cetlit belerakni, egy nem nyert felirattal. Kering a neten egy puska, amiben benne van a zh kérdések eleje, meg vége, na azt ne használd, mert rossz.
  • SzirmosSzisza
    #341
    Mikmak az mindenhol szar :c
    Amúgy Andriska-féle jegyzet, illetve példák begyakorlása.
  • Bencee7
    #340
    bardocz! mik-makról mit tudsz? :D hova kell járni, illetve miből érdemes tanulni?
    Most egy bizonyos Türeinél vagyok, de nem mondanám, hogy érdekesek az órák :D és minden bizonnyal más is így gondolkodik, mivel max 50en vagyunk órán...
    olyat hallottam, hogy a másikhoz érdemesebb bejárni, vmi nő, nem tudom pontosan, csak h ugyanakkor van az ő órája, mint az enyémé csak épp máshol...
  • bardocz
    #339
    Minden évben ezt csinálja, már a kettes is megajánlott:D
  • Bencee7
    #338
    Fizika nem volt rossz :D Varga Imi jó ember, és utál vizsgáztatni :) eleinte úgy volt h csak az kap megajánlottat, aki kettest szerez az év végi versenynek nevezett zhn, ami igaz/hamis volt, mínuszponttal, aztán mivel túl sok 2es lett, úgy döntött h a 2est is megajánlja :D áldja az ég :DDD

    Ettől a szilárdságtan+hőtan kombótól előre félek :\ pfújj :D
  • bardocz
    #337
    Dehogy lett meg elsőre:DDD Második félévben sikerült. Zobory előadásán mindent leírtam a tábláról, és abból meg lehet csinálni az elméleti részt, számoláshoz meg bementem pár konzultációra. Ez a 3 zh-s rendszer jó nagy szopó, nekünk 2 volt csak. Pár évfolyamtársam meg is bukott:D
    Azt hittem járműves vagy, a járműelemek kevésbé szívás, mint műábra2, akkor az nem para. Statika meg nem para, Galambosinak van egy könyve, valahol a neten megtalálod, nekem nincs meg, abban a másodrendű nyomaték is jól le van írva. Mondjuk én azt szerencsére megértettem az óráin.
    Első félévben egyik vizsga sem vészes, vagyis a fizika az lenne, ha nem kapsz megajánlottat. Én ott a kettesért szóbeliztem, aznap 5-en kaptunk kettest a 38-ból asszem. De a sziltan zh-k eredménye majd sokkal rosszabb lesz, a hőtan meg pláne:D
  • Bencee7
    #336
    ÁJGT neked elsőre meglett?

    Műábra2 úgy tudom nincs, mert járműelemek1 lesz vagy mi. Műábra nem volt rossz, Győri-Nyolcas-Nyitrai trió volt. Győri jósrác, Nyolcas már öreg, Nyitrai meg jófej, de mondjuk előadásra nem jártam :)

    Matekot Sági Gábor, meg egy fiatal csak tartotta. Sági jól magyaráz, csak az anyag szar :D Na majd jan. 11én vizsgán meglátjuk :D Ez a Döme meg a Lukács nem ismerős, de biztos :D majd utánanézek...

    ÁJGT-vel kapcs azért mondtam h csaszi nem szimpatikus, mert túl komolyan veszi ezt az egy féléves fos tárgyat, ami mellesleg faszság, nem is érdekes, plusz kb mindenki ebből bukik, ha bukik...bme pénzgyűjtő :D Meg volt 3db zh, egyik sem sikerült, sőt, a 3db zh összpontszáma éppen csak felette van az egy zhn elérhető 2es szintnek ^^

    Infó az jó, egészen addig, amíg Komócsinnál vagyok :D jóarc, plusz naggyon nem vészesek az órák. Ha átmennék Gyeneshez, ott tuti meghalnék :D ha ott kezdtem volna nem lenne gond, de így...

    Mechanika meg kapja be, pont a másodrendű nyomatékokat nem tudom annyira :\ meg ezt most vettük utolsó 2 hétben...na mindegy, munkafüzetet akkor csinálgatom

    Vizsga egyébként van kémiából, mechanikából (nekem pl jövőhéten kedd+csüt), matekból meg fizikából (de abból kapok megajánlott jegyet :)
  • uwu200
    #335
    Nem mindenki jár ám így.
    Mi a haverokkal csak füveztünk meg ittunk végig, sok filmen és számítógépes játékon is átverekedtük magunkat, persze megcsináltuk amit kellett, de nem emlékszek semmi rosszra. Lehet hogy az idő megszépíti a dolgokat, nem tudom, mindenesetre az épp kimaradt, mitől lettem ilyen rohadt okos, de ez biztos a felsőoktatás csodája, tényleg tudok egy csomó dolgot amit előtte nem. A hét év egyetem akkor is hét év egyetem ha hájultan csinálja végig az ember
  • bardocz
    #334
    ÁJGT-ből labfelmentettet vegyél fel. Műábrán Cseke, Győri Márk, ők jófejek, bár nem tudom kik tartanak. Anyagismereten nem tudsz választani, ott mindig más lesz, de az nem para tárgy, jó a tanszék is. Más laboros tárgy nem rémlik. Matekot most ki tartotta neked? Abból Lukácsot, meg Dömét ajánlom, én Lukácsnál voltam, érthetően magyaráz, korrektül pontoz, jó tanár. Döménél azt hiszem lehet plusz pontokat szerezni, ha bír téged, vagy elmész koncertjére:D
    Járművek és mobilgépeken szerintem mindegy kihez veszed fel a gyakorlatot, én szigetinél voltam, a pad alatt fetrengtünk a dumáján, Csaszinál viszont több feladatmegoldás van. Amúgy értelmes ember ő. Meg nem hiszem, hogy sok más tanárnál lehet 3 pontot szerezni egy zh-n, hogy meglegyen a kettes, mindezt röpke másfél óra alatt. Infot meg vedd fel Aradihoz, jó tanár, a számonkérés is korrekt. Ha programozóvá akarsz válni, akkor vedd csak fel Gyeneshez:D Elég hardcore feladatok vannak nála.
    Vizsgákra: mechából a munkafüzetben lévő összes másodrendű nyomatékos feladatot oldd meg. Vizsgán azokból lesz. Én konkrétan tudtam milyen eredménynek kell kijönnie, mert emlékeztem rá. Kémia az szerintem könnyű. Max dolgozd ki a felrakott tételsort. 6 óra alatt simán megvan. Más vizsgás tárgyra nem emlékszek az első félévből. Pedig volt még kettő asszem:D
  • Bencee7
    #333
    Na egy kis helyzetjelentés :D
    Sikeresen vettem mindent, kb 3-4esekkel, szóval jók vagyunk :D kivéve ÁJGT...na az nem lett meg, hogy rohadjon meg a jht

    Jönnek a vizsgák :\ bardocz valami tipp a vizsgákra? :)

    Meg olyat akartam kérdezni, hogy ha majd lesz tárgyfelvétel januárban, akkor kihez érdemes felvenni a laboros tárgyakat? Idén ájgt laborokon Hiliernél voltam...nagyon nagy arc az öreg :) valami hasonlóan értelmes ember kellene, nem olyan mint a Császár :) Vagy ilyet lehet egyáltalán, hogy kihez veszem fel a labort?
    Meg matekra van ajánlat? Akivel eddig voltam elmegy, és keresnem kell másikat...
  • RedDevilsza
    #332
    Az
  • SzirmosSzisza
    #331
    szopás
  • Fbn Lx
    #330
    :DDDD
    párszor már én is hallottam
    na nem mintha bajom lenne vele, szívesen olvasom a különféle fórumozók élettörténeteit :D
  • Molnibalage
    #329
    Továbbra is csak mosolygok rajtad. Nem baj, majd kinövöd. :)
  • David2
    #328
    lehet h konkrétan ezeket nem, de pl a szavazós topikból ismerem a magánéleted kvázi egészét, ott is általában áldozatnak mutatva magad. Na de ezeket hagyjuk is. Másrészt nem a szopásnak kell lennie érdemnek, hanem az elért eredménynek, sikernek.