367
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • Molnibalage
    #327
    Hol...? Ezeket eddig szinte sehova nem írtam le...
  • David2
    #326
    elsősöknek, ON is legyek, nem akarok senkit se riogatni saját szopásaimmal, de:
    -időbeosztás nagyon fontos, hétvégén is érdemes tanulni, mint mindig hazajárni
    -éjszakázás nem kifizetődő hosszútávon
    -ne szokjatok rá a pörgetőkre, mert megjárjátok (mint én is)
    -barátkozzatok felsőbb évesekkel

    és a legfájóbb pont, bizony egy barátnő nagyon vissza tudja vetni a tanulmányi teljesítményt :(
  • David2
    #325
    nem kötözködés kép, de már elég sok helyen leírtad életutad szenvedéseit fórum szerte. Mintha visszaigazolást várnál, h neked milyen rossz(?)
  • Molnibalage
    #324
    Most mi van? Már bűn leírni azt, amit az ember tapasztalt...?
  • David2
    #323
    a szobrodat bronzból vagy márványból kéred?
  • bardocz
    #322
    Amúgy most jut eszembe, hogy az az órád, ami 8ig tart, az háromszor lesz a félévben, kémia labor számolás. Ráadásul ha érted, nem kell nyolcig ott ülnöd, hanem a kiugrót megírod negyed óra alatt, és tádám.
  • Molnibalage
    #321
    Hát igen, ezek után tudom értékelni azt, ahol most dolgozom és főleg azt, hogy mennyiért.
  • Bencee7
    #320
    jó (nehéz) élet - ezt nem sokan bírták volna, erre gondoltam.

    másik akkor pedig csak a félév, a 2011/12/2-t akkor majd februárban lesz esedékes, értem. köszönöm!
  • Molnibalage
    #319
    Középiskolában is 14 évesen heti 34 órám volt. Most fingom nincs, hogy mennyi dívik, de talán túl puha az oktatás...

    A jó élet alatt mit értesz? Ugyanis a nyarakat gyakorlatilag végigdolgoztam. 2004/05/06-ban még évközben is dolgoztam, éjszakai műszak a TESCO-ban. Minden héten 1 napot, minden másdidk héten 2-őt.

    Az oktatás félévekben gondolkozik és nem években.
  • Bencee7
    #318
    Én nem sírok, de egy olyannak, aki jön a középiskolából, legkésőbb 3kor végzett mindennel és irány haza, annak ezt rohadtul szokni kell... tudtam h tovább leszek benn, mint azelőtt, de 6ig azért nem számoltam.

    neked ezek szerint jó életed volt, nem irigyellek, ez tény.

    még valami ezzel a bejelentkezés/aktív félév cuccal kapcsolatban: ilyenkor csak 1 azaz az első - 2011/12/1 félévre kell bejelentkezni, vagy egyszerre mindkettőre (2011/12/1 és 2011/12/2), ami ebben a tanévben van?
  • Molnibalage
    #317
    Nem, ez jó volt. Ugyanis rájöttem, hogy bírom a strapát. Azokat a részeket kihagytam, ami tényleg szopás volt...
  • RedDevilsza
    #316
    "Szóval nem kell itt mártírkodni..." ezen felnevettem, miután te fél oldalon keresztül írod hogy jajj ilyen meg olyan rossz volt neked
  • Molnibalage
    #315
    Azért ne viccelődjünk már kérem. Ha ez neked komoly, akkor most fordulj sarkon, amíg még megteheted...

    Elsőévesen kapásból két olyan napom volt, mikor esete 8-ig voltam bent. Igaz, hogy kedden csak minden 2. héten a 6. hét után, és csütörtökön is minden második héten lyukas órákkal, de valamikor a mérésre fel kellett készülni. Két mérésem volt este 6-tól 8-ig és azonos hétre estek. Mondjuk úgy, hogy a valóság pofácsap.

    (Az első félév alatt laza 5 kilót fogytam. A végére 175 centivel voltam 65 kiló. Jó, nem voltam izmos, de mikor volt tanár azzal köszönt, hogy szarul nézel ki, azért az jelenthetett valamit...)

    És ez még laza. Volt olyan is órarendem is, hogy reggel 8-tól este 8-ig tényleg folyamatosan órám volt. 12x45 perc. Kivéve amikor a tanár a szünetet is beúzta, hogy haladjunk, mert a ZH-t meg órán kellett megírni... Ebből két tárgy 6 vagy 7 kredites főtárgy volt.

    A kinematika és dinamika ZH - 3. féléves szigorlati tárgy - reggel 6.15-kor kezdődött, mert akkor volt csak terem a sok hallgatónak. Aztán 8-tól elődás este 6-ig, ahogy kell.


    Az önálló feladataim során - ezek gyak. néha TDK szintű munkák voltak 3 kreditért - órarenden kívül kellett gályázni. Meg amikor volt lehetőség mérni. Ha pénteken dálután volt, akkorr pénteken délutántól estig, amíg csak lehetett.

    Mikor nagy árvíz volt, nem tudtam hetekig mérni, mert áram sem volt az ÁT tanszéken. Akkor két önálló feladatom volt, úgy 12. héten tudtam nekiállni úgy, hogy a vizsgaidőszak 4. hetében volt a prezentáció. Persze vizsgák is voltak. Gyak reggel 10-től estig bent voltam.

    Sport és egyebek miatt, volt olyan hetem egyes félévekben, hogy minden nap éjfélkor értem haza és 6-kor már keltem. Az átlag héten csak kettő ilyen nap volt, mert este volt edzés és utána sörözés.

    Szóval nem kell itt mártírkodni, ez úgy nagyjából semmi terhelés az, amint itt sírsz (?).

    (A lyukas órákat is rendszeresen röplabdával tömtem ki. Igazából soha nem voltam annyira aktív és szabad, mint akkor. Ezt az egyet visszasírom.)
  • Kewell
    #314
    ügyintézés
  • bardocz
    #313
    Htéfőtől szerdáig bent vagyok 4ig, maradék kettőn meg kettőig talán. Előző két félév jobb volt.
  • Bencee7
    #312
    Semmi, megvan, hülye vagyok/voltam
    Ma volt beiratkozás...körbevezettek meg minden. Hát, az óráimat és az időbeosztásomat látva, nem tudtam mire vállalkoztam :\
    hétfőn 6kor végzek, mire én onnan hazaérek lesz vagy 8 óra, majdnem ugyanez kedden, de legalább a hét második fele elég "laza", hamar végzek.

    bardocz, neked milyen az időbeosztásod?
  • Bencee7
    #311
    Neptunban hol lehet bejelentkezni aktív félévre? nem találom ezt az opciót....
  • bardocz
    #310
    Nekem meglett, annyira nem vészes, kicsit érdemes rá készülni.

    Molnibalage: mi középsuliban csak néha pötyögtünk, és az nekem édeskevés volt, ráadásul valamiért szerválni is teljesen elfelejtettem, és 5-ből ha 1 átment, az már jó volt. Utolsó órára jöttem bele annyira, hogy már nem kellett minden körben csúnyán rámnézni a balfaszságom miatt.
  • Molnibalage
    #309
    Én röplabda buzi voltam és vagyok most is, bár sérült. Én középsuli utolsó évbénen kezdem neki igazán, és már azzal a tudással is "pro" voltam. Nekünk 4 félév volt közelető. Mondjuk 4 félév alatt bejártam annyi órára, hogy abból 12 is kitelt volna... :)
  • Bencee7
    #308
    a 0. zh-ról vélemény? neked mennyire sikerült? nehéz?
    letöltöttem az előzőeket, de még csak átfutottam őket
  • bardocz
    #307
    Én első félévben röpire mentem, de mindenki túl pro volt, így azt annyira nem élveztem. Második félévben pingpongoztam, na az jó volt, nem kell semmit csinálni, csak játszani, és kész.
  • Bencee7
    #306
    olvastam, hogy 2félévig van tesi, arról lehet tudni vmit? úgy értem, van, amiről tudjátok h jó vagy ilyenek.
    foci és gyúrás került a képbe nálam, máshoz nem értek
  • Bencee7
    #305
    értem. én mondjuk nem gépész leszek, de köszönöm az észrevételeket!
  • Molnibalage
    #304
    Én inkább a klasszikus természettudományi alapokra gondolok. Jól érteni a mechanika, termodinamika alapjait. A gépészeknél az a kettő terület a fontos. A villamosság nem annyira. Ezen felül nem árt érteni a klasszikus gépek működési elveit és különféle vállfajait.

    Nekem azér volt viszonylag könnyebb dolgom, mert a fater repülőgép karbantartó és engem meg érdekelt a téma. Egy repcsin meg aztán minden van. Hidraulika, fém, forgógépek, stb.
  • Bencee7
    #303
    lehet, hogy nem érnek semmit, nem hencegésnek szántam, hanem példának - azt is meg tudtam csinálni, ez is menni fog amúgymeg, műszaki suliba jártam, volt műhely meg elektro meg hardver óránk is elég sok, szóval csak akad valami hangyányi alapom :D

    éjszaka tanulás meg tényleg felejtős nálam is, érettségire sem tanultam éjjel, én nem is tudok. délután is ha nagyon nem megy a tanulás, kimegyek futok egy laza 5km-t és tanulás tovább :D akkor tényleg kiszellőzik az agyam. érettségire készüléskor elég sokat mentem el így 20-30 percekre

    na annak örülök h túlzott a srác a szabadidővel kapcsolatban :D én annyira nem ismerem őt, húgommal táncolt, aztán fokozatosan abbahagyta.
  • Molnibalage
    #302
    Ennél még készületlenül is jobb bemenni, mert legalább gondolkodni tudsz. ÁTG vizsgán lassan, de gondolkodva hideg fejjel meg tudtam csinálni két feladatod és egyet elkezdni. Tehát legjobb estben is 50%-os lehettem. 45%-kal elégségest kaptam.
  • bardocz
    #301
    Én sokszor éjszaka tanultam, de én meg délután nem tudok. Zúg a lift, beszélgetnek a szomszédok, visítanak a szomszédgyerekek, elveszik a figyelmem mind, és zenével sem tudom elnyomni őket rendesen.
  • grizzly21
    #300
    Ezzel en is igy voltam. Sose ertettem azokat akik alvas nelkul jottek vizsgazni...ha idoben elkezdesz tanulni, a vegere ersz, ejszaka pedig nagyon keservesen lehet haladni.
  • Molnibalage
    #299
    Ja, és egy jó tanács. Az éjszakázást kerüljétek. Szerintem semmi értelme fentmaradni hajnalban és tanulni vagy rajzolni. Nem ragad meg semmi és csak álmatlanul mész vizsgázni, a rajzot meg csak elbaszod. Inkább feküdj ke korán és pihenten kezdj neki bárminek.

    Eszer rajzoltam éjszaka, SOS leadás miatt, de az elég is volt. A rajzolás még határeset, ha nem nehéz a feladat. Komoly elméleti anyagot és magolást fáradtan csinálni semmi értelme. Legalábbis szerintem.
  • grizzly21
    #298
    Arrol nem ie beszelve hogy a mozgas utan gyorsabban megy a tanulas is, miutan kiszelloztetted az agyad. Sokkal jobb tanulni 2x3 orat kozben egy ora sporttal mint egybe 8at mondjuk...
  • Molnibalage
    #297
    Ja. Én hati 6-8 órákat röplabdáztam úgy, hogy napi 2-2,5 órát utaztam. Emelett még nagyon sok minden másra is volt időm, amire ma rohadtul nincs...
  • Molnibalage
    #296
    Ja, előadásra kell járni. Ennyi. Mindig röhögtem azokon a dumákon, hogy x száz oldals könyvet kell megtanulni. Jah, kérem, aki nem jár előadásra...

    Az én időmben nekem még 7 kerdites volt a matek B1* és B2*. Heti 8x45 perc. Jó volt. Sajnos a B3-ból a heti 6x45 meg lószarra nem volt elég az anyag mennyiségéhez és durvaságához képest. Diffegyenletek, vektoralgebra és még egybek. Akkor tudtam meg, hogy hol lakik az atyaúristen...
  • Molnibalage
    #295
    Ezek semmit nem számítanak. Műszaki érzék - és valamilyen szintű műszaku kultúra sem árt már az elején sem - és kitartás kell. Sok kitűnő tanuló nem képes feldolgozni azt a sokkot, hogy bizony az egyetem nekik is képes pofonokat osztani főleg akkor, ha semmiféle műszaki alapod nincs. Akkor kínszenvedés lesz.

    És még osztatlanban csináltam a gépészkart, 2001-ben kezdtem. Nagyon hullámzó a hallgató leterhelése. Voltak nagyon kemény és nagyon laza félévek is. Sokkal több szabadidőd van, mint a semmire sincs időd. Igazából csak ámulok azon, hogy egyetem alatt mennyi mindenre volt időm azzal szemben, mitól dolgozom...
  • Molnibalage
    #294
    Még él a láncdohányos öreg? :)
  • grizzly21
    #293
    Kemenyen neki kell allni es akkor nem lesz baj. Lattam mar bme-t elvegezni nem tul okos embert is ugy hogy nagy szorgalma volt (nem bufe szakot, rendes mernokit, persze ahhoz joval tobb energia kell).
    Latni fogod az elso evben hogy mennyire megy jol, a tobbi is hasonlo nehezsegu lesz, esetleg nehezebb de akkor mar edzettebb leszel.

    Az hogy nincs ido mellette edzeni az hulyeseg. Heti 3-szor masfel orat aki nem tud felretenni mozgasra, annak szar az idobeosztasa, masra bassza el az idejet, amire nem kene.
  • bardocz
    #292
    Tantárgyak úgy jók. Mintatanterv szerint haladj. Max valami kamutárgyat vegyél fel, pl ergonómia. Ösztöndíj jár automatikusan, nem kell rá pályázni, csak a szociálisra. Arra még nem jelentkeztem,d e kéne.
  • Bencee7
    #291
    na igen, ezek jó tanácsok :D köszönöm! ilyen jöhet még :P

    ösztöndíjra te pályáztál / nyertél?

    ja meg a tantárgyfelvétellel kapcsolatban akartam kérdezni, hogy ahhoz vmi tanács? jó az, amit kiadnak, vagy jobb ha vmi feljebb lévő hallgató tapasztalata szerint átalakítja az ember? ők, vagyis hát Ti jobban értetek hozzá...
  • bardocz
    #290
    Matek, mecha meg kémia jobb, ha nem kettes, ezek sokat húznak ösztöndíj átlagon:DD Főleg a matek, az 6 kredit. Lesz majd egy ájgt nevű tárgyad, ott minden zh-t menj be megnézni, ki lehet sírni a kettest, ha felkészült vagy, nekem második félévben ezért lett meg. Illetve itt járj be minden előadásra, ha Zobori tartja, és írj le mindent a tábláról, szó szerint. Így lesz egy füzeted, amiben minden benne van kb 20 oldalon, és nem egy 300-400 oldalas könyvből kell kikeresned a szükséges dolgokat.
  • Bencee7
    #289
    Azért megbukni csak nem fogok görbüljön az a lényeg, nem? :D

    én bízom magamban, középiskolát 5.0s átlaggal fejeztem be, 90+ érettségi eredményeim vannak, meg angol felsőfokúm. ha ezeket megcsináltam, bme is menni fog...remélem
  • bardocz
    #288
    3 év? Lesz az 5 is!:D
    Nekem speciel eddig nem volt az, hogy sokkal kevesebb szabadidőm lenne, vizsgaidőszak sem vészes annyira, mert csak 4 volt mindkét félévben. Ha vágod a fizika elektromos részét, akkor első félévben kapásból csak 3 lesz. Az egyetlen vészes dolog, hogy a legtöbb tárgyból ha megbuksz, akkor az rögtön 1 év csúszás. Matekot, mechát, kémiát meg a géprajzot nagyon tanuljad majd, ezek mind ilyenek. ezek közül egyedül a géprajz lesz majd a szívás(műszaki rajz alapjai a neve asszem), mert ott szétszivat a tanszék, ha olyanja van. Márpedig olyanja szokott lenni:D