367
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • Bencee7
    #287
    Igen, ez így van, ezért is választottam...
    lehet, hogy jó 3éven keresztüli szenvedés lesz, de meg tudom csinálni- másnak is sikerült, nekem miért ne?
    mondtam is, hogy nekem megér 3évnyi szarozást h utána majd sokkal jobb legyen...

    nem görcsölök, csak jobb lett volna úgy indítani h nem tudom ő miket élt át

    én logisztika felé megyek majd, ő erre mondta, hogy az elég jó. remélem az is lesz :D
  • Although
    #286
    Ne ezt nézd. ezzel lehet nem fogsz éhenhalni még Mo-on sem. De ha mégis odakint evvel elég jól lehet pörögni. Ha tényleg értesz hozzá.
  • Bencee7
    #285
    Valami jó tanács így előre is?

    beszéltem egy ismerőssel, hát mit ne mondjak nem adott kedvet hozzá a beszélgetés röviden:

    -hallom a BME-re mész
    -aha
    -de ugye nem közlekkarra?
    -[hülye, kínos vigyorral]...de...mert?
    -meg fogsz halni xD sok tanulás, kevés élet, felejtsd el h másra is lesz időd...

    ő most végez, most fog diplomázni. mondja, hogy először még volt ideje eljárni edzésekre, aztán már heti 1re, havi 1re, és abbahagyta :\

    tudom, még középiskolába mi is mondtunk ilyen elrettentő dolgokat a kicsiknek h nagyon durva meg minden. de ő róla tudom h tényleg abbahagyta az edzést meg ki is volt rendesen...

    tényleg ilyen durva lenne?
  • RedDevilsza
    #284
    Ez még mindíg így van. Vagy ahogy Házkötő tanár úr szokta mondani a "Terméktervező Picsák"
  • Molnibalage
    #283
    A mi időnkben a terméktervezőket hívuk buktacukrozónak. Mármint mi, sima gépészek. :)
  • bardocz
    #282
    Én élvezem, vannak kifejezetten jófej tanárok, nameg a jó társaság feledtetni tudja a sok szívást, meg éjszakába nyúló tanulásokat. Első évben van pár igazán nehéz tárgy, többi könnyebben teljesíthető.
  • bardocz
    #281
    a leendő kedvenc tanszéked hívja így a közlekszakosokat főleg:D Nektek kevesebb lesz majd az ábrázoló geometria, ami az igazán szívás tud lenni.
  • Bencee7
    #280
    ja, meg akartam is kérdezni...
    milyen? szereted?
    mennyire nehéz az első év?
  • Bencee7
    #279
    cukráász? miafene?
  • bardocz
    #278
    Én járműmérnökire járok.
    Első évben nagyrészt megegyeznek a tárgyak, a miénk egy picivel nehezebb, utána nem tudom. Igazából két tárgyban van különbség, ha jól emlékszem, az egyikben nektek kevesebb gyakorlatotok van, emiatt az picit nehezebb nektek, a másiknál meg minket más módon, kicsit erőteljesebben szívatnak, miközben titeket cukrásznak hívnak:DDD
  • Bencee7
    #277
    Közlekedésmérnök. Te?
  • bardocz
    #276
    Most leszek másodikos, eddig minden meglett. Járműves leszel, vagy közlekes?
  • Bencee7
    #275
    Na csak nem te lennél? Én most fogom megkezdeni az első évem, hát kicsit tartok tőle, de kíváncsi leszek

    Már annyi infőt kaptam 3hét alatt a BME-től levélben, hogy már nehéz is feldolgozni levél levél hátán

    Te hol tartasz jelenleg ha szabad kérdeznem?
  • bardocz
    #274
    Van biza.
  • Bencee7
    #273
    Helihó! Jár még erre vki?
    Van itt vki -aki olvassa it netán a topikot-, aki közlekedésmérnök szakon tanul?
  • tigeroo
    #272
    sziasztok!

    aki BME-n jelenleg tanul az ezeket a cuclikat letudná nekem menteni és egy zipben feltölteni valahova? külsős vagyok, de ezekre a jegyzetekre kíváncsi vagyok.
  • Cat 02 #271
    Amennyiszer akarod :%
  • bardocz
    #270



    Holnapi napra, akarom mondani mára csinálta valami pihent évfolyamtársam:D
  • 2Bálint
    #269
    hát nem itt, az tuti...
  • Cat 02 #268
    Albiért hol érdemes keresgélni ?
  • girappaa
    #267
    Aki nem ismerné: BME én így szeretlek!
  • Nalzsoro
    #266
    Egy ismerősöm most volt ott, ő is a bme-vbk-biomérnök és a ppke bionika között vacilált, ő ment oda, én mentem a bio-ra, ő már nem jár oda, én még mindig ide járok... Az elképzelés jó, deh a ppke-n nem tudták megvalosítani ezt a bionika dolgot, legalábbis egyenlőre, engem is érdekelne a bionika, és még nézelődönm a bme-n, itt több esélyt látok bármire, mint mondjuk a ppke-n. A biosz valóban csak molekuláris és sejt szinten van itt, és kémia is kell, deh én bukás ellen küzdöttem kémiából mindig is, keményen dolgozva mostmár nincsenek gondjaim a vegyészkaron.
  • Fbn Lx
    #265
    Én is ilyesmire gondoltam. Attól függ, hogy az ember hajlandó-e tanulni, mert mindent meg lehet tanulni... persze nyilvánvaló, hogy minél gyengébb az alap, annál keményebben kell dolgozni. Ha csak annyit tudsz, hogy mi az, amit tudnod kellene, akkor már mindent tudsz ahhoz, hogy tanulhass :D
  • Nuki
    #264
    BME VBK-ra járok vegyészmérnökként, de a biomérnökökkel együtt voltak az általános kémia, szervetlen kémia, szerves kémia I, analítikai kémia óráink. Ezután szétváltak a kémia óráink egy része, mert amit ők tanulnak más néven hívják, (de hasonlítanak a tanulnivalók).

    Aki azt hiszi hogy biomérnök cuki állatokról, vagy növényekről fog szólni, az sajnos csalódni fog. De lehet hogy megszereti, nincs kizárva. (az inkább a "Biológus")
    Sőt, a környezetmérnökség SEM ezekről szól, annak ellenére, hogy hasonlóan hangzik mint a "Környezetvédő".
  • grizzly21
    #263
    mindent el lehet vegezni kello tanulassal, akar kozel 0 eloismerettel. a lenyeg hogy tanulni kell egyetemen, ha az megy, es erdekel amit tanulsz akkor nagy gond nincs.
  • David2
    #262
    inkább emelt 80%
  • Fbn Lx
    #261
    Az a nagyon kb. milyen szintet takar? Mekkora előismeret az, ami minimálisan szükséges, ha oda megy az ember? Mondjuk egy közép 80% már adja? :D
  • Cat 02 #260
    Én úgy hallottam annyira nem. Vagyis, hogy kell, de 1-2 év alatt megoldod :D
  • Nuki
    #259
    akik biósok akarnak lenni bárhol, tartsák észben hogy kémia MINDENÜTT kell, méghozzá nagyon.
  • lazart
    #258
    Tök jó volt a nyílt nap!
    Én azt hiszem már tudok dönteni. :)
  • yoshi23
    #257
    Értem, köszi az infot, holnap nyílt nap, talán ott még újakat is kapunk.
  • lazart
    #256
    Nekem azt mondták, hogy van élet. És lányok is. Legalábbis az Educatio kiállításon a bionikások közül csak lányok voltak. Augusztus végén tényleg nincs gólyatábor mint megtudtam, de szeptember elején vannak gólyhetek, ami közös feladatokat, vicces dolgokat, bulit takar, ha jól tudom. A gólyatáboruk nem olyan mint máshol; június elején van azoknak, akik nem buknak ki évközben, és ott már mindenkit ismerni fogsz.

    ezt sikerült kinyomoznom
  • yoshi23
    #255
    Én is ugyanezen gondolkodom, hogy bme-vbk biomérnök vagy ppke-itk mol. bionika, ahogy egyre többet olvasok és nézek utánna kezd a ppke felé billeni a mérleg, viszont vele kapcsolatban meg az aggaszt, hogy félek ott semmi élet nem zajlik, nincsenek lányok, gólyatábor, gólyabál meg stb......valaki tudna valami érdekeset vagy okosat mondani?
  • David2
    #254
    tudtommal nincs korlátozás
  • Abruzzi
    #253
    BME-n hányszor lehet felvenni egy tárgyat?
  • lazart
    #252
    Hello Alex -konkurencia-!

    Te mért a biomérnökit választod?
  • David2
    #251
    vrsdm-el keverlek, ezer bocsánat:D

    betűneveket könnyű keverni
  • Fbn Lx
    #250
    Lehet, hogy keversz valakivel, mert nekem a művészethez sajnos sok közöm sosem volt :D
  • Cat 02 #249
    Én úgy hallottam, hogy PPKE nem jó. 1-2 éve indult csak ott képzés és hiába jók az oktatók, még ők se nagyon tudják mit kéne tanítani, mostani diákokon kísérleteznek :D
  • David2
    #248
    h-h nem ilyen művészeti, grafikai cuccra mész?