292
Gátlásosság legyőzése
  • Dynamic
    #52
  • VRSDM
    #51
    nemtudom miért de ha rossz kedvem nekem csak pucérra kell vetkőznöm és tényleg kivirulok mint egy virág :)
    legyen ez egy parkban éjjeli ivászaton
    vagy otthon egyedül
    netán az erdőbe a biciklispályánkon
    vagy egy házibulin valakinél.
    totál nem izgat hogy ki lát és ki nem. nekem jólesik és kész :D

    szóval ajánlom juss el erre a szintre, és innentől kezdve nem fogsz ilyenen stresszelni hogy jókor szólsz-e a témához vagy hasonlók.
  • tobias88
    #50
    Ajánlom neked a masculint, vagy a zöld tündért
  • Super Saiyan
    #49
    Én most megyek koliba. Most vagyok elsős... lesz 1 kis gátlás. De a kondi jó ötlet, ott is van, tehát remélem működik. :) Inni nem iszok, mert 1. évben nincs kimenő. ._.
  • madmanic
    #48
    kimondottan rusnya vagyok, ebből kifolyólag a csajomnak kell innia hogy lefeküdjön velem

    4 és fél éve együtt élünk sztem már tiszta alkesz
  • Fehercsoki
    #47
    Jöhet még random hülye kép.
  • dragon11
    #46
  • zyppy
    #45
    sg-n avgyunk, hol itt a gond?
  • Csirke4
    #44
    :O
    Énmég borosüveggel nem próbáltam.
    Milyen?
  • King of Roads
    #43
    a legnagyobb tetovált 200at nyomó állatról nem mondanád meg hogy vannak érzései és hidd el hogy vannak..még több is mint bármelyik embernek akivel szembe mész az utcán. ott senki nem köcsög veled, az egész egy közösség ellenben ha fociban elkúrtam valamit csak azt hallgattam az öltözőben hogy lehetek ennyire béna..nekem erre nincs szükségem.
  • King of Roads
    #42
    "nem kell a konditeremben a sok parasztot kerülgetni"

    látom konditermet még csak képen láttál... állítom az összes ember aki odajár normálisabb mint bármelyik ember az utcán mert ők tudják értékelni saját magukat és tudnak élni valaminek és van céljuk amit sokan nem mondhatnak el. a kondizás nem arról szól hogy lemegyek és emelgetem a súlyokat mert akkor mindenki izmos lenni. hidd el ehhez sem kell kevesebb ész mint bármihez és nem csak a sportról beszélek. nekem ez segített kilábalni és ha nem kezdtem volna el sehol nem lennék. mész az utcán és focizol vagy küzdősportolsz senki nem mondja meg rólad (utóbbit csak akkor ha beléd kötnek de van európai karate bajnok osztálytársam akit nem egyszer aláztak már szarrá) ellenben ha kinézel valahogy egyből van tekintélyed is és ha meglátnak nem azt kérdezik hogy "ki ez az alak" hanem az fog lejönni hogy "ennek van önbizalma"
  • Rundstedt17
    #41
    érdekes
  • sparrow35
    #40
    Mindenki a gyúrást emlegeti, pedig van más sport is a világon, nem kell a konditeremben a sok parasztot kerülgetni, el lehet menni hasznosabb helyre is vannak küzdősportok, a legtöbb labdajáték is valamilyen szinten határozottságot igényel a lényeg h ne sakkozni kezdj, meg ne egyedül menj futni (bar aki nagyon gátlásos annak ez is kihívás lehet).
  • sparrow35
    #39
    Vagy a csaj nem túl szép.

    E N C O R E: Ha viszont nem akarod mindenképp felszedni őket akkor nem értem hogy miért vagy berezelve, én ha tudom h nem akarok semmit egy csajtól simán kezelem úgy 2 perc után mint egy régi havert, mondjuk lehet ez sem jó, mert ha akarok valamit akkor sem tudom másképp...
  • King of Roads
    #38
    én is teljesen ilyen voltam. tudod mi segített ki? az, hogy el kezdtem edzeni. semmi önbizalmam nem volt mindenhez negatívan álltam hozzá nem szóltam senkihez én is azt hittem h senkit nem érdekel amit mondok. de hidd el nekem a kondizástól (nem gyúúrásstóól <--) sokkal nagyobb lesz az önbizalmad és teljesen átértékeled önmagad. arra pedig ne hallgas aki a piálást hozza föl menekülésnek. aki minden megoldást ebben lát az egy élet nélküli szar ember. én már rájöttem hogy sokkal több van bennem mint amit eddig mutattam és igyexem kiaknázni minden adottságomat és az álmaimat is meg fogom valósítani. miért? mert AKAROM...hiszen csak egyszer élünk
  • gyepesjoint
    #37
    ez mekkora amúgy ha neked innod kell ahhoz,hogy a csajod lefeküdjön veled,akkor nem lehetsz egy szép ember...
  • madmanic
    #36
    és nem kevés az az évi 2 szex?

  • Tinman #35
    "nem egy mai divatkurvát"

    90%-ban csak ilyeneket látni... az ilyenekkel nagy átlagban semmiről nem lehet elbeszélgetni. Eddig akárhány párom volt, az összesnél jellemző volt, hogy nem igazán tudtak hozzászólni a dolgokhoz, nem volt sok önálló gondolatuk és semmilyen hobbijuk nem volt. Ez egy idő után elég kellemetlen...
  • autoszimulator
    #34
    nem egy mai divatkurvát, hanem egy rendes csajt, aki szeret, leszarja a szindrómát.

    mellesleg az a basshunter vagy ki a szar is ilyen, de ő állítólag már tudja kezelni, színpadon is. de gondolom ez is függ sok mindentől.
  • Vlala #33
    Rángásokként jelentkezik a szindróma?

    A beszédhiba még nem jelent semmit. Nézd meg pl. Teddyt, ő sem törődik túl sokat a raccsolásával. :)

    Azt tanácsolnám neki, hogy legyen akaratereje élni. Ha ez megvan, bármi legyőzhető a ráktól a bénulásig, de enélkül egy egészséges ember se viszi sokra.
  • fery02
    #32
    ebben a pontot meg felkiáltókelnek...
  • fery02
    #31
    a második kérdőjelet tekintsétek pontnak.
  • fery02
    #30
    Mit javasoltok ilyen téren egy 20 éves, Tourette szindrómás, örök életében beszédhibás embernek? Persze az öngyilkosságon kívül? (mert az ugye nem vezet semmi jóra, legalábbis másoknak)
  • Narxis
    #29
    Nem is tudtam Ben bro! :D
  • tigeroo
    #28
    kb. nekem is ez a személyes tapasztalatom
  • Vlala #27
    De tényleg egy pici legyen! Kedves ismerősöm azzal kezdte, hogy legurított két vodkát, meg kísérőnek egy sört, aztán odament a szíve választottjához, és spontán elment hányni... a hatás természetesen nem maradt el. A csajtól kapott egy százast, hogy vehessen még egy felest :)
  • Vlala #26
    Oldalakat tudnék írni gátlásosság, bátorítás és személyes tapasztalatok címén (az első lánynak mindössze annyit mondtam, hogy "Szia, nem tudod, mennyi az idő?" - mindezt egy információs fal alatt, ahol harminc centis számokkal volt kiírva a pontos idő...), de tekintettel a szombat estére és enyhe alkoholos befolyásoltságomra (egy hete a Lajos napot ünnepeljük folyamatosan :):):) ), csak címszavakban:

    Gátlásosság akkor van, ha sikerélmény nincs.
    Sikerélmény akkor nincs, ha nem próbálkozol.
    Ha nem próbálkozol, az azért van, mert elkönyveled magadnak a kudarcot, még mielőtt belevágnál ("nekem úgyse sikerülne" hozzáállás).
    Ha barátaid nincsenek, csak haverok, az is nagyrészt a(z ön)bizalmatlanságra vezethető vissza.
    Ne tarts attól, hogy hülyeségeket mondasz. Nézz meg egy tévéműsort, némelyik fazon milliókat keres azzal, hogy folyamatosan hülyeségeket beszél...

    Csak bátran.
    Menj oda, és kérdezz valamit. Nem kell egyből a "le akarok feküdni veled"-del kezdeni, a legtöbb csaj emberből van, tehát a "szia!"-ból is tudja, hogy valószínűleg nem porszívót akarsz neki eladni. :)

    Bonyolítsuk a dolgot!

    Bármilyne furán hangzik is, a legtöbb lány azt is tudja, hogy Te is emberből vagy. Nem nehéz rájönni, ezen a Földön csakl mi, emberek járunk két lábra állva és hordunk különféle ruhákat... tehát tudják, hogy olyan vagy, mint ők. Így ismerk a gátlásosságot, a hülyeségeket beszélést, és valószínűleg nem fogjákráfküldeni Igort és Vaszilijt, ha véltelenül nem találnád el egyből a tökéletes hangnemet. :)
  • Rockynhooo
    #25
    pár feles pálinka és jobban megy minden :D am viccen kívül tud segíteni egy pici pia. am az első legfontosabb hogy higyj magadban :)
  • csgj
    #24
    Én is ilyen voltam. És én nem tanácsolom se a piát, se a kockulást! Azt viszont igen, hogy gondolkozz kicsit... nem, nem kicsit... sokkal pozitívabban! Adj hálát azért, amid van (minden apróságért), és meglátod, hogy többet is kaphatsz! Persze akarnod kell a változást, növelned kell az önbizalmadat... de nem olyan szintre, amikor már nagyképűnek titulálnak. :P Gondold végig, hogy miben vagy jó. Építhetsz arra is. Ha ismerkedni akarsz másokkal, ne gondold azt, hogy ki fognak nevetni, meg hogy biztos hülyeségeket fogsz mondani! Add magadat, beszélj nyugodtan! A gyúrás... nos, szerintem ezt sem kell túlzásba vinni, de van benne valami. A rendszeres edzés leköt, és segít oldani a feszültséget. Ki lehet próbálni, nekem bevált.
    Mindenesetre, a nagymenő piálós életmódot nem kell követned. Gondolom te is észrevetted, hogy vannak még rajtad kívül gátlásos emberek. Nos, őket ismerd meg! Ha segítesz nekik, közben magadon is segítesz, és talán még jó barátságokat is kötsz velük.
    A csajok... velük sem lesz gond ;) Ha megtalálod azt a lányt, akivel sok a közös témád, aki úgy kedvel téged, ahogy vagy, minden a legnagyobb rendben! Persze, ez nem egyszerű, de rábukkansz majd, ha próbálkozol...
    Ennyi lenne :D Remélem segíthettem, nem valami fúdenagy bölcs tanácsok ezek, de hasznosak... Remélem.
  • E N C O R E
    #23
    nem csak azért akarok csajokkal dumálni hogy felszedjem.
  • sparrow35
    #22
    Én bármilyen csajhoz oda merek menni, társaságban meg folyton a központban vagyok, dumálok, mégsincs bnőm, szal a gátlásosság nem jelent semmit, nem tartom sokra magam, és nem vagyok nagyképű, bár lehet hogy ilyen benyomást szoktam tenni, nem tudom hogy én mit csinálok rosszul... Szóval csak azt akartam ezzel mondani hogy a "gátlástalanság" sem feltétlenül pozitívum.
  • Dynamic
    #21
    (bocs a szóismétlésekért)
  • Dynamic
    #20
    Nem egyszerű. Foglalkozz a külsőddel: gyúrjál, öltözködj, légy mindig ápolt. Foglalkozz a belsőddel: olvass sokat, képezd magad, hogy legyenek önálló gondolataid, tudjál miről beszélgetni. Eközben fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy a legtöbb ember egy nagypofájú balfék, aki csak megjátssza magát előtted, miközben te elhiszed róla, hogy mennyire tökéletes, miközben ilyenkor nyomorultul érzed magad és újra a béka segge alatt lesz az önbizalmad.
  • JohnnyNapalm
    #19
  • Benny04
    #18
    én is elég gátlásos vagyok. megoldás: #12
  • passatgt
    #17
    le kell szarni
  • 0Fritz0
    #16
  • autoszimulator
    #15
    próbáld egyszer ki, hogy beszélsz, amiről akarsz, valszeg nem hülyeséget fogsz mondani. ha meg igen, így jártál. de ha részegen nem beszélsz hülyeségeket, akkor sztem józanul pláne nem fogsz :DDD

    ha meg érzed h vmi szarságot mondtál, valami kis humorral üsd el, csajoknak bejön, ha látják, hogy nem pirulsz meg zavarba jössz.
  • David2
    #14
    jah, a pia jó ötlet gátlásosság oldásra, de ne csodálkozz másnap a zsákmány milyenségére:D

    amúgy gyúrást tudom még ajánlani, én a kreatin kúrámat pont egyetemi gólyatábor előttre időzítettem, és hát gördülékenyen ment sokminden
  • E N C O R E
    #13
    azt meghagyom neked :))