292
Gátlásosság legyőzése
  • sz4bolcs
    #92
    Neked nem is hiányoznak a barátok?
  • Rundstedt17
    #91
    Én meg csak simán leszarom az embereket,értsd rohadtul nem bírom a társasági életet unalmas időpocsékolás számomra.
  • Rundstedt17
    #90
    Attól függ,mondjuk ha nincs baráti köröd akkor tényleg nehéz.
  • berlinboy6329
    #89
    Nálam is pont ez van a beszédhibán kivül..:C Jószarnekem is.
  • Heffi
    #88
    Hát nem csak rajtam..
  • Rundstedt17
    #87
    Szerintem ez rajtad múlik,rendezd úgy hogy legyen mit csinálni:D
  • Heffi
    #86
    Nem mindig, én is halálra unom már itt magam, csak most nincs mit csinálni.
  • Rundstedt17
    #85
    "Szal várom már, hogy legyen program."
    Én nem,ez a nyugalom jobb mindennél:D
  • fery02
    #84
    Nem rángás, csak szorongás, depresszió hajlam, emberektől való félelem, beszariság, eszméletlen dadogás meg szenvedés a beszédben.
    Nem hiszem, hogy lenne barátnő, aki ezekkel együtt tudna élni. Ha meg igen, úgyis megunná és elmenne egy kis idő után, amivel csak többet árt, mintha nem is lett volna.
    Am ez a kondizás tényleg hasznos dolog.
  • Fbn Lx
    #83
    én is 2 napja csak a gép előtt ülök, meg még pár napig fogok is.
    De én viszont gyűlölöm a helyzetet. Szal várom már, hogy legyen program.
  • Fbn Lx
    #82
    A küzdősport/harcművészet igenis meglátszik az emberen.
    Nem abból a szempontból, hogy ránézel és egy nagydarab állatot látsz, de valahogy lesül a harcművészekről, ha bízik a saját képességeiben, hogy ebbe az illetőbe nem szabad belekötni. Általában jobban, mint bármely kigyúrt izomagyról.
  • sz4bolcs
    #81
    Sokat olvastak mentálhigiénés szövegeket. :D
  • readswift
    #80
    a KISZes pártkatonák hordáiból hogyan lett törtető maffia és havonta milliárdokat eltüntetü klientúra?
  • berlinboy6329
    #79
    Eddig sem voltam az,ezután már hogy lennék.
  • arty
    #78
    gyúrás
    jól (jobban) fizető meló
    hobbi (elfogadása)

    mindhárom segít az önértékelésben, pláne egyszerre :)
  • readswift
    #77
    "A moratórium az identitáskrízis legintenzívebb időszakát jelenti. Ezek a fiatalok aktívan keresik a válaszokat, az önismeret vágya hajtja őket. Az értékek, vélemények gyakran és nagyot változhatnak, de minden nézet feladásával és újabbal való felcserélésével fejlődik a személyiség. "

    Te ebbe a csoportba tartozol, örülj neki, valószinüleg nem lesz belőled egy lehúzós felszines seggarc.
  • berlinboy6329
    #76
    Ecsém ha ezt érteném :O
  • readswift
    #75
    Interjúi során azt találta, hogy az identitásalakulás folyamatában négy identitásszint különíthető el: identitás elérése, korai zárás, moratórium, identitásdiffúzió. Az első csoportba azok a serdülők tartoznak, akik megélték a krízist, sikeresen integrálták tulajdonságaikat, egységes, szilárd énképet alakítottak ki és elkötelezték magukat valamilyen életpálya és filozófiai-politikai álláspont mellett. A korai zárás azokat a fiatalokat jellemzi, akik életéből kimaradt az identitáskrízis, úgy fogadták el családjuk, környezetük normáit, hogy soha eszükbe sem jutott megkérdőjelezni azokat. Ezért kiegyensúlyozottnak tűnnek, de mivel értékeiket csak átvették környezetüktől, ezek könnyen megkérdőjelezhetők és a személyiség megingatható. A moratórium az identitáskrízis legintenzívebb időszakát jelenti. Ezek a fiatalok aktívan keresik a válaszokat, az önismeret vágya hajtja őket. Az értékek, vélemények gyakran és nagyot változhatnak, de minden nézet feladásával és újabbal való felcserélésével fejlődik a személyiség. Az identitásdiffúzió kategóriájába azok a fiatalok tartoznak, akik nem rendelkeznek integrált énképpel, függetlenül attól, hogy átestek-e már az identitáskrízisen vagy sem.

    Talán nem meglepő, hogy a kutatások eredményei arra utalnak, hogy a középiskolát megelőző évektől az egyetem utolsó 1-2 évéig növekszik az identitást elért fiatalok százalékos aránya, míg az identitásdiffúzió szintjén levőké csökken. Olyan eredmények is születtek, miszerint a moratórium szintje az egyetem első két évében éri el csúcspontját (Waterman, 1985, idézi Atkinson, 2003), illetve, hogy nemi különbségek is fellelhetők az identitásképzésben (Meeus és Dekovic, 1995; Archer, 1985, idézi Cole és Cole, 2003). A kutatók azt találták, hogy a lányok esetében (feltehetően az eltérő szocializációjuk miatt), az identitás elérésében nagyobb szerepet játszanak a baráti kapcsolatok, valamint, hogy ők ügyesebbek a karrier és a családi élet összeegyeztetésében. Ezzel szemben a fiúknál az identitás-érzés szorosabb kapcsolatban áll a szakmai megfeleléssel. Marcia (1980, idézi I. Sz. Kon, 1985) azt találta, hogy a moratórium magas, a korai zárás viszont alacsony szorongásszinttel jár együtt. Utóbbi esetben a szorongás hiánya a meg nem élt krízissel, illetve az elhárító mechanizmusok intenzívebb működtetésével magyarázható. Marcia lényeges különbségeket talált a kommunikáció és az interperszonális kapcsolatok stílusában is: az intimebb emberi kapcsolatok inkább a moratórium és az elért identitás szintjére jellemzőek, míg a korai zárás és a diffúzió állapotában lévők nem jutnak túl a sztereotip kontaktusokon.
  • daeemoon
    #74
    Meg kell találnod a célod, össze kell szedned amin változtatni akarsz. Ekkor már megvan az irány, az út pedig keresés közben kialakul. Csak az első lépés nehéz, de ha az megvan, akkor szárnyalsz :)
  • readswift
    #73
    olvasnivaló, üsd be googleba hogy "moratórium", "identitáskrízis" ...
  • berlinboy6329
    #72
    Jeee..Ám asse tudom h fogjak hozzá,h jobb legyen.:C

    És igen 30-35 van,mer direkt nem a rendes dátumot adtam meg,mer akkor még olyan kcisit voltam,h nehogymegtudjákmármikorszülettemvakármimást..És direkt töltöttem ki úgy.
  • readswift
    #71
    hát ha úgy töltötte ki az adatlapját hogy 30-35 , akkor azért tette mert amikor regizett még nem volt 15 se :D , most hogy irja 20 alatt...

    Abban az életkorban IGY müködik az agyad ,nincs kialakult személyiséged, folyamatosan hibát keres ér felülirja magát. Majd elmúlik , ha nem múlt el akkor meg rábasztál :D
  • daeemoon
    #70
    "Akár hiszed, hogy sikerül, akár hiszed, hogy nem, mindig neked lesz igazad."

    a szarfosos részről ez jutott eszembe :) (És hogy ez mennyire igaz!)
  • King of Roads
    #69
    itt egyedül csak a hozzáállással van baj semmi mással...ha szarfosnak hiszed magad akkor az is vagy. nem én mondtam, hanem te...mi itt néhányan segiteni akarunk még ha csak pár sorban is megy de ha te nem akarsz segiteni magadon senki sem fog tudni.
  • berlinboy6329
    #68
    "Akarsz te egyáltalán kapcsolatot"

    Ezt még kérdezni kell,hogyne akarnék..még ha lenne is vki,micsináljak..Sose beszélgettem csajokklal életemben..Ha meg igen,akkor iskolához kapcsolódó dolgokról,h kell e vmi már,mi lesz hogy les,nem is tartotak tovább 1 percnél..Volt vki aki tetszett el is basztam lehetőséget,mer nem csináltam semmit se,pedig még lehetőség is volt..Ennyi, szarfos vagyok..Nem is szólok senkihez se,1 ember van akivel tdok dumálni ennyit,a többi fasszopó...V egyszerűen nincs téma amiről lehetne beszélgetni velük...

    A nem érdekel senkitre ugy értettem,h az iskolában nem érdekel senkit,semmi érdekes nincs benne más emberek számára,én tudok olyat,ők nem tehát most beszédtémába hiába hozom fel pl,szart se tudnak hozzásózlni...A lusta dolgot meg ugylátom elirtam...Az egyel lejeb ment volna..Lusta vagyok jobban foglalkozni azokkal a dolgokkal...
  • daeemoon
    #67
    "Már nem akarok többet várni,vártam már eleget...Az a baj,h kibaszhott lusta vagyok"

    Na igen. Az a helyzet, hogy a lustaságnak egyetlen ellenszere van, az pedig az elhatározás. Én magam is lusta vagyok, de ha elhatároztam magam, akkor nincs megállás. (Saját magadért tedd meg :))

    "Én max ebben tudok alkotni,de csak kicsit,nagyot alkotni nám"

    Most. Gyakorlással ez szépen emelkedik. Egyébként azok az emberek, akik úgy véljük, hogy egyedül alkottak nagyot, még ők sem egyedül tették meg. Mindenki lehet olyan "nagy ember"

    "Ezek meg senkit nem érdekelnek."

    Magyarországon lehet. Ettől függetlenül reklámok készítéséhez is kell tudás, és ezt még idehaza is keresik. A másik pedig, hogy egyedül is neki lehet állni, nagyon jó fórumok vannak magyar, és angol nyelven is (de még talán németül is). Anno, mikor játékhoz akartam modelleket készíteni, mindent felleltem, amire szükségem volt, csakhát... lusta voltam :D Bár annyira nem is bánom, az nem az én világom.

    "Kéne vmi B.nő ,akkor talán meg tudnék váltzoni,d válohatós is vagyok ugyhogy nincs senki,aki teccik..."

    Magadtól is meg tudnál változni, csakhát akarni kéne :D Válogatós vagy, nincs aki tetszene? Tedd föl a kérdést magadnak, és válaszolj is rá őszintén magadnak... Akarsz te egyáltalán kapcsolatot? :) (ha nem lesz a válasz, azzal sincs semmi baj az ég adta földön)
  • berlinboy6329
    #66
    mindig csak a várakozás..Már nem akarok többet várni,vártam már eleget...Az a baj,h kibaszhott lusta vagyok:C

    Jó lenne jó dolgokat alkotni,de sehol nem tanitanak olyan dolgokat amikkel én foglalkozni akarok(3D Modellezés,After Effects filnmes dolgokhoz).:C

    Én max ebben tudok alkotni,de csak kicsit,nagyot alkotni nám:C

    Ezek meg senkit nem érdekelnek.:C Kéne vmi B.nő ,akkor talán meg tudnék váltzoni,d válohatós is vagyok ugyhogy nincs senki,aki teccik...Még 20 alatt vagyok kicsit,a nagyon fiatalokkal meg nem akarok,mer még éretlenek,meg hadd éljenek már még kötetlenül szabadon,16-17 évesen.
  • King of Roads
    #65
    Életkor: 30-35 között... változhatsz, de szomorú h ennyi idősen még mindig ilyen vagy. barátnő v egyebek?? buli? amugy nem kötelező sose járok bulizni mégis jól érzem magam pedig már 2 napja a gép előtt ülök...
  • daeemoon
    #64
    Én is kockulok, a szakmám is informatikus. Ott is lehet ám nagyokat alkotni, csak akarni kéne.

    De ahogy mondani szokták, mindenki úgy 'ssza el az életét, ahogy akarja :) Idővel úgyis megváltozol.
  • berlinboy6329
    #63
    "Mindenki legnagyobb munkája a saját élete"

    Nákem még oan sincs :C

    Kockulsá van 1000rel mindennap,más nincs amit lehetne csinálni...
  • King of Roads
    #62
    hát igen ez már elég súlyos. hozzáállásod negatív mint állat. énis voltam mélyponton és énis mindenkit visszaküldtem az anyjába aztán egyik nap gondoltam egyet és rájöttem h ez igy nem mehet tovább. és azóta nem is megy így bár még néha rámjön 5 percre vmi miatt aztán mindig lehiggadok. túlságosan elitéltem magamat, egy senkinek láttam magam és mindneki mellett eltörpültnek. soha nem jártam bulizni barátnőm se volt még 5. osztály óta + suli váltás 4 éve új osztály ott se érdekelt senki maximum 2 barátom volt akiket előzőleg is ismertem. szartam mindenkire legalábbis azt hittem mert tudat alatt mindenki érdekelt. végül elkezdtem edzeni mert ha belül nem voltam elégedett kívül mivel legyek? aztán egyre több barátot szereztem már osztályon belül is mivel hogy megnyíltam mindenki felé aztán a konditeremből is ismerek mindenkit ezzel + kinézettel együtt jött a nagyobb önbizalom. mostmár 100%ig pozitív minden, merek a jövőbe nézni és tervezgetni.

    bocs ha hosszú, de azt hiszem (bár mindig mindenki ezt mondja) ha nekem sikerült kilábalni másnak is fog...csak akarni kell
  • daeemoon
    #61
    Hm. Ez is igaz :D
  • King of Roads
    #60
    lehet hogy megizmosodik de nem olyan nagy mértékben (+ vannak dagik is :D) pl ruhába már nem olyan látványos mintha egy testépítő sétálgat, én így értettem. Bruce Lee is kicsit izmos volt de inkább keci szálkás de mikor ruhába láttam (képen ) és visszagondolok egy teljesen átlagos embernek néz ki. igazából ennyi...
  • daeemoon
    #59
    Én sem mindig elégszem meg azzal, ha más dícsér, én az életben kaptam dícséretet (megdolgoztam érte). Az utóbbi időben pedig már magam is kezdek megelégedni azzal, amit csinálok. Ahol nem, ott próbálok javítani. :)
    Mindenki legnagyobb munkája a saját élete.
  • berlinboy6329
    #58
    "a sikerélmény"

    Hát nekem olyan egész Életemben ne volt....Ha vki vmire azt mondja h jó,akkor se hiszem el neki,csak hazudik tuti.....Bár általában csak netes ismerősök mondják,igaziból soha a büdös életben nem kaptam semmit amit + nak könyvelhetnék el,soha a kibaszott kikurt szaros életben..De meg van szokva leszarom mit gondolnak rólam,bekaphattják a faszomat,rohadjon meg mindenki...:C (ezmásulyosesetnálam...)
  • readswift
    #57
    VSDRM = csupi ?
  • readswift
    #56
    "vagy egy házibulin valakinél."

    de még irja is : DDDDD
  • daeemoon
    #55
    Én anno, mikor KRESZre jártam, ott megismerkedtem egy lánnyal, az az élmény adott némi önbizalmat, aztán miután elkezdtem motorozni, az megint sokat nyomott :) Nem tudok úgy végigmenni egy városon, hogy legalább egy csaj ne forduljon utánam (nem érdekel, hogy nem látják a fejem XD ~ ami amúgy sem csúnya)
    Aztán elkezdtem filozófiával foglalkozni, jártam mentál higénéshez is, és az önbizalmam hirtelen nagyon megnőtt. Akinek lelki problémája akad, annak filozófia (többek közt) a megoldás.

    Ja és elkezdtem kick-boxolni, és ez is növelte az önbizalmam :) Akik pedig korábban azt említették, hogy nem látszik a küzdősport űzése az emberen, annak üzenem, hogy nagyonis meglátszik. Persze nem lesz tőle izomkolosszus, viszont megnől az izma az embernek. Legalábbis nekem nőtt :)

    A gátlásosság ~ önbizalomhiány legjobb gyógyszere, a sikerélmény, ahogy korábban már említették.
  • readswift
    #54
    ősközösségben sem stresszeltek, néha morrantak egymásra egyet kettőt oszt jól van.


    VRDSM te meg a szarosgatyát elhajitod azisjólvan , (...) és összeszarozod az ülőgarnitúrát
  • FZoleee
    #53
    Szóval arra bíztatod, hogy mint a hülyék, néha vetkőzzön le meztelenre mindenki előtt?