19751
  • Danecay
    #19671
    Ez valami képrejtvény lenne? :)
  • Hellboy76
    #19670

  • Danecay
    #19669
    Holnap majd ránézek én is.
  • Thread
    #19668
    Na ez már tényleg az utolsó ebben a tárgyban, 6 AI is ottmaradt elszórva az út szélén :)
  • Thread
    #19667
    Nem találtam forgatókönyv állítást, de 6 AI-val egy se rohadt le.
  • Thread
    #19666
    Az mitől van hogy Sebringben, 3 AI ellenféllel, az első körben lerohadnak, nincs kivel versenyezni. Hol lehet ezt állitani?
    A másik, hogy a szellemautós laptime-ozás még mindig nem lett megirva?
  • Thread
    #19665
    köszönöm, valóban nem küldött semmit, ide is ritkán nézek fel :)
    de elraktam könyvjelzőnek a https://sg.hu/uzenetek-et
  • Danecay
    #19664
    Lehet, hogy nem jelzi az SG, de válaszoltam egy korábbi PÜ kérdésedre :)
  • macleody
    #19663
    Vedd ki a link végéről a /file-t.
  • Hellboy76
    #19661


  • simcompany
    #19660
    Sziasztok. Indul nálunk egy ilyen lehetőség:



    Online oktató tréning, versenyautó beállításai, járműdinamika a valóságban és szimulátorban.
    Oktató: Pintér Roland
    Az oktatás kifejezetten a szimulátorokon belüli setupolásról, fizikájáról és járműdinamikáról szól az alapoktól egészen mélyen a haladó szintekig. A kezdő és haladó training külön-külön 2,5 óra, így szinte mindenről szó esik amit a setupolásról tudni szeretnél.
    A megszerzett tudás nemcsak az AC, ACC, rFactor2 platformon hasznosítható, az elmélet megfelel további, valós fizikához közelítő szimulátorok. (pl. iRacing)

    Pintér Roland biográfia:
    Formula Student pilóta / Bári Gergő, Michelisz Norbert versenymérnökének műszaki irányítása alatt
    Magyar Gyorsasági OB versenymérnök, Formula Renault
    RCM CUP tehetségkutató győztese, versenyzés
    8 éve a Continentál jármű tesztmérnök és pilóta
    Saját autófejlesztés, Time Attack versenyek
    Nürburgring I-pool licensz (hivatalos tesztpilóta a Nürburgringen)
    Szimulátoros tapasztalat 15 év: rFactor, rFactor2, Asetto Corsa, Asetto Corsa Competizione

    Jelentkezés google form kitöltésével: https://bit.ly/3yCHsOn

    A tréning ára: 6.000 Ft / alkalom kb. 2,5 óra
    SIMCO tagoknak: 3.000 Ft / alkalom kb. 2,5 óra
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2022.05.16. 15:18:15
  • sntnldavid #19659
    aaaa.... BTCC! Na ez így már érdekel, fasza
  • Danecay
    #19658
    Hátha valaki kedvet kap :)

    Announcing Competition System | Season 3
  • Danecay
    #19657
    Macel Offermans, a Studio 397 feje és alapítója elhagyja a projektet.
  • Danecay
    #19656
  • Hellboy76
    #19655
    Csak beleírni akartam, bocs 2x ment a hsz.
  • Hellboy76
    #19653
    A pálya közeli billboard fák mindig okozni fognak vmi kis furcsaságot. Főleg ha már az ember foglalkozott vele ilyen szinten és tudja mit nézzen. Aki nem, az elfogadja, hogy ilyen.
    MP-n én az eredeti verziós eukaliptusz fákat használtam. Mindent 3dsmax-ba olvasva újrapozícionálva az acc-s szkennelt helyekre. Majd kifordítva. Arra is sikerült megoldást találni, hogyan lesz ezután újra rendes billboard. Így tudtam tömegesen megcsinálni. Az eredeti rf2-es mp-n aki a fákat készítette, még a törzseket is lemásolta a valóságból. Szinte minden fa törzsének elágazása és jellege nagyon hasonlít a valódira. Itt a törzsek 3d és a lombozat billboard. Eredeti texturát hagytam, képtelen voltam az új anyagolásnak megfelelőt összehozni. Apróság, amivel jópár hetet próbálkoztam. Aztán úgy hagytam.
    Az ISR fórumon rengeteg fanatikus van, olyan is aki ott lakik. :) Voltak ám észrevételek nyilvános és privát is. Aszfalt világosságtól kezdve csatornafedélig, ahol a valóságban át kell menni a jó kanyarvételhez. Volt olyan, aki lelkesen tesztelt és százával rótta a köröket és írta a tök jó észrevételeket, illetve küldte a megfelelő fájlokat.
    Szóval egy ilyet egy csapatnak kell csinálni. Az egyiknek ultra expertnek kell lennie az új amyagokkal, hogy a végeredmény megfeleljen a mostani látványvilágnak.
  • Danecay
    #19652
    Announcing Laguna Seca

  • shiet
    #19651
    Van tapasztalatom pályakészítés terén, te is tudod, ezért tudom mennyi meló van vele. .
    Egyébként az árnyék-probléma rF2-es probléma, és nem a te pályáddal van a baj.
    Megnéztem a S397-es Monzát is, ott is előjön, készítettem is egy videót. A felvezetőkörös részt érdemes figyelni, az út bal oldalán, de úgyis észreveszed. A verseny alatti résznél már alig látszik a youtube minőségromlása miatt.
    Szal jön ez sok pálya meg autó, de egy ilyen dolgot nem tudnak belőle kigyomlálni. Baromira idegesítő tud lenni vezetés közben.

    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.05.03. 13:16:30
  • Solt
    #19650
  • Danecay
    #19649
    BTCC DLC Coming to rFactor 2
  • Danecay
    #19648
    The rFactor 2 Formula Series is Here!
  • Danecay
    #19647
    Donington Park Coming to rFactor 2

    Brands Hatch Announced for rFactor 2
  • Hellboy76
    #19646
    Kösz. Benne van néhány munkaóra.

    Ezekkel a jelenségekkel sajnos nem tudok mit kezdeni. Verzióról verzióra jönnek elő ilyenek. Van aki a gumizódás villogására panaszkodik. Van aki meg 1000km-es futamot megy minden gond nélkül.
    Ezeknek a “bug”-oknak a kinyomozása számomra reménytelen vállalkozás. Kinyomozhatatlan. Az újabb pbr anyagokkal még több idő minden.

    Hring-ből se lesz pbr verzió.
    Időm sincs a gép elé ülni, ha van, akkor meg Kartkraft-ban körözgetek. :)
  • shiet
    #19645
    Nyomtam ma pár órát Hellboy Bathurst-jén.
    A pálya baromira jó lett, 78234.-ként megköszönöm én is a melót amit belefeccöltél. :)
    De van két probléma vele.
    Az egyik ami zavaróbb, sőt ami azt illeti qrvára zavaró, hogy a fákon/fáknak az árnyékok össze-vissza villognak. Nemtom, hogy ez vmi objektum-textúra beállítással kiküszöbölhető-e vagy a S397+ISI-féle fasza játékmotor sara.
    A másik a kisebb, van egy kanyar (asszem 7-8-as kanyar, Reid Park + Frog Hollow) amiben az AI eléggé belassít.

    Amúgy össze is hasonlítottam az AMS2-es Bathursttel, egymás után nyomtam őket ugyanazzal az autóval (Porsche GT3). Az rF2-esnek az 5. kanyarja picit keskenyebb meg még volt vmi amire már nem emléxem. :)
    Btw az rF2 elsősorban az FFB miatt élvezetesebb, legalábbis számomra, a grafika ezen a pályán baromira jó (kivéve az árnyékok villogását) - nekem amúgyis jobban tetszik az rF2 grafikája egy jól elkészített pályán, mint a steril AMS2-é.
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.04.25. 22:20:59
  • shiet
    #19644
    Mindig guglizok mielőtt segítséget kérek bárhol, az nálam már a végső elkeseredés jele. :D Állítgattam már mindent és nem volt jó.
    Végül totál újrainstalláltam az egészet és megjavult. :) gondolom vmelyik konfig fájllal volt gond.

    Még egy kérdés: rF2 oválra létezik vmi másféle autó is a S397-es stock carokon kívül? Vmi truck vagy más esetleg?
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.04.25. 01:44:48
  • murfitts5
    #19643
    https://maszosz.hu

    Reloaded ??


    Utoljára szerkesztette: murfitts5, 2022.04.21. 18:27:30
  • simcompany
    #19642
    Nézd meg a játékban a beállításoknál, ahogy tekergeted a kormányt, mennyit fordul.
    Amúgy google-ba beírva egy csomó segítség megjelenik.
    Én mondjuk Logitech-el megyek, de azonos a driverben és a játékban a kormányszög beállítás.
  • shiet
    #19641
    Szasztok!
    Szeretnék visszatérni a szimezéshez jópár (~5) év után, és az rF2-t vettem először elő. Thrustmaster T150-em van.
    A problémám, hogy az autók amiket próbáltam (s397 GT3 és GTE, illetve a régi Camaro csakmert erre emlékszem milyen volt) vezetése szar. Ezalatt azt értem, hogy a kormányt elég sokáig kell tekernem, hogy az autó forduljon rendesen. Elég nagy forgatási távon olyan mintha nem is történne semmi amikor magas az autó sebessége, de biztos történik vmi, mert amikor a pitből jövök ki alacsony sebességgel ott még jól érezni a gumikat. Magas sebességnél egyszerűen nem is érzem a tapadást, az autók csak "siklanak" a kanyarokban. Én mindig is 540-es "steering angle"-t használtam, sosem szerettem sokat forgatni a kormányt, ez ami most érzékelhető rF2-ben egy hányás számomra.
    Próbáltam az AC-t is, azzal nincs ilyen gond.
    Az rF2 FFB beállításainál már mindent próbáltam, de nem javult semmit. Hallottam, hogy a S397 elqrta az AI-t, de remélem az FFB-t azért nem.
    A másik, hogy honnan szerezhetnék egy ilyen pedállenyomást kijelző kis cuccot, ami régen még létezett?
    Előre is köszi a segítséget.
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.04.19. 22:20:36
  • Danecay
    #19640
    Nos, ennek igazolásához talán elég megnézni az The Race All-Star esports Battle videót, ahol a 11. perben kezdik el felsorolni az esemény rangos résztvevőit. Lehetne azt mondani, hogy a COVID 19 idején, (remélhetőleg már csak így emlékszünk rá) eladták magukat mindenhez, de, Max Verstappen a hivatalos F1 játékhoz pl. nem adta a nevét, szemben az rF2-vel.
  • JokeRS500
    #19639
    Segítséget kérnék!
    A legutóbbi frissítés óta nem indul a játék. Odáig jut el, hogy feljön egy "Steam felhő szinkronizáció" ablak és utána nem történik semmi. A többi steames játékom gond nélkül betöltődik. Volna valakinek valami ötlete? Jó lenne, ha nem kéne újra rakni, mert az egy agyrém.
  • Thread
    #19638
    fiatal F1 pilota száját pár éve elhagyta hogy az autók nem úgy működnek, kivéve rFActor, az már valami.
    arra nem emlékszem hogy a 2-t hozzátette-e.
    AC-t azt megvettem, valami 30-40EUR volt, de jött az rFactor 2, utána feltűnő volt benne valami idegesitő hiányosság.
    a fizikában. Valahogy az autó hátulja nem él benne, amennyire emlékszem, és megfogalmazható.
    Azt aztán télleg évek óta be se, meg már nem is fogom, na meg a steamet is gyalultam.
    El is adnám az accountot ACvel, de nincs szabadszemmel látható ára.
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2022.04.15. 16:24:35
  • Danecay
    #19637
    Az már csak az emlékeimben él, ott is eléggé halványan, viszont annak a játéknak is aktív közössége van a mai napig. Toldozgatják, foltozgatják, foglalkoznak vele, mert nem feltétlenül mindenkinek az a véleménye mint Neked :) Én nem kívánok állást foglalni a dologban, csak azt mondom, hogy, vannak akik szerint viszont van olyan jó szimulátor, hogy nem akarják elengedni még ennyi év távlatában sem, és az Ő véleményük is ér annyit mint bárki másé, sőt, mivel ők napi rendszerességgel használják, szemben másokkal akik jó eséllyel 10 éve hozzá sem nyúltak, lehet, hogy még többet is.

    GTR2 HQ Anniversary PATCH 15.9.0
  • lac coo
    #19636
    Mondjuk a gtr2 ma már határozottan rossz szim...
  • b-type
    #19635
    Ne már bazz már tényleg nem tudom ki ironizál és ki nem :))))
    Rossz szimet nem tudok mondani, eltérő igények és felhasználási módok vannak.
  • izmos29 #19634
    Felesleges, mert meg azt is megmagyarazzak, hogy a gtr 2 is tok jo szimulacio 16 év elteltevel is, valamint felveszi a versenyt az rF2vel, de az AC-val nem
  • Danecay
    #19633
  • Danecay
    #19631
    April Release Candidate Now Available
  • Danecay
    #19630
    Igen, ez lett volna az irónia lényege, úgy látszik nem voltam eléggé kifejező, ami mellett persze bunkó sem akartam lenni. Az rFctor 2 számait nézve jelenleg nem tűnik túl rózsásnak a helyzet, ennyi felhasználó mellett csoda, hogy foglalkoznak egyáltalán a játékkal. Persze meg lehet újulni, meg is kell, de lehet szerencsésebb lenne egy új cím alatt, némileg nagyobb hangsúlyt fektetve a single játékra és azok kedvelőire (A La GT Legends). Persze erre is ráhúzhatják, legalább nem kellene újból megvenni a játékot, de üzletig szerintem vonzóbb lenne egy újabb cím.
    Az a baj, hogy annak ellenére, hogy az elmúlt évtizedben elég impozáns kínálat volt szimulátorokból, single player élmény nagyon kevés akart és tudott nyújtani, és aki nem tud elég időt szánni a ligázásra, vagy nem tudja egyeztetni az életvitelével, random szerveren pedig nem szívesen gurul, annak ott lehetne egy jól felépített karrier mód, amiből nem sok van. Az egyik legjobb talán a Codemasters féle F1, amit a mellett, hogy sokan nem tartanak szimulátornak, 6 éve nem tud igazán megújulni. Az ACC karrierjét nem igazán tudom milyen, nem olyan rég szereztem be, és elsősorban a futtatási problémákon akartam túltenni magamat, azaz élvezhető minőségben elfogadható FPS szám mellett. Ez az Unreal Engine nem biztos, hogy olyan jó választás volt. Az Assetto Corsa single része, leginkább egymás után felvonultatott versenyekből áll, mindenféle körítés nélkül, bár ez a tapasztalat annyira régi, hogy ez lehet mára már nem is feltétlenül igaz, ha más nem egy jó fajta MOD-nak köszönhetően. Ha van ilyen, mondjatok ilyet :) A Project CARS-ok pedig egyáltalán nem konzisztensek, ahány pálya, autó / időjárás kombó annyiféle anomália, volt, hogy monszun körülmények között nagyobb tapadásom volt ugyanazon pályán ugyanazon autóval mint verőfényes napsütésben, ami azért eléggé illúzióromboló. Ott van még persze a Forza Motorsport 7 amit igaz csak rövid ideig próbaszerűen volt lehetőségem csak megtapasztalni, így arról nincs kialakult véleményem, de amennyire tudom az sem egy szimulátorbajnok cím.
  • b-type
    #19629
    Nem, nem igazán. Bár tény nem követtem vissza a beszélgetést.