19748
  • lac coo
    #19708


    8.30 -nál--- Na az a gumifizika ! :D
  • akosmakos
    #19707
    Mostanában kapott ráncfelvarrást az UI is, meg amióta az LFM (Low Fuel Motorsport) rendszerében is van napi verseny kiírva kicsit nőtt a használók száma. A multis részt is reszelgették éppen emiatt is, meg nemrég a játékon belül is elindítottak egy napi, heti verseny kiírásokat, saját safety és ranked pontozással.
  • bedy68
    #19706
    Szerintem ahogy van kuka az egész. A fejlesztések nem jó fele mennek. valljuk be az egész úgy ahogy van RONDA. Nem elég, hogy a "legjobb sim" Sokat játszottam anno vele, de ma már nem köt le. Amikor átvette a s397 mindenki arra várt milyen lesz az UI engem leginkább pont ez nem érdekelt, hanem milyen lesz pl. az eső, esetleg felszáradó pálya vonal. Ezekből semmi nem lett ami elkészült az inkább zavarba ejtő. Kiadtak pár autót, de ez sem vonz régebben Havonta jelentek meg mezei userektől (pl Tommy78 Sompir csak a magyarokat említve). A bajnokságok szervezése felhígult. Pár régebbi csapat maradt meg Simco, Masters. Vsr (ebben nem vagyok biztos nem követem) Az Iracing pedig elviszi azokat akik a versenyzés élményét keresik. Nem kell velem egyet érteni sose voltam jó simes, de nagyon szerettem. Szoktam még autózgatni mással nem szégyenlem árkád gamek, de legalább szép és ott is vannak online események csapatok. Nem várható hasonló kaliberű játék mert kicsi a közönsége, nem hozná be a pénzt.
  • Solt
    #19705
    Egy sima kuki méregető hotlap event, vagy bármi ehhez hasonló is sokat segítene...
  • Danecay
    #19704
    Lehet túl nagy a választék, miközben magam i úgy gondolom, hogy az egyik legjobb, hanem a legjobb SIM. Lehet jót tenne a népszerűségének valamilyen, bajnokság vagy karrier mód.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2024.01.10. 09:50:27
  • bottleopener
    #19703
    Nagyon meglepett, hogy mennyire jól játszhatóvá vált egy-két év kihagyás után az rF2. Polírozott az élmény.

    Miért haldoklik a népszerűség?
  • Szabi #19702
    jól hagzik, a Camaro-t kiváncsian várom :)
  • Timbu
    #19701
    Le Mans Ulitmate
    "A PC-re készülő, az rFactor 2 kapcsán ismert Studio 397 által fejlesztett Le Mans Ultimate tartalmazza majd az idei Le Mans-i 24 órás és a teljes FIA WEC mezőnyét és versenyhelyszíneit."
  • Solt
    #19700
    Urak! Arról esetleg van valami infó, hogy lesz-e a közeljövőben hivatalos leaderboards / special events a játékhoz? Versenyekre nem nagyon van időm, a hotlapozásnak meg így nem nagyon van értelme...
  • Debilon_2
    #19699
    hmmm... még idén decemberben BTCC 2022 (majdnem az egész) kiadásra kerül

    BTCC 2022 rF2
    Utoljára szerkesztette: Debilon_2, 2022.12.17. 15:58:00
  • b-type
    #19698
    Nem hinném hogy rosszabb, végül is ha innen nézzük lehet hogy jobb lett. :) Ez az új menürendszer barátságosabb, de persze elsődleges hogy mennyire használható. Itt két dolog zavart, az egyik az hogy valamiért csak újraindítással engedte kalibrálni a kormány-pedál kombót, holott látta..nem is értettem, de nem volt akkora kényelmetlenség, csak fura volt. De amikor kezdtem volna belemelegedni egy kombóba, akkor lehúztam pár jó pályát és gondoltam felfűzöm bajnokságba aztán vezetgetek. De nem lehet. Ez kifejezetten zavart. Akkor oké összetettem egy versenyt valami '66-s szivarral egy fékes ovál pályán (aszem Joesville short), hogy legyen esélyem az erősebb autók ellen, és igyekeztem többször is, de borzasztó az AI, a rajtnál is, de lekörözésnél is....borzasztóan rossz 95/70 AI erősség/agresszó beállon. Akkor ezt abbahagytam és jó menjünk kasztnis autóval....de az is csupa rossz élmény...és kiléptem aztán leírtam.
    Szerettem volna ha jó, mert tök jó pályák, meg végül is vezetni nem volt annyira rossz, legalábbis a szivart, jól lehetett 'setupolni' jó volt a kontroll.
    De összességében az az érzés maradt meg hogy ez nem jó, és kicsit bosszankodtam azon hogy mit össze összetosztak ezen a brand-n.
  • Danecay
    #19697
    Mi a nem jó, vagy mivel rosszabb mint korábban volt?
  • b-type
    #19696
    Ez még mindig nem jó..., se az AI se az egész úgy ahogy van. Szinte btk kategória amit ezzel a névvel csináltak.
  • Szabi #19695
    plusz kontent hegyek is jönnek folyamatosan :D
  • alma2
    #19694
    Vegulis csak 9 ev kellett hozza...
    "Enabled Alt+F4 and X closing the game"
    Egy ket elvakult mindig hajtogatta, jo az ai a jatekban, pedig ritka szar volt mindig is. ki is probalom majd mit varazsoltak.
    "Well, with this new update, we have very much looked at eradicating these problems, so now the AI should accelerate and brake realistically, with much smoother and more controlled behaviour behind the wheel, leading to cleaner, smarter and more sensible racing against the computer controlled opponents – a big plus for offline players. These changes, plus a substantial cleaning up of the admitted messy legacy code, should act as a superb base for us to build from and move forwards in the weeks and months ahead. "



    Utoljára szerkesztette: alma2, 2022.11.10. 20:47:44
  • Szabi #19693
  • zolee145
    #19692
    Nem nagyon értem, de biztos nálam van valami. Gyakorlatilag hónapok óta ugyanaz a baj, nem lép ki a játék. Szóval betölt, körözgetek, minden oké. Majd amikor megunom kilépek, és csak elsőtétül, d nem lép ki. Feladatkezelőben sem tudom bezárni, sehogy. Reset. Alig van időm játékra, 1-2 havont egyszer megnézem mi a helyzet, most épp a Nordon körözgettem kicsit, és ugyanaz a bosszantó baromság.
  • Danecay
    #19691
    July Release Candidate Now Available

  • shiet
    #19690
    Megnéztem ma a régi Suzukát ami a workshopban is fent van Matsusaka néven, és ez a pálya még mai rF2 standardhoz képest is jól néz ki, legalábbis én nem látok rajta semmi problémásat. De hogy mennyire pontos azt nemtom, nem scannelt az tuti. Sztem ezért nem foglalkozott eddig senki Suzukával mert ez a Matsusaka is nagyon jó.
    Egyébként a Barcelonádat nem tervezed frissíteni az új nyomvonallal? Ahogy láttam megvan az új útszakasz a te verziódban is, gondolom csak AI-t kéne hozzá készíteni.
  • Hellboy76
    #19689
    Érdekes, hogy ezt még nem konvertálták rF2-be, így érdekes lehet.
    Valamennyit meg lehet vele munkában spórolni.
    Kedvem lenne mondjuk Suzuka-hoz. A többi nem érdekel :) De az is csak a régimódi anyagrendszerrel. IBL/PBR nekem nem hozza azt a plusszt, mint amennyi plussz munka.
    Sajna időm semmi nincs egyikre se.
    SER-Ring érdekelt és az hamar meg is van úgy hogy épületeket csak máshonnan vettem.
    Referenciának azok is elegek.
  • shiet
    #19688
    Na...
    Egyébként közben találtam AC-hez lézeres Suzukát. Gondoltam szólok ha esetleg Suzukát akarnál készíteni, amúgy nemtom hogy melyik van meg kevesebb melóból.
    Btw amúgy a Suzuka csak egy ötlet volt, olyan pályát csinálj, amihez van kedved.
    Egy LIDAR-ral készített, totál scratch made Summit Pointhoz, Long Beachhez vagy Belle Isle-hez nincs kedved? :D
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.06.29. 20:03:22
  • Hellboy76
    #19687
    Ilyesmi? :)

    Innen már csak pár száz óra lenne...
    Utoljára szerkesztette: Hellboy76, 2022.06.29. 19:43:32
  • shiet
    #19686
    Úgy tudom, hogy ACC-ben minden pálya lézeres. Amúgy már van egy lidar-os Watkins Glen rF2-höz, lenne értelme készíteni még egyet csak lézerrel?
    Az Indyt az ISI készítette, ez nem lézeres vagy lidar-os de elég jól megcsinálták. Silverstone és Portland sem scannelt, de elég jók ahhoz, hogy felesleges legyen újat csinálni belőlük. Legalábbis szerintem. Amúgyis lapos pályák.
    Ebből a pakkból sztem csak a COTA lenne érdekes, mert nem láttam még normális kinézetű COTA-t rF2-höz. Remélem nem csak ez a 3 pálya lesz a holnapi pakkban, mert egyik sem érdekel. :D
    Illetve ha már ACC konvert, sztem egy jó Suzuka kéne, mert abból csak egy régi 3PA létezik.
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.06.29. 10:52:36
  • Hellboy76
    #19685
    https://www.overtake.gg/news/assetto-corsa-competizione-cota-indianapolis-and-watkins-glen-coming-30-june/
    Ezekről a pályákról lehet tudni, hogy laser szkenneltek-e? Ha igen, akkor érdekes lehet átkonvertálni, ha van rá mód.
  • simcompany
    #19684
    Második előadás, online oktatás


    Az első sikeres online előadás sorozat után itt a második! A téma és a tartalom ugyanaz:
    "Versenyautók beállításai a valóságban és a szimulátorokban"

    Az oktatás kifejezetten a szimulátorokon belüli setupolásról, fizikájáról és járműdinamikáról szól az alapoktól egészen mélyen a haladó szintekig. A kezdő és haladó training külön-külön 2,5 óra, így szinte mindenről szó esik amit a setupolásról tudni szeretnél.

    A megszerzett tudás nem csak az AC, ACC, rFactor2 platformon hasznosítható, az elmélet megfelel további, valós fizikához közelítő szimulátoroknak. (pl. iRacing, Raceroom)

    Ha érdekel a téma, és szeretnél rá jelentkezni, ezen a google form linken minden infot megtalálsz: https://bit.ly/3yCHsOn

    Ha esetleg nem jó neked a feltüntetett időpont, de érdekel az előadás, semmi probléma. Valamilyen formában jelezd nekem és találunk egy másik időpontot.
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2022.06.20. 21:52:17
  • Thread
    #19683
    Azt meg lehet-e csinálni szétszedés-összerakás nélkül, hogy egy pályanév ne RaceRfactor-ral meg SRHF1-el kezdődjön? csak single playerben.

    Fagyogat egy idő után, eddig kiakadt a motorhang, kép nem frissult, aztán szép lassan megdöglött az oprencer, most nvidia frissités után úgy fagyott meg, hogy kiugrott a játékból, ha így marad az már haladás.
  • Thread
    #19682
    Köszi, tökéletes, én car specific multiplier szövegre kerestem, talált is sokat de nem iniben.
  • shiet
    #19681
    1. megnyitod a \common\rFactor 2\UserData\player\all_vehicles.ini fájlt egy szövegszerkesztővel (pl. notepad)
    2. edit/replace
    3. az összes "FFBSteeringTorqueMult=1.000"-ot átírod pl. "FFBSteeringTorqueMult=0.750"-ra
    4. elmented a fájlt

    és ekkor az összes autó car specific FFB multiplier-je 75%-ra alakul.
    Utoljára szerkesztette: shiet, 2022.06.20. 08:22:29
  • Thread
    #19680
    A FFB car specific multipliert nem lehet valahogy globálisan beállitani más értékre?
    hogy ne legyen car specific :)
    és legyen 0 vagyis 1, arra engedi lehúzni, de minden autónál egyenként.
  • Szabi #19679
  • Hellboy76
    #19678
    SER-Ring…
  • Hellboy76
    #19677








    Utoljára szerkesztette: Hellboy76, 2022.06.05. 10:41:37
  • shiet
    #19676
    Kakucsring? :D
  • Danecay
    #19675
    Írtam PÜ-t, láttad?
  • Danecay
    #19674
    Azt hittem a pályát kellene felismerni :)
  • Hellboy76
    #19673
    Lehet az is.
    Bütykölgetem, aztán majd lesz belőle valami. Már autózható, csak nagyon sivár :)
  • Danecay
    #19672
    Fura, mert elsőre 19 AI-val lefutottam, pontosabban mivel kiestem lefuttattam egy 20 körös versenyt minden gond nélkül. Később 10 körös versennyel próbálkoztam, és már tapasztaltam az általad leírt jelenséget, szépen lehúzódnak és leállnak. Nem vártam meg, hogy az összes kiessen, de folyamatosan mondta a spotter (CrewChiefV4), hogy XY kiesett. többször újrakezdtem a versenyt és valahányszor jöttek a lerobbanások és a Safety Car is. Belenéztem a játék fájljai közé és láttam, hogy több verzióban is megvan a pálya, így az 1.38 és 1.39-en kívül a többit uninstalláltam és töröltem. Azért hagytam meg az 1.38-ast mert az 1.39 önmagában aligha lenne működőképes, már csak a méretéből is adódóan, ami 87MB, míg az 1.38-as 1,60 GB. Ezt követően újra elrajtoltattam egy 10 körös futamot ami gond nélkül lefutott.
    Nem tudom, hogy összefügg e a két dolog, de én a leírtakat tapasztaltam.
  • Danecay
    #19671
    Ez valami képrejtvény lenne? :)
  • Hellboy76
    #19670

  • Danecay
    #19669
    Holnap majd ránézek én is.