19753
  • simcompany
    #19470
    Szombaton ingyenes funrace

  • bottleopener
    #19469
    Egy picit fog csak nőni, ahogy feljebb kapcsolsz a grafikai beállításokban, de nem megy el kétharmadig.

    A ctrl+f-es zöld ábrát senki sem használja, szerintem csak bent hagyták a régi kódot, ne foglalkozz vele. Nem lesz gyorsabb a ctrl+f-től.
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.07.26. 15:14:27
  • Thread
    #19468
    Ha a legállatabb videokártyát berakom, akkor alaphelyzetben az egyharmadról mondjuk kétharmadra megy fel a lila, mert a proci kezd a szűk keresztmetszet lenni? Vagy ugyanannal a jatekbeallitasnal minden konfigban ugyanott áll a lila?

    A masik ilyen csik a ctrl+F nel van min ketszeri megnyomasra jon elo zold csik, ott tudok olyat hogy feher a vege. Na az megint valami mast mér.
    De ha legkozelebb van 60-80 fps de egy ido utan beszaggat, akkor a textura csokkentest kiprobalom. Valaki olyat is irt forumon hogy a ctrl+f kijelzot fent kell tartani a kepernyon akkor nem szaggat be, de ez kicsi eséllyel lehet igaz.
  • bardocz
    #19467
    Niels Heusinkveld ennél nem vett részt a fizika elkészítésében, én kihagyom így leírások alapján.
  • bottleopener
    #19466
    Én ezt már a bejelentéskor megmondtam... Lett volna lehetőségük jó fizikai motorra váltani, de ők inkább a hó- és esőeffekteket válaszották. Sok sikert nekik. :D


    Thread #19463

    CTRLC zöld csík végigér, lila csíknak jóval előtte meg kell állnia.
    Ha nagyon sok AI-t raksz, akkor a lila csík elkezd nőni, és ha elér a végéig, na akkor piszkosul szaggat és belassul a játék.

    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.07.25. 20:58:51
  • alma2
    #19465
    Lett ebbol valami? Az oldalatokon nezve csak negy jelentkezo volt :(
    Mondjuk egy leggyorsabb korido azert erdekelne, mit sikerult osszehozni.
  • alma2
    #19464
    Bahh, nem esett le, vagy nem is gondoltam, hogy az ams 2-ben is van formula vee.(azt hittem csak az egyben van) de barcsak ne lenne :)
    Ha nagyon finoman szeretnek fogalmazni, aki egyszer elinditja rfactor 2-ben,meg raerez, hogy miert is "tanulo" auto, ami megtanit idoben fekezni, nem besokallni a kanyar elott, kanyarban a hataron menni,majd elinditja az ams2-ben, ahol fizikai KEPTELENSEg megpordulni vele az aszfalton, korbedriftelni lehet minden kanyart, mint az osszes hatsokerekes autoval a jatekban, pont ugy mukodik mint egy caterham, csak lassabb, ahh valami iszonyat bena. Es akkor ugyanaz a fejeleszto csinalja, nem is ertem, azt meg nem hiszem el, hogy a pcars-os motorban, nem lehetne valami picit is rfactorra emlekezteto fizikat osszekalapalni, mert ez valami iszonyat bena. na mindegy
    Ja egy kozos van bennuk, mindkettoben ugyanazokat a gumihangokat hasznaltak :)

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.25. 19:52:11
  • Thread
    #19463
    A ctrl+c-vel a zöld csík az mindenkinél végigér?
    a ctrl+f-fel a zöld csík vége fehér ha leveszem a dolgokat, de nem tudom mit mér. Ha belemászok a végig zöldbe akkor sem azonnal jön a szaggatás, ahol egyáltalán jön.
    A texturakat valoban idaig full-on tartottam, ha azt leveszem, a 2GB-ba valahol be kell ferjek.
  • bottleopener
    #19462
    Szerintem VRAM-ból fogysz ki, gondolom a 760-ból is a 2GB-os változatod van. Erősebb kártyával minden jobb lenne.
    Az a CPU még elbír egy RTX2060-at, vagy egy GTX1080-at rF2-ben.

    Ugyanez igaz Adebayor-ra, kb. ez a határ az ő gépével is, ameddig érdemes fejleszteni.
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2020.07.24. 19:54:12
  • Adebayor
    #19461
    Már rég frissíteni kellett volna nekik ezt... 16gb rammal, i3 8100-al és egy 1050Ti-val szenvedek. Minőségi tartalommal max medium.
  • Thread
    #19460
    rFactor 2 Recommended Requirements
    CPU: 3.0 GHz Intel i5 or better
    RAM: 8 GB
    VIDEO CARD: nVidia GTX 760

    tökéletesen az én konfigom, érdemes lehet jobb kártyát venni? mondjuk a H.265 lejatszas is HWbol menne, de nincs jelentosege.
    azokat a félmásodperces akadásokat mivel lehetne kiiktatni? Nem rögtön a verseny eljén jelentkezik, egy darabig jó.
  • Thread
    #19459
    Hogy kell azt az alap dolgot megcsinálni, hogy offlineban, time trial, szellemautóval? Tényleg nincs benne ilyen? Az akkor remélem igaz, mert viccnek durva lenne :)
  • Thread
    #19458
    Igen, már a múltkor beállitottam magam 4.nek, általában nem kell tükör, távcső kéne inkább, elhúznak :)
    Az automobilistaban a Vee-t nyomtam én is.
    Az én karrierem kb. abból áll, hogy F1 versenyek előtt megyek félórát a pályán. Ha van rá időm félévente, akkor odatolom a mozgószéket is.
  • alma2
    #19457
    Az nem jelent sokat mennyin all az a.i. erossege, mert palyankent autonkent fugg, de ultimate megoldas, ha hatulrol indulsz es ugy allitod be, hogy szepen az elre torj, igy sosem kell nezegetni mi van mogotted es a sikerelmeny is megvan :)

    (Azert az a kartya regebbi mint lassan az elozo konzolgeneracio, 7 eves) ne varj tole csodat.

    Jo kis vee verseny, kar, hogy pont nem jo az idopont. Amugy a tobbi autojuknal is ezeket a hangokat hasznaljak a pack-ban es valahogy egyik sem gyozott meg ugy mint a vee.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.22. 13:19:26
  • Thread
    #19456
    Postprocess nincs, low-ig le van butitva sokminden, 3 opponent van, hungaroring 2018, low reszletesseg, i5-4570 3,2GHz, GTX760, és kilencvenakárhanyrol 60 alá beesik az fps.
    De jok azok az otletek, car radar, remelem kevesebbet eszik mint a visszapillanto.
    Raraktam a rearlookot egy konnyen elerheto botra, ha tukrozni lehetne meg jobb lenne.
  • simcompany
    #19455
    Csütörtök este funrace. Jöhet bárki!

  • alma2
    #19454
    Amugy sok minden rosszat el lehet mondani a jatek keretrendszererol, a koritesrol, de pont az erossegei koze tartozik, hogy addig lehet butitani a grafikat, hogy egy kavedaralon is elmegy. Szoval biztos, hogy te kozelited meg rosszul a problemat, a tukrokon rugozol, kozben a lathato autok szamat, a tukrozodest, a sajat autod minoseget a postproccess effekteket,stb meg nem veszed le, mert legalabb ugy hasit mint az assetto.

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.21. 16:17:32
  • alma2
    #19453
    kapcsold ki a tukroket, ha az az info nem eleg amit be tudsz kapcsolni a hud-on, hany masodpercre vannak toled, akkor felteheted meg a crewchief-et, ami mondogatja is, ha melletted vannak. Ha olyat akarsz ami pl az assettoban is van akkor meg tedd fel a simhubot, ott lehet car radar szeru cuccot is bekapcsolni,. meg mindenfelet. Mondjuk eleg sokat elarul a jatekrol, hogy mit kell kuzdeni vele, hogy hasznalhatoan nezzen ki....
    (gondolom nem vr-t hasznalsz)

    De hogy tegnap, hogy szidtam az osszes kreten rfactor fejlesztot, hogy simhub-ot kombinalva a crewchief steam overlay funkciojaval, siman ki lehetne tenni vr-be is meg egy harmadik app nelkul a dashboardokat, megy mindennel jol, de a tetu nyamvadt minden jozanezt es szabvanyt nelkulozo rfactor-ban nem mukodik. (Sot harmadik app beiktatasaval sem) mig pl ams, siman megy elsore gond nelkul.

    ilyesmi hangjai vannak a vee-nek


    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.21. 14:19:54
  • Thread
    #19452
    Nem lehet olyat konfigurálni, hogy a rearlook, a hátranézés az tükrözött legyen? Ez venné át a tükör szerepét. Fps barát lenne.
  • Thread
    #19451
    >>>Vegre egy auto, aminek arulkodo a gumihangjai is

    Rémlik az automobilistából, hogy volt hangminta a rázókövön kipörgő kerékre asszem, de rFactor2ben nincs meg. Ezek szerint csak a Reiza packban van. A többibe is belemoddolhatnák.
  • alma2
    #19450
    Igy most egybe van akciozava reiza palyak+ autok. 50%
    (mondjuk ugye ebbe nincs a sebring)
    De nem is ertem miert nem ezzel probalkozott tovabb a reiza, ha mar igy belejottek.

    cars+tracks
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.19. 17:38:44
  • alma2
    #19449
    Az a palya kulon megvasarolhato, az a virtua_lm ingyenes verzio nem valami jo finoman fogalmazva.
    A vee meg a reiza pack-ben van.
    carS
    TRACK
  • Thread
    #19448
    Honnan van a sebring es a vee? Az en sebringem nagyon szaggat. Sebring_Virtua_LM 2.02
  • Thread
    #19447
    Nalam mindegy mennyit kapcsolok be, a 9x fps leesik 60 korulire. Most a Hungaroringen neztem. Masik gondom a szaggatas, az rFActor valamiert hajlamos ra, jonnek kicsi szaggatasok, néha meg fel mp-es megallasok, az 1118-al. Akármit állitok be.
    Asszem atkonfiguralom a hatranezest masik gombra, amit gaz es kormany elengedes nelkul tudok nyomni.
  • alma2
    #19446
    tyuu, ha csak a fele gyari tartalom lenne olyan minosegu, mint a sebring es a formula vee kombo, le se tennem ezt a jatekot. Hihetetlen jo kombo a roviditett palyareszen. (johnson vagy hogy is hivjak) Vegre egy auto, aminek arulkodo a gumihangjai is, meg a motor, fek minden kegyetlen jol erezni rajta az ut minden rezduleset (es most nem arra gondolok, hogy hepehupas ez a palya) minden apro dologra tud reagalni az auto, ahhh odaig vagyok.
    Erre kitoljak a "gyari" zandvoort 2020-at, amin korbe se talal az a.i. hihetetlen nyomi banda.

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2020.07.19. 15:06:41
  • alma2
    #19445
    Lehet allitani, hogy a virtual tukroket mutassa, az auton levoket, az elobbibol mennyit stb. Vagy kikapcsolod az osszeset stb.
  • Thread
    #19444
    Rettenet sok fps-t levesz a viszapillanto. Nem lehet kulon allitani hogy a tukorben csak jelzeserteku valami jelenjen meg? VAgy egy mod ami csak akkor adna kepet a tukorbe ha 5 meteren belul van valaki, vagy csak nyil a megfelelo oldalon hogy valaki mogotttem van?
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2020.07.17. 21:57:06
  • Szabi #19443
    ott van jobbra fent a szokásos helyen, csak amióta az iponosoknál van a fórum kezelése, már a képeket se tölti be
  • tutuhawer #19442
    :D
    vicces szívem csücske a kamion, munkát leteszem, akkor az iróasztal mögül kamionozok, aztán beülök vezetni. Na... ez a múlt.
    Most érdekel, kel-e állítanom bármi jobbra-balra, hogy optimális legyen a kormány?

    hogyan kell kedverncbe elmenteni a fórum témát?
    amikor utoljára itt jártam, volt egy zöld plusz, ami most nekem nincs

    szerk: helyesírásom sörös.
    g29 by Bálint W, on Flickr
    Utoljára szerkesztette: tutuhawer, 2020.07.10. 18:29:38
  • zolee145
    #19441
    Kiss Norbi, te vagy az? :)
  • gotti61 #19440
    Helló :)
    Üdv a tagoknak.
    Talán egy nem idevaéó kérdéssel fordulok hozzátok, de nézzétek el ezegyszer nekem.
    Keresem, kutatom az Eduard Mallorquí által még 2014-ben készített Minimalist HD UI 1.64-es verziót.
    Ha valakinek meglenne elfekvőben és valamilyen módon hozzáférhetővé tenné a számomra, az nagy örömet okozna.
    Előre is köszönöm uraim!
    üdv gotti
  • tutuhawer #19439
    Szevasztok
    Kiszálltam most egy időre a kamionból, és átültem versenyuatóba, V8 Supercars a kedvencem már ezer éve.
    Nagyszerű minden, csak hogy egyeztessünk:
    kell valamit a menüben állítani egyáltalán, kormány, sög, mittudomén, hogy a legjobb élményt kapjam?
    (Logitech G29-et tekerek, H váltóval, befőttesgumival szekvenciális)
    [IMG]2020-07-06_05-59-42 by Bálint W, on Flickr[/IMG]
    Utoljára szerkesztette: tutuhawer, 2020.07.06. 18:00:51
  • zolee145
    #19438
    Majdnem összecsuktam vagy 20 éve egy 33-as Alfát. Láttam, hogy jön szemből egy kisteherautó, de messze volt, és meg akartam fordulni egy kereszteződésben. Kormány elfordít, nagy gáz, és mikor megfordult alig tudtam visszatekerni a másik irányba. Vagyis nem tudtam, elengedtem a gázt és akkor lehetett. Oké, nagy vezetési rutinom sem volt, de ez meglepett. Arról van szó, hogy van egy legördülési sugarad a kormányzásnál, ami egy nyomatékot fejt ki a kormányra. Ha nagy gázt adsz az ívkülső kereket terheled, tehát annak a nyomatéka érvényesül, így az ív belseje felé húzza az autót.
  • Hellboy76
    #19437
    Egy szo atirasa a gdb-ben.
  • alma2
    #19436
    Ez mar ebben a formaban pofasabb, mint a portlandi hikomat palya.
    Tempoval sincs baj, az elmenyfaktor meg ugye a palya adottsagai miatt, eleg magas.
    Szoval szuper.
    Gondolom az egy flag, hogy repulo rajtos palya legyen, vagy allo rajtos, amit maga a palya tartalmaz, ugye?
  • alma2
    #19435
    Na ezt most gyorsan ki is probalom.
    Koszi!
  • Hellboy76
    #19434
    - 3d jellegzetes útszéli fák a helyükön
    - zászlók
    - pit lámpák
    - sunblocker, sok hézag van az útszéli objektumok/domborzati elemek között, amit takarni kellett, hogy naplementében/éjszaka ne világítson
    - CAM fájl van
    - jobb AIW, már élveztem is a pályát és talán meg is tanultam :)
    - IBL-ek beállítva
    MountPanorama-v0.50
    Jó tesztelést!

    Ami most van folyamatban:
    - fm7-ből a növényzet átvétele (sztem ez a legjobb, de sajna csak az ac-s verzióból)
  • bottleopener
    #19433
    Nagyon én sem látok változást. A textúrák kicsit szebbek, a színek jobb egységet alkotnak a lightprobe-os finomhangolás miatt. A fák lombja pl. most Assetto Corsa-san is tud kinézni, azaz dinamikusan reagál a fényre, nem mindig az az egyszínű sötétzöld valami van csak.

    Én most már elégedett vagyok azzal ahogy kinéz. A Forza, Gran Turismo látványban befoghatatlan, de igazából elég nem utolsónak lenni a szimek között látványban. :D
  • bardocz
    #19432
    Ez elsőkerekes sajátosság lehet, nekem IRL egy 97-es Civic is hajlamos erre, ha körforgalomban, nagy kormányszögnél kezdek gyorsítani.
    Egy kis ideig nem volt beállítva az első futómű, akkor parkolóból kiállva, nem középre akart állni a kormány, hanem húzott a szélére.
  • Hellboy76
    #19431
    Kicsomagoltam Portland-et, asszem ettől tényleg kardba dől mindenki, aki bármilyen mod-ot csinált eddig. Silverstone is már ilyenre frissült. Várjuk hozzá a doksit.
    A látványban én sokkal "szebbet" nem látok, mint pl a korábbi Silverstone-ban, de majd bizti meg lesz magyarázva.
    Innentől ez egy más rendszer.

    3dsimed-es fejlesztő mókusnak is megvan nyárra az elfoglaltsága azt hiszem.
    Utoljára szerkesztette: Hellboy76, 2020.06.26. 15:59:11