19753
  • Danecay
    #19630
    Igen, ez lett volna az irónia lényege, úgy látszik nem voltam eléggé kifejező, ami mellett persze bunkó sem akartam lenni. Az rFctor 2 számait nézve jelenleg nem tűnik túl rózsásnak a helyzet, ennyi felhasználó mellett csoda, hogy foglalkoznak egyáltalán a játékkal. Persze meg lehet újulni, meg is kell, de lehet szerencsésebb lenne egy új cím alatt, némileg nagyobb hangsúlyt fektetve a single játékra és azok kedvelőire (A La GT Legends). Persze erre is ráhúzhatják, legalább nem kellene újból megvenni a játékot, de üzletig szerintem vonzóbb lenne egy újabb cím.
    Az a baj, hogy annak ellenére, hogy az elmúlt évtizedben elég impozáns kínálat volt szimulátorokból, single player élmény nagyon kevés akart és tudott nyújtani, és aki nem tud elég időt szánni a ligázásra, vagy nem tudja egyeztetni az életvitelével, random szerveren pedig nem szívesen gurul, annak ott lehetne egy jól felépített karrier mód, amiből nem sok van. Az egyik legjobb talán a Codemasters féle F1, amit a mellett, hogy sokan nem tartanak szimulátornak, 6 éve nem tud igazán megújulni. Az ACC karrierjét nem igazán tudom milyen, nem olyan rég szereztem be, és elsősorban a futtatási problémákon akartam túltenni magamat, azaz élvezhető minőségben elfogadható FPS szám mellett. Ez az Unreal Engine nem biztos, hogy olyan jó választás volt. Az Assetto Corsa single része, leginkább egymás után felvonultatott versenyekből áll, mindenféle körítés nélkül, bár ez a tapasztalat annyira régi, hogy ez lehet mára már nem is feltétlenül igaz, ha más nem egy jó fajta MOD-nak köszönhetően. Ha van ilyen, mondjatok ilyet :) A Project CARS-ok pedig egyáltalán nem konzisztensek, ahány pálya, autó / időjárás kombó annyiféle anomália, volt, hogy monszun körülmények között nagyobb tapadásom volt ugyanazon pályán ugyanazon autóval mint verőfényes napsütésben, ami azért eléggé illúzióromboló. Ott van még persze a Forza Motorsport 7 amit igaz csak rövid ideig próbaszerűen volt lehetőségem csak megtapasztalni, így arról nincs kialakult véleményem, de amennyire tudom az sem egy szimulátorbajnok cím.
  • b-type
    #19629
    Nem, nem igazán. Bár tény nem követtem vissza a beszélgetést.
  • GeriDoc
    #19628
    Akkor neked sem ment át az irónia. Pont ezért írta. Játszhatatlan régi szar az összes.
  • b-type
    #19627
    Miért lenne "KUKA" az AC??!
    Rendszeresen használom, online-offline, Igaz állandó társasággal, ezért rákerestem, sztem teljesen vállalható a forgalma:

  • Danecay
    #19626
    Sajnálom :)
  • izmos29 #19625
    Nem
  • Danecay
    #19624
    Szerintem is az egyik legjobb SIM, hanem a legjobb. Én sem használom túl sűrűn, de azt az 1€-t szerintem mindenképpen kacagva megéri.

    "Úgy látom hiába (volt) olcsó a játék ha minden plusz pálya fizetős"

    Számtalan ingyen tartalom, pályák, autók, grafikai kiegészítők, telemetriák, plugin-ek tölthetőek le a játékhoz, akár STEAM-ről, akár más felületekről is, tehát a tartalomra nem lehet panasz. Élelmesebben akár még a fizetős tartalmakat is be tudják húzni ingyér, persze ezzel nem túl sok támogatásban részesítve a fejlesztőket.
  • Thread
    #19623
    Amellett hogy be se kapcsolom mostanában, (amúgy a legjobb sim) a steam-től is irtózok, jó érzés volt legyalulni :)
  • Danecay
    #19622
    Jogos, nem is értem mire számítanak ennyi idő elteltével. Igaz itt némileg korrigálnék egy kicsit mert a játék valójában "csak" most töltötte be a 9. életévét, de akkor is. Mondjuk ez még hagyján, mert ott van pl. a 14 éves iRacing, amiért 5e Ft előfizetési díjat kérnek el havi szinten, amiből max. úgy tudsz faragni, hogy fél, vagy egy évre fizetsz elő, így csak 46e Ft-ra jön ki egy év. Érthetetlen! Ott van továbbá az Assetto Corsa is, már az is a 8. évét tapossa. KUKA! Ott van még igaz az Assetto Corsa-nak a Competizione felvonása, ami újabb, de az meg csak GT autókat vonultat fel. Ami több kategóriát is tartalmaz, az még az Automobilista 2 lenne, de az is az 5 éve megjelent PROJECT Cars 2 MADNESS motorjával fut. Szóval nincs ebből ez egész szimulátorozósdiból semmi! :)
    Visszakanyarodva az rFactor2-hőz, még egy gondolat. Ugyan az alapjáték valóban 9 éves, viszont azt érdemes azért tudni és szem előtt tartani, hogy az óta két alkalommal is felvásárlásra került és mindkét esetben az új tulajdonos azért elég sokat pofozott és faragott rajta, csak, hogy egyet említsek, pl. a játék átültetése DX9-ről DX11-re, és a játék fejlesztése, bővítése aktuálisan is aktív.

    Remélem átment az irónia
  • macleody
    #19621
    Igazad van, nem ér egy fillért sem. Sőt még ingyen is sok. Kapják be a fejlesztők.
    Egyébként sem az rfactor2 volt 10€, hanem az automobilista 1-2, assetto corsa ultimate,assetto corsa competizione, nascar heat, drift21, rfactor2, meg 3 hónap iracing előfizu összesen.
  • izmos29 #19620
    en sokkaltam mer baj? szerintem nem er meg 10€-t se 10 eves sim
  • sntnldavid #19619
    aki sokkalta érte a ~10€-t is....
  • Thread
    #19618
    Most évente sztem kétszer tudom bekapcsolni, kispályás vagyok, gyakorlatilag csak demozok.
    Úgy látom hiába (volt) olcsó a játék ha minden plusz pálya fizetős.
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2022.04.01. 20:53:41
  • Danecay
    #19617
    "Mik az ingyen pályák a steamen, amik csak a tiszta játékkal mennek?"

    Nem egészen világos, hogy mit értesz ezen.
  • Timbu
    #19616
    Még 4 nap.
  • Thread
    #19615
    Ez meddig él? Totál ugyanaz az rfactor 2 mint a 30EUR vásárlás?
    Mik az ingyen pályák a steamen, amik csak a tiszta játékkal mennek?
    Utoljára szerkesztette: Thread, 2022.03.25. 19:32:41
  • Danecay
    #19614
    Sziasztok!

    Hátha valaki nem tudja és jól jön neki az infó! THE ULTIMATE RACING SIM BUNDLE! 7 szimulátor, valamint további kedvezmények 11.93€-ért

    - Assetto Corsa Ultimate Edition
    - Assetto Corsa Competizione
    - rFactor 2
    - Automobilista
    - Automobilista 2
    - NASCAR Heat 5 Ultimate Edition
    - DRIFT21

    Továbbá:
    - 3 hónap iRacing új tagoknak
    - Thrustmaster T248 kormány 20% kedvezmény
    - Thrustmaster T150 kormány 20% kedvezmény
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2022.03.11. 18:29:29
  • sertrex
    #19613
    A mai ízlésnek jobban megfelel és logikusabb is, de ami még fontosabb, hogy gyorsabb a betöltés és sokkal fogyaszthatóbb lett. Hasonló az AMS2-höz. Az AI viszont még mindig tré.
  • AcCEsS #19612
    Szerintem sokkal jobb az új UI, logikusabb az elrendezés és áttekinthetőbbek a beállítások.

    Bejelentették Daytona-t: Daytona

    Utoljára szerkesztette: AcCEsS, 2022.01.31. 19:47:00
  • Danecay
    #19611
    Na, hogy tetszik az új UI? :)
  • Danecay
    #19610
    "Hosszu eletu volt az s397-es menu"

    Cserében várhattunk rá éveket, hogy legalább BETA formájában bekerüljön a játékba :) Ez ahhoz képest hamar összedobták. Gondolom nem ugyanaz az ember csinálta :)
  • Hellboy76
    #19609
    Hosszu eletu volt az s397-es menu.
    Az uj tulajdonos kidobatta az egeszet sztem. Bizti zavarta a vakito feher hatter, meg a holland narancs itt-ott.
    A frissitett palatov-ot gondoltam megnezem. Dds hianyokkal nem tolti be az autot, csak egy sarga korvonalat.

    Lemans-ot nezve a belso nezeten meg sokat dolgozhatnanak, pilotaanimacion szinten.
    Ver amikor torte, azon is lehet meg fejleszteni finoman szolva.
  • sertrex
    #19608
  • simcompany
    #19607
    2022-ben Formula 3 - Formula 2 és Formula 1 bajnokságok a SIMCO-nál. Infók később.
  • simcompany
    #19606
    Hamarosan kezdünk. 2021-es autók, a valós bajnokság hátralévő futamaival.
    http://simcompany.hu/forum/viewforum.php?f=101

  • Danecay
    #19605
    Csak, hogy legyen itt egy kis élet :)

    rFactor2 NEWS
  • simcompany
    #19604
    rakd fel a Cselt féle UI-t, ott van kilépés gomb mindenhol, meg ez a hiba sem jött még elő nekem

    Better UI
  • Adebayor
    #19603
    hrf1rt.hu
    Alpine GT4 bajnoksággal próbálkozunk. Kéthetente vasárnap. Ha szeretnétek, nézzétek meg a versenykiírást.
  • alma2
    #19602
    Persze valoban szanalom, hogy nem megy a alt+f4 kilepes mint minden valamire valo jatekban, de ha bejon a feladatkezelo siman megnyomod az r betut annyiszor amig raugrik az r-factor processre processre. aztan az angol windowsnal alt+e (magyarnal nem tudom mi van odairva, de az alahuzott betut nyomd az alt+gombbal es maris bezarodik az alkalmazas. De ha elol van mar a feladatkezelo a tab gombbal tudsz ugralni az ablakban es parszor megnyomod raugrik a "end task" gombra es ott csak utsz egy entert.
    Vagy ne exclusive full screenben inditsd, vagy itt, hogy is hivjak es akkor mukodik az eger is alt+tab utan.
    szoval reset, viccnek is rossz.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2021.08.18. 22:40:29
  • zolee145
    #19601
    Régóta nem játszottam vele, de legutóbb is pont az volt a bajom mint most. Belépek, autózom, minden fasza. Aztán exit game, és az rF2 képernyőnél megáll a dolog. Mivel a kurzor is eltűnik így ctrl+alt+del sem megy, mert hiába választom ki feladatkezelőben, nem tudom leokézni a kilépést, vagyis marad a reset. Viccnek is rossz...
  • simcompany
    #19600
    Ebben igazad van. Tesztelem majd olyannal is.
  • Hellboy76
    #19599
    Aki ezt tudja hasznalni:
    https://docs.studio-397.com/developers-guide/development-tools/substance-utility-pack
    az is jelentkezhet egy reszletesebb segedlettel, mint az oldalon a gif.
  • Hellboy76
    #19598
    Gyári S397-es autot kellene tesztelni. Többet is.
    A *.tdf-et nem alakítanám egy akármilyen gumifizikás mod-hoz.
    Lehet a gumizodas hatasa is tul van tolva az auton!

    Az anyagszerkesztojukben meg jo lenne, ha vhogy ki lehetne villantani az eppen kijelolt anyagot, v hogy melyik objektumon van ilyen anyag. Ha vki esetleg tudja, hogy lehet, azt köszi, ha megosztja.
  • Szabi #19597
  • simcompany
    #19596
    Ha frissíted a Hungaroringet, akkor rá kéne nézni a tapadásra. Úgy vettük észre, túl nagy. Minden autóval űridőket autózunk rajta.

    Mondjuk lehet mod okán is :) Majd mondok pontosabbat, vagy ha kell, segítek, mit kell átírni és mennyire
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2021.08.11. 18:00:04
  • Hellboy76
    #19595
    Fák és bokrok már meg is vannak:
  • D_Moriarty
    #19594
    Hogy a fenébe ne töltenénk le, a tiéd az egyetlen normális ring rf2ben. Én nagyon szeretem, de amúgy ligában is találkoztam vele (SimRacingGp), úgyhogy megtalálják az emberek. Keep up the good work, hála és köszönet
  • Danecay
    #19593
    Csak, hogy legyen egy ki élet, nemrég jött ki a júliusi frissítés és a verziószám is ugrott:

    July 2021 Build Update
  • Danecay
    #19592
    A HR-ből a 0.94 volt az utolsó verzió ugye?

    Mondjuk én nem az itteni igényekre támaszkodnék, mert ez láthatóan szerény. Én készítenék egy videót az elkészült pályáról, feltölteném a Youtube-ra, a leírásban pedig linkelnék egy elérhetőséget hozzá, aztán kalap, kabát, akinek kell vigye :)
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2021.07.28. 15:49:25
  • Hellboy76
    #19591
    Háát, most kezdeném. :)
    A jövő évi futamra kész lehet. :)