79
  • Sanyix
    #79
    kb olyan mint anno az xp-n nincs kékhalál megoldás... ja ahogy kiírná a kékhalált, defaultból újraindítja a gépet :D tényleg nincs kékhalál...
  • Sanyix
    #78
    húú hát ha benézek a rendszermappákba kvasok dll-t látok... ez elég.

    "A Required DLL File, xyz.dll, was not found" vagy "The procedure entry point abc couldn't be located in zyz.dll"

    Ilyet xp-ben láttam, nem ritkán. Vistán már nem mivel jól megoldották, és ehelyett olyasmit ír ki, hogy "program cannot be executed". Aztán dependency walkerrel lehet keresni milyen dll nincs meg :D
  • BlackRose
    #77
    54353534534534534534534 ???

    Gyakorlatban hányszor láttál (a Win2000, XP, 2003, Vista, 2008, Win7, 2008 R2 esetében) ilyen valamit:

    "A Required DLL File, xyz.dll, was not found" vagy "The procedure entry point abc couldn't be located in zyz.dll"

    Elméletileg mondjuk igazad van, de gyakorlatilag nincs...

    A Microsoft állítása a Win2000 esetében (és azóta csak javult még a helyzet):

    "Is DLL Hell Really Over?

    The huge increase in robustness WFP and private DLLs provide is one more significant advantage Windows 2000 provides over other operating systems. You now get the resource savings of DLLs with the robustness of static linking. While DLL Hell won't be completely eliminated, it is far less likely to occur. Using DUPS to find the problematic DLL and side-by-side DLLs to fix the problem, DLL version problems will be much easier to find and fix."
  • Sanyix
    #76
    "(volt még .dll hell is, de annak már vége)" igeeen??? Akkor miért látok még 54353534534534534534534 dll-t 644 fél verzióban a mondjuk a w7-ben is?
  • BlackRose
    #75
    :) Notepad? azt én is sokat használom, nem szoktam bonyolítani semmit sem, a Paint-nak is megvan a helye, csak éppen azt akartam mondani, hogy a Paint használhatósága nagyon korlátozott, de akinek csak ennyi kell annak megfelel.

    Az IE3 viszont amikor megjelent érezhetően többet tudott mint amennyit az akkori Web 99% követelt (persze nam szabad elfelejteni, hogy akkor a Web egy nagyon kezdetleges fázisban volt).
  • Epikurosz
    #74
    "A Paint használható volt 1986-ban, azóta nem és nem is használja senki."

    Ez hülyeség. Én imádom a Paintet. Ha pld. egy idegennyelvű feliratos ábrát retusálni kell, akkor kizárólag a Painttel oldom ezt meg. A képek átméretezését, konvertálását másik formátumba szintén ezzel a kis progival végzem. Nem fogom bonyolítani az életem menüdzsungellel rendelkező grafikai programokkal.
    Ja, és ha csak pár soros sima szöveget kell leírnom, akkor szépen megnyitom a Windows Jegyzettömböt (angolul azt hiszem: Notes). Persze, vannak, akiknek mániája mindennek a túlbonyolítása.
  • BlackRose
    #73
    A PC piac 1994 és 2007 között 36 millió PC-ről 264 millió PC-re növekedett (és akkor óriásai része a nyugaton lett értékesítve). Tehát nem nagyképűség azt mondani, hogy használtam akkor amikor még ez miatt valami furcsa gyereknek tartottak mert nem volt éppen normális dolog a PC-vel barátkozni. :)
  • BlackRose
    #72
    Miért lenne nagyképű? Ma minden házban van PC, akkor még csak minden utcában volt, 90% ember aki ma PC-zik akkor nem nagyon tudta mi az vagy esetleg még kis gyerek volt. Itt nem azért mondtam, hogy "ott voltam" mert most ez miatt én nagyobbnak érezném magam (nem szoktam büszke lenni főleg nem olyan dolgokra amelyek nem a saját munkám eredménye), de függetlenül, nekem ne mondja senki, hogy mi volt az IE3 mert tudom, mi volt nónapokat töltöttem el vele.

    A Paint használható volt 1986-ban, azóta nem és nem is használja senki.

    Az IE1 benne volt a Windows95 OEM verzióban és ugye legtöbb gépen amit megvettek vele (akkoriban a Windows inkább új gépeken jött mint upgrade formában, mert nagyon gyorsan növekedett a PC piac), az IE2 viszont benne volt a Win95 OSR1-ben ami volt a Win95 legtöbbet használt verziója. Mégsem használta senki mert nem volt igazán használható.

    "Internet Explorer 3, was released in August 1996, and went on to be much more popular than its predecessors. It was developed without Spyglass source code, although still crediting Spyglass "technology" in the program's documentation. Internet Explorer 3 was the first major browser with CSS support, although this support was only partial. Released on August 13, 1996, it also introduced support for ActiveX controls, Java applets, inline multimedia, and the PICS system for content metadata. Version 3 also came bundled with Internet Mail and News, NetMeeting, and an early version of the Windows Address Book, and was itself included with Windows 95 OSR 2. Version 3 proved to be the first more popular version of Internet Explorer, which brought with it increased scrutiny."

    Már ennyire ugyan részletes emlékezetem nincs, de ezt mondja a Wikipédia.
  • grobs
    #71
    "Ott voltam ..."
    Ez erősen nagyképű kinyilatkoztatás. Mintha nem élt volna akkor, és nem használta volna ezeket a termékeket.

    "IE3 már használható volt és használták is"
    Persze. A Paint is használható volt, és használták is.

    "Windows-ban már az előbbi IE-k is integrálva voltak"
    Nem voltak integrálva. Integrálás azt jelenti, hogy az adott rendszer része. IE1 pl. a PLUS! csomagban volt (ezt a legtöbben ki se nyitották), illetve az OEM-ek szerződés szerint előre telepítették. A rendszer szempontjából nem volt, vagy kevesebb mint bármelyik másik böngésző.
  • Major
    #70
    Azt hiszem nem kellett volna négy általánosnál abbahagynom a tanulást. :)
  • BlackRose
    #69
    IE3 már használható volt és használták is... a Windows-ban már az előbbi IE-k is integrálva voltak de/csak senki sem használta őket. Az IE4 persze már igazán átvette a Netscapetől a piacot, de az IE3 volt az amely ezt elkezdte és amely előkészítette a terepet. Ott voltam, és használtam is végig (a Netscape-ot is és az IE-t is).
  • grobs
    #68
    IE3 használhatatlan volt. "Érdekes" módon akkor nem zavart senkit, hogy az MS ilyet is csinál. Nem is közelített meg soha a részesedése a Netscape-ét, inkább gyorsan kukázta az MS, és kihozta az IE4-et. Az IE4 volt az első olyan MS böngésző amit használni is lehetett. Mivel használható volt, és integrálták az OS telepítőjébe, ezért jött is a monopolium vád.
    Érdekes egyébként, hogy IE6-ig elég komolyan fejleszettek (1.5-2 évente major verzió), aztán leültek, és most próbálnak kapaszkodni nem túl nagy sikerrel. IE6 gyakorlatilag egyeduralkodó volt, és ha nem állnak le akkor a teljes web-et windows alá terelhették volna ahogy abban az időszakban irdatlan mennyiségű intranetes fejlesztés IE only volt.
    Ma az FF jó brand, és aki olyan alkalmazást fejleszt ami nem megy FF-en az tökön is lőheti magát, miközben IE-re az esetek 90%-ban mondhatom, hogy "az IE ilyen", és a megrendelő együttérzően bólint (nem is érdekli milyen verzió) ... max. azt mondja, hogy "azért ezt meg kell oldani", de a határidőt már ő tolja el. Még az MS-nek is ki kellett adni a Silverlight-ot FF-re, hogy a fejlesztők ránézzenek.
  • BlackRose
    #67
    Mai szemmel, mai hardveren igen, akkori szemmel az akkori hardveren ha lehetett is csinálni jobbat az annyira drága lett volna, hogy nem lehetett volna eladni.

    Nem szabad elfelejteni, hogy egy 286-os CPU szegmentált memóriacímzésel jött és sok más hátránya is volt neki, 386 jobb volt, 486 szintén, Pentium még jobb, de a kompatibilitás nélkül nem lehetett volna semmit sem elérni OS területen. Az igazság az volt, hogy még ki nem jött a Win95 (és még sok mindenben utánna is) a Pentium CPU (vagy a 486, 386 stb.) nem csinált semmi mást mint utánozta a 8086-ost csak nagyobb sebeséggel. Ha figyelembe vesszük ezeket a dolgokat akkor nem lehetett semmit. Maga a Linux is 386-ra lett megírva és nem volt semmi kompatibilitási követelmény a 286 és 8086 iránt, a DOS és Win3.x programok iránt, ha ez lett volna akkor a Linux is sokkal gyengébb termék lett volna. A Microsoft az NT-vel hagyta maga mögött ezeket a történelmileg örökölt hátrányokat de csak az XP-vel jött tiszta területre.

    Sajnos elkövettek egy-két komoly hibát (amiért maga a Microsoft és a számítástechnika megboldogult legendája Jim Gray is sokszor elnézést kért: REGISTRY) a modern Windows még csak ettől szenved (volt még .dll hell is, de annak már vége) a registry-től viszont nem olyan könnyű megszabadulni. Másik hátrányai a Windows-nak amit nehéz kiküszöbölni, hogy amikor megszületett az architektúra a biztonság nem volt fontos (nem voltak a gépek az Interneten), nem kelett nagyon multiuser dolgokkal sem foglalkozni ezért van az, hogy általában minden Administrator account alatt működött, stb. ezek a dolgok inkább a körülmények és a PC történelmi architektúrája miatt voltak mert nem volt akkor szükség és felesleges lett volna a gép teljesítményét csökkenteni és a szoftver árát növelni.

    Ez a valóság, semmi sem tökéletes, főleg akkor ha te vagy az aki elsőnek csinálja (nem mondom, hogy az MS találta ki, de a micro-számítógép (PC) piacon ők voltak általában az elsők akik valamit implementáltak). Volt mégegy cég aki egy hasonló piacon volt jelen (és most is) az pedig az Apple volt, az Apple is hasonló betegségektől szenvedett, a MacOS sem volt semmivel sem jobb a Windows-tól annak idején (esetleg egy picit jobb volt a kezelő felülete), és mind az úgy, hogy saját korlátolt tarkaságú hardver volt alatta, ami a Microsoft-nak nem volt megadott, a Windows számtalan féle és gyártmányú hardveren futott és fut ma is.
  • Alfa Of NS
    #66
    "ettől függetlenül ha olvastál/tanultál egy kis stratégiai menedzsmentet, akkor tudnád, hogy minden cég arra törekszik, hogy pozitív eredménnyel zárjon az x időközönkénti mérlegen"

    Persze. Ha te is tanultál ezt-azt akkor tudhatnád, hogy sok cég hagyja, hogy a kuncsaft károsuljon, ha azzal kevesebb kára van, mint a hibák kijavításával.
  • Alfa Of NS
    #65
    "Ami a Windows-ot illeti, kb. 1998-ig NEM LÉTEZETT jobb és stabilabb OS PC-re "

    De épp ez a probléma. Hiába nem volt más, a Win akkor is úgy volt kaki ahogy volt. Hát szétesett alattad. A biztonságot hírből se hallotta. Választása pedig nem volt a felhasználónak.

    Az IE6-ot meg miért ne fejlesztette az MS? Ja hogy nem volt konkurencia?

    Az hogy az MS üzletileg sikeres az való igaz. Csak sajnos ez nem feltétlenül jelent jó dolgokat.
  • BlackRose
    #64
    A Chrome JavaScript engine elképesztő, ha véletlen még nem volt alkalmad ezt kipróbálni akkor előre:

    http://www.chromeexperiments.com/

    Az én esetemben a Firefox3.5 a fő böngésző, de a fejlesztéseimet persze rendszeresen kipróbálom IE7-ben, IE8-ban, Safari4-ben és Chrome2-ben (sajnálom az Opera rajangókat de az kimarad).
  • Epikurosz
    #63
    Nos, én - mint említettem pár napja használom a Google Krómot, de máris jobban szeretem, mint a Mozilla Firefoxot. Gyorsabb, nincs annyi homokórázás. Az FF-em szerintem azért lett néha bosszantóan lassú, mert rengeteg kiegészítőt telepítettem hozzá: Yahoo eszköztár, Google eszköztár, Accessibar, Adblock, szótár, valutakonvertáló, könyvjelzőkezelő (Xmarks) stb. stb. Ezek meg gondolom állandóan kikukkantanak, megnézik van-e frissítésük, stb. Nagyon idegesítővé vált az utóbbi időben.
    A Krómmal most boldog vagyok. :-)
  • BlackRose
    #62
    Volt Netscape ami jobb volt az IE 3.0-ig, aztán a 3.0 megette, a Mozilla egy probálkozás volt javítani de sikertelen volt addig még ki nem vált a Firefox csapat és nem dobta el a kód óriási részét... de ez már történelem. Az igazság ott van, hogy az IE3 és IE6 között nem volt az IE-től jobb böngésző (a Microsoft megnyerte a böngészők háborúját = Netscape vs. IE), aztán jött a Firefox és az Opera is kezdett komolyan fejlődni... és az IE elkezdte veszíteni részesedését mert már nem volt a legjobb (és veszíti is a mai napig, pedig az IE8 már nem rosszabb mint a Firefox, kicsit más de nem rosszabb). Végül megemlíteném, hogy én Firefox-ot használok már néhány éve de fejlesztő létemre használnom kell néha az IE-t is.
  • Major
    #61
    Erre megfelel tökéletesen egy dos is :)
  • Major
    #60
    Én teljesen egyetértek BlackRose-val, hiszen magam is végigjártam ezt szamárlétrát, ettől függetlenül ha olvastál/tanultál egy kis stratégiai menedzsmentet, akkor tudnád, hogy minden cég arra törekszik, hogy pozitív eredménnyel zárjon az x időközönkénti mérlegen. A te gondolat menetedet továbbvíve pl. milyen jogon "uralkodó" cégcsoport a a vw a járműiparban stb. stb el lehetne ezen filozofálni, hogy milyen gonosz dolog ez a kapitalizmus.

    Másrészt ez szabvány nem szabvány téma egy kicsit zavaró.
    Mi is az a szabvány? Mitől szabvány egy szabvány? Mikor beszélhetünk arról hogy el van fogadva egy szabvány?

    Ha nekem van egy termékem ami mondjuk pl. 95%-ban uralja a piacot és abban nem vezetem be a másik által megalkotott szabványt, akkor nem beszélhetünk szabványról...

    FF-ről annyi a véleményem hogy ez egy agyonhypeolt termék, amit kiváló szakemberek vitte be a köztudatba, innentől kezdve "természetesen", az MS-nek is muszáj volt egyes szabványokat berakni, hogy ne maradjon ki a sorból.
  • Epikurosz
    #59
    1280x800 (notebook)
    A Vistában a betűtípus nagyra van állítva (120 dpi).
    Egyébként, amit ebbe a szövegmezőbe írok az szép nagy betűkkel jelenik meg, de miután elküldtem, és bekerült a hsz-ek közé, ott már kicsi a betűméret.
    Na, mindegy, nem részletezem, nagy a katyvasz e téren. A honlapszerkesztők megadnak egy betűméretet, az operációs rendszerben beállíthatsz egy másikat, a böngészőben megint egy harmadikat, ráadásul még zomolhatod is az oldalt, de nekem soha nem tökéletes az élmény. Ha egy portálra optimalizálom, nem jó egy másikra stb. Idegesítő.
  • Ferrer
    #58
    A Linux már bizonyított! Szegden példáué jó szolgálatot tesz a buszok hirdetéseit tároló szg-k operációs rendszereként. Bár egyszer láttam lefagyva is :)) Jó lenne, ha egyszer majd a linux elérne akkora felhasználást, mint a Firefox. Ez utóbbi az open source nagy úttörője volt szerintem. Csak ugye ehhez az kéne, hogy ne legyen "házi tákolmány" hatása már első beindításnál.
    A jelek szerint a Google főleg a netre akarja építeni a rendszerét, de szerintem ettől még valami nagyon ütős dolog fog összejönni, ami be is indíthatja a linux rendszerek elterjedését.

    BlackRose: Nem volt IE helyett jobb? Netscape - Mozilla? Velük mi van? Kár, hogy ezeket nem ismerték elegen. Emlékszem, nekünk is fel volt rakva a Netscape az iskolai gépekre, de nagyon idegennek tűnt.
  • BlackRose
    #57
    Most komolyan, te mikor ültél először gép elé? :)

    "Internet Explorer 6 was released on August 27, 2001"
    "Firefox 1.0 was released on November 9, 2004. Firefox 1.5 was released on November 29, 2005. Version 2.0 was released on October 24, 2006"

    Ha a Firefox 1.0 is számoljuk (pedig nem kell, mert nem volt még annyira jobb mint pl. az 1.5 vagy a 2.0 (amely igazán hozta a Firefox piaci előtörését)) akkor is az IE6 már kihalt dinoszaurusznak számított :) mert ugye 3+ évre jött az IE6 után. Az IE6 amikor megjelent NEM VOLT SZAR, sőt nem létezett semmi ami jobb lett volna soha előtte és akkor sem. Az idő persze múlt, az MS nem fejlesztett a Mozilla pedig igen és egy pontban az IE6 már nem volt a legjobb aztán pedig már nagyon is lemaradt a Firefox után. Ha valami szoftvert hasonlítasz egymáshoz nézd meg, hogy legalább egy évben jöttek e ki és nem pedig egy virtuális 2 generáció van köztük (általában 18 hónap szokott lenni a normalis generáció különbség a szoftveriparban de néha akár 1 év is lehet).

    A többi amit mondtál... ezt üzletnek nevezik, építsz valamit, próbálod minnél jobban értékesíteni és a bevételt befekteted a további fejlesztésbe, marketingbe, további piacok meghódítására stb. A felhasználóknak ha nem lett volna jó akkor nem vették volna, nem tudom te milyen algoritmus szerint működsz, de én csak az adót fizetem úgy, hogy muszáj minden mást csak akkor veszek meg ha előnyöm lesz belőlle. Mindenki igy teszi. A felhasználók produktivitása érezhetően megugrott, képeségek is stb. Már többször elmondtam, én olyan vagyok aki a szoftvert nem osztja open source-ra (vagy non-Microsoftra) és proprietary-ra, mindkét szoftvernek megvan a helye a világban és egyik sem létezhet nagyon a másik nélkül.

    Ami a Windows-ot illeti, kb. 1998-ig NEM LÉTEZETT jobb és stabilabb OS PC-re (a Linux még gyerekcipőben járt annak idején és nem volt nagyon használható), más cégek nem is próbáltak meg OS-t csinálni (az OS/2 is a Microsoft munkája volt óriási mértékben), nekem elhiheted én mindég minden szart kipróbáltam, a Linux-ot is az elsők között kezdtem el használni még 1996-ban (RedHat Linux 3 - Picasso) de még előtte is játszottam a Slackware-val, és még ez előtt is egy úgynevezett Coherent UNIX-al (PC-re való "UNIX"), OS/2-vel is és nem csak a Warp4-el hanem kb. mindegyikkel előtte (még most is itt van egy öreg Olivetti gép a "múzeumomban" OS/2 1.3-al. Előtte volt a gépeimen MS-DOS (minden létező verzió), PC-DOS, DR-DOS sőt olyan dolgok is amelyekre ma már majdnem senki sem emlékszik, mint pl. a GEM a ViewMAX vagy a DESQview... a Win 3.0 mikor kijött fantázia volt, a Win95 még jobban, a Win98 már nem mert akkor már létezett NT4.0 :) de az is a Microsofté volt. Szóval ha nekem akarsz magyarázni az OS-ek es általában a szoftver történelemről akkor jól gyűrd fel... mert én nem csak olvastam, hanem dolgoztam is majdnem mindenel ami valamit is jelentett a piacon a 80-as évek közepétől a mai napig.
  • Alfa Of NS
    #56
    Most lényegében végigvezetted, hogy az informatika különböző szektoraiban az MS hogyan használta ki, hogy egyeduralkodó a piacon. Ezt mintegy természetes folyamatnak itéled, pedig éppenhogy az MS-nek célja volt, hogy ezt az egyeduralmat fenntartsa. Ő abból él, hogy az emberek kénytelenek Windows venni és Office-t. Mert amíg ezt teszik addig az MS-nek rengeteg pénze van és addig a nagyobb erőforrások okán fel tudja venni mindenkivel a versenyt. Csakhogy ez nekünk felhasználóknak egyáltalán nem jó, mert a mi pénzünkből teszi ezt. Ráadásul az XP-ig megbízhatatlan és nem biztonságos oprendszert voltunk kénytelenek használni. Az IE is azután fejlődött igazán, amikor már az IE6 annyira rossz volt, hogy a Firefox sikert tudott elérni. A szabványoktól való eltérés pont azt okozta, hogy a versenyfeltételeket a maga javára módosította, ezzel csökkentve a versenyt. De épp ezt mondtam az elején, hogy nincs igazán verseny. Addig nincs, amíg az egyik versenyzőhöz kénytelen igazodni a többi. Megfelelő szabványok kellenek és azok betartása, mert addig objektívek a feltételek és tényleg a jobb győz. A böngészőknél óriási szerencsénk van, hogy egyszerre lett az hogy az IE6 elég rossz lett a Firefox meg elég jó, így át tudta törni némi hypolás után az alacsony elterjedtség falát az FF, és most már a többi böngészőt is hozza magával. Én mostanában tértem át pl Safarira. Érezhetően gyorsabb, mint az IE8.
  • fourgee
    #55
    Ó, jó kis OS/2 Warp4. Fejlesztési neve meg Merlinvolt. Az IBM már 1996-ban kidobott egy stabil operációs rendszert, amiben megbízhatóan működött a hangvezérlés, ráadásul a beépített szövegszerkesztőben a diktálás úgy működött, hogyha egy szót többféle képpen is le lehetett írni (pl. a for meg a four), akkor a szövegkörnyezet alapján kitalálta hogy melyik a helyes.
    Mondom, 1996-ban.

    Aztán az IBM a szokásához híven elkövette az újabb baklövést. Volt egy aktív OS/2-es "rajongó csapat", akik önkéntesen fejlesztették volna tovább, de az IBM nem engedélyezte nekik. Pedig lett volna egy fasza oprendszer, ami futtatta volna az OS/2-es, Win32-es és Linuxos programokat...

    Azért megnézném azoknak a fejét, akik ezeket a döntéseket hozzák. Meg azok fejét is, akik a Xeroxnál a 70-es években azt mondták, hogy a grafikus felhasználói felületnek meg az egérnek nincsen jövője :D
  • BlackRose
    #54
    Ez esetenként igaz, de én itt azt akartam mondani, hogy a Microsoft mindég úgy foglalta el a piacot, hogy jobb terméke volt mint a versenytársaknak még akkor is ha előnye volt a piacon, egy feltételes eset van amelyben ez esetleg nem volt igaz, az pedig az OS/2 amely annak idején fejletebb OS volt mint a Windows, de az MS a Windows-ra öszpontosított mert megromlott a viszonyuk az IBM-el azokban az években (persze nem szabad elfelejteni, hogy az OS/2 kódjának is döntő részét az MS irta az IBM-nek (mint közös project)).

    Egyetlen egy másik kivétel sincs amikor a Microsoft a versenytársaitól roszabb termékkel győzött volna, a Word is jobb lett mint a Wordperfect (és használhatobb) az Excel is túlszárnyalta a Lotus-t, a Visual Studio termékek is a Borland-ot (évekig Borland fordítókat/IDE-ket használtam, addig még nem lett a Visual sorozat jobb), az NT/2000/...AD is a Novell-t, az IE is a Netscape-ot stb.

    Hülyeség, azt állítani, hogy rossz termékekkel foglalták el a piacot mert a Windows előnyt adott nekik, ezt az előnyt általában csak már az elfoglalt piac megörzésé használhatják de azt is elég gyengén.
  • gkalcso
    #53
    > szóval ha csinálsz jobb terméket mint az MS akkor pont úgy veszítik a részesedést mint mások
    És a helyzeti előnnyel mi van? Nem jobbat kell csinálni, hanem sokkal jobbat. IE handicap-el indít bármelyik másik böngészővel szemben.
  • BlackRose
    #52
    Nem tudom te mikor érkeztél a netre, de én még Netscape-al neteztem majd 15 évvel ezelőtt Windows 3.11-ről... és az IE-nek semmi köze nem volt a Windows-ba integrálódásal, az IE 3.0 volt az első használható IE, addig a kutya sem használta (lehet, még Bill Gates sem). 1999 elején ami több mint 3 évre az IE Windows-ba való integrálodása után is a Netscape még 50% körüli piaci részesedésel rendelkezett. Az IE 3.0, 4.0, stb. azért terjedt el mert sokkal jobb volt mint a Netscape, éppen úgy mint ahogy ma a Firefox is legalább olyan jó mint az IE8, ha nem jobb... és azért eszi az IE részesedését, pedig ugye az IE most is a Windows-ba van integrálva... szóval ha csinálsz jobb terméket mint az MS akkor pont úgy veszítik a részesedést mint mások, ha viszont rosszabb a terméked mint az MS terméke akkor te fogsz veszíteni.

    Vagyunk olyanok akik végig is éltük ezt a történelmet és tudjuk, hogy volt, és nem az érzelmek (gyűlölet és alaptalan remény) az és valami média duma ami szerint formáltuk meg a véleményünket.

    A .NET Framework viszont szintén first class product, a Java sok amindenben háta mögött jár (mondom ezt mint olyan .NET fejlesztő aki a Java-ban is elég jártas - mondjuk 80% .NET, 20% Java az elmúlt 5-6 év során az én esetemben).

    A .doc de facto szabvány volt és most is az (gazdaság, piac, valós világ), az ODT viszont politika... nem mondom, hogy az ODT nem jó, de ha elismered a privát tulajdonjogot (a civilizáció alapját) akkor a Microsoft-nak megvolt minden joga, hogy a saját termékébe a de facto szabványt kövesse tovább, még akkor is ha másoknak nem tetszett. Különben a Microsoft esetében a legkevésbé érvényes a lock-in (főleg az elmúlt néhány évben), probáltál már Oracle, IBM, SAP, stb. termékeket... a Microsoft majdnem Richard Stallman vagy Linus Torvalds ezekhez képest... :)

    Ami az IE6 és elődjeinek gondjait illeti... az IE 95% részesedést mondhatott magáénak amikor az IE6 megjelent, most komolyan ha az IE nem csak egy browser hanem A BROWSER, akkor ti odafigyelnétek a W3C szabványaira, vagy mint a piac megkérdőjelezhetetlen uralkodója a dolgokat, úgy implementálnátok, hogy jól műköjön és olcsó legyen (a szabványok implementálása nem ingyenes, fejlesztésbe kerül, ha nincs szükség valamire és te fizeted akkor bolond vagy). Az IE7, 8 azért követi a szabványokat jobban, mert muszáj volt, már nem 95% a részesedés, már léteznek komoly versenytársak (Firefox, Safari, stb.) és most már nem lehet, Microsoft szabványokkal browsert gyártani, most már muszáj W3C szabványokkal...

    A szoftverfejlesztés realitásairól komolytalan beszélni akkor ha legalább amatőr szinten nem vagyunk tisztában azzal, hogy valójában mi is a szoftverfejlesztés és, hogyan is kerül a gépünkre egy szoftver, milyen hosszú és komplikált és drága útat kell megjárni, hogy egy ötletből egy tervből működő termék legyen, olyan amelyik kielégíti a felhasználókat és elvégzi az elvárt feladatokat.
  • vaddiszno
    #51
    ennek a bacsinak meg tokmindegy az egesz mert o ugyis egy rakas penzt kap es kozbe kieli a szereplesi vagyat is.
  • vaddiszno
    #50
    A pdf mellett kene kicsit eroltetni egyeb open formatumokat es vmi Lin distrot pontra tenni es akko par ev alatt az ms igazi konkurenst kap.
  • vaddiszno
    #49
    Google Doc/Apps bongeszon keresztul
  • vaddiszno
    #48
    Android Live, le lehet tolteni es probalni!!!!!!
  • chuky123
    #47
    "nem tudják rendesen tördelni az oldalt úgy tördelve a sorokat, hogy ne legyen szükség vízszintes görgetésre.
    Nálam ez minden böngésző próbaköve!"
    Már ne haragudj de te mien felbontáson használod a pcédet 640x480 ba?
    mert ott tényleg kell visszintesen is görgetni az oldalakat. Nagyobb felbontáson már nem kell. Mobilokon meg természetes a kijelző mérete miatt.
  • capas
    #46
    Es akkor kijon a Google Króm es a terroristak kezebe kerul min minden mas
  • sedward
    #45
    Egyetértek, az MS csak a helyzeti előnyéből él. Emlékszem még arra, amikor kijött egy új Office (jó régen) és nem tudta menteni xls fájlokat a régi formátumában. A nagyfőnök kapott egy új laptopot, amin új Office volt. Írt egy dokumentumot és itt senki sem tudta olvasni. Nem is tudták átkonvertálni, ezért venni kellett a kisebb főnököknek is új Office-t, majd a beosztottakkal volt ugyanez a probléma, végül mindenkinek új kellett...

    Egyébként ha egy hiba van a Firefox-ban mondjuk, akkor elismerik és javítják. Ha az Explorerben van egy iszonyú súlyos hiba, mondjuk nem kezel átlátszó PNG fájlokat, akkor letagadják hogy hiba, azt mondják, hogy arra nincs szükség és nem javítják 5 évig... Tegnap is IE-ben javascript-tel szenvedtem, mert a dolgok felét nem csinálták meg, ezért úgy megírni valamit, hogy IE-ben is fusson 2x-3x annyi idő.
  • JeD
    #44
    Igazából nagyon régen nem találkoztam olyan oldallal, ahol vízszintesen görgetni kell. Legalábbis fullscreenen :)

    Gondolom ott a gond, hogy a böngészők igyekeznek a HTML író szándékát tiszteletben tartani (hogy mi milyen széles legyen). Szóval szerintem nem "nem tudják", hanem nem is akarják, de én ezt nem érzem problémának desktopon. Ha te igen, adj le valami feature requestet a kedvenc böngésződhöz. Csak aztán kikapcsolható legyen :)

    Mobilon nyilván más a helyzet, és szerintem ha tényleg jó az Android megoldása, akkor úgyis le fogják másolni.
  • Epikurosz
    #43
    Namármost, amit a Google Krómban sem szeretek meg eddig egyetlen böngészőt sem találtam, ami ezt a problémát megoldotta volna: nem tudják rendesen tördelni az oldalt úgy tördelve a sorokat, hogy ne legyen szükség vízszintes görgetésre.
    Nálam ez minden böngésző próbaköve!
    Mobilokon is.
    Most olvasom egy indexes cikkben, hogy a HTC-s Android ezt milyen jól megoldotta.
    Sajnos ez nincs megoldva sehol máshol rendesen.
    Sem itt, a Vista alatt futó IE, FF, Chrome böngéstőkben, sem a mobilos Symbian alatt. Pedig egy alap, egyszerű problémáról van szó.
  • A1274815
    #42
    "... úgy fél ..., mint Gyurcsány a hazugságvizsgálótól."

    Ne túllozzunk, ő nem fél tölle, valamint veleszűletett képessége, hogy bármikor átrázzhatja a hazugság vizsgálókat.
  • Alfa Of NS
    #41
    Ha két féllábú ellen elindulsz egy futóversenyen az csak papíron verseny. Verseny akkor lenne, ha a platformfüggetlenség meg lenne oldva az alkalmazásoknál, de ez nincs így. És a Microsoft mindent el is követ, hogy ne is legyen így. A Micrsoft abból él, hogy ő van elterjedve és nincs platformfüggetlenség, ezzel rá tudja kényszeríteni a saját megoldásait a piacra. Nézd meg, hogy hányszor tett vagy próbált tenni keresztbe a fejlődésnek az MS. Az Internet Explorer azért terjedt el, mert a Windows volt az elterjedt oprendszer és integrálta abba. A Java terjedésekor rögtön manipulálni akarta dolgokat, úgy kellett a bíróságnak rácsapnia Bill Gates kezére, hogy ne matasson már a Java-ban. Erre kitalálta a .Net-et. Az irodai alkalmazások terén a .doc-ot kényszerítette a piacra. Megjelent a ODF, rögtön saját szabványt talált ki. Az MS úgy fél a valódi piaci versenytől, mint Gyurcsány a hazugságvizsgálótól. Mert pontosan tudja, hogy senki nem venné a méregdrága szoftvereit ha van helyette ingyen vagy filléreké kielégítő megoldás.
  • sedward
    #40
    "A windows-nak az az elönye hogy bármi jut eszembe hogy ezt vagy azt akarok csinálni a gépen, arra pár perc kereségésel biztos találok vmi programot, s még pár perc keresgéléssel még "okositott" verziót is legyen az 1$ vagy 2000$-os program. Na majd ha ezt fogja tudni valamelyik másik operációs rendszer akkor talán tehet gondolkodni a váltáson :D"
    Én Linuxon dolgozom, jókat röhögök ezeken, sok amúgy Linuxon egyszerű dologra ami munkám közben felmerül Windows-on csak fizetős megoldás van. Nagyon sok különböző dolgot kell megoldanom nap mint nap, és évek alatt még nem volt olyan amihez Windows vagy emulátor kellett volna, kivéve a weblapok tesztelése az Internet Explorerek alatt...