79
  • GLewy
    #39
    A gazdasági válság meg a spórolás az bakfitty, igaz?!
  • A1274815
    #38
    Sőt! Ha gondolja még szerintem össze is dobbnánk neki egy háromhavonta járó, hajó útra a Csendes óceán közepére, egy szigetre.
  • B0nFire
    #37
    Matula Lukaski=Vantulok=vajon kiki=hottold, már aggódtam, hogy nagyon el vagy tűnve, de látom, élsz és virulsz. Te! Nem akarsz elmenni mondjuk nyaralni egy kicsit? Mindegy hová, csak ne legyél internetközelben úgy őszig, kábé...
  • Ferrer
    #36
    Developers, developers, developers!
  • levente68
    #35
    Bizony, az a gond, hogy sokan nem ismerik a MS valóban stratégiai döntéseit, pár fikázó azt se tudja, milyen zseniális módon érte el a kezdeti sikereit Bill Gates!

    Tájékozódni érdemes!!!
  • levente68
    #34
    Már megbocsáss, melyik Windows nem futott be, szerinted?
    Olvasd már el a néhány utolsó írást, no meg a cikket is, amit belinkeltél, aztán az ottani hsz.-eket is.

    Szeretnék én annyira nem be nem futott lenni, mint akár a legkevésbé befutott Win...
  • BlackRose
    #33
    Verseny van, létezik Linux, OSX, Solaris, stb. és nincs monopolhelyzet hanem oligopolhelyzet van. A Microsoft előnye, hogy a legelterjetebb OS (a Windows) az ő terméke. De ezt nem a marslakóktól kapta ajándékba, ez évtizedek munkájának és stratégiai döntéseinek eredménye. Nem szabad elfelejteni, hogy mindezt úgy érte el, hogy egy apró kis cég volt a nagyok között (IBM, DEC, stb.) Szóval ideje elismerni a Microsoftnak, hogy ha nem gyárt le olyan terméket amely elég jó (akkor amikor más nem igen gyártott semmit, bár nem a kis és közép piacra) akkor nem lenne ott ahol jelenleg van.

    Persze most már rájött, hogy az "elég jó" nem elég a sikerhez, mert most már valós versenytársak vannak a piacon, ezért is változott meg az elmúlt években az MS szoftver minősége pozitív irányban, stabilitás, biztonság, stb. össze sem hasonlítható a 80-as és 90-es évek Microsoft termékeivel. A lényeg, az, hogy hibákat ugyan elkövetnek ők is, de senki sincs a földkerekségen a softver iparban aki olyan dolgokra képes mint a Microsoft, sem mennyiségben és minőségben sem (olyan komplexitású szoftver esetében mint amilyen az ő konyhájukból ered). Egy olyan cég amelynek megvan a tőke, megvan a kapacitás, megvan a képesség és megvan az akarat és a végén megvan az előny amit az évek során felépített... lehet ilyen ellen győzni? Nézd meg a termékpalettájukat és, hogy milyen gyorsan fejlesztenek az elmúlt időben és mennyire magas minőségű kód jön ki a Longhorn reset után. Azelőtt Béta, Béta2, RC1, RC2, RC3... és az RTM bugos volt, most jön egy Béta egy RC és más általában az RC minősége sokkal magasabb mint azélőtt az SP1 volt (az RTM-ről nem is beszélve).
  • Matula Lukaski
    #32
    Milyen kár hogy A Windows 7-et is átugornák a vállalatok.

    http://www.sg.hu/cikkek/68554/a_windows_7_et_is_atugornak_a_vallalatok

    Nem gond.. majd talán a Windows 8 befut !
  • jocco
    #31
    A windows-nak az az elönye hogy bármi jut eszembe hogy ezt vagy azt akarok csinálni a gépen, arra pár perc kereségésel biztos találok vmi programot, s még pár perc keresgéléssel még "okositott" verziót is legyen az 1$ vagy 2000$-os program. Na majd ha ezt fogja tudni valamelyik másik operációs rendszer akkor talán tehet gondolkodni a váltáson :D
  • Alfa Of NS
    #30
    A Microsoft egyik legnagyobb erőssége, hogy nincs verseny az operációs rendszerek piacán és ő van monopolhelyzetben. Pont.
  • levente68
    #29
    Egyet ne felejtsen el senki: olyan előnyre tett szert a Microsoft, hogy a közeljövőben nem kell bukástól tartaniuk, persze hátra sem dőlhetnek, de nyugi, nem is fognak.
    Nem vagyok MS fan ettől, tehát nem kérek támadást, egyszerűen ez így van, be kell látni és kész.
  • Bith
    #28
    "...de hogy a user (hátmég vállalati user) minden adatát és kommunikációját egy multinak adja az nonsense."

    Na ezért néztem furcsán, mikor láttam ezt a Virtualoso reklámot a TV-ben (ami már itt is fent van sajnos). Kecskére káposztát...
  • levente68
    #27
    Az ugyan bizonyos, hogy jól hozott a konyhára a Vista, de nem kevesen hőköltek meg miatta és ez kihat a W7 fogadtatására, ez a gond.

    Az XP-t bukásnak ítélőkön jót nevettem...
    Nem lesz bukás a Win7 sem, kapaszkodjatok!
  • Sanyix
    #26
    Szerintem a vége szeptemberben van. Tudnod kéne, hiszen neked is kell készülnöd az évnyitóra, mert szavalóverseny lesz :)
  • Major
    #25
    Áruló :) A 10-es bétában van már magyar helyesírás ellenőrző ;)
  • Bith
    #24
    Akkor ezeket a hozzászólásokat mivel írtad, hogy hemzsegnek a hibáktól?

    Egyébként én FF-ot használok, de ebben is kikapcsoltam mert zavart csak.
  • BlackRose
    #23
    Vista = kb. 400 millió értékesített licensz = kb. 20 milliárd dollár színtiszta profit... ekkora bukást kívánok én mindenkinek (és nem szabad elfelejteni, hogy az állam is keresett rajta legalább ennyit = adó).
  • Vantulok
    #22
    aggódnia mindössze amiatt kell, hogy a Vista csúfondáros bukása után, most a ráépülő Win7 is csúfondárosan meg fog bukni.
  • Balintos
    #21
    Amíg az iskolákban Windows-t tanítanak nem kell aggódnia
  • FoodLFG
    #20
    Bálmer egy majom, de bírom az arcát a kis köcsögnek.

    google os-ről pedig tényleg nem sokat tudunk, szóval majd ha kijön...
  • BlackRose
    #19
    Inkább azon gondolkodnák el amit Steve szintén mondott ezen a konferencián az pedig a következő: "Semmi ami tényleg fontos lesz az elkövetkező 5-6 évben nem olyan dolog ami még nem létezik most és amiről már nem tudunk, és semmi lényeges változás sem történik 6-12 hónapnál gyorsabban ez pedig éppen elég idő, hogy alkalmazkodjunk a helyzethez."

    Ugyanakkor még hozzátenném, hogy az MS most teljes erőre kapcsolta a gépezetet (ettől kell félni de nem csak a Google-nak - talán annak kell legkevésbé - hanem a többi konkurensnek), mert Steve azt is elmondta, hogy nincs gazdasági fellendülés (és nem is lesz), hogy a gazdasági visszaesés valós és csak kemény munkával viszonylag hosszú idő kell, hogy elerje azt a szintet ahol volt, hogy nem lehet többé kölcsönből növekedni hanem a produktivitásra kell összpontosítani. Nem az fog számítani, hogy ki mekkora (mint eddig) hanem az, hogy ki mekkora és ki mire képes, és az MS nagy, nagyon nagy és sokra képes, termékpalettája, partnerei, fejlesztői és saját maga olyan dolgokra képes amilyenre nem igen képes más cég.

    Most itt nem akarom a Microsoftot dícsérni, vagy elsötétült elmével éltetni (mert ez nem a célom), hanem rászeretnék világítani a valóságra, egy dolog az érzelmekkel táplált remény és gyűlölet és más dolog a valóság. Steve nem fél a Google-tól (és a ChromeOS-től sem) de biztos vagyok benne, hogy még a közönség előtt egy jót nevetett, addig komolyan foglalkozik a cégét esetleg érhető veszélyekkel is és lehetőségekkel is. Nem azért ül ott ahol öl, mert egy hülye faszi akinek szerencséje volt az életben, hanem azért mert azt amit eddig csinált ha néhány hibával is de jobban csinálta mint akárki más.
  • Tojesz
    #18
    Ez az ember egy állat :D
  • homeless
    #17
    Persze, hogy nem tart, mivel ez nem is a windows vetélytársa lesz, hanem valami egészen más. Ha a google meg akarná szorongatni az ms-t, akkor az ubuntu mögé állt volna és elkezdtek volna ezerrel fejleszteni, és keményen pénzelt reklámkampánnyal ~5 év múlva egy elterjedt os-t hozhattak volna össze. Ennek az os-nek csak az a célja, hogy még több adatot gyűjtsön a google.
  • duke
    #16
    "Véleménye szerint nem kell nagy versenytől tartaniuk ezen a téren, ezt pedig több érvvel igyekezett alátámasztani."
    Annak idejen a linuxrol is hasonlo modon nyilatkoztak,aztan mostmar a masodik oprendszeruk bukik meg.Mert ugy nez ki a vista utan a W7 is nagy bukta lesz.
  • Epikurosz
    #15
    Akkor is Króm!
    és gúúúgel!
  • NEXUS6
    #14
    Pedig az Nagyon karaj!
    Feltétlenül próbáld ki egyszer!

    Kár hogy utána mindig újra kell regelni!
  • strogg
    #13
    jo, majd akkor irogassunk hülyeségeket, ha már van chromeOS. mert egyelüre senki nem láttott semmit, és nem is nagyon tud semmit. Ez érvényes rátok, ráám, ballmerre, és a réészvényesekre is.
    Szóval ok a hype, de egyelöre az sem világos, hogy valójában mit hypolunk.
  • Kheller
    #12
    na most aztán csúnyán megzuhant a microsoft részvények ára, a google pedig az egekbe csapott.
    Ja mégsem: MSFT vs GOOG

    Hány éves vagy bakter. Vigyázz, mindjárt vége a nyáriszünetnek és kezdődik az iskola!
  • [HUN]FaTaL
    #11
    Arról a két fogatlan, kocsmahaverodról beszélsz, akik egyáltalán már láttak számítógépet?:D
  • SCaine
    #10
    mi sem tartunk a Windows 7-től, különösen nem úgy, hogy idézem :

    A Windows 7-et is átugornák a vállalatok.

    http://www.sg.hu/cikkek/68554/a_windows_7_et_is_atugornak_a_vallalatok

    Ez a nagypofájú büdös köcsög Ballmer, pedig megint meg fogja szívni, mint az iPhone esetében is megszívták, én pl. csakazértis ki fogom próbálni a Chrome OS-t , és a Win7-et pedig senkinek nem fogom ajánlani és le fogom törölni minden kliensem gépéről végleg.
  • Rexhawk
    #9
    "semmilyen szolgáltatást nem nyújt a usernek, tehát kénytelen vagy minden adatodat a googlenek adni,"
    anyukád nem mondta, hogy részegen ne írogass a fórumba
  • Sanyix
    #8
    CS.N.T.K.K!
  • Sanyix
    #7
    "Steve Ballmer nem tart a Google operációs rendszerétől" ergo fosik mint egy galamb :D
  • Alfa Of NS
    #6
    "Ha google is kiad egy 501. linux disztribet"

    Izé, az 501-dik disztribúciót a Levis adja ki
  • Kheller
    #5
    Ehhe, a linux fanboyok megérezték a vér szagát. Ha google is kiad egy 501. linux disztribet, ami ráadásul egyetlen böngészőből áll és semmilyen szolgáltatást nem nyújt a usernek, tehát kénytelen vagy minden adatodat a googlenek adni, akkor most aztán tényleg eljön a linux desktop éve, mint 1998 óta folyamatosan

    De akinek ez kell, az használja csak egészséggel.

    A számitási felhőkkel meg nem kéne összekeverni. Azok per pillanat is elérhetőek, bérelhetőek akármilyen oprendszer alól, hiszen úgy még értelme is van, bizonyos különleges esetekben ezeknek van légjogosultsága, de hogy a user (hátmég vállalati user) minden adatát és kommunikációját egy multinak adja az nonsense.
  • NEXUS6
    #4
    Ja, amúgy Balmer egy hülye állat, és csak nehogy a terroristák a kezébe kerüljenek!
  • NEXUS6
    #3
    Nemtom, de a lenti két hsz bőven elég, hogy szkepticista legyek a gúglival kapcsolatban.

    Helyesírás ellenőrzést, egyéb szolgáltatásokat azért lassan alapnak lehet tekinteni egy bőngéző részéről. Az Operát is azért hagytam ott mostanában megint, mert ilyesmi alapvető dolgok hiányoznak belőle, igaz tele van egy csomó pluginnal, beépülő tétrisz, meg hasonló roppant fontos dolgok.

    Az "új OS" meg gyak egy újabb Linux disztro.

    Nekem ez még kevés hogy hanyattdobjam magam tőle.
  • Epikurosz
    #2
    Találjátok ki, hogy melyik böngészővel olvastam el ezt a cikket?
    Hát a Google Chrome-al!
    Épp most tértem át, miután kb. 1 hónapja kipróbáltam.
    A hagyományos böngészőknek az a rákfenéjük, hogy ahogy fejlesztik őket, egyre több csiricsáré kerül belőjük, és a végül lassúvá, lefagyóssá, használhatatlanná válik az egész. egy új cuccnak mindig megvan a maga egyszerű bája. (Leszámítva, hogy a Krómban nem tudok helyesírást ellenőrizni magyarul, egyelőre.)
  • Camouflage
    #1
    Be van szarva :) A ChOS ugyan csak egy ujabb GNU/Linux lesz, de talan az elso fontos lepes a Szamitasi Felhok iranyaba. Az persze meg kerdese, hogy jo lesz-e ez nekunk vagy sem. Abban a tekintetben mindenkeopp jo, hogy felhasznalokat terithet el a Microsoft termekektol. Es akkor most lehet anyazni.