1131
ntGRfNd.jpg
  • 0Fritz
    #1010
    #1009

    Van némi átfedés, de az azért vicces, hogy még az Orkok is tudnak a fénynél gyorsabban utazni az immatérium használta nélkül.
    Szóval az embereknek is be kéne gombázniuk, oszt mehetne a spuri.
  • Voltan
    #1009
    Ki ért velem egyet abban, hogy az Event Horizon film kvázi akaratlan WH40k film is egyben, és megmutatja, hogy az ostoba emberfaj felkészületlenül belépett az immateriumba?


    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2021.07.22. 02:12:30
  • 0Fritz
    #1008
    #1004

    Maga Hórusz bukása számomra teljesen értelmetlenül lett megírva a sorozatban. Mintha egy kisgyereket törtek volna meg és csináltak belőle hülyét.
    Viszont a "Háború a naprendszerben" fordítása egész sok költői hasonlatot tartalmaz, azokat szeretem.
  • Torzonborz
    #1007
    Köszi, megrendeltem aztán meglátjuk milyen :D
  • kiskorúbézoltán #1006
    A fordítás úgy általában az "egész jó"-tól a "katatsztrófa"-ig terjed. Utóbbi esetében hosszasan lehet elmélkedni egy-egy velejéig elbaszott résznél, hogy vajon mifasz lehetett az eredeti szöveg. Akárkik is fordítják, a rosszabbaknál néha azt gondolom, hogy lehet, hogy angolul tudnak, de magyarul biztosan nem.
    Összességében együtt lehet élni a dologgal, ha nem görcsöl rá az ember az időnként előforduló szar fordításokra akkor tisztes iparosmunkák.
  • Torzonborz
    #1004
    Sziasztok, WH40k könyvekből pl ezt a Horus Heresy sorozatot érdemes megvenni? Ez a Tuan saját kiadása, nem tudom a fordítás milyen lehet.
  • AndyWienner
    #1003
    Rebeka: az egyik regényben, amit én olvastam, két birodalmi gárdatiszt (konkrétan a Gaunt Szellemei regények 2. kötetében történt, a címszereplő Gaunt parancsnok és Rawne őrnagy, a másodtisztje, csak hogy kicsit népszerűsítsem ezt a sorozatot :P) elintézett kb. fél tucat orkot (a pontos adatokra már nem emlékszem, túl régen olvastam), persze voltak lőfegyverek mindkét oldalon és a gárdisták az eszüket is használták, főleg mivel két remek stratégáról beszélünk :)
  • kiskorúbézoltán #1001
    Nagyjából 12%. Mezei baka vs ork boy.
  • 0Fritz
    #1000
    Persze, amennyiben az ork éppen tüsszent, elcsúszik egy banánhéjon, a másik lábát pedig egy Squig rágcsálja.
    A nagy átlag fizikai erőben kicsit gyengébb, vagy egyenlő egy űrgárdistával. A méretüktől függ.

    Nem lehetetlen, hogy egy ember győzzön, de pénzt nem tennék rá.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.07.18. 12:28:02
  • [NST]Cifu
    #998
    A Kill Team egy újrázása a GW-től, hasonlóan a Space Hulk-hoz vagy a Necromunda-hoz, egy leegyszerűsített, "dobozból játszható" Wh40k folyomány, egy táblás játék (alapvetően) két játékosnak. Az alapdobozban egy Imperial Guard Death Korps of Krieg, illetve egy Orkz Kommandoz egység harcol egymással, és az egész játék alapja, hogy itt nem valami nagy volumenű csatát vívnak meg a játékosok, hanem egy adott célfeladat végrehajtása a feladat két kisebb speciális egység között.



    Később több frakció is csatlakozik, a honlap szerint például az Orkz Kommandoz mellett lesz külön "Zöldbőrűek" (Greenskinz) frakció, de lesznek űrgárdisták, Tau, Eldar, de még Kroot is.



    A játékszabályok le vannak egyszerűsítve, és alapvetően a rövid távú harcra (Close-Quarter Combat, CQC) koncentrál, így a közelharc és a rövid távú fegyverek, mint a lángszóró igencsak hangsúlyos elemek. Egy karakternek "csak" hat fő jellemzője van (Mozgás, Akciópont, Támadóérték, Védőérték, Mentődobás és Életerő, illetve a fegyvereknek van még egy találati értéke, sebzése és lőtávolsága (a Lasgun például keresztüllövi a teljes táblát). Ezen túl még lehetséges extra egyedi képességlapokat kiosztani, amelyek extra mentődobást, plusz Akciópontokat, stb. adhatnak.



    Az egésznek persze kellett adni egy hátteret, ez az Octarius Harci Zóna, ahol a legkülönfélébb frakciók harcolnak egymással. Az Octarius alapvetően Ork fennhatóság alá esik, de közel van a The Maelstrom, illetve akkor került a "képbe", amikor a háttértörténet szerint egy Inkvizítor, bizonyos Kryptman elérte, hogy a Tyranid Hive Fleet Leviathan egy ága leválva erre vegye az irányt, egy Ork-Tyranida háborút kirobbantva, hogy így lekösse az Ork erőket. Annyira jól sikerült a művelet, hogy a 'Nagy Hasadék' (Great Rift, ami a 13. Black Crusade után született) megszületése után a Khrone követői is megjelentek, három szereplősre bővítve a régióért folyó harcok szereplőit.

    Ezt bővítették most tovább, aminek egy külön novella sorozatot is szentelnek, melynek az első fecskéje a War Zone Octarius: Book One – Rising Tide.

    Az egészhez persze jött egy sor (változó minőségű) koncepciórajz is:







  • 0Fritz
    #997
    Ezt az eretnek gondolatokért:



  • Voltan
    #996
    Kibaszott jó! De megint Death Korps of Krieg. Szeretnék látni egy jó kis videót a Vallhallan 597 divízióról is, Comissar Ciaphas Cain szereplésével. Sokkal inkább érdekelnek az Imperial Guard témák, mint az Astartes történetek, vagy a Horus Heresy.
    Astra Militarum for the win!
  • ximix #995
  • AndyWienner
    #994
    Hello! Gondoltam, hozok pár hírt a legutóbbi (azt hiszem, múlt hónapban volt) Warhammer Fest-ről: lesz egy újabb Gaunt Szellemei regény - személy szerint a kedvenc sorozatom a W40k-ból - The Vincula Insurgency címmel, ami kivételesen nem folytatja a sztorit az Anarch után, hanem "régi elfeledett akta" eseményeit tárja fel tulajdonképp, tehát a múltban fog játszódni és annyit tudni, hogy még a Szellemek első időszakából (szóval kb. a második kötet vége/Monthax-on történtek előtt biztosan). Én annyiból örülök ennek, hogy így legalább egy csomó azóta már halott karakterről olvashatunk ismét :D Továbbá két "spin-off" regény is érkezik: The Serpent and the Saint (Matthew Farrer-től), ami az urdeshi hadjáratot folytatja elvileg az Iron Snakes (Vaskígyók) űrgárdistáinak szemszögéből; valamint a Volpone Glory, ami a Bluebloods (Kékvérűek) következő csatájáról szól (Nick Kyme-tól) - gondolom, a Gilbear-féle egység, amelyiket már ismerjük :) Valamint érkezni fog a harmadik antológia Sabbat Wars címmel és Abnett mellett szintén Farrer, Graham McNeill, John French és Rachel Harrison. Valamint pár miniatűr figura (biztos van itt olyan, aki gyűjti az ilyeneket) Gaunt-ról, Rawne-ról, Mkoll-ról, Larkin-ról, Bragg-ról és Corbec-ről + láttam egyéb dolgokat, pl. jelvények, irattartó, képek, könyvjelző. Na és hogy a HH-rajongóknak is szolgáljak valamivel: érkezik Warhawk alcímmel The Siege of Terra saga 6. kötete (Chris Wraight-től). Mondjuk személy szerint én még csak nagyon az elején járok a Heresy-nek - sajnos, de ha jól látom, ez már a 60. kötet lesz az egész sorozatból, az igen! Remélem, tudtam pár újdonsággal szolgálni nektek, persze történtek még bejelentések, de most csak ezeket emeltem ki, az egész eseménynek utána lehet nézni a neten, én is a Google-ből szedtem az infókat. Üdv mindenkinek: Andy voltam
    Utoljára szerkesztette: AndyWienner, 2021.06.29. 01:39:06
  • Árpicsek
    #993
    Üdv!
    Szerintem, tök jó rajzok:
    https://www.deviantart.com/d1sarmon1a/gallery
  • ximix #992
    Végül is, még kelhet a műszer ha belefutnak sssisssterssekbe, azoknál tuti van konzervnyitó ha romantikázni akarnának :)
  • lammaer
    #991
    Lol :D
  • 0Fritz
    #990
    Igazi mókustörvény van, egy külön kéz védi a műszert.
  • ximix #989
    Smirnov Artyom
    Iron-Hands-Space-Marine

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.06.23. 23:26:46
  • ximix #988
  • 0Fritz
    #987
  • RatBaG #986
  • lammaer
    #984
    Na végre, egy kiadó aki normálisan áll a dolgokhoz - nem tűzzel vassal írtja az egyéni kezdeményezéseket, hogy védje és őrizze a brandet hanem felkarolja.
  • Bucser
    #983
    Ezt csak ugy itt hagyom

    New Wave of WH40k animations are official

    Roviden "The Astartes Project", "The Exodite", es tobb masik mostmar hivatalosan is Games Workshop supported:)
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2021.03.10. 22:24:48
  • RatBaG #982
  • ximix #981
    Dmitriy Mironov artstation

  • RatBaG #980
  • ximix #979
  • RatBaG #977
  • ximix #976
  • ximix #975
  • RatBaG #974




  • RatBaG #973
  • [NST]Cifu
    #971
    Jól néz ki! :)
  • ximix #970
  • ximix #969
  • [NST]Cifu
    #968
    Nincs konkrétum, de sejtelmes utalások vannak. Egyfajta új Jézusként lehetne leírni.
  • ximix #967
  • Prof William
    #966
    Az nem az utolsó keresztyén templom volt, hanem csak az utolsó templom. Remek novelly amúgy.

    Elméletileg az volt a háttérsztorija hogy I.E. 8000 körül életek a földön nagy hatalmú pszik (sámánok) akik egy rituálé keretébe összeolvadtak és így született meg a Császár. De lehet, hogy már ez a sztori is retconolva lett.

    Évezredek óta a háttérből irányította a dolgokat. Volt, hogy híres uralkodó volt, de volt, hogy csak az uralkodó tanácsadója. Volt már uralkodó, hadvezér, filozófus, államférfi.
    Több nagy világvallásnak is ő volt az alapítója/szent embere.

    Az Age of Technology vége után következő sötét időszakban döntött, úgy hogy előlép a háttérből és nyíltan vezeti majd az emberiséget. A 29-ik évezredben "tűnt" fel a földön, mint egy feltörekvő hadúr. Egyesítette a földet, majd elkezdte a nagy hadjáratot... a többi pedig már ismert.

    Elméletileg jelenleg nem tudni , semmit az ifjúkoráról. Nagyon erős volt
  • shaba23 #965
    A Császár előéletéről lehet valami konkrétumot tudni? Honnan került elő, mitől annyira emberfeletti? Valahol volt egy novella, amiből az dereng, hogy az utolsó keresztény templomnál is felbukkant. De erre lehet rosszul emlékszem :D