Warhammer 40K
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods. But the universe is a big place, and whatever happens, you will not be missed.
"Lesznek, akik szerint nincs jogod elpusztítani tízmilliárd embert.
Viszont akik értik, tudni fogják, hogy nincs jogod életben hagyni őket."
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.08.25. 08:58:09
There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods. But the universe is a big place, and whatever happens, you will not be missed.
Szóval játszani lehet, ha ott ahol laksz/dolgozol/tanulsz van pár ember.
Ugyanakkor nem drága hobbi, csak annyi megy el rá amennyi van, drogozni/inni jelentősen olcsóbb, függőséget ugyanúgy okoz.
Én, amikor pénzügyi megfontolásokból valamiről le kellett mondanom, inkább a cigivel hagytam fel (jó 20 év után, napi 1-2 doboz).
Szóval én azt mondom neked, hogy inkább ne. 😄
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning–Kruger-hatás
Köszönöm, és 0Fritz-nek is.
Az Event Horizon nem csak az egyik legkiválóbb sci-fi horror, de keményen ott van a WH40k lore-ban is. Sokak szerint, szerintem is.
A film 1997-es, valszeg 98-ban mutatták be itthon a mozikban. Semmi fogalmam nem volt a WH40 dolgokról, akkoriban még csak a Space Crusade játékot ismertem, azt is csak a reklámokból.
Szóval elmentünk a moziba,és teltház volt az elején, a végére a fele sem maradt. Hogy miért, érdekes téma, de hihetetlenül vérfagyasztó a mai napig.
Szerintem a mai napig az egyik legkeményebb sci-fi horror, zseniális.
A Space Crusade reklámját pedig beteszem ide, mert itt kezdődött kb minden.
Utoljára szerkesztette: Voltan, 2021.07.25. 02:31:32
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Ezért is jegelték a warpképes hajók projektjét és majd csak a 15ik évezredben a Gellar Field felfedezése után próbálkoztak megint. 😊
Van némi átfedés, de az azért vicces, hogy még az Orkok is tudnak a fénynél gyorsabban utazni az immatérium használta nélkül.
Szóval az embereknek is be kéne gombázniuk, oszt mehetne a spuri.
Utoljára szerkesztette: Voltan, 2021.07.22. 02:12:30
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Maga Hórusz bukása számomra teljesen értelmetlenül lett megírva a sorozatban. Mintha egy kisgyereket törtek volna meg és csináltak belőle hülyét.
Viszont a "Háború a naprendszerben" fordítása egész sok költői hasonlatot tartalmaz, azokat szeretem.
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
Összességében együtt lehet élni a dologgal, ha nem görcsöl rá az ember az időnként előforduló szar fordításokra akkor tisztes iparosmunkák.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning–Kruger-hatás
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning–Kruger-hatás
A nagy átlag fizikai erőben kicsit gyengébb, vagy egyenlő egy űrgárdistával. A méretüktől függ.
Nem lehetetlen, hogy egy ember győzzön, de pénzt nem tennék rá.
Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.07.18. 12:28:02
Később több frakció is csatlakozik, a honlap szerint például az Orkz Kommandoz mellett lesz külön "Zöldbőrűek" (Greenskinz) frakció, de lesznek űrgárdisták, Tau, Eldar, de még Kroot is.
A játékszabályok le vannak egyszerűsítve, és alapvetően a rövid távú harcra (Close-Quarter Combat, CQC) koncentrál, így a közelharc és a rövid távú fegyverek, mint a lángszóró igencsak hangsúlyos elemek. Egy karakternek "csak" hat fő jellemzője van (Mozgás, Akciópont, Támadóérték, Védőérték, Mentődobás és Életerő, illetve a fegyvereknek van még egy találati értéke, sebzése és lőtávolsága (a Lasgun például keresztüllövi a teljes táblát). Ezen túl még lehetséges extra egyedi képességlapokat kiosztani, amelyek extra mentődobást, plusz Akciópontokat, stb. adhatnak.
Az egésznek persze kellett adni egy hátteret, ez az Octarius Harci Zóna, ahol a legkülönfélébb frakciók harcolnak egymással. Az Octarius alapvetően Ork fennhatóság alá esik, de közel van a The Maelstrom, illetve akkor került a "képbe", amikor a háttértörténet szerint egy Inkvizítor, bizonyos Kryptman elérte, hogy a Tyranid Hive Fleet Leviathan egy ága leválva erre vegye az irányt, egy Ork-Tyranida háborút kirobbantva, hogy így lekösse az Ork erőket. Annyira jól sikerült a művelet, hogy a 'Nagy Hasadék' (Great Rift, ami a 13. Black Crusade után született) megszületése után a Khrone követői is megjelentek, három szereplősre bővítve a régióért folyó harcok szereplőit.
Ezt bővítették most tovább, aminek egy külön novella sorozatot is szentelnek, melynek az első fecskéje a War Zone Octarius: Book One – Rising Tide.
Az egészhez persze jött egy sor (változó minőségű) koncepciórajz is:

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Astra Militarum for the win!
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Utoljára szerkesztette: AndyWienner, 2021.06.29. 01:39:06
Szerintem, tök jó rajzok:
https://www.deviantart.com/d1sarmon1a/gallery

New Wave of WH40k animations are official
Roviden "The Astartes Project", "The Exodite", es tobb masik mostmar hivatalosan is Games Workshop supported😊
Utoljára szerkesztette: Bucser, 2021.03.10. 22:24:48
"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF









