311802
  • Rapid81
    #204299
    8 méterre már projektort vegyél ~5m képátlós vetítéssel. Nekünk az egész ház nincs olyan hosszú...
  • Dj Tommy
    #204298
    Kár hogy lemaradtam a közös rendelésről, de ettől függetlenül én is befogom szerezni a játékot, aztán megnézem meddig bírom majd. :D
  • Botond #204297
    Nekem 8 méter lesz a kanapé meg a tv között. Most töprengek, hogy mekkora tv kellene, hogy lássam mit játszok. :D
  • zorrobomber
    #204296
    "febr. 20. @ de. 8:24
    as far as I know there might be an Easter steam sale which is in 2 months"
  • davidka003
    #204295
    Mondjuk tudtuk, hogy hardveresen gyengébb lesz az Xbox one.
    Amúgy szerintem 2-3 méterről nézve nem igazán tűnne fel a különbség.
  • ratgab
    #204294
    Steamen nincs weeklong deal? Tán Húsvéti vásár közeleg (mondjuk 7 napos, amelynek 22-én lesz vége)?
  • Rapid81
    #204293
    7th Guest, 11th Hour, Xotic érdekelne.
  • Totti5
    #204292
    RedLynx
  • Fpocok
    #204291
    Trials Fusion: PS4 runs at 1080p, Xbox One at 900p after day one patch, all platforms at 60FPS

    muhaha
  • Fpocok
    #204290
    World Of Darkness cancelled by CCP Games

    World of Darkness was announced in November 2006 by CCP Games, developers of EVE Online. The game was supposed to be a “a contemporary vampire simulator” and was rumoured to launch in 2010. The development of the game suffered numerous setbacks, including a 20% staff reduction that mostly affected its Atlanta studio.
  • wantonly
    #204289
    Ezekre vevő lennék: Stalker, Darkout
  • Szabi #204288
  • tegla
    #204287
    GMG leárazások 7 napig!
  • grebber
    #204286
    Bundlestars Toxic

    Valakit érdekel belőle valami közösen nem állunk össze hogy csak "fillérekre" jöjjön ki?
    Engem csak a Heroes of Annihilated Empires érdekel.
  • grebber
    #204285
    Háhá.... Ridge Racer az eddigi legnehezebb arcade autos cucc amivel valaha játszottam.
    Mindig elsőnek lenni azért eléggé kabbefa**om ,hogy tovább lehessen jutni
    Ahányszor újrakezdek egy pályát annyiszor már a fél nfs szériát végigvittem volna
    Jó vétel volt örülök neki van kihívás rendesen!
    Most a maraton mellett ez lett a másik célom amit teljesíteni akarok.
  • Rapid81
    #204284
    Mióta vársz? Hétköznap gyorsan szokott menni. Hétvégén lassabban. De ha rájuk írsz, hogy mi a f@sz van, akkor gyorsan reagálnak, mert reagálsz, hogy élsz. :) Én erre jöttem rá.
  • Micsu
    #204283
    mondjuk jó hogy a bioware játékokat emlegeted mert ezek már nagyon jó indulattal szerepjátékok csak, vannak morális döntések, de ebben ki is merül a szerepjátszás
    egyébként meg valamilyen szinten igazad van mert ha egy mass effektet vagy egy da2őt nézek teljesen mind1 mire mit teszek, mehet nyugodtan az auto level up

    de egy valódi vérbeli szerepjátékban az butaság, meg sokukban nincs is benne
  • DarkSector
    #204282
    Dejó Paypal error.

    Processed Checkout-nál meg 3.8 font a posta.
  • lalakov
    #204281
    Bocs, ez most jött:
    GreenMan Gaming voucher: 20% off: O3H7FE-D4NFO0-F0LIGK
    2014-04-22-ig
  • lalakov
    #204280
    GreenMan Gaming voucher: 10% off: 3VUROJ-VOU4IC-RHVA7N
    2014-04-22-ig
  • Tikal #204279
    Gamefly-on mennyit kell várni mire küldik a kódot? eszem megáll ezen a rendszeren, mi a faszomat kell felülvizsgálni a vásárlásomon? megvettem, küldjék a kódot és kész, mindenhol így megy, ezek meg gondolkoznak odaadják e amit már kifizettem...
  • Rapid81
    #204278
    Köszi. Végre ez is megvan.
  • Zóanagyvarázsló
    #204277
    Az első mondatba nem kell az RPG, máshogy nézett ki eredetileg, rosszul vágtam meg.
  • Zóanagyvarázsló
    #204276
    Vagy ott a RPG Jagged Alliance 2, melyben alig van kötöttség, muszáj neked irányítanod az összes karaktert, de azok mégis mind készen vannak már, és az exrendőr nem fog ártatlanokra tüzet nyitni, míg a pszichopata igen. Befejezés meg csak egy van. Szóval melyik kalapba tegyük? :)

    Az nem ér, hogy inkább TBS, mert részben RPG is, és értelmezhető a műfaj egy sajátosan kevert modelljeként.
  • Rapid81
    #204275
    Igen, az. Nekem elő van rendelve. :) Demó után nem tudtam kihagyni.
  • Zóanagyvarázsló
    #204274
    Én csak Koszovót nem látom a listában. Remélem, hogy most nem buktattam le a személyazonosságodat, az elég kicsi ország, hogy mindenki ismerjen.
  • Dzsini
    #204273
    Azt írtam is, hogy egy Wizardry (ahol én "találom ki" az összes szereplőmet) teljesen más ilyen szempontból, mint egy Mass Effect vagy Dragon Age, ahol kapsz egy háttértörténetet, egy előéletet - vagy akár egy Witcher, ahol még sokkal jobban "meg van írva" a főszereplő, hiszen sokszoros regényhősről van szó, elég sok részletre kiterjedő jellemmel, amitől (nem játszottam vele így nem tudom, de sejtem) nem lehet annyira gyökeresen eltérni, ahogy Sheparddel se lehet elmenni űrkalóznak, ha már kaptam egy csini hajót :) De ez már nem az a téma, hogy mit hagyok rá az AI-ra, ez inkább játékmechanikai kérdés.

    A számítógépes szerepjátékok komoly stíluskülönbsége, hogy mennyire vezet egy csőben a játék, mennyire enged szabad döntéseket, eltérést az előzetesen kitalált fő (és esetleges mellék-) ágaktól, vagy hány ilyen ágat találnak ki. Skyrimben a kritikus szereplőket egyszerűen nem lehet megölni, pont. Hiába vágod bele X jarlba a legnagyobb bicskádat és égeted szénné az egész házát, ő maximum dülöngél egy kicsit, majd talpraáll. Még nagyon meg se haragszik rád :) Egy Final Fantasy VII-ben nem tudod azt mondani egy tennivalóra, hogy "nem", és szóba se kerül az a lehetőség, hogy másfajta befejezése legyen a történetnek, mint amit megírtak. Egy Mass Effect trilógiának van egy bizonyos jellegű kimenete (spoiler, így nem írok róla mert morgás lenne), amitől még a legnagyobb paragon vagy renegát se tud eltérni, maximum úgy, hogy összeszed egy "Game Over" feliratot. Egy Daggerfallban van sokféle, egymástól egész gyökeresen eltérő befejezése a történetnek, és senki nincs biztonságban a főszereplőtől.
  • Sir Quno Jedi
    #204272
    Nos élő mesélőnél megtanulja az ember mi az a veszteség. Vasárnap pl. 17ms alatt veszítette el a lovagom mindenét (!), a lovával és vezetéklovával együtt. Deee még él... :D
  • Evoluti0N
    #204271
    És persze az én balkáni országomba nem szállítanak...
  • Zóanagyvarázsló
    #204270
    Hörcsögöknek, akarom mondani héjáknak: Splinter Cell: Blacklist (PS3) - 0 font (0,95 font a postaköltség)

    Ez elvileg a Startup új inkarnációja, nem volt velük problémám soha, eBayen is jók az értékeléseik.
  • Zóanagyvarázsló
    #204269
    Márpedig ha te szkripteled, akkor te te találtad ki, csak előre. Komolyabb nehézségi szinten, ahol egyáltalán kell taktika, sokkal fontosabb a party jól fejlesztettsége, ahogy vagy a belenyúlás, vagy a sok mindenre kiterjedő szkriptelés (ez utóbbi ráadásul képességtől is függ). Alacsonyabb szinten persze vegytiszta story mode a játék, úgy a saját karaktert is fölösleges irányítani :)

    Persze értem, hogy amit lehetsz rájuk hagysz, amúgy ez is érdekes dolog: milyen eredményes tud lenni a szkript, extra kihívás, a "gyerekek" kezének elengedése. Csak ettől még logikaialg nagy különbséget nem látok, a Mass Effect 1-ben meg maguktól idegesítően idióták. (Mellesleg a Wizardry esetében ezzel az erővel eleve csak szkriptelsz, hiszen a kör elején kell beállítani a tervezett teendőket előre.)
  • genndy
    #204268
    Lehet egyébként tényleg így is játszani, mert szerencsére vannak annyira önállóak, hogy nem kell őket pátyolgatni meg gyógyitallal tömni ha életben akarja tartani a csapatot az ember. Viszont pont a Bioware játékok azok, amiben elég komoly lehetőség van és előnyökkel jár az, ha az ember befolyásolja, meggyőzi, a maga oldalára, véleményére fordítja a társakat.
  • zorrobomber
    #204267
    Ja hát Mass Effect-ben a fejlődés az szinte csak dísznek van :) ME2 harmadik végigjátszásban én már saját magamra is Auto lvlup-ot nyomkodtam, nem osztott-szorzott semmit.
  • Dzsini
    #204266
    Sajnos valóban nem vásárolnak maguknak (túl szép lenne :) ), de a Dragon Age-ben ott vannak a "default" viselkedési minták, scriptek, amiket a meglevő képességek alapján generál a játék, azokkal elég jól működik a látszólagos önállóságuk. A vezetőjük továbbra is a főszereplő lesz, tehát ha megyünk farmolni, akkor megyünk farmolni, mert erre nem képesek önállóan. De amit meg tudnak tenni (fejlődés, részvétel a harcban), azt én ráhagyom az AI-ra.

    Nekem a Mass Effectek többszöri végigjátszása és a Dragon Age 1-ben nekem ez az elv jól működött, nem okozott problémát a játékban, hogy nem én találtam ki, hogy Garrus vagy Wynne milyen képességeket, varázslatokat vett fel.
  • Zóanagyvarázsló
    #204265
    Csak az a baj, hogy a BioWare játékai nem lesznek élvezetesen játszhatók, ha nem irányítod a többi karaktert is. A Mass Effectben ugye inkább csak utasítgathatod őket csatákban (a többiben is dolgoznak automatikusan, esetleg beállítható szkriptek szerint, de nem azt is te állítod be), de ezzel az erővel miért ne tehetnél így karakterfejlesztésnél? Netán azt is hagyod ezekben a játékokban, hogy elmenjenek maguknak felszerelést venni vagy farmolni?

    Egyébként a Wizardryban valóban kisebb a szerep a karakterek közötti interakciónak, de nekik nem tetsző helyszínre nem jönnek velünk, ha nekik nem tetszőt teszünk, akkor pedig ellenünk fordulhatnak a BioWare-módihoz hasonlóan felvett alkalmi társak. Márpedig irányítani őket is muszáj.

    Még ha értem és elfogadom is amit mondasz, az említett játékok logikája nem eszerint működik. (Legfeljebb co-opban :)
  • Dzsini
    #204264
    http://www.gog.com/gamerumble

    GOG-on Game Rumble - leárazás plusz szavazás a holnapi akció résztvevőire

    ma például a két Witcher 2 és 4 dollárért, Heroes 1-2-3 darabja 2,5 dollárért, holnap a szavazás jelenlegi állása alapján Unreal játékok lesznek nagyobb akcióban.
  • Maak
    #204263
    Injustice nem vasarolhato ugye gmg-rol.(ne a gmg-re reagaljatok pls) Kerdes: ha proxy alol megyek fel es megveszem...tetelezzuk fel, hogy ilyet tennek...akkor azt tudnam gond nelkul aktivalni vagy cseszhetem?
  • ratgab
    #204262
    Erre valakinek észrevétele esetleg?
  • Dzsini
    #204261
    Szerintem lehet úgy is játszani egy szerepjátékkal, hogy ott 1 "szereplő" vagyok (ahogy az asztal körül is, pár évtizede), és lehet úgy is, hogy mindegyik, mint egy Wizardryban, ahol én alakítom ki a csapatot, és a történetnek nem szerves része a csapattagok közötti interakció.

    A Bioware-es játékoknál abból adódóan, hogy a főszereplőn kívül a többieknek van valamilyen jelleme, kommunikál és reagál a főszereplő cselekedetire, szerintem működik az a játékmód is, amit én leírtam. Sőt, én úgy érzem, hogy jobban működik így, mintha resetelném a tagokat abban a pillanatban, ahogy belépnek a főszereplő "bűvkörébe".

    Ebből a nézetből hol érzed azt, hogy a szerepjáték nem nekem való?
  • grebber
    #204260
    Grid megint akciós gamersgate-en akinek nincs meg, 3.74 dolcsit megér simán!