311802
  • Tinman #204499
    Késik 1 hetet. Mosmilesz? :-D
  • Fpocok
    #204498
    Faterral megnézzük szinkronosan. Ő még nem látta ezeket a részeket.
  • MerlinW
    #204497
    Én csak lakásra. Az az ami létfontosságú. Autót lehet kapni 200k-ért is amíg nem futja drágábbra. (persze most nem a sofőr munkát végző vállalkozókról beszélek). Normális melóhelyeken meg adnak céges autót:)
  • MerlinW
    #204496
    Walking Dead? Már vége a negyedik évadnak:)
  • Botond #204495
    Én autóra, lakásra veszek fel hitelt. Rászorulva én sem vagyok, de egy nettó jelenérték számítással az jött ki, hogy ez a racionális viselkedés. :)
  • Botond #204494
    Két esetben szabad hitelt felvenni, ha cégként veszed fel és megforgatod, és a tőkét visszaadod, a hasznot megtartod, és magánszemélyként, ha nem szorulsz rá, de így megmarad a pénzed, és azt így bármikor meg tudod forgatni. Ha magánszemély vagy és szükséged van hitelre vmihez akkor nem szabad.
  • Fpocok
    #204493
    Ráadásul még a tegnap leadott TWD sincs fent az online tékában... duplán sírok.
  • IMYke2.0.0.0
    #204492
    Biztos, olyan minőségre törekednek, mint amit a Watch_Dogs-csúszáskor hoztak elő érvként...

    //Irónia volt.
  • Fpocok
    #204491
    Nincs elég E betű, ami kifejezhetné a fájdalmamat. Ezek tényleg nem akarják, hogy megvegyük...
  • IMYke2.0.0.0
    #204490
    Attól még sírhat :)))
    Csak rövidebben :)
  • ZsZso
    #204489
    Hangulatrontó! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #204488
    Kérlek, legközelebb kevesebb legyen az 'e' a Neeee-ben...
    Szétcseszi az ilyesmi a topikot.
  • Fpocok
    #204487
    Dark Souls 2 PC release date moved to May 2 – report

    [nagy]NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE


    Sírok bazmeg
  • grebber
    #204486
    Hiteles téma még nem igen volt ez új, igaz nem tudok hozzátenni mivel soha nem vettem fel és nem is fogok mert soha nem leszek rászorulva.
  • zorrobomber
    #204485

    mi a probléma igo-val?
  • lalakov
    #204484
    Pont a Border 1-nél tudom, hogy nem kell. ;-) Mindig elfelejtettem a belépési adataimat és már nem volt kedvem szórakozni vele, Comodo meg úgyis fenn van más játékok miatt. De persze ez macerás, ha nincs fenn. Viszont ha nincs más lehetőség, akkor így még mindig játszható. :)
  • Dzsini
    #204483
    És ugyanúgy megvannak azok is, akik a legutolsó fillért is félreteszik, nem hajlandóak egy percre sem kikapcsolódni, elengedni magukat, saját szórakozásra költeni.

    Ennek régen volt egy olyan "vadhajtása", hogy a család még gyerekből is csak egyet vállalt, nehogy a vagyont osztani kelljen. Ez volt az egykézés, a gyereket pedig gyakran nagyon elkényeztették, úgyhogy tönkre is vágta a családi örökséget.

    Sokfélék vagyunk, sokféle dolog fontos számunkra, ami a származásból, neveltetésből, tapasztalatokból jön. És hiába mesélnek mások arról, hogy nekik milyen, igazából megérteni, átérezni mások életét (legyen az a mienkéhez képest jó vagy rossz) nem egyszerű dolog. Elfogadni pedig még nehezebb, ha ő olyasmit választ, ami a mi gondolatainknak nem felel meg.
  • IMYke2.0.0.0
    #204482
    Modern dzsentrik. Létező társadalmi réteg manapság is :(
  • Tinman #204481
    Ismerek egy csajt -jól megy nekik rendesen-, aki azért nem vett iPhone-t, hanem helyette Lumia-t, mert cikinek tartja, hogy már mindenkinek iPhone-ja van, még akkor is ha 2 éves részletre vette.
  • Tinman #204480
    Sok igazság van benne, de

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az egész qrvára igaz :-D

    A magyar ember nem csak abban az időben, hanem most is új autóra ácsingózik. És az a baj, hogy amikor rájön, hogy A4-esre sehogy se fogja futni, hitelből sem, akkor jó már neki a Suziki Splash 1.0 - 2 millióért... mert az új. Nem érdekes, hogy egy kalap fos... új.

    Anno Fiat Marea-t akartam lecserélni én is, mikor mentek ezek a 0% ÖNERŐS (nem THM!) mocsokságok. Sok autót megnéztem, nem vagyok Suzuki párti, de egy fekete "új" Swift egész vállalhatónak tűnt, szóval oda is benéztem közvetlenül a Mitsubishi Colt szemrevételezése után.

    A srác annyira rámenős volt, hogy szabályosan biztatott, hogy "add a személyid aztán nyomjuk, 1 óra múlva új autóval mész haza."

    - Na jó, de akkor bemegyek a bankba fél millát kiveszek spórolt pénzből, annyival is kevesebb.

    - De minek??? Hülye vagy? Menj el belőle nyaralni a csajoddal!

    Csak nyomta, csak nyomta... ok, számoljunk. Mennyi lesz ennek a legeslegeslegvége. Akkor, akciós áron olyan 2.4 millióért adták azt a kocsit, kínkeservvel kiszedtem a srácból, hogy olyan 3.8 millió körül elvileg megáll a gép, miután eltelik az a röpke 8 év.

    Soha, azóta se jártam egyetlen Suzuki szalonban sem.
  • genndy
    #204479
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jogos, üzleti életben létező és (sajnos) kötelező a hitel.
    Tinman mint magánszemély írta, arra reagáltam, tehát akkor úgy értendő hogy "magánszemély által felvett hitel", "áruhitel", "fogyasztási hitel" = erősen kerülendő dolog. Szerintem.

    Dzsini: rongyrázás és sznobizmus. A hideg kiver attól, hogy "mutassuk meg hogy van, pedig nincs", meg hogy valaki másnak akarjak megfelelni.


    lalakov: nem tudom most megnézni, de nem vagyok benne biztos hogy ez Border1-nél is megoldás. Meg akkor ez még egy program, azt összeegyeztetni mással, mi az IP, mi a Hamachi-név, szóval mindenképp macerásabb mint egy programba beleépített szolgáltatás (aminek most a megszűnése elég bosszantó pont emiatt).
    Dzsini: szerintem kevés fejelsztő fog jónéhány éves játékoknál GameSpy kipeccselésel foglalkozni GfWL sem tűnt el mindegyikből.
  • Moby
    #204478
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ez meximum olyan magánszemélyekre igaz, akinek a pénz a cél. Ha vállalkozó vagy, vagy céged van, az "csak" eszköz. Ha nekem egy kövér projektet mondjuk 90+ napra fizetnek ki, akkor a sokmilliós eszközöket kvázi hitelezem a a megrendelőnek. Ehhez nekem egyedül nem biztos, hogy van elég eszközöm, tehát az ügyletet finanszírozását egy időre továbbtolom mondjuk a beszállítónak. Ergo ő hitelez nekem, mindenféle terminus szerint, és jogilag is.
    De magánemberként is van hitelem, és ki tudom fizetni. A hitel nem pestis, az csak egy eszköz, de a fogyasztási hitel az majdnem pestis.
  • lalakov
    #204477
    Nem kell hozzá bejelentkezni. Csak kell Hamachi vagy társai. ;)
  • Szabi #204476
    az egyik kedvenc írásom hasonló a témában:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Árultam autót. Suzukit. 2007-ben, a nagy boom előtt. Meséljek? Mesélek. Az ott töltött idő alatt kettő, azaz kettő ember vett készpénzre autót, egy simlis vállalkozó egy 500 000 forintos régi Sfiwtet az asszonynak (Szia, Hoffman Rózsa) meg egy belga rendszámos, új A4-es Audival érkező pali, akit szokás szerint előbb szépen körberöhögött minden kolléga, hogy mit akar itt a hülye külföldije, majd odamentem hozzá és hibátlan magyarsággal megkérdezte, hogy mennyit engedek ebből itt, ni, és rámutatott kis kezével egy vatta új Ignisre, mondtam egy számot, ő is, megalkudtunk, a következő, egyben utolsó kérdése az volt, hogy euróban vagy forintban hozza az autó árát. Ennyi. A többi “vevő” teljes pénzügyi analfabetizmussal küzdött, csak nézték egymást és mondogatták, hogy azt a havi harmincat még kinyögjük valahogy, anya. Tíz év, persze, de hát a 10 év gyorsan elrepül. Ember nem volt, aki átolvasta volna a szerződést, sokaknak az se mondott semmit, hogy devizahitel, csak az érdekelte őket, hogy lesz-e nekik is téglaszín Ignis, mint Gyuláéknak a szomszédban.

    Sokan próbáltak behazudni olyan jövedelmeket, amivel nem rendelkeztek. Ez mind KHR-es, BAR-listás adótartozó volt, akinek a bank már akkor se adott semmit, amikor mások személyire vitték el az új SX4-et. Kedvencem volt a prosti csaj, aki a stricijével jött be, és érdeklődött, hogy kaphat-e autót hitelre. Hát persze, mi sem egyszerűbb. Vagy a másik, a nagypályás arc, aki behazudott egy minimálbéres fizetésre havi 750-et, hogy neki annyi a havi bevétele pluszban. Egy olyan szakadt Opel Omegával jöttek, aminek húsz éve sem lett volna szabad műszakit adni, zöldkártyáról nem is beszélve. Jelezném, ezek tök átlagos figurák voltak. A legjobbak mégis azok voltak, akik az 59000 forintos átírási illetéket is behitelezték, mert nem volt annyi pénzük egyben. Igen, tényleg úgy akartak új autót, hogy nem volt 60000 forint megtakarításuk. És vettek. Az, hogy az autót nem vitték kötelező szervizbe, az mindennapos volt. Nem volt rá 25 rugó, sutty garancia ugrott. Zabszem a seggben, csak meg ne kotlódjon, mert akkor lesz egy 4,5 millás dísz a panel előtt. Benzinre se igen futotta nekik, pedig akkor nem volt 420 forint. Törlesztőre is csak addig, míg el nem szálltak az árak, aztán vitte a bank. Ennél sokkal-sokkal nagyobb kretének voltak azok, akik a már meglévő behitelezett autójukat cserélték le, tehát egy ötéves Swiftet egy újra. Ilyenkor a bank szépen kifizette a régi Swift árát kamatostul, tokkal-vonóval és hozzácsapta a fennmaradó tartozást az új Swift árához, plusz a kamat. Így került az új Swift a 10 év végére hatmillióba, ha megállt annyiban, mert volt olyan Csekonics báró, aki ezt háromévente eljátszotta. Elhitte az istenbarma, hogy ő is megengedheti amit a németek, hogy háromévente új autója legyen. Hát nem, igazából használtra se nagyon futotta volna neki. És persze a tirpák ezt nem gondolta végig, őt csak annyi érdekelte, hogy a 30 helyett 40-et fizet az új autóra, eheti az irigység a szomszédságot, ezek megint új autót vettek. Jött hozzánk olyan család autót venni, ahol a közeli-távoli rokonságban nem találtak olyan embert, aki alkalmas lett volna kezesnek. Ők egy jó állapotú 6-8 éves Swift sedannal jöttek, teljesen vállalható, jó állapotban, átnéztük. Új kellett nekik, naná. Nem kaptak hitelt, mákjuk volt. Az, hogy nem kötöttek az új autóra Cascót szintén mindennapos volt. Ha anyuka tetőre rakja másnap, akkor jön a bank és fedezet híján (ami ugye az autó volt) 8 napon belül kéri a teljes összeget, egyben. A legszomorúbb az egészben az volt, hogy egy rakat jó állapotú használt autónk is volt, a kutya feléjük nem nézett. Kétéves Swift 1,6-ért, amikor az új 3 milla volt. Nem, köszi, nekik új kell, nekik kell belefingani először...."
  • Dzsini
    #204475
    Nem rád vonatkozott, hanem a "miért vesz olyat amit nem tud kifizetni" kérdésre. A tudatos user számára alapvetően hasznos dolog egy jól megszervezett hitel.
  • Tinman #204474
    A mi konyhánk és fürdőnk jól el van dugva az emberek elől, becs szó nem mutogattuk senkinek az új mosógépet, de még a hajszárítót se, etc.
  • Tinman #204473
    Igazából azért vettük fel a mostanit, ami hamarosan lejár, mert:

    - upgradelni kellett a régi konyhai és fürdőszobai eszközöket, mert borzalmasan le voltak már amortizálva
    - nem megterhelő havi 13k-t fizetni, ahelyett, hogy ott akkor egyben kiperkáltunk volna pár ezer híján ugyan ennyit
    - 0% THM
    - kényelem

    Ha nagyon akartuk volna, ki tudtuk volna fizetni nyilván a teljes összeget, de így sokkal kényelmesebb.

    Egyéb hitelbe nem megyek bele, csak 0%-osba.
  • Dzsini
    #204472
    Miért költötte el egy család több évi (sokszor csak leendő) jövedelmét már a 18-19. században is azért, hogy a lányának a legnagyobb, hetedhét falura szóló lakodalmat tudja csinálni? Miért készíttettek egy éves jövedelmük értékét érő ruhát csak azért, hogy abban menjenek vasárnaponként templomba (ahelyett, hogy mondjuk ne hetente egyszer kerüljön hús az asztalra)?

    Mert reprezentálni akarnak. Ki így, ki úgy, ki ennek, ki annak. Mert mutatni kell a környezetnek, hogy "mi megengedhetjük", még ha nem is. És olyan sok minden azért nem változott azóta.
  • genndy
    #204471
    Ennek őszintén örülök.
    Nekem a "hitel" szó akkor is egyenértékű a "pestis"-sel. Ez van.
    Ráadásul többségében olyanok veszik föl, akik nem fogják tudni visszafizetni. És tudják hogy nem tudják majd visszafizetni. Azért veszik föl, mert nincs pénzük. De akkor miért vásárolnak olyat amire nincs pénzük?
    Na jó, elég volt az offból.
  • Tinman #204470
    0% THM-re már 2x is vettem cuccot (persze megbízható, nem 2 éve létező helyről), 10 HÓ lejárati idővel, egyik esetben full online ügyintézéssel.

    Azt kell mondjam bejött!

    Az árgép legolcsóbb találatához képest 1-2k-val magasabb árak voltak, fel se kellett kelnem a gép elől, futár hozott mindent, a szükséges papírokat csatolva, mailben küldtem el. Semmi rejtett költség nem volt, minden oké volt.
  • genndy
    #204469
    Nem is fogok, abban biztos lehetsz.
    Egyébként meg azért írtam, hogy valamit úgyis kitalálnak, te jól nem járhatsz, úgyis többet fogsz visszafizetni bármit is számolsz.
    Különben is én már belevettem a pénz egy évvel későbbi valódi vásárlóértékét
  • IMYke2.0.0.0
    #204468
    Miért pörögtök ezen még? Felesleges ez miatt egymásnak ugrani.
  • Dzsini
    #204467
    ... és?
  • tomsolo
    #204466
    "Mennyi pénzt fogsz összesen visszafizetni a banknak?"

    Heló mi?
  • Dzsini
    #204465
    Nem írta Tinman az eredetiben, hogy THM 24%, hanem hogy a hitel éves kamata annyi.

    A THM jelen esetben 14% alatt van (ami 2,6%-os jegybanki alapkamatnál még mindig nem rossz).
  • tomsolo
    #204464
    Igen, de ez csak a kamat.

    THM esetében a kamat csak egy eleme a teljes törlesztési folyamatnak így pusztán a kamat mértékéből nem lehet megállapítani a visszafizetendő végösszeget - ha csak minden mást bele nem építettek, de igazából ilyenkor imho úgy számolnak hogy 20%-os a kamat, 4%-ot meg rávernek a költségekre. :)
  • Tinman #204463


    Thx!
  • Dzsini
    #204462
    Változó a módszer, az a szerződésben foglaltak alapján működik. De az, hogy kevesebb mint a teljes összeg plusz kamat%, az azt sejteti, hogy ilyesmi törlesztési mód van mögötte.

    első hónapban a 100000 24%-nak 1/12-ed részével növekszik a hitelérték (éves kamat egy hónapra eső része) - 2000 forint, és befizet 9456 forintot - marad 92544 forint tartozás. Következő hónapban a 92544 24%-nak 1/12-ed részével növekszik (1850.88 forint), és befizet megint 9456-ot, marad 84938.88.... és így tovább. Nem számolom végig, lehet, hogy kijön.
  • tomsolo
    #204461
    Kivéve deviza :D
  • tomsolo
    #204460
    Bármi lehet, mert hitelnél mindig a THM-et nézzük és nemcsak a kamatot - ami az esetek 99.99% mindig annyi lesz amit mondanak max ha támogatott, de akkor meg miért mondanának kevesebbet? :D

    KTG meg lehet kezelési költség, folyósítási jutalék, Magyarország adóságcsökkentő számla utalás, dolgozói-nőnapi extra pénz vagyis bármi, amit elfogadsz és aláírsz.