63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fjx235
    #24199
    Sziasztok!

    Azt,hogy tudnám megcsinálni,hogy az IK263-ban hagyományos utastájékoztatás(Q gomb)és ne a gps-s legyen?
  • Robi546
    #24198
    Oks,köszi.
  • kem001
    #24197
    Állítólag sokkal optimalizáltabb, de ahogy olvasom omsi fórumán, Kamaz elvileg jövő hétre tervez egy frissítést a buszhoz.
  • Robi546
    #24196
    Man Lions City 2.0 volt de 2.1 még talán nem. :)
  • generalGGabe
    #24195
    tisztában vagyok vele.
    az csak nekem volt "segédvonal" úgymond.
    a bal oldali mutatja, hogy hogyan változik alapesetben az autósok lámpája, a jobb oldali meg a vonaté.

    ehhez viszonyítottam a fedezőt, hogy jól működik-e.
  • kem001
    #24194
    Nem tudom, hogy volt e már: [URL=http://forum.omsi.cz/viewtopic.php?f=8&t=525]Man Lion"s City 2.1[/URL]
  • wollnerd #24193
    Nagyon jó! Ám a három lápának nem kellene lennie ott...
  • generalGGabe
    #24192
    Újabb magyar termés a magyar pályákra.

  • LMG123
    #24191
    Köszönjük!
    Random csinálják, van, ami szirénával villog, van, ami csak villog, van, ami kussol. Teljesen randomba jön. De persze sajnos nem előz és megáll a lámpánál is... :D :D Ahogy Routeres kolléga mondta: "csak azt tudjuk, amit az omsi is tud" . Szerintem még mindig sokkal jobb, mintha nem szirénázna semmi... :D
  • vikimaki1
    #24190
    Igen, gondoltam erre Én is, hogy a rendőröknél lehet, hogy nem.
  • Erlau Trans #24189
    Vagy át kell festeni BKK/BKV zavarelhárításra. Azokat rendre nem engedik el, azt a dugóban araszolva vinnyog meg fénylik a sziréna.
  • olimano2222
    #24188
    És ezek mindig szirénázni fognak ? mert az úgy érdekes lenne ha megy 5el és szirénázni mint állat :D egyébként Szép ügyes munka!
  • LMG123
    #24187
    OFF: Igen, tűzoltóknál, mentőknél többnyire fordítva szokták, de a rendőröknél nem.
  • vikimaki1
    #24186
    De lehet, hogy fordítva kell. Mert itt ez egy busz és ott van a felirat, tehát azt kell nézni, hogy a visszapillantóban hogy látod(magyarul fordítva). DE lehet hogy a rendőrségénél nem szokás csak a tűzoltónál. Ez csak egy feltételezés. De ha lesz mentő arra biztos hogy fordítva kell!
  • Robi546
    #24185
    Igen,arról. :)
  • kuhnzsolt
    #24184
    Nem, Robi546 a saját pályájára készített spline-ről írt!
  • rarma
    #24183
    Most a Vlietburg mapról írsz?.
    Nekem legalábbis én nem vettem észre,pedig elég sokat mentem vele probautatt a buszal,de én sehol nem láttam olyan fehér nagyon vékony, fehér csíkot.
    Vagy legalábbis addig míg teszteltem a pályát,milyen busz hogy megy benne,nem vettem észre ilyet.
  • Robi546
    #24182
    Meg van hogy mi a hiba :) A Textúrában mármint a képben volt a hiba mert ott is volt egy fehér csík,nem jól vágtam ki tehát két darabra. :)
  • Robi546
    #24181
    Még lenne egy kérdésem még pedig:

    csináltam egy Spline -t kész is van meg minden csak egy baj van vele: az út közepén egy nagyon vékony fehér csík van olyan mint a záró vonal csak tényleg olyan vékony mint egy cérna és ez miért van ? 2 Textúrából raktam össze mert ha 1-ből van akkor kicsi a spline/út ezért van 2 szóval mi lehet a probléma ? Előre is köszi a választ. (de a .SLI fájlban lesz valami hiba csak nem tudom hogy mi. :S )
  • rarma
    #24180
    Üdvözlet mindenkinek!

    Kiprobáltam a Vlietburg mappot,a part.1.-nél teszteltem hogy melyik busszal hogy megy,nekem ami nem pattog benne azok pedig a JelczL,Karosa B931,MAN NL202 és NGC,Mercedes Camo,Renault/Karosa,Zpz86.
    A part.1-ben benne van a Rotterdami híd,de viszont mikor átmegy rajta az ember a városból kifelé haladva,tovább nincs megcsinálva a pálya,plusz elsülyed az úton a busz,és ez előfordul a pályákon a nagyobb városból kivezető útszakaszokon. A part.2-nél is aránylag működik minden,de már a part.3.- mat már nem tölti be, hibát ír ki.
    -----------------------------------------------------------------------
    Egy rövid kérdésem lenne,aki tudja persze,hogy egy fájlt nem tudom hova kell benne tenni,a fájl neve: vlietburg complete.iit
    Ezt nem tudom hogy melyik mappába kell másolni.
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • Robi546
    #24179
    Értem,köszi a választ,én is arra tippeltem hogy hülye az AI. :( Na mind1,jó lenne erre is egy patch de erre úgyse lesz szerintem.
  • omsidriver
    #24178
    Speed Limit-nél a sebesség beírása után Enter-t kell nyomni. Akár 1000-et is beírhatsz, akkor is fékezhet/lassíthat hirtelen, az AI hülye, nem megy mindig max megengedett sebességgel.
  • Robi546
    #24177
    Sziasztok!

    Azt akarom kérdezni hogy hogy csináljam meg a sebesség korlátozást a mapomon ? Tudom hogy Traffic Rules,Speed Limit és ott beírom majd amire kattintok ott annyi lesz a sebesség korlátozás de viszont most össze vissza van mert az AI össze vissza megy,100-ról vissza 40-re majd 50-re megint 100,hogy csináljam meg ? Még azt akarom kérdezni hogy: ha lerakom a Speed Limitet tehát a Splineokra azután mit kell csinálni ? Tehát hogy rakjak Refresh-et majd Save vagy hogy csináljam ? Előre is köszi.
  • halaszfi
    #24176
    Én hülye!A megoldás:














































    Újraindítani a gépet.
  • halaszfi
    #24175
    Azért vannak ott a szmájlik.Ismerem az OMSI kereteit.Mégegyszer grat,nem egy percet fog a Börzsöny elvenni az életemből,ha megjelenik.
  • Routeres
    #24174
    Azért ilyenkor lebegjen a szemed előtt, hogy az OMSI keretein belül tudunk csak mozogni. Amit nem tud az OMSI, azt mi se.
  • matesz19
    #24173
    Oké, értem. Köszi az infót.
  • halaszfi
    #24172
    Baromi jó,alig várom!De nem lesz feltünő,hogy szinte senki sem adja meg nekik az elsöbbséget? Számlálom ám rendesen a szegecseket!
  • LMG123
    #24171
    fiat126: nem kell fordítva
    szikszaicsabi: nem
    matesz19: ahogy láttam, lesz majd Sprinter AI-ban, majd ahhoz valószínűleg lesz mentő...
  • matesz19
    #24170
    Értem. És nem lehetne egy festést csinálni a Mercedes 814 -esre és tenni rá egy szirénát?? Lehet kicsit hülyén nézne ki, ezt nem vitatom, de akkor lenne mentőautó is.
  • halaszfi
    #24169
    Köszönöm nektek.
  • szikszaicsabi
    #24168
    Király lett! ELMŰ festésű kocsi nem lesz?
  • fiat126
    #24167
    Nagyon jó lett bár ha lehetne egy hozzá szólásom.Mégpedig az,hogy a vidi elején a rendőrségi buszon az első felíratott nem fordítva kell írni?Mert én úgy tudom de lehet,hogy tévedek akkor bocsi.Amugy nagyon király még egyszer gratula.
  • LMG123
    #24166
    Csak eddig nem nagyon tudta senki, hogy tudnak szirénázni és villogni is, mert az Omsi készítői nem üzemelték be. Én is most jöttem rá, ezért beüzemeltem szépen, legyen még reálisabb az egész. Mentőnek meg nem jó, mert a mentőnek nem átlátszó az összes ablaka... :D Majd ha kijön másféle furgon, majd akkor lehet róla szó. :)
  • matesz19
    #24165
    Ez tényleg nagyon jó, én azon gondolkoztam hogy senkinek nem jutott eszébe egy mentőautó festést csinálni bármelyik Al járműre?, ha már van rendőr autó? :D
  • matesz19
    #24164
    Azért nem jó a kép berakásod, mert maga a képet (jpg,jpeg,gif,png formátumú képnek kell lennie) kell belinkelni oda és nem a az egész oldalt ahol mutatja a képet...
  • Ikarusfan
    #24163
    Szerintem senki sem unja a Börzsönyös videókat
    Amúgy gratula, nagyon jók lettek!
  • kem001
    #24162
    Hát ez valami hihetetlen jó lett!
  • Routeres
    #24161
    Ha esetleg még nem unjátok, hoztam egy kis ízelítőt újra. Járgányaink már szirénáznak is. A többi a videóban, a maradék pedig legyen meglepetés.

  • marka47613
    #24160
    vagy ezt?