63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Stig95
    #10784
    Nem készítenél egy videót a működéséről? :)
  • Ikarusfan
    #10783
    Azt hittem, az egyest valamennyire használják - tévedtem. A gangolás nem tudom, mit jelent, a hatost meg nem tudtam összehozni, nem mint ha túl sok add-on buszban lenne most perpillanat.
  • vzsolo
    #10782
    Gondolom rükverchez le kell nyomni a váltókart, mint pl. a Ladánál.
  • adam993
    #10781
    De ha jól tudom, akkor a váltók 6 gangosak, és általában 2-esből indulnak.
  • Ikarusfan
    #10780
    Ja, még valami: hogy lehet a 2-es meg a rükverc ugyanott? Mert az indexes Ikarusos fórumon az összesben úgy van.
  • Ikarusfan
    #10779
    Nekem valami ilyesmi:

    fokozatok

    De ahogy olvasgatom, elég sok variáció van, úgyhogy szerintem nem halok bele, ha továbbra is ezt használom.
  • Ikarusfan
    #10778
    Ó, kösz!

    @atty707
    Az alapja az egésznek egy 2 vagy 3000 forintos Genius joystick (már nem emlékszem). Arra van ráerősítve konkrétan egy hatvan centis sátorláb-rúd darab (mert ez sokkal könnyebb, mint a legalább 5 kilós tömör fém váltókar, ami egyébként szintén megvan) és arra van rácsúsztatva a váltógomb. Az egész cucc pedig egy fadobozba van belerögzítve. Annak a szélessége és hossza 17 és 21 centi, hogy egészen pontos legyek, a magassága pedig úgy 27 centi. A tetején lévő lapba van belevágva a váltó fokozatainak a helyzete. A szoftveres része pedig az a program, ami ha jól emlékszem a Te leírásodban van.
  • atty707
    #10777
    zseniális. :) valamilyen egyszerűbb "tervrajzot" meg tudsz osztani róla?
  • adam993
    #10776
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=102492734&t=9043237

    Ezen a fórumon olvasgass, itt találsz dolgokat.
  • Ikarusfan
    #10775
    Ezeken a buszokon tényleg így vannak felírva a számok (lásd az ajtó felett), vagy csak a modellben van így?
  • matesz19
    #10774
    Köszi a buszról tudok és már várom is. :) Köszi a Festést előre is. :)
  • LMG123
    #10773
    Készül az Omsihoz a busz is és a festés is.
  • Ikarusfan
    #10772
    Bocs a dupláért (nem is tudom, miért írom ki mindig), csak pár dolgot lehagytam. Egyrészt nem tudom, a valóságban hogyan vannak a fokozatok, viszont én is látom, hogy csak N-5-ig vannak a fokozatok - ennyit tudtam kihozni a joystickból (azaz nem, de így néz ki csak értelmesen). Amúgy erre rájön majd még egy takaróbőr és kész. Szerintem nagyon feldobja a vezetést, csak kicsit macerás beállítgatni (az alapja az, mint amit az egyik fórumtárs írt a leírásban, csak ez nagyobb).
  • Ikarusfan
    #10771
    Szerintem a műszerfal után ezen nem fogtok meglepődni, csak ez működik is:

    Kép 1
    Kép 2
    Kép 3
  • fuszhi
    #10770
    OFF: talán a + 6 ülőhely ? :))))
  • omsidriver
    #10769
    Elkészült a javított MAN SD202 SD92 magyar mód. Javítva: az utastájékoztató kijelző az ékezetes betűket is megjeleníti. Az Olvass el!-be leírtam, mit hova másolj. Link: http://www22.zippyshare.com/v/72630077/file.html
  • matesz19
    #10767
    Sziasztok.
    Valaki megtudná csinálni ezt a festést az Ikarus 260-asra?
    Mert annyira tetszik. :) Előre is köszönöm. :)
  • omsidriver
    #10766
    Köszönöm!
    Hamarosan javítani fogom az ékezeteket.
  • Zoliikp
    #10765
    Csak úgy, igaz segítséggel, de ebben a szutyok időben:


    Az ablakok még nem teljesek, ezért vannak "lyukak" a koszolódás, és eső terén...
    Ha már ünnep...
  • BkvFan
    #10764
    A menetrendet én készítettem,véleményeket várok! :)
  • BkvFan
    #10763
    [quote name='Routeres' date='2011. Dec 23. - 22:12' timestamp='1324674721' post='18950']
    [url="http://www.mediafire.com/?kvjuyokh62bt1ar"]Kispest Pálya 1.0[/url]


    [/quote]

    Teljes menetrend:
    Ide Másold be:
    /OMSI/maps/Kispest/TTData/194.ttl
    (lemarat a leírásból)!
  • fuszhi
    #10762
    Szerintem jól benyomták magukat az ünnepek alatt és most másnaposan inkább hozzá se nyúlnak jó ideig :)))))))))OFF:
  • Routeres
    #10761
    Valószínűleg ők is készülődtek az ünnepekre. Karácsonykor nyilván nem az lesz az elsődleges dolguk, hogy a buszt építsék...
  • Martinez01
    #10760
    OFF: Mi a különbség ez a 3 ajtós, és a 2 ajtós között? (Az ajtók számától eltekintve).
  • Zoliikp
    #10759
    A cfg-ben, a Text-texture alatt található cabindisplay bejegyzésnél:


  • szabii98
    #10758
    Elég rég ( múlt hét Szerdán, majd 1 hete ) volt hír az NG 273ről :S
  • omsidriver
    #10757
    És ott hol?
  • Routeres
    #10756
    Ez számomra is egy ismeretlen hiba.
  • omsidriver
    #10755
    Ez a hiba nálam eddig a Kispest és a Miskolc pályán jelentkezett.
  • Zoliikp
    #10754
    Nem is ott lehet:
    a busz cfg-jében kell változtatni.
  • leony
    #10753
    Sziasztok! Tudja valaki,hogy miért nem mondja be az utastájékoztató-rendszer az utolsó megállókat?
  • omsidriver
    #10752
    Lehet, a Fonts-ba nem nyúltam bele.
  • Zoliikp
    #10751
    Ez így ebben a formában nem teljesen igaz:
    ha megváltoztatod a fontkészletet, pl olyanra, amiben vannak ékezetes betűk, akkor minden gond nélkül megjeleníti.
    Viszont a betűméretet ellenőrizni kell...
  • omsidriver
    #10750
    A kijelző csak az ékezetek nélküli karaktereket jeleníti meg, ezért ékezetek nélkül csináltam meg. A végállomásnál csk akkor írja ki, hogy végállomás, ha behúzod a megállóféket a végállomásnál. Menet közben nekem kiírja a megálló nevét és ha jeleztek, akkor azt is, hogy A leszállást jelezték, ezzel nem tudom, mi lehet a baj.
  • ozimak
    #10749
    Kellene nekem egy ikea objektum,honnan tudom esetleg letölteni az omsi-hoz? Ha egyáltalán le lehet... köszönöm a választ!
  • matesz19
    #10748
    Kipróbáltam, egész jó csak nekem nem írja ki az állomás nevét a Groundorf-on és a végállomásnál hogy "Végállomás", ha nem csak annyit hogy a "A leszállást jelezték" ékezetek nélkül és kész. :( Valami tipp a hiba okára? :)
  • LMG123
    #10747
    Régen csak a homlokfala volt kicserélve és úgy adta ki DG. Azóta amikor frissítette,akkor kivette,mert bekonvertálja rendesen ezt a fajtát.
  • Atikah
    #10746
    Valaki fel tudná tölteni Routeres Kispest pályájához egy .hof fájlt?
  • tenkenorman
    #10745
    Hali. Már akartam kérdezni hogy letöltöttem a 415-ös ikarust, ami ugye kettőt tartalmaz de én nem látok túl nagy különbséget a két busz között, míg régebben az egyik ez volt a kettő közül:

    mi ennek az oka? hol találom ezt a fajtát?
  • omsidriver
    #10744
    Csináltam egy magyar módot a MAN SD202 SD92-höz:
    -Az IBIS a ZIEL helyett VÉGÁLLOMÁS-t, a LINE/KURS helyett JÁRATSZÁM-ot, a ROUTE helyett UT-at ír ki
    -Ha valaki megnyomja a leszállásjelzőt, akkor az utastájékoztató kijelző a következő megálló nevét írja ki és azt, hogy "A leszállást jelezték"
    -A végállomáson az utastájékoztató kijelző "Végállomás"-t ír ki
    A módot úgy csináltam meg, hogy egy új buszt ad a játékhoz, így az eredeti MAN SD202 SD92-vel is mehetünk. Szerintem ezt a módot az OVKV-ban is lehetne használni.
    Letöltés: http://www37.zippyshare.com/v/19438543/file.html