63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • bemki
    #11384
    A Mestechko pályán hogyan tudom kivenni az AI buszokat hogy ne fussanak? Kitöröltem az ailists-ből a 8 buszt, és 8-al csökkentettem a fölötte lévő számot, de hibával kidob a forgalom betöltésekor.
  • ozimak
    #11383
    Kellene még egy kis segítség! :) Sajnos az sdk manual-jában nem találtam rá megoldást. A terrain vagyis a terepmunka következne de nagyon nem tudom hogy fogom az úthoz igazítani a domborzatot
    Az utakat már megcsináltam a kellő dőlésszögekkel csak most valahogy hozzá kellene alakítanom a terepet. Nincs valakinek valamilyen jól bevált módszere? Mert én már próbáltam vagy 3 féle nekirugaszkodást de sosem lett jó. Próbáltam az út szintje fölé emelni az egész terepet és utána az út alatt lejjebb nyomni de akkor meg az út alatt keletkezik lyuk és a terep az út körül még mindig feljebb van vagy 1-2 méterrel. Szóval nincs rá valakinek valami bevált módszere?
    Kép katt ide
  • omsidriver
    #11382
    Szerintem is nagyon jól néz ki! :)
  • Atikah
    #11381
    Nagyon jól néz ki ;) meg végre valami ismerős festés :)) Amúgy nincs egy kicsit túlságosan le ültetve?
  • halaszfi
    #11380
    hogy lehet bmp t felhúzni a buszra blenderben
  • Milan1909
    #11379
    Csatlakoznék az előttem szolokhoz, nagyon jó lesz! Hatalmas gratula és köszönet! :)
  • retoucher
    #11378
    Ez nagyon jól néz ki! Grat!

    Ha olyan skin template pack-ot teszel majd hozzá csatolva (ami sztem csak még jobban kiemelné a többi kiadott add-on buszok közül) mint ami az NL202-höz kiadtak, akkor nálam tuti első helyen lesz a "buszod", mivel a felhasználók között az a legfelkapottabb dolog, ha jól lehet vmit saját izlésünkre formálni. Remélem a kereket is lehet majd skinezni!
  • ozimak
    #11377
    Köszönöm! Ez segít majd!
  • ccv520
    #11376
    Köszönöm a véleményeket! :)
    ----------------------
    Nem 100%-osan lesz egyforma Nemeza 260-asával. Az övé után ki fogom adni természetesen, lesz a csomagban automata és kézi váltós helyis kivitel, és lesz egy manuális váltós helyközi kivitel.
  • LMG123
    #11375
    Nemezáé hamarabb ki lesz adva,ami ugyanez a modell.
  • adam993
    #11374
    Faros elkészítésén gondolkodott valaki? :)
  • Ikarusfan
    #11373
    Szerintem eszméletlen jól néz ki! Ha kiadod, egyértelműen ez lesz az egyik, ha nem a legjobb add-on busz! (Na persze aztán majd jön a V134 meg a többi régi Ikarus, amik szintén nem lesznek útsók a listában)
    OFF: A 280 után a 260 a kedvenc buszom :)
  • Routeres
    #11372
    Van egy "invis_street.sli" nevére hallgató spline. Azzal tudsz a "terepen" építkezni. Láthatatlan útként funkcionál.
  • bernio
    #11371
    nagyon jól néz ki! :)
  • ozimak
    #11370
    Ja igen azt már megízleltem :) Sok path lesz amit ki kell majd jelölgetni... nagyon sok... buszöblöknél,kereszteződéseknél(kb. van 50),stb. Tényleg ha már itt tartunk a path-okat nem lehet valahogy módosítani? Úgy értem úgy mint az utakat(radius ilyesmik). Mert pl. szeretnék csinálni egy saját kialakítású végállomást de azt csak a terepen hoznám létre és nem útból. De ahhoz kellene kialakítani path-ot az ai buszoknak. Lehet ilyet? Vagy marad az előre elkészített buszvégállomás?
  • atila4
    #11369
    Sok van még vissza a kiadásig?
  • ccv520
    #11368
    Videó 2: Katt
  • Routeres
    #11367
    OFF: Bocsánat. Ozimak-nak ment volna a hsz.
  • Routeres
    #11366
    Igen.

    És a szabályozandó kereszteződéseken található összes (!) path-ra rá kell tenned. Ez a SimpleStreets-es kereszteződéseknél lesz érdekes, ahol 3 path esik egymásra... És akkor zongorázd ki, melyik mihez tartozik...

    Nálam meghülyült tőle az AI, remélem nálad ilyen probléma nem lesz.
  • gabor514
    #11365
    És ha feltöltenéd valahova a MAN_SD202 mappádat, arra kicserélném, hátha úgy megy?
  • ccv520
    #11364
    Nem tudom volt-e már, de egy hasznos tanács a buszt készítőknek: a nem animált objektumokat a Deep Explorationban a Collapse hierarchy paranccsal egyesíteni kell. Nekem a 260-asnál nagyon sokat javított az FPS értéken.
  • tenkenorman
    #11363
    OFF: nem tudom miért erőltetik ezt sz*t
  • Geri556
    #11362
    OFF:Nem tudok segíteni, de egy jótanács: olvaszd ki a békádat XD
  • halaszfi
    #11361
    blenderesek segítsetek
  • gabor514
    #11360
    Hogy lehet ennél a pályánál ki íratni az Ibisben a végállomást?
  • maxi1987
    #11359
    Dettó nekem is ez a problémám van
  • gabor514
    #11358
    A képek itt vannak:
    Kép
    Kép2
  • gabor514
    #11357
    Amikor MAn buszt akarok bármelyik pályára be tenni ezeket a hibákat írja ki. Fent volt egy D92 mód, de azt már kitöröltem a busz mappájánól mit tudok csinálni vele, hogy rendesen működjön?

  • ozimak
    #11356
    Üdv mindenkinek! Egy gyors kérdés: a higher és lower priority bejelölgetésével tudom megadni,hogy kinek van elsőbbsége az úton ugye? Pl. higher a főúton és lower a keresztutcában.(Editorban természetesen)
  • szabii98
    #11355
    ez engem is érdekelne, mert elkezdtem dolgozgatni, de vannak problémák
  • omsifan
    #11354
    Konvertálás előtt.
  • halaszfi
    #11353
    textúrázni konvertálás elött vagy utána kell
  • omsifan
    #11352
    Hát én nem tudom, régebben megpróbáltam a blendert, de én 3ds max-ot használok.
  • halaszfi
    #11351
    de a bmp-t hogy tegyem a buszra
  • omsifan
    #11350
    Blenderben bármilyen textúrával lehet dolgozni, de az OMSI már csak a BMP, DDS, TGA fájlokat tudja használni.
  • LMG123
    #11349
    Tram & train add-on a Mestechko pályához:



    LETÖLTÉS
  • halaszfi
    #11348
    blenderben hogy és milyen textúrákkal lehet dolgozni
  • Routeres
    #11347
    OFF: Milyen beállítást használsz az OMSI-ban?
  • kem001
    #11346
    OFF:Legjobb. Hogy haladsz vele ha szabad tudni?
  • omsifan
    #11345
    Ikarus 256. :D