63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • olimano2222
    #14359
    Örömmel jelentem be hogy végre elkészült igaz az utasok kicsit furcsán helyezkednek el a buszban inkább állnak mint hogy ülnének de nagyon jó MB O405 Camo U1001S

    letöltési link
    http://hotfile.com/dl/146862428/d3bbcd3/MB_O405_-_Camo_U1001S.rar.html

    vagy

    http://www.mediafire.com/?01mh29lxf8sl2xy
  • halaszfi
    #14358
    Editorban Traffic Rules És Speed limit elöttre a pontot majd a fehér téglalapba 90 és a car vonalakra (path-okra)katt.Egyébként egy spline 300m lehet max,de töbszörmeg lehet ismételin n gombal.
  • Robi546
    #14357
    Akkor valaki tudna segíteni ebben ? :)

    Szóval én ugye leraktam, hát... több mint 20Km spline -t és amikor ki megy az út a faluból/városból akkor elfelejtettem át írni a Speed Limitet 50-ről 90-re ezt hogy oldhatnám meg hogy újból ne kelljen lerakni a spline-okat ?
    Válaszokat előre is köszi,fontos lenne! :S
  • Warrior888
    #14356
    OFF: Csak mondom, hogy nem kell valós adatokkal regizni annak aki le akarja szedni. Én simán beírtam hogy [email protected], jelszónak meg 12345678 és már jött is le.
  • Robi546
    #14355
    Értem egyébként próbáltam és ajánlom hogy aki megteheti próbálja ki. ;) Rövid beszámoló: belseje hiányos de ezt mondta itt kem001 is, fűtés még ugye nincs mert béta,azon kívül nagyon jó, Hangja szerintem nagyon jó, a műszerfal is tetszik már van az OMSIba egy játszható turista busz is. (Tehát ez ami most lett kiadva.) Nagyon jó. Tehát ez akkor most valójában Scania busz ? :)
  • kem001
    #14354
    Kívülről jól néz ki, viszont a belseje hiányos. De mint írta a készítő, ez egy Beta busz, amit 2 hónapig tesztelés céljából adott ki, hogy végül leírjuk a hiányosságait, amit ki fog javítani. Ja és még valami, senki ne töltse fel a letöltési linket máshová!
  • Robi546
    #14353
    Nem annyira rossz kívülről, ki is próbálom mindjárt. :)
  • kem001
    #14352
    Megjelent egy új busz a játékhoz:
    [BETA] Busscar Urbanuss Pluss Scania K270
  • Robi546
    #14351
    Megint lenne egy kérdésem. :)

    Szóval én ugye leraktam, hát... több mint 20Km spline -t és amikor ki megy az út a faluból/városból akkor elfelejtettem át írni a Speed Limitet 50-ről 90-re ezt hogy oldhatnám meg hogy újból ne kelljen lerakni a spline-okat ? Válaszokat előre is köszi,fontos lenne! :)
  • Atikah
    #14350
    Végre valami helyi map :) ha esetleg modellek kellenek szólj.
  • Robi546
    #14349
    még azt akarom kérdezni hogyha 17Km -es utat akarok csinálni akkor a kép méretéhez editorban (mivel google képet raktam,az szerint csinálom) és akkor ott hogy: Picture Width: 17000 m << Ennyit kell beírni hogy 17 Km legyen, nem ?
  • Zoliikp
    #14348
    Az attól függ, hogy hol keresed...
    Például van olyan pálya (Moges 1.0), ahol külön kell letölteni.
    Nagy általánosságban viszont a Vehicles/Sdxxx könyvtárban van, sőt a telepítős verziók az alap buszok mappájába teszik, ahonnan neked kell tovább másolni...
  • Robi546
    #14347
    Aha, meg van értem mind a kettőt és működik. :)

    1. Az volt itt a baj hogy én mindig a "Paint On Layer" -ra mentem és azt hittem hogy ha be festem macska köves útra akkor vissza kell festeni rendesen fűre de most hogy mondod rá jöttem hogy a Rubber on Layer az radírozás. :)

    2. Ez is működik, viszont régebben, 1-2 hónapja nem tudom de nem akart működni viszont most működik lehet rosszul csináltam akkor valamit. :D
    Köszi a választ.
    Majd máma is hozok képeket a fejlesztésről de csak olyan este 9-10-11 körül mivel addigra fejezem be a munkát és nagyon remélem hogy máma estére már kész is lesz Sellye/Sala :) Aki nem tudja hol van nézze meg a Google Térképen hogy mégis hol van az a hely ahol most csinálom a mapomat. :)
  • szikszaicsabi
    #14346
    1.Terrain résznél van egy olyan opció, hogy Rubber on the layer vagy mi. Azt bejelölöd, az alatta lévő fehér téglalapban kiválasztod a macskaköves utat, és ,,kiradírozod'' a macskaköveket.
    2.Szintén Terrain rész, a Higher és a Lower opciók alatt van egy olyan másik opció, aminek most nem jut eszembe a neve, de azt bejelölöd, a mellette lévő kis fehér téglalapban beírod, hogy 0, majd a megemelt/megsüllyesztett területeknél lenyomod az egeret, és amikor a terület eléri a 0 méteres magasságot, tovább viszed az egeret, lenyomod, és így tovább.
  • Warrior888
    #14345
    Közben megtaláltam a hang letöltési linkjét. Most már csak be kéne üzemelni a 260 v2.0-án...
  • Warrior888
    #14344
    Erre a hangra gondolok. A bökkenő az, hogy sehol nem találom a hang letöltési linkjét, mindenhol csak a busz van. Azzal meg az a baj hogy az 1.0-ás buszhoz van rakva. Eddig még sehogy sem tudtam a 2.0-ás buszhoz berakni ennek az 1.0-ásnak a hangját... Valaki tudna ebben segíteni?
  • rarma
    #14343
    Hátha lenne benne mikor kicsomagolom akkor igen beszoktam másolni.
  • Robi546
    #14342
    Üdv!

    Van 2 kérdésem.

    1. Hogyha festek a "Tile" -ra a kopsftein-el vagy miaz tehát olyan macska köves utat és aztán hogyha véletlen nem oda akartam "festeni" akkor hogy tudom vissza rakni azt az 1 részt rendes,alap zöld fű -re ? Próbáltam a gras.def -el festeni a Terrain menü pontnál lehet ezt. Van erre megoldás hogyha be festettem macska köves útra akkor vissza tudjam festeni/színezni fű -re ?

    2. hogyha én meg növeltem/süllyesztettem a talajt és nem tudom pontosan vissza állítani úgy mint az alap Tile van akkor ezt hogy tudom meg csinálni ? Tehát nekem Dimbes-Dombos a pályám és vissza akarnám rakni alap magasságra a Tile -t hogy rá helyezhessem az utat tehát hogy ne tűnjön el a földbe és ne kelljen állítgatni pontosan a magasságot akkor ezt hogy tudom meg oldani ?

    Előre is köszi a válaszokat!
  • Zoliikp
    #14341
    Mivel minden pályára erre a hibára hivatkozol, felteszek neked egy kérdést:
    a pályákhoz tartozó hof-fájlokat be(át)másolod a buszok mappájába?
  • atty707
    #14340
    Mi a dátum az OMSI-ban? Ha bekapcsoltad a dátum szinkronizálást, akkor 2012, ha nem, akkor 1988. Ez is bekavarhat egyes pályáknál, azt tapasztaltam.
  • rarma
    #14339
    Köszi a választ atty707 és SnyperD !
    Azzal nincs is gond, az működik, akkor lehet kérdésemben véletlen elírtam.
    Hanem akármilyen térképet szedek le,majdnem mindig csak egy busz járatnak
    legkevesebb 2 van megadva a járata.
    Például a Moges-nél is van 304 és 304/N járat is a járat számot megtudom adni, de viszont alatta ahogy a képen is jelöltem piros karikával már ott üres.
    Ugyan így jártam a HKSouth v1.61 és a Trueking city térképel ott is ugyan ez a probléma,járatszám van,de az alatta lévő rublikába már mindegyik üres nincs semmi.

  • cifcuk
    #14338
    Sziasztok,

    Megkeresett egy magyar kiadó aki szeretne kiadni egy magyar addonokat tartalmazó DVD-t OMSI-hoz. Azt mondják a készítőknek fizetnének egy bizonyos összeget, úgy, hogy mindenkinek megérje a történet.

    Szóval aki bármilyen addont készít és érdekli a dolog keressen meg privátban.

    (Azért engem kerestek meg, mert anno én kezdtem el az OMSI Hungaryt meg az OVKV-t és a weboldalon még mindig az én email címem van megadva kapcsolatnak.)
  • SnyperD
    #14337
    Milyen útirány? a Sárga nyilak ?
  • atty707
    #14336
  • atty707
    #14335
  • Marzee92
    #14334
    Sziasztok! Szeretnék kérni egy linkgyűjteményt, ahonnan le tudok tölteni egy normális 260-ast, ami automata váltós, és még ha esetleg BKV festést is tudnátok ajánlani hozzá, az maga lenne a pompa!
    Előre is köszi!
  • bocskor3
    #14333
    Köszönjük!
  • BPY254
    #14332
    Sziasztok. Máris beleszerettem a készülő Oroszlány-Tatabányai vonalba.
    Sok Sikert hozzá.
  • rarma
    #14331
    Mi van ezzekkel a térképekkel?,akár milyet töltök le,nincs benne útírány megadása.
  • bocskor3
    #14330
    OFF: majki túrista járat is lesz
  • bocskor3
    #14329
    OFF: A mapet GMI készíti akár csak a fiktív buszunk modelljét.
  • bocskor3
    #14328
    Jó reggelt! Készül az Oroszlány - Tatabánya map is amiben pár tatabányai
    helyi járat is helyet kap majd.(Oroszlány város már készen van)
    Járatok:
    -Oroszlányi Tesco járat
    -Oroszlány-Kecskéd-Tatabánya helyközi járat
    -Oroszlány-Környe-Tatabánya (Majk felé) ez is helyközi járat
    -Tatabányai pár helyi járat
    Egy kép Oroszlányról:


  • rarma
    #14327
    A Moges v1.0 final mapot hol lehet letölteni ?
  • dgufoplast
    #14326
    Küldjél egy el érhetőséget privátba vagy itt nekem mindegy
  • SnyperD
    #14325
    és textúra animlás script be tudnál segíteni ? :)
  • dgufoplast
    #14324
    Ha összes annyi akkor az még jó 78554 Triangles erre gondoltam de a Deep Exploration-ban így kell megnézni
  • SnyperD
    #14323
    Deep exp be nemtom hol kell megnézni ezért azt írom amit a Sketchup export ír:
    3DS Entities exported:

    78554 Triangles
    17 Edges
    1 Cameras
    21 Materials
    6 Textures
  • dgufoplast
    #14322
    Alakul a busz milyen számmal rendelkezik összesen a busz ? mármint poligon meg vertek re gondolok ?
  • SnyperD
    #14321
    Manuális és automata is készül egyaránt :)
    Egyébként textúrázni és animálni tud valaki, esetleg segít valaki ? :)

  • vikimaki1
    #14320
    Szia SnyperD! ugye ami sárga buszt csinálsz nem manuális váltós lesz???