334
Földünk, és az emberiség sorsa
  • Stockbauer33 #334
  • czihaki
    #333
    Nagyon fontos az lenne ha a csillagázok felfedeznének végre egy élt számára alkalmas bolygót, mert a Földünk folyamatossan bomlik fel belülről kifelé nagy nyomással, s már a kéreg veszélyessen keskenyedik. Azon is múlik mikorra válhat élhetetlenné a Földünk, hogy megmaradt kérget milyen anyagok alkotják.A korunkra illetve 1996 ban láttam ilyennnekhttp:// a belselyéthttp://A létezés fantasztikuma blooger,huhttp://[IMG]http://A létezés fantasztikuma blooger,hu[/IMG]http://http://
  • Kepek
    #332
    2040-re összeomolhat az emberi civilizáció
  • Kepek
    #331
    Vajon az emberiség elkerülheti a Ne nézz fel! aszteroida-armageddont?
  • hiper fizikus
    #330
    Tudod-e, hogy ez a kép rémhírterjesztés, azt pedig bunteti a jelenlegi kórmány !!!
  • Desiderata #329
    CERNageddon?
  • Desiderata #328
  • clarck
    #327
    Ez is egy lehetőség
    És sajnos van egy szomorú hírem is .Már szálkeresztben vagyunk.
    Csak azt nem tudjuk mikor húzzák mag a ravaszt!
  • patiang
    #326
    Ha "szerencsénk" lesz, akkor alkalmunk lesz kitapasztalni, hogy milyen is az amikor egy szupervulkán kitör:

    Elképesztő sebességgel "fúvódik fel" dél-amerikai Uturuncu vulkán. A tudósok szerint a tűzhányó magmakamrája a normálisnál tízszer gyorsabb tempóban telik, félő, hogy a békés hegy a normál tűzhányónál akár ezerszer több anyagot robbanásszerűen kilövellő szupervulkánná alakul.
    link
  • Sharks
    #325
    Az emberi jelenlét nyomai a Földön...
  • Sharks
    #324
    Én nem értettelek félre, elég pontosan fogalmazol (remélem, én is). A pénz csak egy eszköz, semmi több, ezért felesleges nagyobb jelentőséget tulajdonítani neki itt.
    A birtoklási vágy valóban emberi dolog és nincs is vele baj igazából, csak nem feltétlen kéne mindenek fölé helyezni, ugyanis emiatt lehet tömegeket úgy irányítani, hogy észre sem veszik. Meg kéne tanulni kicsit lemondani néha anyagi dolgokról, ha annak megszerzésével másoknak ártunk.

    "mindenki azt lesné hol segíthetné a másikat.
    De nem így van. És valószínűleg! nem is lesz így, mert ez alapjaiban nem "emberi"."

    Számomra pont ez az egyik emberi dolog és vannak is olyan emberek szerencsére, akikben még ez megvan.

    Pont leírtad egyébként azt, amiről tegnap is írtam, hogy nevetséges minket fejlett civilizációnak nevezni, hisz az általad leírt szövegből is kiderül, hogy a kőbalta óta ugyanott tartunk (igaz, az eszközök valóban fejlettebbek, amiket használunk): "az első kőbalta óta minden a birtoklásról szól a mai napig. Minden fejlettebb emberi civilizáció erre épült" - bár a többi civilizációról ezt állítani kicsit botor dolog (hisz nem is ismerjük a legtöbbet).

    Remélem is, hogy nem csinálsz ilyeneket 5 Ft-ért és többért sem, de nem csak azzal tudsz ártani másnak, hogy elteszed láb alól... magával az eszmével pedig szimpatizáltál: "(de nem is kell szerintem, ha nem lenne az emberiség törtető és kapzsi mi se lennénk most itt)"
    Erre több állatfaj is rácáfolhat, hisz régebb óta létezik, mint az ember és nem pusztította el közben a saját életterét, hanem szimbiózisra lépett vele. Lehet, hogy a technikai fejlődésünk nem tartana itt, de valóban szükségünk van arra, hogy minden évben kiadjanak egy új típusú tv-t, vagy egy új autómodell-t? Sorolhatnánk még, de a lényeg, hogy a világ egyik fele szenved (vagy inkább a 3/4-e), a másik része pedig kidobálja az ételt, a műszaki cikkeket, stb.-t, mert túltermelés, túlkínálat van. Egyszerűen nem csak embertelen, de ésszerűtlen is az egész rendszer. Erre úgy is rá fog jönni mindenki, legkésőbb akkor, amikor nem lesz áram a vadonatúj tv-hez, villanyhoz, egyebekhez vagy benzin a csodaautóba. Akkor majd lehet azon gondolkodni, hogy miért marják egymást az emberek, mert biztos vagyok benne, hogy akkor is fogják valamiért... lehet, hogy megint egy kőbaltáért?
  • remark #323
    "Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy az első kőbalta óta minden a birtoklásról szól a mai napig."

    Ez szerintem nem a kőbaltával kezdődött. Sok jelét látom annak, hogy arra a birtoklásra amire te hivatkozol úgy kellett ránevelni az embereket.
  • remark #322
    És akkor mi van, ha mindez már megtörtént egyszer? Vagy többször?
  • Mirk
    #321
    Azt hiszem félreértettük egymást. Szerintem is gyönyörű lenne egy világ amelyben nem ismerik a pénz fogalmát és mindenki azt lesné hol segíthetné a másikat.
    De nem így van. És valószínűleg! nem is lesz így, mert ez alapjaiban nem "emberi". Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy az első kőbalta óta minden a birtoklásról szól a mai napig. Minden fejlettebb emberi civilizáció erre épült és nehéz lenne az ellenkezőjét megvalósítani.
    Nem lehetetlen de nehéz.
    És megbocsáss de nem azt mondtam, hogy 5 forintért bárkit megölök, elsősorban nem is magamról beszéltem.
  • remark #320
    "Pszichológia változást előidézni globálisan, olyan mértékűt amely alapjaiban megváltoztatná az emberiség világszemléletét, lehetetlen szerintem."

    Nem lehetetlen. Már meg is történt:

    "Az ember anyagias."
  • remark #319
    Ijesztgetéssel semmire se mész. Nem mindenki tartja ugyanazt értéknek és fontosnak. Lásd. #315.
  • remark #318
    Egy valóban fontos szempontra mutattál rá!
  • Sharks
    #317
    Hát, sajnálom, hogy így gondolod... Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de nem bánom. Azért ijesztő, hogy ezt ilyen nyíltan helyesli valaki és felmerült bennem, hogy vajon nálad konkrétan hol van az a határ (ha van), amennyiért elkezdenél másokon átgázolni az adott érték megszerzéséért?
  • Mirk
    #316
    Az ember anyagias. Pszichológia változást előidézni globálisan, olyan mértékűt amely alapjaiban megváltoztatná az emberiség világszemléletét, lehetetlen szerintem. Az anyagiasság benned ősidőktől fogva és nem lehet kigyomlálni (de nem is kell szerintem, ha nem lenne az emberiség törtető és kapzsi mi se lennénk most itt).
  • Sharks
    #315
    Nézőpont kérdése. Lehet, hogy az egyik drasztikusabb, amit írtál, de a másik tovább tart. Hogy kinek melyik a jobb, azt bízzuk az egyénre - mellesleg nekem egyik sem tetszene. Egyébként az első verzióhoz hasonló dolog ugyanúgy történhet veled vagy ismerősöddel most is. A rabszolgaságnak is megvan a modern változata, ha már itt tartunk, de ebbe felesleges belemenni, nem itt fogjuk megoldani a kérdést, csupán csak leírtam a véleményem. Ha máshogy látod - vagy nem látod - az szíved joga, én nem akarlak meggyőzni semmiről.
  • uwu 80
    #314
    Szerintem ha kiírtják a családod, aztán pár hónap meló után megdöglesz egy kőbányába lehet hogy szarabb mint kedvetlenül tévét nézni, és sopánkodni hogy kevés az olaj.
  • Sharks
    #313
    Jah, bocs, nem tudtam, hogy te éltél akkor és pontosan tudod, milyen volt. Persze igaz, ha az orosz sztyeppét vennéd mondjuk alapul, valóban hatásos ez a parasztvakítás, amit a modern világ produkál. Igény kérdése az egész (ha valakinek ennyi kell, annak ez tökéletes).
  • uwu 80
    #312
    Szerintem el kéne látogatnod az ókorba rabszolgaként. Lehet hogy nagyhirtelen megváltozna a véleményed.
  • uwu 80
    #311
    Azon aggódhatnál hogy a világ nem olyan lesz mint amilyet jónak tartasz. Háborúk, erőszak, elnyomás, na erre azért megvan az esély.

    Szerintem ha csak a túlélésért aggódsz, tök alaptalan a félelmed, egyszerűen nem gondoltad át, vagy túl kevés infóból vonsz le túl távolra mutató következtetést.
    Vannak persze dolgok mik eltűntethetnek minket, aszteroidák, a nap halála, meg ilyesmi, de az ellen úgysincs mit tenni ha az előtt jön hogy lelécelhetnénk innen.

    Az ember sosem fogja magát kipusztítani. Ha akarnád akkor is nehéz lenne, mindig lenne egy pár aki megmenekül, és makacsul él tovább.
    Mondjuk ha az összes atomot bevetnék, az más tészta:) De amik miatt aggódsz, hogy elfogy ez meg az, na amiatt felesleges aggódni. Majd lesz az efogyott cuccok helyett más, vagy éhenhal a világ "felesleges" fele, de semmiképp nem fogunk ilyesmiért kihalni.
  • Sharks
    #310
    Ha csak magunkat pusztítanánk...

    Egyébként tetszett az elméleted, de azt veszem észre benne, amit több más véleményben is: nagyon anyagi alapú a megközelítés. Szerintem a problémák gyökere inkább pszichológiai, hisz fejben kezdődnek a dolgok. Ha normálisan vagy normálisabban állnánk hozzá mindenhez, akkor hiába a sok ember, mégis fenntartható fejlődés menne végbe. A jelenlegi civilizációt fejlettnek nevezni viszont - mert van mikrohullámú sütőnk és számos kényelmi szolgáltatás - számomra nevetséges dolog. Egyszóval annyi a lényeg, hogy minél több az ember, annál embertelenebb lesz a világ. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy itt vagy egy másik bolygón folytatjuk a szellemi vegetációt.
  • Mirk
    #309
    Épp nyitottam volna egy új topikot, ahol leírhattam volna a saját kis véleményemet, mikor idetaláltam.

    Örömmel látom, hogy azért vannak emberek, néhányan, akiket érdekel mi is lesz velünk és nem csak a repülő autókat várják, hanem a realitás talaján maradva aggódnak! is egy kicsit.

    Sajnos, ahogy én látom, a jelenlegi helyzetet és a haladási irányt tekintve helyénvalóbb az aggódás, mint az örömteli várakozás. Lehet, hogy e pár sor után rögtön begubózott pesszimistának bélyegeztek, de hadd írjam le a gondolataimat. Lesz benne egy kis science fiction, de hát a jövő mindig is ebbe a témakörbe tartozott.

    Van egy elméletem/elvem, melyet csak úgy hívok, hogy "egy faj második születése". Mivel engem ténylegesen az emberiség mint faj jövője aggaszt, elmagyarázom nektek ezen elmélet lényegét.
    "Van egy bolygónk melyen adottak az élet kialakulásának feltételei. Megjelennek az első élőlények, fajok, változatos formákban. Kipusztulnak, vagy továbbfejlődnek, újak jelennek meg. Mindegyik kihasítja a bolygó életteréből a saját kis szeletét, melyhez alkalmazkodott. Ezt hívjuk evolúciónak. De talán, bizonyos idő múltán megjelenik egy (vagy több) olyan faj mely magasabb intelligenciával rendelkezik társainál. Ez a faj dönthet úgy is, hogy elhagyja addig
    otthonaként és bölcsőjeként szolgáló bolygóját és elindul, hogy a világegyetem nyújtotta korlátlan lehetőségeket kutatva terjeszkedjen tovább. Ez a második születés. Az anyaméhként szolgáló bolygón fejlődő faj megszületése a végtelen mindenségbe."
    Persze, ez a lehetőség opcionális és egyénenként változó lehet a helyesnek ítélt utópia milyensége. 100 ember 100 különböző, általa helyesnek ítélt jövőképet festhet meg. Az enyém a fent említett második születés. Más talán azt mondaná, maradjunk itt, találjunk valamiféle belső békét és éljük le a fajunknak kiszabott időt. Vagy dobjuk el a technikát és vessük magunkat a természetbe. Opcionális, egyéni és a fantáziánkra bízott.

    Ami bennem aggodalmat kelt az a jelenlegi haladási irányunk népesedés és bolygópusztítás tekintetében. Sokan vagyunk és egyre többen leszünk, egyre jobban pusztítunk. Sok mindent hall az ember, hogy elfogy a víz, elfogy a kőolaj, elfogy az ózonréteg, elfogy az étel, elfogy az élettér. Hiteles adatok hiányában ezek rémhírek, feltételezések. De azért aggodalomra adnak okot. Ami azonban még aggasztóbb az az, hogy a tudomány és technika fő csapásvonala látszólag nem ezen problémák kiküszöbölését célozza. Azért mondom, hogy látszólag, mert természetesen ezzel sem lehetek teljesen tisztában.
    Félek, hogy eltűnünk a süllyesztőben. Nem éljük meg a második születést. Nem jutunk sehova csak elpusztítjuk magunkat. Félek, hogy nekünk az emberi fajnak, nem lesz jövőnk.
    Ettől félek én.
  • Desiderata #308
    ilyen többször volt a múltban
    elképzelhető, de én úgy tudtam hogy pontosan megjósolni 1-2 évre nem lehet hogy mikor következik be
    a cikk is millió évekről is beszél, szóval ez csak egy felfújt hírverés, nyugodtan aludhatunk
  • patiang
    #307
    De az is lehet, hogy HOAX
  • patiang
    #306
    Bár az is igaz, hogy többféleképpen lehet értelmezni.
    Ha időben holnap robban fel, akkor 640 év múlva lesz két napunk az égen.
    Ez nem derül ki a cikkből, homályos.
  • patiang
    #305
    tessék
  • Desiderata #304
    linket tudsz adni?
  • patiang
    #303
    "Ausztrál csillagászok bejelentették, hogy hatalmas szupernovarobbanásra lehet számítani idén vagy 2012-ben, s ha ez megtörténik, akkor hetekig két nap lesz az égen."
  • Kang a Hódító
    #302
    Hogy lehetne unalmas az örök élet, amikor az elméletileg végtelen világűr tele van lehetőségekkel, felfedezni való terekkel, ahol el lehetne szórni az életet és a tudást??
  • Wolfsnack
    #301
  • remark #300
    "még nem lesz totális világvége"
    Ezért írta azt, hogy "az felfog érni, egy kisebb világvégével".
  • Wolfsnack
    #299
  • drevil666
    #298
    ááááá
    Attól, hogy összeomlik a pénzrendszer még nem lesz totális világvége.
    Kisebb csoportokba szerveződnek az emberek és jön a jó öreg cserekereskedelem.
    Az erőforrásokért meg majd menni fog a harc:)
  • NYUZGA
    #297

  • NYUZGA
    #296
    Hidd el, láttam már csodákat és még látni is fogok.

    Ez a videó tetszeni fog neked. Van benne reptile is.

  • Saintgerman
    #295
    Annál sokkal többről van itt szó... hihetetlenül többről..