334
Földünk, és az emberiség sorsa
  • Balumann
    #134
    "Emellett a hülyeség mindig is gyorsabban terjedt, mint a tudás, a hülyeséget ugyanis nem kell (ezzel együtt nem is lehet, már ha valaki akarná) megérteni." Vannak akik foglalkoznak azzal, hogy megértsék.

    "kár, hogy több ezer év alatt valós eredményt nem tud felmutatni"
    Miért, az a rengeteg "hülye" ember aki meggyógyult ilyen kezelésektől nem elég? Persze, mivel nem értjük és mindenki más filozófiát épít rá és nicns tudományos megfogalmazása, vszínűleg mástól gyógyultak meg...

    Az ezorezonancia = biorezonancia (próbáltam rákeresni, de ezorezonanciára csak filozófiákat találtam)? Rezgés csak mechanikus lehet nem? Miért ne lehetne kapcsolat a biorezonancia és a bolygó anyagai által keltett rezgéseknek? Az hogy van-e élettani hatása, az nyilván a tapasztalatokból jött (hogy ugye sokan használják gyógyításra) és nyilván nem biztos természetesen).

    "Most már elég sokat tudunk a világról, és vannak módszereink is, hogy eldönthessük valamiről, hogy ÚGY biztosan NEM működik."
    Még mindig úgy tudom, hogy a jelenlegi tudomány szerint nem jöhetne létre élő szerves anyag :-)

    "Aha, én is ismerek embert, akinek a barátjának a (...) látott már ilyet.
    Ennél konkrétabb bizonyíték nincs.
    Klinikai teszttel pofonegyszerűen lehetne igazolni, volt rá többezer évük, miért nem tették?"
    Ennél azért jóval többról van szó, vannak fórumok ahol lehet ezekről beszélgetni, akik ezekkel foglalkoznak azok tudják hogy működik.
    Klinikai teszteknél mire gondolsz? Elég sok eset van, hogy az orvosok is lemondanak a betegről, aztán ilyen úton gyógyulnak meg. Korházban meg kapnak egy eredményt amin meggyógyultak (nem voltam még igazából kórházban úgyhogy nem tudom pontosan hogy mennek a dolgok) és kész.
    Beszélj orvosokkal akik olyan betegekkel foglalkoznak, amik többnyire nem gyógyíthatók, biztos tud mesélni majd esetekről...

    Placebohatás olyan betegségeknél, tüneteknél működhet csak, amiket elvileg a szervezetünk önmagától képes elhárítani, vagy eleve lelki eredetü a dolog. Azoknál eleve hatásosabb az orvosi kezeléseknél bármelyik másik alternatív gyógymód :D

    "Honnan tudod, hogy egy ilyen bevizsgálatlan, bizonytalan hatásmechanizmusú terápia nem éppen rontani fog a helyzeten?" Mások tapasztalatai, véleményei. Mikre is jó a forum, az nélkül vszínűleg már nem is foglalkoznának ezekkel mert nem mernének menni :-)

    És ismét mondom, én nem kezelem tényként ezt mivel tényleg nincs tudományosan megfogalmazva hogy mi is ez pontosan. A reiki viszont régebbi mint bármelyik általunk ismert vallás vagy filozófia (csak mindenhol más filozófiákat építettek rá, másképp nevezték, illetve másképp gondolkodtak róla, ami mai napig megmaradt az ismeretlensége miatt). Az akupunktura is ha jól tudom a reikiben is ismert pontokat használja másképpen de ebben nem vagyok biztos. A homeopátia is tudománytalan (hasonló hasonlót kiolt elven működik vagy vmi ilyesmi), mégis nagyon sokan meggyógyultak tőle, és annyira elterjedt, hogy nem állíthatjuk azt, hogy nem létező butítás az egész.
    Főleg az után, amiket Dr. Lenkei ír az egészségügyről (vagyis a gyógyszeriparról) ("Érdekes fájdalmak" topikba egyébként belinkeltem a könyvét ha még nem olvasta volna vki).
  • másikisvan
    #133
    Ja és nem felyét hanem fejét
  • másikisvan
    #132
    az ilyen naptáras világvégéről csak annyit hogy OMG DE KETTÉTAPOSNÁM AZT A HÜLYE FELYÉT AKI KITALÁLTA EZT

    Ez nem naptáras világvége, hanem a csillagászati megfigyelések alapján tett előrejelzések, és nem világvégéről hanem a kozmikus éjszaka végéről szólnak. Mindig a hajnalhasadás előtti utolsó óra a legsötétebb na most itt vagyunk.
  • másikisvan
    #131
    "Ja, és még egy dolog: nem tudjuk, hogy hogyan és miért működik a dolog. Akkor hogyan bízhatsz benne, hogy _POZITÍV_ irányú változást fog előidézni? Honnan tudod, hogy egy ilyen bevizsgálatlan, bizonytalan hatásmechanizmusú terápia nem éppen rontani fog a helyzeten? "

    A tudomány nem tudja mi az anyag, nem tudja mi az élet, nem tudja mi a gravitáció... mégis van... és bízhatunk benne hogy nem szállunk el magunktól.
  • másikisvan
    #130
    Nem veszed észre magad ?

    Méghogy azt mondják ezek hogy a Föld gömbölyű... dehogy az, hát látom hogy nem az... ha az lenne leesnénk róla...
  • másikisvan
    #129
    Mi a jobb, ha a több ezer éves módszereknek, amelyek hülyeségek, nincs nyomuk, vagy hogy mostanimódszereinkkel úgy látszik hagyunk magunk után nem kis lábnyomot... esetleg évtizedekre radioaktív sugárzást... vagy évszázadokig túlmelegedést...

    Igen, mint tudjuk és blabla... tehát ma, amikor már ezt is elértük...
  • dronkZero
    #128
    "Hülyék beetetésére... vszínűleg azért terjednek egyre gyorsabban a biorezonanciával foglalkozó oldalak"

    Én arról nem tehetek, hogy sok a hülye. Mostanában nem divat tanulni, ellenben divat hülyének lenni, és még büszkének is lenni rá.
    Emellett a hülyeség mindig is gyorsabban terjedt, mint a tudás, a hülyeséget ugyanis nem kell (ezzel együtt nem is lehet, már ha valaki akarná) megérteni.

    A több ezer éves módszerekről meg annyit, hogy kár, hogy több ezer év alatt valós eredményt nem tud felmutatni, emellett meg a vércsapolás, koponyalékelés, meg hasonló okosságok is több ezer évesek. Csak aköré nem épült kultusz idiótákból.

    "A bólygóknak vannak rezgései, ezt fel tudják venni és át is tudják transzponnálni általunk hallható tartományba (tehát 20-150000Hz közé), ha jól tudom Mindentudás Egyetemén is volt egy ilyen rész amiben ezzel foglalkoztak, de dokumentumfilmek is vannak erről, nem én találtam ki."

    Igen, létezik olyan minden szilárd testnél, hogy sajátfrekvencia, csak éppen ennek aztán kurvára semmi köze nincs az ezós rezonanciához.
    Ahhoz van köze, hogy ha valamit a sajátfrekvenciáján gerjesztesz, akkor az rezonanciakatasztrófához vezet. (végtelen elmozdulások gerjednek)
    Még egyszer: ennek SEMMI köze nincs az ezós baromsághoz, ez mechanika. Mint az inga.

    "Egyébként mi nem volt áltudományos maszlag hülyéknek, amíg nem tudták tudományosan vizsgálni, modellezni meg akármit?"

    Irreveláns. Most már elég sokat tudunk a világról, és vannak módszereink is, hogy eldönthessük valamiről, hogy ÚGY biztosan NEM működik. Ennyi asszem elég is. Emellett persze lehet pozitív hatása, de azt kísérlettel igazolni kéne.

    "Mindig sokan hittek abban, hogy a "modern korban" amiben élnek, már szinte mindent tudnak és nem fogadták el azt, ami számukra ismeretlen volt. Gondolom te is mindent tudsz, és ilyen egyáltalán nem is létezik és csak hülyeségeket írok..."

    Oké, akkor vizsgálják, kísérletezzenek vele, teszteljék, amíg nem sikerül róla kimutatni, hogy tényleg működik-e. Mert úgy ELADNI, hogy közben fingjuk nincs róla hogy működik-e, ráadásul erős a gyanú, hogy nem, na az gerinctelen aljas átkúrás.
    Nem, nem engem kúrnak át vele, hanem TÉGED. Nem tudom, ez engem miért érdekel, de mégis valami kibaszottul irritál. Valahogy nem viselem könnyen a csalókat, kóklereket. Pedig aztán tényleg nem engem károsítanak meg.

    "gyakorlatban meg működnek. "

    Aha, én is ismerek embert, akinek a barátjának a (...) látott már ilyet.
    Ennél konkrétabb bizonyíték nincs.
    Klinikai teszttel pofonegyszerűen lehetne igazolni, volt rá többezer évük, miért nem tették? Javaslom a placebóhatás jelenségének áttanulmányozását, hogy miért is tűnhet úgy, hogy "működik".

    Ja, és még egy dolog: nem tudjuk, hogy hogyan és miért működik a dolog. Akkor hogyan bízhatsz benne, hogy _POZITÍV_ irányú változást fog előidézni? Honnan tudod, hogy egy ilyen bevizsgálatlan, bizonytalan hatásmechanizmusú terápia nem éppen rontani fog a helyzeten?
  • Bucser
    #127
    "Lóf*szt mama" by hofi

    "The Mesoamerican Long Count calendar forms the basis for a New Age belief, first forecast by José Argüelles, that a cataclysm will take place on or about December 21, 2012, a forecast that mainstream Mayanist scholars consider a misinterpretation, yet is commonly referenced in pop-culture media as the 2012 problem. [12][13]


    "For the ancient Maya, it was a huge celebration to make it to the end of a whole cycle," says Sandra Noble, executive director of the Foundation for the Advancement of Mesoamerican Studies, Inc. in Crystal River, Florida. To render December 21, 2012, as a doomsday or moment of cosmic shifting, she says, is "a complete fabrication and a chance for a lot of people to cash in." [13]"

    olvasd inkább a Wiki-t...
  • DIESEL DOG #126
    Sziasztok! Új vagyok itt ebben a topikban! Láttam hogy van ilyen téma is és engem is nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Köszöntök mindenkit!
  • Balumann
    #125
    "áltudományos maszlag"
    Hülyék beetetésére... vszínűleg azért terjednek egyre gyorsabban a biorezonanciával foglalkozó oldalak (biorezonancia története, Biorezonancia feketén-fehéren, Biorezonancia terápia) az ezen alapuló gyógyító gépek, és vszínűleg ezen az alapon gyógyítanak a reikisek (már elvileg többezer éve használták, sámánok is, még Krisztus is meggyógyíthatta az egyébként halálos beteget, van rá példa manapság is, illetve az akupunktúra is hasonló...).

    Persze nem tudjuk pontosan mi is valójában ez, érzékelni már tudjuk bizonyos eljárásokkal (ugye aurafotózás, meg hallottam olyanról, hogy egy gép megkeresi hol nem stimmelnek bizonyos testrészeink rezgései és olyat küldenek amivel elvileg meggyógyulhat, meg ilyenek).

    A bólygóknak vannak rezgései, ezt fel tudják venni és át is tudják transzponnálni általunk hallható tartományba (tehát 20-150000Hz közé), ha jól tudom Mindentudás Egyetemén is volt egy ilyen rész amiben ezzel foglalkoztak, de dokumentumfilmek is vannak erről, nem én találtam ki.

    Te dolgod, hogy mit hiszel el ezekből, lehet én sem jól írtam le most mindent, de azt kijelenteni ilyenre hogy hülyék beetetésére vannak, neharagudj elég beszűkült gondolkodásmódra utal.

    Egyébként mi nem volt áltudományos maszlag hülyéknek, amíg nem tudták tudományosan vizsgálni, modellezni meg akármit? Mindig sokan hittek abban, hogy a "modern korban" amiben élnek, már szinte mindent tudnak és nem fogadták el azt, ami számukra ismeretlen volt. Gondolom te is mindent tudsz, és ilyen egyáltalán nem is létezik és csak hülyeségeket írok...

    Én nem kezelem tényként ezeket, hiszen nem tudunk róla még elég dolgot, tudomány szempontjából feltételezés, gyakorlatban meg működnek. Furcsa módon nem olyanok támadják ezeket az áltudományokat, akik foglalkoztak is vele, próbálták létezőként kezelni...
  • Hegi90
    #124
    /facepalm
  • Tikal #123
    ezt is jo elhinni :)
  • dronkZero
    #122
    Aki kitalálta, az okos ember volt. Nem vele van gond.

    Hanem azzal a sok idióta faszkalappal, aki elhiszi.

  • milk41
    #121
    omg,még1ilyen topik...ha meghalunk akkor meghalunk,ezvan...én menekülni nem fogok(amúgyis hová menekülnék?)

    az ilyen naptáras világvégéről csak annyit hogy OMG DE KETTÉTAPOSNÁM AZT A HÜLYE FELYÉT AKI KITALÁLTA EZT
  • Hober Mallow
    #120
    Már hogyne tudnánk megváltoztatni? ROCK-ot a zöldfejű alien-eknek:D Zene szondát a marsra:D Sőt a METALICA zenekart fogjuk elsőként odaküldeni:D
  • skate00
    #119
    háthogy Környezetkimélő

    VAGY van már erre topic???????
  • Hober Mallow
    #118
    Katt!
    Pl itt lehet árlistát nézni.Nagybátyámnak van egy szélgenerátora.Az a nagyobb fajta 10Kwh-s.A teljes házat ellátja ha szeles az idő.Sőt sokszor túl árom van amit külön elad.
  • neB
    #117
    ŐŐŐŐŐŐŐŐ Ez hogy jön ide?
  • skate00
    #116
    valaki megtudná nekem mondani hogy

    Egy olyan szélgenerátor---> na egy ilyen menyibe kerül és hogy menyi áramot termel

    + hogy lehet e csinálni házilag
  • Vlala #115
    Ha mégegysze razt mondják, hogy jön a világvége, felveszek egy jó hossszú lejáratú hitelt, és ha mégsem lesz, jól beperelem az ürgét, mert miatta, meg a hülyeségei miatt kell visszafizetnem.
  • FZoleee
    #114
    az első lehetőség tuti be fog következni, de addig még van időnk (röpke 5 milliárd év) :D
    ja, és honnan tudod, hogy 4 milliárd év múlva nem tudnánk megváltoztatni? hosszú még az idő addig
  • Super Saiyan
    #113
    sztem, addigra ott fog tartani a tudomány, hogy fellőnek kb 1000 "műholdat" és azok csinálnak valami pajzsot, ami véd az uv sugárzás ellen
  • FZoleee
    #112
    ja, látom megelőztek már :\
  • FZoleee
    #111
    kihagytad az LHC-t (nagy részecskegyorsító) :DDD
  • Molnibalage
    #110
    Ámen.
  • dronkZero
    #109
    " Mostanában sokat olvasgatok a rezgésekről "

    Mondjuk azért nem ártana szelektálnod az olvasnivalód közt, mert a mechanikus rezgések, meg az ezós "biorezgések" komolyságát egy világ választja el. Az előbbi egy megfigyelhető, mérhető, vizsgálható jelenség, az utóbbi meg egy áltudományos maszlag, a hülyék beetetésére.
  • odex
    #108
    én nem hiszek semmiféle olyan dologban hogy azt mondják 2012-be lesz a világ vége meg hogy az ózon réteg meg hogy üvegházhatás stb... szerintem még sokáig lesz emberiség az emberek mindig kitalálnak valami újat szóval ha lenne is valami gáz sztem megoldanánk!
  • Unreal1942
    #107
    Szerintem ez mind találgatás. Mi sosem fogjuk megtudni mi lesz a földünkkel és az emberiséggel pár száz vagy ezer év múlva.
    Egy biztos egyszer véget ér majd az a fajta élet ami most van a földön.
  • Hajnalcat
    #106
    Azt hittem, hogy ezt is kocsisgabor9999 nyitotta, de látom, nem. :)
  • Balumann
    #105
    Noshát, ahogy én elnézem, egyre közeledünk a sötét középkor felé, egyre jobban beleavatkozunk a környezetünkbe (amit jelenleg nem tudunk visszaállítani, befolyásolni), tippelnek és próbálnak modellek, tapasztalatok alapján következtetni, de igazából senki sem tudja milyen következményekkel fog járni, mi az ami a felgyorsult változást ki fogja tudni bírni.

    A legjobb olyanokat olvasni, hogy az ember biztosan túléli. Mintha életben tudnánk maradni, ha minden más élőlény kipusztulna, vagy legalább egy nagy része.

    Amúgymeg, egyszer biztos vége lesz a bolygónknak, vagy a nap tágul ki, vagy a naprendszerünk ütközik össze egy másikkal, vagy fekete lyukba kerülünk, sok millió vagy milliárd év múlva.
    A fejlődést bőven van ami megfogja gátolni.

    Azt szerintem el is felejthetjük, hogy más bolygóra át fogunk tudni költözni. Mostanában sokat olvasgatok a rezgésekről (amúgy hangtechnikát is tanulok, meg érdekel is), és ha jól értem, teljesen más rezgésü környezetben nem tud UGYAN ÚGY működni minden. A bólygó rezgését megváltoztatni nem fogjuk tudni. Erről szerintem érdemes olvasni, aki még nem hallott róla.
  • Pepsi Twist
    #104
    world of the wars a címe :D
  • Pepsi Twist
    #103
    én azt várom mikor ilyen gépek jönnek elő a földből mint a világok harcába vagy mi volt a címe annak a szar filmnek :D
  • Pepsi Twist
    #102
    piramisokat sem tudják hogy csinálták... sőt a stoneheng-t sem... ma 1 daruval simán kivitelezhető lenne hogy az álló kövekre ráteszik a másikat... de akkor mikor készítették lehetetlen volt...

    szóval elég sok rejtély van a földön :D
  • dronkZero
    #101
    Egyébként ti nem gondoljátok úgy, hogy kezeltetni illene a paranoiát? Vagy jó ez így nektek?
  • dronkZero
    #100
    Kár, hogy ennek kurvára sehol semmi nyoma...
  • Neoncsoves
    #99
    Isten nem csinál ilyet...
  • Gladiator
    #98
    Akkor legyel ongyilkos. Kezdetnek az sem rossz...
  • dzsagon
    #97
    Ha én lennék Isten, már rég atomot adtam volna ennek a kurva bolygónak.
  • Simaji
    #96
    Egyébként én szerintem sem ez az első világ amiben emberek élnek. Úgy értem, hogy szerintem már több civilizáció is kihalt és lehet, hogy a mostani civilizációnk már a 20. ezen a bolygón.
  • bujcsik555
    #95
    részecskegyorsitó beindítását kihagytad