326
Igen, PC-re is jön!
  • norbi2fraktal
    #286
    Szépen kérlek titeket hogy 2 imp fang-ot szerezzetek be nekem,
    ITTa mentésem

    a Dokumentumokban tárolja a mentést, MyGames/The Last Remnant/RushGame/Save ide másoljátok, de előtte biztonsági mentés a saját mentésetekről!!!!!!!

    Remélem lesztek olyan rendesek és megcsináljátok:)
  • norbi2fraktal
    #285
    hát ilyen nincs, teljesen felhúztam magam most,egyik imp sem ad imp fang-ot, sehogy sem tudtam szerezni, ha esetlek valaki megtenné nekem azt a szívességet hogy szerezne akkor nagyon jól esne, feltöltöm akkor a mentésem...légyszi SaGa Jr vagy kHare, csak 2 imp fang kellne....
  • kHares
    #284
    Végre sikerült Fallen-t elpusztítani, hála a szigorú training-nek. Egy ideig minden nap 3-4 Bai Zei volt a diéta. Időm sem volt meg unalmas.
    Aztán olvastam a magas chain áldásos hatásáról. Nos Roberia Castle jó hely volt erre, Rush egymagában egyetlen unionban fölállt majd elkezdett gyilkolni. És csak gyilkolt... és csak gyilkolt... és csak...
    Szóval roppant lélekölő volt, napi fél/egy óra összesen. Egy idő múlva érezhető hatása lett.

    Viszonylag gyorsan kezdtek fejlődni a combat artok majd a mystic-ek is. Azt vártam a nem harcoló karakterek is kapnak art fejlődést, de úgy tűnik ez csak xbox. Itt bizony még 1000 chain közelében sem nőtt semmi skill.
    Viszont a hp-ra nagyon hatásos, rush olyan 25-öket kapott és a kispadon lévő emberek is szépen növekedtek.

    Teszteredmények: (előtte/utána stílusban)
    Rush: Hp 1304/2028 AP 99/120 St 72/77 Int 96/96 Sp 34/34
    Baulson: 1642/2640 100/119 90/94 37/42 39/39
    Emmy: 972/1678 74/92 68/74 58/66 32/32
    Violet: 612/1037 58/70 53/57 40/46 25/27
    BR 66-on kezdtem és 72-n fejeztem be 1901-es chain-nél.
    Leginkább Rush ment egyedül, rengeteg artot bezsebelt, Baulson egyáltalán nem csak kispad, Emmy keveset a hex dolgok miatt míg Violet eddig a leggyöngébb nem nagyon használt karakter volt egy kicsit mászkált magában. Ennek függvényében úgy tűnik mindenki arányosan növeli a tulajdonságait, akinek a max hp magasabb az jobban is kapja, tehát nem fix pontokat oszt a gép.

    Emmy és Kate kapott cachexia-át, szegény fallen 4 körig bírta, körök végefelé bekapott cachexia-ától nem tudta elsütni a területre ható cuccait, igen könnyű volt. Most le is vadásztam a Fiery Gates-et és az Eldritch Dragon-t, talán még több bajom volt velük mint Fallen bácsival, cachexia nem nagyon érdekli őket. Megérte tápolni :)

  • norbi2fraktal
    #283
    ahha értem neki ugrok, köszi
  • SaGa Jr
    #282
    Nem is kell elfogni semmilyen imp-et (sem annak valamilyen módosulatát ami ugyanúgy néz ki csak a neve más). Gyilkold le őket. Az elfogott és szétbontott imp-ből nem profitál a kíséret és nem veszi el ami neki kell. Ha elsőre nem sikerült, akkor gyere ki a helyről ahol voltak imp-ek, egészen a világtérképre és menj be újra. Akkor újratermelődnek a szörnyek és leeht ismét gyilkolászni.

    A 60-70 chain már talán sok is. Nem egyszerű a megfelelő alkatrész levadászása, sok próbálkozás kell. Ha túlmész az 50-60-on, akkor már a ritkább cuccok jönnek csak ki belőlük. Úgy nagyjából 20-ig a legalapabb alkatrészek potyognak ki. Ezek úgy nagyjából az első, amx a második fejelsztésig kellenek csak a kísérőinknek. Mire elérsz a Base sorozatig, addigra már nagyon jócskán túl vagy ezen a ponton. Utána úgy 25-40 között jönnek a közepes alapanyagok. 50 fölött a jobbak, de az igazán combos tárgyakhoz való alkatrészek 80-100 körül vagy efölött potyognak ki (ezek azok a lila meg zöld színnel jelzettek). De semmi nem garancia. Csak azért mert jó nagy harcot vívtál, sok ellenfelet leöltél és még a chain sem szaladt túl, akkor sem biztos a siker. Ezért kell többször próbálkozni. Egyszer majdcsak sikerülni fog a dolog.

    Numor mine meg az a hely, ahol anyucival először találkozott Rush. Nagapur-tól dél-keleti irányban van a nagy pocsolya mellett. De a legjobb szerintem még mindig az Obsidian Trail.
  • norbi2fraktal
    #281
    hát ilyen nincs,megcsináltam a Base3-at, és elmentem Blackdale/ Osidian Trial-ba, volt 60-70 chain, mentem az impek ellen de nem "capture"-za el,még nem is adta oda 1-ik imp-et sem ....
    numor mine merre is van??
  • norbi2fraktal
    #280
    köszi meglesem, most tarotok a Base 3-ban
  • SaGa Jr
    #279
    Mondjuk ugyanarra, hol impeket és azok változatait (Blackdale obsidian trail egy jó hely, de még numor mine területén is találhatsz szinte mindig belőlük). :-)
    Ha jól emlékszem olyan 30-40-es Chain felett kezdik el dobálni az ilyet az impek. Szóval ha 30 alatti a chained amikor leverődik egy csapat imp, elég kicsi a valószínüsége hogy találsz náluk ilyen "alkatrészt".
  • norbi2fraktal
    #278
    merre találok benne imp fang-ot????
  • norbi2fraktal
    #277
    off-- nekem RELOADED verzio van,egy 7 gigás ISO, és egy 2-vagy 3 Gigás, de belül tömörített cucc van,akinek kell dobjon PM-et, (torrent-et adok)gyors szerókról jön le, ja és nem kell vissza seed-elni
  • kHares
    #276
    Lehet érdemes lenne lehúzni egy normális verziót ami biztosan működik, nehogy sok óra beleáldozása után krepáljon ismét be. Szerintem egy steam rippet szedtél azért hülyül be. Nem szabad egybe tömörített dolgokat szedni csak ha nagyon biztos mi az. Nfohump-ot javaslom, ott írják mi a "hivatalos" warez.


    A wiz 8 biztosan megy mert föl van installálva (egy régi pcguruhoz adták, a dvd verzió), pont tegnap néztem bele egy 2002-es mentésbe. Cane of Corpus, favorit.
    Igen, a wiz 7 lenne az igazi, bár van egy windows-os verziója (win98?) legutóbb nekem nem ment xp-n. Talán megoldható, kérdés mennyire élvezhető 320x200-ban. Meg az a rengeteg idő amit megevett, kézzel rajzolni a térképet, ott is volt pár rész ahova ment az ember spawnoltatni az erősebb szörnyeket, még arra is emlékszem voltak 1 órás csaták a végefelé főbossokkal. Nem is írom tovább, csak összefut a nyál a számban.
    Nagy kár ma már nem lenne profitáló egy Wizardry 9. Pedig azt rögtön venném. Kivéve persze ha egy xbox 360-as port.
  • SaGa Jr
    #275
    Ezt sem tudtam. A file (egyetlen bazinagy, önkicsomagolós file) amit levadásztam, az tartalmazott egy vty toldalékot innen szedtem hogy vitality verzió. Ezek szerint tévedtem és valami home made csoamgolt dolgot sikerült szerválni tesztelési céllal. Mindenesetre a játék tetszett annyira hogy a beszerzése mellett döntsek.


    Ha már OFF:
    A Wiz 8 elindulna egyáltalán ilyen gépeken amikkel mostanság az emberek rendelkeznek? Nekem is nagy kedvenc volt, de azért az igazi az elődje, a Wiz 7 volt. Azzal hónapokig elvoltam. Angolt tanulni sem volt rossz megoldás, mert ha valamire kíváncsi volt az ember be kellett pötyögni a kérdést. :-)
  • kHares
    #274
    Reméljük a legjobbakat. Még csak annyit hogy nincs vitality verzió ebből a játékból, esetleg ebből lehet a probléma.
    Megvételen én is gondolkoztam, minél több időt fordítok rá annál inkább ráérezni a harcrendszerre, tetszik. Valószínű kicsit később költök rá, most a World of Goo kerül sorra.

    Kis OFF:
    Amúgy a játék miatt határozottan kedvet kaptam a Wizardry 8 örök klasszikusra. Kicsit emlékeztet a fejlődés, ott is amit sokat használtál tulajdonságot az nőtt. Persze más és jóval nyugatiasabb, de jópofa. Sajnos már nincs ötletem hogy nyomjam végig, normál party megvolt, 3 karakterrel megvolt, kettővel és még a solo faery bishop/ninja keverékkel is. Azok a régi szép idők :)
  • SaGa Jr
    #273
    Vitality változatot tettem fel (még mindig nem érkezett meg ugyanis a megrendelt eredeti).
    A savegame meg tuti sérült mert volt hogy pont mentés közben fagyott ki a program. Utána a visszatöltött állásokban mindig volt valami ami nem stimmelt. De azt sem zárhatom ki, hogy a telepítésnél is volt már valami gebasz és sérülten pakolhatott fel pár file-t a program.

    Ezért tegnap leszedtem az egészet, defragment a gépre alapos söprögetés után, aztán visszaraktam a programot.
    Azóta stabilan fut és simábban. Sehol egy akadás, még turbo módban sem. Nagyobb felbontásba és részletesebb megjelenítésre lett pakolva és bírja.

    Mi több, amint megjelennek elérhető ellenfélként a neves levadászandó szörnyikék, azonnal meg is találom őket a helyükön. Ez üdítő változatosság. Végre minden a helyén van. Egyenlőre még az elején vagyok (Elysion jön) de eddig semmi probléma. Bízom benne, hogy most nem kell a korábbi problémákkal szembenéznem (tárgyak eltűnése vagy feltűnése, ellenfelek fellelhetetlensége, NPC kavarodás, quest sorrend cserélődés).
  • norbi2fraktal
    #272
    na kicsit sikerült belemerülni, és elég jól sikerültek a számomra nehéz quest-ek,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sajnos most vesztettem el Emma-t, pedig az egyik kedvencem volt

    azt hittem mát hogy nem is lessz benne feltámasztás, de még is ennek örülök....
  • kHares
    #271
    Konkrét utalás nincs igazán, talán annyi hogy panaszkodnak az emberek a városban majd jól elpusztul minden ha kiszabadul meg elhozza a világvégét stb.
    Nekimentem ötször, mindig elsütötte a 10. vagy 11. kör végén. Előző körben vörössen elkezd izzani a pálya, majd következőben leszáll a földre és diszkréten elfehéredik minden. Onnan game over, még sebzést sem ír. Ahogy láttam a wiki egészen pontos ebben a bejegyzésben, nálam úgy viselkedett amint ott jelezték. Van neki valami területre ható apocalypse nevű art-ja, na ez nem az.
    Fura hogy ilyen bugos nálad, amikor végignéztem más fórumokat nem nagyon írtak bugokról. Majd nyitottabb szemmel olvasok tovább. Reloaded változatot nyomod? Esetleg sérült file-szerkezet, a save game corrupt lett?
  • SaGa Jr
    #270
    Határozottan 10 fölötti körszámra emlékszem.
    A 10 körös limitről én is olvastam a wikia-s ismertetőben, de van erre konkrét utalás is valahol a játékon belül? Én nem akadtam rá a dologra.

    Mindenképpen újra kell kezdenem egy alapos takarítás után ezt a játékot, mert egyre több visszásságra bukkanok (például a kis boszorkány esetén is eltérésem volt, aki mindig pénzt akar, ugyanis előbb találkoztam vele Baaluk-ban (az utolsó helyszínén) mint Melphina-ban és fel is tudtam venni magamhoz csak hogy visszaköszönjön utána Melphina-ban és ott is ki kelljen még segíteni).


    AP leszívó az nem jött be, ahogy hiába próbálkoztam a curse-el is. Csak silence, a petrification (valamelyik általam készített kétkezes nagy katanával csinált folyamatosan ilyet Glenys) és a freeze (frost támadások után). Mondjuk sokra nem mentem vele, mert 3 csapat lekötötte, aminek eredményeként ő 3 alkalommal is támadott egy körben.

    Nálam az 5. körben fixen benyomta az armageddont, mindegy mi történt. Ettől minden fehér lett, nagy nyögések, aztán pár másodpercnyi fehér képernyő után visszajött a kép és ment tovább a harc.

    Amelyik csapatomban el lett lőve a protection és orphic ward az észre sem vette a gyilkos sebzéseket jöjjön varázslattól vagy sima ütésből.
    Wyngale meg nem tudom minek volt ott. Ő volt az első aki elérte a Fallent aztán elsőként általában le is feküdt.


    Azt nem tudom mitől függ hogy nimble vagy mighty jelzőt kapnak a delikvensek. Tippem az, hogy nimble ha balance módon van képezve vagy mystic úton, míg mighty ha combat utat jár a delikvens. Meg a forgatott fegyver is talán befolyásolja. Katanás karakterek nálam eddig csak nimble módig fejlődtek, míg bárdos/lándzsás delikvenseknél egyől mighty jelző jött be.

    Rájönni eddig én sem tudtam a +1/+2 stb módosítók megszerzésének mikéntjére. Jorgen például miután beállt a csapatba és elmentem a homoktengerhez (én oda jártam erősödni) az első csata után mindkét kardjára megkapta a +1-es módosítót pedig talán ütött vagy 4-5-öt és talán 2 lényt gyilkolt le összesen. Ugyanakkor Baulsonnal kellett 1 BR-t fejlődni mire a lándzsája +1-es lett.
  • kHares
    #269
    No, az szép csata lehetett. Bár én is csodálom a 18 kört, akkor csak bejött valami ap leszívó dolog ellene mert valahol a 10.-11. környékén mindig határozottan azt mondta nekem hogy armageddon aztán kifehéredett minden game over felirattal.

    Pár BR fejlődés után én is rohangálok vissza mindenkihez dumálni, karakterek fele már jóban van velem bár még nem írtam föl mik a konkrét bonusok. Hp meg kis tulajdonság növelés?
    Baulson nekem is az egyik legtápabb, valószínű mert olyan korán megkapjuk. Kétkezes + gyógyítás/támasztás és sok hp. Kell ennél több?

    Most BR 65 vagyok 5. db négyezerpárszázas uniont tudnék kiállítani, szal kell még gyilkolnom. Bár már minden mellékküldetést megoldottam eddig a pontig és nincsenek igazán erős ellenfelek leszámítva az extrém kategóriát. Igaz Jager, Baulson + Duke of Ghor magában kitesz 5000 hp-t.
    A jó öreg Bai Zeinél trainingelek, letiltottam minden combat artot meg egyebet és aki csak tud hexet azokkal nyomulok. Általában 25 körre el tudom húzni az orb formációval, kell nekem a cachexia. Volt csata mikor vagy 10 új art-ot tanultak. Enyhén unalmas, cserébe már vagy öten tudnak animalcule-t, valamire csak jó lesz.

    Ahogy nézem BR függő amikor rákérdeznek új dolgok tanulására. Már annyira várom hogy a Duke of Ghor meg a Irina szóljon a psionic cucc miatt.

    Az karakter specifikus milyen változót kapnak a combat art mellé? Gondolok a Nimble és Mighty jelzőre. Pl: Emmy nimble a Duke meg mighty dolgokat nyomat. Esetleg fegyver/faj.
    Illetve még azt nem vágom függ bármitől a fegyverek fejlődése? A +1, +2 stb. változóra gondolok. Vagy x használat/sebzés után egyszer csak tápabb lesz?
  • tyrant71
    #268
    18 körös csatában?
    nem 10 kör alatt kell lenyomni?

    nekem a 10 körben az utolsó union nyomta le
  • SaGa Jr
    #267
    Utánajártam a dolognak és igazad van. Tényleg akkor lehetne csak lemenni a romokhoz, ha Fallen lenyomásra kerül, merthogy nála a Stone of the Imperator...

    Ugyanakkor tudom, hogy én előbb végeztem a ruins-ban mint hogy a Fallen kipurcant volna.

    Visszatöltöttem pár régebbi állásomat hogy ellenőrizzem a dolgot. Nekem a manus, aki a seeker of ancient path feladatot adta, odaadta a végén a Stone of The Imperator-t is az Amethist Orb mellett. Legalábbis mindkét tárgy ott figyelt az inventoryban holott a Fallen még a helyén volt, Wyngale sem akarta még lenyomni. Ha nem ő adta akkor nem tudom hogy a fenében került hozzám.

    Találtam egy mentést a fallen leverése utáni állapotokról, és ott már 2 Stone of the Imperator figyel az inventoryban (pedig nem kéne, főleg hogy az ancient ruins-ba való bejutásnál el kéne vennie a programnak a követ). Tehát a gebasz nálam van. Programhibára tudok csak gyanakodni (tény hogy 2 alkalommal is teljesen lefagyott a program mentés közben aztán kidobott, utána meg volt hogy egy vasam sem volt vagy a teljes alapanyag készletem tűnt el). Azt hiszem újrakezdem a játékot hogy most rendes menetben is meg legyen csinálva.



    Nálam a következő taktika ment 93-as BR értékű csapattal: 5 csapatot vetettem be. 3 db 4 főset és 2db 3 főset.
    Egyszerre 4 csapattal tud foglalkozni a fallen. Az ötödik már gondtalanul csapkodhatja vagy támogathatja a többieket.

    A létszámok kevésnek tűnhetnek, de célirányos csapatokkal nem lesz gond. Például Baulson akit már a játék legelején felvehetünk edigre már önmagában annyi HP-val szaladgált, hogy bárhová került az a csapat garantáltan túlélőnek volt mondható. Persze ehhez kellett, hogy úgymond teljesen felszabaduljon és kibontakozhasson (3 diskurzus vele mikor beszélgetni akar és drasztikusan felerősödik, majd a további fejlődése is toronymagasan veri a többiekét). De ugyanígy fel lett fejlesztve a csapatomban Jorgen, Nora, Gabriel, Violet, Caedmon, Allan, Glenys és Maddox. Őket az alap ötössel plusz Rush és Irina felhasználásával vetettem be, plusz más, nem ennyire fejlett karakterekkel (Loki, Paris, Jager).

    Az ötödik csapat nálam egy gyógyító/támogató volt, erős mystic defense értékekkel (Irina, Violet, Pagus), ezt támogató formációban.
    Mellette 2 erős védekező egység, védelmi formációban feszítő csapatokkal.
    Egyiket vezette Rush, mellette David, Gabriel és Nora. Ők Nora kivételével mind pajzsosan nagyon jól blokkoltak és visszakézből sokkalta többet sebeztek mint direkt módon támadva. Már amikor bejött a critical blokk.
    Másikban Emmy, Paris, Maddox, Glenys.

    Volt egy távtámadó egység mystic attack erősítő formációban (Torgal, Caedmon, Allan) és végül az áldozati bárány szerepkörű ütlegelő csapat támadó feladatkörrel (Blocter, Baulson, Jorgen). Bár csak hárman voltak, mégis 8000 fölötti össz HP mennyiséggel rendelkeztek a támadóim.

    A gyógyászok és a távtámadók hátul maradtak. Egyik várt és gyógyított ha kellett, a másik mágiával támadott szigorúan távolról. A támogató nekem szinte mindig megmenekült a fallen varázslataitól (resisted vagy dodge miatt), a másik meg többnyire elviselte a dolgot. Ráadásként Torgal 2 alkalommal is nyomatta a pisztolyos támadását.

    A két védekező elég jól blokkolgatott és dodge-olt támadásokat, bár így kevésbé hatékonyan sebzett.

    A támadók meg általában odavertek egy nagyot és vagy ledöltek a visszacsapásban vagy talpon maradtak. Akár ledöltek, akár maradtak talpon, a támogató csapat mindig összekaparta őket.

    18 körös csatával lement a dög. Összesen az egész csata alatt 5 speciális támadás lett elsütve, 2 alkalommal volt Blackout és a kezdetet leszámítva általában 70% körül mocorgott a morál is. Volt persze magasabb is, de elég volt egy csapás a fallentől és máris csúszott egy kicsit a morál lefelé.
  • norbi2fraktal
    #266
    na ja mekem most a battle rank 52, de nem vok most annyira gyenge,pláne emma nagyokat csapkod, nekem csapatonként min 8000-et nyomatok,
    de néha elérem a 30000-et, a nagy sárkány ellen,csináld úgy hogy egy területen minden ellenséget leszedsz, és próbálj minél többet link-elni(lassítva könnyű)
  • The Protector
    #265
    Most itt tartok a játékban.Nem vagyok fejletlen egy picit?Battle rankom 12-es.A csapatom amelynek rush a tagja min2000-et max(criticalokkal st..)4000-et sebez körönként.A másik csapat amiben david van annak gyengébb jóval a sebzése.Gondom az eddig csak a grand sand sea-nál volt a hatalmas sárkányokkal.Mindíg megtámadom őket de csak olyat tudok megölni közülük(erős taktikázással,keservesen,nehezen)akik egyedül vannak,tehát 1 sárkány van.Így is olyan támadásokat nyom hogy csak na.
  • kHares
    #264
    De nem csak akkor tudok menni az Ancient Ruinsba ha lenyomom a Fallent? Nála van a kulcs.
  • SaGa Jr
    #263
    Csak elvileg. Gyakorlatilag mindig resist jön neki. Én is próbálgattam jó sokat. :-)

    Speciel jobban jársz ha nem a fallen-t abajgatod, hanem mész az ancient ruins-ba. Ott a demigod is könnyeben leverhető mint ez a rondaság.
    Az egész ancient ruins legkeményebb ellenfelei a röpködő húsgolyó boss-ok és a sárkány. Előbbiből van minimum 2 neves boss (ugyanaz), míg utóbbiból csak 1 de az néha döbbenetes dolgokat tud művelni(3 fázisban 3 blackoutot nyomatott a mocsok). Hozzájuk képest a demigod lényegesen könnyebb eset. Ha pedig ezeket a dögöket le tudod verni, akkor utána már nem lesz gond a fallen-nel sem. Végülis ő is csak egy variáns a demigodra.
  • kHares
    #262
    Elvileg a Cachexia hat rá, gamespot forumon olvastam.

    Most egy kicsit pihentetem a fallent. Ugyan sikerül az elején morál kontrollban lennem, de szépen felmorzsol. Aztán az animalcule betesz, paralizál/mérgez/silencel. Itt értékes időt veszítek. Aztán néha elnyom a csata második felében egy Life Spring-et, ez 200.000 hp környékén gyógyítja. 4 db. 5000hp-s union kevésnek tűnik.
    Muszáj lenne fölhúzni a hex artokat de olyan nehezen fejlődnek. Hiába kapcsolok ki minden mást, szegény Bai Zei már unhatja annyiszor vertem le. Pedig meg akarom nézni az ancient ruins-t. Kár ha továbbmegyek elveszik a quest.
  • tyrant71
    #261
    Refresh, Antivenin leszedi
  • norbi2fraktal
    #260
    és azt hogy lehetne levenni a csapatról ha pl. lemérgeznek?
    mer restore, meg hp töltés nem veszi le, csak egy hosszú idő után megy le és, nem egy könnyű quest-et csinálok, az miatt halok meg, meg nem tudnak nagyot attack-olni, mer mérgezve vannak---....
  • SaGa Jr
    #259
    Az Ap negáló képességre az összes boss szörnyike immunis. Ahogy például a curse hatásra is.

    A morál a sebzésekbe és a védekezésbe valóban beleszól, sőt a speciális támadások is csak bizonyos morálszint felett bűvölhetőek elő, hiába teljesülne minden más feltétel.

    Többek közt a traps art-ban is van pár egészen hatékony képesség a morálbirizgálásra, nem csak a psionics jó erre a célra. Egyik a retreat flare (hugica alapból tudja), a másik az izmosabb pandora's box. Ezek amik elég hamar elérhetőek.
  • SaGa Jr
    #258
    5 hozzászólással korábban lett leírva a pontos menete a dolognak (250-es). :)
  • tyrant71
    #257
    morált én is próbálom mindig magasan tartani a dispirit, bluff, addle art-okkal
    Jager beowulf art-ja minimum morálon ~60k-t sebez, max morálon 160k volt a legnagyobb sebzése eddig
  • kHares
    #256
    Ha jól emlékszem itt az akadémiára kell menni aztán a David-et elhívják majd megjelenik a Conqueror. Csak mászkálni kell meg beszélni emberekkel.

    Közben megcsináltam a UFO?!-t, nem kellett megküzdenem a fiery gate-el. Mint kiderült ez egy extra szörny és még nagyon nem a súlycsoportom.

    Már csak Fallen bácsi van hátra aki megölt 3 kör után. Most a hex dolgokat próbálom fölhúzni, van egy art ami lenullázza az ap-t, elvileg akkor nem tud elsütni semmit. Illetve Bai Zei-nél vettem észre a morál jelentőségét. Ha max környékén van sokkal ritkábban nyomja a lehelet alapú dolgait, inkább egy desperate wail morálcsökkentést castol. Meg nagyobb morál, kevesebb sebződés ha jól láttam, legalább is az extra tulajdonságok nem sebeznek annyit. Tehát hex+psionics a következő teszt.
  • The Protector
    #255
    Köszi a segítséget.Már értem akkor a dolgokat.Most viszont egy picit elakadtam.A srácokkal elysium-ba kellett mennem.El is jutottam de itt nem tudom mit kell csinálnom.Egy küldetéssel eljutottam a grand sand sea-hoz és innen tovább 2 városkába.De ha megyek vissza elysiumba és onan el akarok jönni akkor figyelmeztetnek"hova a fenébe megyek mert itt még dolog van".Nem tudom h most hova kéne mennem vagy kivel kéne beszélnem.Ha vki esetleg tud segíteni azt szívesen fogadnám.
  • SaGa Jr
    #254
    1. Az egy tájékoztató szám. Minél magasabb, annál hamarabb fejlődnek a karakterek, annál hamarabb lesz magasabb a BR (battle Rank) érték, ami nagyjából megfeleltethető akár a többi RPG szintjeinek, bár itt nem jár semmi extrával, csupán egyre erősebb lények is elérhetővé válnak az ellenséges lények között.
    Továbbá minél magasabb, annál valószínűbb, hogy a legyilkolt ellenséges lények valami különleges "alkatrészt" dobnak. Ezek a fegyver fejlesztésnél, vagy a társaink számára fontos dolgok.


    2. Nyomsz egy Z-t és megtudod. Ilyenkor kilistázza oldalt az adott csapatot amelyik éppen cselekedne és akkor látod hogy ki és mit vetne be. A többit norbi leírta.


    3. Ha valakinek a képe megjelenik, akkor számára az a tárgy fontos, mert ő abból fejleszti felszerelését. Ez alatt a különféle ékszerek és kiegészítők értendőek (karperec, öv, lábszárvédő stb.).

    A fegyverek fejlesztése automatikus, a te döntésedtől függ. Mikor a nagy térképen mászkálgatsz és rákérdeznek a delikvensek hogy milyen irányban fejlődjenek (combat, mystic vagy mindkető), akkor a fegyverzetük minőségét és típusát határozod meg a következő ilyen kérdésükig. A Combat nagyobb attack és jobb defense értéket ad a forgatójának (aki így nagyobbat sebez, könnyebben találja el a célpontot, illetve némileg jobban hárít) és segíti a combat arts technikák némelyikét. A mystic vonal ugyanezt teszi csak mystic attack és mystic defense terén. Előbbi a varázslatok sebzésébe és találati pontosságába, utóbbi a varázslatok elleni védekezésbe szól bele. Ha a középutat választja az ember a követőjének, akkor mindenből egy kicsit javulni fog a delikvens, de korántsem olyan szinten mint a másik két esetben.

    Amennyiben találsz vagy készítesz olyan tárgyat vagy fegyvert ami érdekelheti őket, akkor azt úgyis elkérik tőled és onnantól azt használják. Legalábbis míg el nem jön a következő fejlesztési idő, mert akkor lecserélik és visszakapni már nem fogod.
  • norbi2fraktal
    #253
    Csá hát én az írom amit tudok:)
    de SaGa Jr jobban vágja

    Na, Chain az az hogy hány ellenséget szedtél le, az adott terülteten, de elveszik ha az ellenségek kezdeményezik az attack-ot
    Mászkálás közben amikor fehér-kék betűkkel van írva DIGS, az egy kis lény ami felszedi neked a cuccokat, az is fejlődik.
    A támadásoknál a szám azt jelenti hogy hány AP-t vesz, és a Z-vel megtudod nézni hogy mivel támad a csapat
    Csata végén amikor mutassa a csapattagokat akkor az neki való cucc, de eltudod tőlük venni (én nem szoktam), meg kiírja hogy mit kapnak mijük feljődik,nagy attack-ot akkor tudsz benyomni ha a HP-melleti kis M-betű felmegy (ez csak akkor megy ha üdöd az ellenséget, és vissza megy ha ő üt)
    remélem mindent leírtam, kicsit egybe raktam ezért sorry.
    üdv. jó játékot
  • The Protector
    #252
    Hy.Több kérdésem lenne.Örülnék hja vki érthetően elmagyarázná a dolgokat.
    1.Csata közben a jobb felső sarokban a chains és mellette a szám mit jelent?
    2.a támadási lehetőségek közt pl. attack with combat arts számok vannak a támadások mellett.van h 2szer szerepel a támadás csak más számma..Ezek mire jók?
    3.Csata végén mikor kapom a jutalmakat akkor kijön egy emberem feje az egyik jutalom mellett.Az mit jelent?és ilyenkor továbbnyomjak vagy mennyek rá az itemre ami mellett a fej van és asszem decide-t nyomni.
    Egyenlőre csak ezek jutottak eszembe.Am a játék baromi jó.Előre is köszi a segítséget.
  • norbi2fraktal
    #251
    elnézést kicsit össze vagyok zavarodva mer 3 napja nem játszottam,de azt eltudom mondtani hogy a történet már jó régóta nem folytatódott,csak a quest-ek gyarapodtak, ha jól tudom 30-quest-et már megcsináltam de a történet nem ment rövább a főhősőkkel,most kicsit bele kukkantok, és majd írok,
    köszi a segítséget:)
  • SaGa Jr
    #250
    Egy képből nem tudom megmondani a helyet. A sztoriban mi volt az utolsó állomás? Melyik városban volt ez? Elysion a kongresszussal? Mert akkor elég lenne csak a városban bóklásznod. Benézni az akadémiára és eldiskurálni ott a vezetővel (ha a megfelelő személlyel beszélsz, majd utána kerül elő). Aztán visszamenni a Tula Street-re, majd leszállítani Davidot a megfelelő helyre, végül irány az Ark. Mondjuk mindezeket, ha nem is ilyen szájbarágósan, de a filmbetétekben el is mondják neked (keresd fel az akadémiát, aztán találkozzatok eszmecserére, aztán irány a tanácskozás és a többi instrukció).

    Majd ha már ott is jártál, akkor irány a katakombák felfedezése (erre is kapsz utalást, hol találod a városon belül).

    De ha abszolút el vagy tévedve, még mindig megnézheted a végigjátszást
  • kHares
    #249
    Ez a Final Fortress-nek néz ki. Több helyről van bejárata, a számozott path-eknél lehet pár helyről bejutni. Mellékküldetések nyitnak meg párat.
  • norbi2fraktal
    #248
    valamogy nem tudok lemenni erre a helyre, pedig ott egy lépcső, de még térképet sem találtam:(

  • tyrant71
    #247
    előbb Ala Melvilana Fusion ellen szenvedtem, de meglett a jutalma Auld Glaive fegyver