326
Igen, PC-re is jön!
  • tyrant71
    #206
    direkt ilyen alacsony BR-al mentem be ide
    iszonyat jól fejlődnek a karakterek itt

    nektek sokkal könnyebb
    360-as verzióban max 6 leader lehet a unionokban...
  • SaGa Jr
    #205
    Lesz az majd jobb is. :-)
    Ő a leggyengébb a felsorakozó nagy dögök közül. Lesz például nagy lebegő szem erősebb változata (overseer vagy valami hasonló néven). Egyrészt minden pályára jut majd itt belőle, másrészt általában overload-dal kezd a mocsok. Aztán minden őt támadó egységre 4 alkalommal rányom valami kedvességet (Curse, Bewitch, robbantás, tüskék, miegymás).

    De ott lesz a szent őrző sárkányka, 400K körüli HP mennyiséggel, a prímet viszont egyértelműen a demigod viszi majd az egész kóceráj végén. Hatalmas, rengeteget kibír, alig lehet sebezni, de ettől még nem fogja vissza magát a kis mocsok.

    Nem éppen ilyen kicsi BR értékű bandára tervezett az a dungeon.



    mzoleeeex:
    Az aquaducts-ra ha visszamész, az utolsó területén akad nem kevés barbarossa. Ha már elég magas a chain értéked (40+) és egyszerre többet is bevállalsz, akkor esélyes hogy dobni fognak. De jó hely például még a Siebenburb The Fifth Path is. Ott is vannak hasonló kolosszusok.
  • tyrant71
    #204
    Sledgehammer-t nyomd le a catacombs-ban
    az szokott dobni
  • mzoleeeex
    #203
    Valaki tudja hogy honnan lehetne szerezni colossus rawhide-ot emmá-nak?
  • tyrant71
    #202
    bementem ancient ruins-ba
    egyből nekem jött Ymir nevü rare moster
    350k hp, 35 perc alatt nyomtam le a 40 BR-es csapatommal
  • SaGa Jr
    #201
    A cursed állapotot sajna nem viszi le a refresh. Eddig ugyan mindig felajánlotta nálam is, de még a 4-es szintű sem vitte le. Minden mást megszüntet ez igaz, de ezt eddig nem tette nekem.
  • MrAndree
    #200
    Átkokat /és egyéb vicces dolgokat/ a Remedies-ek közül a Refresh varázslat is leveszi és ezt magukon is tudják használni az unionok.
  • SaGa Jr
    #199
    Igazándiból neked kell tudnod eddig kiket vettél fel és ők miben jók, merre vannak fejlesztve. Ekkorra szerintem 3 db, 4 fős uniont nagyon jól össze lehet kombinálni.

    Lehet törekedni az általános, mindenhol, mindenki ért mindenhez jellegű csapatokra, de nem feltétlenül kell.
    Kell az ütőerő, mert úgyis be fogják támadni a népeket. Kell a védelem. A mágia fontos, különösen a gyógyító (egy kell minden csapatba). Ámbátor ezt a növényismeret kiválthatja. Ráadásul a növényészek rendelkeznek az általam eddig megismert egyetlen ellenszerrel, ami leveszi az átkozott státuszt. Ehhez vivification herb ismerete kell. Egy megátkozott csapaton lehet segíteni vele (saját csapatra nem működik). Ekkor odamegy a banda, egy ütésből leveri az átkozott csapatot, majd feltámasztja őket a növénnyel és így már nem átkozottak. Kell persze az ilyen dologhoz gyógyító is, mert nagyon kevés HP-val kel fel a célpont csapat és nem árt ha gyógyít rajtuk valaki.

    A jelenlegi, a tiedéhez hasonló helyzetben leledző, elég hatékony kombinációm 3 uniont használ. Mindegyikben található növényész, mindenhol van mágia támadásra összpontosítva és egy kis védelem/gyógyítás is akad. De alapvetően mindegyiknek megvan a maga feladatköre.

    Elsőben (Pincers Grip támadó formációban) az élen van Rush, aztán itt van még David, Emma, Gabriel (piszok jó pajzsos+kardos fickó, akit az északi város egyik nemesétől kapott két küldetés után tudtam bevenni a csapatba). Közülük csak Emma akinek realtíve gyenge a védelme, a többiek pajzsos kombinációval mennek, így a védelmük egész jó. Mindenki tud gyógyítani, Emma kivételével mindenki jól kezeli a növényeket (Vivification herb miatt fontos), de a támadó varázslatokban sem szűkölködnek. Igazából a synergy-re kigyúrt csapat, és elég gyakran be is jön nekik a dolog.

    Második formációt Blocter vezeti (eredetileg Torgal volt a főnök, csak kíváncsi vagyok ennek a nagy halnak a speciális támadására is). Itt van még Torgal, Baulson aki már nagyon fel van turbózva és Caedmon a Silver Falcon vezér. Ők az ütőerő és iszonyat mennyiségű HP-val rendelkeznek. Gyógyítani, löttyöt használni legtöbbjük tud, növényészkedni csak egyikük. Támadó varázslatokkal vagy ilyen hatású dolgokkal mind rendelkeznek. Ők az ütőerő. Jelenleg az Arrow formációban nyomulnak.

    Harmadik formációt a qsiti Pagus vezeti. Itt kapott még helyet Violet (Gabriel szerelme, szintén az északi városban felbérelve, de a második guildból). Ő elég jó gyógyító és elég hatékonyan buzózik már. Leshau a harmadik (ő egész jó agybuzergátor és a buzogánnyal is jól bánik már). Utolsónak meg Nora van jelenleg a mágikus kommandóban. Bazinagy kalapáccsal és "átkaival" jól segíti a bandát (és a plusz HP mennyiség is jól jön). Na ők meg egy mystic defense formációt használnak, jól el vannak eresztve mágiával és akad azért benne gyógyító potenciál rendesen. Kitűnő támogatók.

    Rajtuk kívül több másik karater is fel lett véve. Pajzsos zsoldosokból van 2, két fegyveresből is akad 2. Van itt healer (valamelyik küldetés után lett felvéve, ahol a tesókája sírjára kellett virágot hozni). De például Jorgent is felvehettem volna már, csak a kardjára várok, mert a warrior összeállítása eszement jó támadóvá teszi.
  • mzoleeeex
    #198
    Én most tartok azután hogy Rush beszélt az anyával és azon gondolkodok milyen party-t lenne érdemes összeállítani. Pár jó tanácsot elfogadnék
  • omi88
    #197
    Aki Yvalock Nest-ben jár az NAGYON vigyázzon az "Opilion" nevű RARE szörnyel. Nagyon szemét kis dög. Mindíg behív egy ugyanolyan szörnyet mint ő és a Jumping Press III támadása gusztustalan. Ha úgy adódik akkor minden squad-odnak levesz nemkevés életet szal csak óvatosan ;)
  • norbi2fraktal
    #196
    kellemes meglepetés várt mikor vissza mentem ugyan oda ahol voltak a bogarak, akit érdekel nézzen be oda
  • SaGa Jr
    #195
    A lényeg csak annyi lenne itt, hogy magadra húzd a lehető legtöbb bogarat (pontosabban szólva el kell érni hogy bedühödjenek és üldözni kezdjenek). Ha elég sokan követnek, akkor előjön a zöldség is és akkor kell őt lerohanni, majd megküzdeni vele.

    Írtani a kis bogarakat annyiból felesleges, hogy mindig jön újabb adag belőlük. Arra perszejó hely, hogy az ember gyorsan fejlődjön.
  • norbi2fraktal
    #194
    jah és a chain-om 182-lett eddig ez a max nálam
  • norbi2fraktal
    #193
    na Seth majdnem igazad volt, annyi volt az egész hogy eltünt az a lény amit írtam és TimeShift-el kellet párszor feléjük menjek, majd megjelent halványan a lény. és arrra tereltem őket,utána jött a nagy harc
  • Seth
    #192
    csak egy ötlet volt,még nem csináltam ezt a küldit, de gondolom nem olyan egyszerű, hogy csak egyesével levadászod őket vagy 1-2 adagot bevonsz a csatába. Úgy a tuti ha mindenkit akit látsz a placcon,így már kemény dió lehet. Csaj nem mond vmit?
  • norbi2fraktal
    #191
    most komolyan???????
    már hülységből próbáltam, és a felét be chain-oltam, és most a chainom 140:D::D:
    de tényeg chain-ozzam be az egészet:?:
  • Seth
    #190
    Chain-eld össze az összeset, good luck XD
  • norbi2fraktal
    #189
    hali, én most csinálok egy quest-et de nem tom megcsinálni::(:(:(:(:
    itt egy kép róla
    és jött segíteni egy páncél ruhás nő neve: Glenys
    és amikor ide értem akkor mutatta a bogarakat meg egy zöld "hínár szerű lényt' hiába szedek le bogarakat nem változik semmi, nem tünnek el
    lécci helpmeeee
  • tyrant71
    #188
    itt sorrenben fel vannak sorolva az elérhető quest-ek
    68db van
    most épp azon vagyok harmadik nekifutásra, hogy mindet megcsináljam
    valamit mindig kihagytam eddig :-(
  • Sir Quno Jedi
    #187
    Van a konzolos szekcióban is ilyen tátyik, ott igyekeztünk segíteni némi kis összefoglalóval kezdőknek és haladóknak is.
  • SaGa Jr
    #186
    A választott union formától és a benne lévők egyéni speed értékétől. Mondjuk Rush, főleg zsoldosokkal, eléggé sokáig elmarad majd David és kompániája mögött tudásban.

    Mindegyik formáció ad valami előnyt és hátrányt (csak előnyös nincs, illetve iszonyat követelményei vannak).
    Ami például növeli a mobility-t a leírása szerint, az növeli a sebességet (Speed), ezáltal előbb kerülnek sorra a union tagjai (persze nem mindegy ki hol áll). Mikor kiválasztott és egyberakott az ember egy uniont, akkor érdemes új formát választani és miközben lapozgat köztük az ember, nézni oldalt a union értékeit. Ugyan így csak az attack, defense, mystic attack (ezt használja a varázslat jelelgű támadásokhoz a program) és mystic defense van feltüntetve. A sebességre így nem kap választ az ember.
  • SaGa Jr
    #185
    Mielőtt elfelejtem, íme egy hasznos link (bár szerintem sokan ismeritek):
    Last Remnant segítség

    Itt rengeteg információ található, sok kérdésre választ lehet kapni. Nem mindenre, de azért bőven elegendő az élménydúsabb játékhoz.
  • SaGa Jr
    #184
    Mire gondolsz konkrétan?

    Mystic arts, Combat Arts vagy special? Előbbi kettőt minél többször használod, akkor fejlődik, újat kapsz idővel. Ugyanez igaz még az item arts és a többi arts képességre is (Hexes, Traps stb.).

    A Special nem fejleszthető, a használatának a menete meg le lett már írva a 170-es postban. Mondjuk az ott lévőket kiegészíteném azzal, hogy a morál csíknak 50% felett kell állnia, különben hiába van elegendő AP, hiába magas a jelző, nem lehet elővbűvölni a képességet.
  • SaGa Jr
    #183
    Addig nem is lesz ott, míg valami más feladat elvégzése miatt mész be a területre. Ez amúgy igaz minden ilyen levadászandó dögre. "Csak úgy" kell odamenni.

    Közben azt vettem észre, hogy majd csak azután lesz a "helyén", hogy az ember már meglátogatta a katakombákat a sztorivonalban (Elysion-ban). Utána azonnal a helyén volt.

    Mondjuk az egészben az érdekes, hogy például Dominator és Prometheus, sőt még Sledgehammer is azonnal megtalálható volt, amint feltűntek "feladatként". Viszont problémásnak mutatkozott még Hellbiter befogása is. Elég sokszor vissza kellett menni a sivatagba miatta. Általában egy nagy bogár, vagy egymás után 5 alkalommal egy másik mini boss (Lil salamander) volt a helyén, de végülis csak elkaptam a mocskot.


    Az újonnan megnyíló területre nekem is keményebbeket rakott be. Bár a karavános buli elég egyszerű volt, a másik, területbővítős feladat már komolyabb kihívást okozott (a kis röpködő rovarok meg mantikórok mellett jöttek nusskrackerek és bazinagy lepkeszerű valamik, néhány röpködő, harapdálós medúza/polip jellegű dög kíséretében).
  • gematta
    #182
    köcce
  • norbi2fraktal
    #181
    őő hát azt akkor lehet benyomni amikor, a hp és ap mellet az m betű csíkja felmegy, a támadások fejlődnek..pl :: BladeDance III stb.....
    de nagy attack-ot más színnel jelöl sárga, rózsaszín...
  • gematta
    #180
    sziasztok
    spéci támadásokat hogy lehet kivitelezni és hogy lehet ujjat tanulni?
    köcce előre is
  • norbi2fraktal
    #179
    őőő azt a Union Board-ban lehet állítani
  • omi88
    #178
    Nekem olyan kérdésem van hogy mitől függ egy csatában hogy melyik squad támad először???? Nekem az elsőszámú csapatom az Rush csapata de általában ők támadnak utoljára ez által nem is nagyon fejlődnek. A 4 csapat közül a legszarabb támad először. de MIÉRT????????????????
  • norbi2fraktal
    #177
    próbáld meg a vezérlőpult/játékvezérlőkben.....
  • Laacaa
    #176
    Valaki játsza a játékot Logitech Cordless RumplePad2-vel? Az a gondom, hogy a gamepad nem rezeg. A beállítások között be van kapcsolva, de mégsem működik. Sajnos még a google sem tudott eddig segíteni a problémámban, sehol nem találok infót ilyenről. :(
  • MrAndree
    #175
    Bluejaws-t én se találtam pedig legalább háromszor jártam már ott mindenféle küldetéseket csinálva de még egyszer se akadt az utamba. Nálam is vannak területek amik nem erősödnek, legutóbb Gaslin-ban az első részen ugyanazok a gyenge ellenfelek voltak mint korábban de például az újonnan megnyílt területen ahova az aktuális mellékküldi vitt, oda már keményebbeket rakott be.
  • norbi2fraktal
    #174
    nagyon jóó játék, jó történet, feladatok,harcok,attack-ok
    elég jó van optimalizálva
    gépem:: p4 2.8 (3.2-re húzva)1.75G RAM, ATI Sapphire x1650pro 512, és közepes beállítással 1440x900, 30-34 fps-em van ami nagyon jóó ehhez képest
  • ricsa008
    #173
    összeségében milyen a játék ? már megvan egy ideje de nincs bátorságom feltenni :D
  • norbi2fraktal
    #172
    óóó köszi ismét a részletes leírást, ahogy észre vettem nagyon vágod a játékot:), igaz én nem sokat játszom vele //naponta 2-3 órát//
    a sok töltés miaatt, de nagyon jó játék, hasnlít a final fantasy-ra és ez jó bennne:):)
    amugy GF-szerű lényeket nem tudok kiküldeni???
  • SaGa Jr
    #171
    Úgy vettem észre, hogy ez nem mindig igaz, bár alapvetően helytálló kijelentés. :)

    Például a kezdő területeken (Dillmoor, Gaslin Caves, lepukkant kastély) nálam maradtak ugyanazon ellenfelek. Lényegtelen volt, hogy 5-ös vagy 35-ös volt a BR értéke a csapatnak. Ugrás 40 után jött. Akkor minden szörnyike lecserélődött, de nem volt radikális ugrás. Ekkorra már az ott feltűnő dögök egyike sem jelentett kihívást.

    Ugyanakkor meg vannak olyan helyek, ahol például fix erejű lények vannak. Teljesen lényegtelen mikor megy oda az ember.
    Ilyen hely például az obsidian trail a Blackdale területen. Ugyanazon lények amik Blackdaleben vannak itt sokkal combosabbak. Míg a "szarvas pókok" alig párszáz HP-val mászkálnak másutt, itt masszívan ezres nagyságrendben leledzenek. A rosszarcú Impekről nem is beszélve. Azok már a 10000-es értéket karcolgatják csapatban. Ráadásul mindig van egy dög ami behív 1-2 plusz csapatot a harc közben erősítés gyanánt.


    Végig még nem vittem a játékot, csak a második disk történéseiig vittem el aztán újat kezdtem. Itt meg teljes változás volt. Például amikor először el lehet jutni Dillmoorba, nekem a hídra nem a szokásos 3 csapat kis dögöt adta be, hanem egyetlen nagy, spiritlord/blackwing kinézetű masszív, mini boss figyelt ott (BR 3-as csapatnál). Nem volt túl erős persze (összesen 7500 HP), de alaposan meglepett a dolog.

    Ugyanakkor cserébe hiába mászkálgatok vissza Gaslin caves-be nem találom Bluejaws-t, hogy kinyírhassam. Vajon az ilyen levadászandó dögök megjelenéséhez el kell érni bizonyos BR szintet? Az első csapatomnál már 10-es BR után megjelent, a mostaninál meg 15-nél vagyok, de sehol senki...
  • SaGa Jr
    #170
    Az a jelző mutatja, hogy milyen szinten áll "feltöltöttségben" a speciális képesség. Minden bevitt sikeres sebzés emeli ezt az oszlopot, minden elszenvedett sérülés csökkenti.
    Ha eléri a maximumot vagy annak a közelében van, akkor beadja opcióként a speciális támadás lehetőségét a program. Ezt sárga színnel jelöli a választható opciók között. Ilyen például Rush gyereknek az ütlegelése, amit a játék kezdetén a barlangban bemutatott a nagy dög ellen. De például ugyanígy alkalmazható David nagy ágyúja is.

    Persze a bevetéséhez az kell, hogy az adott union vezetőjének legyen ilyen képessége, amit bevethet.

    A kisebb leader karakterek (ilyen például David 4 tábornoka is) esetében is vannak speciális támadások, ezeket zöld színnel különbözteti meg a program amikor a feltűnnek a bevethetőségi listán. Ha elérte a csúcsot az a jelző, akkor bejön lehetőségként a következő körre. Szintén az kell, hogy a union vezetője legyen a delikvens.


    Elméletileg ugyan nincs hozzá köze, de úgy vettem észre, hogy a synergy típusú támadások gyakoriságába is beleszól mennyire magas ez az oszlop. A dolgot csak azért nem értem, mert a kettőnek nincs egymáshoz köze semmilyen szinten. Teljesen más képességeket figyel a program a synergy támadásoknál.
  • norbi2fraktal
    #169
    és az mi ami a hp és az ap mellet van :?:?
    csak 1 M-betű van ott
  • MrAndree
    #168
    Na ja, nekem most 37es rankon telepakolta a sivatagot ilyen spiritlord nevű dögökkel, rohadt erősek meg átkoznak is a drágáim szóval jó móka kinyírni őket.
  • tyrant71
    #167
    battle rank érdekes dolog
    az ellenfelek erejét ehez igazitja a játék
    semmiképp nem szabad olyan helyen magas chain-t csinálni és várni nénány HP, AP növekedést, ahol már nemigazán fejlődnek a karakterek és csak a battle rank nő