326
Igen, PC-re is jön!
  • kHares
    #246
    Azóta rájöttem jobb ez a harci szimuláció mint elsőre gondoltam. Kiadható parancsok függnek a csoport összetételétől, adott class-tól, engedélyezett varázslatok, képességek, morál, uniqe artoknak saját triggereik vannak (pl. kevés hp) stb. Ha adott parancsnál konkrétan kiírja ki mit fog használni az helyzettől függően változhat. Pl: megadod hogy tartsák szinten a hp-t akkor az első kari mondjuk elsüt valami gyógyítást, kettő harcol, másik kettő meg védekezik. De lehet az első kari gyógyítása után bekapnak valami ütést akkor a következő támadás helyett szintén gyógyíthat. Más parancsoknál más variációk. Egészen jó, kár hogy az első benyomás a fontos és épp nulla infót ad a játék. Formációkkal is most próbálkozom, szintén nulla infó, kicsit röhely, még a wiki-n sem lehet találni sok értelmeset pláne a pc verzióról.

    Most csináltam meg nagy nehezen a The Ladies of Bloody Alice questet kettő db. blackout 2 meg egy db. blackout 4 besegített. Erre külön kellett tápolnom a mocsárban szegény Bai Zei nevű sárkányon. A maga 450.000 (BR 56) hp-jával(igen, egyszer megszámoltam) bírja egy ideig amíg lőjük rá az invocation/evocation artokat. Másképp nem tudom hogyan lehetne fölhúzni őket. Sikerült ráéreznem az arcana varázslatokra, már csak a hexes embereket kéne trainingelni. Megnézném az animalcul-et meg majd a psionics-os Fatal Eclipse-t.

    Hátra van a The Fallen és a UFO?!. Nos, az ufoshoz még gyönge vagyok, 4 csoport homunculus szerű valami jön Permafrost V és Caustic Blast V-öket dobálnak, egyszerre 2-3 uniont kinyírnak. Még több grindelést látok a jövőmben. Ezek után a fallennek még neki sem mentem, 10 kör alatt leütni sokszázezer hp-t?





  • norbi2fraktal
    #245
    hát utoljára ő nála fejeződött be a történet

    ha jó tudom, de azóta csaka quest-ek és a helyek felfedezésével telt a játék
  • SaGa Jr
    #244
    Hol tartasz?

    Egyébként abszolút nem függ mellékfeladatoktól a fő vonal. Az mindig megy a maga útján. A megfelelő helyre kell csupán menni, a megfelelő személlyel beszélni és halad szépen sorban minden történés.
  • norbi2fraktal
    #243
    én egyet nem értek valamér nem akar "menni" a történet, vagy csak meg kell csinálni egy jó pár quest-et??
    32-őt csináltam eddig
  • tyrant71
    #242
    végre kész az összes sidequest
    jöhet az Absolute Conqueror
  • Victor1103
    #241
    Hali! Igaz az hogy a PC verzió könnyebb mint az X-es? Mert én megvettem anno x-re és hát nekem nagyon nehéz volt.Jó nem azok táborát erősítem akik már 10 perc karakterfejlesztés után sírnak hogy micsoda időpocséklás de amikor már 3 órán keresztül fejlesztettem őket és még ennek ellenére is vesztettem azért elment tőle a kedvem igazán.Pc-n nekiülnék megint ha van vmi könnyebb mód mert ami igazán megfogott a játékban az a sztori volt.Talán az utóbbi évek legjobb története a square-től még az FFXII-nél is jobb.
  • kHares
    #240
    Mondom én kell majd a tápolás. Elvileg az X-box és Pc verzió között van különbség. Talán minden monsternek több a hp-ja?
    Arra figyelek hogy amint lehet minden mellékküldetést megcsináljak. Persze megvan a hátránya a 100.000 hp-s bossoknál az anti-tréningnek, azokkal sokat nem tudok kezdeni. Elvileg Nagapur/Aqueducts-ra kell figyelni, onnatól nem elérhető pár mission ha jól olvastam.
  • MrAndree
    #239
    Hát engem a True Conqueror /megcsináltam az összes mellékküldit szóval rank 8, tápos változat/ 102es szinten vert agyon. Elsőre úgy, hogy el se kezdhettük a csatát ellene mert a két haverjának leverése után egyik osztagom se volt full HPn ő meg rögtön fatal eclipse-el indít és kinyírta őket. utána már direkt figyeltem erre de így is levert. Mondjuk csak épphogy, kb 600000et már belesebeztem erre a féreg elnyomott egy animalcule-t és 3 fullos oasztagomat csinálta ki azonnal /pedig kb 7500 HPjuk van/, az utolsónak mert kb. 500 HPja, őket meg szépen raidlockolta, elsőnek támadott és game over. Mentem is vissza tápolni ancient ruins-ba, demigod még ott van. Meg az enlightened seven-t se vertem még el úgyse.
  • Sir Quno Jedi
    #238
    Ugyanmá gyárekök, és anno x-en 93-as BR-en végeztem, csak mert nem volt kedvem tovább tápolni és így is aránylag laza volt a vége, bár voltak érdekes pillanatok itt-ott.
  • SaGa Jr
    #237
    5 union és 18 manus a vége. Első végigjátszásra legalábbis ennyi. Megvárni szerintem nem kell. Én ugyan nem küzdöttem meg a final comquerorral csak egy gyengébb változatával, mert valami feladatot kihagyhattam, így csak 7-es vagy 8-as volt (már nem emlékszem). De ott is csak 4 unionom volt és nem használtam ki a 18 manust sem. Egy 5 fős, egy négy fős és két három fős csapatom votl a végén.

    Az utolsó upgrade meg nem sokkal Irina beszervezése után várható. Megvárni szerintem felesleges a dolgot, mert onnan jóformán alig van hátra pár dolog és lesznek feladatok is, amik csak bizonyos pontig elérhetőek a sztoriban (van belőlük olyan is ami felvehető delikvenshez kötődik). Ha azon túlhaladsz és/vagy nem éred el velük a kellő fejlettségi szintet (nem fejlődnek veled több BR-t) mire oda érsz, akkor azok a feladatok már nem lesznek elvégezhetők. Akkor meg ugye nem lesz final conqueror sem ellenfélként.
  • SaGa Jr
    #236
    Majd eltűnik onnan ahogy haladsz előre a sztoriban.
  • kHares
    #235
    Maximálisan használható számú embert. Kimaradt, sorry. Most 4 unionom és 12 emberem lehet. Gondolom lesz ez még több is. Esetleg nagyobb spoiler nélkül hogy mikor várhatom?
  • norbi2fraktal
    #234
    heeellóóó

    van egy digs point vagy nem tudom hogy mi Athlum - Town Square-ban, de ott áll egy "dög" és nem akarja elhagyni a helyet... heelp mee
  • SaGa Jr
    #233
    Ki az a maximálisan használható ember?
  • kHares
    #232
    Tegnap este bejött egy blackout, mindenki elnyomott volna egy spark-ot mert a többit letiltottam, Rush mint vezér 5-ös szintűt többiek meg ami volt nekik, helyette synergy bevillant. Persze vissza kellett töltenem mert túl tápos enemy-nek mentem neki. Úgy tűnik az számít hogy egymás után nyomják és közben ne legyen enemy. Ehhez nyilván kéne valami gyors formáció, remélem találok útközben.

    Miközben kutattam arcana infó után egy topicban leírták hogyan kellene fejleszteni a karaktereket hogy majd a végső Absolute Conqueror és The Fallen bossokkal ne kelljen sokat szenvedni.
    Nem linkeled az enemyket. Még csak nem is harcolsz velük. Ameddig lehet mindenkit elkerülsz hacsak nem főnök monster. Nagapur előtt megcsinálni minden mellékküldetést meg amit lehet.
    BR 10 körül elmenni Blackdale-be, ott jobbra menve a másik területen jóval táposabb monszták vannak. Egy ilyennek nekimenve látszik a morál csíkon hogy nagyon alacsony mert tápos az enemy. No, ezekkel küzdve a statok amiket kapunk magasabbak mint normál lényeknél és a BR sem megy föl túl gyorsan. Illetve azt is mondják BR70 körül egy Rush only union-t csinálni aztán gyakni a gyönge enemyt magas chain-el, állítólag a reserved-be rakott hősök ilyenkor eltanulják a combat/mystic artokat.

    Szép, nem fogom újrakezdeni. Viszont addig nem akarok sokat harcolni amíg nem kapom meg a maximálisan használható embert. Ez mikor lesz?

  • Sir Quno Jedi
    #231
    Idővel rá lehet érezni. Ha jó az akciósorrend a csapatban és jó cselekvés listát választasz (ami ellenfél csoportonként is változó ugye), akkor egyik feltámaszt, másik gyógyítja őket, harmadik leveszi a status ailment-eket, negyedik támad varázslattal, ötödik fizikálisan stb. Nagyon jó patterneket lehet kidolgozni, de mindezt inkább ráérzéssel.

    Amúgy ha több ellenséges csoport van, mindet végig kell nézni, mert más-más dolgokat fog engedni rájuk. Arról nem is szólva, hogy az ellenség is beleszól a cselekvéseid sorrendjébe menet közben, így a legnagyobb jóindulattal sem szokott minden sikerülni.

    Egy vegyes csapat a legbiztosabb. Gyógyító, feltámasztó, status leszedő és varázsló, vagy harcos kell minden csapatba és akkor nem lesz baj. Így minden csapat képes mindegyiket életben tartani. Ha jól vannak összeállítva, akkor egy körben mindezt 1xrre tudják mívelni, azaz, amíg feltámasszák és gyógyítják a többi csapatot, addig még támadnak is.
  • kHares
    #230
    Azok után amit review-okban olvastam a Last Remnant-ról kellemesen csalódtam. A program igen jó, sőt határozottan élvezetes lenne ha normális infókat kapnánk. Teszem azt synergy.
    Olvasom a wikit, Arcana Blackout:

    Ha meg akarod tanulni csak a leader tudja. Check.
    Legalább kettő invocation vagy evocation varázsló, de inkább több. Check.
    A leadernek adott varázslatok közül kell egyet elnyomni. pl: spark V Check.
    Tehát nem egyszer összejött hogy 3-an is elsütnének varázslatot egy körben + a leader amit kell. Ennek ellenére nem akar jönni. Tipp?

    És miért random hogy mit csinálhatok? Próbáltam lekapcsolni a skilleket csak a legolcsóbb varázslatokat engedélyeztem a mystic unionomban de így is csak páran lőnek egyszerre. Ha a második körben van 60 ap akkor miért 20-30 körüli a max használható? Bőven elég van 5 sparkra is. Meg ez az álstratégia. Sok értelem nincs, kijelölsz célpontokat aztán mindenki mindenkire, előre nem tudni ki mikor jön így félig szerencse.

    Ennek ellenére szórakoztató, remélem sikerül elsajátítanom majd pár arcana dolgot. Vagy csak adott ponttól lehet elérni? Most olyan BR 20 körül vagyok.
  • SaGa Jr
    #229
    Majd a történet során válik elérhetővé, egyébként meg Nagapurban van.
  • norbi2fraktal
    #228
    ez a hely melyik városban van???
    Aqueducts - The Third Channel

    Wikin néztem és csak térképet találtam,de nem írja melyik város, pedig asszem már volt Quest ezen a helyen.
  • SaGa Jr
    #227
    Nem csak a kezdő "kasztját" határozza meg Jorgennek az átadott tárgyak típusa, de a későbbiekben tanulható artokat, a fejlődési irányát, sőt a leader képességeit is.

    Szerintem a legjobb változata a warrior, két karddal. Később tanulhat még mystic art-ot (invocations) és herb art-ot is. Vagdalkozásban meg nem lesz hozzá fogható. Ehhez sword, boots és bandana kell neki. De lehet belőle pajzsos harcos is, ekkor pajzs, kard és bandana vagy boots mehet számára. Ekkor jobb védekező lesz, de gyengébben üt, emellett gyógyító varázslatokat tanulhat majd és potions-t.

    A többi kasztvariánsára is 3-3 összeállítási metódus van. A kezdő tulajdonságait, felszerelését, annak minőségét és kezdő/tanulható art-jait befolyásolja a dolog.
  • norbi2fraktal
    #226
    köazi==kösziírni sem tudok
  • norbi2fraktal
    #225
    köazi megpróbálom
  • Reggaester
    #224
    Ezekből kell legalább 3at összeszedned(Tárgy neve: Lelőhely):

    Sword of Remembrance: (Aqueducts - The Third Channel)
    Staff of Remembrance: (The Fourth Path in Siebenbur)
    Bandanna of Remembrance: (The Southwestern Road)
    Book of Remembrance: (Melphina - Cobalt Plaza)
    Letter of Remembrance: (Vale of the Gods)
    Belt of Remembrance: (Athlum - Town Square)
    Boots of Remembrance: (Blackdale Second Entrance)
    Shield of Remembrance: (Undelwalt - Gefyri District)

    Azonban nem mind1, h melyik 3at adod oda neki, attól függ, milyen kasztja lesz Jorgennek:

    Belt, Bandanna and Letter - Adventurer
    Book, Bandanna and Letter - Sage
    Sword, Bandanna and Letter - Warrior
    Shield, Bandanna and Letter - General
    Shield, Belt and Letter - Raider
    Shield, Bandanna and Boots - Aristocrat
    Shield, Belt and Boots - Djin

    Am meg: Wikipedia
  • norbi2fraktal
    #223
    Sziasztok, egy kis segítség kellne.
    Van egy Quest amit nem tudok megcsinálni,a címe Amnesia...
    le van írva hogy mit kell csinálni csak angolban nem vagyok otthon:(
  • MrAndree
    #222
    Valóban nem de mivel egy helyről bármennyit ki lehet bányászni így nem kell mindenhova elmenni érte.
  • valaminick
    #221
    oké megnéztem, hát nemsok helyen van ilyen..
  • MrAndree
    #220
    Na közben megvolt a Holy Plain-i csata. Elég viccesre sikerült. Mivel messze volt az ellenség így beállítottam várakozni a csapatot, hogy majd inkább ők jöjjenek oda hozzám. Oda is masíroztak szépen aztán rögtön beadta a Gae Bolg-ot Dave-nek. Elsütöttem, meghalt mind, jött a második kör. Megint messze kezdtek, megint vártam, odajöttek és megint beadta a Gae Bolg-ot. És ez így ment minden körben. A játék legkönnyebb csatája lett belőle. :)
  • MrAndree
    #219
    Itt nézz körül
  • valaminick
    #218
    Sziasztok!

    Meteorite alapanyagot hol a rákba tudok szerezni? mert ez hianyzik egy kardhoz meg a tobbieknek is ez kell szinte.
  • Sir Quno Jedi
    #217
    Ha mondjuk van 3 emberke a csapatban (a vezér is benne kell legyen), akiknek mind van közös támadó varázslata amit el tudnának együtt nyomni és soxor együtt is nyomják (van elég AP hozzá), akkor simán bejön a synergy többnyire. De szvsz. az is számít mennyire vannak így össszeszokva (idő, tapasztalat, már csak ezért sem szabad sokat átpakolászni őket egyik csapatból a másikba).

    Pl. ha mindenki az adott csapatban Magic Missile-t nyomna (lehetőleg azonos szintűt) és gyakran is nyomják egy körön belül minél többen (3-5 legalább), akkor 1xcsakk majd beugrik a synergy a hősnek. Utána minél többet használják ezt az új synergy based támadást, annál magasabb szintű lesz az is és többet sebez stb.
  • mzoleeeex
    #216
    Azután érdeklödnék hogy a synergy mi alapján jön be. Vagy abszolúlt random csak?
  • Reggaester
    #215
    :)
  • Witcher
    #214
    Sziasztok!Valaki segítsen nekem mert az agyvérzés kerülget!A végén vagyok a játéknak,Secret Land ide kell eljutnom de azt sem tudom hol van,és hogy jutok oda.Valakivel beszélnem kellene,vagy valamit nem csináltam meg?Help!Please!
  • MrAndree
    #213
    60as voltam amikor megcsináltam, ezen a szinten már elég sima volt. 17es szinten szerintem elég lehetetlen azt megcsinálni. Csinálj mellékküldetéseket aztán majd jóval később próbáld meg.
  • Sir Quno Jedi
    #212
    Minden mellékquest-tel nem nehéz 50-60-as BR-t összeszedni odaáig. És ne feledjük, hogy te elég ügyes és gyakorlott játékos vagy, így ment a 35 is.
  • tyrant71
    #211
    BR35-el csináltam meg a nest of eagles-t
  • Sir Quno Jedi
    #210
    Amúgy meg jutyúbon találsz rengeteg videót arról a csatáról, hogy ki hogyan csinálta meg. HD-ban már azt is lehet látni, hogy milyen értékekkel és skillekkel.
  • Sir Quno Jedi
    #209
    Eagles Nest-i csatát úgy BR57-től ajánlják.
  • Xinaf RF
    #208
    HM.
    nekem 17 a BR-em.
    és a valami durva háboru közepén vagyok: Nage Eaglesi azt hiszem.
    Kalapácsos meg KArdos csajszi + egy rakat kisseb egy helyen..
    hát 2 ütésnél többet nem birtam ki.
    Valami ötlet merre tovább?
    Hogy lehet a föszereplök cuccait lecserélni jobbra?
    Rush az meele vagy Magic tipusu legyen inkább?
    köszi :)
  • MrAndree
    #207
    Viszont magasabb HP-val bírnak az ellenfelek.