50
-
kukacos #50 Szerintem olvasd el a mai hírekben, hogy a globális kapitalizmus mennyire nem szabályozható... és imádkozz, hogy ne a saját bőrödön kelljen megtapasztalni egy 1929-33-at, amikor még ennyire sem volt szabályozva. Sok ember lokális maximumot keres, ebből nem lesz globális optimum.
Mellesleg az, hogy gazdagok pénzt juttatnak a dolgos szegényeknek valamiért cserébe, szerintem szép dolog, nem? Kínát is szorgos emberek lakják, és idővel beérik nekik a gyümölcs. Ez a "mi pénzünkből" meg kicsit fellengzős, tekintve, hogy Mo. ma még inkább Kína szerepkörében van, mint a fejlett nyugati államok szintjén. Nekünk ebbe az égvilágon semmi beleszólásunk nincs, teccett vóna kompetitívnek lenni Kínával, akkor ide jön a tőke. Csak hát mi nem vagyunk hajlandók napi tizensok órányi éhbérért tönkrevágni az egészségünket, ez van. Azért nem kell aggódni, jut egy kis morzsa nekünk is, persze főleg a geopolitikai stabilizáció miatt - Németországnak nem érdeke, hogy magyarok és románok öldököljék egymást a szomszédban, na meg hasznos a magyar takarító, pizzafutár, orvos is. -
kukacos #49 Japán ötven éve nem háborúzik fegyverekkel, elfogadta, hogy bizonyos kérdésekben gazdasági hatalmán kívül nem gyakorol nyomást mással.
Az elemzésed rossz: a klasszikus háború elavult. Nagyszabású katonai konfliktusok egyre ritkábban fordulnak elő, tekintve hogy a gazdasági érdekeket lehet fegyverek nélkül is érvényesíteni, és az összefonódó, végtelenül kockázatérzékeny piacok miatt a háborúzó felek ma már mindig többet veszítenek, mint nyerhetnek. Sokan szidják a globalizmust, de az igazság az, hogy példa nélküli módon stabilizálta a világot (az atomfegyverek mellett).
Valaki azt mondta egyszer, hogy ha egy határon nem megy át áru, hamarosan katonák fognak. Az egyetlen gond az lehet, ha gazdasági falak emelkednek, és egyes régiók szeparálódnak. Kína és az Egyesült Államok vonatkozásában egyelőre az ellenkezője történik. Sem az USA, sem Kína nem fog belefogni egy olyan kockázatos manőverbe, ami az amerikai fogyasztót megfosztja termékei 80%-ától, és/vagy elzárja a kínai gazdasági felemelkedés útját. Vajon miért volt Bush a leglelkesebb politikai vendég az olimpia megnyitóján?
Amíg gazdasági szembenállás vagy érdekellentét nem bontakozik ki, nem lesz háború. Sajnos épp a mostani válság meg a hozzá hasonlók tudnak gondot okozni, mert bizonytalanná teszik a jövőt és csúnyán destabilizálhatják a rendszert. -
kukacos #48 Gyémántot is persze csak akkor, ha kavicsként hever valahol, és csak fel kell szedni. -
kukacos #47 Ugye viccelsz? Örülünk, ha egy szondát el tudunk juttatni a Holdra, nem hogy millió tonnákat mozgatni bármilyen nyersanyagból. Az űrbányászat fényévekre van a jelenlegi technológiával, a jelenlegi 50 ezer $/kg költségekkel legfeljebb gyémántot érné meg bányászni a Holdon, abból meg tudomásunk szerint nincs túl sok ott. -
#46 "Japanbol nem er oda idoben a segitseg."
Miért is nem? Egy F-22 cirka 1 óra alatt ott van a 4++ generáció gépei 1,5 alatt. Állandó jelleggel van hordozó csoport is ott + a Koreában állomásozó gépek. Ez alsó hangon 250 gép.
----
"Egyebkent meg mi sem kaptunk atomfegyvereket, csak hozza valo rovidhatotavolsagu raketakat. A fejeket a szovjetek oriztek itt magyarorszagon. A tajvaniak is igy kaptak a fegyvereket. A leszallitott raketak jo resze ugyanis hagyomanyos robbanotoltettel nem tul hatasos, viszont eredetileg atomtoltethez fejlesztettek ki oket."
1. A MiG-21/23 gépek nem rakéta formájában vitték volna tudtommal a nukleáris robbanófejet. Kb. 500 kilós bomba volt. Törzs alatt középen 2 pótossal, mert anélkül 0 a MiG-21 harcászati hatósugara ehhez a mutatványhoz.
2. A BGM-109 és AGM-86 is eredetileg atomfegyver hordozó volt, de a pontosságuk még hagyományos töltettel is kileégítő. Konkrétan milyen rakétákról beszélsz? Mert típus nélkül önmagában nem jelent semmit amit írsz...
----
"Hivatalosan nem allomasozhatnak helyben, legkevesbe a szorosban a szarazfold es a sziget kozott. Amire odaernenek a helyszinre a kinaiak mar regen partra is szalltak"
1. A Kitty Hawk bázisa hivatalosan is Japánban volt. Japán kikötő volt az anyakikötő... Nemzetközi vizeken ott lehetnek ahol csak akarnak. Miről beszélsz te?
2. Partraszállnak? És mégis mivel? Jelenleg ehhez nincsenek meg a technikai eszközei a kínaiaknak. A HT topicban tucatszor le volt ez már írva...
----
"Mint azt a korabbi miniszterelnokuk mondta, japannak tobb tonna fegyverminosegu plutoniuma van raktaron."
És? Ez hogyan jön ide? Kapaszkodj meg, ez minden atomerőművet üzemelő országban így van (kis túlzással). Pusztán elhatározás kérdése kiszedni a megfelelő állapotban levő fűtőelemet a reaktorból. -
kvp #45 "Mármint kínai tartományokat? Fegyvert becsempészni egy kommnista államba elég vicces, számomra nehezen elképzelhető."
Az ujgurok es tibet egy sivatag szelen vannak. Egy lakatlan sivatagon at viszonylag konnyu feladat barmit bevinni, nem beszelve a kornyezo allamok biztonsagi szintjerol.
"1. Minek kell Tajvaba atomfegyver? Semmi értelme. Se politikailag, se technikailag. Atomfegyvert soha senki nem adott át nem atomhatalom államnak."
Japanbol nem er oda idoben a segitseg. Egyebkent meg mi sem kaptunk atomfegyvereket, csak hozza valo rovidhatotavolsagu raketakat. A fejeket a szovjetek oriztek itt magyarorszagon. A tajvaniak is igy kaptak a fegyvereket. A leszallitott raketak jo resze ugyanis hagyomanyos robbanotoltettel nem tul hatasos, viszont eredetileg atomtoltethez fejlesztettek ki oket.
"2. A US NAVY hajóin és tengóin, repülőgépein van elég ha kell 100% jenki ellenőrzés alatt. Minek kell Tajvanba?"
Hivatalosan nem allomasozhatnak helyben, legkevesbe a szorosban a szarazfold es a sziget kozott. Amire odaernenek a helyszinre a kinaiak mar regen partra is szalltak.
"3. Mindig is állomásozott US NAVY rephordozó (és nem anyahajó) japánban, csak az politikai okból nem nukleáirs meghajtású volt. Jelenleg ez nem lehetséges, mert már nincs olyan emlékeim szerint."
Kivonnak egyet, odakuldenek kettot. Ez fejlesztesnek tunik. Es mindezt teszik ugy, hogy japannak nincs szuksege vedelemre. Mint azt a korabbi miniszterelnokuk mondta, japannak tobb tonna fegyverminosegu plutoniuma van raktaron. (az amerikaiak is oda hordjak jo ideje ujrafeldolgozasra a kiegett futoelemeiket, tehat nem csoda hogy osszegyult a szemet) Hozzavalo raketakat meg kaptak az usa-tol.
"Azon lehet vitatkozni, mennyire tudatos a vezetők részéről ez a forgatókönyv, de tény hogy jobb mint egy még jobban differenciálódó Világ."
A vezetok reszerol nem volt tudatos, csak a nagytokesek reszerol. A differencialt vilagrol meg csak annyit, hogy a vilagkommunizmusban lenne a legkisebb differencia, megsem tetszik az otlet senkinek. -
#44 Na ja a tőke megy Kínába, akik ott dolgoztatnak, de ez azért van, mert egyszerűen senki nem állította meg a dolgot, mert igen, elkezdtek mindent gyártani ott, mert olcsó, de ezzel egyidőben vagy még elötte megjelentek az ilyen termékek, mint Adidos, Pieonear, Polystation stb;D
Ezeket ki kellett volna tiltani, de legalább is kvótához kötni.
De a tőke mozgását is kolátozni lehetne, ha a 80-as években tömegesen fektetnek be a Kelet-Európai akkor most mi lennénk az ami most Kína!
Szal senki nem állította meg Kínát, pedig agyonvágták egy idő után nem csak az olcsó termékeket gyártó ipart, (és lassan a mezőgazdaságot is) hanem lassan az eredeti márka is válságban van, mert azért a luxus árat, ami gyak csak a márka, egyre kevesebben fizetik meg.
Igen ez a globalizmus, ha úgy tetszik a mi pénzünkből modernizálunk elmaradott régiókat, de ez azt is jelenti, hogy nem ott vagyunk ahol lehetnének.
Azon lehet vitatkozni, mennyire tudatos a vezetők részéről ez a forgatókönyv, de tény hogy jobb mint egy még jobban differenciálódó Világ. -
#43 Hát a holdon valami bazi nagy bátyászatot nem fognak kezdeni...Vagy lehet hogy te Juh tenyésztésre gondoltál?:D Az eggyetlen amiből talán ott van valami az a rakéta üzemanyag:P -
#42 "Elkezdtek felfegyverezni a szakadar kisebbsegeket, elkezdtek tamogatni a belso ellenzeket, elkezdtek ellentetet szitani az eszaki es a deli tartomanyok kozott."
Mármint kínai tartományokat? Fegyvert becsempészni egy kommnista államba elég vicces, számomra nehezen elképzelhető.
----
"Es biztos ami biztos alapon telepakoltak fu alatt atomfegyverekkel tajvant, atvezenyeltek meg egy anyahajot japanba."
No offense, de sületlenségeket írsz.
1. Minek kell Tajvaba atomfegyver? Semmi értelme. Se politikailag, se technikailag. Atomfegyvert soha senki nem adott át nem atomhatalom államnak. A britek kaptak meg néhány róbbanófejet még asszem a '60-as években a jenkiktől afféle "segélyként" és terveket nukleáris fegyverekről.
2. A US NAVY hajóin és tengóin, repülőgépein van elég ha kell 100% jenki ellenőrzés alatt. Minek kell Tajvanba?
3. Mindig is állomásozott US NAVY rephordozó (és nem anyahajó) japánban, csak az politikai okból nem nukleáirs meghajtású volt. Jelenleg ez nem lehetséges, mert már nincs olyan emlékeim szerint. Az utolsó kettő a JFK és a Kitty Hawk volt amennyire emlékszem. -
kvp #41 "A gáz inkább az, hogy Kínának nincsenek szuperhatalomhoz illő nyersanyagai, és ha egy bizonyos ponttól nem Japán útját fogja járni, akkor lehet gáz. De ez még legalább húsz év, és remélhetőleg akkor is Oroszország felé fordul majd az érdeklődése."
Ha japan utjat jarja es elsore megprobalja fegyverrel meghoditani a terseget akkor is gond van. Oroszorszag fele meg nem tud fordulni, mivel az oroszok egy dologban nagyon jok meg mindig, es ez a haboru. Egyebkent ujabban afrika fele fordult es eleg sok kinai katona allomasozik jelenleg is kulonbozo afrikai orszagokban.
Az igazi gond, hogy ha az usa kiesik, akkor mi lesz. A wall street-i csodok miatt eleg ideges lett izrael is, reszben az usa gyengesege, reszben a penzintezetei elvesztese miatt. A kinaiak felajanlottak, hogy kivasaroljak a teljes amerikai ingatlanpiacot, de ezt az usa kormanya azert nem hagyhatja, mert akkor anyagi szempontbol izrael teljesen magara maradna. Sajnos jelenleg ugy nez ki, hogy az usa-nak valahogy szet kell vernie kinat. Elkezdtek felfegyverezni a szakadar kisebbsegeket, elkezdtek tamogatni a belso ellenzeket, elkezdtek ellentetet szitani az eszaki es a deli tartomanyok kozott. Es biztos ami biztos alapon telepakoltak fu alatt atomfegyverekkel tajvant, atvezenyeltek meg egy anyahajot japanba. Mindezek mellett meg ott van az oroszok elleni europai raketapajzs es a nato bovitese az orosz hatarig. (gruzia, ukrajna, stb.) Ha kinai osszeomlana, akkor eleg nagy valsag lenne, de legalabb a nyugat (amerika/europa/oroszok) meguszna a fegyveres konfliktust.
ps: Az urkutatas jelenlegi allapotat nezve, az usa is osszeszedte magat, de inkabb a katonai jellegu fejleszteseket eroltetik, amiket nem igazan lehet publikalni. (legalabbis a scaled composites es a tobbi beszallito katonai megrendelesei alapjan ez latszik) -
Balu0 #40 A világűr felé fordult... kína űrhivatal megmondta .. ők nem túristáskodni mennének a holdra... a szonda amit fellőttetk az is használható nyersanyagokat keres. Optimista igaz, de ki tudja meddig jutnak 50 év alatt... -
kukacos #39 Te, globalizmusról hallottál már? A Nyugat nem valami hülyeségből adta fel az tömegtermékek előállítását, hanem mert Kínában olcsóbb. A nyugati bérek nem tudnak versenyezni a kínaival, így a tőke odamegy. Ugyanez megtörtént Japánnal a hatvanas években, most ugyanaz történik, csak nagyobb léptékben. A globalizmusnak kiegyenlítősdi az eredménye: örüljünk neki, hogy egyelőre Nyugaton az oktatás jó és a távol-keleti népeknek rohadt nehéz tisztességesen megtanulni angolul, így a nagy értékű beruházásokat még mindig a fejlett világban hozzák létre.
De ez sem lesz sokáig így, és a végén a forgatókönyv is máshogy alakul majd: Kína más nagyságrend, mint Japán, és termelését nem fogja tudni felszívni a Nyugat. De ha ők is eljutnak Japán szintjére, egy idő után majd a belső fogyasztás pörgeti őket a világgazdaságtól függetlenül, mint az USA-t fénykorában. A gáz inkább az, hogy Kínának nincsenek szuperhatalomhoz illő nyersanyagai, és ha egy bizonyos ponttól nem Japán útját fogja járni, akkor lehet gáz. De ez még legalább húsz év, és remélhetőleg akkor is Oroszország felé fordul majd az érdeklődése. -
soride #38 maximálisan egyetértek veled :D -
#37 NEXUS-al kell eggyet értenem,a túlzott jóság no meg a kényelem majd visszafog csapni annak a bizonyos Nyugatnak. -
samuzsolt #36 és itt most nem a kommunizmus "újra bevezetésére" gondolok, hanem ha mindenki teszi a dolgát akkor lépünk egy nagyot előre :) -
samuzsolt #35 mert amúgy én mondtam egy szóval is, hogy szívesen lennék kínában gyári munkás mert az olyan rohadt jó? nem. csak arra próbáltam célozni(hozzáteszem elég szarul), hogy ha egy ország lakói 1 irányba haladnak, akkor el lehet érni 1 százaléknál nagyobb gazdasági növekedést ;) nekünk is ki kéne próbálni :D bár úgyse fog összejönni :( -
Praetor #34 Azért ez sztem nem teljesen így zajlott le. Lehet hogy volt olyen piaci terület is, ahonnan a belföldi termelés kivonult, de inkább az volt jellemző, hogy a kínai import megfojtotta a hazai termelőket, gyártókat az extraolcsó termékekkel. A textiliparra ez pl egyértelműen igaz. De ha olyan kis piacot nézek, mint pl. a méz, akkor azt lehet látni, hogy amióta a kínai méz importját az EU korlátozta, a méhészek éhhalálát sikerült elodázni.
Amúgy meg van abban valami, amit mondasz. (minden cinizmus nélkül) -
#33 "az egész nyugati fogyasztói társadalom arra épül, hogy a kis ferdeszemű kínai összecsavarozza a mobiltelefont átlag 2 dolláros napi bérért, amit az emberek eldobnak egy fél év után, és vesznek újat, többmegapixeleset"
Sőt hozzátenném, az egész Világ ezért létetik még. De ez nem mindíg volt így. Kb a 80-as években lehet azt mondani, hogy a nyugat a toppon volt, akkor nyomták le a Szovjetuniót is gyakorlatilag gazdasági és propaganda fegyverekkel. A szovjetunió halála óta viszont nincs ok, amiért nyugaton kirakatpolitikát kéne folytatni, meg kéne mutatni, hogy a munkás milyen gazdag, boldog és szabad, nem volt ilyen presszió az állam részéről. Mivel adott területen úgy is kb ua bevételt lehet elérni, ha az elitre koncentrálsz, 100 000 db 50 ft toll helyett eladsz, 50 db 100 000 Ft-osat, a nyugati tőke általában elkezdett ilyen pályára állni. Ez jött kapóra Kínának, aki rettentően olcsón tudott tömegcikketket termelni, amit a plebs-nek el tudott adni.
Ha nincs Kína akkor a társadalom nagyrészét leszaró nyugati tőke, mára totális világgazdasági csődöt hozott volna össze, mert sorra álltak volna le a társadalom újratermelődését biztosító folyamatok.
Kína a saját hülyeségünkön gazdagodik, míg mi relatíve ezért szegényedünk, nem kína az oka a jelenlegi helyzetnek. És persze az sem szép, ahogy gyak minden sajáterőforrásukat, a nyugat ilyen fajta gyengeségének kihasználására használnak. De valójában ez számukra az évezred lehetősége, nem fogják elszalasztani.
Ha a nyugat a 80-as években azt az utat választja, hogy átáll egy szuperjóléti társadalomra, a gazdaságát messzemenően automatizálja, a környezetvédelmi szempontok messzemenő figyelembevételével, akkor ma Kínának a "biorobotjaival" esélye sem lenne. Nyugat és a Világ többi része között viszont olyan hatalmas lenne a technológiai, kultúrális szakadék, ami önmagában is súlyos háborúkhoz vezethetne.
Ha úgy teccik a nyugat lemondott társadalma és gazdasága modernizálásáról, hogy a fejlődő régiók is felzátkózhassanak, ez persze nem tudatos, de a Világ egésze szempontjából valószínűleg a legjobb forgatókönyv.
Előbb utóbb viszont elérkezik az a jövő is, amit a nyugat megérdel. -
#32 "Nem fegyverek terén, mert nem nagy vaszizdasz fegyvereket gyártani."
Attól függ milyen fegyvert. Vadásztőrt valóban nem, de az F-22 Raptor is az...
----
"Amilyen ütemben pusztítják a környezetüket, két generáció múlva vagy háborúzni fognak új területekért, vagy éhen/szomjan halnak."
Ez valóban elég komoly probléma. Kína egyes részeit csak egy mérgező hulladéklerakónak vagy pöcegödörnek lehet titulálni. -
carsmaxx #31 Még 5 év, aztán holdra lépnek. -
valaé valaé ná #30 Könnyű úgy "megmutatni a világnak", hogy sz@rnak az emberi életre, egészségre, meg a környezetszennyezésre.
Az olimpiához is betiltották az autóközlekedést, hogy kicsit elviselhetőbb legyen a szmog.
Lehet, hogy szinte minden cucc ott készül, de ott szennyezi a környezetet és nem is kicsit. Mert természetesen a gyártási költségek leszorítása érdekében magasról tesznek a környezetkárosító hatásokra.
Arról, hogy szeretnének jól élni: jelentősen megugrottak a fizetések és lassan már drága lesz az ottani előállítás is. -
Piel #29 Kínában hogyan élnek nem tudom. Valószínűleg nincs még olyan színvonal mint Magyarországon. Van viszont egy különbség! Ők meg akarták csinálni, és tessék! Megmutatták a világnak. Sokan vannak az igaz. A Föld fejlett országai ott gyártatják az összes technikai kütyüjétől kezdve a ruhákig mindent. A fejlett technológiát Kínának nem kellett megvenni, mert odaadták nekik. Csak át kell nézni a technológiát, és már nem is kell annyit kutatniuk. Ha valami újabbat és jobbat találnak ki, övék a dicsőség! Tessék megnézni. Kína fejleszti az új DVD szabványnak megfelelő Kínai változatát. Nem sok kell hozzá, hogy a társadalmi színvonalat messze el fogja hagyni a technikai színvonaluk. Mi meg jelenthetünk nekik a nagy "demokráciánkkal" meg a gyújtogató, törő-zúzó "békés" tüntetőinkkel.
Mindig is csodálkoztam azokon az embereken akik demokráciáról beszélnek, és tetteikben magasról le...rják. Na ezek az emberek, biztosan nem hordják szét az országot! Ugye? -
#28 LOL az nem ugyvan h az emberek jobban akarnak elni, es jobban elnek.
Itt is jobban akar elni mindenki, megsem haladunk elore..
-
#27 Kina 1altalan qrvara nem a legerosebb gazdasag, hiszen USA es Japan nagyobb gazdasag, de sok mindenben meg Nemetorszag is nagyobb, bar osszesegeben utobbit mar leelozte.
A szemelyi jolet pedig nem kerdes, meg boven van elotte sok orszag vagy 50 es sokaig nem is tudjak felzarkoztatni a 60-70% foldmuvest.. -
#26 LOL azert Magyarorszag atlag emberkeje jobban el, mint egy kinai atlag.. -
valaé valaé ná #25 Kínáról tudni kell, hogy nagyon korrupt ország a hétköznapi életben és ennek ellenére szervezettnek és működőképesnek mutatkozik a tekintélyelvűsége miatt.
De ez a hétköznapi korrupció lesz a végzete 20-30 éven belül.
Mert a korrupt kádereik olyan mértékben hunynak a környezetszennyezés felett szemet némi baksisért, hogy annak csak egyféle végkimenetele lehet.
Már idén kisebb éhinség volt Kínában, meg is emelte a világpiaci élelmiszerárakat, nem nehéz elképzelni hogy mi lesz 5 év múlva.
Mert a létfontosságú mezőgazdasági is területeket iparivá alakították.
Mi lesz a világgal, ha a kínaiak jelenlegi 3%-a helyett 10-20%-a akar kocsit vásárolni? Meg jól élni? -
#24 az egész nyugati fogyasztói társadalom arra épül, hogy a kis ferdeszemű kínai összecsavarozza a mobiltelefont átlag 2 dolláros napi bérért, amit az emberek eldobnak egy fél év után, és vesznek újat, többmegapixeleset
az olimpia is egyfajta csontig való benyalás volt a kínaiaknak, valahogy rohadtul nem volt megemlítve, és ezáltal mindenki leszarta, hogy alapvető emberi jogokat vesznek semmibe ebben a csodálatos országban
ez eddig így nem is baj, a gond ott fog kezdődni, ha kitalálják, hogy hát ők is akarnának egy kis átlag életszínvonalat emelni -
#23 Attól hogy valaki milliárdokat sikkaszt miért kell még jó néhány milliárdos/milliós kárt okozni?Azt sem mondhatod hogy példát vettek a politikusokról..mert ha télleg példát vennének nem rongálnák a kocsikat hanem lopnák.Elnézve a híradásokat,illetve miután voltam énis tüntetésen kijelenthetem hogy a legtöbb ember a nagy csürhéhez tartozik...fogja magát feláll a kocsmában és kisétál,ott meg tör zúz kitombolja magát,leszarja ő hogy mi van a poltikában... -
Epikurosz #22 OFF
Persze. Milliárdokat elsikkasztani rendben van, egy országot tönkretenni az is okés, de ha valaki összetör egy utcai padot az nagyon csúnya dolog. -
#21 Feldiktatura?!:) LOL! Azert a tuntetes es a vandalizmus kozott tegyunk kulonbseget! Ha valaki ki megy egy tablaval es ordibal, az egy dolog. De ha tor, zuz, dobalozik, autot gyujtogat, rendorre tamad azt nem vizagyuval oszlatnam, hanem langszoroval:))))) -
#20 Kínai a monitorom, kínai a számítógépem, kínai a fokhagymám, kínai a pólóm és kínai a csúcsminősdégű PS3-am is, kínai az ebben a hónapban fellőt első "szabad űrhajós" a világűrben, kínai étkészlettel eszek kínai kaját, és kínai bankok fedezik az amerikai hitelválságot, hogy a Világ össze ne dőljön.
Fúj, le a diktatúrával!;D -
#19 Kína nem fenyeget a világon senkit, Kína szerint a Világ Kína része!;DDD -
valaé valaé ná #18 Szóval akkor nem fenyegetik ?
Szerintem a tajvaniaknak más a véleményük. -
willcox #17 A kínaiak szerint Tajvan Kína része... (mint ahogy Tibet is) -
valaé valaé ná #16 Amilyen ütemben pusztítják a környezetüket, két generáció múlva vagy háborúzni fognak új területekért, vagy éhen/szomjan halnak.
-
valaé valaé ná #15 "Tibetet leszámítva Kína nem fenyeget más országokat."
Tajvan ?
Hmm? -
Epikurosz #14 Oké, ájulj el te a kínai minőségtől. Nem a legjobb!
Gagyit termelnek, high-tech cuccokat még mindig importálniuk kell. A legutóbbi mérgezett tejporos botrány egy jó példa. Ettől függetlenül én nem írom le őket. Egy több ezer éves kultúrával rendelkező ország, talán 2 generáció múlva tényleg elérik azt a színvonalat, mint a Nyugat. Nem fegyverek terén, mert nem nagy vaszizdasz fegyvereket gyártani. -
#13 a kinai minosegrol annyit hogy az egyik legjobb a vilagon. ne abbol vegyetek peldat amit pl magyarorszagra hoznak :) -
loky #12 izé füvet...:D -
loky #11 Nyílvánvaló hogy egy kommunista államban (ha van rá megfelelő vezetőség) akkor dinamikusabban tus fejlődni... ott van pl. románia helyzete a kommunizmus alatt: drága Csáuszesku azt mondta hogy akkor is visszadja a kölcsönöket a többi országnak ha nép füzet eszik is...nos a nép tényleg füzet evett, mert nem volt más...de visszadta a kölcsönöket...5 év alatt...
Így van ez Kínába is...ha a nagy pártfőnök azt mondja hogy márpedig lesz pénz kidobni az ablakon...izé az égbe...akkor lesz pénz...ennyi...Ez végül is azért is jó mert a többi országot ösztönözheti a fejlődésre...szerintem...