54
-
A1274815 #54 "Arra tippelek a windows7-ben majd a peer2peer technologiat (torrent,stb.) is integraljak, persze jol osszedrotozva a DRM technologiaval hogy legalis legyen."
Már Vistaban is "People near me"-nek hívják és valóban egy torrent szerű peer to peer amelyben ha meg akarsz osztani dolgokat sajátjaidnak kell lenniük vagy a szerző engedélyével (amit digitális aláírással ellát) lehet. -
EroSennin #53 Egyetertek hogy zsenialis uzleti huzasaik voltak es a technologiahoz is nagyon ertettek, ezert lettek ilyen sikeresek. Azonban a hozzaszolasom arrol szolt hogy nem volt semmifele *technologiai* uttoro szerepuk, az uttoro szerep az uzleti volt, meghozza az hogy mindent felraktak a PC sikerere. Nem ok csinaltak a PC-t es nem ok csinaltak a DOS, viszont felismertek a nagy lehetoseget es eltek vele, szemben peldaul azzal a fejlesztovel aki fillerekert eladta nekik a DOS alapjat kepezo szoftvert vagy az IBM-et amelyik nem bizott maga sem a PC sikereben. Onnantol kezdve hogy a PC mindenhol elterjedt es minden gepen DOS futott pedig mar a monopolium oriasi erejevel a hatuk mogott tudtak mindenkit legyozni vagy megvenni. Alapvetoen gazdasagi logika uralkodott naluk mindig is a technologiai felett, ennek legfobb bizonyiteka az mindig is ragaszkodtak a backward compatibility-hez es minden PC hardver tamogatasahoz pedig abbol szarmazott a legnagyobb kavarodas a rendszereikben: a sulyos minosegi problemak fo oka pont ez volt. Amig egy apple/linux programozo siman csak jo minosegu szoftvert akar kesziteni es nem kot kompromisszumokat addig egy M$ programozonak lepten nyomon kompromisszumokat kell kotni, es ez bizony az aktualis termek minoseget jelentosen csokkenti. Ezert volt hogy a windows 3.0 is meg DOS alapon mukodott es nem tamogatta rendesen a vedett uzemmodot, multitask/multiuser technologiat mikozben az akkor szuleto linux mar siman tudta ezt ingyen is. Cserebe a regi szoftverek termeszetesen nem futnak az ilyen megalkuvas nelkul gyartott operacios rendszereken. Es az hogy helyesen csinalta az M$ hogy a minoseget felaldozta most ujabb bizonyitekot nyert: a Vista esten felaldoztak kompatibilitast a minoseg oltaran es kenyelmet a biztonsag oltaran (persze itt is megalkuvasokkal tettek azert) es az emberek lazadoznak, szemetnek nevezik a Vistat es az XP-hez ragaszkodnak.
A lenyeg hogy uzleti dolgokban vizionaljanak csak nyugodtan, elhiszem hogy ertenek hozza, de technologia dolgokban jobb ha csendben maradnak, azt hagyjak arra aki mar letett valamit az asztalra. Egyebkent monopolhelyzetben meg akar onbeteljesito joslatokat is kepesek mondani, peldaul azt vizionalja hogy a jovoben a divatos windows hatterkep a lila kutyaszar lesz zold alapon, ehhez csak annyit kell tenni hogy a windows7-ben az teszik default hatterkeppe es berakjak a szoftverbe hogy nehezen lehessen lecserelni barmi masra, ezekutan az emberek fele nem fogja lecserelni, es a joslat bevalik. Ez persze egy primitiv pelda volt csak :D
Arra tippelek a windows7-ben majd a peer2peer technologiat (torrent,stb.) is integraljak, persze jol osszedrotozva a DRM technologiaval hogy legalis legyen. Es ugy mutatjak majd be hogy a windows7 forradalmu uj peer2peer megoldasa szenzacios ujitas ami teljesen forradalmasitja az otthoni szamitastechnikat es szorakoztato ipart. Persze lesz fizetos p2p szolgaltatasuk es havidijas tartalomszolgaltatasok, stb... Mindig par eves kesessel veszik at a masok altal kitalalt dolgokat aztan jol keresnek rajta. -
bakagaijin #52 Hmm, és a negyedik út, ami egyre elterjedtebb? Nem is programokat, hanem szolgáltatásokat lehet elérni. Értsd: online az egész.
Mezei felhasználáshoz minek felrakni egy full office suit-ot, legyen szó MS Office-ról, OOo-ról vagy akármiről. Sok helyet foglal, ha meg is veszed csak azon az egy gépen van, stb. Online meg elérhető bárhonnan, nem foglal helyet és jó eséllyel oprendszer független. Nem a Google office-ra gondolok, az elégge gyermekded, de a ThinkFree már fejlett. -
#51 "Amúgy készülget garázsban egy win kompatibilis OS (ReactOS), sajna elég lassan, mert semmi esetre sem vehetnek át kódot a M$ tulajdonában levő OS-ekből."
Meg az m$ mindent megtesz hogy véletlenül se lehessen kompatibilis os-t vagy emulátort írni(directx is ezért készült, nem mert jófejek akartak lenni), mert akkor az a haláluk lenne. Csak ezzel a reactos-el az a baj, hogy szinte le akarják másolni a vindózt. Márpedig szarból nem lehet várat építeni :) -
n0k0m #50 Kicsit olyan volt, mintha szóltak volna Craig bácsinak reggel 6-kor, hogy nylatkoni kellene vmit 8-ra és a fürdőkádba ezek jutottak eszébe. -
lyzzard #49 most kivételesen megvédem a millenniumot.
van egy rész ugyanis a telepítő instrukciók között, hogy CSAKIS winME bootfloppyval telepítse a rendszert, nehogy win98-assal, mert akkor instabil lesz. Vagy valahogy így írták. És ha beszerzel egy winME alól formázott bootfloppyt, és úgy telepíted, akkor ugyanolyan stabil lesz, ha nem stabilabb, mint a 98. persze bármelyik dos alapú OS megbízhatatlan, ezért is használtam akkor 2000-t.
és valamiért máig a 2000 az etalon nálam... :) -
#48 Köszi, májhízik!;)
Hát lehet hogy hallgatnom kéne a pszichológusomra és ki kéne magamból írnom végre ezt a mikroszoft-komplexust!;) -
#47 "A Linuxot is istenítették az elején, és valóban, még mindig jobb mint az MS oprendszere, de már ott is megjelentek a fizetős verziók, megjelentek a hosszabbnál hosszabb buglisták, és nincs, kiterjedt termékskálája, ahogy említetted az MS-nek van."
még mindég Istenítik és jól teszik eddig ebben egyetértünk :) fizetős verziók, redhat fizetős redhaté a fedora az ingyenes, SuSe enterprise fizetős ott az openSuSe, van ahol azt kell fizetned, hogy telefonálgathass nekik a problémáddal, valahol hogy díszdobozban kapd a cuccot, de mellette ingyenesen letöltheted... valszeg ezt mind tuttad, és még tovább lehet ragozni, de akkor mégis mire gondoltál a fizetős linuxoknál?
ez van minnél bonyolultabb, összetettebb egy program és minnél több dologra, több fajta gépen szeretné használni az user, annál több bug lesz, ezt nem tudnám elképzelni másképp a mostani fejlesztési rendszerben, szóval ez van, de szerintem ez nem egy rossz dolog, minnél több hibát jeleznek annyival több lesz javítva, minden linux user lehet teszter, aki szeretne, abban megegyezhetünk hogy ez sokkal jobb mint egy send error report? :)
kiterjedt terméklista, itt most mire gondoltál? mert az ubuntumbe alapból van minden fontos és még sok más letölthető program egy bővülő listán, nem beszélve azokról amik listán kívül vannak, most hogy ezt nem az canoncial (ubuntu) programozza az engem nem zavar, jól működnek és ez a lényeg, egyébként is ellent mondana a nyílt forrás eszméinek, ha minden disztribúció nekiállna saját media lejátszót, vagy böngészőt fejleszteni, felhasználják, ami van és nagyon jó pl firefox, valahol mást...
NEXUS6 neked csak annyit, hogy szivesen olvasnék tőled akár bővebb microsoft történelmet a te megfogalmazásodban, akár több évszámmal (hogy legyen mit elfelejteni :) ) de tényleg szimpatikus az írásod, szóval ha ráérsz ilyen hiánypótlók írására... :)
-
#46 Na ezt eltaláltad, ehhez nekem tényleg nincs gyomrom. Ajánlom nézd meg kik csücsülnek a M$ igazgatótanácsában!
Elárulom, az amerikai gazdaság krémje, olyan emberkék akik gyógyszeripari, biztosítási, fegyveripari konszernek igazgatótanácsaiban is benncsücsülnek.
Amúgy hogy hogy hol tartok?
Te hol tartasz? Hol voltál a 80-as 90-es években, oviban? Hogy ilyen balfaxságokat írsz?
Pl ugye nem Bill ment kalapozni a kékóriáshoz, hanem épp fordítva volt, a hegy ment Mohamedhez, hogy hűek legyünk a történethez, azonkívül Bill nem írt, hanem vett egy OS-t. Amit szépen okos üzletemberhez méltó módon tovább licenszelt az IBM-nek.
Aztán következett 15 év, amikor BG és oprendszerei kis jóindulattal kb olyan szinten voltak a fejlett OS-ekhez képest, mint a Trabant a Mitsubishi Lancer X Evo-hoz képest.
A 90-es évek elején épp kiadták volna az IBM-mel közösen az OS/2 újabb verzióját, amikor BG megértette, hogy az IBM-et nem lesz képes még egyszer közvetlenül megfejni. Ezért nagyon kockázatos módon teljesen szakított a céggel, kilépett az OS/2 fejlesztéséből. És kiadta azt amije volt: a Win3.0-t. Ami gyak egy 16 bites DOS-ra ültetett grafikus felület. És az embereket nem érdekelte, hogy mennyivel gyikabb akár az OS/2-nél, akár pl az Amiga Os-nél, de még a Mac OS-nél is. Vették mint cukrot.
Aztán a köv 6-8 évben végül kiesett minden fizetős OS. Gyak a legrosszabb nyert.
'95-ben azon röhögtem, amikor a net kezdett beindulni és a Netscape szép sikereket ért el, a nagy "látnok" bejelentette, hogy ők nem gondolkoznak ilyen hálózatos környezetben, nekik nincs az internettel kapcsolatos stratgiájuk, meg valami olyat is mondott a "látnok", hogy az internet csak az egyetemisták játékszere (persze a "látnok" nem végezte el az egyetemet, szal duplán érezhető a gúny a szavaiban).
Aztán hipp-hopp vettek maguknak egy böngészőt, amit beintegráltak a saját OS-ükbe. Megint egy árukapcsolás, amivel ki is nyírták a Netscapet, akik hiába jártak bíróságra, amíg végül az is igazat adott nekik, ők addigra gyak megszüntek létezni.
Stb stb stb ...
Amúgy készülget garázsban egy win kompatibilis OS (ReactOS), sajna elég lassan, mert semmi esetre sem vehetnek át kódot a M$ tulajdonában levő OS-ekből. Gyak még alfa állapotban leledzik. Ha gondolod szállj be a fejlesztésbe, szerintem minden segítségnek örülnek. -
opeca #45 Ha ennyire egyszerű, akkor te miért nem vagy már milliárdos? Ja tudom, nem akarsz az lenni, vagy neked ehhez nincs gyomrod.
"Konkurens fizetős irodai programok kicsinálása, fizetős böngészők kinyírása, fizetős OS-ek kinyírása. Gyak ezek azok a piacok amiket megszerzett."
Te hol tartasz? Már a DOS-szal befellegzett a mindenféle szoftverkonkurenciának. Abban a pillanatban, mikor a Bill gyerek elment kalapozni az első asztali PC-ket gyártó céghez, hogy ír nekik egy oprendszert, már akkor befuccsolt a konkurenciának.
Az Oprendszeren kívűl meg nem sok mindenben van előnye. Pl. az adatbázisok terén az Oracle nagyons szépen eléldegél az MS mellett.
Egyszerű a képlet, kell írni egy jó oprendszert, ami viszonylag stabilan és gyorsan képes emulálni egy Windowsos környezetet.
Nos, ha ez valakinek sikerül, akkor az MS-nek 5 évet sem adok.
Persze miért van az, hogy mindenki csak dumál? Mert hát ugyabár nem is olyan egyszerű konkurens oprendszert írni.
A Linuxot is istenítették az elején, és valóban, még mindig jobb mint az MS oprendszere, de már ott is megjelentek a fizetős verziók, megjelentek a hosszabbnál hosszabb buglisták, és nincs, kiterjedt termékskálája, ahogy említetted az MS-nek van.
-
#44 Attyaúristeen! -
Doktor Kotász #43 Ez az egész egy olyan semmitmondó PR-os parasztvakító sajtótályékoztatószerű lózung, mint egy pravda címoldal a 70-es években az akárhányadik SZKP-kongresszusról.
A Központi Bizottság és a Politikai Bizottság közös űlésén eddigi élharcos munkájának elismeréséül a tervhivatal vezetésével bízták meg Mundie elvtársat, míg Ozzie elvtárs az alapszervezeti aktivistákkal ápolja a kapcsolatokat, hogy a lehetőségeinkhez méretezett képességekkel az integrált érdemi jelenlétet mélyíthessük a felparcellázott összmozgalmi egészen belül, így véve le a nehéz feladatok terhének egy részét Ballmer elvtárs vállairól, hogy Gates elvtárs iránymutató ideológiai szellemisége szerint védelmezhesse a forradalmi vívmányokat a reakciós elllenforradalmárok aknakmunkájával ellen. -
marcias #42 Azért egy 9colos kijelzővel szerelt, max 80GB tárhellyel rendelkező, kényelmetlen kis gépet nem neveznék az asztali gépek leváltójának :D -
Roli012 #41 vagy linuxot. -
Roli012 #40 vagy linuxot. -
kjasfhasdfasd #39 A felhasználó tudta nélkül bármit csinálhat egy zárt forráskódú szoftver. Azért a microsoft most nagyot veszített az előrelátásából, mert az asztali pc-k helyére az olcsó laptopok jönnek be és azokon viszont nem megy a vista, helyette, inkább xp-t adnak hozzá. Ami inkább visszalépés mit előre. (Mármint h xp-t adnak vista helyett) -
#38 Hát szerintem nagyon rosszul látod. Ha így nézzük Hitler és Sztálin is milyen előrelátó volt, hiszen meglátta, hogy a németek/oroszaok azzal fognak szórakozni, hogy egymást koncentrációs táborokba zárják, meg más ipari módokon gyilkolják a saját és ellenséges népeket, és ez milyen jó lehetőség egy kis diktátorosdira!
Na nem má!
Azt hogy a számtek ott van ahol (és lehetne sokkal előrébb is, bezony ám, merthogy valamikor már volt, bizonyos szempontokból!) abban az M$ elég aktívan közreműködött.
Konkurens fizetős irodai programok kicsinálása, fizetős böngészők kinyírása, fizetős OS-ek kinyírása. Gyak ezek azok a piacok amiket megszerzett.
Ezek a területek voltak elötte is és úgy sikerült győzni, hogy adott időszakban, adott helyen általában nem az övé volt a legjobb termék. Egyszerűen több terméket együütt adott, mert megtehette, mert nem abból kellett megélnie, és mert nem voltak kötelező szabványok, amiket be kellett volna tartania.
Előrelátásnak nevezni, az agresszív a piac megszerzésére irányuló piacpolitikát rettentően erős eufémizmus!!!
Az hogy esetleg más cég is csinálja, pl a Gúgli még nem válltoztatja meg azt, hogy ez így van, és azt sem, hogy ez sok esetben a fejlett országok törvényeivel ellentétes!!! -
#37 Azért a mosóporokra vonatkozóan van egy csomó előírás, amit be kel tartani, amiknek eleget kell tenni. Hatóságilag engedélyeztetni kell, meg ilyenek.
Az OS-ekre vonatkozóan nem nagyon tudok ilyenekről, azonkívül, hogy a M$ sajátmaga által kreált tanusítványokkal matricázza össze a dobozait.
Nincs olyan, hogy meghatároztak pl egy elméleti adatátviteli sebességet, amit az OS-nek tartania kell pl wincsi kezelésnél, és nem mehet alá. Nyugodtan indexelheti a fájlokat, log-olhatja a felhasználó tevékenységét, meg egy csomó olyat csinálhat, amiről egyrészt a felhasználó sem tud, másrészt lassítja a rendszerét, senki nem szól bele.
Egy mosóporon van egy általában elég kezelhető táblázat, hogy ha x kg ruhát, x hőfokon akarsz kézileg vagy gépileg mosni, akkor mennyi mosópor kell mennyi vízhez, meg ilyenek.
A Windózban láttál olyat, hogy megmondják hogy milyen feladathoz, milyen konfigurációjú géphez, milyen összetevőket telepíts?
Á!!!
Van egy minimális konfiguráció, ami nagy általánosságban semmire nem használható, az OS futtatásán kívű, max az aknakereső még elmegy, de hogy te játékra, tudományos munkár, internetre használod a gépedet, azt az M$ láthatólag nagyívben lexarja.
A Vista osztályozgatja a gépedet valami nevetséges szempontrendszer szerint. És ha van egy nem túl erős gépem, amit csak szövegszerkesztésre használok, akkor látva a Vista rossz osztályzatait most legyek öngyilkos?
Nem az a gond, hogy nincs meg a régi csak szakembereknek szóló fíling, vagy igényesség, hanem hogy köszönhetően a M$ marketingjének a számtek a mosóporok szintjét sem éri el, kb a tévéshop szintjére kezd lecsúszni. Ill már rég lecsúszott.
(Lásd még a teleshop műsorokban rendelhető porszivóval azonos minőségű és megbízhatóságú konzolját). -
opeca #36 Azért ez nem egészen így van. Persze, egy rakás dolgot lenyúltak a Xerox-tól, a nyílt forráskódú programokból, szóval loptak ezerrel, de akárhonnan is nézzük, előre látták, hogy az asztalai PC-ék mennyire el fognak terjedni, és látták előre, hogy ebben mekkora üzlet lesz, ha elég gyorsan reagálnak.
Lehet bármit mondani, 25 év alatt dollármilliárdos forgalmú céget generáltak.
Őket IT-ben talán csak a Google előzi meg, de hát ott is mi volt? Manipuláció, előrelátás, és utána pedig a szabadalmak felvásárlása. -
EroSennin #35 Nevetseges ez a magasztalas, nem tudok egy olyan nagy dolgot mondani amit az M$ talalt volna fol. Mindig csak atvettek/megvettek a forradalmi technologiakat es hasznot huztak belole. Ezert nevetseges amikor "vizionalnak", megjosoljak mi lesz 10 ev mulva, de hogyan tudna az megmondani mi lesz aki meg semmit nem forradalmit nem csinalt.
Csak par pelda ami most eszembe jut:
java -> C#/.NET , nem tudtak kisajatitani a javat ezert csinaltak egy sajat valtozatot
flash -> silverlight , termeszetesen megirigyeltek az oriasi sikert
web 2.0-ra jo lassan reagaltak szokas szerint: Firefox/Opera -> IE 7.0/8.0 )
Netscape/Mosaic -> Internet Explorer, az egesz internet tamogatast kesve raktak be a windowsba
DOS - megvettek es eladtak IBM-nek, zsenialis uzleti fogas de technologiai ujdonsag nulla
UNIX multiuser/multitask -> WinNT, igazi operacios rendszer szemben a winfos95 vonallal
grafikus op. rendszerek -> windows ( kutatolaborba latogatva mindent feljegyeztek amit ott lattak )
playstation/nintendo -> xbox
mp3 lejatszok/ipod -> zune
Ugyanigy volt ez a word, excel, stb. szoftvereikkel is.
Nem arrol van szo, hogy rossz lenne amit csinaltak, hanem arrol hogy nem ok voltak az elsok, mindig csak atvettek/megvettek/tovabbfejlesztettek az uj dolgokat. Peldaul az internet explorer 3.0-4.0 szerintem a kor legjobb bongeszoi voltak, a windows2000 az egyik legjobb otthoni operacios rendszer volt, az excel is kivallo termek. De egyiket se ok talaltak fel, ezek utan "uttoro szerep", "vizionalas" eleg nagy vicc, eleg csak megnezni Bill Gates korabbi vizionalgatasait, hat nem nagyon tudta megmondani elore mi lesz :D -
#34 Jajj a második felsorolás az ami nem kell(ene)... -
#33 Egy oprendszerbe kell(ene)
1. Egy nagyon stabil mag
2. Jó sok jó driver (amikből alapból csak azokat rakja fel amiket kell)
3. Egy kezelhető, egyszerű, letisztult, de jól testre szabható grafikus felületből
4. Egy nagyon egyszerű böngészőből (nem mint az explorer, inkább mint a 2.98-as winamp browser)
1. 60000000 biztonsági rés
2. 3000megányi súgó
3. idióta játékok
4. használhatatlanul bonyolult és mocsoklassú médialejátszó
5. egy csómó idegölő béna progi
A többit a felhasználó töltse le magának, esetleg azokat is, amik a nem kell részben vannak de neki fontosak.
Ehhez kellene egy korrekt ár, korrekt licenszfeltételekkel (hogy mondjuk használt gépre is megvehessem 20-50 dollár között)
Na szerintem egy ilyen kellene a piacra. A különböző programcsoportokhoz tartozhatna futtatókörnyezet, amit szintén nem kell kifizetnem, ha nem használom. (Pl. dotnet keretrendszer...) -
kjasfhasdfasd #32 Nem utálom a windows-t. A windows 2000 az egyik kedvenc oprendszerem. Gépemen is van egy xp. 100 indításból kb 1x az indul, a többi esetben linux. Én élvezem. Ráadásul nem ugrik fel állandóan egy rakat hülye ablak, nem akar megvédeni semmitől, amitől nem akarom, hogy megvédjen, viszonylag kevés a "buborék", egyszóval nem pofázik bele és gyors, régebbi gépeken is. Ha az új windows gyorsabb lesz mint az xp a jelenlegi gépemen biztos felrakom. De engem nem az aero érdekel, hanem, hogy gyors legyen a gépem. Xp is állandóan nyüszít, hogy elfogyott a virtuális memória... Linuxom ilyet még sosem mondott. Windows2000 sem. Egyébbként 1 GB ramom van. -
waterman #31 szupermosópor:) nagyon OFF, de erről eszembe jutott, hogy múltkor láttam calgonit mosogatógép töltetet, 2900 forint volt 30 darab egy csomagban. akárhogy számoltam arra jutottam, hogy napi egy gépi mosogatással 2 évente kidobok egy mosogatógép árát, ha olyat használok. úgyhogy maradok a manuális mosogatásnál, mert nem hiszem, hogy 35ezerrel megdobná a vízszámlámat, ha néha kézzel mosom el a 4 tányért meg 5 poharat.. konklúzió: az egész marketing egy nagy átverés. ja a kedvencem a dugulásoldó különféle lötyik, nálunk még ismerik a wc pumpát, de sajnos a totál agymosottak már nem is tudják mire való az. nem kell bedőlni. -
A1274815 #30 "Latva,hogy mennyire sietnek a windows 7-el, a Vista valszeg olyan lesz mint a Millenium.Megjelent, volt, de senki sem hasznalja."
Sietnek? A Windows Milleniumra rá egy évvel már jött is az XP. Most meg csak decemberrre igérik a Beta 1-et meg azt mondják, kifogják tolni a beta teszt időszakott, azaz hosszabbra igérik, mint a Vista esetében.
Miután kijött a Vista Beta 1, akkor még kellett 1 év a Beta 2-ig onnantól meg 3 hónap az RC1-ig, majd újabb 1,5 hónap az RC2-ig, majd jött a végleges a cégek számára 1 hónap múlva. Ha most 2008/2009-es fordúlón kiadják a Beta1-et, és tartják ezt az ütemtervet, akkor 2010 nyarára jön ki a végleges a cégekhez, mi meg majd 2 hónap múlva jutunk hozzá. De ha még hosszabb beta teszt periódust akarnak, akkor örülhetünk, ha 2010 végére kiadják. Ezt akár hogy is számolom ez több, mint 3,5 év a Vista kiadásától számítva.
95 és 98 között volt kb. 2 év
98 és 98 SE között volt kb. 1 év
98SE és ME között volt kb. 1,5 év
ME és NT5.1 (XP) között volt kb. 1 év
NT3.1 és NT3.5 között volt 1,5 év
NT3.5 és NT3.51 között volt 1 év
NT3.51 és NT4 között volt 2 év
NT4 és NT5 (Windows 2000) között volt 4 év
NT5 és NT5.1 (Windows XP) között volt kb. 1,5 év
NT5.1 és NT5.2 (Server 2003) között volt kb. 1,5-2 év
NT5.2 és NT6 (Vista) között volt kb. 3 év
Azt tegyük hozzá, hogy mindegyikhez készült időközben Service Pack, úgy hogy már a következő fejlesztése folyamatban volt.
Ezt fighyelembe véve tényleg nagyon iparkodhatnak. -
Scamp #29 Ahogy mondod. Van egy p3-asom(400Mhz, 128Mb-Ram), minden ki van szedve az xp-bol ami nem kell. 15sec alatt bootol. Nincs benne semmi extra csak a legfontosabbak.Igaz meg egy magyarositast rakni kell ra de az nem fogja vissza. :)
Latva,hogy mennyire sietnek a windows 7-el, a Vista valszeg olyan lesz mint a Millenium.Megjelent, volt, de senki sem hasznalja. -
opeca #28 Miért, a szupermosópor, meg egyéb reklámoknak hiszel? A reklámok túloztak, túloznak és túlozni fognak.
Miért pont az M$ esetében lenne másképpen? -
#27 Mindenkinek más az igényszintje.
Viszont azt, hogy telepítsd fel a windózt és az életed megoldódik, azt a júzer nem az újából szopja, hanem a M$ reklám anyagaiból;)
A M$ sajna nem korrekt olyan értelemben, hogy elhiteti az emberrel, hogy ha fel tudod telepíteni, akkor már értesz annyira hozzá, hogy nem lesz semmi problémád vele. Sőt valamilyen szinten ezexerint a M$ vezetői is hisznek ebben.
Az hogy van egy probléma, ami miatt az OS feldob egy értelmetlen hibaüzenetet, és melegen ajánlja az amúgy az esetek 99%-ban használhatatlan súgót, pontosan ezt erősítik az emberben. Mondjuk szerencsére senki nem veszi őket komolyan. A kezdő júzer még a súgót sem érti, a haladó meg tudja, hogy használhatatlan és ezért irány a gúgli, meg a fórumok kajtatása. -
opeca #26 Azért én nem látom ennyire borúsan a dolgokat, de abban tökéletesen igazad van,hogy az még édes kevés, hogy feltelepítjük. Attól még egy csomó baromság benne fog maradni. -
#25 Tökre egyetértek!
A windóz egy meglepően gyors és flexibilis OS-é alakítható!
Csak kb 2 heti kemény munkával ki kell irtani belőle az utolsó 8 év minden fejlesztését, amit a felhasználó megsegítése érdekében belaraktak! -
opeca #24 Nem tisztem a Microsoft-ot védeni, sőt vannak nagy baklövéseik, de egy gépet használni is tudni kell, úgy mint egy oprendszert is.
Ha nálad 45 percig tar, amíg betöltődik a full oprendszer, akkor az már nem a Windows hibája. Ezt most így, látatlanban megmondom neked. -
#23 "16 éven át dolgoztam Bill Gates kollégájaként és mindig egyetértettünk abban, hogy a világ miként fogja továbbfejleszteni a számítógépeket. Éppen ezért logikus volt, hogy igyekszem Gates 2.0-vá válni. Azonban jelenleg legfeljebb Gates 1.5 vagyok, mivel a feladataimat megosztom Ray Ozzieval...."
Hát itt komoly identitás problémát sejtek!;)))
"Be akarunk lépni a Google piacára...Este mondjuk közölhetjük majd a PC-nkkel, hogy reggelre gyűjts össze mindent, amit Craig Mundie az elmúlt két évben mondott. Az információkat foglald össze és rendszerezd. A számítógép pedig érteni fogja az összefüggéseket és különböző dolgokra emlékszik majd."
Minek kell ehhez egy egész este a számítógépnek?;)))
A gúgli 1 század másodperc alatt kikeresi az összes létező címet, annak 99%-ában ua infó van, mert a weboldalak gyak egymást idézgetik. Hát ehhez aztán szuperszámítógép kell, hogy megkapjam azt az 5 mondatot, amúgy kb 5 perc alatt én is megcsinálom. Előre látom mennyivel könnyebb lesz a munkám.
LOL
Amúgy ahhoz, hogy egy ilyen intelligens rendszert pátyolgasson az ember szerintem majd kb olyan szinten kel foglalkozni vele, mint amikor élete első 6 évében a gyereknek benem áll a szája és állandóan azt kérdeszgeti, hogy: ezmiez, meg mér? Mire megtudja, hogy mik a preferenciáid, miket tudsz és mit nem, addigra totálisan az agyadra megy. De kicsiben a Windóz is ezt csinálja, ha nem kapcsolgatod kia sok segítő varázslót meg ilyeneket.
Tanulhatnának a Vista sikertelenségéből, hogy milyen irányba nem szabad tovább menni.
Szerintem. -
#22 Ha valakinek majd el kell magyaráznom hogy mit jelent a "semmitmondó" majd linkelem neki a cikket... -
#21 Ilyen tartalmas cikket régen olvastam már... -
Cleanx #20 Balrol a masodik ... -
#19 Hat a csavo nem nagyon mondott semmit sem.. -
meteoreső #18 me akarják kebelezni a google t is.
valaki összefoghatna már egy pcn játékokat jól futtató rendszerrel és nem lennének sehol.
minek 750 mega egy vistához ?
meglátjátok lesz még hardveres Windows kártya :) -
HUmanEmber41st #17 Az a baj, h nem azt nézik, mi kellene a felhasználóknak, hanem ők erőltetnék ránk az elképzeléseiket. -
waterman #16 nekem az a gondom, hogy mindegyik kopaszodik vagy őszül vagy a kettő együtt. lehet ha kicsit vérfrissítenének, akkor többre mennének. de ez csak egy ötlet volt. évekre előre gondolkodnak olyasmiről, amit senki nem tud igazán megjósolni, csak nagy vonalakban. ők még ott voltak mikor feltalálták a tüzet, meg a kereket, és lehet, hogy nem látnak eléggé előre. nem akarok ms fikázni, de itt vannak a netbookok, vagy egy linuxot vagy egy butított xp-t rakhatok rá. nem látták előre. az embereknek egy kis oprendszer kell, amin minden irodai dolog elfut és még játékra is lehet használni, ilyet még nem kaptunk. nekem inkább úgy tűnik, hogy arra mennek amerre nagyobb a vásárlói igény, de akkor már nem ők találják ki, hogy mi legyen, hanem a meglévőhöz akarnak még jobban alkalmazkodni. aztán leírja, hogy ő 3-20 évre gondolkodik előre. ez olyan --- erőltetett. -
#15 A MS utálók csak ezt a szánalmas kiragadott mondatot tudják idézni... Bill Gates ugyebár azt mondta, 640kb mindenre elég, de az nem szerepel a mondatban, hogy milyen időintervallumra gondolt. Egyébként is az ilyen mondatokat szövegkörnyezetükből kiragadva teljesen más jelentést kaphatnak. Az is biztos, hogy több ezer ilyen mondat elhangzik más emberek szájából...