1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • Anaid
    #972
    Van egy ötletem: ahol városnevek vannak felsorolva egy versszakon belül, nos van pár ahol megnéztem: ha a városokat összekötöm és ezt a vonal,ponthálót megnézem aa csillagképek között megdöbbentő hasonlóságokat találtam.Pl.:
    1.22.
    Autun, Chalon, Langres, két(?) Sens
    A Farkas fölött horgony alakú csillagkép (sajna nem tudom a nevét)plusz egy vonal, ha valóban két Sensről van szó. Ha Sens-szel kezdődő városnév, akkor szimplán a horgony alakú csillagkép az eredmény.
    Nemtom mit jelent, csak pár esetben feltűnt....
  • Anaid
    #971
    A tudomány alapvető céljai közt van a megismerés, az igazságkeresés. A "rejtvényfejtés" pedig mint módszer ismert. Szerintem tudományos. A tudomány mindennel foglalkozik nem csak földrajzzal, fizikával, matematikával. Ja, erről jut eszembe matek terén korában nem volt csekély tudású ember.Talán ezért is igyekeztek annyian matematikai alapú rendszerezést találni, hogy hogyan lehetne "összerakni" a jóslatait.
    Még mindig az a véleményem, hogy a dátumok és számok permutációi alapvetőek. Sokszor gondolkodtam rajta, hogy a már meglévő értelmezésekhez próbálják igazítani a matematikai rendszerezést és talán itt a bibi: egy matematikai rendszer sem húzható rá kaptafaként a meglévő értelmezésekre. Sztem, ahogy lejjebb többször is kefejtettem a Henriknek szóló levél kulcsfontosságú: mint egy bemutató, ahol bemutatja milyen módszereket használt a jóslatoknál. Pl. (erről is írtam régebben) dátum permutációjai. A levél is részekből áll. Sztem aki össze tudja rakni a levelet, megtalálja a módszereket benne össze fogja tudni rakni a jóslatokat is.
    Vagy említettem még egy saját ötletet, ami nevetségesen egyszerű, de célravezető: a jóslatokban sok helyen említ sorszámokat: az első, a második, a harmadik...stb. (ha jól emlékszem valahol említi:"míg heten nem követik egymást) ez már megadna egy keretet történetben, időben, hogy kikről, milyen sorrendben következőkről van szó. Lenne egy logikus alapja legalább ezeknek a versszakoknak. Ha pedig egymás után olvassuk őket valszeg egyértelműbb lehet, hogy milyen "hetekről" van szó. (természetesen ennek az is eredménye lenne, hogy kevesebb dolgot lehetne belemagyarázni:-)) Történeteket kell keresni, nem külön értelmezni a versszakokat, dehisz maga is ezt írta.... Ha lesz időm ezt meg fogom tenni és beírom ide. Legalább ezeket a versszakokat, hátha tisztul a kép.:-) Talán azért nem gondoltak rá, mert túl egyszerűnek tűnik...:-)
  • forrai
    #970
    Jó lenne elolvasni a bevezető két oldalt...
  • forrai
    #969
    Szívesen beszélgetek veled erről a témáról, ami kevéssé tűnik tudományosnak, pedig nem biztos, hogy így van.
    Nostredamus művelt volt, csak olyan kifejezés módot választott, amit fordítani kell.
    Te is ezt próbálod, úgy látom, és elég logikusan, hiszen az alsó csillagképek lehetnek a szülők csillagzatai, főképp, ha nem egymás után következnek. Azt ellenőrizted? Hal és nyilas? (Én lusta vagyok rá.)
    Egyébként e képekhez nem ártana egy csillagkép felsorolást beírni, sorrendben, dátumokkal.
    (Egyébként ő még a Julian naptárba élt, ne feledjük!).
    Azonban még mindig keveset tudok e képek céljáról.
    Ami lehet:
    - vallásos (pl. püspökök, pápák). Erről is érdemes beszélni. Ki rendelte, stb.
    - asztronómiai, hiszen ő is, nagyapja is csillagász is volt.
    - asztrológia, jóslás.
    (ide illene a gasztrológia, de nem láttam sült libát, csak tűzpróbát)

    Ezek a dolgok a képek között keverednek, és ahogy én olvastam, csak a 90-ből az utolsó öt nincs megfejtve. A 67 -es nek is van megfejtése, arra hivatkoztam (talán több is).
    Az utolsó előttire meg kapásból Szent Ferenc jut az eszembe, ahogy koldus gúnyát ölt a Szent Demján templomnál (amit láttam is, mármint a templomot).
  • Anaid
    #968
    Ja, mégegy dolog: asszem egy nő lehet a dolog nyitja a képsorozatot illetően. Ezért céloztam az álltalam linkelt film első, alig pár pillanatig látható képre: a nő feje fölött a hold és ugyanaz a "kerékküllős" motívum, mint a képsorozat darabjainak tetején. Talán az ő családféja, vagy életének fontos szereplői, eseményei? Vagy szűz születésű ember? Vagy mindkettő? Sajnos ezt a képet nemigazán sikerült teljes méretben megtalálnom....Viszont az valószínű, hogy van köze sorozthoz: a hold és kerékmotívum arra utal sztem.
  • Anaid
    #967
    Van még érdekesség bőven: francia és magyar királyi jelképekben is. Hogy többet ne említsek az unikornis, a liliom...
    Megnézem a linkelt anyagot...Jobb későn, mint soha.

    Nem tudom jól sikerült-e értelmeznem. A gondolatmenet onnan indult, hogy meglepünek tartottam, hogy majd minden kép alján két asztrológii szimbólum van. Ha együttállásokról van szó, igazán meglepő lenne, ha két csillagjegyet jelölne gondoltam én. Csillagjegyek nem szoktak együttállni, szal vmi mást jelenthet. Noszti ha jól tudom horoszkópokat is készített, hát kézenfekvőnek tűnt, hogy ez lehet a tartalma a képeknek. Természetesen még ott van a kiskosárban, hogy születési, halálozási időpontot jelképez nemcsak speciális családfát jelenthet. Ezt az egyik kép miatt vetettem el. Azon a képen nemcsak lent, de a kép fő helyén is két csillagjegy ábrázolása van a nyilasé és a szűzé. Számomra az tűnt logikusabbnak, hogy a fő helyen lévő két jegy utal születési és halálozási időpontra. Ebből pedig az következett, hogy az alsó két jegy másra utal. Maradt a családfa verzió, nekem nem volt jobb ötletem. Ezt pedig igyekeztem általánosan a többire is vonatkoztatni. A gondolkodásmenet kb. ennyi volt röviden. Gyakorlatilag az dta alapból a horoszkópjegyek ötletet, hogy maga Noszti írta, hogy ne asztrológusok próbálják megfejteni őt, annak ellenére, hogy ő az volt. Azon gondolkodtam, ez igencsak furcs kijelentés tőle (ez régebben is feltűnt, írtam is róla asszem). Mivan, ha pont arra célzott, hogy a csillagjegyek, a horoszkóp, az asztrológia alapján értelmezhető valójában? Mint mikor az ember ironizál:"Persze gyerekem, ne is figyelj rám!" Elég szokványos dolog.:-) Na leállítom a szájmenésemet és megnézem a linkelt anyagot:-)
  • forrai
    #966
    Érdekes az észrevételed az Eger címeréről.
    Ez 1694-ben alakult ki a püspök címeréből. Vagyis jóval Nostradamus halála után.
    Elfogadott jelentése a szűzesség jelképe pl., vagy méregtelenít, megóv.
    Ezért Eger címerében képiesen ez a "török áfium " elleni orvosságként értelmezhető:
    "...Az unikornis kardot tart, a zöld kigyó ellen...
    "
    A Wiki ezt másképpen értelmezi, de hát mindkettő csak fantázia. (Az enyém biztosan az).
    Mindenesetre az időtájt Nostradamust már elég jól ismerték Magyarországon- ha igaz, a Zrinyiek és később a Rákócziak miatt.
    (Igazán megérdemelték, hogymost a híddal emlékezzenek reájuk).
    Ezért jelképei szerintem nálunk máshol is talán észlelhetők.
    (Már jeleztem: a jóslásnak akkor nagy szerepe volt!)
  • forrai
    #965
    Rendben.
    De konkrétan, a belinkelt anyag a 67-es képpel is foglalkozik.
    És kinagyítva mutatja azt a csillagképet, amire utaltam, hogy halványan látszódik és valamilyen csillagegyüttállást említenek.
    Ezért érdekes lehetne. Mert ha sok ilyent, külön külön elolvasol. sok újat megtudhatsz, amit lehet, hogy ők rosszul értelmeztek, viszont jobban láthattak, mert a kezükben tartották a lapot.
    A szép az, ha neked jól sikerül azt értelmezni, amit a kezükbe tartottak.
    Viszont ha valamilyen előitélet is van a tartalomhoz, amely már meggyökeresedett, akkor az azon kívüli információkat a tudat könnyen ignorálja.
    Ezt figyelem meg mindenütt a tudományokban. És részben ezt hívom "tudati vakságnak.".
    Erről írok, ez ellen küzdök, miközben néha magam is beleesek.
  • Anaid
    #964
    Nem tudok angolul. Megnéztem viszont a könyvről szóló magyar nyelvű filmet. Hát elég belemagyarázós sok helyen. Túlerőltetett. Annyira világot rengető dolgokat akarnak belemgyarázni mindenbe, hogy két kilóméterről bűzlik ellenszélben a számomra.
  • Anaid
    #963
    Igen az övé, és már "meg is fejtették" kivéve azokat a képeket (A 66-tól) amelyek közé tartozik ez is. Mindegyik képen ugyanilyen "időszalag" van csak más más számú "hurokkal" és egy kivételével, ha jól emlékszem az alján két csillagjegy. Ez a szisztematikusság tűnt fel. Nemcsak nekem. Másoknak is az a véleménye, hogy összetartozó képsorozatról van szó.

    Érdekesség még, hogy az unikornist és napot egy képen ábrázoló festményt totál mintha Eger címeréből másolták volna át.:-)

    Jóskönyveket nem ismerek. Az ő jóslatait többször olvastam és határozottan az volt a véleményem, hogy történeteket ír le, csak összevágva. Sajna nincs időm összerakni, de biztos vagyok benne.
    Ja, bocsánat régebben ezt már kifejtettem.:-)
  • forrai
    #962
    Kicsit belenéztem
    http://www.youtube.com/watch?v=Wi-7EDrNjgw&NR=1
    A 2perc, 50 sec nál van szó a 67-esről!
    És ott valóban csillagképet mutat! Mintha egy csillagösszeállásról beszélne!
    Csak nem értek jól angolul, ha te igen, hallgasd meg!
  • forrai
    #961
    Olyan figyelmetlen vagyok, hisz belinkelted, és csak most néztem meg!
    Biztos hogy az övé? Nem is rossz festő! Ez csodálatos.
    Az elején néhány püspököt (szentet) felismertem a jelképéről.
    Utána valszeg jóslatok jönnek.
    Az utolsó előtti talán szent Ferenc, szent Demján templomnál, mikor eladta a szép ruháit, hogy koldusként utnak induljon?
    Lehet persze más is.
    Tényleg az övé?
  • forrai
    #960
    Tuc egy jó jóskónyvet? De olyan hat- hétszáz éveset, a neten, magyar fordítással?
    A reneszánszban tombolt, és a magyar történelemre is kihatott.
    Minimálisan ismerni szeretném a szabályait.
  • forrai
    #959
    Kétségkivül vagy jóslat, vagy asztronomiai észlelés.
    Amit írsz, abból inkább jóslásra gondolhatnék.
    Már gondolkodtam azon, hogy megismerkedjem a szabályaival, amelyek nyilván léteznek, mégpedig történelmi okokból.
    Mert számtalan példa van a jóslatok történelmi szerepére. A jóslat nagy történelem csináló, s így illene tudni róla valamit.
    Amiben majdnem biztos vagyok,az az, hogy Bereniké hajfonata, és nem pedig férfié, akire inkább hasonlít. Azonban Nostradamus sem volt egy Leonardo.

    Bereniké az i.e. 250 körül levágta a hajfonatát, és az oltárra helyezte, hogy a férje a háboruból visszajöjjön.
    Reggelre eltünt a haja: a papok azt mondták: az égbe került-azóta csillagkép.
    A férje meg épségbe visszajött, hogy azután még nagyobb disznóságok történjenek, persze csak később.
    Ez nagyon beleillik az egész hangulatába:
    "A királynő haja megóvja a kisarjadt fát."
    Ettől se lettem még okosabb, de már meghatónak gondolom.
  • Anaid
    #958
    Talán olyan életben maradást, amely egyedülálló dolog.
    Ha jóslatról van szó valszeg nem múltbeli eseményt írt le és nem jelentéktelen dolgot. Legalábbis az ő szempontjából nézve nem jelentéktelent.
    A villám pedig nem meglepő lenne, ha valóban az van a szövegben. Sok jósversében említi. Főleg az első hat részben. Sok helyen ír villámcsapás áldozatairól. Márhogy más természeti jelenség okozta balesethez képest...
  • Anaid
    #957
    Ebben valszeg igazad van: a fa életfát is jelenthet, vagy életben maradást, megmenekülést a halál elől.
  • Anaid
    #956
    És ha a hosszú haj csak erőt jelent (mint Sámsonnál), vagy csak célzás, hogy nőről van szó?

    A két cillagjegy meg szerintem származást jelent. Apa, anya születési időpontját határozza meg: halak jegyben született apa, nyilas jegyben született anya. Mint egy spéci családfa.
    A szalag meg időhossz szerintem: harmincas éveiben járó emberről szól a jóslat. A kerékben ez a szó szerepel: jóslat.
  • forrai
    #955
    Tycho Brahe szupernovája 1573-ban, Kepleré 1604-ben lobbant fel.0
    Kepler úgy hívta: a kígyó lábánál....
    Mindkettő Nostredamus halála után, de ugyebár az ő estében ez majdnem mindegy.
    Villám, sújt, gömb, menydörgés: odaillő szavak.
    Persze sok minden máshoz is...
  • forrai
    #954
    A képen fő helyen a hajfonat van.
    Ha igaz a feltételezés, hogy az Bereniké hajfonata (I.e 200-300) akkor az pont az a csillagcsoportosulás, amiben az északi sarkcsillag is van, a göncölszekérrel. Amiről talán a halvány alakzat is szól?
    Ez a hajkorona, amely megmentette a királynő férje életét, és az égbe került, tart egy nagy könyvet, amelybenegy zöldelő "élet"?) fa van.A nyilas, és a halakkal, talán a kigyóval is ezek meghatározott eseményre utalhatnak, amelyet Nostredamus, mint csillagász észlelhetett.
    Körül kell nézni, mi lehetett az?
    És milyen filmen?
  • forrai
    #953
    Csak kérdem:
    - Te szótározol, vagy tudsz franciául? Azért kérdem, mert ha bármit kombinálnánk, ahhoz kell a tudás.
    - A másik, hogy miről szól a könyv? Pl. horoszkópok? Mert akkor egy jó asztrológus megmondhatja az időpontot, hogy kiről, miről szólhat.
    - Harmadik: Biztos hogy az nem rajz, Te hol nézed az eredetit?
    - Pl. lehetne egy csillagfelvillanás, a szöveggel arányban?

    Én nem azt vizsgálom, ami a képen van, hanem azt, hogy mire gondolhatott, aki azt csinálta?
  • Anaid
    #952
    A kerékben lévő szóból a második sztem sors, ami sorsot, végzetet, részt, jóslatot jelent.

    A szavaknak van értelme, márha jól olvasom:
    Non: nem
    preol - presus:nyom, fojt, présel
    os:száj, csőr, torok
    fever - favor:jóindulat
    altriner:oldali - articulus:csomó ? (altrinsecus:a másik oldalon - secus másképp, másik - altrin:oldal)
    Vise - vis:erő, hatás vagy vere:a valóságban
    Male:rosszul, szerencsétlenül, nagyon, sikertelenül
    fulté: villám
    ventigmo - venter:gömb alakú
    frapper:üt,ver,sújt vagy fretus:vmire támaszkodó ezt nem sikerült annyira jól kivennem ???
    go - gout:érzék(szerv)
    dono:ad vagy tono:mennydörgés ?

    Ilyesmiket találtam.
    A halványzöld foltok azok ck a másik oldalakról átitatódott festék miatt vannak.
    Az elveszett könyv lapról lapra
    Alig pár pillanatig látszik az első kép a film elején egy női alak holdsarlóval a feje fölött, meg a kerékküllők-szerű ábrával, de sztem lényeges.
  • forrai
    #951
    Valószínúsíthetően csillagképek.
    Középen talán a göncölszekér, az északi sarkcsillag? Mellette nagyon halvány zölddel egy csillagkép, talán az a lényeg? (Kéne az erdeti...)
    A szalag lehet kigyó.
    Jobbra Ariadné (Berenike) királyné hajfonata, szerintem, bár férfinak tűnne.
    A hal, a nyilas ezek vannak rajta.
    Talán egy horoszpók, megrendelésre?
    A szavakkal még lenne dolgom. Van e értelmük?
    Mi van, ha a szórend változtatható?
    Ha anagrammák?
    Kellene sok információ....


  • forrai
    #950
    Hát, jó kis lecke...Értelmetlen szavak? Tuc franciául?
    A könyv általában miről szól?
  • Anaid
    #949
    Ennek a képnek a része:



    A legelső sor zámomra olvahatatlan. Ő nem mindig franciául írt. Sztem sok alkalommal latinul. Orvos volt, asszem evidens volt, hogy használja ezt a nyelvet.
  • forrai
    #948
    Kösz.
    Mi van az első fölött?
    Tudsz franciául?
    Bocs, nem olvastam végig, majd később, ha több időm lesz.
    Elveszett, és most meglett? Biztos az övé? Miről szól?
  • Anaid
    #947
  • Anaid
    #946
  • forrai
    #945
    linkeld be!
  • Anaid
    #944
    Nonpreol
    osfevre
    articuler.
    Vise male
    fulté ch
    ventigmo
    au fra che
    go done.

    A 67-e kép Nostradamus elveszett könyvéből. A képen szereplő kicsi könyvet megnézné vki, hogy olvasható-e másképp is?
  • Anaid
    #943
    nézegetve a rajzokt, meg elgondolkodva a szövegeken van egy vadi új kérdésem:
    Lehet a következők között, meg a között, hogy "az időpontokat behatároltam" összefüggés?
    Bizonyos vallások a csillagképekhez társítanak dolgokat.
    Pl. zsidó vallás:
    kos - Gád sátor
    bika - Izakar szamár
    ikrek - Simeon Lévi kard és csákány
    rák - Benjámin farkas
    oroszlán - Efraim szőlő
    szűz - Ásér olajág
    mérleg - Manasse pálma
    skorpió - Dán kígyó
    nyils - Júda oroszlán
    bak - Naftáli szarvas
    vízöntő - Rúbén nap a víz tükrén
    halak - Zebulon hajó
    Vélemény?
  • patiang
    #942
    DE akkor viszont rád vár a feladat, hogy eldöntsd melyik az "igaz" ;)
  • lopbisz
    #941
    Akkor elég nagy spekuláns írhatta ezt. Nem szabad mindent bevenni.
  • patiang
    #940
    Nem. Noszty nem szó szerint írta ezeket, de mivel jóslatai magyarázatának végtelen számú variánsa létezik, ez az egyik.
  • lopbisz
    #939
    itt van ahol ezeket írjáklink

    Kamu szagú
  • lopbisz
    #938
    Itt volt a fórumba linkelve. Még egy csomó ilyen idézete van...
    Ezért kérdeztem hogy ezt noszti írta? Mert elsőre nekem úgy tűnik, hogy valaki csak propagandából ír ilyeneket és ez nem az igazi noszti írás. De ha igen akkor pff..
  • Anaid
    #937
    Nekem dunsztom sincs, miről írnak.
    Az ezer évvel kapcsolatban egy írása jut eszembe: a Sátánt kötik újjabb ezer évre, meg hogy lent kell maradjun, nem jöhet fel. Nostredame hívő ember volt, akik ferdítgetik ezt nem veszik figyelembe. Szerintem csak ennyi.
  • Anaid
    #936
    Hol van ebben a mondaatban az pl. hogy 1773?
    1791-ben ha jól tudom feldúlták a sírját és máshol temették el. Ja, csak eszembe jutott, ne keress összefüggést.
  • lopbisz
    #935
    "2006 Az arab nemzetek valamiféle új, minden eddiginél borzalmasabb fegyvert fejlesztenek ki és egy hatalmas, ezer évig is fennálló, egységes arab birodalom megteremtéséről álmodoznak. A korábbi birodalmak szégyenteljes bukásából - úgylátszik - nem tanultak semmit."


    öcsém ekkora parasztvakítást, mintha a new york times írta volna, hogy miért kell háborúzni az arabokkal című reklámba. Nem tudom ez hiteles fordítás de ha igen akkor nosztika lehuzhatja magát. A többi jövendölés is vicc kategória.
    A többi is omg...
  • clarck
    #934
    Szia!
    Ne keress mély éertelmet a dologban "Noszty" 1566-ban halt meg.
    "helyreállítva júlis hóban"
    Az egész mondat Kb így hangzik szavak szerint:halotti beszéd helyreállítás hónap julius 1773
    Szerinted mit jelenthet?
  • Anaid
    #933
    Nézzétek meg a második sort. Ha követem a számoknál lévő logikát és az elejét hátra rakom így hangzik:
    TVM MENSE IVLIO ASTITVTO.
    Mit jelenthet?
    Az eleje ilyesmi?:
    POST ANNUM FVERVNT
    Ez egy mondat?
    Sztem igen.