1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • patiang
    #852
    Az, hogy melyik kijelentését, kik, és hányféleképpen értelmezték, számomra sokadlagos. Az, hogy esetlegesen feloszlik az UNIO, más tollából idéztem.
    Ezt a mondatot használtam fel arra, hogy #828-ban saját hozzáállásomat a jöbőbelátásról elmondjam. Mivel annyi, de annyi "biztos" jóslat létezik, így jobbnak vélem, ha kívül maradok ezen hívők körén.
  • patiang
    #851
    Bocsi, visszavonom a kijelentésemet.
  • Anaid
    #850
    Then there will issue from the stock which had remained barren for so long, proceeding from the 50th degree, one who will renew the whole Christian Church. A great place will be established, with union and concord between some of the children of opposite ideas, who have been separated by diverse realms. And such will be the peace that the instigator and promoter of military factions, born of the diversity of religions, will remain chained to the deepest pit. And the kingdom of the Furious One, who counterfeits the sage, will be united.

    Ezt értelmezték így? Miért? Mit ír itt?
  • Anaid
    #849
    Meg sem lepődöm, hogy a témához érdemben nem szólsz hozzá. Hol írtad, hogy nem róla beszélsz? Megnézted a topic címét? Olvastad a hsz-eimet, hogy én róla hadoválok, miért nekem válaszoltál, ha én spec az ő jóslatait értelmezgetem vhogy, nem mások értelmezéseit veszem kp-nak és nem érdekelnek más emberek "jóslatai"? Sok ezen a területen a csaló (tapasztalat, bár ja, szubjektív).

    A szcientológiai egyházról szóló jóslathoz (talán arról szól) egy megjegyzés: mielőtt bárki azt feltételezné és önös érdekből megmagyarázná, hogy Nostradamus ajnározta ezt az egyházat leírnám, hogy az a véleményem, hogy szimpla hitbeli, nézetbeli egyezésről lehet szó. Test lélek egysége, (agy) tudat szerepe, drogok elutasítása, monogámia stb. Ezen egyház tanai között sokminden van, amiben ő is hitt le is írta a jóslatokban. DE arról is írt, hogy elutasítja és kritikával illette azon vallás képviselőit, akik vagyonért, pénzért, haszonért eladták, árulták vagy népszerűsíteni igyekeztek a vallásukat. Hívő volt, de nem akkori divat szerint és nem fanatistán. Sztem. A tudást nagyra becsülte, ezt is megfogalmazta nem is egy helyen.
    De az is lehetséges, hogy csak az időpont meghatározása (hitelesnek tekinthető volta) miatt írt róluk...
    Utána több helyen is említi azt, hogy ARK idejében...stb. Lehet, hogy csak időpont meghatározás...
  • Zenty
    #848
    Melyiken?
    Mellesleg én egy oldalon sem, maximum saját magam oldalán.
  • Zenty
    #847
    nagyon gyenge vagy... hol írtam, hogy a "nosztikáról" beszéltem? Szövegértelmezés rulez
  • Anaid
    #846
    Valahogy mindig az jut az eszembe, hogy maga Noszti írta: "akik majd a jövőben meg akarják fejteni a jóslataimat vizsgálják meg mindet alaposan". Azok a fránya részletek, meg lényegtelennek tűnő apróságok...:-) Ez van.
  • Anaid
    #845
    Ja a mások álltal leírt értelmezések 1792-ről szólnak és azt valószínűsítik, hogy az ebben az időszakban állítólag lezajlott afrikai keresztényüldözésekről van szó. Erre írtam, hogy "igazi értelmezésnek" veszik, csak nem stimmel a napfogyatkozás....
  • Anaid
    #844
    Csak egy példa az "igazi értelmezésekre":
    tény: Nosti konkrétan leírja, azt, hogy permutációt használ (gondolom a matek megy annyira, hogy tudd mi az)
    Tények:napfogyatkozások
    Henriknek szóló levélben Afrika, egyház üldöztetése 1792-es dátum szerepel. És előtte egy fontos megjegyzés: Ebben az évben nem volt napfogyatkozás.
    Nézd meg a táblázatot, 1792-ben volt napfogyatkozás, 1972-ben viszont nem. Marokkó L.Ron Hubbold 1972-ben "menekülnie" kellett onnan egy sikertelen "kísérlet" miatt. Szcientológiai egyház. Olvass utána!

    És ezek szerint azt kellene megnézni az asztrológiai dátumok esetében, hogy volt-e 1972-ben olyan "együttállás" és mikor, amiről előtte ír a levélben. Sajna ez nem áll módomban.
    the Dragon's head in Libra: its tail in opposition following a conjunction of Jupiter and Mercury with a quadrature of Mars and Mercury, and the Dragon's head coinciding with a conjunction of the Sun and Jupiter.
    Az ARK háromszögről pedig:
    Az affinitás, a realitás és a kommunikáció közötti kapcsolatot egy háromszöggel írjuk le. A háromszög három sarka képviseli az (A)ffinitást, a (R)ealitást, és a (K)ommunikációt, ezért ARK háromszögnek hívjuk. A teljes háromszög a (M)egértést képviseli

    Ennek a rövidítésnek az értelmezésében asszem régebben mellétrafáltam.

    És nem nyeltem be semmit. Saját elképzelés az értelmezésről, mint eddig is jellemzően az ötleteimről írtam, meg saját véleményeket közöltem (tévedhetek is, ahogy már eddig is előfordult, de nem másokat idézgetek, hanem önállóan gondolkodom). Az 1972-es dátumot meg azért néztem meg, mert 1972-es szöletésű vagyok és feltűnt, hogy az 1792 permutációja az 1972-nek. Megnéztem az ark rövidítést, Hubbold életrajzát, a napfogyatkozásokat. Ennyi.



  • Anaid
    #843
    Te nyelsz be olyasmiket, amiket nem is írt le.
    Még egyszer ugyanaz a kérdés: hol írta, hogy felbomlik 2008-ban az EU? Többször elolvastam a jóslatait több fajta fordításban, de én nem olvastam ilyet. linkeld már, hogy állítólag hol írt ilyet!!!!
  • patiang
    #842
    Légyszi vedd már észre, hogy melyik oldalon állok:))
  • Zenty
    #841
    Akkor nem kijelentésként kell megfogalmazni az eseményeket, hanem, hogy esetlegesen talán ez lehet és senki nem vegye készpénznek E helyett mi van? Tényként állítják be az egész storyjukat és amikor rendszerint bebukják, akkor jön a magyarázkodás, hogy a nibiru biztos megváltoztatta az idősíkőt, az lehet az oka... minden más az oka, ők nem tehetnek semmiről de továbbra is jövőbe látó janik..
    "csak a lehetségest látják." Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy fogalmuk sincs az egészről, hogy mit látnak. Mellesleg honnan tudhatnák, hogy egyáltalán lehetséges eseményt látnak? ( ha egyáltalán tényleg látnak valamit) mikor még az sem tudják biztosan eldönteni mi a tény és a lehetséges közötti különbség.
  • patiang
    #840
    "legalább egy bocsánat kérést nyújthatna, vagy valamit."
    Már ne haragudj, de ők a jövőben csak a lehetségest látják.
    Pl , ha neked megjósolják, hogy ötösöd lesz a lottón, akkor legfeljebb nem veszel szelvény, és máris megváltoztattad a jövőt.
    Ugye??
  • patiang
    #839
    Nem vetted észre, hogy csak jópofizok?:))
  • patiang
    #838
    Szvsz hiteles, okleveles jövőbelátók nincsenek, legfeljebb beletrafálnak.
  • Zenty
    #837
    Az, hogy te mindet benyelsz az a te dolgod. Én szeretek gondolkodni is és megnézni a hátterét mi hiteles és mi nem. A butákok meg nem humoros, csak magyartalan fikázás.
    És visszatérve a gondolkodásra ha valaki azt állítja, hogy felbomlik az eu és a nato 2008-ban és közel sem történik ilyen, az legalább egy bocsánat kérést nyújthatna, vagy valamit. Még az sem mondhatja, hogy megváltozott a jövő, mivel nem hogy jobb lenne, hanem egyre frusztráltabb mondjuk az eu.
    Tudom, hogy magas ez egyeseknek de gondolkodni nem árt sosem..
  • Anaid
    #836
    Melyik jóslatot fordították le így? Hátha van más tippem....
  • Anaid
    #835
    Hány egyezés kell szimpla tényekkel igazolhatóan, hogy hitelesnek tekints bárkit? Úgy látom jól megy a százalékszámítás, hát hoci elő a farbával mennyi?
    A humoros megfogalmazással meg mi bajod? Én is szoktam szándékosan ilyen kifejezéseket használni, na és? Még ha tudományos fórum is, nem hiszem, hogy kötelező lenne olyan komolynak lenni, mint egy vakbélgyulladás. A lényeg akkor is lényeg marad.
  • Zenty
    #834
    "butákok" üh de szép "magyaros" kifejezés..

    "EZOTV" az mi a hányás?

    "Az illetékesek is elolvasták, és már csak azért sem bomlottak fel."
    Nah megint a terelés, erről beszéltem. Nem lenne tisztességesebb azt mondani az ilyen önjelölt jósoknak, hogy baszki nem tudnak jósolni?
    Soha nem vállalnak semmi felelősséget az elhangozótokért, csak megy a terelés, hogy nem rajtuk múlik, változhat a jövő, balabba. uncsi. És a sok birka mindent benyel.
    Nem mondom azt, hogy nem lehetnek jövőbe látók, de max a 1%-uk lehet hiteles.
  • clarck
    #833
    Egyes fordítások szerint 2010 novemberére Nostradamus totális vegyi háborút jósolt az egész világra.Nem mintha hiányozna de elmaradt.
  • Anaid
    #832
    Az 1999-es vershez:
    Le roi de la peur - a király félelme
    roi de awesome - a félelmetes király
    La peur du roi - a félelem királya
    SZÓSORREND!
    vn grand Roy d'effrayeur
    Mellesleg....
  • Anaid
    #831
    Nostradamus a homályos....

    Ez volt a legzseniálisabb húzása. Mi? Hát ez:

    1. Leírok egy esetet: A minap leányom látott egy villámot, amely eltalálta a legnagyobb fát.

    2. Légy óvatos, vigyázz, mert a következő mondatomban homályosan fogalmazok, mit jelenthet?: A minap leányom látott egy villámot, amely eltalálta a legnagyobb fát.

    Mennyivel többet lehet filózni, ha a 2. módján van tálalva....:-)
    Nagyon jól ismerte az emberi természetet, tudta, hogy lehet nyugodtan egyszerű és őszinte is, úgyis "félreértik" amellett, hogy használ szimbolikát.
    Lásd: 1999-ben eljön a rettegés (az kérdés, kik rettegtek és miért és okkal-e, vagy ok nélkül) királya....stb. Napfogyatkozás, mondják. Én meg kérdem, hogy ha leírja több helyen is, hogy napfogyatkozás, akkor minek cifrázta volna ennyire túl? Sztem ahol villámot ír, az is szimplán villámot jelent...stb.

  • Anaid
    #830
    Asszem tudom, melyik versszakot értelmezték félre 2017-ről szól, de csak egy ember (lehetségesen bekövetkező-:)) haláláról ír, nem világvégéről. Egy ember halálától nem lesz vége a világnak....sztem.
  • Anaid
    #829
    És mit szólnak a "félreértelmezők" ehhez:
    A Henriknek szóló levélben azt írja, hogy mielőtt kezdődne az Antikrisztus kora napfogyatkozás lesz októberben.
    Napfogyatkozások októberben:
    2005. okt. 3 - gyűrűs, 95,8%-os
    2022. okt.25 - részleges
    2050-ig néztem meg...
    Na bumm, akkor elnapolták a világvégét, vagy már megtörtént, csak nem vettük észre :-)? Ismételten megjegyzem, hogy nem ő tehet róla, hogy sok a belemagyarázás, meg így-úgy értelmezés.
  • patiang
    #828
    Butákok vagytok. Az EZOTV-ben is megmondták, hogy ők valóban látják a jövőt, de az rajtunk is múlik hogy alakul.
    Megjósolták a NATO, EU végét? Na és. Az illetékesek is elolvasták, és már csak azért sem bomlottak fel.
    Bár van ellenpélda is: a II.vh. Azt is megjósolta Noti. De hát ugye a profit az profit a fene egye meg.
  • Anaid
    #827
    Ja, a youtubon van film, ahol végiglapozva láthatóak a képek.
    Van pár szép kép, pl. ugyanolyan korona, mint a 67-esen egy unikornissal, meg még egy unikornisos kép nappal pont úgy, ahogy Eger címerén látható. Tudtátok, hogy milyen sok címeren, mennyi legendában, mennyi vallásban szerepel az unikornis? (Csak érdekességként jegyzem meg Angol nyelvű Wiki pl.)
    Jó szórakozást mindenkinek.

    Részemről megtettem a magamét, hogy ne mocskoljanak tovább csalóként egy embert: Nostradamust, ha nem volt az.
  • Anaid
    #826
    Na ebben tévedtem.

    Nem magáról rajzolta.

    A 67-es képtől indulnak azok a képek amik rólunk szólnak.
    És időrendben vannak lerajzolva.
    Néhány konkrét példa: 68:kép láncfűrésszel kivágják a fát, ami a 67-es képen is szerepelt...stb.
    69-es kép: anyukám nyilas jegyében született a dokik szerint aneurizmája volt a homlokánál, azért kapott agyvérzést 2010-ben szeptemberben a szűz jegyében és ha a lábát "ingerelték" nem reagált.(szalagok a homloknál, láb alatt) Bika születésű apa...stb. A fenti szalag mutatja, hány évtized telt el a képen rajzolt ember életéből, hanyadik x-ben járt, amikor az ábrázolt esemény bekövetkezik. (5 hullámvonal, 50-es éveiben, nála konkrétan 59 éves volt) A szélső szalag lehet 9-es, de ez már kicsit belemagyarázás-szagú...
    További képekről: apu (szűz szöletésű anya...) túl volt a hatvanon, amikor anyu meghalt, lásd a fenti szalagnál a lakat elhelyezését, lezárult egy szakasz az életében, a kép akkorra vonatkozik, amikor túl lesz a hetedik x-en.
    öcsém ikrek jegyű, barátnője bak, két gyereket szeretne....(ez már a jövő, ha tényleg annyi gyerekük lesz, teljesül a kép jóslata)
    Ezt csak azért, mert egy hihetetlennek tűnő balesetről szóló jóslat talán még mindig kevés egyezés ahhoz, hogy hihető legyen a dolog másoknak. Ennyi egyezés, és a képek között ilyen formán a jövőről szólóak is vannak, nem csak a múltról. Mellesleg a jóslatokban is vannak olyan részek, amik a képekhez kapcsolódnak. Ezt csak azért írom, mert azzal szokták támadni őt, hogy csak utólag sikerül jól értelmezni a jóslatait. Sztem nem az ő hibája. Azért ez már kicsit sok egyezés (mindent nem írtam le) egy család négy tagjáról, ahhoz, hogy belemagyarázásnak tűnjön, nem?!
    500 év telt el, ahogy ő írta a jóslatainak zöme már teljesült (ha csak ezekre a képekre vonatkoztatjuk ez is stimmel). Ha látta a jövőt azt is láthatta, ahogy lentebb írtam, hogy ki lesz majd akinek szintén sikerül jövőbe látni és elkezd ő is keresni, foglalkozik a jóslataival és megérthet sokmindent (vagy azért ilyen részletesek a rajzok és főleg erre az időszakra vonatkozva, hogy megértsük, sok legyen az apró egyezés, hogy ne annyira könnyen lehessen "belekötni")? Ha megpróbál az ember úgy gondolkodni, hogy nem veszi figyelembe az időkorlátot, akkor érthető. Egy család életéből (nálunk apa, anya, öcsém, én, vagyis négy fő) sok egyezés pár évről (még ha tragédiákról szól is), az már elgondolkodtató, nem "csak belemagyarázás az egész" kategóriába tuszkolható dolognak tűnik.
    Szal néhány logikai egyezés a képeknél: fenti szalag évtizedeket jelöl, hanyadik x-ben történő esemény, szalag alatti képek ősök születési időpontja csillagjegyekkel (a Holdas képnél nincs szalag, ott nem azt jelenti, bocs, meg nem férfi arc a Holdé). Amik meg a jövőre vonatkoznak, nos: "Nincs végzet, csak ha bevégzed." Írom ezt úgy, hogy a képeknél nem, de a szövegben asszem a majdani halálomról is ír. Ezt hadd ne fejtsem ki....
    Tévedtetek, nem szimplán hiszem, hogy van jövőérzékelés és hogy Nostradamus nem volt csaló, hanem tudom. Arról meg nem tehetett, hogy a mai emberek csak hírességeket, meg hatalmas történelmi eseményeket igyekeznek megtalálni a jóslataiban és nem veszik figyelembe őt mint embert, hogy kik és miért érdekelhették. Először az adott embert kell megértenünk, ahhoz, hogy a jóslatait megérthessük. Ami nem bonyolult ebben az esetben, ha nem ragaszkodunk bizonyos sablonokhoz, elvárásokhoz.

    Na most jöhetnek a kötekedők a kifogásaikkal, meg hülyézéseikkel, légyszí, ne csalódjam már a szkeptikus társaságban, hogy szó nélkül hagyjátok a dolgot!!!:-):-)
  • Anaid
    #825
    "The third people will extend their forces towards the circuit of the East of Europe where, in the Pannonias, they will be overwhelmed and slaughtered. By sea they will extend their Myrmidons and Germans to Adriatic Sicily. But they will succumb wholly and the Barbarian sect will be greatly afflicted and driven out by all the Latins.

    Then the great Empire of the Antichrist will begin where once was Attila's empire and the new Xerxes will descend with great and countless numbers, so that the coming of the Holy Ghost, proceeding from the 48th degree, will make a transmigration, chasing out the abomination of the Christian Church, and whose reign will be for a time and to the end of time."

    Nem hiszem el, hogy csak engem zavar, hogy a Henriknek szóló levelének angol fordításában az szerepel, hogy a harmadik Antikrisztus Attila birodalmának területéről indul és ezt bárki elolvashatja és megnézve akér azt is gondolhatja, hogy mondjuk Magyarországon lesz a "hunyó" ez ügyben. Szimpla hülyeségezéssel nem lehet megelőzni ilyen hiedelmeket. Mellesleg az is elég szánalmas, hogy Ladenre gondolt, vagy arab származású emberre a jóslatok alapján. A levél elég konkrét. Inkább helyesen kellene értelmeznünk, megfejteni, akkor nem gondol majd senki marhaságokat.
    Közületek hányan élnek a volt Attila birodalom területén? Nem zavar titeket, milyen "hírek" terjednek? Hol az eredeti szöveg? Tényleg ezt írta? Kiről? Számít, mit hisznek el és mit nem...Nostradamus írta, hogy ha helyesen értelmezzük a jóslatokat megakadályozhatóak az események, megváltoztathatóak. Vagy a múltról írt(számunkra múlt)?
    A fenébe is, gondolkodni is tudtok, vagy csak hülyeségezni?
  • Anaid
    #824


    Véleményem: a kerékben található két szó: au sors - jóslatnak
    Szöveg kb. sztem:
    "Nonpreol Nem fojt, nyom
    osfevre toroknál jóindulatú
    articuler. csomó.
    Vise male Hatása szerencsétlen
    fulté ch villám
    ventigmo gömb alakú
    au fra che ütés
    go done." érzék ad."
    Magyarosabban: Nem nyom semmit a toroknál lévő jóindulatű csomó. Egy szerencsétlen gömb alakú villámcsapás érzékelést okoz.

    Akármilyen hihetetlen, de mégis:
    Tények az életemből - toroknál, nyakban jóindulatú csomó (kettős göb) vizsgálatokkal megállapítva, alátámasztva. Gömbvillám, baleset (bár nem tudom bizonyítani...). Apu halak jegyben született, vasiparban dolgozik, sokat esztergál (halak felett ábrácska). Anyu nyilas jegyben született.
    Fa mellett voltak a gömbvillámok sok ideig láthatóak. Hosszú haj nőt jelenthet.
    A jóslatokban is sok az egyezés. pl. 2007-ben pont az olimpiát néztem a televízióban, amikor a mágnesbetűk ugráltak a fémtáblán....sorolhatnám az egyezéseket, de ezek főleg számomra tények, hisz az én életem.
    Sokszor tettem fel magamnak azt a kérdést, hogy miért írt volna épp rólam, egy ilyen emberről, aki nem híresség, nem vezető...stb. Megtaláltam már rég a választ: ember volt, aki ugyanúgy cselekedett, mint minden ember tette volna: hozzá hasonlókat keresett múltban, jelenben, jövőben. Ha egy ember olyat tapasztal, ami hihetetlen, mint a jövőbe látás képessége keres. Tudja, hogy csak olyan értheti meg igaziból, akinek hasonló tapasztalatai vannak. Ő pedig megtehette, hogy ne csak a saját korában keressen. Nekem dobta az élet a dolgokat, de ezekkel együtt azt is, hogy a tyúkszaros kis életem, mivel túl sok az egyezés bizonyította, bizonyíthatja azt, hogy nem volt csaló, csak nem értik meg őt. Eltelt majd 500 év és hasonló tapasztalatokat dobott nekem azélet, mint neki. Ezért lettem számára érdekes és fontos. Ilyen egyszerű...

    Miközben ezen gondolkodtam, megkérdezte a gyermekem milyen nap van ma. Csütörtök.
    Megint elővettem a jóslatokat és beugrott még egy dolog:
    Diana napját, csütörtököt teszi ünnep és pihenőnapjává....
    Igen, őrületes és hihetetlen, de túl sok az egyezés. Mekkora esélye volt, hogy cirka ötszáz év múlva ilyesmik valóban megtörténjenek. Ő pedig hite szerint írta le sok apró részlettel tarkítva.
    Ettől lett számomra személyes ügy a jóslatainak megértése.
  • Anaid
    #823

    Ezen pedig a jóslatokban szereplő állatok vannak az "időkerék" körül elhelyezve, szimbólumokkal megspékelve, amelyek utalnak rá, hogy kikre, mikre vonatkozhatnak.
    További jó gondolkodást, mármint akik gondolkodni szeretnek és talányokat fejtegetni, azoknak.
  • Anaid
    #822


    Ez a kép pedig sztem magáról Nostradamusról készült: Lát az időben és a halála időpontját határozza meg: a Rák jegyében (július 2.)
    Ilyen alapon természetesen lehetnek máshol a rajzok is születési és halálozási időpontok, de az utolsó linkelt kép alapján nem tartom valószínűnek. Két szalag talán nevelőszülőket jelent, nem valószínű, hogy két életet jelentene...
  • Anaid
    #821


    Még pár....Remélem így már érthető másnak is, mi a logikai összefüggés az ilyen típusú képek esetében....
  • Anaid
    #820

    Ja bocsesz, ez az első....
  • Anaid
    #819



    Megfejtés sztem, hogy kikről van szó: Alul az apa és anya születési dátuma van megadva csillagjegyekkel szimbolizálva, ezt jelenti a "szalag". A képek kapcsolódnak a jóslatokhoz. Lényeges momentum, hogy van ahol a kerekekbe írás is van.
    Az "One male" pedig sztem "Vire/Vise male falté/fulté". Nem tartom valószínűnek, hogy One legyen, mert az r-et és s-et írja máshol is úgy, ahogy ebben a szóban, az n-et viszont nem. A kézírásnak megvannak a sajátos vonásai...
  • Anaid
    #818
    nahát, pár alaklommal olvastam a jóslatait, de nem találtam benne atom rakéta támadásokat se 2010-re, se 2012-re. Hol írta?
  • Zenty
    #817
    persze akármi lehet, de én már fenntartással kezelem az ilyen jövendöléseket
  • Zenty
    #816
    őt van olyan csávó aki 2011-re ugyanazt jósolja mint noszredámusz. De ő azt is mondta 2008-ban felbomlik a nato és nem sokkal rá az eu is. Ez sem jött be...
    Ezért mondom, hogy ha valóban igaz, hogy egyesek tudnak jósolni, akkor legfeljebb megváltozott a jövő.
  • Zenty
    #815
    2010-ben jósolt atom rakétázásokat, ami nem következett be. Erre kitalálták, hogy lehet az 2012 vagy 2017 lesz. Mondhatni uncsi már a terelések 2012-ben más fognak kitalálni :)
    Atom háború egyébként is nonszensz. Nem lesz atomháború, mert a tőkések nem akarják felrobbantani az összelopott vagyonukat. Helyette gazdasági szipolyozás várható meg népbutitó agymosás. Ez a én jóslatom :D


  • Anaid
    #814
    Ha esetleg arra gondolsz, ahol leírja, hogy 1999-ben megjelenik az égen a rémület nagy királya, íme pár tippem, miről írhatott: 1999-ben edeztek fel egy aszteroidát, amely megközelíthti a Földet és ha jól emlékszem vörös színűnek írták le (ebben nem vagyok biztos, kerestem a róla szóló cikkeket, sajna nincs most idő tovább keresni). 1999-ben indították el az a figyelő programot is, amely pont ilyen aszteroidákat figyel...stb.
  • Anaid
    #813
    Leírnád, hol ír arról, hogy már 3. világhárúnak kellene lennie?