1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • Anaid
    #932
    Nem is annyira titokzatos....csak egy kicsit át kell rendezni, me nem épp úgy értelmezni, ahogy a szövegben áll....:-)
  • Anaid
    #931
    Nem értettem a sírfeliratán, mi miért van ahogy van. Már értem. A kijelölt részek (aláhúzás, kapcsos zárójel) a lényeg:
  • Anaid
    #930
    Az utolsó hét képet nemigazán tudják, miről szól, csak azt vették észre, hogy összetartoznak. A filmen elmodtak egy erőltetett magyarázatot arról, hogy az apokalipszist jelentheti...Kicsit gáz volt. Túlerőltetett, túlkomplikált.

    Hadd jegyezzek meg valamit azzal kapcsolatban, hogy Noszti megrendelésre dolgozott. Ha ő írta a magyarokról szóló jóslatok eredetijét (amit én lehetségesnek tartok, sőt...de erről majd később), ott le is írta, hogy 3000 ezüst volt a munkája bére és, hogy koldusoknak és árváknak adta. Nem tudom miért tartotta lényegesnek ezt leírni, máshol nem volt szokása...ill. megköszönte, hogy belenézhetett Magyarország jövőjébe. Na ez is egyedi.
  • patiang
    #929
    Na jó, Irak más tészta.
  • patiang
    #928
    Látod nekem tetszik, hogy Te másképp értelmezed a mások által adott "hivatalos", divatos magyrázatokkal szemben. A képekkel kapcsolatban bennem is ugyanezek a kérdések fogalmazódtak meg. És mi honnan tudjuk, hogy ő mire gondolt egyáltalán.
    De visszatérve az "állatokra". Oroszország, és a nyugat a hosszú hidegháború után kibékültek. S most ki az ellenség? Az arabok. Nem az arab nép cuzammen, de mivel általánosítunk, ezért a végeredmény detto. Kik csinálnak világszerte terrorakciókat, még ruszkiban is? Na ugye. S mivel nyílt harcban nem győzheted le őket, mivel láthatatlanok, adott esetlegesen a negyedik a pusztító villanás. És ez a dolog már most is adott Izraelbe, s nem sokára talán Irakban.
    Csak ne legyen Nostinak mindig igaza!!!!!!!!!!
  • Anaid
    #927
    Miért arab ordas? Nem értem.
    A villámlást meg ismerte. Nem naon hasonlít bombához...
    Hiba van vhol.Sztem.
    Figyu, nekem két kilóméterről ellenszélben bűzlik ez a közel-keleti jóslatozás.
    Mekkora belemagyarázás már az égő toronyról az ikertornyokra gondolni? Pl. józan paraszti ésszel miért csak egyet rajzolt?
    Akkor miért nem a Bastielle lerohanása? Láttam róla egy festményt jobban is hasonlít.
    Most ez a sláger? Az arabokra fújni, meg ilyesmi?
    Akinek nem inge ne vegye magára!
    Részemről undorító dolognak tartom az egészet.
    Ez is olyan, mint Laden, a harmadik antikrisztus. Holott a levélben épp más területet ír le. Na meg egy apróság: hogy is van az a kifejezés?
    Jézus újra leszületett változata, alias reinkarnációja? ante Crist...vagy ilyesmi. Aki nem hiszi járjon utána. Egybeírva gondolta, vagy külön írva? Nem mindegy, csak kicsit jelenti az ellenkezőjét.
  • patiang
    #926
    Hát én erre már nem tudok válaszolni, mert már jó régen olvastam, és nincs kedvem előlről. De, hogy olvastam az tuti, s még magyarázat is volt hozzá.
  • patiang
    #925
    Orosz medve, gall kakas, arab ordas, tetézve atombomba.
    Ezidáig a legyőzés, és az atombomba hiányzik még..............
  • Anaid
    #924
    Annyira azért nincs mindenhol elrejtve:
    pl. 11.46.:Mars, Szaturnusz és később társuló Hold együttállás
    Nem találtam, csak egy ilyet egyenlőre:2008.július 6. De azt nem tudom a Bak képben-e.
    Ha találtok még ilyen hármas együttállást, írjátok meg.
  • Anaid
    #923
    Ja. Spanyolország címereként megtalálható a wikin...
  • Anaid
    #922


    Herkules oszlopai. Magyarországgal kapcsolatban is említi, a rajzokon is szerepel...
  • Anaid
    #921
    Nem tudtok olyan progit, ami térképeket tudna egymásra montázsolni?
    Vagy legalább ha egy térkép alapján bejelöl az ember pontokat azokat más térképre "hálószerűen" át tudja másolni?
  • Anaid
    #920
    Nézegetem a képeket és nem tudok szabadulni pár gondolattól.
    Pl.: ahol hét ívet rajzol egy "kupacba" az nem azt a hét egymást követő embert jelenti, akik a rangsorban követték egymást a próféciák szerint? Tesók, leszármazók, mittom én? Ahol meg hármat ott három azonos logika alapján?
  • Anaid
    #919
    Nem tudod véletlen melyik jóslat? Megkülönböztetett figyelemmel olvastam a villámos jóslatait, de be kell vallanom ilyen részletre nem emlékszem. Kicsit zavarban vagyok:-)
  • Anaid
    #918
    Megjegyzem maga írta, hogy elrejti szavainak értelmét uralkodók, hatalmasok elől, de világossá teszi az egyszerű emberek számára. Szerinted miért? Egyrészt valszeg viszonylag egyszerű szimbólumrendszert használt, egyszerűnek mondható logikát, másrészt, nos a hatalomvágy, akapzsiság nem leginkább a "vidéki parasztra" jellemző. Boldog tud lenni, ha normál szinvonalon nyugisan munkával megél.
    A szimbolika is: cí,erek, zászlók, antik hiedelmek...stb. kikre jellemzőbbek? Plusz asztrológia.
    Olvasd el azt a bizonyos figyelmeztetést: Bírálók ellen....sztem épp fordítva. Az ellenkezőjét kell tenni, mint amit sugall.
  • Anaid
    #917
    És ezek az állatok miket szimbolizálnak szerinted?
  • Anaid
    #916
    Ezen már én is gondolkodtam.
    Mellesleg nem állította, hogy mindent tudott volna.
    Természetes ösztönre, isteni adományra, csillagászati, asztrológiai ismeretekre hivatkozott, nameg történelmi, mitológiai ismeretekre és a Biblia ismeretére is. Naés orvos is volt.
    Egyedül a sírfeliratán szerepel az, hogy az egyetlen ember, aki a csillagokból megjósolta a jövőt (ez ellentmond a próféciákban álltala leírtaknak, nem valószínű, hogy ő fogalmazta meg, inkább szeretetteljes túlzásnak tekinthető sztem)
    Érdekes a felirat elosztása. Nekem, amikor megláttam az tűnt fel például, hogy miért van kiemelve a D O M kifejezés, holott nem az a szöveg lényege...mindegy. Természetesen kapásból asszociáltam, hogy a próféciákban is említ DM feliratot. 500 vagy 1000? Furcsák az asszociációim.:-)

    Számára nem biztos, hogy annyira rejtjeles a megfogalmazás. Ha tudsz bizonyos dolgokat (pl. latinul tudsz, akkor latin szavakat használnod nem nehéz...stb) számodra egyszerűnek tűnik ami másoknak túl bonyolultnak. Egyébként ha leírna az ember bizonyos eseményeket, hogy megakadályozzon rossz dolgokat (főleg, ha az okait is leírja) és olyan emberek, ember fejti meg, aki nem "jót tenni" szeretne, akkor épp az ellenkező hatást éri el. A levélben is ír róla, hogy ez felelősség is, sztem elég sokat vívódhatott rajta, hogy mihez kezdjen ezzel az egész "cuccossal". Csak remélhette (márha feltételezzük, hogy valóban a jövőt írta le), hogy olyan korban és olyanok fejtik majd meg a szavait, akik nem akarnak "rosszat" maguknak és másoknak sem. Ha jól sejtem utal is rá: aki jóra tudja használni az erőket...vagy ilyesmit ír. Vannak emberek, voltak, lesznek, akik kapzsiságból, hatalomvágyból, irigységből...stb elég sok tré dolgot hajlandók megtenni. Vannak dolgok, amik pár száz, meg ezer év alatt sem változtak.
    Emberek sokszor "eljátszadoztak" már azzal a kérdéssel pl., hogy mit tennének, ha teszemazt tudnák mikor és hogyan halnának meg? Tudod, milyen sokféle vélemény volt, sokféle reakció egy szimpla személyes kérdés esetében is? Azért ennyire még én sem vagyok naiv, hogy ne értsem meg a dolog súlyát.
  • patiang
    #915
    Azért én is elfilózok, hogy pl az egyik jóslata így szólt, szabadon: a keleti medve kibékül a nyugati kakassal, és legyőzi a déli ordast, mely után a sivatagban óriási pusztító villanás fog fellobbani.
    Hát nem tudom.

    Ha viszont mindent "tudott", akkor miért rejtette el tudását, hogy nekünk kelljen megfejteni, s azok sem egyértelműek. Ha tudom, hogy az egyik barátom, ha kimegy az utcára, akkor megbúbolják, akkor nem rejtjelesen tudatom vele, hogy maradjon a seggén....................
  • Anaid
    #914
    ahogy sorban vannak pár példa:
    páva héra vízöntő csillagkép
    tyúk vagy kakas bak csillagkép
    Júda oroszlán Diana Artemisz vadászeb nyilas csillagkép
    skorpió csillagkép dán kígyó
    nem a keréken:
    sas Zeusz oroszlán csillagkép
    kard Tyr ikrek csillagkép
    gabona a kézben szűz csillagkép
    a kék gömb....titok:-)(persze, most az az elvárás, hogy kék színű gömbvillámot írjak, hamár mondták, hogy mindenről az jut eszembe:-))
    Jövőbelátó varázsgömb?:-)
    A kerék időkerék, vagy lehet, hogy családfa?:-) Na, mi mit jelent? Ki találja el? Én már melléfogtam néhányszor. Jópár hónap agyalás kellett, hogy megértsem. Nem vagyok zseni, az tuti.:-)
  • patiang
    #913
    A következő kép a sorozat utolsó darabja, melyen a kozmikus keresztet jelképező nyolcküllős kerék megjelenik. Alatta egy bárka látható, aminek a tatjára egy rovás H betűvel díszített pajzsot függesztettek. Egy férfi az élet könyvét olvassa. Alul az ikrek és a szűz az időpontot jelöli. A túlélés jelképén, a bárkán lévő jel talán azt jelzi, hogy hazánk lesz az a hely ahol az emberiség túlélheti a rá váró megpróbáltatásokat, katasztrófákat? Ide kapcsolódik, hogy egy asztrológiai elemzés szerint 2012 tavaszán és nyarán tömegesen jönnek hazánkba az emberek, mert itt akarnak letelepedni.
  • patiang
    #912
    Itt megtalálod, a cikk vége felé.
  • Anaid
    #911
    Ismétlődés. Nézz utána, ha gondolod, hogy a mitológiában milyen periodikus ismétlődéshez kapcsolódó hiedelmek vannak. Első aranykor...szintén ott van a táblázátak között az enciklopédiában az infó összegyűjtve.
    "És kezdődik minden elölről szépen."
  • Anaid
    #910
    Melyik rajz? Bemásolod?
  • Anaid
    #909
    Majd válaszolok, most nincs időm.
    Mitológiai enciklopédia 98-99. oldal táblázat arról, hogy melyik csillagjegyhez milyen állatok, hiedelmek kapcsolódnak. Noszti szimbólunrendszeréhez kapcsolódva...
    Ott a páva, a vadászeb...mind.
  • patiang
    #908
    hát?
  • patiang
    #907
    Borzalom, rettegés!!!
    Kell még valami ebben a büdös életben?
  • patiang
    #906
    akkor meg mi az értelme életünknek.
    Akik ezek után is gyermeket nemzenek, gyilkosok.
    Már csak egy év?
  • patiang
    #905
    Az elveszett könyvben levő egyik rajz szerint Magyarország lesz az egyetlen, amely túléli a nemsokára elkövetkező kataklizmát.
    Jó nekünk.
  • patiang
    #904
    Hát úgy igazából el kell, hogy fogadjam, hiszen amikor megfogantam, halálra itéltettem. Csak a minőség nem mindegy:)
  • Anaid
    #903
    Nem arra gondolok, hogy egy embernek megváltozik a véleménye dolgokról, hanem arra, ha érdekből "hazabeszél" ilyen szinten, ahogy leírtam.
  • Anaid
    #902
    A kitartásuk semmiről eszembe jutott az említett VI.szakaszból egy rész:
    "nincs bocsánat az ide-oda hajladozásért" vagy ilyesmi...asszem.
    Hát igen, sűrűn előfordult mostanság, hogy emberek érdekből ide-oda beszéltek. Bizti te is találkoztál már olyannal, hogy egy ember vki ellen beszélt, aztán amikor úgy tűnt, hogy nem ez az érdeke, mellette, majd megint váltott. Kevesen kitartóak ilyen területen. Dúlt sokszor az egyéni "haszonlesés".
    Nosztinak ebben is igaza volt: amíg az emberek félnek alapvetően az igazságtól (magukról, másokról, a világról) nem fogják megtudni azt.
  • Anaid
    #901
    Nézegettem az elveszett könyv értelmezéseit. Sztem a szövegben lévő római számok a centúria csoportokra utalnak, nem évszámokra. Valószínűbbnek tűnik, hogy megjegyzések vannak a centúriacsoportokhoz az elveszett könyv első oldalain, hogy milyen eseményekről szólnak, mely képek hova tartoznak, nem évszámokra utalnak. Asszem.
    A hatos szakaszban pl. van egy kifejezés, ami latinul azt jelenti, hogy címez (vkinek egy írást, egy könyvet).
  • Anaid
    #900
    Hát, lehet hogy ti igen, én nem.
  • Anaid
    #899
    Sztem meg nem érinti a politikát, inkább álltalánosan "régi eszméket".
    Írtam már, inkább igyekszem úgy gondolkodni, ha a jóslatairól van szó, hogy azt nézem ő miben hihetett, hitt. Ha abból indulnék ki, hogy én mit hiszek biztosan nem jól értelmezném a gondolatait. Ahhoz, hogy megértsem meg kell próbálnom elvonatkoztatni a saját nézeteimtől, elképzelni, ő milyen ember lehetett. Másképp nem megy, csak félreértelmezném. Nem célom, hogy én mondjam meg, hogy ő mit gondolt, inkább "megfejteném" a szavai mögött rejlő tartalmat. A matematikai rendszerről meg: ő azt írta, van egy egységes rendszer, amelyet használt. Utalásokat is tett rá több helyen. Apróságoknak tűnő szavak, részmondatok főleg a levélben. Azzal foglalkoznak sajna a legkevesebbet, pedig szerintem a Henriknek szóló levélben gyakorlatilag megmutatja, leírja hogy rendezhető az egész, csak észre kell venni.

    A 826-os hsz-hez: nemigazán értem, hogy ha úgy hitték, hogy one male szókapcsolat szerepel benne, vagyis egy ember, akkor miért nem tűnt logikusnak, hogy egy ember életéről szólhatnak és semmi közük az apokalipszishez...stb. Ha én azt olvasnám egy szövegben, hogy egy ember, nekem az jutna eszembe, hogy egy emberről van szó benne. Túl egyszerű logika?
  • patiang
    #898
    Ez leginkább a keleti hit-re jellemző. Sőt ott a halál fogalmát nem is veszik olyan tragikusan. Ott a lelkeknek addig kell visszatérniük, amíg jósággal nem "telítődnek". Egyes "szerencsés" emberek kiváltsága az ujjászületés elmaradása.
    Ezzel szemben nálunk a végtelen boldogság a túlvilágon, mert mi félünk az elmúlástól. Vatikán szerint (ujabban) nincs pokol:))
  • patiang
    #897
    Általánosságban mondtam. Mert azért ismerd el, hogy igazságom vagyon.
  • patiang
    #896
    Azt hiszem az már a politikát is érinti, és nem akarok büntit.
  • patiang
    #895
    Te ezt tényleg komolyan kérdezed? Mert másképp hogy diskurálnánk.

    De azért van egy BOCSI: a #826-ot most olvastam el :))
  • Anaid
    #894
    És szerinted mit jelent? Érdekelne, hogy értelmezed.
  • Anaid
    #893
    Pedig ezekben a hitevilágokban is ott van a "megsemmisülés".
    Pl. amikor egy léleknek már nem kell többé újjászületni egyesül az hatalmas központi plazmával (bocs a viccért) és egyéni lélekként megsemmisül. Minden ilyen hitvilágban ott az egyén megsemmisülése, csak máshogy. Némi időhúzással ugyan, de mind azt mondja, hogy be fog következni. Vagy én értelmezem helytelenül?