1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • Anaid
    #892
    A henriknek szóló levélben ilyesmit ír: itt vannak olyan nagyszerű és hihetetlen események is leírva, amik ezután fognak bekövetkezni. Az értelmezők állítják, hogy negatívumokról szólnak a jóslatai? Ő nemigazán ezt írta. Bocs. A nagyszerű és hihetetlen nem negatív töltésű szavak.
  • Anaid
    #891
    826-hsz környéke.
    Képekről, nem a filmről. Tényleg el szoktad olvasni a hsz-eket?
  • patiang
    #890
    "Csak temetni tudnak, nem ünnepelni,
    erejük gyorsan elfogy, szalmaláng,
    türelmesek, de kitartásuk semmi,
    vezérük rosszul végzi mindahány.
    Költőiket elfelejtik gyorsan,
    akárcsak régi énekeiket,
    magyar se marad sok a honban,
    de magyarul szólnak – az idegenek."

    Ha ez az ő munkája, akkor ez a jóslat nagyon is valószerű:((((((((((((
  • patiang
    #889
    "Hol olvastál te arrról pl., hogy a keresztények hisznek a reinkarnációban, a lélekvándorlásban...stb."

    Ezek a hitek kultúrafüggőek. Az a lényeg, hogy alapjában véve az ember nem akarja elfogadni a halál, megsemisülés tényét, Erre a válasz az újjászületés, vagy nálunk a túlvilág, meg a többi változat.
    Ne haragudj a sok idézgetésért:)
  • patiang
    #888
    Azért engem zavar, hogy az un jövendőmondók (mert ugye azok?) jóslatai döntő többségükben csak negatívumokat tartalmaznak. Talán "megrendelésre" készültek? Értem ezalatt az emberi faj alapjában a pesszimizmus felé való orientáltságát.
  • patiang
    #887
    "Miért nem írsz véleményt a képekről és az álltalam leírt adatszerű egyezésekről?"------------------#878
  • patiang
    #886
    "Mondd, te néha el is olvasod a hsz-eket?"

    Mire alapozol??
  • Anaid
    #885
    Nostradamus szimbolikája nem annyira bonyolult. Mitológiai lexikon elég a megértéséhez....
  • Anaid
    #884
    Miért van az, hogy eddig is, ha bármi adatszerű (leellenőrizhető), vagy számszaki megoldásról írtam arra nem reagált szinte senki?????
  • Anaid
    #883
    Ha figyelmesen elolvasod Nostradamus írásait rá fogsz jönni, hogy nemigazán a keresztény egyháziasított vallás nézeteit vallotta, hitte.
    Hol olvastál te arrról pl., hogy a keresztények hisznek a reinkarnációban, a lélekvándorlásban...stb. Nem tartom meglepőnek, hogy "eltették" Rómában a könyvét. Nézd meg a szimbólumokat. Van ha jól emlékszem olyan is, ahol a kígyó (ami lehet a bűnbeesés szimbóluma) és a pápai süveget jelképező fejdísz együtt szerepel. Valszeg nem vették bóknak. Alábbi hsz-ben meg részleteztem, hogy sok helyen bírálta az egyház bizonyos képviselőit. Kilógott a sorból a saját korában nem csekély mértékben.
    A kígyóval kapcsolatban jegyzem meg:
    bizonyos régi hiedelmek szerint (egy rajzon is szerepel ez a három szimbólum) a madár jelenti a "fentet", a kígyó a "lentet" a kard pedig hidat jelképezhet a "világok között". Nem érdekes, hogy pont ez a három szimbólum van egy képen is? Egyépként a legősibb vallásoknál a kígyó pozitív jelentésű szimbólum volt...csak érdekesség.
  • Anaid
    #882
    A makcsságomat dobták a gének....:-) VAGY A LÉLEK, VAGY MINDKETTŐ:-)
  • Anaid
    #881
    Mondd, te néha el is olvasod a hsz-eket?
    Miért nem írsz véleményt a képekről és az álltalam leírt adatszerű egyezésekről?
    Noszti mellesleg összesen három "igazi" jövőbelátóról írt összesen a levélben. Ez hogy tetszik? Ha esetleg nem hallottál még róla....
  • patiang
    #880
    Ez a lelet különösen figyelemre méltó volt, a kéziratot is több mint nyolcvan akvarell illusztrációkkal festette meg maga a próféta. Lapjaiban rejtélyes, bizarr képek, egyesek szerint a jövő képét tárja elénk. Betűk, szimbolikus tárgyak, gyertyák, keresztek, és még egy égő torony is felbukkan. Ezek a képek a jövő vizuális megnyilvánulásai az O jövendöléseinek ami egyesek szerint teljesen körbeöleli a 21. századot.Vajon miért volt ez a könyv elrejtve több mint 400 évig? A képek és feljegyzésekkel ellátott jövőt jósoló íratott Nostradamus szándékosan rejtette el?
    VIII Orbán pápa ,aki ismerte ezt a kéziratot,és amelynek birtokában volt sok éven át miért hallgatott mitől tartott?
    Lehetséges hogy Nostradamus, a próféta előrelátta a jövőt hogy figyelmeztessen minket? Lehet hogy már túl késo?
    Akkor most lehet turbósan rettegni?????
  • patiang
    #879
    Tudom, hogy makacs vagyok, de hiszem, hogy ebben tükörképei vagyunk egymásnak:))
  • patiang
    #878
    Még egy pillanat.
    A jóslatok különbözőképpen való értelmezése, avagy inkább annak lehetősége miatt nem hitelesek számomra a szövegek. Olvastam egy összeállítást, hogy földön fellelhető összes építmények, iratok (pl bibliai kódok stb) "megfelelő" módon való értelmezése mennyi-mennyi időben való előrelátásra ad lehetőséget. Pl ha piramisok számadatait "megfelelő" módon kezeljük, akkor megdöbbentő felfedezésre juthatunk. De, ha ezeket más matematikai módon feleltetjük meg, akkor már tök más lesz az eredmény.
    Nosti jövendőléseiről is olvastam hasonló értekezést. Ott is a számmisztikát alkalmazva, s a sorok kellő módon való összekeverése adott más-más végeredményt.
    Szvsz a jövőkutatás és az észszerű "jövendölés" testvérei egymásnak.
  • Anaid
    #877
    Most néztem meg a filmet Nosztradamus elveszett könyvéről....csúcs volt.
    Majdnem hanyadt vágódtam, amikor azt mondták, hogy Iris vízfestékkel festették a képeket...és 80 van belőlük véletlen pont, ahogy az IRIST említő versszak 40meg40-et említ. Igazuk van, írt a rajzokról de eddig mellé trafáltak (én is) semmi köze a szivárványhoz...
    Pár fórumtársnak is igaza volt. Nekem máshogy működik a logikám, mint sokaké. Nekem kapásból ez jutott eszembe. Női logika:-):-):-)
  • Anaid
    #876
    Jövőkutatásról beszélsz.
    A jövőérzékelés mást jelent.
    Nem mindenki jós, aki annak mondja magát, de vissza is igaz: nem mindenki csaló. Azt pedig mindig az egyén döntheti el, kit minek HISZ.
    Noszti okos volt sztem. Nem véletlenül rendezte a versszakokat, tudta, hogy ha külön értelmezik őket félrevezetőek lehetnek az értelmezések, sőt a fordítások is. Vhol írt is ilyesmiről, hogy a fordító hibájából becsapás keletkezik, meg hogy kihasználva egy nyelvben való járatlanságot vkit megpróbálnak átejteni....most nem jut eszembe konkrétan. Lehet, hogy nem konkrétan a saját jóslatairól írt, de ismerte az emberek sokféleségét...stb.
    Tényleg befejeztem. Nekem úgy tűnik nálam kezd értehtő matematikai rendszer alapján összeállni a kép, de időm rá momentán nincs.
    Mellesleg semmi gond, ha nem hiszel nekem. Mások is azt mondták, hogy nemár, miért egy középvégzettségű "hülye" nő értené meg, és találná meg a kulcsakat a megfejtéshez, hisz sok száz éve sok okosabb embernek nem sikerült. Érthető, bár kicsit alázó hozzáállás. És ostoba is vhol: egy ember megértése, ötletek, kreativitás...stb. dolgoknak nem mércéje a diplomasőt, még bizonyos szinten túl a lexikálisnak nevezett tudás sem szükséges, hogy maximumot verjen.
  • patiang
    #875
    Csak egy pillanat.
    Én nem a jövőkutatás ellen vagyok, hanem az ellen, hogy egyesek már neveket számokat emlegetve jósolgatnak. Hitler-Hisler?? No és? eltalált véletlenül egy betűkombinációt. De mondhatta volna azt is, hogy Hiller meg a többi. Ja, hogy több is hasonlít. Hát mivel rengeteget "előrelátott", így számok törvénye lehetővé tette ezt is. És mennyit nem talált el. Arról nincs statisztika, mert nem érdekes. Igaz?
    Az úgynevezett "speciális" jóslatokat pedig pedig nem akarom rendezni, mert nem hiszek bennük. Épp valamelyik nap maradt el egy világvége. Szar jós a pasi. De most egy másikkal állt elő. És, ha az véletlenül igaz lesz, akkor azt szajkózzuk, ugye, hogy megjósolta.
    Állítólag: a magyar jóslatokat nem is ő készítette. "Bizonyítékokkal" megspékelt cikket olvastam a témáról.
  • Anaid
    #874
    Én befejeztem, asszem. Szvasztok.
  • Anaid
    #873
    És az is érdekes, hogy hogy kapunk 2197-ből 1972-t? Az első számot "hátra dobjuk".
    Nézzünk akkor egy példát: Magyarországról szóló jóslatok közül kettő van párban leírva:10.62 és 10.63
    Római számmal (érdemesebb úgy megpróbálni más számoknál, hogy a 4-et IIII-nek írjuk)
    XVIII és XVIIII ha az első számnál felcseréljük az első kettőt:
    VXIII vagyis 5.13 véletlenül épp Magyarországról szól.
    Sorba leírjuk a két számot:
    XVIIIXVIIII és ugyanazt csináljuk, mint fentebb, vagyis hátralökjük az elsőt:
    VIIIXVIIIIX
    8.15 marad az elején, V-t megint felhasználva:8.9. szintén Magyarországról szóló versszakok.
    Folytathatnám, milyen tovább a logika, de akit érdekel ellenőrizze le más versszakoknál is...
  • Anaid
    #872
    "But not everywhere. It will mark the commencement of what will long endure. For beginning with this year the Christian Church will be persecuted more fiercely than it ever was in Africa, and this will last up to the year 1792, which they will believe to mark a renewal of time.
    After this the Roman people will begin to re-establish themselves, chasing away some obscure shadows and recovering a bit of their ancient glory. But this will not be without great division and continual changes. Thereafter Venice will raise its wings very high in great force and power, not far short of the might of ancient Rome.
    At that time the great sails of Byzantium, allied with the Ligurians and through the support and power of "Aquilon" [the Northern Realm], will impede them so greatly that the two Cretans will be unable to maintain their faith. The arks built by the Warriors of ancient times will accompany them to the waves of Neptune. In the Adriatic great discord will arise, and that which will have been united will be separated. To a house will be reduced that which was, and is, a great city, including "Pampotamia" and "Mesopotamia" of Europe at 45, and others of 41, 42 and 37 degrees.
    It will be at this time and in these countries that the infernal power will set the power of its adversaries against the Church of Jesus Christ. This will constitute of the second Antichrist, who will persecute that Church and its true Vicar, by means of the power of three temporal kings who in their ignorance will be seduced by tongues which, in the hands of the madmen, will cut more than any sword."

    Érdekes ez a rész....
    Megemlíti az 1792-es dátumot, amiről már írtam, hogy gyanús. Lehet 1972 is. Ha jó az angolfordítás, akkor az utolsó szakaszban pedig azt írja, hogy a harmadik hatványon-t. Ennek látszólag semmi értelme, DE:
    1792 - említi
    1972 - napfogyatkozás miatt lehet
    2197 - tizenhárom a harmadik hatványon.
    Tiszta permutáció:-) Lehet? Akkor ezek a szakaszok totál más bár permutáción alapuló dátumokra vonatkoznak?
    Van vélemény?
  • Anaid
    #871
    Miért akarsz prioritást felállítani?
    A különböző korokban lazán lehettek emberek, akiknek "furcsa dolgokat dobott az élet, vagy hihetetlen dolgokat". Miért akarod sorba rakni, melyik fontosabb, biztosabb, melyik nem? Ők kérték talán? Sztem nem, akkor meg minek akarod? Vagy nem akarod?
  • Anaid
    #870
    "Az, hogy egyes jósok előre (több száz évre) konkrétan, neveket említve adnak jóslatokat, hát számomra kabarisztikus."
    Én sokat gondolkodtam ezen. Szerintem elméletileg nem feltétlen kabarisztikus.
    Ha feltételezzük, hogy idő korlátot átlépve két korszak között vmilyen kapcsolat jöhet létre (pl. Noszti kora meg a közelmúlt között) akkor a múltból nézve bizonyos eseményeket lehet előre tudni, amik ma már múltbeli események, akkor viszont még meg sem történtek.
    Olyan ez, mintha egy számegyenesen csak 15-ig tudod bejelölni a számokat, akkor nem tudhatod, hogy lesz 16, 17...stb is, de ha vmilyen oda vagy vissza "ugrás" miatt a huszasra előre ugrasz (vagy onnan vissza ugranak hozzád) akkor tudhatod a 15-ről nézve is, hogy biztosan lesz 16,17...stb., hisz a huszasról nézve már megtörtént eseményként szemléled, hogy jé, tényleg volt még 19 is. Szimpla elméleti úton nem annyira kabarisztikus, csak meg kell hozzá próbálni az időről nem mint lineárisan előre haladó dologként gondolkodni.
    Nemtom érthető, vagy próbáljam meg egyszerűbben megfogalmazni, mi is az ötletem lényege, hogy elméletileg hogyan lehetséges. (nem feltétlen igaz, de nem annyira röhelyes, hogy totál lehetetlenként tekintsem)
    Na mindegy, nem vagyok fizikus inkább nem traktálok senkit a jövőben a "hülye ötleteimmel".:-):-)
  • Anaid
    #869
    De mivel nincs rá garancia, hogy nem hazudsz, számomra ez csak állítólag.
    Ilyen a szkepticizmus...:-) Csak nem vagyok véglatakig menő, szal nem kell, hogy bebizonyítsd.
  • gothmog
    #868
    Na? Na? Eltűnt valaki? Olyan izgatott vagyok...
  • HöfEE
    #867
    Tudom, hogy nem nostradamus csak ez is jövendölés:
    http://en.wikipedia.org/wiki/2011_end_times_prediction

    Még van 2 óránk ha ez bejön :D Ha holnap pár millióval kevesebben leszünk akkor elkönyvelhetjük, hogy nem volt hülyeség :D
  • patiang
    #866
    Jó, hogy említed a Bibliát. Hát ott az utolsó rész bizony a jóslatok tömkelege. Ebben az esetben viszont hanyatt hajigálom magam, mert a több jóslat közül nem igazán (egyáltalán nem) tudok választani. Mert hogy is áll a prioritásuk. Bibliai, avagy az azték, netán Nosti, esetleg a többi megszámlálhatatlan az első?
  • patiang
    #865
    Nem helyes megközelítés, mert az adatlapomon fíú (hacsak nem hazudok).
    Tehát ez nem állítólag.
  • Anaid
    #864
    Állítólag férfi vagy. Számomra ez az infó is állítólag...:-)
  • Anaid
    #863
    apokalipszis
    valaminek a felfedése, feltárása

    Az apokalipszis görög kifejezés, melynek jelentése: kinyilatkoztatás, feltárás, lelepelzés. Sajnos a köztudatban ez a fogalom összefonódott végítélet, a világvége félelmetes jeleneteivel, azonban az a könyv: Jelenések könyve, amely Jézus krisztus apokalipszise, kinyilatkozatása pont, hogy inkább evangélium (jó hír), ami Jézus Krisztustól származik és Jézus Krisztusról szól! Az ebben található nagy vázlatpróféciák, melyek ciklikusan követik egymást történeti folyamatosságban mutatják be az üdvtörténetet, mégpedig az Isten megváltási tervének szempontjából.


    A keresztényeknek az apokalipszisről legtöbbször a Biblia legutolsó része, a Jelenések könyve jut eszébe, vagyis a világvége, a jó és a rossz erők végső küzdelme, az utolsó ítélet, Krisztus második eljövetele. Mindenképpen, ha az apokalipszisről hallunk, többségünknek egyből a világvége, egy nagyméretű pusztulás jut eszünkbe, holott a görög nyelvből eredő szó jelentése valamilyen rejtettnek, az isteni titoknak a feltárása, ami egyáltalán nem utal a világ végére.

    ....stb.
  • patiang
    #862
    "Az "apokalipszis" jelentése: A világ vége és az előtte bekövetkező szörnyűségek."
  • patiang
    #861
    Hát ez a szó a bibi: "Állítólag"
  • Anaid
    #860
    A Nibiru jóslatokról nem sok mindent tudok. Olvastam róla, szerintem arról szólnak, hogy hamarosan elhalad a Főld mellett viszonylag közel egy objektum. Erről a csillagászok is írnak eleget. Ha jól tudom egetverő következménye nem lesz, de érdekes és ritka dolog.
    Azt egyikünk sem tudja, van-e fogalmuk arról, hogy mit látnak. Én külön venném a dolgokat: ha egy embernek spontán vannak "hallucinációi" naná, hogy nem tudja mit lát. Ha egy ember akarattal igyekszik befolyásolni a dolgokat és x alkalommal azt tapasztalja, hogy ha konkrétan igyekszik időpontokat meghatározva "jövőt érzékelni" és ezek a "látomások" 90-100%-ig "bejönnek" (esetleg még le is jegyzeteli, hogy ne felejtse el) akkor már más a szitu. Esteleg előfordulhat, hogy mindkét dolog előfordul, akkor meg, ha okos csak arról gondolja, hogy prekognitív élmény volt, amiket "tudatosan" igyekezett megnézni, érzékelni, a spontánokról nem. Hogy ez idővel fejleszthető dolog-e azt nem tudom, de azt igen, hogy a szervezet alapműködésébe akér testi, akár lelki szinten drasztikusan belepiszkálni kockázatos. Nem biztos, hogy megéri ilyesmivel bepróbálkozni...szerintem biztosan nem.

    Volt egy hapi. Állítólag jó képességei voltak ahhoz, hogy távolba lásson, bizonyította is. Cirka 30 éves korában infarktust kapott. A szervezetet túlpörgetni és olyan teljesítményre ösztönözni, ami nem alapbeállítás véleményem szerint túl veszélyes. De egyéni szubjektív vélemény...
  • Anaid
    #859
    Hát van egy hipotézis, amely elég érdekesen hangzik, de asszem erről inkább nem írnék. Nem akarom a fiatalságot terhelni még egy elmélettel van belőlük elég...
  • Anaid
    #858
    A kérdés ami először eszembe jutott, hogy ki hogyan értelmezi az apokalipszis szót? Ha jól tudom kinyilatkoztatást jelent eredetileg, nem világvégét. Ha így értelmezzük, akkor meg a következő kérdés, hogy milyen formában történik meg ez a kinyilatkoztatás? Ők mit gondolhattak erről, mi fog történni?

    Más: tudtátok, hogy az unikornis héber elnevezése "rem" (vadállat, bestia)?
    Én csak most olvastam róla. Érdekes. Főleg, mivel a tisztaság és szüzesség szimbólumaként használatos. Elég kontrasztos:-):-)
  • Zenty
    #857
    Már hozzászóltam, csak te bele szóltál olyanba amit képtelen vagy felfogni. Nem kell görcsösen minden kommentre válaszolni, pláne olyanra nem amit nem tudsz szövegértelmezni.. Először gondold át, hogy mihez is szólsz hozzá. Olvas vissza magad.
    Másodsorban a témához hozzátartozik amit írtam, de ha nem tetszik akkor ne olvasd el. Ennyi.
  • patiang
    #856
    Ez nem Nosti. Bocsi.
  • patiang
    #855
    Nos, kategórikusan minden "jövőbelátást" én sem utasítok el. Hiszen léteznek hivatásos, tudományosan elismert jövőkutatók. Azonban ők csak racionalitásból kiindulva készítenek "jövendölést". Vannak tág értelemben vett dolgok, melyek várható bekövetkezte majd' száz százalék. A bibi csak ott van, hogy ők nem tudnak, akarnak hosszútávú társadalmi prognózisokat adni. Azt persze ki lehet következtetni, hogy mi történhet majd arab világban ill akár máshol, de ezek viszonylagosan rövid távú jóslatok. Az, hogy egyes jósok előre (több száz évre) konkrétan, neveket említve adnak jóslatokat, hát számomra kabarisztikus. Bizonyára eltrafálnak dolgokat, és akkor a bennük hívők azt mondják: na, ugye, hogy igaza volt. A maradék pedig a süllyesztőbe kerül.
  • Anaid
    #854
    Ha egy ember úgy próbál meg a jövőre "rákeresni", hogy pontos dátum szerint, akkor sem olyan ez a dolog teljesen, mintha moziba menne...
    Noszti is leírja, hogy ködbe vesző alakok...stb. Hasonló egy videóhoz, vagy mintha meghallgatnál egy hangfelvételt (írt egy hangról, amely válaszolt a kérdéseire, ha jól értem), de nem teljesen olyan, mint egy mozizás...
    Mindegy, hagyjuk nem hiszem, hogy el tudnátok képzelni....
  • Anaid
    #853
    Nem lehet minden jóslat biztos. Ez nem olyasmi, mint, hogy 2 plusz 2 négy.
    Tudod mi nem tetszik nekem személyesen a leginkább? Az, hogy álltalában az életben nem várnak el ambarak egymástól 100%-os teljesítményt és főleg nem állandóan, de ha ilyen dolgokról van szó és bejátszik a tévedési faktor még ha nem is magas százalékban az már nem oké. Ember az ember tény. Miért van az, hogy ilyen területen szigorúbbak és nem igazán "emberszerűek" az elvárások? Ha melóban egy ember hibát követ el (10% alatt) nem fogja az egész világ, vagy több ezren ócsárolni és csalónak kikiáltani miatta, pedig munkában is lehet csalni, másra kenni, megmagyarázni...stb. Miért nem emberhez méltó egyenlő mércét állítunk fel az élet területein? Egy doga is lehet 5-ös, akkor is, ha nem 100%-os...:-)