1632
  • Ombika
    #72
    En siman kifogom szedni ,ha megjon vegre kamera,ugyis csak erre kell es ugy lesz az igazi!!
  • Gyöször
    #71
    Mark te próbálkozol még?

    Repvez: látja és 1 leddel 2DOF (?) módban teljesen jól működik.. amíg látja. Most nem is idétlenkedek vele, amíg nem lesz egy ilyen jó led a kezemben. Ha tudtok boltot is hozzá szóljatok. Sajna nem pesti vagyok, de kecskeméten és szolnokon már ráálltam az ügyre, bár sok reményt itt nem fűzök hozzá, majd nyaggatom pesti cimbiket is. Tulajdonképpen kiadnék egy 120 fokos ledért egy ezrest, mivelhogy a látószöget leszámítva fullos a cucc. Nekem 13 FPS el megy de nem vettem észre szaggatást, a koponya legalábbis teljesen korrekt, finoman mozog, a játékomban meg a proci miatt szaggat be néha..

    Félelemetesen jókat játszottam vele már, pedig még a megszokáshoz közel sem vagyok..
  • Mark007
    #70
    SFH485P

    Nem tudom, lehet-e itthon kapni, valami 500 Ft/db körüli árban van, de gyárilag 180° körül(valamivel kevesebb) világit.
  • repvez
    #69
    ha látja az infrát akkor felesleges kiszedned a szüröt belöle azt csak akkor kell ha nem látná.Ha jöl tudom akkor van valamijen SMD led az 120 fokos ,de az már elég sokba kerül akár az 1k is lehet darabja ha jol láttam
  • Gyöször
    #68
    Sziasztok!

    Olvassa még valaki ezt?

    Az írásaitok alapján csináltam egy infra ledes sapecot magamnak. 10 mA ra előtéteztem a ledeket, miután kiderült, hogy 100-150re kéne (utólag tudta megmondani egy arc a boltban az értéket) de ettől függetlenül működik, de határeset. 3 ledet építettem, de még csak 1el próbálkozok, az a baj, hogy csak 22 fokos látószögű annyit bírok kihozni belőle, hogy olyan 80 fokban tudom elfordítani a koponyát, utána elveszti a jelet. (Egyébként tényleg nem látszik utána)

    Nos pár kérdés:
    Ki merjem szedni az IR szűrőt a webcamomból? Nem akarom tönkretenni... Érdemes nekem ha amúgy jól látja az IR ledjeimet?, 2 réteg előhívott de üres filmnegatívot raktam a webcam lencséje elé, hogy a látható fényt lefogja. Az IR-t átengedi, kukksötétet csinálok a szobában, akkor teljesen jó.

    Node a látószög: Tudtok mondani valami jó led tipust, amit lehet kapni boltokban és kafa ezen a téren? Jó lenne hátra is nézni néha.. Meg így a 6DOF ot meg se merem próbálni. Pedig az lenne a lényeg...

    Köszi! Csumi.
  • hetti
    #67
    Az FSX forumban találtam
  • Boconadi
    #66
    Azt mondjuk érdemes szerintem beállítani valamelyik billentyűre, hogy középpontba állítsa a nézetet, ha esetleg elcsúszna.
  • metaxx
    #65
    Basszus. Hihetetlen. Semmit nem csináltam se a sapival se a programmal, most meg működik. Jól. Nem értem. Mindegy, nem is fontos. Lényeg h. megy. Mégegyszer köszi mindenkinek
  • metaxx
    #64
    Üdv! Namost, ledek távolságát vonalzóval mm pontosságra kimértem, megadtam, de még mindíg gáz. First Person nézetben is ugyanez. Működik minden. Fordítás, döntés, zoom plusz minusz, csak az egész épp fejtetőn van. kikészülök.

    Köszi a segítséget, de esetleg egyéb ötlet?
  • Mark007
    #63
    Nekem is szinte ez volt, azzal a különbséggel, hogy nekem az oldalirány működött, és megmaradt egyhelyben a fej.
    A sapkám szinte ugyanilyen volt.
    Én felhagytam vele.
    Szerintem a leghátsó LED-et tedd leghátulra, a fejed közepére(szerintem, mivel az fent van, annak helyben kéne maradni fej fordításkor, máshogy nem lehet eldönteni, hogy oldalra mész, vagy fordulsz.Szerintem)
  • SuperCharger
    #62
    Szerintem elõször is próbáld meg minél pontosabban beadni a progiba a LED-ek valós távolságadatait. Aztán próbáld ki úgy, hogy amikor a kamera megpillantja a sapit, akkor a sapi az alaphelyzetben van.
    Ha ez sem megy, takard le az alsó középsõ LED-et, és kapcsold át a progit is 3 LED-es módba. A készítõk szerint semmi elõnyt nem jelent a 3 helyett 4 LED használata, a 4 LED-es módot kizárólag történelmi okokból hagyták bent.

    És sztem ne a koponyanézetet használd, az nálam pl. totál hülyeséget mutatott, inkább a belsõ egyes-szám-elsõ-személy nézet.
  • metaxx
    #61
    Szervusztok!

    Nos, összeszedtem minden -csekély- műszaki tudásomat, hogy megépítsem a saját FreeTrack(TrackIR) sapimat. 4 pontos infraledes, nagyon baba.
    Sikerült is, működik is, a hardware részével nincs gond. DE...! A szoftvertől kikészülök. Akár mit is csinálok mindíg minden esetben fejtetőre állítja a képet. Szó szerint. Hiába nyomom be akár az invert pipát, akkor is. Példának okáért:

    Kép a freetrack-ből

    Ez egy szimpla elfordított fej. Se döntve, se emelve, semmi. És mégis fejtetőn van. Az alapértelmezett fs2004 profil betöltésével próbálkoztam, aztán condor, aztán LockOn profilokkal. Ugyanez a helyzet. A Setup részben megadtam neki a saját sapim dimenzióit miliméterben, tehát az sincs hogy nem tudja honnan számoljon meddig.
    nem értem.

    Akinek van ötlete, megköszönönném ha segítene, mert ott tartok, hogy levetem magam a 2. lépcsőfokról... Köszönöm!

    Ja, a sapi:

    A sapka

    Üdv!
  • Hont
    #60
    Szia Boconadi!
    :D :D :D
    Nem tudom, miért kereszteltelek el! :D
    Ne haragudj érte!
    A tippeket köszönöm!
    Megírom ha sikerül!
    Üdv Hont
  • Boconadi
    #59
    start->minden program->freetrack->

    itt van egy telepítőfájl az fs-hez, de most nem tudom pontosan leírni, mert nem otthon vagyok, és itt nincs fennt a freetrack.

    amúgy nem Nándi vagyok:D
  • Hont
    #58
    Szia Nándi!
    Mire gondolsz?

    Üdv Hont
  • Boconadi
    #57
    Először is kell hozzá egy olyan webkamera, ami képes 30fps-re, és 640x480-as felbontásra. Ezután kell négy led, amit legegyszeűbben egy sapkára tudsz elhelyezni, körülbelül 3-4 cm távolságra.
    Ezután már csak megfelelően be kell konfigolnod magadnak.

    Azoknak mondom, hogy akiknek olyan problémájuk van, mint nekem volt, arra az a megoldás, hogy a webkamera felé egy világító lámpát kell fordítani úgy, hogy a freetrack ne érzékelje azt fényforrásként (tehát ne vegye fel pontként). Így nekem folyamatos 30fps-em van, nélküle 10...
  • Boconadi
    #56
    Kell hozzá telepíteni egy programot, amit megtalálsz a hivatalos oldalon, vagy a program telepítése után a mappájában.
  • Hont
    #55
    Igen, szerintem is baromira fogja!
    Sajna csak odáig jutottam, hogy a ledeket látja a szoftver, de fogalmam sincs, hogyan tovább!
  • SuperCharger
    #54
    Szerintem ebben a konfigban úgy 10% körül lenne a normális.
    És az FS2004 tudja használni a TrackIR nevü hardvert? Mert ez azt emulálja.
  • Hont
    #53
    Ja a konfigom: AMD64 3000+, NV6600GT 128, 2Gbram, Genius Video Cam Messenger
  • Hont
    #52
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha üzem szerűen műkődik, akkor mennyire terheli a procit? Mert Nekem baromira! Villog is az FPS kijelző alatt egy kis piros ikon, amin CPU ! áll!
    Továbbá nem tudom az FS2004 re konfigurálni!
    Üdv Hont
  • blash
    #51
    Nem disznak van az oldala: http://free-track.net/
  • copilot
    #50
    Ja és vki el tudná részletesen, lépésről lépésre magyarázni nekem, hogy kell összerakni egy freetrack cumót, hogy jól is működjön?
  • copilot
    #49
    Sziasztok! nem tudná nekem esetleg vki mailben leirni pontosan lépésről lépésre, hogy hoyg lehet összehozni a cuccot, hogy jól működjön?
  • JoeDestroy
    #48
    A lekövetéshez a geometria pontos megadása (4DOT menü ~3-5mm es pontosság), és a kamera egyenes rálátása is lényeges. Fejtől picit magasabban, a monitor tetején van nálam. Első osztályú Dogfight játszható így.
  • JoeDestroy
    #47
    Mezei webcamnál a force explosure opciót a drivere kikerüli, v. nem kezeli rendesen (ekkor is érdemes bekapcsolni és -4 +4 érték közé tenni). 320x288 felbontás az ideális (stop állapotban a Freetrack stream opció alatt lehet állítani), és a kamera fölé világítással az FPS értéket így 30-ra sikerült tenni. Nekem sárga 1.5 V-os ledek vannak ~25mA-re állítva az ellenállással, 4DOT és a Eagle Tech webcammal háttérvilágítás mellett 30fps. 5.6V-os Nokia töltő adja a tápot. Ezekről Boci asszem ide is tett be képeket. A fej mozgása így sima egyenletes és gyors.
  • Kakaduduka
    #46
    (így utólag átolvasva lehet látni hol gondoltam meg magam a fogalmazás közben, bocs ezekért a hibákért:D)
  • Kakaduduka
    #45
    ráköttem valamire. kipróbáltam a freetrack előtt a freelookot használtam. ott csak egy pontot kell megadni, nekem egy 1*1 cm-es hungarocel kockám volt. kipróbáltam azt hogy ezt a kockát még ráteszem a ledek közé és így már 4 db pontot tudott követni. (sajnos mivel a kockának nincs fénye ezért most egy ledet kell a helyére rakni) és hihetetlen módon működött. tehát most megcsinálom 4 ledesre és menni fog.
  • Mark007
    #44
    Probald kikapcsolni a zoom-ot es a roll-t. Nekem igy valamennyire hasznalhato volt :)
  • Kakaduduka
    #43
    nem azzal van a problemó, hogy nem látom az irányokat szemből, hanem hogy nem arra megy. abban a nézetben is megpróbáltam és nem ment. tehát valami olyan lehet a probléma hogy nem jól ismeri fel a ledek állását vagy nemtom.
  • SuperCharger
    #42
    A csontifej nálam is furán működött, ne azt nézd, hanem kapcsold át arra a nézetre, aminél elsõ személyben mutatja térhálót meg a tengelyeket. Ha ott klappol, akkor jó lesz játékban. Meg azon jobban is látod, mi történik pontosan, mintha kívülrõl szemléled, mint a csontifejnél.
  • Kakaduduka
    #41
    mindent beállítottam, és folyamatosan látja a ledeket, egyszerűen az a baj hogy ha én felnézek akkor a csontinak a tarkóját látom és nem is ott van ahol kéne. Tehát a mozdulatokat nem úgy csinálja. Lehetséges hogy az elrendezéssel van valami probléma?
  • Mark007
    #40
    Nekem minden jo volt(23 FPS csak), de akarhogy allitgattam, elfordulasra peldaul zoomolt.
  • repvez
    #39
    Beállitottad a progiban ,hogy a 3 ledes változatot használod és hogy mekkora távolságra helyezkednek el a ledek egymáshoz?Vagy nézd meg hogy folyamatosan látja e a webkamera a ledek fényét,mert ha csak egyet nem lát a 3 ból már akkor meg áll a követésben.Folyamatos zölden kell világitania a beállito panelen a led visszajelzö lámpáknak és 30 fps fölött kell lenni a képfrissitésnek,mert ha ez kevesebb akkor szaggatva fogja követni a mozgást.Ha ezek rendben vannak akkor az érzékenységeken álitgass, hogy kisebb fejmozgás kelljen nagyobb kitéritéshez igy biztos nem vesziti el a legdet.
  • Mark007
    #38
    En 4 es 3 LED-essel is probaltam, es pontosan ugyanaz volt a problemam, mint neked. Nem jottem ra maig sem, talan azzal jobb lett kicsit, hogy a felso LED-et a sapka tetejere, kozepre, leghatulra tettem. De igysem volt tokeletes, ezert hagytam..:D
  • Kakaduduka
    #37
    Sziasztok! Leszedtem ezt a Freetrack nevű progit. Láttam hogy négy féle sapkát lehet hozzá készíteni( 1led, füllhall. 3led, 3.led, 4led) Csináltam egy 3 ledből állót, azt amelyik két oldalsóból és egy felsőből áll. A probléma az hogy nem mindíg csinálja a progiban a csontváz feje mint amit az én fejem csinál. Nem tudom hogy mi lehet a probléma és már mindent próbáltam. Kinek van esetleg még egy 3 ledes sapkája?
  • Boconadi
    #36
    Hát nemtom, tényleg :D
  • hetti
    #35
    Miért nem veszel kimondottan infra ledeket?
  • Boconadi
    #34
    A sima lednek mennyi infra forrása van? Mert akkor lefedném valami cuccal.
  • Mark007
    #33
    Persze. Quickcam express a cam, tesztnek megfelel. Floppy lemezbol van a szuro, eleg eros. de egyszeruen nem jo, mert nem ugy mozog a fej, ahogy en mozgok..Majd ha lesz kedvem/erom/idom atepitem rendesen.