1632
  • Boconadi
    #1
    Üdv!

    Akadt egy kis problémám ezzel a programmal. Tudniillik ez a kis progi arra való, hogy webkamera segítségével úgynevezett TrackIR-t varázsolhatunk (Leköveti a fejed mozgását a játékban). A programhoz kell 1, 3, vagy négy led, amit legcélszerűbben egy sapkára szerelhetünk. Bővebb info a programról itt
    Hasonlóan működik mint a TrackIR, azonban nekem most akadt egy kis porblémám vele. Elkészült a sapkám, megvan a négy led, világít, érzékeli a program, azonban a Falcon 4.0 Red Viper-ben nem működik (LockOn-ban frankón ment, mégha nem is támogatja a 6DOF-ot). Ez még a kis problámám, amit a játékhoz értőek majd talán orvosolnak, de topikot főként azért nyitottam, mert a webkamerám valami úton módon csak 10Fps-el dolgozik, holott 30-al is kéne tudnia menni.
    A webkamera neve Genius VideoCam Slim USB 2.0. Felraktam a programot amivel tudnám állítani a felbontást (lletve ez egyben a driver is), azonban miután beállítottam a kívánt dolgokat, kilépve a programból minden visszaugrik az alap beállításra. (el is mentettem pedig)

    Itt egy kép a webkamera programjáról (és a kívánt beállításról)


    Hiába próbálom a felbontást 640x480-ra venni és VGA-ba rakni (ugyanis vehetném 1280x960-ba is), nem sikerül csak addig amíg benne vagyok a beállításokban. 640x480-ban vinné a VGA-t, és úgy kapnám a 30FPS-t, ami nekem tökéletes lenne, de a 10 kevés, mert akadva mozog a kamera. Most lehet hurrogni hogy vegyek igazi TrackIR-t, de nekem nincs rá 50000-rem, így gondoltam kipróbálom ezt a megoldást ha már van ilyen kamerám. Emellett azt sem értem, hogy miért van 10Fps-em ugyan úgy 1280x960-as felbontásban, és miért van 640x480-asban? Lehet hogy inkább a programmal van valami?

    Esetleg van valakinek ugyan ilyen webkamerája? A segítségeteket köszönöm. Ha valamit nemértetek próbálom kiegészíteni

    Nyithattam volna Genius VideoCam slim topikot is, de úgy gondoltam a FreeTrack nagyobb hatáskörű program, illetve akinek más problémája van vele, vagy érdekli hogyan kell ilyen sapkát csinálni, szivesen válaszolok a kérdéseire.

    itt egy kép a progiról is (Egyik kolléga csinálta még régebben, köszönöm neki)
  • ColdFire
    #2
    dábéna vagy
  • SuperCharger
    #3
    Amikor én legutoljára ezt a progit nézegettem, még úgy működött, hogy amelyik játekban használni akartad, ahhoz kellett egy plugin. Néhány alapvetõ plugin forráskódja mellékelve volt, abból kellett kihozni. LOMAC volt hozzá, meg asszem IL2FB, meg még egy harmadik. Van kifejetten plugined a Falcon4-hez?
  • SuperCharger
    #4
    Még valami, betennél egy fényképet a sapkáról? Mert nekem nem igazán volt ötletem, hogyan rögzítsek fel rá 4 ledet + elemeket.
  • SuperCharger
    #5
    Ja, meg a 10 FPS-re nincs konkrétan ötletem, de mindenképp freetrack-en belülrõl kell neki megmondani az FPS-t. Ha van vmi fórum, ahol a fejlesztõket lehet kontaktálni, oda írj esetleg.
  • Boconadi
    #6
    ha jól emlékszem a pluginosdi még az 1.9-ben és a 2.0 -ban volt talán, de ennek mindjárt utánanézek köszi.

    A sityakról mindjárt felrakok egy képet.
  • Boconadi
    #7

    Ez nem az én sapkám, de ez egy telefon aksiról megy, én egy adapterrel oldottam meg és egy foglalattal. Amint látod sárga leddel megy, írták hogy azzal jobban működik és tényleg. Igaz hallottam infra ledekről is, az nem tudom hogyan működik a játékban.
  • SuperCharger
    #8
    Köszi.

    Infra LED az semmi extra, csak annyi "értelme" van, hogy a te szemed nem látja, a webkamera igen.

    Ez az új freetrack tud már full trackir emulációt?
  • Boconadi
    #9
    Mit értessz full trackir emuláció alatt? 6DOF?
  • Schwarz
    #10
    szerintem azért 10fps a felbontás 640x480 és 1280x960-nál is, mert a kamera fizikai felbontása 640x480, a nagyobbat csak interpolációval csinálja szoftverből. kétlem, hogy egy webkamerának ekkora fizikai felbontása lenne, bár manapság semmi sem lehetetlen. én is ki tudok választani 640x480-at, igaz a kamera csak 352x288-as, szóval inkább sz@rabb lesz a kép, nem jobb.

    más programmal próbáltad nézni a kamera képét? azzal is csak 10 fps?
  • Boconadi
    #11
    nem próbáltam mással, azonban rájöttem arra, hogyha nagyobb fényforrást adok a kamerának (Közvetlen belenézek, így a ledek pont a lencsébe világítanak, vagy felé fordítom a szoba lámpát teljesen), akkor eléri a 30Fps-t.

    Hogy ez mitől van nem értem


    Milyen más programot tudnál mondani? (Msn messenger-ben is visszaesnek a beállítások)
  • Bucser
    #12
    Még mindig nem látom értelmét a freetracknek. Olvasgattam forumokat és volt ahol említették, hogy 10-30 % között ugrált a proci terheltsége a progi használata közben. A TrackIR meg hardverből csinálja ezt ezért jobb és talán pontosabb is az infrakamerája (120 FPS-el rögzíti és dolgozza fel a jelet és nem kell interpolálnia annyit hozzá (ezért pontosabb)).

    Mindenesetre a TrackIR eddig jó nálam és nélkülözhetetlenné vált.
  • Mark007
    #13
    Keress egy auto exposure beallitast, es kapcsold ki, ha tudod.
    Igy elvileg maximalis FPS-t ad.
    Ezt a freetracket en is kiakarom probalni, mivel a TrackIrt nem mondanam olcsonak.
  • Boconadi
    #14
    Itt van a kép az én sapkámnál. Látható, hogy 10Fps van, hogyha rendesen tartom a fejem.

    itt pedig már 20 fps úgy, hogy a kamerába nézek, és odahajolok hozzá.

    auto exposure-t nem találtam, csak a programon belül force exposure -t, amiben állítottam a csúszkát, de semmi sem változott miközben tesztelgettem. Esetleg valahol máshol keressem az auto exposure-t?
  • Mark007
    #15
    Elvileg a kameranak a beallitasanal kene. En a freetrack forumat olvasgattam, ott irtak, hogy ki kell kapcsolni, mert akkor nem allitja a fenyerosseget(ami ugy lassitja).
  • Boconadi
    #16
    ennyi van nálam a settingben
  • SuperCharger
    #17
    Úgy értettem, hogy a programok úgy látják-e, mintha lenne egy trackir-od?
    (én egy ruszki progit használok, ami ezt tudja, a newview-t)

    Mert nem tudom elképzelni pl. hogy GT Legends/rfarctor/GTR-ben hogyan csinálja. a Freetrack 6DOF-ot tud elvileg ezekben a gamékban, de azt legjobb tudomásom szerint csak a trackir-el tudja, nincsenek erre konfigolható gombjai.
  • Boconadi
    #18
    FreeTrack is tudja a 6DOF-ot, találhatsz is videókat róla youtube-n (Falcon 4.0 6DOF)
  • SuperCharger
    #19
    Igen, értem, hogy tudja a 6DOF-ot, csak úgy értettem, hogy azt is elhiteti-e a programokkal, hogy van egy TrackIR-em, vagy valahogy máshogy közli a programokkal a koordinátákat/szögeket.

    Mindenesetre most már jóval ígéretesebb a dolog, mint amikor legutoljára láttam, megpróbálok összerakni egy sapkát.
  • repvez
    #20
    Ha jol tudom akkor csak elhiteti hogy van TrackIR mert hardweresen nem tudja detektálni.De ARMA és rFactor alatt simán Vitte a 6DOF-ot különösebb beállitgatás nélkül.
    A Falconba még nekem is trükköznöm kell hogy tudjak benne hajolgatni.
    Boci sztem is az lehet a baj hogy sok a 640x480-as felbontás a 30fps-hez valahogy be kéne állitani kisebbre 320x240 vagy kisebb is böven elég.
    Ha már itt tartunk tudna valaki egy jo webkamet ami biztosan tud 30 vagy több FPS-t?320x240-be elég nekem csak a képe jo legyen még sötétbe is kevés fénynél.Ja és olcso legyen mert Csak A FreeTrack miatt kéne.TFT-re szerelhető.
  • Boconadi
    #21
    Nem kell kisebbre vennem, emellett nem is lehet. (én nem jövök rá hogy)

    Havernak 1024-ben is megy a 25Fps..

    Az lehet hogy gyenge a gépem a progihoz?
  • SuperCharger
    #22
    Na letöltöttem, kicsomagoltam. Van benne egy NPoint.dll file, úgyhogy tuti emulálja egy az egyben a TrackIR-t (a trackir-t ezen a dll-en keresztül kezelik a játekok).
  • SuperCharger
    #23
    Összeraktam egy sityakot, játszadoztam vele kicsit, nekem a fel-le nézés kicsit furán műkszik, nagyjából a vízszintestõl lejjebb nem elfordulásnak, hanem elmozdulásnak veszi. Sztem nem teljesen jól választottam meg a méreteket. Nektek a felsõ LED mennyivel van "hátrébb" és magasabban az alsó kettõtõl?
  • Boconadi
    #24
    kb 1 centivel, és a ledek is arányos helyen és távolságban vannak.
  • SuperCharger
    #25
    3 v. 4 LED-es?
    Pont olyan a tied, mint ami lejjebb a képen van (méretarányaiban, mármint)?
  • Schwarz
    #26
    Elvileg azért lassul be sötétben, mert ugye automatikusan növeli a záridőt (az enyém legalábbis), és egy bizonyos idő felett már nem fér be 30 kép másodpercenként, mert olyan hosszú ideig készül egy kép. Az én kamerámnak van olyan lehetősége, hogy ne állítsa automatikusan a záridőt, ekkor manuálisan át tudom állítani gyorsra, az más dolog, hogy így is elállítja valamikor.
    Sötétben nekem is 10-12 fpst produkált, virtualdubbal probáltam.
  • Boconadi
    #27
    ugyan ez, ugyan így
  • blash
    #28
    Ezt a Headmouse-t probalta vki?

    http://nipg.inf.elte.hu/headmouse/headmouse.html
  • Mark007
    #29
    En igen. Nem ajanlom, hacsak nem veszel fel nyakmerevitot:D
    Mivel ez csak 2DOF, azaz ha megmozdulsz pl. balra, akkor azt balra fordulasnak veszi.
    Freetrack jobb lenne, csak nekem nem sikerul :( Kene normalis IR LED meg egy Vx-1000 webcam..
  • Boconadi
    #30
    Jah, én is rájöttem, hogy a sima lámpák marhára buzerálják a szemet, ugyanis visszatükröződik a monitorról, mégha azt nem is vesszük (nem is akarjük) észre.

    Én lettettem erről.
  • Mark007
    #31
    En meg nem :) Eddig is IR LED-el probalkoztam, de csak ilyen noname..ha talalnak megfelelot, amit ajanlottak, akkor jo lenne :)
  • hetti
    #32
    Van a kamera elött ir szürő?
  • Mark007
    #33
    Persze. Quickcam express a cam, tesztnek megfelel. Floppy lemezbol van a szuro, eleg eros. de egyszeruen nem jo, mert nem ugy mozog a fej, ahogy en mozgok..Majd ha lesz kedvem/erom/idom atepitem rendesen.
  • Boconadi
    #34
    A sima lednek mennyi infra forrása van? Mert akkor lefedném valami cuccal.
  • hetti
    #35
    Miért nem veszel kimondottan infra ledeket?
  • Boconadi
    #36
    Hát nemtom, tényleg :D
  • Kakaduduka
    #37
    Sziasztok! Leszedtem ezt a Freetrack nevű progit. Láttam hogy négy féle sapkát lehet hozzá készíteni( 1led, füllhall. 3led, 3.led, 4led) Csináltam egy 3 ledből állót, azt amelyik két oldalsóból és egy felsőből áll. A probléma az hogy nem mindíg csinálja a progiban a csontváz feje mint amit az én fejem csinál. Nem tudom hogy mi lehet a probléma és már mindent próbáltam. Kinek van esetleg még egy 3 ledes sapkája?
  • Mark007
    #38
    En 4 es 3 LED-essel is probaltam, es pontosan ugyanaz volt a problemam, mint neked. Nem jottem ra maig sem, talan azzal jobb lett kicsit, hogy a felso LED-et a sapka tetejere, kozepre, leghatulra tettem. De igysem volt tokeletes, ezert hagytam..:D
  • repvez
    #39
    Beállitottad a progiban ,hogy a 3 ledes változatot használod és hogy mekkora távolságra helyezkednek el a ledek egymáshoz?Vagy nézd meg hogy folyamatosan látja e a webkamera a ledek fényét,mert ha csak egyet nem lát a 3 ból már akkor meg áll a követésben.Folyamatos zölden kell világitania a beállito panelen a led visszajelzö lámpáknak és 30 fps fölött kell lenni a képfrissitésnek,mert ha ez kevesebb akkor szaggatva fogja követni a mozgást.Ha ezek rendben vannak akkor az érzékenységeken álitgass, hogy kisebb fejmozgás kelljen nagyobb kitéritéshez igy biztos nem vesziti el a legdet.
  • Mark007
    #40
    Nekem minden jo volt(23 FPS csak), de akarhogy allitgattam, elfordulasra peldaul zoomolt.