282
Amatőr feltalálók, kreatív megoldások, barkácsolt modding, hack építése
  • Szelőd
    #122
    Bocs hogy így közbeszólok de mi a fene vezeti el az a sok energiát? Ez a rajz ugye csak valami leegyszerűsített vázlat nem? Mer nem hiszem hogy csak ennyi lenne.
  • OKkultist
    #121
    Az lehet a trükk benne, hogy a mágnesek taszító ill. vonzó ereje nem egyforma, de ott a lehetőség, a több tucat fizikus után ,hátha te találsz valamit. Eddig mindenki csak gratulálni tudott.
  • Nuki
    #120
    Kissé kételkedőn állok hozzá, úgyhogy inkább megvárom azokat akik szeretnének érvelni mellette értelmesen.
  • Aquir
    #119
    Én nem olvastam el a szerkezet minden pontját, csak belinkeltem hogy aki akarja megnézheti, most éppen nincs időm lefordítani, de fogod a sztakit és hajrá:)
  • Aquir
    #118
    #116: Én egy külön cikket vettem ahol meginterjúvolták őket, abból fordítottam csak pár mondatot, és aki meg akarná érteni teljesen, annak linkeltem a honlapot
  • Nuki
    #117
    Bocs, ezt nem olvastam el.

    Mindenesetre te érted, hogy működik ez? Nincs benne semmi gyanús?
  • Nuki
    #116
    Az első bekezdés szövegét te így azért írtad mert el tudtad képzelni az egészet, vagy fordítottad és másoltad a kedvünkért?

    A kérdéseim csak akkor szólnak neked, ha úgy átlátod az egészet és érted is mi-merre-hogy működik (mert én baromira nem látom át) :
    Például nem tudom, a szövegből nem derül ki számomra, lehet az én előismereteim homályosak, de mihez képest 40% az autó és ez mihez képest 500% ez a berendezés?
    Lehet ha elolvastam volna és megértettem volna az angol szöveget nem kérdeznék ilyen hülyeséget. (5. pontnál elvesztettem a fonalat)

    Ha elolvasom Okkultist írását, képeit, felmerül az bennem, hogy 2 mágnes fogyasztja az energiát 1 termeli. Amennyiben az energiamegmaradás alaptörvényét mérvadónak tekintem (tekintsünk el kérem az Egely típusú lázadó tudósoktól), az nem lehetséges hogy ez a rendszer (nyereségesen!) energiát termeljen. Emellett ott van a szerkezet ami irányítja a mágneseket az is igényel áramot.
  • Aquir
    #115
    miért? én egyelőre csak rákerestem, aztán máskor meg lehet önállóan ezt megtenni
  • YMan
    #114
    gyerekek közületek senki se tanult fizikát?:)
  • OKkultist
    #113
    Lemaradt, hogy komoly vezérlőelektronika kell hozzá (valószínű) mert ugyanaz a tekercs egyszer lead teljesítményt, egyszer meg felvesz, (ha jól gondolom) azt nem tudom, hogy hogyan kapcsolgatják, (milyen sorrend, milyen ideig) de ez lehet a lényege a találmánynak.
  • OKkultist
    #112

    valami ilyesmi a lényege, több mágnes, mint tekercs, az M1 mágnes az A tekercsnél, az M4 mágnest taszítja a C tekercs, az M2-t vonzza a B. (ha jól értem? akkor mindig 1db mágnes+tekercs ad le teljesítményt, és 2másik nem)
  • Aquir
    #111
    Belső mágnesek vonzásán és taszításán alapulva, a Lutec 1000 folyamatosan üzemel a nap 24 órájában, 24 kilowatt energiát termelve, egy teljesen környezetkímélő és ingyenes erőforrást felhasználva, miután egy másik erőforrásról elindítják. Nem kellenek vezetékek az energia továbbításához. A hatékonysága több mint 500%-os , míg például egy autónál ez 40%. Nem termel hőt, nincs káros kibocsátása, sem légszennyező anyag, beleértve ebbe az áram továbbítását is az áramfejlesztő rendszerből, és csak a mágneseket kell cserélni (1300 év élethossz) és az akkumulátoregységeket (5 év élethossz).

    " (...)$500,000 kell ahhoz hogy beíndítsuk a gyártást. (...) Félünk hogy elrabolják a gyerekeinket, lelőnek vagy felrobbantják a laborunkat.(...)"
    (szóval azért félnek is)


    Itt van az ismertetés és a honlapon lentebb a működése


    Background of the Invention

    A typical electric motor consists of a stator and rotor.

    1 - The operation of an electric motor is based on the principal that an electric current through a conductor produces a magnetic field, the direction of current in an electromagnet such as a coil of wire determines the location of the magnet poles and like magnetic poles repel and opposite poles attract.
    2 - The stator which is typically called the field structure establishes a constant magnetic field in the motor.
    3 - Typically the magnetic field is established by permanent magnets which are called field magnets and located at equally spaced intervals around the rotor.
    4 - The rotor or armature typically consists of a series of equally spaced coils which are able to be energized to produce a magnetic field and thus north or south poles.
    5 - By keeping the coils energized the interacting magnetic fields of the rotor and the stator produce rotation of the rotor.
    6 - To ensure that rotation occurs in a single direction a commutator is typically connected to the windings of the coils of the rotor so as to change the direction of the current applied to the coils.
    7 - If the direction of the current was not reversed the rotor would rotate in one direction and then reverse its direction before a full cycle of rotation could be completed.
    8 - The above description typifies a DC motor. AC motors do not have commutators because alternating current reverses its direction independently.
    9 - For a typical AC motor such as an induction motor the rotor has no direct connection to the external source of electricity. Alternating current flows around field cols in the stator and produces a rotating magnetic field. This rotating magnetic field induces an electric current in the rotor resulting in another magnetic field.
    10 - This induced magnetic field from the rotor interacts with the magnetic field from the stator causing the rotor to turn.
    11 - An electric generator is effectively the reverse of an electric motor. Instead of supplying electricity to coils of either the stator or the rotor, the rotor or armature is rotated by physical forces produced by a prime mover.
    12 - In effect a generator changes mechanical energy into electrical energy.
  • Nuki
    #110
    Annak aki nem olyan marha jó angolból, és nincs kedve 4 percig ezt nézni, annak elmondanád mit is tud ez a motor, és miért érné meg nekem $5000 -ért venni ilyet? (1 millió forint)
  • OKkultist
    #109
    Lehet, hogy belőtted magad? Orffyreus a 18.sz.-ban élt, vasgolyó már akkor is volt, de nem azzal ügyeskedett. Próbáld meg, ha ennyire nagy ásznak képzeled magad, akkor bármilyen megoldással utána tudod csinálni, mindössze ugyanazokat a 18.sz.-i szintű kísérleteket kell csak kiállnia, amiket akkor már elvégeztek azok az előemberek. (ha kiállja a próbát, akkor áruld el, hol csaltál, és te leszel az új Randi, bár ő a pofázáson, meg az ócska , lejárt szavatosságú bűvésztrükkökön kívül még semmit nem tett le az asztalra. Pl. Lindemann, Bedini és a többi "ismeretlen" meg emberfeletti munkát végez, csak nem írnak ki olyan szardumával versenyt, hogy 1000000000millió USD, annak aki arannyá változtatja a balherémet, stb..)
    A XXI. sz. igazi fizikusai, remélem 10-20év múlva róluk fognak tanulni a hülyegyerekek is az iskolában
  • Palinko
    #108
    jaja mint előttem is írták a vizet vissza kell juttatni a tartályba, és ez még csak a kissebb probléma, hogy érsz el ezzel 6-8ezer fordulatot? hogy a dugattyú működésbe lendüljön elég nagy víznyomásnak kell keletkeznie, vékonnyal nem megoldható, mert lehet, hogy sértené a dugattyút, egy vastagabb sugár előállításához pedig jócskán kell energia.
  • uwu
    #107
    Ó pedig az tök egyszerű.
    Kell egy vasgolyó, amit légüres térben lebegtetnek, és úgy pörgetik meg, hogya kölső felülete megközelítse a fénysebességet, így megnő a tömeg nmagyon.
    Semmiség az egész, csak a végtelen mennyiségű energia kell hozzá, meg valami csoda, hogy ne essen szét a vasgolyó.
  • OKkultist
    #106
    Ezek a figurák vajon még életben vannak? (esetleg megvették őket kilóra, nehogy valami "baleset" érje őket)
    5000 $ lenne darabja, de akkor az erőművek mit csinálnának
  • OKkultist
    #105
    Még gravitációs gépet sem tudunk csinálni, pedig állítólag Orffyreus már egyszer rájött, hogyan kell. Azóta találgatnak:
    bessler wheel próbálkozások
  • Nuki
    #104
    Legfeljebb mégegyszer feltalálják a robbanómotort... vagy mit.
  • Aquir
    #103
    ahhoz erőforrás kéne, most úgysem lesz nagy felfedezés ezzel a dugattyúmeghajtású motorral kapcsolatban :)
  • hematit1976
    #102
    ha folyadék helyett mágneses mezőt használnál akkor működne.
  • Szelőd
    #101
    A gravitácio miatt termelne energiát ha működne de a gravitácio is az ok ami miatt nem működik. Mert a viz csak lefelé akar meni fel nem! Szóval ez szerintem nem fog műkődni.
  • Aquir
    #100
    szóval nincs örökmozgó :) max akkor lehet ezt meghajtani ha energiát fektetsz bele kívülről :)
  • Aquir
    #99
    de hogy juttatod fel a vizet?? attól hogy lemegy sok víz, az nem fogja felnyomni a többit!!!444444
  • Werus
    #98
    A két oldalt levő vezetékben is lenne víz, és mondjuk lehetne több víz is benne, így biztos, hogy meghajtaná a dugattyút. Ha valamilyen módon (nem pont így) sikerülne megcsinálni valakinek, akkor sztem elterjedne. Előnye, hogy nem kellene mindig vizet cserélni benne, így állandóan használható lenne.
  • Aquir
    #97
    hát csak a víz feljutására nincs sehonnan energia :)
  • Nuki
    #96
    Ez igaz, de azért te is beláthatod, hogy nem kevés energia kell hogy folyton szivattyúzza valami fel a vizet, és nem biztos hogy örökmozgó lesz az ilyenből.

    A kevés víz ami leesik nem biztos hogy alkalmas arra hogy ennyire meghajtson egy dugattyút.
  • Werus
    #95
    Csak hirtelen nyílna meg a tartály aljában egy szelep, a víz természetes súlyától. A tartályrendszerben pedig épp annyi víz lenne, hogy a dugattyú és a kis tartály közti rész ne legyen víz alatt


  • Aquir
    #94
    hát egy portált kell elhelyezni alul hogy onnan essen le felülről a víz
  • Nuki
    #93
    Honnan szerzel nagy nyomást ahhoz hogy a 'dugattyúra' rá tudd zúdítani a vizet?
    Hogyan juttatod vissza a tartályba a vizet?
  • Werus
    #92
    Az én ötletem egy olyan motor lenne, ami vízzel működik. Egy tartályból a víz nagy nyomással zúdul a dugattyúra, lenyomja, és a dugattyú megnyitja az utat a víznek, ami visszajut a tartályba. Megint lezúdul, és így tovább
  • YMan
    #91
    ja csak éppen kicsit nagy a szórása a hullám jellegü terjedés miatt.. akkor már inkább a lézer vagy a mikrohullám.
  • hematit1976
    #90
    koncentrált rádiósugárzás képes áramot továbbítani.
  • YMan
    #89
    ennyi erővel lehetne a geotermikus energiára is alapozni, lefúrni, beönteni a vizet, és a keletkező forró gőz energiáját megcsapolni. Ez működik, csak egy a bibi, pár kilóméterre lefúrni igen drága, de még mindig olcsóbb mint az űrből kötelet lógatni a földre :)
  • Aquir
    #88
    nem inkább az áramot akarnád szállítani?
  • Szelőd
    #87
    Hallotam már erröl a fokuszálásos teknikárol. Nekem szeméj szerint szimpatikus kigondolás hisz az igy keletkező gázt/nyomást a csővekben meszire is el lehet szálitani.Hisz a sivatagból (feltéve hogy itt lesznek majd a "fokusz központok") mesze akár többszáz km-re is ugyanojan hatásos.
  • Aquir
    #86
    A naptoronynak 30-40 hektár terület kell, ráadásul helyfüggő
  • hematit1976
    #85
    a napelemek helyett egyébként is ott van az a megoldás amikor parabolatükrökkel 1 pontba koncentrált fényt használnak energia termelésre.
  • Aquir
    #84
    Azt mondom hogy az üvegházhatásnak messze nagyobb szerepe van, mint hogy egyes helyekre lerakunk napelemeket. Na igaz én nem az összes sivatag telerakására gondoltam, az hülyeség, meg amúgyis kicsi a hatásfokuk a napelemeknek.
  • dronkZero
    #83
    Te mondasz hülyeséget, a levegő nagyon kevés napsugárzást nyel el. A sugárzást a talaj nyeli be, és hőcserével adja át a levegőnek az energiát.