282
Amatőr feltalálók, kreatív megoldások, barkácsolt modding, hack építése
  • Aquir
    #82
    hülyeségeket mondasz nem az a baj hogy a földet vagy a tárgyakat éri a fény hanem hogy a levegő elnyeli
  • Szelőd
    #81
    de ha a sivatagokat rakjuk tele napenemekkel akkor anak hőmérsékletre és szélcsatornára is komoj kővetkezményekel járhat. Hisz a jobb napelemek mind sötét szinűek ami mint tudjuk tőbb hőt termel. Ezáltal ismét nőveljük a föld átlag höm. Nem ezt kéne elkerülni???
  • Nuki
    #80
    Igen tudjuk, de kezdünk eltérni a topik lényegétől.
  • OKkultist
    #79
    Nincs értelme, mert ha megvan a megoldás, hogy az űrből az energiát rentábilisan lejuttassuk a Földre, akkor arra is megvan, hogy a sivatagot telerakjuk napelemmel, és onnan osszuk szét ugyanazzal a módszerrel, tehát ezért nem kell az űrbe menni. Nem megoldáa, sokkal inkább az atomok és/vagy a különböző elemek közötti erőkből lehetne leszüretelni valami energiát, a legprimitívebb formája ennek az atomenergia. (ott csak egy töredéke alakul át a tömegnek energiává, ennek lehetnek jobb hatásfokú változatai is)
  • Nuki
    #78
    Az oda-vissza mászkálással az a baj, hogy 1 db fellövés és misszió is túl költséges ahhoz, hogy megérje. Túl fejletlen az emberiség hogy ezt az energiát ÍGY leszállítsa a földre.
  • Palinko
    #77
    veszteség?
  • Szelőd
    #76
    A legjobb tudomásom szerint még nem szerepelt ez az ötlet semijen sci-fi-ben. De ha mégis az sem baj. Amugy a drotkötélel kapcsolatban ha jol tudom már léteznek ojan szén nanocsővek amejek elég erősnek bizonyulnak. Az energia kapcsán van egy ujabb ötletem mi lenne ha sűritett levegős tartályokban szálitanánk az energiát nyomásá alakitva?
  • OKkultist
    #75
    Látom van itt egy csomó ezermester, van valaki , aki egy egyszerű kapcsolást össze tudna nekem rakni egy kísérlethez?
    Egy 4szögjelgenerátor kellene, ami 50%-os (vagy kisebb, de precízen állítható) kitöltési tényezőjű jelet tud előállítani, ainek a tetején szinuszhullámok vannak, ami szintén állítható. Külön-külön a kettő megvan, de nem tudom összerakni, a cél egy ilyen jelalak lenne:
    (4szögjel :1-100KHz között, a színuszjel :1-1KHz között)
    (aki képes rá, annak el tudom küldeni a 2 különálló rajzot, csak össze kellene a kettőt hoznia valahogy, bónusz megegyezés szerint)


    ESETLEG a JOBB FELSŐ SAROKBAN LÁTHATÓ JELALAK IS JÓ LENNE, magában, vagy szintén egy 4szögjel tetején, erre is van 1-2 rajz:

  • Palinko
    #74
    szerintem akkor lehet majd ezen igazán elgondolkodni ha sikerül áramot wifi szerűen tehát rezgésen keresztül átvinni jó hatásfokkal.
  • Nuki
    #73
    Szerintem pedig ehhez az emberiség túl fiatal.
    A te általad felsorolt 3 lehetőség közül szerintem egynek lenne reális haszna, a másik kettőnek nem.
    Mégpedig annak, ha egy kutatóbázist hozunk létre a gyűrűn, és ott helyben az elfogyasztja az áramot.

    Az akkumulátorokkal az a baj, hogy túl sokat kellene túl sokszor szállítani, amihez a jelenlegi fejlettségünk nem elég.

    A gyűrű-Föld közötti drót pedig kissé groteszk ötlet, először is szükségünk lenne olyan erős drótra, ami kibírja azt, hogy a föld keringésével együtt húzza magával azt a nagy gyűrűt. Aztán olyan épületre, ami kibírja, hogy a dróttal együtt a Föld húzza magával a nagy gyűrűt.
    Ekkor viszont kialakulna az a helyzet, hogy a mágneses térrel együtt forogna a gyűrű, vagyis áramot nem igazán termel.

    Szerintem jobban járnánk először a "napkollektorokat a sivatagba!" felkiáltás megvalósításával.

    Mindezek ellenére ez a gyűrűs dolog szerintem nem rossz ötlet, nem szerepelt ez már valaha valamilyen sci-fi regényben vagy filmben? :)
  • Szelőd
    #72
    A földre juttatás lenne a legegyszerűbb. Egy sima drottal a minek az egyik vége a "generátorhoz" van rőgzitve.
    Vagy ha fejlettebb jobb energiamegtartásu akumlátorok leszenk akor ez is egy modja.
    De akár az űrálomások méretét is jelentősen meg lehet növelni enyi plusz energiával.
    Szóval a felhasználásra és az oda juttatására az anergiának ahova kell szinte végtelen lehetőség nyilik.
  • Nuki
    #71
    Ezt a baromi sok megtermelt áramod hogy kívánod a földre juttatni?
  • Szelőd
    #70
    Hello. Én uj vagyok és azt az őtletem szeretném veletek megosztani a mi a mágneseségel és az örökmozgokal kapcsolatos.A földnek mivel forrgo test van mágneses tere, ugyebár ez köztudott. Akorr ezt a teret kihasználva a földet egy nagy mozgó dinamoként képzeljűk el és az űrben a föld körűl mint egy gyűrűt elhejezűnk rézhuzalokat. Ha a sejtésem igaz akkor ezel egyenáram termelődne? Igaz hogy a beruházás hatalmas őszegbe kerűlne de az elsődleges számitásaim alapján a megtermelt energia a jelenlegi energiafogyasztást számba véve fél europát azaz az Eu 5/4-ét el lehetne látni energiával. Attol sem kellene félni hogy a szerkezet a "fejűnkre esne" hisz a sajásuja és az hogy kőrbekerűli a főldet megtartja, valamint a föld gravitácoja nem engedi sem egyik sem a másik irányban nagy elmozdulásokba.
  • hematit1976
    #69
    "nem létezik örökmozgó, amit leírsz, pedig ez lenne. A hajszálcsövek esetén is megvan a nyomáskülönbség, ettől indul meg a folyadék felfelé. Ha a folyadék eléri a cső tetejét, akkor ott megáll, hiszen a felületi feszültsége hirtelen lecsökken, márpedig a folyadékoszlopot a felületi feszültségből származó erő tartja meg folyadék felszíne és az edény találkozási vonala mentén."

    ezt a "lefűződés"-nek hívott jelenséget úgy oldottam meg, h 3 üveglapot használtam a kisérlethez. 2 db normál téglalap formájú volt, 1 db -nak pedig az egyik függőleges oldala alacsonyabb volt. a folyadék emelkedési magasságát úgy állítottam be az üveglapok egymáshoz közelítésével, h a középső üveglap ferde felső felületén jött létre az üveglapok között felemelkedett víz lefűződési jelensége - azaz vízcseppek képződtek a középső lap felső /ferde/ élén. a vízcseppek pedig ahogy egymáshoz értek, egyesülve lefolytak az alacsonyabbik oldal irányába (mint ahogy az ablaküvegen a páracseppek). Vissza abba a tálkába ahonnan elindultak. <- így lett a kisérlet eredménye körfolyamat :D

    lehet hitetlenkedni és otthon kipróbálni. :)
    nem csak üveglappal és vízzel müxik...
  • YMan
    #68
    és arra nem gondolsz hogy a tekercsekben indukálódott áram erőssége adja ki az indukáló tekercs áramerőssége-a veszteséget? Ezt mint elektromossághoz nem nagyon értő mondom, de az R=u/I -re azért még emlékszem ált. iskolából.. a zárt dobozos helikopteres dolog... a helikopter motorjának a munkájának energiája elvész szépen a doboz falára nyomódó levegő nyomásának az előállítására.. olyan van, hogy ha egy olyan motort mint pl. a mobiltelókban a rezgetést csinálót beépítesz áramforrással együtt egy dobozba, az külső hatás nélkül elindul, de ez se örökmozgó, hanem simán az impulzusokkal játszó dolog.
  • [NST]Cifu
    #67
    #63 ha a zárt rendszert nézed, akkor ahogy Blackgamer is írja, nem csinálsz mást, mint levegőt forgatsz meg egy zárt térben. A helikopter erőt fejt ki a talajra, mikor felemelkedik.

    #64 nem létezik örökmozgó, amit leírsz, pedig ez lenne. A hajszálcsövek esetén is megvan a nyomáskülönbség, ettől indul meg a folyadék felfelé. Ha a folyadék eléri a cső tetejét, akkor ott megáll, hiszen a felületi feszültsége hirtelen lecsökken, márpedig a folyadékoszlopot a felületi feszültségből származó erő tartja meg folyadék felszíne és az edény találkozási vonala mentén.

    #65 ez nekem kissé zavaros...
  • blackgamer
    #66
    szerintem az erők kiegyenlítik egymást és nem mozdul meg a doboz, csak a levegőt keringeti
  • hematit1976
    #65
    végeztem 1 érdekes eredménnyel záruló kisérletet 3db állandó mágnes maggal rendelkező tekercsel.
    a kisérlet az volt, hogy az 1-ik tekercset kineveztem primer tekercsnek és váltóáramot vezettem bele. a másik két tekercset szekunderként használva rögzítettem a primer tekercstől egyenlő távolságra 1 kör alakú karton lapra. a geometriailag = távolság miatt mindkét szekunder tekercsben ugyanakkora feszültség indukálódott. az érdekesség az, hogy közel annyi volt az indukálódott feszkó a szekunder tekercsekben mintha csak egyedül lettek volna a primer tekercsel szemben!!!
    a veszteség szerintem a tekercsek anyagi elektromos ellenállása lehetett. a kisérlet számomra azt bizonyította be, hogy 1 indukáló tekercs energiája nem oszlik meg a szekunder tekercsek között, hanem ugyanakkora indukciós energiát fejt ki mindeggyikre.
    (nem úgy mint pl.: folyadékok esetében a nyomás)
  • hematit1976
    #64
    1 másik 1szerűbb 5let:

    a cél: folyadékemelő energiabefektetés nélkül.

    az elmélet a hajszálcsövesség alapvető tulajdonságait használja ki.
    hcs esetén kellően vékony cső vagy lapos felületek között folyadék "emelkedik" fel. (nem találtam rá jobb szót)
    ha a vcső vagy lf-tek rövidebbek vagy alacsonyabbak mint a folyadék emelkedésének a szintje akkor úgy nevezett lefűződés jelensége jön létre. azaz csöppek formájában a folyadék összegyűlik a vcső v. lf-tek tetején.
    ebből úgy lesz a folyadékemelő, hogy 1részt nagyon sok vcsövet v. lf-tet teszünk 1más mellé, másrészt meg kihasználva, hogy 1 folyadékcseppnek is van magassága, az ezen magasságban elhelyezett következő "szint" tovább emeli a folyadékot.
    mint a fák vízhordó sejtjei. lásd növénybiosz.
  • hematit1976
    #63
    azt tudjuk, hogy egy helikopter zárt térben, (pl: a hangárja) is fel tud emelkedni. az én 5letem arra vonatkozik, hogy ha ezt a zárt teret rögzítem a röpképes járműhöz akkor (ha a jármű elég erős) elmozdítja az egészet.

    erre a legegyszerűbb példa a dobozba zárt rotorral ellátott motor.

    zárt rendszer energiája állandó. de az erőkarok iránya nem mindegy, hogy milyen irányba hatnak. mert szerintem ha a doboz formája egyszerű kúp akkor: míg a lapos felületre ható felhajtó erő teljes egésszében kifejti hatását. addig a zárt tér miatt visszaforduló levegő/gáz a ferde felületre kifejtett ellenereje nem ellentétes a felhajtó erővel.

    ha az eszköz müködik akkor bármely közegben használható. pl: földön, vízen -alatt, levegőben, de még a világürben is. mivel a berendezés mozgásának ténye független az őt körülvevő közeg milyenségétől.
  • Aquir
    #62
    cép :)
  • blackgamer
    #61
    designos lámpa kacatokból
  • Kikoki
    #60
    Hello mindenkinek!
    Nagyon jó a topic...azt hiszem valamelyik projektet kipróbálom:P..
    megy a fav-ba:P
  • blackgamer
    #59
    mire jó a fűkasza!
  • gebana
    #58
    6 jáátékososba belehalnék :D
  • Dj Faustus #57
    Ezt a variációt egyszerűen 3 személyes sakknak nevezik, amit 1972-ben talált fel Robert Zubrin (szabadalmaztatta). Bővebben, még bővebben.
  • Nuki
    #56
    Ennek a variációnak a szabályaira kiváncsi lennék :)
  • blackgamer
    #55
    ez érdekes
    már a klasszikus 8x8-as sakknak is akkora a játéktere, hogy a legjobb számítógépek se tudják az összes lehetséges mérkőzést lejátszani
    és a legjobb sakkmestereknek is sok-sok évet kell gyakorolni és tapasztalni
    hát még ezeknél, lehet kipróbálok majd párat...
  • Dj Faustus #54
    Sakkvariációból van egy rakat.
  • blackgamer
    #53
    ilyen tényleg létezik?
  • gebana
    #52
    ez szuper :O kezdhetnek örülni azok akik elvesztették a nemiszervük :D közel a cél XD
  • blackgamer
    #51
    Elkészült a magyar robotkéz
  • blackgamer
    #50
    számold ki az eredményt és leáll az ébresztő, ettől tuti felébredsz :)
    videó itt
  • blackgamer
    #49
    Guitar Hero C64-re :)
  • gebana
    #48
    ááágec áááá XD ez kuvvajóóó XD
  • YMan
    #47
    hát szerintem meg ha szabadalmazott már akkor nyugodtan írd le a lényegét, mivel a befektető felé neked el kell adnod a találmányt... szóval?
  • Emmegki
    #46
    Itt az sg-n kevés feltaláló rohangál, nem hiszem, hogy tud valaki segíteni.
  • aorking
    #45
    Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni. Van egy talalmanyom, ez egy gyalogosvedelmi szabadalom. Levedettem itthon, ezt kovetoen megszereztem ra a nemzetkozi vedettseget. A PCT-m AAA minositesu. Azt szeretnem kerdezni, tudnatok-e barmilyen modon segiteni; befektetot, uzlettarsat keresek. Sajnos surgos az ugy.
    A szabadalomrol keszult egy uzleti terv, azt at tudom kuldeni, ha valaki erdeklodik.
    Aki barmit tud, kerem ne ide irjon, mert eleg ritkan vagyok fenn, hanem az e-mail cimemre: [email protected] Innen kuldenem az infokat is. Elore is koszonom a segitseget! Gyuri
  • blackgamer
    #44
    olcsó dvd playernek composite bemenetet hackeltek ebben az írásban
    árulnak manapság C64-et joysticba intergrálva ha azzal együtt használod akkor kész a buszon játszható verzió :) biztos érdekesen néznének az utasok :)
  • Nuki
    #43
    Ha engedtek ennyi szpemet: ez baromi jó és mókás dolognak tűnik! :D
    Sosem voltam az FPS játékok rajongója, de ez... :D