1364
  • TrashLáda
    #1284
    Sziasztok!
    Tegnap újra felraktam a játékot, viszont a hanggal problémák vannak. Ez azt jelenti, hogy nem hallani a zenéket csak akkor ha egészen közel megyek a forrásához. Tehát pl. az első pályán a bázison szól(na) a zene, de nem hallani csak akkor ha odamegyek a kihangosító tövébe. (akkor is halkan). Ugyanez van az épületek belsejében is a lemezjátszók zenéjével. Egyébként a többi effekt rendben van (madárcsicsergés stb.) Megnéztem a beállításokat, minden hang a maximumon van. Mi lehet a gond?
  • hykao #1283
    Igor szerint a játék jobban néz ki utóeffektek nélkül...pedig szerintem hangulatosabbá teszik a játékot a különböző pályákon alkalmazott különböző effektek...ezek által van pl. a prágai pályán eső vagy a francia pályán ködös kora reggeli hangulat...elképzelhető egyébként a későbbiekben egy effektezett MoT verzió is - remélem lesz. :)
  • bgabor
    #1282
    Azt én se értettem a mod leírásában, hogy egy profi modder miért a MoT féle király Depth of field effektek kiiktatásával akarja jobbá tenni a modját.
  • gyertyamártó
    #1281
    Az miért van,hogy mostanában elindítom a MoT-t és hülye színekben megy az egész,olyan,mint,amikor kiég egy alapszín a képernyőn a három közül:piros foltok a zöld leveleken,az ellenfelek piros háromszöge meg babakék,és az egész intro is tök zavaros színileg.Ha kilépek még utána is zavaros a kép,próbáltam kimásolni,képernyő-fényképgombbal,de a wordba már jól nézett ki.Így gondolom valami felbontási,beállítási hiba lehet.Mi lehet a baj(codec,felbontás,)A videokártya okés,mert előtte ment vele rendesen,csak nem rég hülyült meg.Segítséget kérek!
  • gyertyamártó
    #1280
    Szerintem az egyik hiba ajátékban az,hogy ha tiszti ruhában vagyok kevésbé szúrnak ki,mint ha legénységiben (és itt nem arra gondolok,hogy valahova csak tisztek mehetnek be).Mert szerintem egy nagyobb létszámú hadtestnél arcra jobban ismerik a magasabb rangú tiszteket a katonák (tudják,hogy egy ezrednek ki a parancsnoka), s nem ezer honvédet fog kapásból mindenki megjegyezni.
  • hykao #1279
    A szögesdrót alatti kúszás zökkenőmentesebb a hátizsák nélkül. :) (úgy tűnik az új Sztrogov modell testesebb kissé :D)

    Nekem két bajom van csupán a MoTmoddal: a DtS átvezető videóit nem sikerült belerakni (amikben sok háttérinformáció volt), illetve kiiktatták a MoT-ban debütált különböző grafikai effekteket...
  • TitaniumRR #1278
    Urak!

    Tegnap hozzájutottam a #1277 utolsó bekezdésében írt lehetőségekhez.

    Kár, hogy a gyakorlatilag nulla hype (marketing) miatt, vagy éppen az orosz előítélet miatt, sokan nem ismerik ezt az izzig-vérig lopakodó játékot.

    Továbbra is tartom: fej-fej mellett van nálam a Splinter Cell-lel.

    Szóval 17 küldetés (10 az első részből + 7 Moment of Truth + az első rész gyakorlópálya + írott szöveg magyarítása) - első benyomások:

    Első benyomások a korábbi tapasztalatokhoz képest:

    - A felismerési rendszer sokkal valósághűbb, mint volt.
    - Normál szinten most már lehet használni lőfegyvert és ezzel egyidejűleg engedi az átöltözést.
    - A fegyverek és teherautó hangja sokkal élethűbb, mint volt.
    - A gránátokat nagyobb ívbe kell dobni, mint korábban, ahhoz hogy célba érjenek.
    - A lopakodó mozgás végre már nem olyan, mint egy hasmenéses öregúr - ez is életszerűbb lett.
    - A textúrát is egy picit szebbnek látom.
    - A faliképek, címerek, jelképek egytől egyig ellenséges "nácibbak"
    - Az írott szöveg magyarítása jól szerkesztett.

    Másik oldal: - építő jellegű visszajelzés

    A tréning pálya integrációja még nem teljesen stabil. Ugyanitt, a szögesdrót alatti kúszásnál és a toronyőr kiiktatásánál voltak frame gondok, de ez legyen a legkevesebb.

    Köszönöm, Hykao. :)
  • hykao #1277
    AHO féle módról van szó? A játék .vfs fájlokban tárolja a főbb mappákat-fájlokat. Ezeket lehet kicsomagolni a vfs unpackerrel. Kicsomagolás után az eredeti vfs fájlokat törölni kell, így a kicsomagolt fájlok fognak használatba kerülni játékkor, ill. a kicsomagolt fájlokat kell felülírni ugye a mod fájljaival.

    Ha nem akarsz sokat kínlódni, akkor rakd fel először a magyarítást, az automata telepítős, így kicsomagolja a fent említett fájlok nagy részét, nem kell egyesével neked szarakodni vele. A magyarítás amúgy is ajánlatos, hisz elég kevés ember ért meg mindent idegen nyelven, ezen felül a magyarítás tartalmazza az átvezető videók feliratait is, amik amúgy eredetileg nincsenek feliratozva, valamint a cenzúrázatlan textúrákat is (angol verzióban igen durva és értelmetlen cenzúrázás van...)

    Szal ha felraktad a magyarítást, akkor elég csak bemásolni az AHO féle módosítást a játék mappájába (kicsomagolva természetesen), az eredeti fájlok felülírásával - aztán mehet rá az AHO mód magyarítása (aminek olvassel fájljában amúgy magyarul is elolvashatod a változtatásokat nagy vonalakban)


    Más: MoT mod magyarítás végső tesztfázisban. Most tesztelgetem... Ha vársz egy kicsit, pár nap múlva egyben játszhatod végig a 17 küldetést (10 eredeti + 7 MoT féle + a gyakorlópálya) a MoT alól.
    Ma végigtoltam a gyakorlópályát és a Meltzer ügyet, egyelőre nem nagyon találtam benne hibát.
  • TitaniumRR #1276
    Sajnos nem vagyok nagy MOD install guru, ezért a pontosítás végett:

    A linkelt oldalon:

    1. Download VFS unpacker
    2. Unpack all VFS archives to "Death to Spies" folder.
    3. Download Addon
    4. Unpack addon to "Death to Spies" folder with WinRAR.
    5. Download english texts
    6. Unpack english textsto "Death to Spies" folder with WinRAR.
    7. execute "backup.bat"

    1) Letöltöttem. (a lap szerint 3.7 MB, nálam ez csak 36 kB) Van benne egy VFSTool.exe + licence.txt
    2) Nem értem, mire mondja "all"; ezt a 2 file-t betettem a Death to Spies mappába.
    3) Letöltve - 207 MB
    4) kicsomagoltam a DtS mappába - ott is van.
    5) letöltöttem
    6) Kicsomagoltam a file-t a DtS mappába
    7) Beléptem az addon mappába és elindítottam .BAT file-t. Azt írja file már létezik.

    Valami nem stimmel. Kérek egy kis felhomályosítást.
  • TitaniumRR #1275
    Köszönöm a segítő szándékú tanácsod.

    Az MoT, ha minden jól megy, jövő héten összejön.
  • hykao #1274
    Mindenképp ajánlható AHO módja, nagyon sok módosítást tartalmaz, és magyarítást is csináltam hozzá. A MoT-ban ha jól emlékszem már más a felismerési rendszer...illetve napokon belül kész Igor módjához is a magyarítás, mely mod segítségével az alapjáték küldetései játszhatók a MoT alól.



    AHO módja


    Forlik (Igor) módja
  • TitaniumRR #1273
    A lopakodó játék réteg-játék. Ez azok között is "még rétegebb" :)

    Az első pálya 4 óra 16 perc normal szinten - ez alatt kimegyünk az asszonnyal Bécsbe, bevásárolunk és haza is jövünk (kis túlzással)

    A felfedezés valósághűségében minden más általam játszott lopakodós játékon messze túltesz.

    Pont abban jó, amiben a Splinter Cell jóval megbocsátóbb és játékos-barátibb. Az én szememben szálka, ha felfedeznek és riadót fújnak, majd 1-2 perc elteltével megnyugszanak és soha többet nem keresnek. Na, hát ez ebben "szerencsére" nincs így. Aki játszott/-szik vele tudja, aki meg kedvet kap az majd most: ebben a játékban ha egyszer riadót fújnak, akkor minden irányból (a térképen látszik, ami szinten ötletesen van megoldva) rád ront az ellen. Ha elbújsz és nem találnak meg hosszú percek telnek el, mire lenyugszanak a kedélyek, de onnantól kezdve a környéken tartózkodó összes náci (akik mellett korábban gond nélkül elballagtál) felismer és tüzet nyit.

    Pont emiatt egyelőre nem láttam hasznát a gépkarabélynak ill. géppisztolynak. Hangos. Azonnal felkelti a figyelmet.

    Másrészről vannak - ahogyan korábban elhangzott gyerekbetegségei is. Ami nekem fájó pont, hogy a tiszthelyettesek és tisztek felismerési rendszere. Az rendben van, ha 2-3 méterre állok tőle belebámulva az orcájába és úgy felismer. A fegyveres erők hivatásos állománya jól ismeri egymást. Na, de amikor 15-20 méterre megyek, neki a hátamat mutatva és egy pillanat alatt riadót fúj, na ezt még egy picit emészteni kell :)

    A felismerés is egy folyamat. 3-4 kérdés, azonosítási parancs a gyanakvótól. Mint a szakállas favicc az őrségben lévő katonáról, aki gyanús mozgás lát a bokorban.

    - Állj! Ki vagy?
    - Anyád.
    - Tied. (Rata-ta-ta...)

    Na, ez itt semmi. Ha egy piros-fejű a közeledben van (értsd 4-5 méter) és te nyitott ajtó mögött takarásban CSAK megmozdulsz (nem kerülsz a látóterébe), egy pillanat alatt fegyvert ránt. Itt azonban van egy kisi fáziskésése. Előrántja a mordályt és 2-3 mp.-ig csak néz rád, mint a bárány. :) Biztos ez szimbolizálja töltőfogás, kibiztosítás rövidke folyamatát.

    Összességében szuper a játék. Ajánlott, minden lopakodó-játék rajongónak. Sam Fisher pedig nem jobb, csak más.
  • Ben007
    #1272
    én ki játszottam az alapot és nekem nagyon tetszett feltűnt hogy MoT-nál könnyebb lett a játék de sajnos amikor az utolsó pályánál tartottam elvesztek a mentéseim
  • hykao #1271
    Na azért ez így túlzás. Az alapjáték is igen figyelemre méltó, főleg annak tekintetében, hogy kevesebb, mint 10 ember fejlesztette...aki végigmegy a kiképzésen, mielőtt nekiszaladna az éles bevetéseknek, az biztosan elboldogul hajtépés nélkül is, főleg könnyű fokozaton. Amúgy meg ez a műfaj amúgy is olyan embereknek való, akiknek van türelmük és idejük elmélyülni egy-egy pálya rejtelmeiben...türelmetleneknek, kapkodóknak, időhiányban szenvedőknek ott a számtalan újabbnál újabb FPS játék...a kiegészítő valóban sok újítást tartalmaz, de pl. az alapjátékban sokkal több információhoz jutunk az átvezető videókban.

    Mellesleg akinek az alapjáték túl nehéz annak ott van AHO modja, ami számos játékmenet beli könnyítést is tartalmaz...
  • bgabor
    #1270
    Igen, de az alapjátékban sok égbekiáltó butaság is van, amit a kiegből már kigyomláltak. Pl: német tábornoki álruhában sétász, jön szembe három azonos kinézetű német közlegény. A háromból kettő nem törődik veled, viszont ha a harmadiknak belekerülsz a látóterébe, azonnal lelőnek. Ez a második pályán történt. Harmadik pályán egy titkárnő ismert fel és kezdett el rám lövöldözni a lugerjével, amikor SS egyenruhában beléptem a szobájába.
    Az alapjáték nem egyszerűen nehéz, hanem kifejezetten ócska. Logikátlanul és hibásan van elkészítve.
    Ezzel szemben a kiegészítőt tényleg érdemes végigjátszani. Nem egy hitman, de már elég közel áll hozzá.
  • bakvarnyu
    #1269
    Na igen, az oroszokra jellemző, hogy túlnehezítik a játékokat, itt is így van. Rengeteg az ellenség, folyton a narancssárga meg piros jelzést figyelni, elég fárasztó.A Splinterrel nem veszi fel a versenyt de azért nem is egy fércmunka.
  • bgabor
    #1268
    Alapjáték? Bocs, de ha nem vagy fanatikus akkor már a második pályán a hajadat fogod tépni.

    A Moment of the Truth egy egészen jó cucc, de az alapjáték valami borzasztó.
  • TitaniumRR #1267
    A puding próbája jegyében mégis megvettem az alapjátékot.

    Első benyomások:

    1280x1024-es beállításon teljesen jó. Az oktató pályán már érezni azt a hangulatot, amit a Stalker-ben a bóklászás közben lehet.

    Ezt csak nagyon kevés nyugati játék tudja idézni. Azok is csak pálya-epizód szinten. Nekem kifejezetten tetszik.
  • TitaniumRR #1266
    Na, végigolvastam a topic-ot.

    Látok benne igazi feszült kikapcsolódási (oximoron, tudom) lehetőséget. :)

    Az olvasottak alapján hagynám az első részt és inkább a MoT érdekelne lemezen. Ha lehet eredetiben.

    Nálunk az #1232-es csaj seg(edelm)ével nem ad ki érdemi találatot. Külföldről nem szívesen rendelek, mert egyszer már ráfizettem.

    Tudtok-e javasolni alternatív megoldást?
  • hykao #1265
    Elméletileg igen.
  • krisz1299
    #1264
    Sziasztok.
    Most töltöm le az alapjátékot , de szívesen kipróbálnám a kiegészitőt is .
    Ezzel a géppel hogyan futna ?
    Processzor : AMD Sempron 3000+ 1.8 GHZ single core
    VGA: ATI Radeon X600 256mb Shader 2.0
    RAM: 1GB
    Hozzáteszem nekem vitte a COD4-et hlolott annak a minimum-ja 2.4GHZ proci volt .Tehát ezt vinné legalább low grafon??
  • hykao #1263
    Igor elkészült a MoT moddal! (Az alapjáték küldetései a Moment of Truth alá az új, szebb grafikával és az új főhős kinézettel)
    Kell hozzá: MoT installálva és a DtS vfs fájljai

    MoT mod 1.0

    MoT mod magyarítása folyamatban...

    Változatos NPC kinézet (egyenruha és pofa) patch is várható nemsokára Igoréktól.
  • Legend Killer
    #1262
  • bakvarnyu
    #1261
    Megvettem nem is rossz, van hozzá egy 40 oldalas kézikönyv is. Halál a kémekre!
  • bakvarnyu
    #1260
    Most ezerért árulják az alapot a mediaMarktba.
  • Legend Killer
    #1259
    azt tom, h azzal kapcsolatos :P, de pontosan miféle hibák, me nekem előzőnél se tűnt fel.

    #1258: ja, írtam is korábban a topikban, jó lenne.
  • derdani
    #1258
    Ebből a játékból lehetne filmet is csinálni , biztos jó lenne.
  • hykao #1257
    Természetesen fordítással kapcs.
  • Legend Killer
    #1256
    ok. milyen hibák?
  • hykao #1255
    Azért talán lesz még, akinek kell... :P (amúgy néhány hibajavítást is tartalmaz...)
  • Legend Killer
    #1254
    kösz, de már nem kell.
  • hykao #1253
    Tölthető a MoT angol verziójához készített magyarítás: KATT
  • TrashLáda
    #1252
  • Legend Killer
    #1251


    má fáradt vok azé szar :D.
  • Legend Killer
    #1250
    hm, előbb még jó volt a link :S.
  • Legend Killer
    #1249


    [IMG]http://noob.hu/2009/09/03/27.JPG[IMG]
  • Legend Killer
    #1248
    fail, megvan, sry, csak felbaszta agyam előbb.
  • Legend Killer
    #1247
    áh, kösz. én nem találtam...
  • bgabor
    #1246
    Én is így jártam.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az udvar hátsó részében lévő raktárban van a dinamit. Nagyon nehéz bejutni oda, de van másik út. Azzal a helyiséggel szemben, ahol kezdesz, van egy hálókörlet, aminek van egy elmozdítható rész a falán. Azon keresztül is meg lehet közelíteni a dinamitraktárat.
  • Legend Killer
    #1245
    mivan? ha nem láccik, szórakoztam.

    de most más gondom van. és má rohadtul idegel. mi a jó francot csináljak ezen a kastélyos mapon az angol pálya után, sehol sincs1kurva dinamit, amivel robbantani lehetne? és újra kezdeni se tudom onnan, ahonnét táskába lehet tenni a cuccokat, mert nincs meg az a mentés és átkutattam minden zugát a mapnak és nincs1rohadt dinamit amivel magasba repíthetem a helyeket.

    HELP!