154
IP Cím,Mac cím változtatás
  • mx5 kevin
    #154
    Anonimitás szempontjából én a következőkre jutottam amiket én tapasztaltam nagyobb gyengeségeket ezeken a proxis megolgdásoknál eddig.Azoknak írom akik (proxygépeken) forgalmukat átküldve érik el a netet mire érdemes figyelni:

    -VPN hálózat: ez esetén soknak közülük gyengéje az hogy közvetlenül egy géphez kapcsolódik majd tovább közvetlen az internetre.

    Így: Te géped IP címe 1.2.3.4>VPN gép Ip címe: 2.3.4.5>Weboldal IP címe: 4.5.6.7.8

    Tehát a VPN szerver IP címe amit megkapunk elrejtéshez példánkban (VPN gép Ip címe: 2.3.4.5) közvetlen a szolgáltató felől is és a weboldal felől is ugyan az látszik.Tehát ugyan azt az elfedésre használt proxy gép IP címét fogják logolni. Másrészt ezeket a szervereket legtöbbször cégek üzemeltetik.

    - Tapasztalt szoftveres gyengeségek: Több programnál tapasztaltam hogy nem megfelelően kezelik a proxykat. Egyszerűen figyelmen kívül hagyják bizonyos esetben a proxy beállítást és a proxyt figyelmen kívűl hagyva direkt kapcsolatot hoznak létre pl: (Skype,u torret). Böngészők esetén pl Flash playernél ha a böngészőben beállítom a proxyt ezt a flash player teljesen figyelmen kívül hagyja és teljesen proxy nélkül kommunikál.Amit azon keresztül az ember megnéz videót vagy nagyon rossz esetben flash player alapú chat ezek teljesen a proxyt figyelmen kívül hagyva kommunikálnak. A Flash player meg mindenkinek felvan telepítve.Flash player esetén pl ezt külön kellett orvosolni Proxycap,vagy proxyfier programmal hogy a böngészőket még abba is felkellett venni pluszban a böngésző proxybeállítása mellé hogy a Flash player is proxyn keresztül menjen.

    Teszt itt a flashplayer proxyit figyelmen kivűl hagyó gyengeségéről is:

    http://ip-check.info/

    Pluszban a sütik törlésének fontosságáról már sokat írtam böngészőben be lehet állítani hogy a böngésző bezárásakor ezeket törölje az aktív bejelentkezésekkel együtt.De pl flash player esetén szóval ez a flash player sütiket nem törli hanem azt a Flashplayerben még külön kell törölni.Vagy aki firefoxos a better privacy kiegészitő.(persze ha kijelentkezünk valahonnan a kézi törlés ugyan úgy fontos)

    Flash player cseten teszteltem böngészőt alap proxybeállításal teszt eredménye:A flash player a cseten (flash player alapú cset) figyelmen kívül hagyta a böngésző proxybeállítását.Emelett külön kelett törölni a flah playeres sütiket is mivel ezek a sütik függetlenek a böngésző sütieitől.
    Firefox esetén egy better privacyval és egy proxycapal orvosoltam .Ezt ezért külön veszélyes dolog mert az IP-s dologgal ha nem figyelünk rá illetve a sütikkel is ha flash player sütieit külön nem töröljük az is elárulhat minket. Megjegyezném azt is hogy ez egy teljesen flash playerre épitő chat alkalmazás volt a tesztben flash player alapon is jelentkezel be mert a flash playeres felületen van a bejelentkezőablak ezért itt a flash playerben tárolódnak a sütik és itt
    A flash playeren átmenő IP cím van nézve.

    -Sok (proxy) szolgáltatás reklámozza a host nevében hogy ő egy proxy szolgáltatás sőt némelyik azt is hogy melyik szolgáltatás ezért weboldal felől ezeknél amelyeknél ez fent áll megmondható hogy te proxyt használsz:

    Teszt erről itt:
    (Az IP-címedhez tartozó számítógépnév) résznél lehet látni amiről beszéltem

    http://ipcim.com/hu/

    - Böngészőnél proxybeállításnál pl firefoxnál ha IP port proxyt használunk nagyon kell figyelni ugyanis ha beállitjuk a http részhez a proxyt és nem pipáljuk ki hogy a többi protokollra is használja a proxyt pl https esetén és FTP esetén is mindent proxy nélkül fog átküldeni.

    A legjobbak anonimitás szempontjából azok a hálózatok voltak eddig amik több gépen mennek át proxikat láncolva és teljesen titkosított kapcsolatot használnak emellett a szoftvert használó közösség üzemelteti a proxikat (akik egymástól független egyének) pl onion routing vagy garlic routing technikát használva.Ha a biztonság számit nem az anonimitás akkor ugyan ez csak cégesben.

    Pl a Tor-t én anonimitás szempontjábol ajánlom: (a szoftvert használó egymástol független egyének üzemeltetik a hálózatot,Három folyton változó láncolt proxyn megy át,erősen titkosított kapcsolat,)

    Így kapcsolódnak egymásba Te géped IP címe 1.1>1. proxygép gép Ip címe: 2.3>2.proxygép gép Ip címe: 8.2>3. proxygép gép Ip címe: 3.6(ő az exit node a kilépő elosztó az ő IP címét kapjuk meg)>Internet

    A te gépedtől a 3. ig erősen titkosított a kapcsolat a szolgáltatód nem látja amit végül megkapsz IP címet és a 3.végső kilépő proxy akinek megkapjuk az IP címét ő is csak a 2. proxygépet látja.A te kapcsolatodat se a 1. se a 2. proxygép nem tudja visszafejteni.Sajnos a 3. sniffelheti de akkor se tudja hogy az honnan indul ki.Eddig magát ezt az onion routung hálozatot magán a hálozaton eddig senkit nem lehetett visszakövetni vagy a titkosítást megtörni (hálózaton bellűl nem lehetett eddig még megmondani mi hova megy,honnan jön,hová tart).Ami volt benne hiba fogást találtak az mind nem a hálózatba volt hanem a programba amin keresztül használták.

    A legjobbak eddig amit találtam és én most ajánlok ha az anonimitás a cél:

    Weböngészéshez,letöltöprogramhoz : Tor ez böngészni legbiztonságosabb a tor böngészővel,Ha extrás kell lehet használni más böngészőhöz is (vidaliával) de oda már kell egy proxycap proxyfier is illetve ez már nem olyan biztonságos.A flasht itt külön töröni kell.

    Torrenthez: Most indult a Triblernek egy új fejlesztése beépítette az onion routing technikát magába.Ugyan még a napokban jelen meg ez az újdonság de érdemes rá figyelni.Ugyan úgy működik mint a TOR csak ez torrent hálózat.Ha letöltesz vagy seedelsz három egymástól független erősen titkosított folyton változó tribleres useren megy át a forgalom majd kapcsolódsz a többi kliensekhez.

    Tor gyengéi amit én eddig tapasztaltam (maga a hálózat) de ezek nem egyediek: A szolgáltató láthatja hogy tort használsz (ebből annyit hogy Tort használsz és csak az első gép IP címét a 3db ból.A kilépő 3.elosztódat nem láthatja se a 2.kat a forgalmadat sem fejtheti vissza csak a 3 ból az 1 nodot akihez kapcsolódsz ami jó).Sok kilépő elosztó reklámozza a host névben hogy ő poroxy vagy a tor hálózat tagja ezért weboldalak felől lehet látni némelyik Exitnél hogy Tort használsz.A kilépő elosztótól sniffelhető lehalgatható a forgalom (ez mindig változik de ő sem tudja honnan jön eredetilag a forgalom ezért célzottan nem lehet vele lehallgatni,a 3 ból a másik kettő ezt nem tudja semmilyen formában ami szintén jó). Maga ha a tor Browsert használjuk ott nagyon fontos hogy gyűjti és tárolja a sütiket és csak a böngészó bezárásakor törli.

    Weboldalak felől nézve személyesen mint admin anonimitás megtörésére személyes tapasztalat amire figyelni kell de nagyon: Szóval sütik hogy azt töröljük ha kijelentkeztünk valahonnan,Akkor ami nagyon fontos azok rések bizonyos programokban hogy egyszerűen nem a proxyn megy át böngésző esetében ez a flash és ha van telepítve a java is,.Nyilván hogy ezek eláruljanak bennünket a weboldalon használnia kell az alkalmazást is.Az adott weboldalon nyilván kell arra figyelnünk hogy az oldal használ e ilyesféle alkalmazást.A proxyk esetén amit weboldalak fellől érdekes az a host név,szóval amit használsz proxy szolgáltatást annak üzemeltetője a proxy szolgáltatásban a host névben reklámozhatja hogy az egy proxy szolgáltatás.

    Ahogy én szoktam ha csak a böngészési részt nézzük: 1.beállítom a böngészőben a proxy beállításnál a proxyt 2.beállítom a proxycapban a böngészőt és ebben szintén beállítom a proxyt (ez a flasht is átküldi így a proxyn és esetlegesen más programot is ami a böngészőn keresztül menni akarna proxifierrel ugyan így működött) 3.a böngésző bevan állítva hogy a sütiket és az aktiv bejelentkezéseket gyorsitótárat kilépéskor törölje. 4. firefoxos vagyok ezért a better privacyval a flash playeres sütiket is rendszeresen törlöm a böngésző bezárásakor. 5.amikor bejelentkezem valahova vagy kijelentkezem valahonnan a flash playeres és a böngésző előzményeit rendszeresen törlöm mindkét alkalommal.

  • mx5 kevin
    #153
    Anonimitás megőrzése terén a legjobb szoftver eddig amit találtam

    A Videó konkrét leírással itt klikk ide
  • Narusco
    #152
    üdv
    lenne egy problémám: nhl.com-on befizettem arra, hogy élőben tudom nézni az összes nhl meccset. de amit itthon közvetitenek tv-ben, azt sajnos nem tudom ilyen biszembaszom jogok miatt, de sajnos nincs sport1 a közelemben. tudtok valami trükköt, hogy a cucc azt higyje, hogy mondjuk maláj vagyok, és tudjam nézni amit akarok ?:)
  • mx5 kevin
    #151
    Én weboldal üzemeltető is vagyok googlében,bloggerben,yahooban,chatengoban tudok nyillatkozni illetve fizetős limites letöltő oldalak kapcsán pirate bay pár forum oldal kapcsán is láttam több ilyen elemző webstatisztikai eszközt ami a látogatókról ír ki minden félét.Ezeken a böngésző sütije a legnagyobb lényeg illetve az ip cím.A böngésző sütijében mentik el a felhasználót amikor bejelentkezik ezért ha nem jelentkezik ki másik Ip címről is bejelenkezve fog maradni ilyet flash player LSO flash cookie nem fog intézni sehol sem láttam csak a böngésző süti ami két különböző dolog.Részletes nyomonkövetést szintén a böngésző sütieivel végzik freemail,google,yahho,chatango illetve a korlátozott limitált letöltőoldalakon is a böngésző sütieit használják.Ha egyértelmű visszatérő látogatoként akarok valakit azonosítani egy nem regisztrálós weboldalon az vagy süti vagy ip cím ez az anyja ha ez nincs meg egyértelműen nem tudom megmondani hogy ugyanarról a visszatérő számitógépről van e szó.Tegyük fel stimmel a op rendszer/kulcsszó amivelodatalált/város/böngészőtipus/keresőszolgáltató már nem egyértelmű ezek másodlagos dolgok.Regisztrációs oldalon mivel a felhasználó ad meg dolgokat már nagyobb a lehetőségtár.Flash player ideglenes fájlok LSO sütik törlése bizonyos dolgokat nyomon lehet követni vele korlátozottan másodlagos dolog átlag felhasználót csak megzavar ezért nem is írtam mert zömében felesleges a leírt célhoz, nem akarok senkit összezavarni hogy hülyeséghez nyúljon a lényeges helyett ezért írtam az alapot.Ha valakinek van Java program Flash player program külön telepít ezeket az ideglenes fáljokat törölje firefoxhoz van a better privacy javánál nem tudom van e ilyesmi de mintkettőnél start vezérlőpult de másodlagos dolog és javarészt fölösleges erre a célra.De itt már külön telepített programokról beszélünk amiket az adott weboldal lehet nem is használ pl java program,flash player,VLC,winamp,adobe reader,és sorolhatnám.

    Én személyszerint ilyenre leg egyszerübb:böngésző sütik törlése IP cím változtatás minden oldalnál tökéletesen elég volt.Aki nem ért annyira hozzá csak egy weboldalt akar becsapni ezt a két dolgot csinálja meg ne bonyolítsa túl én állítom tökéletesen működni fog.

    Most ez utóbbiban átlag felhasználóknak szánt leg alapabb nem túlbonyolított módszerről van szó nyilván lehet fokozni de gondolni kell a kevésbé jártas felhasználókra is ezért írtam le a legegyszerűbbet.

    Átlag böngészéshez firefox mellé használok flash playert azt rendeszeresen a better privacyval üritem ne legyen tele szeméttel az előzményeket törlöm rendszeresen és csá amit írtam ahhoz ez már exrta javarészt felesleges pluszban a flash player ideglenes dolgainak törlése hozzá a bögésző előzménye melett.kipróbáltam pár ilyen nyomonkövető funkciót ezeknek az ideglenes dolgoknak a törlése az őszesen kifog.Aki törli rendszeresen az előzményeket exraként még a flash player cookikat azt tartossan semmilyen oldal nem fogja nyomon követni.Ha meg másik ip vel visszamegy az oldalra valaki egy süti törléssel már az komolyan kifog a weboldalakon kivétel még nem volt, bármi extra nélkül.
  • Dj Faustus #150
    "1.Regisztráció mentes oldalon: ami alapján azonosítják a felhasználót az süti Ip cím ip cím változtatás süti törlése mindegyiknél elég."
    Téves. Tessék utánaolvasni a browser fingerprinting technológiának.
    Meg egyébként nem csak sütiben lehet adatot tárolni - ott van például a HTML5-ben vagy a Flashben a local storage.
  • mx5 kevin
    #149
    Alapvetően ha egy weboldal proxival nem működik jól az vagy a proxy hibája vagy a weboldalé.Proxy hibája pl bizonyos funkciókat blokkol a proxy ekkor másik szolgáltatás választása.Weboldal hibája ezt csak az lehet ha az IP-cím tiltva van ekkor másik IP címmel lépsz be.A gyakorikérdések.hu-n tiltanak ip címeket ekkor ott pl betudsz lépni a felhasználóneveddel jelszavaddal de kidob egy hibaüzenetet ha kommentelni akarsz:

    „Nincs jogosultságod ehhez a művelethez.

    A letiltásod okai a következők lehetnek:
    - Nem tartottad be a gyakorikerdesek.hu használatának szabályait.
    - Figyelmeztettünk, de nem vetted üzeneteinket figyelembe.
    - Anonim proxy szerveren keresztül érkezel honlapunkra.
    - Olyan számítógépről próbálkozol, amiről valaki mást már le kellett tiltanunk.”

    Szóval itt pl téged lehet senki nem tiltott ki de az IP-cím tiltva van ekkor másik IP címmel jelentkezel be a fiókodba és már tudsz is kommentálni.
  • mx5 kevin
    #148
    Ha valaki egy weboldalra pl letöltő oldalnál nem akarja hogy azonosítsa kövesse a weboldal a az első legfontosabb a sütik törlése böngészési előzmények törlése funkció ezt tartalmazza.A sütik ha nincsenek törölve azok tárolnak minden féle adatot ezt a weboldal rakja fel a böngészőbe,így tudnak nyomon követni a weboldalak pl hogy előzőleg milyen weboldalakat látogattál meg és a böngészési szokásaid.Az anonimitás leg primitívebb leg alapbab eszköze ha egy weboldal becsapásáról van szó és nem akarjuk túlbonyolítani az a sütik törlése+ip cím változtatás.

    Írok egy példát weboldalak becsapására
    Alap dolog:
    1.sütik törlése (bőngészési előzmények törlésében benne van a funkció pl firefoxnál)
    2. Ip cím változtatás (le van írva az oldalon)

    Extra ez másodlagos:
    A böngésző címsorába beírva éred el az oldalt a sütik törlése után így nem látja az oldal milyen kulcsszóval keresőszolgáltatóval jutottál oda csak azt látja direktben jutottál oda.
    Firefoxhoz referer control ez a fejlécen variál bizonyos dolgokon
    „This extension allow control Firefox how to send Referer http header.”
    Default user agent firefoxhoz:ezzel beállítható milyen oprendszert böngészőt mutasson a weboldal felé.Ha regisztrációs oldal ott meg kell adni email címet a többit már mindenki kitalálja.

    1.Regisztráció mentes oldalon: ami alapján azonosítják a felhasználót az süti Ip cím ip cím változtatás süti törlése mindegyiknél elég.

    2.regisztrációs oldalakon+ban az 1.höz:az első az e mail cím,Az IP cím ne egyezzen ha két felhasználót szeretnél esetleg némely oldalakon csak egy felhasználót engednek,Extraként használod a Default user agent funkciót hogy a böngésző típusa operációs rendszer típusa se egyezzen.Ha a felhasználoi profilodat letiltják cseszheted az itt leírtak azon nem segítenek mivel ott a felhasználót bannolják amit te hoztál létre ezért általában tenni kell itt a megoldás az hogy beszélsz az adminnal moderátorral az adott oldalon hogy baj van a profiloddal.Ha regisztrációs oldalakon nem vagy letiltva de tiltanak IP címeket és nem tudsz pl kommentálni akkor másik ip címmel lépsz be és kész akkor nem téged tiltottak ki nem kell megijedni csak az ip címet tiltja az oldal.
  • MaRee
    #147
    Valakinek sikerült már gyakorikérdések.hu-ra vissza settenkedni tiltás után? Kezd felbni, kb 1 éve bannoltak, azóta kb 5 új reget csináltam, de egyikkel sem lehet semmit csinálni, mert le vannak tiltva.

    Azóta új router meg IP cím sőt windows is van, proxy serverről nem lehet belépni szóval hidemyass meg ilyenek nem működnek. Próbáltam már a sütiket is törölni meg minden, nem jó. Se telefonról se laptopról nem enged belépni itthon(persze az itthon regisztrált címekkel máshol sem). Mi az istent változtassak már meg?
  • Dj Faustus #146
    No nézzünk:
    - A VPN-t nem kel túlmisztifikálni. Attól hogy titkosítva van, a szolgáltató irányából még megfigyelhető, hogy melyik VPN-szerverrel kommunikált a gép, a VPN szervert üzemeltető Internet-szolgáltatójától meg megtudható, hogy a VPN-szerver melyik hosztokkal kommunikált - ebből visszakövethető a VPN-t használó. És a VPN nem mosandó egybe a titkosítóhálózatokkal!

    - A titkosítóhálózatoknak is megvan a maga sérülékenysége: téglák épülhetnek be akár passzívan, akár aktívan is.

    - "-Operációs rendszer típusa,böngésző típusa ," - és még pár dolog: browser fingerprinting, tracking cookies,...

    - "Létezik egyben anonim és teljesen ingyenes internet is. " - tévedés. Közgazdasági alapelv: nincs ingyenebéd. Ha te valahol nem fizetsz, attól még fizethetsz máshol. Például a Facebookon, a Google-nál, a Youtube-on a böngészési szokásaiddal. Remek árú lettél csak nem tudsz róla.
    Szociológiai/statisztikai tény pedig az, hogy az ember szokásai rabja. Aki pedig az, az lenyomozható (pláne hogy ezt nyílt fórumon promulgálja - egyenlő egy beismerő vallomással) - szóval nincs teljes anonimitás se. Javasolt mű: Barabási Albert László: Villanások.
  • mx5 kevin
    #145
    Lepróbálok pár dolgot írni amiket tapasztaltam halottam+véleményem van

    VPN,titkos hálózat,Proxy,Https ssl

    Proxy,:Ezeknek nagyon nagy hibája hogy nem titkosítanak egyrészt ezeken minden adat titkosítatlanul megy.Ami legfőbb ezeken a fejléc Pl ami fejléc A böngészőben a http rész de torrenteknél is van fejléc ez teljesen titkosítatlan.Ez egy egyszerű szöveges dolog számokból és betűkből áll.Szolgáltató felöl Ezeknél simán lehet látni a fejlécből milyen kulcsszavakat írt be a googlebe az illető a céloldalt kilehet olvasni.Ha valaki proxit használ az lehetőleg https proxy legyen.

    SSL https,:Ez nagyon könnyen visszafejthető ez a kapcsolat tartalmát bizonyos szinten titkosítja de a fejlécet nem igazán.Ezen a céloldal simán visszakövethető pl a you tubon SSL kapcsolaton megnézek videókat ekkor a tartalom amatőr szinten titkosítva lesz tehát amiket pl ott azon az oldalon használok jelszavakat fórumozok az titkosított lesz persze ez könnyen visszafejthető.De ha ezt a HTTPS kapcsolatot lehalgatják ráklikkelnek a fejlécre a céloldalt mindenkinek befogja hozni visszafejtés nélkül.Ezalatt arra gondolok ha a you tubon HTTPS kapcsolaton megnézek egy videót arra a https fejléc részre akárki ráklikkel mindenkinek ugyan azt a videót behozza.De amiket ott írok és jelszavakat használok az nem fog átmenni titkosítatlanul.

    VPN,titkoshálózat:Ezek a legjobbak szolgáltató felől csak a VPN hálózat látható Titkosítva van a fejléc tehát a tartalom céloldal teljes egészében titkosítva van.A te szolgáltatód felől ezt nem tudják lehallgatni a te kommunikációdból semmit se látnak minden teljes egészében.A VPN,titkos hálózat és közted minden titkosítva megy.Itt amelyek megbízhatóak anonimitás szempontjábol és ingyenes azon úgymond fut a Darknet szolgáltatás ez egy olyan szolgáltatás amit ha a böngésző http részébe beírsz a rendes internetnél nem jön be semmi (az oldal nem található) ezek olyan weboldalak amiket az üzemeltető nem szeretne hogy lenyomozzanak Fegyvereket,drogokat, árulnak nyíltan rajtuk pedofil tartalmat szolgáltatnak.Amelyeket a maffizók,hadserek titkosszolgálatok is használnak az megbízható.Én Pl ajánlom a tórt ez ingyenes hülyére titkosítja a kapcsolatot böngészőket torrentet skypot MSN-t lehet rajta keresztűl titkosítani ahol lehet a VPN és a végcél között is HTTPS kapcsolatot használ a tor browser a hadseregen,titkosszolgálatokon át,a maffiózokon át,a hackerekig használják és sehol sem olvastam hogy ők bárkit is kiadtak.De írok ellenpéldát fizetősbe ott van a HMA hide my ass ezek mindenkit kiadnak megbízhatatlan szolgáltatás.Ezeknél érdemes végigolvasni mit írnak magukról itt van sok VPN-szolgáltató ami semmit sem logol.Meg érdemes a keresőben utána nézni a titkos hálózatnak konkrétan.

    VPN,proxy:Az eredeti IP címet a végcél számára mindkettő elfedi.


    Én megjegyezném semmilyen kényes oldalt nem látogatnék meg vagy írnék be a böngészőbe kényes illegális témával foglalkozó kérdéseket úgy hogy a szolgáltatómon nem teljes egészében titkosított a kapcsolatom mert itt elég a fejlécet megfigyelni nem kell lehallgatni a kapcsolatot.A fejlécből meg kilehet olvasni mire keres rá az illető a googlében és maga konkrétan a cél oldal is látható.Arról ne is beszéljünk hogy ezt a titkosszolgálat minden előfizetőnél nyomon követi és minden internetszolgáltatónál van egy kijelölt pont a titkosszolgálatoknak.Ha kényes kulcsszavakra keres az illető ami szerepel egy listán és az alapján bejelez vagy a weboldal szerepel a listán ott biztos befog jelezni.Ha ez titkosítva van megfelelőképp a te szolgáltatódnál lévő efféle eszköz ezeket a dolgokat biztos hogy nem fogja logolni.Itt ha normálisan van titkosítva a kapcsolat az internetszolgáltatónál ahol van az előfizetés nem lehet le hallgatni a kapcsolatot.

    Írok egy példát amit tudok ki hol mit lát egy hagyományos kábelmodem+közvetlen 1 db rákötött számítógép lesz a példában.A példa hálózaton a következőképp van az ügyfél beazonosítása amit adnak kábelmodemet annak alapból be van regisztrálva a szolgáltatónál a mac címe ezt mielőtt oda adják az ügyfélnek beregisztrálják az ügyfélhez hogy ehhez az előfizetőhöz tartozik.Otthon rádugja az ügyfél a kábelmodemet közvetlen a számítógépre ekkor a modem még megjegyzi a saját MAC címe mellett a számítógép MAC címét és a számitógépnevet tehát aminek a számítógéped elnevezted.A szolgáltató a modem és a számítógép MAC címével foglalkozik a példában amikor osztja az ip-t stb a számítógép nevet csak nyilvántartja. Tehát az ügyfél előfizet Kap egy modemet beregisztrált MAC címmel/rádugja a számítógépre/Ekkor megjelenik a szolgáltatónál a rádugott gép MAC címe ezt az első kapcsolatnál automatikusan beregisztrálódik ez egy észrevétlen folyamat. Megjegyezném amikor ezt a két azonosítót nézik és rádugnak egy másik számítógépet arra a modemre és nem oszt a szolgáltató IP-címet nincs internet az ez végett van.

    Azonosítók sorban

    Számítógép fellöl
    -Számítógép mac címe
    -Számítógép név

    Kábelmodem (ha más eszköz akkor lehet mást néz ez egy konkrét példa)

    Kábelmodem mac címe ez még betanulja a számítógépnevet és a számítógép MAC címet

    Szolgáltató
    -Megjelenik nála a modem mac címe+a számítógépé mert esetünkben közvetlen a gépre kötöttük+a számítógépnév
    -Ez esetben a 2db mac cím ellenőrzése után azonosítva van a felhasználó és ez alapján kapja az IP címet a szolgáltatótól a gép
    (itt a lényeg vannak hálózati azonosítók ez szolgáltatóként szolgáltatás típusaként változik)
    A szolgáltató naplózza
    -a szolgáltatás időtartalmát melyik IP-hez melyik beregisztrált felhasználó MAC címe tartozik az adott időpontokat.
    -A fejléceket folyamatosan naplózza és hogy ki milyen hosztokkal kommunikál ezeket titkosszolgálat is folyamatosan általánosságban figyeli afféle kulcsszavak kulcsoldalak felbukkanásánál bejelez nekik.Böngészőnél ezekre ha ráklikkelnek be is hozza a konkrét oldalakat.Ez gyakorlatilag egyenes lenyomata mit tölt le az ember és honnan vagy milyen kulcs szavakra keres rá.
    -A konkrét tartalmat meg hogy ki mivel milyen tartalmú levelet levelez belehallgatni nincs neki joga ezt a titkosszolgálat is csak engedéllyel teheti meg és nem általánosan hanem célhoz (pontatlanul fogalmazva személyez kötötten).

    -akkor jöjjön esetünkben a meg látogatott weboldal értelemszerűen amit ő lát az mind átmegy a szolgáltatón
    Ő a következőket látja:
    - A szolgáltató által adott IP cím
    -Operációs rendszer típusa,böngésző típusa ,
    -Az előtte lévő oldal fejléce amin oda talált az illető ebből kitudja olvasni pl a google keresőben milyen kulcsszavakkal találtál az oldalra Pl répás fagyi készítése.De az is kiolvasható ha PL valaki indexeli az oldalt hogy melyik oldalakról indexelik amikor arról az oldalról a linken jön valaki.

    Ha pl valakit keres a hatóság eljutnak a szolgáltatóig az azt tudja megmondani hogy ami alapján ő kiadta az adott pontban az IP címet ahhoz milyen azonosítók tartoznak kihez van beregisztrálva esetünkben a példában leírt modem MAC cím.De semmiképp sem azonosítja egyértelműen a felhasználót itt esetünkben még megnézik a többi azonosítót is.Ha kétséget kizáróan az azonosítókban nincs változás akkor tovább mennek az előfizetőhöz (ezek másolható klónozható megszerezhető dolgok).A korrupt alkalmazottakén át a leleményességtől a megfelelő szoftvereken át megvannak erre a megfelelő módszerek.Ha ott vannak az előfizetőnél de nincs konkrét rossz esetet írok most lefoglalják az adathordozókat visszaállítják a törölt felül nem íródott fájlokat itt a számítógépen lévő dolgokon van a hagsuly.Ahhoz hogy ezt megtegyék szintén bírósági végzés kell amit a megfelelő bizonyítékok után kapnak ha ez nincs meg kérdezősködnek.Ha ez megvan előbb viszik a gépet és az adathordozókat és utána kérdezősködnek.Itt már a szoftverek eredetét biztosan fogják vizsgálni,sőt még egy egyszerű mac spoofing is kimerítheti a Btk. 277/A. § (1)-t .

    Mellesleg aki azt mondja nincs anonim internet mindenki beazonosítható az keresgéljen wifi,wpn, titkoshálózatok.Sőt nézze meg a turpis weboldalak mint Pl a pirate bay azt se tudják hol a központi szerver.Létezik egyben anonim és teljesen ingyenes internet is.
    Én Pl wifin nyomom+titkos hálózattal spékelem sehol senkinek nem fizetek az internetért,kereshetik az előfizetésem.Mellesleg nem kell rosszra gondolni szeretem hogy ingyen jön a net bűnöm pusztán: Hackerkedés,egy tucat progi megosztása,és piromániás blog vezetése robbantós petkós videókkal fűszerezve.Fizessek érte+még szórakoznak is gondolnak azt csip csup sz ért szórakoznak nekem nem pálya.Ingyenes+anonim az már pálya.
  • Dj Faustus #144
    "Erre van a VPN,HTTPS (SSL),és egyébb szerverek közötti titkosításí lehetőségek titkosított kapcsolatok."
    Amelyek - annak a szempontból, hogy melyik hoszttal kommunikált az ügyfél - irrelevánsak.

    Ugyanis HTTPS - ami egy alkalmazási réteg szintű protokoll - esetén csak a tartalom lesz titkosítva - hogy kivel kommunikált, az nem.

    VPN esetén meg ha:
    1. tudjuk, hogy adott időpillanatban az ügyfél melyik VPN-klienssel kommunikált,
    2. tudjuk (a VPN-szerver Internet-szolgáltatójától), hogy adott időpillanatban a VPN-szerver melyik hosztokkal kommunikált,
    így az egész visszakövethetővé válik.
  • mx5 kevin
    #143
    Erre van a VPN,HTTPS (SSL),és egyébb szerverek közötti titkosításí lehetőségek titkosított kapcsolatok.Másrészről van egy olyan dolog hogy azt is kell tudni ki ült az adott gép előtt és azt bizonyítani is kell valami konkrét személyhez köthetővel.Másrészt közeli rokonoknak nem kötelességük egymás ellen vallani ha ez nem valósulna meg.
  • Dj Faustus #142
    "De hogy te mit nézegettél milyen oldalakat nyitsz meg mit töltesz le mire keresel rá stb tudtommal ezt nincs joga logolni"
    Hogy milyen hosztokkal kommunikált az előfizető, azt a szolgáltatónak még naplóznia, tárolnia (az Egységes Hírközlési Törvény alapján minimum 6 hónpig) is kell - ezeket az adatokat a Nemzetbiztonsági Hivatalnak/Rendőrségnek bűncselekmény esetén át kell tudni adnia, ezeknek a szervezeteknek lehetőséget kell biztosítania külön megfigyelő rendszer csatlakoztatásához.

    Sőt, bizonyos esetekben a szolgáltató saját maga is figyelheti a forgalmat:
    "A szolgáltató bizonyos esetekben (pl. biztonsági incidensek kezelésekor, műszaki hiba elhárítása érdekében) jogosult ilyen forgalomfigyelést végezni, de ezt az információt csak az eredeti cél (pl. számítógépes betörés megakadályozása, hibaelhárítás) megvalósítására használhatja fel.

    Ugyanakkor a szolgáltató számlázás és biztonságtechnikai okokból bizonyos, a felhasználók adatforgalmára vonatkozó információt rendszeresen naplóz, de ezeket a naplóban rögzített információkat is csak az eredeti cél megvalósítására használhatja fel."

    Forrás: Az ISzT által támogatott hálózathasználati irányelvek

    Az Egyesült Királyságban még szigorúbb az ellenőrzés: ott valamennyi lakos telefonhívásait, e-mailforgalmát, közösségi profiljait és böngészési szokásait monitorozását tervezik (patrióta törvény).

    "Megfelelő progikkal aki ért hozzá adott hálózatokon úgy kiírja a hálózaton lévő számítógép neveket illetve MAC adresekket mint a huzat."
    A TELJES hálózaton levő hosztokat nem fogod látni, ugyanis - mint azt már mondtam - a (jó) szolgáltató szegmentálja a hálózatát.

    "Ezeket én jóból írom azért ha Pistikét Józsikát valaki esetleg megakarná hurcolni"
    A normál előfizetőnek nincs ilyesmikre szüksége.
    Aki szoftvereket/filmkópiákat árusít/oszt meg illegálisan, az meg megérdemli hogy meghurcolják.

    "PL lásd a Német hozzáállást torrenteknél letöltésnél és ez demokráciának nevezik"
    Igen, ez a demokrácia velejárója - ezért hozták létre a szerzői jogi törvényeket (bármennyire is merevek). Ha nem lennének ilyesmik, az anarchiához vezetne.
  • mx5 kevin
    #141
    "Ezen azonosítók csak a lokális hálózatban értelmezhetőek. Ha routered van, még ezen azonosítók sem kerülnek ki. Ha nincs, akkor a szolgáltató fejállomásáig (PPPOE-s azonosításnál a klienseszközig) él. Szóval ezen azonosítók módosítása, maszkolása felesleges. Azért is, mert egyes dinamikus IP-címet kiosztó szolgáltatónál (ilyen például a UPC) a géped/routered MAC-címét beregisztrálják."

    Ez igaz mint írtam a modem és a közvetlen előtte lévő eszköz MAC címe ami utána van azt valóban nem látja a szolgálztató.De ha elnevezed a routered nem az SSID-re gondolok ahhoz semmi köze, akkor az is látszik de számitógépnél közvetlen modemre kötve mindenképp látszik mind a számitógépnév annak MAC-címe illetve a modem MAC címe ezeket tudja látni.Én itt egy egyszerű Számitógép+Modem kombit írtam le bármi közbeiktatott eszköz nélkül itt viszont kell maszkolni mert bizony ezt látja a szolgáltató ezen esetben a számitógép ezen azonosítóit.Wifin még egyszerűbb a dolog átírod a kártyád MAC címét egy Számítógépnév csere kézi IP beállítás a megfelelő IP tartományból esetleg azt állítgathatod és csá és ha értesz hozzá és IP ütközés van a géped bejelez neked vagy megszakad a net ekkor áttálítod másik IP-re és semmi gond sincs egyből látod és tudsz cselekedni ha gond van.Megfelelő progikkal aki ért hozzá adott hálózatokon úgy kiírja a hálózaton lévő számítógép neveket illetve MAC adresekket mint a huzat.Ezeket én jóból írom azért ha Pistikét Józsikát valaki esetleg megakarná hurcolni (PL lásd a Német hozzáállást torrenteknél letöltésnél és ez demokráciának nevezik) mert aki nem ért hozzá rosszabb helyeken akár meg is vezethetik hogy a te IP-d ehhez a te MAC-címed tartozott és csá.Sajnos ilyen világot élünk tudatlan embert megvezetik.Aki meg elakar valamit tüntetni annak ajánlom az Eraser nevű progit mivel akár ha újraformázod a merevlemezt akkor is az adat ott marad addig amíg felül nem íródik hiába törlöd a hely felszabadul a merevlemezen de az adat ott marad még felül nem íródik teljesen nem csak részlegesen más adattal az a hely ahol a program volt a merevlemezen addig visszaállítható.Ha részlegesen akkor meg csak egy része állítható vissza persze sérülten mert annak egy részére más adat került.

    "Ezekből a szolgáltató amit néz MAC-címek és a számítógépnév
    Meg a fejállomásán keresztül menő forgalom"

    Milyen forgalom a bonyolítót aktuális/múltbeli adatmennyiség az rendben az biztosan.Sőt még egy idő is amit a DHCP leoszt neked hogy mettől meddig bérled a vonalat és lejáratnál természetesen újul.De hogy te mit nézegettél milyen oldalakat nyitsz meg mit töltesz le mire keresel rá stb tudtommal ezt nincs joga logolni,ezt csak a nemzetbiztonsági hivatal teheti meg és nem orrba szájba hanem adott géphez és kijelölt ponton és engedéllyel.
  • Dj Faustus #140
    "-Hálózati kártya MAC címe ez maszkolható PL MAC macke up progival
    -Számítógép név Ez módosítható Start/vezérlőpult/Rendszer/Számitógépnév és itt módosítás
    Ez a kettő a legfőbb azonosító a szolgáltató felé"

    Ezen azonosítók csak a lokális hálózatban értelmezhetőek. Ha routered van, még ezen azonosítók sem kerülnek ki. Ha nincs, akkor a szolgáltató fejállomásáig (PPPOE-s azonosításnál a klienseszközig) él. Szóval ezen azonosítók módosítása, maszkolása felesleges. Azért is, mert egyes dinamikus IP-címet kiosztó szolgáltatónál (ilyen például a UPC) a géped/routered MAC-címét beregisztrálják.

    "-Bönkészésnél operációs rendszer típusa verziója az úgynevezett referer "
    Téves. A HTTP referer az előzőleg meglátogatott oldal URL-jét adja meg.
    A böngésző/operációs rendszer verzióját a User agent adja meg.
    Másrészt a böngésződ, de a böngészési szokásaid is sokkal többet árulnak el rólad - keress rá a "browser fingerprinting" kifejezésre.

    "-Ha valaki a DHCP ben való logolást akarja kikerülni annak ott a kézi beállítás magyarul kézzel állítja be az IP-t alhálózati maszkot stb nem pedig DHCP-n kéri le…Persze ettől még Számitógépnév MAC cím látható ha fent van a gép csak nincs DHCP-kérés ezért ott log sincs róla."
    Ebben az esetben az alábbi történhet: egy másik ügyfél gépe DHCP-n keresztül IP-címet kér le. Mivel az általad fixen beállított a DHCP-tartományból származó IP-cím nem szerepel a DHCP-szerver által már kiosztott IP-címei között kiosztja a te fixen beállított IP-címedet a másik ügyfélnek is - így az IP-címütközés miatt az ügyfélnek sem lesz nete (ezt megelőzőleg alkalmazzák az adott MAC-cím regisztrációját, illetve előzetes ellenőrzéseket).
    Ezzel kárt okoztál neki, a szolgáltatónak - amiért a szolgáltató kitilthat a hálózatából, felbonthatja veled a szerződésed (rossz esetben pert kezdeményezhet veled szemben a hálózat integritásának akadályozása miatt).

    "Az nyugodtan mondja hogy megfelelő eszközökkel programokkal meglehet szerezni egy adott szolgáltatóhoz tartozó számítógépek összes azonosítóját MAC címek számítógép nevek ez minden manipulálható megszerezhető klónozható és más is kiadhatja magát egy adott gépnek."
    Maximum egy adott körzetben levőkét - a szolgáltató ugyanis szegmentálja a hálózatát. De az ezzel való visszaélés a hálózathasználati irányelveket sérti.

    "de vannak hackelt frimewarek is"
    Mivel a modem többnyire a szolgáltató tulajdona, az annak illetéktelen módosítása bűncselekmény.

    "Ezekből a szolgáltató amit néz MAC-címek és a számítógépnév "
    Meg a fejállomásán keresztül menő forgalom.
  • mx5 kevin
    #139
    Sziasztok akinek fontos leírom a számítógép legfőbb azonosítóit amit küld magáról.

    -Hálózati kártya MAC címe ez maszkolható PL MAC macke up progival
    -Számítógép név Ez módosítható Start/vezérlőpult/Rendszer/Számitógépnév és itt módosítás
    Ez a kettő a legfőbb azonosító a szolgáltató felé
    -Ha valaki a DHCP ben való logolást akarja kikerülni annak ott a kézi beállítás magyarul kézzel állítja be az IP-t alhálózati maszkot stb nem pedig DHCP-n kéri le…Persze ettől még Számitógépnév MAC cím látható ha fent van a gép csak nincs DHCP-kérés ezért ott log sincs róla.
    -IP-cím ezt a szolgáltató adja MAC-cím alapján, ez maszkolható Proxyval vagy VPN-el megváltoztatható pedig kézi beállítással Hálózati kapcsolatok/Általános/tulajdonságok/TCP-IP protokol (kézi beállítással).
    -Bönkészésnél operációs rendszer típusa verziója az úgynevezett referer Firefoxnál erre vannak progik,referrer control,user agent switcher,vagy ahova megy a http rész a böngészőbe firefoxnál beírog about:config és rákeresel agent.
    -Modemeknél meg úgy szokott lenni van a modemnek egy MAC-címe és betanulja a közvetlen előtte lévő eszköz címét is és ezt a két címet küldi tovább a szolgáltatónak (Bizonyos modemeknél ez is állitható de vannak hackelt frimewarek is).
    Akit meg esetleg valami apróbb hülyeséggel akar valaki csesztetni hogy a te IP címedről ez és ez van akár hatóságilag is.Az nyugodtan mondja hogy megfelelő eszközökkel programokkal meglehet szerezni egy adott szolgáltatóhoz tartozó számítógépek összes azonosítóját MAC címek számítógép nevek ez minden manipulálható megszerezhető klónozható és más is kiadhatja magát egy adott gépnek. Ezt nyugodtan belehet dobni ha nincs valakinek más konkrétabb hozzád köthető a kezében csak a te IP-d mert az azonosítóidat meg lehet szerezni és ki adhatja neked magát akárki a hálózaton még te nem vagy fent MAC címeket számítógépnevet aki ért hozzá könnyen megszerzi és klónozza és ezt onnan tudom hogy a saját szememmel láttam.Ezekből a szolgáltató amit néz MAC-címek és a számítógépnév az IP-t pedig MAC-cím alapján kapod ez azonosít a szolgáltató felől.Legtöbb esetben amikor előfizetsz egy net szolgáltatásra kapsz egy Modemet annak be van regisztrálva a MAC-címe és amikor csatlakozol a szolgáltatóhoz ennek a MAC címét és a rákötött eszköznek a MAC-címét illetve ha az számítógép annak nevét (amit természetesen te nevezel el) látja a szolgáltató és ezt adja ki hogy ehhez tartozott az aktuális IP.
  • Dj Faustus #138
    Az Internet irányából látható, úgynevezett publikus IP-címedet a szolgáltató osztja ki a számára fenntartott (ő fizet is érte!) IP-címtartományból.
    Ezen a tartományon kívüli IP-címet nem állíthatsz be a routereden/home gatewayen/közvetlen csatlakozás esetén hálózati interfészeden, mert akkor nem lesz Internet-elérésed.

    Az Internet-szolgáltatód által menedzselt IP-címtartományon belül pedig nem állíthatsz be kényed-kedved szerint IP-címet, mert azzal másnak okozhatsz kellemetlen perceket (IP-címütközés). Maximum ha fix IP-címet kérsz a szolgáltatódtól, de az egyrészt pénzbe kerül, másrészt nem kényed-kedved szerint válogathatsz - azt kapod, amit a rendszergazda ad.

    Csatlakozhatsz proxy-szerveren keresztül, amikor a végfelhasználó számára a proxyszerver IP-címe lesz látható, de az sem lesz számodra egyedi. Hasonló a helyzet a titkosítóhálózatok használata esetén - de ott folyamatosan változik az IP-címed, és az sem lesz egyedi.
  • vini02
    #137
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem,jelzem laikusként,hogy lehet-e IP címet változtatni,olyanra amilyenre én szeretném?!még ha az mondjuk már egy létező IP...köszi előre is a választ!
  • Dj Faustus #136
    Ha visszafejted a programot (disassembling), és megtalálod, hol kérdezi le a MAC-címedet (erről volt szó, nem IP-címről), és hogy honnan (mert lehet, hogy MAC-spoofing-gal elrejted, de az ügyes program a hardvereszköztől kérdi le valami trükkös módon). ;) De ez az adott programtól/alkalmazástól függ, mit kérdez le, mivel azonosít.
  • Tir Na Nog
    #135
    Egy módon láthatná a számítógép és/vagy router helyi hálózati (tehát nem a szolgáltató felőli oldalét!) interfészének a MAC címét a weboldal: ha a weboldal lefuttat egy olyan ActiveX beépülő programot/Java appletet (nem Javascript, hanem Java!)/futtatható programot a gépeden, ami mindezeket kinyeri

    Ez ellen mit lehet tenni, hogy hitetem el a programmal hogy más az IP címem?
  • wiskycola87
    #134
    köszönöm a gyors pontos választ!
  • Dj Faustus #133
    "szeretném megkérdezni h egy ZXDSL 931VII routeren be lehet e állítani h klónozza a gép mac címét!"
    A MAC klónozást olyan otthoni "routerecskéknél" kellett alkalmazni, amik DHCP-n keresztül csatlakoztak a (kábeltelevíziós vagy mikrohullámú) szolgáltató hálózatához. A MAC-cím klónozás révén a router "elhitette" a szolgáltató eszközével, hogy még mindig a MAC-klónozást eszközölő számítógép csatlakozik a szolgáltató hálózatához.

    A ZTE ZXDSL 931VII egy ADSL home gateway, ami egy ADSL-modemmel egybeépített router. ADSL-hálózathoz csatlakozik, PPPOE protokollon keresztül, nem kell benne MAC-klónozást eszközölni.

    "PC mac címe vagy a router mac címe alapján?"
    Se a PC, se a router MAC címét nem látja semmilyen weboldal/végfelhasználó, mert míg a routertől eljutunk a weboldalig sok más routeren át kell menni - a weboldal a hozzá legközelebb levő router (ami ott van a szerverteremben) MAC címét fogja látni.

    Egy módon láthatná a számítógép és/vagy router helyi hálózati (tehát nem a szolgáltató felőli oldalét!) interfészének a MAC címét a weboldal: ha a weboldal lefuttat egy olyan ActiveX beépülő programot/Java appletet (nem Javascript, hanem Java!)/futtatható programot a gépeden, ami mindezeket kinyeri - de ezt neked ehhez engedélyezni kellene a gépen, nem tud lefutni automatikusan.

    "másik kérdésem h egy torrent oldal mi alapján bannolja a felhasználót?"
    Nem MAC cím alapján.
    Ha torrent oldalon a trackert érted, azonosíthat IP-cím alapján, azonosíthat - privát tracker esetén - az adott torrenthez rendelt azonosító alapján, azonosíthat kliens alapján.
  • wiskycola87
    #132
    üdv! szeretném megkérdezni h egy ZXDSL 931VII routeren be lehet e állítani h klónozza a gép mac címét! másik kérdésem h egy torrent oldal mi alapján bannolja a felhasználót? PC mac címe vagy a router mac címe alapján?
  • paranoiser
    #131
    Köszi.
    Asszem nem kell annyit parázni.
    Amúgy egy keyloggert vagy hasonló piszkot még én is észreveszek.
  • Dj Faustus #130
    "Igazából csak az érdekelt, hogy a szolgáltatóm mit lát ill. naplóz rólam mikor Torral netezek."
    A szolgáltatódnak nem érdeke hogy belenézzen a forgalmadba (meg túl sok erőforrását foglalné le: külön szervert kell fenntartania, egy csomó adattárolót kéne hozzá használnia, +munka). Nem érdekli, hogy az adott weboldalon mit nézel. Csak annyi, hogy ne terheld le a hálózatát feleslegesen (D.D.O.S., spam,...). Meg hogy befizesd a havidíjat, hogy ki tudja fizetni az embereit, meg tudja fejleszteni a hálózatát, meg tudjon produktumot produkálni a részvényeseknek (ezen legutóbbi persze a multik esetén).

    Csak azért kell naplóznia, hogyha valamilyen bűncselekmény történik, akkor arról a bűnöldöző szerveknek tudjon valami támpontot adnia (hogy kinek, melyik előfizetőjének osztotta ki az adott időpillanatban az ő általa menedzselt IP-címet). Például ha ellopnak egy laptopot, akkor a MAC-címe alapján a szolgáltató meg tudja határozni, hogy az elmúllt időszakban fellépett-e a hálózatára.

    "- tégla lehet a node-ok között (erre amúgy mekkora az esély?)"
    Van rá esély.
    Ha a téged megfigyelni kívánó fél tudja rólad, hogy TOR-t használsz, és nyomós indoka van rá (csúnya gonosz terrorista) hogy megfigyeljen, és megvan rá a fegyvertára, akkor megfizet/lefizet tagokat, beépít a hálózatba megfigyelőket. Ha úgy nem megy neki, akkor más megoldást keres - lehallgatja a monitorodat, a billentyűzeted, billentyűzet-leütés-naplózót vagy egyéb trójait juttat a gépedre, stb...

    "Az új sopa, acta törvények miatt jobban nyomonkövetik majd a felhasználókat?"
    Szerintem kis hazánkban annyira nem.
    A szolgáltatóknak +munka, a bűnüldöző szerveknek +munka - ki akar feleslegesen dolgozni plusszba?

    Az lesz mint mostanság is zajlik: az IP-címtartományért felelős szolgáltató kap majd levelet a jogtulajdonostól, hogy "erről meg erről az IP-címről illegálisan megosztották a Ranbó 20-at, jujujujuj, intézkedjetek rögvest!".
    Na most két lehetőség az elterjedt:
    1. Levél áthelyez kukába
    2. Automatikus viszontválasz a jogtulajdonosnak: "jóvanna' szóltunk az ügyfélnek, hogy irgumburgum, sziahellócsá"

    Spamáradat, DDOS-támadás megfékezése - ezek az Ő érdekükbe is tartozik; pedofil-képek feltöltőjének kiderítése, személyiségi jogokkal való visszaélő visszakövetése - ezek meg nem annyira elterjedtek, nem kerül (túl sok) plusszmunkába.

    "Mennyi ideig kötelesek tárolni a naplózott dolgokat?"
    Itt már írtam róla

    "Ha egy mezei böngészővel https oldalt látogatok, akkor sem látnak rólam semmit, igaz? Mármint a szolgáltatóm."
    Mondom: a szolgáltatódat nem érdekli, Másrészt: az adatvédelmi törvények érdekében nem is nézhet bele. Harmadrészt: vannak metodikák a HTTPS eltérítésére, de azt nem a szolgáltatód fogja megtenni, hanem valami feketekalapos hacker/cracker.
  • paranoiser
    #129
    Köszi Faustus, hogy eddig türelemmel válaszoltál a laikus kérdéseimre! Asszem ettől a ponttól már nem akarok jobban belemerülni a témába, főleg mert már egy kicsit magas nekem, na meg mert nincs időm/kedvem minden idegen szóra ráguglizni :)

    Igazából csak az érdekelt, hogy a szolgáltatóm mit lát ill. naplóz rólam mikor Torral netezek.

    Egy kis összegzés:

    - csak a titkosított adatforgalmat látja és a node-okat, de azt mindet, amiből ha akarja visszatudja nézni mikor merre jártam, de azt, hogy hova milyen fájlt küldtem v. kaptam azt már nem.
    - durvább esetben beraknak egy megfigyelő berendezést
    - tégla lehet a node-ok között (erre amúgy mekkora az esély?)

    bónusz kérdések:

    Az új sopa, acta törvények miatt jobban nyomonkövetik majd a felhasználókat?

    Mennyi ideig kötelesek tárolni a naplózott dolgokat?

    Ha egy mezei böngészővel https oldalt látogatok, akkor sem látnak rólam semmit, igaz? Mármint a szolgáltatóm.

    Mostmár tényleg befejeztem.
    Tisztelet!
  • Dj Faustus #128
    Milyen routered van, milyen szolgáltatóról váltottál (ott hogyan kellett csatlakozni? felhasználónévvel és jelszóval, vagy automatikusan kaptál IP-címet?) és milyenre (itt hogyan kellt csatlakozni? felhasználónévvel és jelszóval, vagy automatikusan kapsz IP-címet?)?
  • juszuf75
    #127
    Sziasztok van egy routerem de szolgáltatót váltottam és nem megy.mi az oka?mit kell át irni benne és hogy
  • Dj Faustus #126
    "Van pár purcsa ip ami fogalmam sincs mi lehet. Pl.: [ff02::1:2]:"
    Ez IPV6 multicast cím. Bővebben >>

    "Valamint észrevettem, hogy tor futtatása közben gyakran beugrik a szolgáltatóm ip-je is"
    Mármint a szolgáltatód melyik IP-je?
    A neked kiosztott? Az alapértelmezett átjárójáé? A DNS-szerveréé? Vagy a routeredé?
  • paranoiser
    #125
    "Erről mit gondolsz? Mondom nem jelentkezik minden indításnál. Rosszul lenne beállítva valami?"
    [i]"Valószinüleg arra utal, hogy maga a TOR-kliens csatlakozott a hálózathoz, viszont a programokban be kell állítani, hogy a TOR-kliens által létrehozott proxyn keresztül csatlakozzanak, ne az csak natúr az Interneten keresztül."[i]

    Értem. Asszem. Csak azt nem, hogy miért csak kb. minden negyedik indításnál írja ki.
    Azért kösz!

    Most elkezdtem próbálgatni ezt a PeerBlock nevű progit.
    Van pár purcsa ip ami fogalmam sincs mi lehet. Pl.: [ff02::1:2]:
    Valamint észrevettem, hogy tor futtatása közben gyakran beugrik a szolgáltatóm ip-je is, amit le sem tudok tiltani. Ez nem valami megnyugtató.
    Asszem lassan feladom az anoním netezésre vonatkozó elképzeléseimet. Minél jobban belemerülök, annál zavarosabb az egész.
  • VonalZoo
    #124
    Ide feltöltöttem az eredményt:
    http://data.hu/get/4699373/lookup.txt
    Ebben szerepel az oldal címe is (e-***.com)
    Köszönöm a segítséget!
  • Dj Faustus #123
    Szervusz,
    "Egy olyan gondom lenne, hogy egy működő honlap nem jelenik meg itthon (UPC) csak a munkahelyemen (T-home)"
    Egy dolgot elfelejtettél: a honlap címét.

    "Múlt héten költözött a szerver (ip-címet váltott), azóta nem mindenkinek jelenik meg"
    Valószínűleg nem frissültek megfelelően a szerver DNS rekordjai.

    Nyiss egy konzolablakot (Windows XP esetén a Start menü/Futtatásba, Windows Vista/7 esetén Start menü/Keresés programokban és fájlokban mezőbe írd be: cmd, majd nyomj Entert) és írd bele:
    nslookup -d oldalneve.hu
    ahol az oldalneve.hu az adott szerver címe.

    Ezzel kideríthető, hogy tényleg névfeloldási problémák okozzák-e a problémát.
  • VonalZoo
    #122
    Sziasztok!
    Egy olyan gondom lenne, hogy egy működő honlap nem jelenik meg itthon (UPC) csak a munkahelyemen (T-home)
    Múlt héten költözött a szerver (ip-címet váltott), azóta nem mindenkinek jelenik meg (mástól is már halottam)
    Az ipconfig /flushdns -t már próbáltam, nem segített...
  • Dj Faustus #121
    Nézd, biztos meg van az oka hogy le lett tiltva a géped a hálózatról.
    Például díjnemfizetés (mikrohullámú Internet-szolgáltató hálózata esetén) vagy a hálózat integritását sértő adatforgalom (+iskolai, céges, vagy egyszerűen a szomszéd által megosztott hálózat) miatt tiltották ki a gépedet, azzal hogy trükközni próbálsz, kárt okozhatsz a hálózat tulajdonosának. Durvább esetben ez kimeríti a BŰNCSELEKMÉNY (BTK 300/C. §) fogalmát, aki ebben segítene az pedig BŰNSEGÉD (BTK 300/E. §). Nyílt fórumon e cselekedet promulgálása, abban való részvétel dőreség.

    Szóval nyomatékosan javaslom: vedd fel a kapcsolatot a hálózat üzemeltetőjével.
  • mx5 kevin
    #120
    MAC-cím alapján vagy azonosítva a hálózaton (gép és vagy rákötött eszköz) Próbáld meg a mac macke up nevű progit ezzel lehet maszkolni a gépet.Ha valami eszköz még a gépre van kötve modemeknél rúternél böngészővel be lehet lépni rá és a jobbaknál ott lehet maszkolni.1. kitiltották a címedet elmaszkolod és mész amennyivel akarsz 2.csak regisztrált címeket enged fel utóbbinál kell neked egy olyan ami ott regisztrálva van ha azt klónozod felenged (persze itt meghülyülhet a net ha fellép az is akié a cím akár mindkettőtöknél).Persze ezeket csak akkor ha másképp tisztán nem lehet!
  • Tejbegríz
    #119
    A kérdésem sokkal inkább arra irányult, hogy a "legtisztább módon" kívül, ki lehet e kerülni a tiltást, hogy ismét csatlakozzak. De azért köszönöm a választ!
  • Dj Faustus #118
    "Viszont a node-ok is csak titkosított adatokat látnak, nem?"
    Mivel a TOR nyilt forrású, létre lehet olyan node-ot hozni, ami a hálózat tagjai számára láthatólag szimpla node-ként üzemel, közben egy 3 félből álló jószág: az egyik fele exit node a másik naplózza az exit node-ból jövő forgalmat, a harmadik fele meg továbbítja a forgalmat titkosítottan a többi node számára.

    De olyan is elképzelhető, hogy az exit node-ként funkcionáló gép megfertőződik valamilyen malware-rel, amiből aztán a node összes többi tagja részesül.

    "Amúgy nem tudom milyen téglákra gondolsz."
    tégla - aki beépül egy csoportba és pofázik másoknak.

    "Erről mit gondolsz? Mondom nem jelentkezik minden indításnál. Rosszul lenne beállítva valami?"
    Valószinüleg arra utal, hogy maga a TOR-kliens csatlakozott a hálózathoz, viszont a programokban be kell állítani, hogy a TOR-kliens által létrehozott proxyn keresztül csatlakozzanak, ne az csak natúr az Interneten keresztül.
  • Dj Faustus #117
    "Van valami ötletetek, hogy tudnék ismét a saját gépemmel csatlakozni ?"
    Akkor vedd fel a kapcsolatot a hálózat üzemeltetőjével, és vele konzultálj a tiltást kapcsolatosan - ez a legtisztább módja a dolognak.

  • Tejbegríz
    #116
    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni.
    Wifivel szoktam egy hálózatra csatlakozni, ami jelszóval védett, de a mai naptól kezdve nem engedi a csatlakozást. Van egy olyan sejtésem, hogy a gépem IP címét tiltották le, mivel megpróbáltam egy másik géppel csatlakozni, és avval simán ment. Szóval biztos, hogy nem a jelszót változtatták meg. Van valami ötletetek, hogy tudnék ismét a saját gépemmel csatlakozni ?
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • paranoiser
    #115
    "Remek, így az egyik, a TOR-hálózatba beépülő tégla röhög rajtad."

    Lehet. Viszont a node-ok is csak titkosított adatokat látnak, nem? Amúgy nem tudom milyen téglákra gondolsz.
    Fizetésre meg csak egyszer használtam, azóta tudom, hogy elég ha https van az oldalon.

    Amúgy kösz az infókat.

    "Sikeresen csatlakoztunk a Tor hálózathoz. Most már csak az alkalmazásait kell beállítania, hogy névtelenül érje el az Internetet."

    Erről mit gondolsz? Mondom nem jelentkezik minden indításnál. Rosszul lenne beállítva valami?

    Eset S.S.-ban néztem a Hálózati kapcsolatokat. Ott a Tor-t lenyitva van egy csomó cím, néha viszont csak 1-2 db. Azok a node-ok gondolom.
    Tor mellett meg van 3-4 féle svchost. Azt gondoltam talán azok nézik a forgalmat. Most biztos nagy hülyeséget írtam. Annyira nem értek hozzá.